Groene Kruis in de rode cijfers Rustig jaar voor Maaslandse brandweer Met de KNNV op stap In de Tempel Tourix brengt Martin Carthy KERKDIENSTEN Optreden van de Zingende Stamgasten Poppentheater Expositie van modelbootchib Carillon- concert Vrij-entree middag in Vier Molens: -.4 Eigen omroep voor Ton Kolmeijer (rechts) en Arie van Dijk tijdens een uitzending van de Bejaarden Omroep Maasland. Maaslandse bejaarden Maasland „Het is kwart over twaalf, tijd voor de Bejaarden Omroep Maasland. Iedere dins dagmiddag een uur ge zellige plaatjes en nieuws over Maasland". De openingstune van de ze omroep (B.O.M.) schalt binnen bij vieren vijftig woonkamers in het Dienstencentrum Maasland. Ton Kolmeij er en Arie van Dijk pre senteren hun nieuwe uit zending, die dinsdag voor de zevende maal „de lucht in ging". Ziekenhuizen en bejaardeneom- ptexen, instellingen waarop ra dio-hobbyisten zich bij voor keur richten Met het doel, het in de praktijk brengen \pan hun hobby en daarmee de aangeslo ten luisteraars de gelegenheid te bieden een eigen programma samen te stellen Ton Kolmeijer uit Maassluis en Ane van Dijk uit Schiedam zijn in september in Maasland be gonnen aan- de BOM Via de huistelefoon van de bij het dienstencentrum liggende be jaardenwoningen brengen zij hun programma's, die ook in de grote zaal van het dienstencen trum te beluisteren zijn De luisteraars kunnen zelf een grote inbreng in de program ma's hebben door het aanvra gen van verzoeknummers „In principe draaien we alle verzoe ken", licht Ane van Dijk (21) toe. ,,Dat betekent wel eens zoe ken en snuffelen naar die pla ten" Ton Kolmeijer (26) vult aan; „Lukt het helemaal met een bepaald nummer te pakken te krijgen, dan draaien we iets dat enigszins in overeenstem ming is". Het duo, overdag als collega's werkzaam, is voordat zij met het maken van radioprogrsm- ma's begonnen, eerst eens uit gebreid rond gaan kijken. Naar bejaarden- en ziekenomroepen m Vlaardingen, Schiedam en Papendrecht, om te luisteren en kijken hoe men het daar deed. „Vaak bleken de programma's slechts te bestaan uit het draaien van verzoeknummers", aldus Ton Kolmeijer. „Wij pro beren er een zo afwisselend en compleet mogelijk programma van te maken". Wat betekent dat er via de luidsprekers de bekende „meuwspiepjes" klin ken, en dat de muziek met in formatie wordt afgewisseld. PROFESSIONEEL De beide radio-amateurs zijn pas een paar maanden bezig hun bobby in de praktijk uit te oefe nen, maar het klinkt allemaal al erg professioneel. Waartoe zij de beschikking hebben over een volledig ingerichte studio en discotheek. De studio is thuis bij Ton Kolmeijer aan het Elzendal te Maassluis, terwijl Ane van Dijk de discotheek beheert. Voor opnamen die niet m hun net voltooide studio ge maakt kunnen worden, be schikken zij over mobiele appa ratuur, ,Het alleen thuis spelen van de opnamen schonk praktisch geen voldoening meer", ver klaart Arie. „Nu bereiken we Maasland De afdeling Maasland van het Groene Kruis zit diep in de rode cijfers. Het tekort over 1975 bedroeg 12.305 gulden, terwijl er voor dit jaar een tekort van 11.200 geraamd wordt. Voornamelijk wordt dit tekort veroorzaakt door de post salaris sen. In het tekort voor dit jaar is a! opgenomen een contributiever hoging. Tijdens de op woens dag 17 maart te houden leden- vergadering wordt voorgesteld de contributie van dertig gul den naar tweeenderug gulden vijftig te brengen. Tevens is er al vanuit gegaan dat de ge meente per lid ook een rijks daalder meer gaat subsidiëren, maar het verzoek daartoe moet na de ledenvergadering nog ge daan worden. Het Groene Kruis is er niet m geslaagd om de huuropbrengst van het wijkgebouw te verno- gen. Nadat enkele jaren terug j al de tandarts de huur opzegde, is nu ook de fysio-therapeu? j vertrokken. Ter compensatie van dit laatste vertrek staat wel i de komst van een maatschappe- Ujk werker en het verblijf van j een peutercrèche. De post op brengsten gebouw is daardoor nagenoeg gelijk gebleven De vergadering van de afdeling, die momenteel ongeveer 1300 leden telt, begint 's avonds om kwart over acht in het wijkge bouw. Zogenaamds hard rock en funkiiefheb- bers kunnen dit weekeinde in de jon- gerensociëteit De Tempel aan de Over- schiesestraat in Schiedam aan hun trekken komen. Morgenavond treedt daar Cocon op. Deze groep bestaat uit Tom van Unen (solo gitaar). Kees Bloe- mendaal (orgel, pia no, elavinet, gitaar en zang), Otto Kuhl- vvei (bas-gitaar, zang en percussion) en Laurens Bakker (drums). Pas drie maanden bestaat de groep in deze forma tie. Maasland De Maaslandse Vrijwillige Brandweer heeft in 1975 een rustig, jaar gehad. Vier keer werd er voor een brand uitgerukt. Kleine branden overi- een grotere groep, zodat de hobby meer tot zijn recht komt". Naast vaste rubrieken als het nieuws zijn er meer onderwer- pen in hun programma's. Die rubrieken zijn ook omlijst door vaste tonen, zoals die ook bi- de aankondiging en het slot vat de uitzending behoren De op gewekt toegesproken opening stekst wordt uitgesproken door Ton Kolmeijers echtgenote Ria, die ter afwisseling ook meer in de presentatie zal worden be trokken Het presenteren met een vaste tune voor zo'n relatief klem aantal toehoorders betekent wel eens improviseren. Zoals by de aankondiging van de ja rigen. Zoals in één der laatst' uitzendingen nog, waar het bt kende muziekje gevolgd were door een „helaas zijn er deze week geen jarigen te melden'*. Met speciale kaarten kunnen de luisteraars hun verzoekjes aan vragen en aan een mede-luiste raar aanbieden. Hetgeen nog moet gaan groeien, want eigen lijk komen er nog te weinig verzoeken binnen. Voor de aan vulling en afwisseling zorgt de omroep zelf wel. Tal van plan nen staan daarvoor op stapel, zoals het voor de microfoon halen van een Maaslander, die in de publiciteit is gekomen. Ook kunnen de luisteraars straks een bekende Nederland se artiest aanvragen, die niet alleen een liedje zal zingen, maar door de programmama kers ook bezocht zal worden, hetgeen op de band wordt op genomen. Het tweetal is al btj Gerard de Vries (TROS) geweest, die erg veel aan bejaarden- en zieke nomroep doet Het is de bedoe ling om ook hem voor een uit zending voor de BOM te „strik ken". gens, waarbij de eï. Tol tot wat materiele schade beperkt bleef. Tot de vier branden behoort ook het vreugdevuur van oudejaarsnacht, toen een grote wagen met een enorme hoeveelheid autobanden werd aangestoken. De Maaslandse brandweer is niet temin het afgelopen jaar toch veelvuldig in aktie geweest. want er is veel en intensief geoefend. Dertig oefeningen, gehouden bij particuliere be drijven en openbare gebouwen, moesten de paraatheid op peil houden en tevens gelegenheid bieden om praktische ervaring op te doen. Ook werden er oefeningen gehou den met perslucht en nieuwe bevelvoerders opgeleid. Voorts nam de Maaslandse brandweer die momenteel uit zesentwintig manschappen bestaat, deel aan tal van wedstrijden, 20weï praktisch als theoretisch. Een afvaardiging nam deel aan een wedstrijd in Oostenrijk, waar een bronzen plak de beloning was voor de vele weken van inspannend oefenen Een aantal manschappen van de Maaslandse brandweer nam ook deel aan diverse cursussen. Vier leden behaalden het diplo ma perslucht, drie leden het diploma eerste klas. terwijl di verse cursussen nog lopende zijn. Vorige week hield de Maaslandse brandweer waar van de leden bij besluit van de gemeenteraad in verband meti hun rechtspositie tot ambtenaar werden aangesteld, haar jaar vergadering. Behalve het over zicht van de gebeurtenissen en aktiviteiten van het afgelopen jaar. was er ook een afscheid en het uitreiken van een onder scheiding. Jn verband met het bereiken van de leeftijdgrens nam S. Noord- am afscheid van het korps, waarbij hij werd toegesproken door commandant J. H. van den Ham en burgemeester J. van den Brink. De scheidende brandweerman kreeg voor zijn drieëntwintig jaren trouwe dienst een medaille, alsmede di verse kado's. Commandant Van den Ham kwam zelf ook in aanmerking voor een onderscheiding, want hij is al dertig jaar lid van het Maaslandse Korps. Burgemees ter Van den Brink spelde hem daarvoor het brandweerkruts op het uniform, gepaard gaan de met een dankwoord namens het gemeentebestuur. Martin Carthy Vlaardingen De koning van de folk, zoals Martin Carthy wel eens omschreven wordt, komt naar Vlaardingen. Morgen treedt de Engelse zanger-gitarist op in de sociëteit van Assurancetourix aan de Hofsingel. Martin Carthy trad in april 1973 nog in het oude Tounx op Hij treedt de laatste jaren alleen op. na onder andere in Steeleye Span te hebben gespeeld, Carthy heeft een stem met een uitzonderlijke reikwijdte en is bijzonder ntmisch en melodieus. De nummers die hij brengt zijn voornamelijk traditionele folkwerkjes, maar schuwt het modernere met. Carthy heeft verschillende solopla'en gemaakt en ook op platen van groepen is hij regelmatig te horen. Hot Vultures komt zaterdag 20 maart in Tourix. Dit duo bestaat uit Ian A. Anderson en Maggie Holland. Zij brengen een program ma. met moderne folk en blues. Beide zijn vocaal actief waarbij Anderson de gitaar en Holland de basgitaar bespeelt. Het duo heeft al een elpee op hun naam staan Carrion on. Anderson is de man met ervaring. Hij maakte al enkele platen en speelde m verschillende groepen. Eens verzorgde hij een radio-uit zending. Met Holland brengt hij ook verscheidene nummers van eigen hand ter gehore. Vlaardingen Grote kerk. zon- dag 10 uur ds. G. F. H. Kelhng gezmsdienst en 17 uur T. M. Haithjema. Maassluis. Nieuwe kerk, zondag IG uur dhr. A. v. Zetten-Opendeur dienst num-v. Kerkkoor Nieuwe Kerk Bethelkerk, zondag 10.30 uur ds. D, J. Spaling. Schiedam en 17 uur ds. B. Baak, gecomb. dienst de diensten zijn in de Emauskerk. Wijkgemeente Immanuel Aula groen van Prin- stererlyceum 2ondag 10 uur dhr. D. J. v.d. Kaaden. Rockan- je. Rehobothkerk. zondag 10 uur ds. W. C. v. Dam en 17 uur ds. J. Wieman. Ichthuskerk, zondag 10 uur ds. W, W. Ver hoef en' 17 uur ds. W. W. Ver hoef'ds, L. R. Krol-leerdienst. Hotyeentrum. zondag 9 uur ds. P. Vermaal en 19 uur dhr. A. v. Zetten. zangdiensL Zonne huis, 2ondag 10 uur ds. Y. J. Tiemersma Holyziekenhuis, 2ondag 9 uur ds, W. W. Verhoef. Grote kerk, zaterdag li uur Kom zing met ons en doe als wij. Dagxapel H. Geestkerk/ Pm el- kerk Oosterkerk. woensdag 1930 uur. Interkerkelijk Avondgebed, Ichthuskerk, donderdag 19.30 uur Avondge bed Raad voor gemeenschap van Kerken en het Leger des Heds. zaal Harmonie 10.30 uur Kapelaan L Banning onder werp Het lijden van Jezus Gereformeerde kerken: Ooster kerk, zondag 10 uur ds L, R Krol en 17 uur drs. H. Th. v. Reenen. Emauskerk, zondag 10 uur ds Joh. Lever en 17 uur ds. B. Baak Herv./Geref. dienst, themadienst perscampagne. Kerkcentrum Holy, zondag 10.30 uur dr. H. J. Kou venho ven en 17 uurds. Joh. Lever, themadienst perscampagne Pmelkerk. zondag 9.30 uur ds. B. Baak, themadienst perscam pagne en 17 uur dr. H. J. Kou- wenhoven. Maranathakerk, zondag 10 uur drs. H. Th. v. Reenen. Ichthuskerk, zondag 17 uur ds. L, R. Krol en ds. W. W. Verhoef leerdienst. de Wetering, zondag 9 uur dr. H. J. Kouwenhoven. Holyzie kenhuis, zondag 9 uur ds. W. W. Verhoef Het Zonnehuis zon dag 10 uur ds. Y- J. Tiemersma. Gereformeerde Gemeente Pniëlkerk, zondag 11 en 18.30 uur ds. D, Rietdijk. Leger des Heüs, zaterdag 19 uur straatzang Beckmansingel/van Baerlestraat en zondag 10 uur Heüigigingssamenkomst. 18.30 uur Openiuehtsamenkamst en 19.30 uur Getuigenissamenkom st. o.l v. Majoor G. Haneveld en Kapiteine H. J. Kokjn m.m.v. muziekkorps en zangkoor. Schiedam Hervormde gemeen te; Grote kerk, zondag 10.30 uur ds. M. C. Baart, gezmsdienst en 17 uur ds. J. J. Poort, Oister- wijk Opstandingskerk. zondag 10.30 uur ds. D, J. Spaling Dzn- Kindernevendienst. Bethel kerk, zondag 9.15 uur ds. H. W. Waardenburg Rotterdam-open deur dienst. Aula. Pmaplem zondag 9.15 uur ds. M. C. Baart. Diakonale dienst. Evange lisch Lutherse Gemeente, zon dag. 10 uur ds. A. Steinhart, zondagsbed 175. Schiedam Gebouw Irene, zon dag 10 uur ds. C. Vos, Amster dam Grote kerk, zondag 17 uur ds J. J. Poort, Oisterwijk. Ke- thel St. Martïnuskerk, zon dag 9.30 uur ds. E, C, B. Kok, Rotterdam. Dorpskerk, zondag 10 uur ds. S. Gerbrandy en 19 uur ds. S. Gerbrandy-zang- dienst. 't-Schepphuis, zondag 10 uur de heer J. K. de Jong- jongerervdienst. Maasland Ned. Herv. Kerk, zondag 10 uur ds. Aris, Vlaar dingen en 19 uur ds. H J. J. Keijzer. Geref. Kerk, zondag 10 en 19 uur ds. J. v. Leeuwen, Maassluis. Schiedam/Viaardingen Dc afdeling Vlaardinge* n/Schiedam van di KNNV heeft weer enkfr ie interessante excursies op het programma staan voor eigen leden, raaar tevens voor niet-georga". niseerde natuurvriend den. Morgen een aulo-excursie naar de Flevopolder waar om deze tijd van het jaar op vogelgebied het nodige valt waar te nemen De auto-caravaan vertrekt hier- voor al om 7 uur vanaf het station Vlaardmgen-Öost Voor- aanmelden is gewenst Dat kan bij de exeursieleider. de heer Van der Berg. telefoon 706056 Op zondag 21 maart trekken de KNNV-ers er op de fiets uit met als doel een bezoek aan de Duif- en Commandeurspolder m en i ond Maasland - Sinds kort is hier een net van rijwielpaden aangelegd dat de fietsers voert door een mooi stukje natuurgebied met water en polderweggetjes Ongestoord kan hier gekeken worden naar i de activiteiten in de vogelwe- reld. zowel op het water als op het land. Voor beide excursies is een vogelkijker onontbeer- lijk De fietsers vertrekken 's morgens om 9 uur vanaf het Vlaardmgs Kolpabad. Iedereen kan zich hierbij aansluiten. Schiedam De „Zingende Stam gasten", de kinderkoren van Euphonia, treden morgen op m het het dienstencentrum De Woudhoek. Het optreden met zang. dans en muziek begun 's middags om drie uur en is anderhalf uur later afgelopen. De toegang aan het Heijermans- plein 38 is gratis. Schiedam Theater Abbing komt morgen naar de Teerstoof met het stuk het Zuidameri- kaanse Avontuur. De voorstelling rond Nib de Clown begint 's middags om half drie. De toegangsprijs voor het poppentheater aan de Nïeuwstraat 12 is een rijksdaal der. Schiedam De modelbootclub Rijnmond houdt morgen haar eerste tentoonstelling m hei wijkgebouw aan de Rotterdam se Rijweg 10. Van 9.30 tot 17.00 uur worden schaalmodellen van zeiljachten en speedboten getoond. De toe gang voor deze expositie is gra tis. Maassluis Mórgen zal stads- beiaardier Gerard de Waardt zijn wekelijks concert op het carillon in de Grote Kerktoren verzorgen. Vanaf dne uur tot vier uur zullen de canllonklok- ken te horen zijn. Op het pro gramma staan de preludium van Henk Bad'mgs, oude balla den, engelse dansen, een chan son en rondmo, bekende liede ren, buitenlandse volksliederen en drie arrangementen van 4e beiaardier. Schiedam lil het dienst encentrum De Vier Mo lens wordt zondag weer een vrij-entreèipiddag gehouden. Van hall twee tot half vijf zijn er in het gebouw aan de viviteiten. Zo zal de Schiedammer Kolman een demonstra tie in het kleibewerken geven. Het jongerenkoor Z.I.B. geeft verder nog een concert, terwijl me vrouw Garcia oude pop pen en borduurwerk ex poseert. Aan de vrii-entreemidaag gaat van half twaalf tot half twee het koffie- „uurtje" van het Cen traal Vrouwen Comité vooraf. Het cabaret Elck wat wils van de Rotterdamse Rsta Nicola komt op donder dag 18 maart naar het dienstencentrum. De aanvangstijd is I4.ro uur De toegang kost een rijksdaalder

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4