Kerkbeelden in de verf gezet Stijging aantal werkelozen to t stilstand. NIEUWBOUW AAN INSULIN! )ESINGEL r J ANTI-VRACHTWAGEN POORT k neem «Ie proef V Gemeentebestuur ziet taak wel s«® WEEDA (PCG) UIT GEMEENTERAAD Geluids hinder lucht verkeer aal Stichting Samenlevingsopbouw Maassluis nu realiteit Half miljoen voor club- en buurthuizen Tweede topman bij politie in Maassluis Berichten uit de metaal nog somber CPN op de bres voor scheepsbouw Iïir ij verbod vrachtwagens ISiixi Waar vroeger de kerk stond. Vrijdag 12 maart 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25531 -8 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachlendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Het houtwerk binnen drie pilaren van de Havenkerk blijkt verrot te zijn. Schiedam De ruim honderdvijfentwintig jaar oude beelden van de Havenherk krijgen een nieuw kleurtje. Een schildersbedrijf aan de Lange Haven is momenteel druk bezig met het restaureren van de beeiden die binnenkort onder meer het hoogaltaar weer moeten sie ren. De helft van de twaalf apostelbeelden in de neo-classicistische kerk aan de Lange Haven zijn reeds gereed. De houten beelden die des tijds door de kunstenaar Stracké zijn vervaar digd hebben weer frisse kleuren. De minder fraaie beschildering die een halve eeuw gele den Werd aangebracht Is hiervoor eerst ver wijderd. De Haagse evangelist Johan Maasbach is nog steeds van plan om de monumentale kerk in mei of juni te openen. De restauratie» die ruim 1,3 miljoen kost, vordert aardig. Toch komen nog steeds nieuwe gebreken aan het licht. Zo is een dezer dagen ontdekt dat het houtwerk binnen drie pilaren is verrot en nog gerestau reerd moet worden. De oorzaak is waarschijn lijk de verwaarlozing van het gebouw, voor dat Maasbach het plan opvatte om het als evangelisatie-centrum te bestemmen. In het voormalige gebouw van de Heilige Lïduï- na en de OLV Rozekrans is onlangs de vloer verwarming geïnstalleerd. Het enige wat nu nog moet gebeuren is het opknappen van de pilaren, het afwerken van de aankleding van het gebouw, het plaatsen van de stoelen en de reparatie van de koepel en de dakgoot. De werkzaamheden voor deze laatste klus zullen waarschijnlijk na de opening nog worden voortgezet Een van de beelden voor het hoogaltaar werd gistermiddag afgeschuurd voordat het een nieuwe verflaag krijgt. Vroeger heette dit beeld in de volksmond de „malle molen" vanwege het draaiende plateau binnenin waarmee diverse kleine beeldjes naar voren kunnen worden gedraaid. Maassluis De Stichting Samenlevingsopbouw Maassluis is een feit. Gistermiddag trad het stichtingsbestuur ïn het bijzijn van de wethouders mevrouw G. van Eck-Grootveld en Koos Smit voor het eerst naar buiten. Zowel van de kant van het stichtingsbestuur als van de kant van de wethouders werd verklaard, dat men erg blij was dat de stichting na zes jaar voorbereiding eindelijk een realiteit was. Van beide zijden werd nadrukkelijk op de samen werking tussen gemeente en stichting gewezen, waarbij de aantekening dat de relatie niet te innig mocht worden. Schiedam De gemeente trekt dit jaar en half miljoen gulden uit voor subsidiëring van het club- en buurthuiswerk in Schiedam. Deze maand wordt een voorstel aan de gemeente raad voorgelegd om de ge- meentelijkse subsidie daarom te verhogen tot vijftig proeent. Op het ogenblik geeft men zeven enveertig procent voor huisves ting en organisatie. Wethouder Hans van der Wilk wil dit graag optrekken naar vijftig procent. De andere vijftig procent wordt al door hel rijk verstrekt. Van dei Wilk wil dat deze nieuwe - regeling met terugwerkende kracht tot I januari 1975 wordt ingevoerd. „We hebben dit al besproken met vertegenwoordi- gers van de club- en buurthui-1 zen," zo zei hij gisteren over het collegebesluit „Ze waren er erg blij mee." Voor de gemeente ligt ook de weg open om een belangrijker rol te gaan spelen in het beleid van de buurthui zen, aldus de wethouder. Een tweede raadsvoorstel voor subsidieverlening dat de raad krijgt voorgeschoteld betreft een verzoek van de Vereniging Milieudefensie. Het college wil dat Schiedam evenals eerder Viaardingen 350,- subsidie geeft aan Milieudefensie voor hun activiteiten rond rijksweg 19. Maassluis Binnenkort zal een nieuwe top-functionaris bij de gemeentepolitie in Maassluis worden benoemd. Op verzoek van burgemeester M. K, van Dijke heeft minister De Gaay, Fortman van binnenlandse za ken zijn goedkeuring gehecht aan de aanstelling van deze nieuwe man die lezijnertijd de huidige korpschef zal.moeten vervangen. De huidige korpschef, de hoofdin specteur J. W. F. Dorleijn, gaat per^J september 1978 met func tioneel leeftijdsontslag. De nog aan te trekken functionaris zal jzdlang optreden als plaatsver vangend korpschef. Schiedam Het CPN-raadstid Aad de Wolf heeft het college van B en W vragen gesteld over de werkgelegenheid bij de werf Wilton-Fijenoord naar aanleiding van een artikel in onze krant. Enkele weken gele den onthulden wij dat één van de machinefabrieken van Rijn- Schelde-Verolme (of die van de Rotterdamse Droogdokmaat schappij of die van Wilton-Fij enoord) zou moeten sluiten. Hierdoor zou de werkgelegenheid van liefst 400 man op de tocht worden gezet. De reden waar om het mes in de machinefa brieken moet worden gezet is de vrijwel lege orderportefeuil le. RSV is van mening dat een reorganisatie onvermijdelijk is. Het raadslid wil dat alles in het werk wordt gesteld om de werkgelegenheid op de Schie dam se werf veilig te stellen. Hij vraagt rich af of het college bereid is initiatieven te nemen en dienovereenkomstig te han delen. Het hestuur van de stichting heeft zich gevormd uit het particulier initiatief. In het bestuur hebben een vijftal vertegenwoordigers van wijkverenigingen zitting, terwijl binnenkort een zesde wordt verwacht. Daarnaast hebben vier niet georganiseerde burgers zitting in het bestuur. Het bestuur wordt terzijde ge staan door twee gemeenteamb tenaren, die een adviserende taak hebben. Het doel van de stichting is in de concept-statuten geformuleerd. Men wil „het maatschappelijk en cultureel welzijn van de be woners van Maassluis bevorde ren". Daartoe heeft de stichting tien mogelijkheden geformu leerd. Deze zullen, afzonderlijk of in combinatie met elkaar, moeten worden toegepast. En kele van die middelen zijn „het in beweging zetten en het des kundig begeleiden, van proces sen, teneinde met name de par ticipatie en de zelfwerkzaam heid van de bevolking te bevor deren het verzekeren van in spraak van de bevolking met betrekking tot alle ontwikkelin gen welke direct of indirect het woon- en leefmilieu betreffen. De stichting hoopt en rekent op subsidie van CRM en de ge meente. Er is nog geen geld, nog geen ruimte, maar er is wat wethouder Smit noemde „be geestering". De stijging van het aantal mannelijke werkelozen in het gebied Nieuwe Waterweg-noord is in de afgelo pen maand praktisch tot stilstand gekomen. Eind februari waren er bij het gewestelijk, arbeidsbureau 1811 geregistreerde werkelozen 'tegérT 1785 eirid^ ja nuari. De berichten uit de metaal- hoek daarentegen, blijven nog steeds somber. In deze bedrijfstak zette de stijging van de afgelopen maanden zich voort. Ruim twintig procent van de mannen zonder werk komt uit deze branche. In vergelijking met zowel het pro vinciale als het landelijke per centage komt dit gebied er toch nog behoorlijk van af. Ter ver gelijking,- het landelijk percen tage werkelozen bedraagt 6 procent, dat van Zuid-Holland 4,52 procent en dat van'het het gebied Nieuwe Waterweg-noord 3,15 procent. Precies een jaar geleden bedroeg dit percentage .hier 2,27 procent. Het aantal werkelozen in de bouw is ook gestegen, mede als ge volg van het seizoen. Volgens het GAB laat de toekomst in deze bedrijfstak zich echter gunstig aanzien. Ondanks deze redelijk optimisti sche cijfers blijven echter de werktijdverkortingen voortzet ten. Daarnaast blijft de overca paciteit in de scheepsbouw- en reparatie als een sombere drei ging hangen. Ook blijven op drachten in de petrochemische industrie schaars en gering van omvang. In de sector kantoor- en hoger personeel lijkt het aantal wer kelozen terug te lopen. Wel blijft er een groot „gat" tussen gevraagde en geboden capaci teiten. Boekhouders, secretares ses en steno-typistes blijven schaars. Bij de vrouwen daalde het aantal geregistreerde werkelozen van 644 (eind januari) naar 550 (eind vorige maand). Tenslotte is er over de gehele linie spra ke van een dalende vraag naar personeel. Eind februari vroeg men 569 mannen en 154 vrou wen. De verhouding vraag/aan bod bedroeg bij de mannen 1:3 en bij de vrouwen 1:4. Maassluis Sinds woensdag is het verboden voor vrachtauto's om de Keucheniusstraat vanaf, de Haven in te rijden. Deze verordening is door het Maas- sluise college van B en W inge steld. De problemen die hier door ontstaan met het parkeren van vrachtauto's langs de In dustrieweg zullen zo spoeding mogelijk behandeld worden in de verkeerseommissie. v.rtt Viaardingen Dries Weeda (PCG) stapt uit de gemeenteraad. Hij heeft ontslag genomen, omdat hij een functie heeft geaccepteerd bij het ministerie van onderwijs en wetenschappen in Den Haag. Deze functie is niet te combineren met werkzaamheden voor d& Vlaardingse gemeenteraad, zo meende hij. Weeda heeft tien jaar in de gemeenteraad gezeten. De eerste acht jaar als wethouder. Vier 'jaar als wethouder van sociale aangelegenheden en vier jaar als wethouder van financiën. Zijn plaats in de PCG-fractie wordt ingenomen door Jo Schriel. Schriel is chef algemene zaken en public relations van Windmill Holland bv. Hij wordt ook wel de centrale-antenne-inrichting-spe cialist genoemd. Schiedam Bij de nieuwe parkeerter reinen die momenteel aan de Harga- laan in Schiedam worden aangelegd _rijn deze week vier portaalconstruc ties geplaatst om vrachtwagens te we ren. De metalen poorten, waar grote voertui gen niet onderdoor kunnen rijden, staan bij de ingangen. Vrachtwagens zouden nu alleen nog de parkeerter reinen op kunnen door achteruit bij de uitgangen in te rijden. Een woordvoerder van de dienst ge meentewerken: „Het is zoals bekend verboden om vrachtwagens in de stad' te parkeren, behalve op zes aangewe zen punten. Bij de Hargalaan wilden we dat nog eens benadrukken door - - a^een 660 bord te plaatsen." f*~ Bij de „anti-vrachtwagenpoorten" f worden binnenkort nog boogte-aan- duidingen geplaatst P bet Stadskantoor speelt men met het plan om bij de aanleg van een parkeerterrein bij bad Groenoord eveneens dit soort constructies te Plaatsen. Viaardingen In mei of juni van dit jaar gaat de eerste paal voor achttien zogenaamde multi-niveau- woningen aan de Insulindesingel/Surmamesingel de grond in. De woningen zullen worden gebouwd op het terrein waar vroeger de katholieke kerk stond. De woningen zullen ongeveer 160.000 gulden per stuk gaan kosten. Viaardingen Metingen hebben uitgewezen, dat het luchtver keer geluidsoverlast veroor zaakt in de woongebieden West- wijk, Vlaardinger Ambacht, Holy Zuid en Holy-Noord. Dit is naar voren gekomen bij het samenstellen van de zogenaam de 'geluidzonekaart'. De metin gen hiervoor zijn uitsluitend buitenskamers verricht Bin nenskamers zou geen geluids overlast mogelijk moeten zijn. Alhoewel de betreffende gebie den vallen onder de aanvlieg en uitvliegroute van het vlieg veld Zestienhoven heeft het vliegverkeer boven die gebie den een hoogte van tweedui zend voet. Boven de Holy-wijk gaat de da ling pas in. Bewoners uit Viaar dingen, die desondanks geluids hinder ondervinden worden op voorstel van wethouder Jo Ver- meule verzocht contact op te nemen met de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, Hierbij dient de tijd en de plaats opge geven te worden, wanneer een en ander is vastgesteld. Dege nen, die metingen binnenska mers verricht willen hebben, moeten dit eveneens opgeven. Het terrein is eigendom van de herbouw en exploitatie maatschappij Kuustplan B.V. Deze maatschappij heeft ook de bouwvergun ning bij de gemeente aan gevraagd. De woningen worden ge bouwd door het architec tenbureau Nierop en Van der Hoeven uit Rotterdam. De commissie welstand heeft zich inmiddels in po sitieve zin over het project uitgelaten. Dit nieuwbouwproject is uniek voor V laardingen, omdat ook, de grond waarop de woningen' staan eigendom worden van de koper van de woning. Alle an dere nieuwbouw in Viaardin gen komt op grond die door de gemeente in erfpacht is uitgege ven. De multi-niveauwoningen rijn te vergelijken met de zogenaamde split-levelwoningen. Op de be gane grond bevinden zich de entree, het toilet en de inpandi ge garage. De eerste woonlaag bevat een woonkeuken, een eet kamer en een uitgang naar het terras. De achter de woningen gelegen tuin zal 55 tot 60 vier kante meter groot zijn. De tweede woonlaag bevat de woonzitkamer met open haard en een balcon aan de voorzijde. Op de derde woonlaag zijn een grote en een kleine slaapkamer gesitueerd. Op de volgende woonlaag is de oudersslaapka- mer plus badkamer. Sommige woningen worden met een kel der toegerust. De woningen zullen wel enigszins afwijken van de andere bebou wing in de wijk. Zij vormen echter een zekere eenheid en liggen aan de grens van die wijk De Welstandscommissie zag echter geen reden om B. en W. negatief te adviseren. geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie mét: flotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.: Tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1