Ursiis slaat aanval op tweede plaats af Voor D S weer volop zorgen WK houdt '"'kampioen99 Berkel op 0-0 RKWIK Excelsior "20 blijft meetellen SFC geeft zich laat over maakt niet af Wilton verspeelt promotie SVDPW tevreden Hans Schenkel op valreep machwimiaar i 1 J Sch. Boys onverwachts in de running Arie Kap blijft 5K Initiatief na rust haalt weinig uit Aeolus-FCN '66 gestaakt MAANDAG 22 MAART 197ft 7 Schiedam Wilton heeft tegen Blijden» de laatste kans op promotie verspeeld. Het ver loor het dael zeer onfortuinlijk met 2-1. Blijdorp heeft meer dan de sportieve plicht gedaan, jnaar in eerste instantie moet de nederlaag van de Schiedam mers toch toegewezen worden aan het onfortuin. Immers, vooral in de tweede helft ston den paft1, iat en herhaalde ma len op de doellijn opduikende verdedigers een doelpunt voor de thuisclub in de weg. Omdat Blijdorp de identiteits kaarten was vergeten, startte de wedstrijd twintig minuten te' laat Het bracht WF zeker niet uit zijn concentratie, want het grootste gedeelte van de eerste helft gaf het de toon aan en dicteerde de wedstrijd. Toch ^as het de tegenpartij die tot doelpunten kwam. Bij een vrije trap van Blijdorp werd in de verdediging van WF een dek kingsfeut gemaakt en doelman Van Grootveld kreeg zeer ver rast het nakijken: (1-0). Twee minuten voor de rust was bet weer raak. Een lob verraste doelman Grootveld maar dat betekende wel een achterstand van 2-0. Na de rust was het al WF dat de klok sloeg. Het doe! van Blijdorp kreeg een ware belegering te doorstaan- Het verdedigde zich met hand en tend, wat op een strafschop kwam te staan. Daaruit was het Van Loenen die de stand op 1-2 bracht Schiedam Van de wedstrijd SVDPW-LMO valt weinig meer te vertellen dan dat het éen bijzonder sportief duel was, ondanks dat bei de teams nog niet definitief veilig staan op de ranglijst. Zowel voor als na rust wo gen de partijen zeer goed tegen elkaar op en waren, het vooral de beide verdedi gingen die de boventoon voerden. De enige speler die met zijn snel le acties het publiek nog in vervoering kon brengen was de rechtsbuiten van de gasten Pe ter Keijzer. Hij kon echter ken- rig in bedwang worden gehou den dooi Maarten Slavenburg en het waren vooral de duels tassen dit tweetal dat de wed strijd levendig hield. Omdat juist de beide verdedigin gen een overheersende rol speelden,-zijn er in de gehele wedstrijd bijzonder weinig uit gespeelde kansen geweest Slechts één keer leek het er op, dat er toch nog gescoord zou worden. Dat was kort na rust, toen Voets en SVDPW een voorzet lanceerde. Men dacht dat hieruit Van Osta een niet te missen kans kreeg. Helaas voor de thuisclub gleed Van Osta naast de bal en bleef er van de kans niets anders over dan een doeltrap voor DMO. Een doelpunt zou ook, gezien het vertoonde spel en de ver houding in het veld, te veel van het goede zijn geweest. Het was- en bleef 0—0 en daarmee was eenod er content Schiedam Ursus heeft op ei gen terrein niet kunnen profi teren van het gelijke spel van koploper Fortuna. Tegen Slied- recht kwamen de Schiedam mers niet verder dan 1-1, waar door de stand aan de kopp van de vierde klasse niet is veran derd. Na een 0-1 achterstand, vijf minuten voor de rust opge lopen, was het Hans Schinkel die tien minuten voor tijd de gelijkmaker scoorde. In een zeer sportief duel, dat vooral in de eerste helft aan beide kan ten goed voetbal liet zien, is Ursus er In geslaagd de aanval op zijn tweede positie op de ranglijst voorlopig af te slaan. Twee aan vallend Ingestelde ploegen zorg den voor een alleszins aantrekke lijk kijkspel dat door scheidsrech ter N. Schuier uit Rotterdam be kwaam werd geleid. Een geschrokken Ursus nam het initiatief over waarbij een hard werkend mid denveld een veldoverwicht veroverde. Gevaarlijke man Sjaak Nieuwstraten werd echter volledig uitgeschakeld door schaduw Theo Leeuwenstein, waardoor de Schiedammers belangrijk aan schotkracht inboetten. Sliedrecht trainer Leen Dorreman: „Ik wist dat het gevaar van Nieuwstraten moest komen en heb daarom Theo bij hem gezet Dat dit juist was werd bewezen, want we hebben Nieuwstra ten geen moment gezien". Omdat een doelpunt te lang uitbleef, ging Ursus steeds meer risico's nemen. Herhaalde lijk trokken verdedigers mee naar vo ren om voor meer stootkracht te zor gen. Vijf minuten voor rust werd dit Sliedrecht had in Jaap Koppelaar en Jan Kraaieveld twee snelle spitsen, die voortdurend gevaar stichtten in de Schiedamse defensie. Het was Jaap Koppelaar die in de vijftiende minuut een schot afvuurde dat buiten bereik van Joop Kuiters tegen de lat spatte. fataal. Een verre trap uit de Slied- rechlse verdediging schampte net over het hoofd van Ruud van Dijk en de bal belandde voor de voeten van Jan Kraaieveld. Joop Kuiters kwam uit zijn doel om te redden wat te redden viel, maar kon niet verhinderen dat de Sliedrechtspits met een snelle voetbe- LLLIJK weging de bal in de touwen werkte: 0-1. Ursus bleef ook de laatste minuten van die eerste helft sterker maar moest toch met een achterstand gaan rusten. „Vooral in die tweede helft gingen wij steeds slechter spelen. Het leek wel of de jongens vast zaten. Ik denk dat vooral de zenuwen een rol speelden. Als je verliest raak je zover achter dat je kans practisch is verkeken". De tweede helft was drie minuten oud toen Hans Schenkel een kans op de gelijkmaker kreeg. Zijn bekeken boog- balletje ging over doelman Rini Spruit heen, maar helaas ook over de lat Twee minuten later liet voorstopper Heimie Verschoor zich wegens een blessure vervangen door Leen Reis, die- op de linkshalfplaats ging spelen. Wim Huizer ging toen voorstopper spelen. Ursus zag, ondanks een door Sliedrecht verlaten middenveld, geen kans te sco ren. Het ging steeds meer jagen, wat het kijkspel niet ten goede kwam. Trai ner Dick Hoogenboom zei dan ook: Tien minuten voor het eindsignaal kwam dan toch de gelijkmaker tot stand. Ursus nam op links een hoekschop, waarhij de bal in de voeten van Leen Ras belandde. Deze wipte het leer naar Hans Schinkel, die zich niet bedacht en met een snelle beweging doelman Rini Spruit passeerde: 1-1. De laatste tien minuten ontstonden er voor beide doelen nog tal van kansen, waarbij de kans die Leen Ras twee minuten voor tijd kreeg de mooiste was. Zijn schot be landde echter in het zijnet. "Een goede ploeg dat Sliedrecht" zei trainer Dick Hoogeboom na afloop. "En een juiste uitslag". rt&sv-sr',, "xx Leen Ras wint dit duel. Als invaller gaf hij de beslissende pass. Rotterdam Vrijdagavond kreeg Schiedamse Boys te ho ren van de bond, dat het nog ten klein kansje had om kam pioen te worden. Zwarte Pijl staat wel bovenaan met 24 uit' 15, maar heeft twee gestaakte wedstrijden. Eén daarvan, die tegen Den T oomboys, eindigde in 2—2 en daar zullen nu nog 25 minuten van gespeeld moe ten worden. Zwarte Pijl moet dan met acht spelers aantre den. Wet deze wetenschap in het hoofd moest Schiedamse Boys de uit wedstrijd tegen Jai Hind spelen en begrijpelijk dat de zenuwen een behoorlijk woordje mee spraken. Daarom was het niet verwonder lijk, dat het heel lang duurde, eer het hetere spel van de Boys tot uitdrukking kwam in een doelpunt Ben Stip zorgde voor de kans en Chris van Gerven maakte daar gebruik van: 0—1. Nog voor de rust draaiden bei de clubs de rollen om. Nu was het na goed werk van Chris van gerven, dat Ben Stip tot een doelpunt kwam: 0—2- Dok na de rust bleek Schiedamse Boys de betere ploeg, maar ook au weer speelden de zenuwen de spelers parten en werden v*el kansen om tot een doel punt te komen gemist. Het bleef derhalve 02 maar dat was voor Schiedamse Boys voldoen de om misschien nog en beslis singswedstrijd te kunnen spe- a Zwarte Pijl. Maassluis Trainer Arie Kap en het bestuur van MSV71 zijn het eens geworden over een verlen ing van het contract voor het amende seizoen. De oefen- die zijn derde competi- P® hij de zwart-witten ingaat, 0oPt dan ook een klasse hoger "tot rijn team te spelen. MSV71 aanstaande zondag tegen concurrent Sagu Boys kam- tooen worden met gelijk te spe- ton- De oud VDL- en Fortuna 'l-speler ziet zijn bezielde inzet, "toi beloond. Den Haag DHS heeft er tegen Lens een matige wedstrijd van gemaakt. Volgens de spelers moet dat zijn oorzaak vinden in de te harde, maar ook te lichte bal. Een verzachtende omstandigheid voor het slech te spel kan (ook) gezocht worden in de vrij straffe wind, die over de lengte van het veld stond. DHS moest het nog doen zonder de geschorste Nol Roozen, die zijn laatste wedstrijd uitzat op de bank. Doesburg fungeerde nu als rechtsachter en Frans Vos maakte het team compleet. Drinqen voor het doe! van WK. Gescoord werd er echter niet. Kethel WK has! zaterdag de sportieve "opdracht" om Berkel via wmst of een gelijkspel van een kampioenschap af te houden. De uitdaging gaf de Schiedamse ploeg de nodige inspiratie. Dat blijkt wel uit de 0-# uitslag, een goede prestatie van WK. Na afloop bleek voor Berkel dat de concurrentie toch punten had' verspeeld waardoor men. sich alsnog kampioen kon noemen in de afdeling. WK-Berkel was een spannende wedstrijd omdat beide ploegen grote belangen had den bij dit duel. Zo bevindt WK zich nog steeds in degradatiezorgen en rook Berkel de promotie. Twee hard werkende ploegen slaagden er in een pittige wedstrijd niet in om te scoren. Zowel vddr als na rust verrichtte Hans van Oudheusden goed keeperswerk bij WK waardoor Berkel geen kans tot scoren kreeg. WK probeerde het met counters maar daarbij had de Schiedamse voorhoe de bestaande uit Peter en Gerrit van Mill met Hans Smits niet het nodige geluk. Het bleef 0-0, wat toch wel teleurstellend was voor een sterker Berkel, dat na afloop te horen kreeg dat het toch kampioen was geworden. De thuisclub ging, gesteund door de wind, vrij sterk van start en had ook heel snel succes. Een combinatie tussen Keetman en Schon- herr speelde de achterhoe de van DHS volkomen uit en het schot dat Schönherr loste, bleek te machtig voor doelman Sparla (1-0). Lens bleef het initiatief houden en het trachtte middels schoten uit de tweede lijn tot een nog beter resultaat te komen. Het was echter allemaal te onnauwkeurig om Jos Sparla In moeilijk heden te brengen. Langzaam maar zeaer kon DHS toch het initiatief tot zich trek ken, zeker toen bij de thuisclub Hus zich geblesseerd moest la ten vervangen door Zoun. DHS kwam onder de druk uit en het was Piet Roozen die een goede voorzet kon plaatsen. Frans Vos was wel op tijd bij de bal, kopte ook, maar zag het leer net over de lat gaan. Vijf minuten voor de rust was er weer eens een doelworsteling» voor het doel van de thuisclub. Harry Pieroen haalde uit, maar had pech dat de bal tegen de rug van Blands terecht kwam. Piet Roozen kreeg na goede solo's kansen, maar de eerste werd hem ontnomen door een overtreding (vnje trap op de rand van het strafschopgebied) en de tweede ging verloren om dat keeper Van der Mark zijn lichaam gebruikte om Piet Roo zen het scoren af te houden. Zo moest DHS de rust in met een 1-0 achterstand. Het had geen geluk, ook na de rust niet. Het veroverde wel een veldmeerder- heid, daarbij gesteund door de wind, maar de aanvallen bleken te rommelig om effect te sorte ren. Frans Vos moest zijn plaats afstaan aan Karei Does burg, maar ook dat zette geen zaden aan de dijk. De counters van de thuisclub bleven echter gevaarlijk en zo ontkwam DHS aan een grotere achterstand toen Hazelzet, doorgebroken, al leen voor Sparla kwam en hoog overschoot. Aan de andere kant kreeg Jack Le men een kans aangeboden door Leen Koekebakker, maar ook Lemens faalde. Zo bleef het 1-0 in het voor deel van Lens en zit DHS weer midden in de degra datiezorgen. Vlaardingen RKWIK heeft maar ten dele geprofi teerd van het puntenverlies van de mede-degradatie kandidaten. Tegen het ai reddeloze DEH werd het op eigen terrein- een 0-0 uitslag. Vooral na de forse uithaal tegen Dubbeldam een enigszins teleurstellend resultaat. Niettemin zijn de Vlaardingers, die al vanaf het begin van de competitie op de fatale voorlaatste plaats staan, toch weer een puntje ingelo pen. De achterstand bedraagt nu nog slechts één punt, wat met nog vier wedstrijden te spelen nog alle mogelijkheden biedt. Rotterdam Na het teleur stellende resultaat tegen Tonegido had trainer Bier huizen van Excelsior een ernstig gesprek met zijn pupillen en het resultaat daarvan was dat een bij zonder gemotiveerd Excel sior de strijd aanbond te gen Tediro. Het werd in Rotterdam een verdiende overwinning van 2—0 voor de Schiedammers, waar door het mee blijft doen in de race naar de titel, te meer daar PDK gisteren verloor en Excelsior een punt achterstaat op leider Delft. Tediro speelde vanuit de verdedi ging en trachtte de aanval aan het werk te zetten met verre trappen. Excelsior had daar op gerekend en Bierhuizen had rijn tactiek daartoe aangepast Het gevolg van dit alles was dat het Schiedamse middenveld, bezet door Eric Gudde, Martin de Vette en Berry Jansen, de lakens kon uitdelen. Met goede op ziin beurt heel beheerst Ex- passes werd vanuit het midden- celsior naar 10 tilde. veld de vleugels. Peter van der Met deze stand brak ook de rust ten wist. Toen het geweld van verdediging te gaan versterken. Tediro wat wegebde kon Excel- Wouterse moest plaats maken Hoeven en Frank Wouterse, goed aangespeeld en uit de voorzetten van dit tweetal ont stond dan meestal wel het ge vaar. Uit zo'n combinatie kwam de bal via Peter van der Hoe ven en Frank Wouterse bij mid denvoor Kloppers terecht, die aan. Een kwartier in de tweede helft heeft Excelsior het moei lijk gehad. Tediro gooide toen alles op de aanval maar al ras bleek dat de Schiedamse verde diging, met mannen als Tie- man, Berry Heyster Radema kers en Luck de Raay van wan- sior het initiatief weer in han den nemen en een kwartier voor tijd lukte het Frank Wou terse uit een pass van Peter van der Hoeven de stand op 0—2 te brengen. Inmiddels was het re sultaat van de wedstrijd Delf- t—PDK hekend geworden en trainer Bierhuizen besloot zijn voor Hans Heyster maar dit alles sloot niet uit dat Excelsio» nog de beste kans tot een doel punt kreeg. De bal ging echter uit de lob van Martin de Vette niet alleen over de uitlopende doelman heen, maar ook over de lat. Het bleef 0—2, maar daf was voor Excelsior voldoende. Rotterdam VOB beeft tegen SFC verbe ten gevochten voor de laatste kans voor het behalen van de titel. Het is de Rotter dammers gelukt de strijd in bun voerdeel te beslissen via een overwinning van 1-0. SFC heeft zich niet zonder slag of stoot over willen geven. Het schiep zich zekere kansen en Jim Kara en Krien van Gerven waren verschillende malen heel dicht bij een doelpunt. Aan de andere' kant moest doelman Jan "Winter tal van malen handelend optreden. Een maal werd hij zelfs gepasseerd en moest Dick de Nijs rijn doelman te hulp snellen om een doelpunt te voorkomen. Zo verstreek de eerste helft zonder doelpun ten. Ook in de tweede helft bleef het een romme lig duel. SFC zag hoe André Kouwenho- ven de doelman passeerde en toch nog de bal over de lat schopte. Kort na deze Schiedamse kans maakte de thuisclub het waar. In de verdediging van SFC werd fout op fout gestapeld ,en daar werd een dankbaar gebruik van gemaakt om VOB naar 1-0 te tillen- Een combinatie tussen Jan Llekendiek en Hans Klein leek besloten te worden met een. doelpunt, maar weer kopte Jan Lle kendiek net naast Het laatste kwartier verstreek met meer ballen in de sloot dan op het veld. Immers, VOB dat de twee winstpunten nodig had om mee te blijven doen, trapte de bal meer uit dan in het veld en mede door dit speloponthoud zag het kans de twee punten in eigen huis te houden. Rotterdam De wedstrijd Aeo- lus-FCN kreeg een sensationeel slot. Vijfentwintig minuten voor tijd staakte scheidsrech ter Brand de wedstrijd. Vol gens beide partijen ten onrech te. De heer Brand verklaarde naderhand dat hij zich belaagd had gevoeld. Hij had een over treding geconstateerd bij FCN. Hij gaf daarvoor ook de vrije trap. Gelijkertijd maakte een speler van Aeolus een slaand gebaar naar Rob van Vliet, die naar de grond ging. Een sup porter van FCN maakte zich daarop zo kwaad, dat hij het veld oprende. Voor hij echter iets uit kon voeren hadden de spelers van FCN al ingegrepen en de man weer uit het veld gewerkt Scheidsrechter Brand spoedde zich toen naar aanvoerder Luc van Schijndel om te vragen of het heethoofd een supporter van FCN was. Op het bevesti gende antwoord van Van Schijndel reageerde de heer Brand door de wedstrijd te sta ken. Dit met de stand 1-0 in het voordeel van de thuisclub, die voor de rust uit een vrije trap de score had geopend. Het ge heel zal aan de groene tafel nog wel een staartje krijgen, temeer daar Aeolus in degradaüege- vaar „verkeert RKWIK heeft de wedstrijd tegen DEH wel naar eigen hand ge zet, maar het scoren was dit maal een probleem. DEH steunde overigens wel op een betrouwbare doelman, die een punt voor zijn ploeg redde. Na een kwartier leek RKWIK toch te gaan scoren, maar het schot van Dries Kroos kwam op de lat. Het lange uitblijven van een goal leidde bij RKWIK wel tot een terugval. Er werd te veel ge haast, wat tot balverhes en slor digheid leidde. DEH heeft daar niet van kunnen profiteren, want doelman Cees van Haas ter heeft geen al te moeilijk werk gehad. Erg mee zat het RKWIK bij de scoringspogin- gen overigens niet, want nog voor de rust trof Jos Looischel- der het houtwerk. Buiten be reik van de doelman schoot hij tegen de paal. RKWIK speelde in de tweede helft minder gehaast. De com binaties werden beter en het middenveld bouwde. Opnieuw werd er niet van geprofiteerd. Leo Jansen kreeg enkele kan sen, en bij één daarvan werd hij in het strafschopgebied on deruit gehaald. De scheidsrech ter zag er echter geen straf schop in. In de slotfase werd de strijd wat rommeliger. RKWIK ging toen wat meer risico nemen teneinde te trachten alsnog de uiterst kostbare winst binnen te halen. Het strafschopgebied van DEH was echter te druk bemand om tot die ene beslissende uithaal te komen. Anderzijds moesten de Vlaardingers echter attent blijven om enkele counters van de Rotterdammers in te dam men.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7