SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam houdt huurma) ufestatie Schiedam krijgt veer tien ambtenar en erl >ij M V J Ik neem de proef ISppip® Ericaschool wordt open jongerencentrum Als de tv er maar bij is Vechtpartij na aanranding Jongens bekennen kelderinbraken Weer overleg defensie terreinen Projectgroep Indische Buurt start vrijdag Tuberova Oosterse sfeer in Maasland Bedreigd met alarmpistool PvdA en CDA sterk verdeeld ÜS 'WÊÈÊÊÈ®m Diasdag 23 maart 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25538- 4PAGINA'S- Broersvesl 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam „Het is droevig voor de SSK, de Schiedamse socialistische kiezers, als ze zien dat deze gemeente raadsvergadering het decor is voor een tv-documentaire, die de gespletenheid in de PvdA als onderwerp heeft". Met die woorden benadrukte gisteravond WD-fractielei- der Gerard Verhulsdonk in de raadszaal van het Stads kantoor de aanwezigheid van een VARA-team, dat kwam filmen hoe Herman Posthoorn uiteindelijk werd benoemd tot wethouder voor vorming en recreatie. Een propvolle raadszaal luis terde naar hem toen hij sneerde "de fractie wikt, de afdeling beschikt", doelend op de FvdA-ledenvergade- ring vorige week waar voor- en tegenstanders van Post hoorn elkaar in de haren vlogen. Teon was ook de VARA aanwezig. In de 20- mer komt een uitzending op de buis over de landelijke verdeelheid binnen de Pv dA. Schiedam was uitgelopen voor die vergadering van gister avond, leek het wel. Actieve kxnders in schoolshirts, he ren van de WV (voor de promotion en een flink aantal mensen, dat je anders nooit ziet, kwam in het zon dagse pak voor de camera zitten. Er moesten zelfs stoe len bij gehaald worden. Ook het CDA had zich opge dirkt Om trots aan het volk te tonen hoe hecht hun par tij dan wel is, hadden de confessionele raadsleden in het oog lopende CD A-stic kers op hun borst geplakt Fractieleidster Rietje Taver ne probeerde ook feller dan ooit en hatelijker dan Ver hulsdonk te zijn tegen "het PvdA-schip dat averij heeft opgelopen". Ach, als er maar tv bij js, doe je gekke dingen. Posthoorn kreeg trouwens 18 stemmen, van PvdA, CPN en PPR. CDA en WD (sa men 15) stemden blanco. Aan het einde van de vergade ring - rond middernacht - bedankte burgemeester Lems namens het gemeente bestuur wethouder Clara Visbeen-Stroman voor het werk wat zij had gedaan. "Zij was erg plezierig om mee te werken, maar toch ook zakelijk binnen ons col lege", aldus Lems. Clara Visbeen zal overigens wel raadslid blijven. Een in- Schiedam Bewoners- en wijk- verenï gingen en wijkcentra gaan donderdag 25 maart een pro testverga dering houden te gen de voorgestelde huurverho ging van acht tot twaalf pro cent. Op deze bijeenkomst in gebouw Arcade aan de Lange Haven gaat men tevens verte genwoordigers van politieke partijen aan de tand voelen over het huidige huurbeleid. Deze Stedelijke Huurmanifestatie is voorbereid door de bewo- nersverenigingen Centrum, Oost, West, Zuid, en de wijkver- enigingen Nieuwland en Groe- noord en de wijkcentra de Duk dalf en de Kreek. CDA-er Jansen, CPN-wethouder Collé en PPR-bestuurslid Noordegraaf hebben reeds toe gezegd dat zij komen. Wie de PvdA en de WD gaat verte genwoordigen is nog niet be kend. De aktievoerders: „Er ontbreekt nog steeds een wettelijke rege ling die de verhuurder verplicht zijn bezit te onderhouden. Huurders moeten vaak na een renovatie een huurverhoging betalen die gebaseerd is op de kosten die gemaakt zijn bij de verbeteringen waarbij ook het achterstallig onderhoud wordt gerekend. bovendien werden de rechten van de huurder nog steeds ge regeld door een huurwet uit 1900 en er zijn steeds maar weer verslechteringen op kom st Een voorbeeld daarvan is het feit dat dit jaar binnen vier weken na de aanschrijving van de huurverhoging de huurder schriftelijk bij zijn huisbaas moet protesteren. Vorig jaar kon men gewoon de oude huur blijven betalen en dan wist de huisbaas wel genoeg". Verder wil de aktiegroep onder meer dat er bij de puntenwaar dering voor de huurverhoging ook minpunten worden gegeven voor het leefmilieu, niet alleen door* de luchtvervuiling maar ook door de schaarse sociale en culturele voorzieningen. De manifestatie begint 's avonds om acht uur. Toegang: vijftig cent tervieuw met haar opvolger Herman Posthoorn staat op Een propvolle zaal: al lemaal op de buis.... Schiedam Twee broers zijn zaterdagavond laat door Schie- p o Htiemanriar ~aange- nadat zij op de Broers- in Schiedam een jong nit Vlaardingen had den lastiggevallen. Het echt paar stond at vrijend op de bus te wachten, toen de 26-jarige H. D. V. uit Maassluis en diens 18-jarige broer D. uit Maasdijk langskwamen. D. begon de vrouw in de billen te knijpen en gaf haar 22-jarige man, J. van de B„ een harde Vuistslag toen die daar wat van 2ei. Om verdere narigheid te voorkomen trok het echtpaar zich terug, maar de broers zet ten de achtervolging in. Toen Van de B. werd ingehaald en van D. nog een harde trap in de maagstreek ontving, begon hij zich wel te verdedigen. Vlak daarna schoot de 17-jarige Schiedammer A. van de S., die alles had zien gebeuren, hen te hulp. De broers maakten zich daarom uit de voeten en renden naar hun auto, echter niet voor dat Van de S. de jongste had gedwongen om de aansteker te rug te geven, die de Vlaardin- ger had verloren en die D. had opgeraapt, 4 Juist op het moment, dat de brbers in hun auto zaten, kwam een surveillancewagen van de politie voorbij. De agenten ver moedden dat er iets was beurd en hielden de personen wagen aan. De broers zijn op gebracht en zondagmiddag na verhoor heengezonden. Van de - B.-heeft een 'aanklacht wegens mishandeling ingediend. Schiedam De 26-jarige bu schauffeur C. V. uit Sliedrecht is wegens bedreiging en over treding van de vuurwapenwet door de politie opgepakt. De man had op de Hogebanweg de 36-jarige Schiedamse koopman A. P. bedreigd met een alarm pistool omdat deze met zijn auto niet achteruit wilde rij- den om de bus te laten passe ren^ y Volgens de koopman was er ruimte genoeg. Toen deze snel wegliep om de politie te waar schuwen reed de bus verder. De chauffeur werd later in.zijn woonplaats aangehouden." SchiedamHet Tnbero va-on derzoek wordt vanavond in Groenoord om acht uur afge sloten. Iedereen die geen op roepkaart is toegezonden en 40 jaar of ouder is kan zich alsnog melden op het onderzoekbu reau aan het Bachplein num mer 588 (medisch centrum), indien men vanavond, niet kan, is het mogelijk zich morgenavond vanaf 2es uur te laten onderzoe ken in Schiedam-zuid. Dit ge beurt in een zaal van de Bethel- kerk aan de Oude Maasstraat. Schiedam De politie heeft van de 35-jarige voorman C. V. uit Schiedam het rijbewijs inge trokken. De voorman reed zon dagmorgen vroeg al slingerend f ®P de Huls te Riviereweg, toen hij werd aangehouden. Hij wei gerde op het bureau de bloed proef. Omdat hij al eerder een rijverbod en een verbaal had °PgeIegd gekregen, werd nu zijn rijbewijs ingehouden. Indra Kamadjojo en Swami Sing waren van daag weer present in ge bouw Het Trefpunt te Maasland. Evenals vorige week genoten honderden scholieren van de oosterse verhalen, die zij vertelden. Dit op uitnodiging van de cultuurkring Masalant. De ze cultuurkring wilde alle Maaslandse leerlingen van de plaatselijke basisscho len in de gelegenheid stel len om eens kennis te ma ken met niet westers amu sement. De oosterse dans kunst die Kamadjojo en zijn partner lieten zien gaf extra gestalte aan de mys- terieuse verhalen. Schiedam De kinderpolitie heeft twee scholieren uit Schie dam aangehouden, die de laat ste maanden een flink aantal kelderinbraken hebben ge pleegd in wijk Groenoord. De jongens, D. C. (15) en N. S. (13), hebben ondermeer zeven brom fietsen gestolen. De voertuigen zijn inmiddels aan de eige naars teruggegeven. Hoofdinspecteur D. P. van der Veen zit echter nog met een hele waslijst van gestolen goe deren in zijn maag, waarvan de eigenaars onbekend zijn. Uit kelders aan voornamelijk het Chopin- en Griegplein hebben de jongens vele kleine artikelen ontvreemd, zoals gaslampen, een paraplu, verf, kwasten, li monade en gereedschap. Het verbaast de hoofdinspecteur, dat van al deze diefstallen geen aangifte is gedaan. Hij hoopt dan ook, dat-Groenoorders bi) wie is ingebroken dat alsnog doen. Schiedam In de strijd om meer ambtenaren heeft het college van B en W gisteravond het eerste succes geboekt. Doordat zowel de PvdA als het CDA onderling sterk verdeeld waren, werd een personeels- voorstel 'ongeschonden' goedgekeurd, met 22 stemmen voor en 11 te gen. Tot nu toe kon het college geen aanvraag om meer personeel voor gemeentelijke diensten indienen, of de raadsle den hadden er wel iets in te schrappen. Na een lange discussiëT die een half uur werd onderbroken om-" dat de PvdA-fractïe zich nog moest gaan bezinnen, werd ui teindelijk besloten om de brandweer met 4 man uit te breiden, gemeentewerken met 2 en technische bedrijven, het bureau sportzaken, de accoun tantsdienst en het stadsarchief alle met 1. In vorige maanden kregen andere diensten er al mankracht bij. Namens de helft van rijn fractie zei PvdA'er Aad Wiegman ver ontwaardigd, dat Ben W geen rekening hebben gehouden met de vorige keer geuite wens van de socialisten om het aantal aanvragen voor gemeenteperso- neel goed tegen elkaar af te wegen. Wiegman: "Het stuit met egen de borst, dat dat niet is gebeurd. Vorige keer zei ik al, dat ik alleen voor uitbrei ding ben als we de middelen hebhen om dat te realiseren'" In februari merkte hij al op, dat B en W naar het benodigde geld maar eerst moeten zoeken in andere posten op de huidige gemeentebegroting, in plaats van nu al rekening te houden met begrotingen voor volgende jaren. Een financieel-techniseh foefje want, aldus Wiegman, "trekken we nu klakkeloos ambtenaren aan, dan zal vol gend jaar de OGB (onroerend goedbelasting, red.) omhoog moeten en daar ben ik fel te- 2en"- m CD A-fractie voorzitter Rietje Ta verne sprak haar verbazing er over uit dat de urgentielijst van het colleee er nu heel anders uitzag dan vorige maand. Wet houder Chris Zijdeveld: "De raad vroeg ons vorige maand om een herbeschouwing van enkele aanvragen. Dat hebben we nu gedaan, sommige konden afvallen. Daarom riet die lijst er nu anders uit". Taverne stemde toch voor het voorstel van B en W. Haar uitleg: "Als we dit voorstel verwerpen, komen enkele afde lingen in grote moeilijkheden, omdat er dan voorlopig nie mand bij komt". PvdA'er Arie Verlinde: "Ik ben niet alleen raadslid, maar ook lid van de vakbond. Daarom moet ik eerst streven naar een goede werksituatie en stem ik voor". Burgemeester drs. Arie Lens ant woordde Wiegman c.s, nog, dat de tijd eenvoudig onbreekt om geld in andere posten van de begroting te zoeken. "Zijn we daar klaar mee, dan hebben de ambtenaren inmiddels grijze haren", redeneerde hii. Hoek van Holland Staats- secretaris mr. A. Stemer- dmk (defensie) komt don derdag naar Hoek van Hol land om met burgemeester Van der Louw en het dage- 111 en Hoek van Holland «jks bestuur van de deelge- liggen objecten van Defen- meente te praten over een aantal defensieterreinen waarop Rotterdam het oog heeft laten vallen. sie hinderlijk gesitueerd voor recreatieve en stede- bouwkundige ontwikkeling van het gebied. Over de ver werking van de gronden is al lang overleg gaande. If Dit rii Ronv^\ nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie mat: Rotterdamsch Nieuwsblad Woonpï.: Tel.: Deze bon in open envelopzonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Vlaardingen Het gebouw aan de Zomerstraat 31, de voormalige Ericaschool, moet van de slooplijst worden afgevoerd. Het pand moet verbouwd worden en daarna als open jongerencentrum dienst gaan doen. Over dit voorstel van B. en W. zal de raad van Vlaardingen In haar vergadering van 7 april een uitspraak moeten doen. In juni van het vorig jaar stelde de Vlaardingse gemeenteraad tienduizend gulden beschikbaar voor een onderzoek naar de mogelijkheden van het onder brengen van een open jonge rencentrum in het gebouw aan de Zomerstraat Dat onderzoek is inmiddels afgerond. Daaruit is naar voren gekomen, dat het gebouw inderdaad tot open jon gerencentrum kan worden, ver- r bouwd. De verbouwing zou on geveer 570.000 gulden gaan kos ten. Daarbij moeten dan nog verwervingskosten van de grond en het gebouw, de extra brandvoorzieningen, de kosten van zonwering, de inrichtings kosten, de bestrating en de kunstverfraaiing in het kader van deéén procentsregeling worden geteld. Dat de raad positief staat tegen over het idee om in de voorma lige Ericaschool een open jon gerencentrum te vestigen blijkt niet alleen uit de tienduizend gulden voor het voornoemde onderzoek. Al in mei van het vorig jaar besloot de raad twin tigduizend gulden beschikbaar te steUen voor het aantrekken van een beroepskracht Deze moest zich gaan bezighouden met de voorbereidende werk zaamheden voor de verbou wing. Door het lang uitblijven van een goedkeuring van het krediet door gedeputeerde sta ten en het niet voorhanden zijn van een geschikte kandidaat, is die beroepskracht er nooit ge komen. Het rijk staat ook positief tegen over een open jongerencen trum. Dat blijkt uit verschillen de dingen. Zo wil CRM trach ten de gemeente een uitkering uit de pot voor de bevordering van de werkgelegenheid geven. Daarnaast wil dat ministerie eventueel bijdragen in deperso- neelslasten tot een maximum van tienduizend gulden. Om in aanmerking tekomen voor een uitkering uit de pot voor de bevordering van de werkgele genheid moet de f gemeente echter eerst een plan tot ver bouwing indienen B en W stel de raad dan ook voor 30.000 gulden beschikbaar te steUen voor het opstellen van een plan voor de verbouwing van het gebouw aan de Zomerstraat. Met de subsidiëring van de ex ploitatie van een open jongeren centrum willen B en W nnog wachten. Dat gebeurt pas als vaststaat, dat het rijk in de exploitatielasten mede subsi dieert. Vlaardingen De projectgroep In dische buurt zal vrijdag door wet houder Bas Goudriaan wor den geïnstalleerd. De projectgroep zal dezelfde dag om twee uur 's middags haar eerste vergade ring houden. Dat gebeurt dan in het gebouw van gemeentewerken aan de Uoflaan en publiek mag zich daar als wel kom beschouwen. De projectgroep be staat naast amb tenaren uit drie bewoners en de opbouwwerker van de Westwijk. Zij staat onder leiding van inge nieur D.S. Dool aard. De drie be woners van de Westwijk zijn le den van de Buurtcommissie in de Indische buurt De renovatie van de William Pont-wo ningen in de Indi sche Buurt is in middels in een vergevorderd sta dium. Het is zelfs het verstgevor- derde renovatie project in heel Vlaardingen. De twee modelwo ningen aan de In- sulindesingel rijn ondertussen sinds kort weer be woond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1