Stadskantoc>r Maassluis efficiënt en eenvoudig Ik neem de proef V Open liuis bij Gusto Gemeen tefla t in Nieuwland: 3zwijnenstal Parkweg volgend jaar lierbestraat Nolenslaaii feestelijk heropend /f 'Op slinkse wijze buiten overleg gebonden' Vanavond hearing voor de bevolking PvdA nu ook tegen huur verhoging BHW klaagt weer Kunstwerk voor Tijdrede SGP Holy-zwembad Inbraak SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 15 maart 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25532-g pagina's. Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Groot is de belangstelling: ge weest voor het open huis, dat de werf Gusto aan de Maas dijk in Schiedam za terdag heeft gehou den. Vele Schiedam mers, Vlaardingers en Rotterdammers maakten van de ge legenheid gebruik om het boorschïp Pétrei te bekijken, dat net terug van een proefvaart weer -bij de werf, waar het gebouwd werd, lag. Veel belangstel ling ook voor de ver schillende hallen en de kantine waar een consumptie kon worden genuttigd, die door het bedrijf werd aangeboden. Het open huis is min of meer een traditie. Het biedt de Schie dammer de gelegen heid eens te zien welk werk er gedaan wordt- Bovendien geeft het ouders en vrouwen van Gusto- werknemers de gele genheid de werkom geving van hun zoon of echtgenoot in ogenschouw te ne men. De meeste belangstel ling ging toch uit naar het schip, dat binnenkort aan de eigenaar, Offshore Europe te Antwer pen, wordt overge dragen. Deze heeft daarvoor 160 miljoen gulden moeten neer tellen. Niet zo vreemd als men de computerhut gezien heeft. Op het schip en op de wal in de hallen werd voor deskundige toelich ting gezorgd. Opmerkelijk detail was, dat naast de folders over de ver schillende projecten van Gusto, stapeltjes sollicitatieformulie ren lagen. „Goede vakmensen", zej di recteur Van Putten, „kunnen wij altijd gebruiken". Maassluis Het definitief ontwerp voor het stadskan toor Maassluis is klaar. Als alles goed gaat, kan in augustus al met de bouw worden begonnen. Het zou dan in de herfst van 1978 in gebruik kunnen worden genomen. Het gebouw, dat als efficiënt en simpel omschreven wordt, gaat in ieder geval 21 miljoen gulden kosten. De gemeente koestert de hoop dat een gedeelte hiervan uit een rijksbijdrage kan worden gefinancierd en wel uit de pot voor de aanvullende werkgelegenheid. Vanavond zal in Konings hof de bevolking over het "nieuwe stadskantoor worden voorgelicht. Men kan van die gelegenheid gebruik maken om wen sen ten aanzien van het gebouw en de omgeving naar voren te brengen. Daar kan dan eventueel rekening mee worden gehouden. Vlaardingen Het bestuur van de PvdA in Vlaardingen heeft zich tegen de huurverhoging per 1 april verklaard. Zij stelt zich daarmee op achter de ac tie Weiger de huurverhoging. In een open brief aan de staats secretaris van het ministerie van volkshuisvesting en ruim telijke ordening, Marcel van Dam, zegt de PvdA, dat het onjuist zou zijn de huren per 1 april te verhogen. De PvdA is het niet eens met de kritiek op de overleggroep van huurders. Verhuurders en ge meente, De puntenwaardering voor de Vlaardingse woningen aan de hand van de ministeriele richtlijnen, zoals die door de 5 overleggroep zijn vastgesteld, hebben duidelijk de instem ming van de PvdA In de open brief aan Van Dam wordt er bij de staatssecretaris zelfs op aan gedrongen de uitgebrachte ad viezen voor huuraanpassing on verkort over te nemen. De Vlaardingse PvdA wil de huurverhoging per 1 april niet, omdat het nog onzeker is of de prijsstijgingen per 1 juli voor iedereen zullen worden gecom penseerd. De huurverhoging mag er volgens de PvdA wel komen op een tijdstip, waarop volledige prijscompensatie heeft plaatsgevonden. Dat geldt dan met name voor de lagere inkomensgroepen. De PvdA biedt haar diensten aan mensen aan, die menen dat zij een onrechtvaardige huurver hoging hebben opgelegd gekre gen. De grootste Vlaardingse partij is zelfs bereid, als de belangstelling erg groot is, hier voor een spreekuur in te stel len. Op deze wijze, zo meent de PvdA, is men in staat iedereen te helpen. Franse uitnodiging voor Schiedammers Schiedam De Schiedamse Ge meenschap (SO) heeft van de Franse uitwisselingspartner vienne de uitnodiging ontvan- gen om deze zomer met een groep van tien Schiedamse jon- .„geren deel te nemen aan een veertiendaags programma. gaat dit keer om een halve uitwisseling. Er komt geen te- genbezoek. Schiedamse deelnemers wor den zoals gebruikelijk wel tij dens het veertiendaags verblijf ondergebracht bij Franse gast gezinnen. Jongeren uit die ge inen zullen ook aan het pro gramma deelnemen. Geïnteresseerden kunnen zich voor deze reis naar Frankrijk opgeven bij het bureau van de Schiedamse Gemeenschap in het Proveniershuis. De kosten bedragen 155 gulden. Het ontwerp voor het stadskan toor is gemaakt door Kraaij- vanger architecten uit Rotter dam. Dit bureau kreeg in april vorig jaar een uitnodiging van het gemeentebestuur om infor matie en zienswijze naar voren te brengen. Het bureau advi seert het stadskantoor in het nieuwe centrum van de ge meente Maassluis, Konings hoek, te situeren en dan met name ten zuiden van het win kelcentrum daar. Op 13 mei gaat het gemeentebestuur daarmee akkoord; in augustus presenteert het architectenbu reau het voorlopig ontwerp; op 19 december dienen de archi tecten het definitief ontwerp in. i Maassluis heeft grote haast met het realiseren van een nieuw, gecentraliseerd stadskantoor. Na oktober vorig jaar rijn daar nog een aantal redenen bijgeko- t men. Het versneld afbouwen Dit is de maquette van het nieuwe stadskantoor voor Maassluis. Links het nieuwe stadskantoor met daarbij boven de nog te bouwen winkels. Rechtsonder het postkantoor. UUVB" kregen en bestaat er een goed verband tussen het stadskan toor en het winkelcentrum, van het plan Steendijkpolder Aan de andere kant van de Van op aandringen van minister Gruyters is daarvan de belang rijkste.. Voor de circa 6000 nieu we bewoners van de gemeente moet de dienstverlening van de gemeente worden uitgebreid. Een tweede reden is het in j Beethovenlaan zullen huizen worden gebouwd. Het is de "be doeling om het hele stuk tot het station Maassluis-West af te bouwen, maar dat 2al wel niet binnen twee jaar gerealiseerd kunnen worden. bruïk nemen van het terrein Mocht er onverhoopt voor Maas achter de huidige secretarie door Cindu-Key en Kramer. Daar zal de pijpenopslag van het'bedrijf komen, die tot op heden tijdelijk in de Steendijk polder was. Over een weg langs de secretarie aan de Govert van Wijnkade, die weg is in aanleg, zal dan voortdurend zwaar ver keer denderen. Een en ander was aanleiding tot het bespoe digen van de realisering van het nieuwe kantoor. Naast het nieuwe stadskantoor worden een aantal winkels bij gebouwd. Deze zullen ongeveer gelijk met het kantoor klaar zijn. Op deze wijze wordt de zo gewenste „geborgenheid" ver sluis geen rijksbijdrage bijzit ten burgemeester Dijke noemde het bij de presentatie van het definitief ontwerp een loterij dan zal het college van b, en w. geen voorstel tot bouw aan de raad doen. Er wordt dan ih de raad eerst over gespro ken, maar alternatieven schij nen op de lange duur toch kost baarder te zijn, Bovendien schijnt de gemeente Maassluis de 21 miljoen uit eigen reserves te kunnen putten, zodat de bouw van dit kantoor dan wel zal doorgaan. In geen enkel ge val mag het welzijn onder de bouw van het nieuwe stadskan toor lijden. Bewoners weigeren huurverhoging: Schiedam De Parkweg in de wijk Nieuwland wordt volgend jaar herstraat. Met deze werkzaamheden wil de dienst gemeentewerken in het eerste kwartaal van 1977 starten. Voor die tijd, aan het eind van dit jaar, zullen het wijkcentrum De Jeugdhaven en de werkgroep wonen en leven van de wijkvereniging Nieuwland de buurtbewo ners over de gang van zaken gaan informeren. Tevens zal dan op info-avonden aandacht worden besteed aan de wensen van de Nieuwlanders. Schiedam Zonder uit zondering weigeren alle bewoners van een flatge bouw aan de Jan Oude geeststraat de huurver hoging van 1 april. Van wege een waslijst van klachten zien de bewo- Schiedam Grote drukte bij de hero pening, de officiële, van de Mgr. Nolen- slaan in Schiedam. Wethouder Chris Zijdeveld mocht de feestelijke plechtig heid verrichten. Het feestelijke tin tje kwam vooral op rekening van de Boerenkapel. De wethouder zei on der meer dat het gezelliger was en, zo meende hij, daar gaat het om. Twee bulldozers braehten de twee zwerfkeien naar hun plaats, waar zij tot versiering zullen blijven die nen. De opening gaat niet onopgemerkt voor- bij. Tot zaterdag staat op de daar- voor gereserveerde parkeerhaven een oliebollenkraam. Die zelfde zaterdag is er een disco-mid dag. Daarnaast is er een winkeletala- ge-Ietterpuzzelwed- strijd. Prettig voor de auto- mobilisten was de opmerking van Zij develd; „De ver keersdrempels zijn er niet om de auto weg te jagen". Vlaardingen De Bond van huurders en woningzoekenden meent dat zij op slinkse wijze buiten, de zogenaamde overleggroep' van huurders en verhuurders is gehouden. Volgens de BHW is er dan ook van een democratisch overleg geen sprake. "Er zitten vier Verhuurders in en vier huurders. En dat terwijl er nog steeds raeer huurders zijn dan verhuurders", aldus de bond. Zoals bekend heeft staatssecreta ris Marcel van Dam van volks huisvesting vorig jaar novem ber voorgesteld dat ei tn elke Schiedam De afdeling Schie dam van de SGP hpudt mor genavond een openbare verga dering in de Chr. Geref. Hoek- steenkerk aan de Warande hoek Burgemeester Knappert- laan. Ds. M. Pronk uit Dord recht houdt om 20.00 uur voor de leden een rede over het he den oftewel een tij'drede. Vlaardingen De bewoners in Holy kunnen suggesties geven voor een kunstwerk dat in het Holy-zwembad zal komen. Zij worden daarom uitgenodigd op dinsdagavond in' het wijkcen trum „De Heipaal". Zij kunnen dan hun ideeën kwijt aan een aantal kunstenaars uit de ge meente die daar aanwezig zijn. De kunstenaars en de Culturele Raad Vlaardingen zijn namelijk van mening dat de bewoners van de wijk moeten beslissen hoe het kunstwerk er uit gaat zien. Nadat de ideeën en sugge sties bekend zijn wordt een „grof ontwerp gemaakt Op een volgende avond bestaat er gelegenheid om met de kunste naars hierover van gedachten te wisselen, waarna een keus wordt gemaakt Voor dit kunstwerk is 12.000 gul den beschikbaar. Men hoopt dat het kunstobject in het na jaar „onthuld" kan worden. houd van de hal vari het flatge bouw. De bewoners spelen met het plan om het onderhoud in eigen beheer te gaan nemen. Van het geld dat daar mee wordt bespaard willen de flat bewoners onder meer bloem bakken kopen om de hal wat op te vrolijken. HUW ni ners van dp achtonhvrn De and*" grieven van de Nieuw- ners van ae acraemwm- landere betreffen onder andere gemeentewomngen tig geen reden om acht pro cent meer huur te beta len. Zij hebben hierover een protestbrief geschre ven aan het ministerie van Volkshuisvesting in het ontbreken van een zoge naamde deurdranger op de cen trale deur, het ontbreken van goede sloten op de meetkasten en een deur in de opening naar de keldergang. Dit laatste om inbraken zoveel mogelijk te voorkomen. Den Haag, de gemeente- ,A1 twaalf jaar heeft de hal en raad en het college van de keldergang geen verfje ge- burgemeester en wet houders. ,Dit is geen flat, maar een zwij nenstal", zo zeggen de bewo ners van de woningen met de huisnummers twee tot en met had1', aldus één van de verbol gen bewoners, „vaak horen we ook mets meer van de gemeen te als we de klachten hebben opgegeven, bijvoorbeeld met klachten over de kapotte ver lichting op de galerij' zesenvijftig, „wat onderhoud Naar aanleiding van deze grieven betreft zijn we bij de gemeente in het vergeetboekje geraakt" Eén van de dingen waar men over klaagt is het slechte onder-' hebben de bewoners een pak ket van eisen samengesteld. Zo lang daar niet aan is voldaan betaalt men geen huurverho ging. nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. plaats een soort overlegorgaan zou worden gevormd van huur ders en verhuurders. Getracht zou moeten worden om tot een gezamenlijke oplossing te ko men over verschillende huur verhogingen. Een en ander zou bijvoorbeeld afhankelijk zijn van ligging en staat van onder houd van het huis. In Schiedam is dit overleg vastge lopen zodat nu elke huiseige naar nu direct contact met zijn huurder(s) moet opnemen. In Vlaardingen daarentegen werd men het wet eens op basis van een uitgebreid puntensysteem. De klacht van de BHW gaat nu vooral uit naar de wijze waarop zij betrokken bij het overleg. Zo zou de BHW een week voor de vergadering van de 'groep* gevraagd zijn om mee te doen. Allerlei informatiestukken zou de BHW nooit hebben ontvan gen. "Op 1 december 1975 deelden wij mede dat wij een afgevaardigde zouden sturen. Toen pas bleek dat het overleg de volgende dag zou plaatsvinden. Op een derge lijke termijn konden wij nie mand vrij maken", aldus de klacht van de BHW die meent te weten dat andere organisa ties wel ruim te voren zijn uit genodigd voor het overleg. La ter heeft de bond laten weten dat rij in ieder geval tegen elke huurverhoging is. Men heeft daarnaast ook weinig vertrou wen in de Vlaardingse Huur dersvereniging die wel aan het overleg heeft deelgenomen. "Volgens ons bestaat deze ver- eniging alleen maar om deze 'inspraak' een democratisch jasje te geven. In de praktijk rijn wij de Vlaardingse Huur- dersvereniging waarvan het Pv- dA-raadslid Comeiissen voor zitter is nog nooit tegengeko men". Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Adres: Woonpl.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar; Antwoordnummer 934, Rotterdam. Schiedam Tweemaal werd er het afgelopen weekeinde in Schiedam een goede slag gesla gen, Uit een werkplaats aan de Van Kleefstraat verdwenen een vrachtbusje en een rijdend lasapparaat. De inbreker of in brekers hebben zich via het kantinèraam toegang tot de werkplaats verschaft. De waar de van de ontvreemde zaken bedraagt 20.000 gulden. De woning van de heer M. W. H. aan de Burgemeester Knap- pertlaan werd tijdens zijn afwe zigheid bezocht Tafelzilver, an dere zilveren voorwerpen en twee antieke klokken verdwe nen uii de woning. De waar de ervan kon nog niet worden vastgesteld. De spullen werden in een beddesprei meegenomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1