TAXI? PI22 SSHEHH Angst regeert Vlaardingen Excelsior M slaagt in opzet SVV grijpt iets te hoog Taktiek Pim Visser slaagt Wageningen buigt achterstand om rust op dreef GTB Pech voor De Hollandiaan YDL na OPSLUITEN gezapig van Nico Huët verlaat Westlandia 3 Bennekom Het doelpuntloze gelijkspel in Bennekom kan voor Excelsior onder deze omstandigheden toch wel als winst worden bestempeld. Dat was tenslotte de opzet van de Maassluizers geweest. Trainer Teun Groeneveld: „De f tactiek was inderdaad behoudend, maar als je het verloop ,yan de wedstrijd bekijkt heeft er voor ons toch wel meer ingezeten. Vooral mi rust zijn er enkele riante mogelijkhe den geweest". Bennekom is echter het over grote deel van. het duel in .de aanval geweest, maar liep zich keer op keer stuk tegen het Maassluise verde- digrngsblok, dat zowel in de lucht als over de grond een onneembare hindernis bleek. De ploeg van Bennekom was over het geheel genomen iets beweeglijker en feller, .vooral in de eerste helft Bennekom accentueerde de - aanvallen veelal over de vleugels, waarna een hoge -bal voor de „pot" volgde. Steeds zonder succes overi gens omdat de vuist van keeper Gerrit Geurtsen er steeds op tijd tussen zat of -omdat er steeds een Maas sluis' hoofd was dat voor 'Opruiming zorgde. Excelsior nam dus in deze confrontatie een afwachten- de houding aan en liet Ben- ■-nekom het spel maken. Via -een sterk middenveld met „dravertjes" als Charles - van Dijk en Hein Oelderik kwam Excelsior af en toe -onder flinke druk te staan. Desondanks verraste Excel sior met enkele counters, -waarbij Eric Scheffers en - Bob Meinster hun harde schoten gestopt zagen door - keeper Gerard Drost. „Onbegrijpelijk dat Benne kom na rust niet van tactiek veranderde", oordeelde Teun Groenveld, „men bleef doorgaan met hoge ballen voor het doel te bren gen in plaats van meer va- advertentib Beleen heerin'tverkeer rieteit in de aanval. Daar door had onze goed spelen de verdediging betrekkelijk weinig moeite met die aan vallen". De tweede 45 minuten gaven een iets meer counterend Excelsior te zien. Ondanks een licht veldoverwicht van Bennekom zag Excelsior toch kans om steeds weer orde op zaken te stellen en via een zwoegend midden veld aan aanvallende akties te gaan denken. Het grote probleem bij de Maas sluise ploeg'was de aanval die regelmatig niet aan te spelen was. Vooral de vleugelspitsen kwamen nauwelijks in het stuk voor, wat een gevolg was van een gebrek aan „storingsdrift". De Bennekomste backs hadden dan ook niet bepaald een moei lijk middagje omdat Bon Broekhart en Lies Kardol zich gemakkelijk lieten opsluiten. Bijna had Excelsior in het koude Bennekom nog verrassend de score geopend. Een harde vrije trap van Arde van der Sar - net even buiten het strafschopge bied - kon keeper Gerard Drost slechts met de grootst mogelij ke moeite wegwerken (vijfde minuut). Ook andere pogingen mislukten; meestal door een foute pass of door kundig in grijpen van de verdediging van Bennekom. Aan de andere kant mocht Excel sior bepaald niet mopperen in de 11e minuut toen Gerrit Geurtsen bij een onoverzichte lijke situatie de bal in het strijdgewoel verloor en Van der Kraats leek te gaan scoren. Li bero Hans Plaatzer kon nog net een been voor het naderend „onheil" steken en voorkwam rodoende erger. Excelsior hield tot het eindsignaal van scheidsrechter Veis de „nul vast" en is in het laatste kwar tier nauwelijks meer in gevaar geweest Bennekom was moege streden en vond de puntende- ling kennelijk ook voldoende. Ondanks het ene puntje winst blijven beide ploegen de hijgen de adem van de achtervolgende - en punten verzamelende - de gradatiekandidaten in de nek voelen Sjaak Boumeester voor de derde maal geslagen. Martin Breuer (3) heeft de doorCorver toegekende strafschop feilloos verzilverd. door Wim Huisman Dordrecht Had SW voor de confrontatie met FC Dordrecht nog een minimaal kansje op de periodetitel als VW een steek had laten vallen én als het zelf met minimaal drie goals verschil z'n tegenstander bad afgestraft, achteraf moest SW wel toegeven dat het te hoog had gegrepen. FC Dordrecht-SW bleef steken op 3—0. Geen twijfel mogelijk dus wie de sterkste was. SW's trainer Leo Halkes wond er later dan ook geen doekjes om: „Verdiend verloren", er- - kende hij, „SW heeft niet te gen z'n tegenstander maar juist tegen zichzelf lopen voetballen. 't Ging er allemaal te nerveus aan toe bij SW. En hoe dat kwam? Ik weet het niet Het waren, zeg maar, de mysterieu ze krachten in de sport. Nee, dat periodekampioenschap heeft niet meer meegespeeld. Want bewust hebben we er vo rige week geen woord over ge tikte een vrije trap heel be heerst naar Martin Breuer, wiens projectiel via de onder kant van de lat zijn vruchten afwierp. Waarna SW meteen van slag af was. De voorste linie (Molendijk, Huigen) kreeg zo weinig aanspeelbare passes, dat Leo Halkes vanuit de dug out uitriep: „Speel die bal eens in de voeten". zegd. Voor mij was de stand op Kortom, FC Dordrecht had daar van Eek teleurgesteld was: „Nee, dat niet. In het begin heeft SW een paar kansen ge had, maar naderhand was FC Dordrecht gewoon te sterk voor SVV. Ik ben blij met deze over winning. Krijgen we tenminste weer een beetje aansluiting bij de middenmoot", slag te incasseren. Wim van Til Toch is FC Dordrecht op ver- de ranglijst nóg belangrijker. Zelf kijk ik uitsluitend naar de onderste plaats. Wij zullen die wedstrijd tegen FC Dordrecht maar zo gauw mogelijk moeten vergeten. Het was onze slecht ste wedstrijd tot nog toe. Het dieptepunt uit dit seizoen". Vandaar dat Leo Halkes opmerk te: „Van huis uit ben ik opti mist Maar ik zou werkelijk geen positief punt kunnen op- Goed, Leo Halkes wisselde Cor noemen. De hele ploeg heeft gefaald, al was de wil wel aan wezig". Aanvankelijk acteerde SW over igens nog niet zo zwak. Integen deel, FC Dordrecht mocht zich Halkes gokte daarbij op Fred gelukkig prijzen, dat SW in. de eerste twintig minuten geen treffer wist te registreren. Dan ny Molendijk beukte tot twee keer toe op de vuist van Dord- rechts sluitpost Dick Wouters en als Charles Corver de bal op de stip had gedeponeerd, toen te zaaien, En aangezien FC Dordrecht in die tweede helft aanzienlijk minder gretig ac teerde, zakte de amusements- waarde met de minuut Cor Huigen" was neergelegd FC Dordrechts trainer René van schillende punten voor verbete ring vatbaar. In Ruud Hendriks had het bijvoorbeeld ronduit een zwakke plek. Kené van Eek veelbetekend: „Ach, er zijn er meer die rich niet zo gelukkig voelen op een bepaalde plaats. Maar ja, je loopt nu eenmaal in het belang van je elftal te voetballen". Terug naar Leo Halkes, „Ik heb er van alles aan gedaan nog iets aan die stand te veranderen", benadrukte hij. Rinus Steenber gen was ettelijke keren ter as sistentie van de partij in de aanval, Hans Verel kwam nog opdraven voor Jos Zoetmulder en verder legde SW, zonder veel overtuiging, veel enthou siasme aan de dag. Leo Halkes: „Méér had Lk niet in de porte feuille. Het vuur ontbrak dit keer. En misschien, heel mis schien heeft die periode tóch wel een beetje meegespeeld. Weet je wat het is, hé? SW loopt nu al het hele seizoen op de toppen van z'n tenen. Nee, drie-nul was een normale uit- Meerhof, die inderdaad wat slag". meer stootkracht aanbracht Want met nog een kwartier in het evt.imin veel paniek wist vooruitzicht had SW nog een na de wedstrijd aardig onder controle, wat nog voor de pau ze resulteerde in nog een goal: Ruud Hendriks ontdeed zich op de rechterwing van Jan den Tuinder, werkte de bal in de doelmond waar Karei Snijders een momentje aan de aandacht van SW's defensie was ont snapt en de strijd in feite be sliste. Huigen in voor Bob Korengevel („Niet omdat-ie het slecht zou hebben gedaan, maar wél om dat ik wat lengte wilde aan-,, brengen op de linkervleugel"). door Martin Breuer, had FC Dordrecht niets mogen zeggen. Want de Dordtse verdediging schutterde in die periode ais zelden tevoren. Halverwege de eerste periode kreeg SW echter de geriade- Eck; „Bij ons was het toen weer het oude liedje. Er werd te veel gelopen met die bal. En juist dót is verkeerd natuurlijk, te meer daar we gewoon nog over te weinig routine beschikken". Wat niet wilde zeggen, dat René doelpunt te verwerken. Charles Corver was het immers niet ontgaan, dat Rinus Steenbergen een dieptepass van René Op- schocr met de hand bewerkte. Martin Breuer - beste speler van het veld - had vervolgens geen problemen de toegekende strafschop te benutten. Waarom SW de beslissing van Corver nog zo fel aanviel werd pas later duidelijk. Leo Halkes: „Je. protesteert toch altijd HDVS neemt revanche op De Spartaan Schiedam Na de erbarmelijke wedstrijd vat» vorige week tegen hekkesluiter SDW, die met 2-1 verloren ging, heeft Hennes DVS zich op eigen veld gerevancheerd tegen het hooggeplaatste De Spartaan. Erg best was het allemaal nog niet, maar er werd tenminste met 10 gewonnen. Ook trainer Pim Visser van Hermes erkende, dat zijn ploeg nog niet het niveau bereikte van enkele weken geleden, „maar", zo zei hij: „Er is tenminste nu voor de punten geknokt en dat kon ik vorige week niet zeggen". „Ik heb de jongens nu ook met een andere opdracht het veld in gestuurd. Ze moesten nu wat meer vanuit de verdediging spelen en niet, zoals vorige week, met zijn allen gaan aan- cies op maat aangespeeld. De keeper uitspelen en scoren was toen voor de rechtsback geen probleem meer en dat leverde Hermes vlak voor rust een 1—0 voorsprong op. vallen. Ik geloof, dat dat vooral Gesteund door die 1—0 voor in de tweede helft aardig gelukt v/as. In de eerste helft leden we nog teveel balverlies. De Spar taan is me trouwens wel tegen gevallen, want Harry Spermon heeft nauwelijks wat te doen gehad". De eerste helft was inderdaad het zwakste gedeelte van de wed strijd. Beide ploegen slaagden er niet in de bal in de eigen gelederen te houden. Kermes was wél meer in de aanval, maar werd slechts zelden ge vaarlijk. Kwamen er kansjes voor de thuisclub, dan kwam dat meestal door slecht verdedi gen van de Amsterdammers. sprong voetbalde Hermes in de tweede helft een stuk beter. Dat werd ook in. de hand gewerkt door een meer aanvallend spe lend De Spartaan. De Schie- damse voorhoede kreeg hier door veel meer ruimte dan voor rust Er kwamen dan ook veel meer mogelijkheden de score te vergroten dan voor de thee. Maar aan de afwerking ontbrak1 wei het één en ander. Boven-' dien speelde doelman Geel bij zonder goed. Elke hoge bal had hij klemvast en ook op schoten van o.a. Van de Voort en Paul de Nijs reageerde hij knap. Zo gaf na enkele minuten Ties JtKDDING van Duppen al een uitstekende crosspas op Aad van de Voort, Xwee keer had Hennes ook dui- die slechts met een handsbal delijk pech toen de overigens van de centrale verdediger van De Spartaan gered kon worden. De toegekende vrije trap werd door Teun Komaat hard en laag net naast geschoten. Aan de andere kant kreeg Ilany Spermon maar één keer in die eerste helft moeilijk werk te doen. Hij moest uitlopend met de voet redding brengen toen Holster na een uitstekende dieptepass alleen op hem af kwam. Aan de andere kant een identieke situatie. Paul Nijs goed leidende scheidsrechter Van Antwerpen de voordeelre- gel niet toepaste. De eerste keer had Paul Nijs een heel vrij veld voor hem, maar floot de scheidsrechter voor een dui delijke overtreding van laatste man Haagsma, die terecht werd opgeschreven. Uit de toe gekende vrije trap ontstond een enorme doel worsteling. Van de Voort schoot uiteinde lijk in, maar zijn schot werd van de doellijn afgehaald. kwam op een dieptepass van Kansen kwamen er ook nog Vl« nll^nn „aam J. m Van de Voort alleen voor de keeper, hij leek te gaan scoren, maar de bal werd van de doel lijn afgehaald door Post van De Spartaan. De bal kwam tegen de binnenkant van de paal en ketste zo het doei weer uit Er ontstond een enorme scrimma ge, maar de zeer goed spelende doelman Geel redde de situatie Pas in de allerlaatste minuten Q voor Teun Komaat, die een voorzet van Ties van Duppen hard ii_ schoot, maar keeper i Geel kon echter ten koste van 'een hoek schop redding brengen. Uit een andere voorzet van Ties van Duppen kopte de geheel vrij- staande Paul de Nijs rakelings naast voor zijn ploeg. Toch kwam Hermes DVS voor rust nog aan een voorsprong. Teun Komaat kreeg op het middenveld de bal te pakken en zag de opkomende rechtsback Frits de Nijs naar voren sprin ten. De Nijs kreeg de bal pre- van de wedstrijd kwam Hermes onder druk te staan. De Schie dammers kregen enkele cor ners tegen zich. Gevaarlijk werd het niet meer voor ze, zodat de verdiende overwinning vooij- Hermes niet meer in ge vaar kwam. Maassluis In de thuiswedstrijd tegen het zich eveneens in de onderste regionen bevindende Rotterdamse SVD moest de VDL zaterdagfonnatie bewij zen geen degradatiekandidaat te zijn. Er was maar één mid del om dat te laten zien. En dat was "resultaat voetbal" spelen, zo hield trainer Arie IJssel- steijn de blauwwitten voor. En de daden kwamen, weliswaar in een rommelig duel, maar met 3-1 wist VDL, onder aan voering van Kees Koudijzer, SDV in te pakken. Na een 0-0 score met de rust liet VDL in de tweede periode de tanden zien en doelpuntte driemaal- De doelpuntenmakers waren Jan Rijpsma, Bas Kroes en in valler Gommert van Ast. Schiedam Het laconieke optre den van GTB tegen Putters hoek ging gepaard met ver de- digingsfouten en doelman John Rijnlerse blunderde mee. De agressie van Puttershoek was voldoende om meer in balbezit te zijn en door gebrek aan spe lopvatting was GTB gedoemd onder te gaan. Jan BaLijns pro beerde het met een afstands schot, maar de goalie van Put tershoek was present Putters hoek scoorde, toen de GTB-de- fensie misgreep, 0—1. Na de thee verscheen GTB met meer tegenwerking. Maar tegenwicht kwam in het laatste kwartier pas. Toen was de stand al 02 in het voordeel van Putters hoek. Naaldwijk Scbiedamse oefen- meester Nico van Huët zal der de klasser Westlandia aan het einde van dit seizoen verlaten. De ex-voetballer van Schie dam, Excelsiori2ö en YFC (Vlaardingen) zet op advies van een specialist een streep achter zijn trainerscarriëre we gens gezondheidsredenen. Van Huët (46 jaar) was één van de weinige trainers die a! in het begin van dit jaar 'zekerheid' wilde hebben en verlengde zijn contract met Westlandia der halve al. Nico van Huët, die twee seizoenen in De Hoge Bo men werkzaam is geweest, heeft zijn verrassende besluit pas verleden week donderdag aan de danig verraste selectie- groep meegedeeld. I Joop QueHhorst rondt de knappe solo van Drapic doeltreffend af. Vlaardingen Emma profiteer de voor rust tegen het bezoe kende De Hollandiaan van het windvoordeel. Direct werd veel druk uitgeoefend op de defensie van de roodwitten. De thuisclub was completer in zijn opzet, terwijl bij De Hol landiaan het individnele spel té veel werd gehanteerd. Kon den de gasten overnemen dan was de solide Emma-defensïe een zwaar struikelblok voor een niet in het ritme draaiend De Hollandiaan. De inzet van Emma was medebepalend voor de uiteindelijke 21 nederlaag van de Hollandiaan. A-junior Peter van der Waal com pleteerde De Hollandiaan voor Harrie Hartog. Na zeven minu ten was Jackie Rïedijk er indi rect oorzaak van dat de rood witten op een 10 achterstand kwamen. Na twintig minuten spelen was een vrije trap aan Emma-rijde goed voor 2—0, waarbij doelman Bert Groen van de gasten niet voldoende optrad. Kort voor rust was het Rob Maat, die voor De Holland iaan iets terug deed na weinig kansen vooraf: 2—1. In de twee de helft lukten de spelpatronen beter bij De Hollandiaan en werden de aanvallen directer uitgevoerd. Paal en lat stonden in de weg om verder inlopen tegen te houden. Vlaardinjen Theo Laseroms blijft optimistisch. Geef de oud-Feyenoordter eens ongelijk als men ziet flat FC Vlaardingen zelfs strafschoppen onbenut Iaat en, zoals tegen Wageningen, zichzelf een knappe 1—0 voorsprong ver na rust liet ontfutselen. Op een wijze die veel angst verried. Hij: „Maar éénmaal over die angst heen draait FC Vlaardingen weer heiemaal. Misschien zoals in het begin van de competitie. Zijn opmerkelijke uitspraak ver- xaadt geen grootspraak, omdat nieuwe man Laseroms het elf tal op papier al rond heeft. Voor volgend seizoen wel te verstaan. Want juist de Braban der, die achtereenvolgens in NAC, Sparta en Feyenoord speelde, wil als trainer in het vaderlandse betaalde voetbal slagen. Hij erkent in Ernst Hap- pel zijn grote voorbeeld te zien. Die weg wil hij ook op en daar voor dient FC Vlaardingen '74 als basis. Anders gezegd, als begin van een carrière als trainer. Laseroms weer: „Het doet natuurlijk vreemd aan dat wij ook van Wageningen wéér hebben verlo ren, maar het proces om van verdedigend naar aanvallend voetbal over te stappen vergt tijd. En verder spelen we ge woon veel te lief. Neem Wage ningen, dat bikkelt elke week weer. Het is daarom fysiek erg strek. En wij? We kunnen op het ogenblik niet eens een ver diende 1—0 voorsprong, verkre gen uit pure arbeid, verdedigen. Eigenlijk zoek ik drie spelers zoals een Rob van der Bol. Want alleen met techniek kom je er niet". Wat er dan met de Vlaardingse eerste divisieclub moet gaan ge beuren, weet niemand, behalve Laseroms. We moeten gewoon fysiek sterker worden, dat is alles. Ander facet dat het schle mielige verlies (2—1) verklaar de, was het feit dat we een Cees Door Bas van den Berg Zwambom, Ger Robbemond en Wim Berckenkamp misten. Ik wil me daaraan niet ophangen, maar de kern van de formatie was daarmee zoek". Tweemaal ging FC Vlaardingen *74 voor schut met zijn alterna tieve defensie. Éénmaal uit een vrije trap, waarbij van organi satie geen sprake was, en an derzijds voor het feit dat de bal, dié doelman Dick van der Meer uit zijn doel stompte voor de voeten van Hamberg door niemand werd weggewerkt. Laseroms: „Met het duo Zwam- born/Robbemond mag zoiets nooit gebeuren". Theo Laseroms blijft optimisti sch. Vooral de wijze waarop zijn formatie veel inzet aan de dag legde, althans voor rust, sprak tot de verbeelding. Hoe wel Wageningen nimmer de aanval schuwde, slaagde de thuisclub er regelmatig in om via gevarieerde combinaties, met name geleid door een steeds sterker gaan spelende Predrag Drapic, doelman Van Geffen op de proef stellen. Maar nochtans was FC Vlaardin gen niet bij machte om de counters te verzilveren via har de schoten. In tegenstelling tot Wageningen zelf, dat in Groe~. nendijk en Hamberg twee solis- recn voor Hugo Lochtenbergh. Hij fobt de bal wel over doelman Van Geffen maar mist op centimeters een treffer. ten had, die bij rijd en wijle ook Dus daarom ook het tweede deel nog eens doelman Dick van der Meer onder vuur namen. Maar nogmaals, geen goals. Van bei de kanten. FC Vlaardingen eis te wel het Leeuwendeel van de reële kansen voor zich op (Lochtenbergh en Drapic), maar het had ook niet verdiend geweest vol energie en weer van beide kanten. Niet allemaal even fraai, maar toch wel aantrekke lijk. FC Vlaardingen '74 onder scheidde zich zelfs na twintig minuten via een solo van Dra pic Predrag, die gelegenheids- spits Joop Quellhorst in een goal omzette: 10. Maar wat toen gebeitrde daarvan rezen de haren je te berge. FC Vlaardingen was ineens in de greep van de angst terecht ge komen. Geen enkele pass slaag voren stormende Arno Weller- dieck in de ploeg, was de thuis club fysiek niet in staat om de veelvoud van acties een halt toe te roepen. de meer. Wageningen kreeg Vijf minuten na de luid bejube- vooral op het leeggestroomde lende treffer kopte Jota middenveld, de gelegenheid rijn Frandsen uit een vrije trap acties aan te kondigen en juist iedereen miste de bal langs met een Hamberg en de naar doelman Van der Meer en weer vijf minuten later deponeerde Hamberg zelf uit een pass van Wellerdieek, waarna eerste Van der Meer de bal nog on derschepte, de bal in het Vlaar dingse doel: 1—2. FC Vlaardin gen "74 was toen bekaf. Van der Bol en Frandsen van Wage- ningen liepen tegen een boe- king op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3