deelt rake klappen uit MVC en Volley maken geen misstap Be Korenbeurs Groenoortl faalt tegen Overschie retraite om degradatie te voorkomen HBSS in mm René van der Kuiï zwemt in Rnsland MAANDAG 15 MAART 1976 RM bijna zeker van kampioen schap BM TOG RADIO MOLENAAR NOAD VERTRAGING 7 (18-21, le halve Schiedamse te brengen. Rademaker Schiedam De Koren beurs kwam in de tafel- tenniscompetitie weer volledig achter de tafel, hetgeen goed was voor een 7—5 overwinning op degradant Midstars. NOAD stelde met een 5—5 stand bij Irene wat teleur, zodat het behoud in de hoofdklasse nog lang niet zeker is. Bow ling Maassluis TOG deelde in Graauw met St. Aloysius, terwijl Ra dio Molenaar de titel na de ruime 3—8 winst op Elan praktisch niet meer kan ontgaan. Hans Lingen was voor üe Koren- beurs weer eens de grote man door een hattrick te scoren. Hans van den Broek won twee partijen, Peter van den Broek één, terwijf Lingen/Hans van den Broek het dubbel ook thuis hielden. De 7—3 overwinning betekent voor de Schiedammers een eer laars, maar ook Peter van Wijk kwam goed voor de dag. Hkj won twee partijen, nadat hij in de eerste partij van Weijenberg had verloren met tweemaal 16. Dick de Vaal trok tegen Van Unen de stand weer gelijk (9—21, 2123), maar door ver lies van Qarijs kwam NOAD toch weer achter: 2—1. Die achterstand bleef tot de slot- partïj gehandhaafd. Het dubbel ging ook verloren, maar winst van Peter van Wijk op Van Unen (18—21, 20—22), deed NOAD iets terugkomeir32. Verlies van Pred Clarijs op Weij- enberg betekende 4—2, maar nu was het Dick de Vaal die er met tweemaal 19 op Jurriens voor zorgde dat er nog moge lijkheden bleven: 4—3. Somber kwam het er voor NOAD echter uit te zien toen Clarijs ook zijn derde partij verloor en Irene de halve winst al te pak ken had: 5—3. Peter van Wijk faalde in de voor laatste partij tegen Jurriens echter nieet (19—21, 13—21), waarop Dick de Vaal wist wat hern, in de laatste partij te doen stond Inderdaad slaagde hij te- gen Weijenberg, maar het werd een wel zeer sensationeel slot. De eerste game was voor De Vaal met 14—21, maar in de tweede game bleef hij op 18 steken. In de derde game kwam de Schiedammer 2elfs met 20—17 achter, haalde toch nog op tot 2020 om met 21—23 NOAD tenminste nog aan een broodnodig punt te helpen: 5-5. De dames van NOAD kwamen - bij PJS in Vught ook 5—5 over een. Els Clarijs en Erica Dries ieder twee keer en een gewon nen partij van Jacqueline van nirk do \/as»l defter bewilligden die glrïd. In de overgangsklasse was de rol van Bowling Maassluis TOG al uitgespeeld. In het verre uit- duel bij St. Aloysius in het Zeeuws-VIaanderense Graauw stond niets meer op het spel. Dat de Maassluise formatie ditmaal niet verder kwam dan 55 op de zwakke Zeeuwen, kwam door de afwezigheid van captain Nico CapcIIen. Een in valler bleek pas te vinden in Rob van Vliet uit het vijfde team. Hij kwam in dit gezelschap veel te kort, maar "WLm van der Poort stelde met één keer winst teleur. Met het gewonnen dub bel en vooral dankzij de hat trick van Frans Capellen wer den de punten gedeeld: 55. Radio Molenaar heeft de kans voor promotie naar de over gangsklasse volledig gegrepen. De Vlaardingers lieten met 2—8 weinig over van Elan, maar zagen bovendien concur rent Gispen verliezen. Naaste belager is nu TTVN uit Nieuw koop, dat op drie punten staat Met nog twee wedstrijden te spelen, kunnen de Vlaardin gers bij winst in de volgende wedstrijd de kroon op een uit stekend seizoen zetten. De winst op Elan was wel over tuigend, maar Radio Molenaar stond na twee partijen toch met 20 achter. Hïelke Brugts ver loor van Kusiers en René van Dijk van Van Kampen. Hans Jaap Oppenheim zette toen ech ter een zegereeks m, die de Rotterdammers niet meer kon den stuiten, rn één Jange rush liepen de Vlaar dingers weg naar 2—8, al wer den er nog wel vijf partijen in arieen. gespeeld. Hans Jaap Op penheim leverde derhalve zijn zoveelste hattrick in dit seizoen af, terwijl René van Dijk en Hïelke Brugts twee partijen wonnen. Volgende week wordt cr niet gespeeld, maar op zater dag 27 maart kan de promotie in eigen huis binnengehaald worden. Schiedam Gezien de slechte resultaten van de laatste weken besloot HBSS met zijn eerste elftal en vaste begeleiders gezamenlijk een ontspannen weekeind door te brengen. Immers, voor het tweede achtereenvolgende seizoen degraderen lokte bestuur en spelers niet aan, vooral niet nu HBSS deze maand zijn 50e levensjaar hoopt te vieren. In het prachtige en knusse Badhotel in Rockanje werd dan ook onderkomen gezocht en in alle stilte werd een basis gelegd om met goed vertrouwen het restant van de competitie af te werken. Aansluitend aan deze „retraite" werd tenslotte een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld en wel in Dirksland tegen DES'67. Een vereniging die samen met het Vlaardingse Sunlight mede kandidaat is om te promoveren naar de 4e klasse KNVB. Het werd een levendige wedstrijd waarin HBSS zich naar harte lust heeft kunnen uitleven, zo zelfs dat men soms tot in het oneindige met elkaar bleef combineren en vergat doelpunten te maken. De einduitslag was dan ook 0—0- HBSS was zonder meer de meest technische ploeg en wist soms heel leuke combinaties op de mat te leggen en had Martin Meyer reeds in het begin van de wedstrijd twee goede scoringskansen niet onbenut gelaten, dan had een grote zege voor HBSS zeker niet tot de onmogelijkheden behoord. DES'67 wist echter een groot enthousiasme aan de dag te leggen en Iwan Wesdorp wist op een goede pass van Jan Boer bijna Cees Verdam te verschalken, terwijl ook John Smit dicht bij een doelpunt was, doch ook hier wist de doelman ten koste van een hoekschop redding te Een kwartier voor rust werd de grieperige Thijs vervangen door Jan van Tilborg, die bewees op de linksbac plaats een goede partij te kunnen vertolken. Ook in de tweei helft, waarbij DES'67 een drietal A-junioren in zijn ploeg h; opgesteld, een technisch beter spelend HBSS, met als bes scoringskans een hard schot van Henk Scharloo vlak bij h Dirklandse doel, doch hier stond doelman Meindert van Geloof precies in de juiste hoek opgesteld. Een eindstand d van 0—0, waarbij HBSS terug kon kijken op een Jeu! wedstrijd. volle derde plaats in de ereklas se, waarvoor zaterdag de laat ste wedstrijden gespeeld wor den. Overigens wacht De Ko renbeurs nog altijd op bericht omtrent de onder protest ge speelde wedstrijd tegen. Mid- denstandsbank. Na vier weken is er echter zelfs nog geen be richt van bevestiging var de bond ontvangen. Peter van den Broek opende te gen Anne Vlieg, wat Van den I Broek met 18 en 17 niet redde: 0—1. Hans Lingen versloeg Ton Pikstra vervolgens in drie ga mes (20—22, 21—14, 21-16), waarop Hans van den Broek i zijn ploeg via Jah Vlieg (19—21, 21—15, 21—15), aan de leiding hielp: 2-1. Het dubbel was voor De Koren beurs tegen de gebroeders Vlieg met 11 en 18 geen pro bleem, waarop Hans lingen ook met Anne Vlieg geen moei te had (21—12 en 21—14). Peter van den Broek won in drie gaines van Jan Vlieg 21—17, 21—19), zodat de winst al binnen was: 5—1. Pitstra kwam tegen Hans van den Broek in drie games nog tot winst, maar Hans Lingen was ook door Jan Vlieg niet te klop pen. Lingen deed dat overigens in drie games, waarbij hij het presteerde om in de derde ga me een 19—16 achterstand nog ongedaan te maken. Setstanden 18-21, 21—16 en 22-20, wat de stand op 62 bracht. Hans van den Broek had vervolgens geen moeite met Anne Vlieg (21—18, 21—10), waarop Peter van den Broek in de slotpartij Pitstra nog voor moest laten gaan (19—21, 19—21), wat de eind- stand op 7—3 bepaalde. Met nog twee wedstrijden te spe len begint de situatie voor NOAD in de hoofdklasse be nauwend te worden. De Schie dammers behaalden uit het treffen met Irene slechts één punt, zodat de voorsprong op Swift, dat op de fatale voor laatste plaats staat, nog slechts één punt bedraagt. NOAD had de volle winst kunnen grijpen, als Fred Clarijs geen off-day had gehad. De lange Schiedammer was echter dit maal volledig uit vorm en wist geen partij op zijn naam te brengen. Dat er toch nog op 5—5 kon worden afgesloten dankt NOAD voornamelijk aan het uitstekende werk van Dick de Vaal. Hij lapte het drietal Weijenberg, Van Unen en Jur riens. met een hattrick aan zijn Viaardingen Opnieuw successen deze week voor de regio-standaard teams in de volleybal- competitie. Bij de heren haalde Passage VCJ de stunt uit het toch niet' zwakke Krimpen II in eigen sporthal met 0-3 te verslaan. Ook Volley '68 won zijn uitwedstrijd met 0-3 te gen hekkesluiter Hobby S/K uit Ven Brïel. Bij de dames won MVC vrij een voudig van Delta met 3-0, en had Volley '68 geen moeite met Flits, 3-0. Ook Passage VCJ won met de zelfde cijfers van Wik B/W in Gorkum. Shell heeft helaas een steekje laten vallen. Tegen Gerard de Lange III kwamen de Vlaardingers niet verder dan 2-2. Volley '68 speelde zaterdag tegen hekkesluiter Hobby S/K en liet in sporthal „De Ducdalf" geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Gestart in de sterkste opstelling bereikten do Vlaardingers ai snel een 0-12 voorsprong. Een klein foutje bij Volley gaf Hobby de kans toch nog eenmaal tegen te scoren zodat de eerste set eindigde m 1-15. Met het oog op de beker wedstrijd van aanstaande don derdag wilde coach Ton van Yperen wei wat proberen. Hij wisselde voor de tweede set Leo van Marwijk uit voor Wim van Vliet Het betekende nau welijks verzwakking. Volley ging rustig door. Helaas zakte de concentratie iets weg waar door Hobby S/K wat meer kan sen kreeg. Het werd via 1-7 opnieuw met 7-15 setwinst voor de Vlaardingers. De derde set werd een verplicht nummer. Volley, dat zijn sterkste wed strijden speelt tegen gerenom meerde tegenstanders, zakte dusdanig weg dat het zelfs een 5-1 achterstand opliep. Men hervond tijdig het juiste ritme en via 9-8 werd ook de laatste set met 9-15 voor de Vlaardin gers. Smash en blok, het ging Volley allemaal veel beter af dan Flits. Passage VCJ dat ook dit keer gehandicapt aan de moeilijke uitwedstrijd tegen Krimpen II begon heeft, geconcentreerd spelend, kans gezien met een 0-3 overwinning huiswaarts te keren. De Schiedammers mis ten basisspelers Joop Gunne- weg en Hans Soeters, waardoor Wim van Heerde in de basis stond. Vrijuit spelend behaal den zij in een spannende eerste set een 13-15 winst. Het zelfver trouwen groeide bij vooral Jan Brussé, die de beste wedstrijd van het seizoen speel de, had met zijn smashes een groot aandeel in de 7-15 winst in de tweede set In de derde set probeerde Krimpen het ini. tiatief over te nemen maar Pas sage liet zich niet meer verras sen en met 13-15 bereikte het een 0-3 winst. In Maassluis speelde MVC tegen Delta. De Zwijndrechtse dames waren niet in staat een gecon centreerd spelend MVC gelijk waardige tegenstand te bieden. Binnen het uur had de Maas- sluisse formatie opnieuw een 3-0 overwinning geboekt Met de setstanden 15-5, 15-4, 15-6 werd ook Delta teruggewezen. Volley *68 heeft zich niet laten verrassen door Flits. De Pa- pendrechters, die de laatste weken enkele opmerkelijke re sultaten hebben behaald, kon den Ln Viaardingen hun op mars niet voortzetten. Bij Vol ley ontbrak Clary van de Tuyn, die in de eerste twee sets toch wel werd gemist. Vooral bet vertragende spel van Flits be zorgde Volley nog al wat moei te, waardoor in de eerste twee sets onnodig veel punten wer den. verspeeld. Volley kwam niettemin met 15-12 en 15-11 op 2^0, In de derde inning draaide de machine weer op volle toe ren en werd Flits met 15-5 alle illusie ontnomen. Passage VCJ speelde tegen het zwakke WIK in Gorkum een goede wedstrijd. Geen moment is de Schiedamse zege in ge vaar geweest. De thuisclub had niet het juiste antwoord op de Schiedamse aanval en verloor kansloos met 0-3. Shell heeft op eigen bodem tegen Gerard de Lange III een. moeizaam gelijk spel bevochten. In de eerste set speelde Shell overtuigend. Fel aanvallend werd de tegenstan der naar een kansloze 15-6 ge speeld. In de tweede set nam Gerard de Lange het initiatief over. Vooral de tactische plaatsballen van de Rotterdam mers stelden de thuisclub voo. problemen. Met 7-15 werd de2e set dan ook verloren. In de derde set veroverde Shell op nieuw het initiatief en kwam met 5-0 voor, maar opnieuw ging het mis en werd ook de derde set verloren 10-15. Vechtend voor behoud van de goede positie op de ranglijst wist Shell in de laatste set naast de gasten te blijven. De eindfa se was weer voor de thuisclub waardoor met 15-13 alsnog een puntendeling werd bereikt Moment uit het eenzijdi ge duel. Viaardingen Diane Edelijn is in de nationale zwemploeg (1960 en jonger) opgenomen, die het komende weekeinde in en tegen de DDR zwemt. Ook Maritzka van der Linden van Rotterdam en Judith Verkerk van Devel zijn geselecteerd. Diane Edelijn zwemt de 100 en 200 meter rugslag, Maritzka van der Linden, pupil van trainer Dries Peute, de 1GQ en 200 meter schoolslag en Judith Verkerk de 100 en 200 meter vlinderslag. Een week later vertegenwoordigen Fnts Jan Edelijn en Rob de Gier (beiden van VZC) de Nationale B-selectie tegen België. Van de regio zijn h. rvoor verder uitgenodigd EUne Herfst van Rotterdam en \uor ae 400 meter vrije siag, Jan Hak van Nautilus voor de 26ü meter wisselslag persoonlijk en Judith Verkerk van Devel voor de 200 meter vlinderslag. De beide VZC'ers zwemmen ieder de 100 meter rugslag. In het Russische Minsk vertegenwoordigt René van der Kuit van de Schiedamse Zwem Club ons land m een zeslandenwed- strijd op 10 en 11 april. Ovenge regio-talenten 2ijn Henk Bakker van Devel op de 100 school en Maritzka van der Linden van Rotterdam als reserve voor de 4 x 100 meter wisselslag estafette dames. René van der Kuil zwemt de 4 x 100 en 4 x 200 vrije slag estafette. Schiedam De Schiedam se schaakvereniging Groenoord heeft het moeilijk met Overschie. Ket eerste tiental van Groenoord verloor vori ge maand met 7 1/2 i 1/3 van Overschie 3, dat inmiddels vrijwel zeker is van het kam- pioenschap in de promo tieklasse. Deze week ontmoette het tweede team van Groenoord het achttal van Overschie 4. Na de eerste drie en een half uur spelen, werd met een 33 stand afge broken. De resterende twee partijen zullen Groenoord waarschijn lijk niet meer dan een half puntje opleveren, zodat een nederlaag met 4 1/3—3 1/3 de einduit slag zal zijn. Groenoord 3 speelde deze week thuis tegen Overschie 5. Groe noord gaat in deze klasse, 4f. fier op kop, Overschie bezette de derde plaats. Het onderling treffen tussen deze koplopers eindigde deze week in een 3—5 nederlaag voor Groenoord. Het behoudt hiermee toch nog de eerste plaats, maar moet wel wat voorzichtiger met de pro motiekansen 'naar de derde klasse omspringen. Er werd volgens de wedstrijdleider van Groenoord veel te nonchalant gespeeld. Dat bleek onder ande re aan, het eerste bord, waar Groenoordsspeler, ook goed ge noeg voor het eerste, zomaar een dame weggaf. Groenoord 2 blijft in de derde klasse C in de middenmoot Overschie heeft inmiddels, als inderdaad van Groenoord ge wonnen wordt, de eerste plaats bereikt. Het heeft evenveel matchpunten als Shell 1, maar minder bordpunten. In de laat ste ronde spelen beide teams tegen elkaar. Schiedam 2 speelde deze week tegen WSV1. Beide teams vech ten tegen degradatie. WSV nam in Schiedam een 2—3 voor sprong. Op 25 maart wordt in Waddinxveen uitgespeeld. De vooruitzichten zijn niet gunstig voor Schiedam, Waarschijnlijk wordt met 4 1/2—5 1/2 verlnr*>«

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7