r°- 1 lerman Posthoorn, wethouder met de meeste kluiven FLARDINGHA OP DE ONORTHODOXE CONCERTTOUR Onder het motto: Muziek is inter- nationaal99 Verkeerde afrit Centrum Koninklijke onderscheiding Diergaarde Blijdorp in de Magneet Bewoners- vereniging Schied am Knecht van twee meesters Politie grijpt autodief Knie kapot Antiek diefstal DINSDAG 23 MAART 1976 3 Herman "Hf" "SST nieuwe wethouder Gaardingen Uit een antiek zaak aan de Westhavenkade in Gaardingen is het afgelopen weekeinde een aantal kiokstel- len ontvreemd. De klokstellen vertegenwoordigen een waarde van ongeveer tien duizend gul den. Vlaardingen De heer Isaac van Keulen (60) ontving gisteren uit handen van burgemeester Kie- boom de zilveren medaille die verhonden is aan de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg deze koninklijke onderscheiding voor zijn werk gedurende veer tig jaar bij de Windmill Holland bv te Vlaardingen. De heer Van Keulen trad bij de firma in dienst na eerst vijf jaar op de visserij gevaren te hebben. Hi) werd bedieningsman in de Kie- zelfabriek. Daarna voorman in de fosforzuurfabriek en later wachtchef van de fosforzuurfa briek II en III. Schiedam Herman Posthoorn is gisteravond door de Schie dams e gemeenteraad benoemd tot wethouder. Hij krijgt vor- rning en recreatie onder zijn hoede, op het ogenblik de. por tefeuille met de meeste klui ven. Zoals daar rijn: de pro grammering van het Passage Theater, het vraagstuk of de Scbiedamse Gemeenschap een culturele raad moet worden, het zoeken van een bestem ming voor historische gebou wen; op sportgebied het pro bleem van een nieuw riole ringssysteem voor de sportvel den, verder het moeilijke con tact tussen sportraad, gemeen te en de mensen in de sport;' op het gebied van onderwijs - ontwikkelingen met betrek king tot de schoolraad en de ouderparticipatie. 't Is maar een greep uit de onge looflijke stapel, die zich heeft opgehoopt tijdens de ziekte van Clara Visbeen-Stroman, die als wethouder voor vorming en re creatie zal aanblijven tot Her man Posthoorn kan beginnen. De enige zaak, waarmee de ge meente vorderde tijdens haar afwezigheid, was de vraag of het Stedelijk Gymnasium wel of niet zou moeten fusioneren met rijksscholengemeenschap Schravenlant „Ik verwacht niet het gemakke lijk te krijgen," zegt Herman Posthoorn, ondanks de vooruit- richten enthousiast als hij het over zijn nieuwe baan heeft. Al is er voor hem één onoverko melijk probleem. „Sport, cul tuur en onderwijs, of Bever, vorming en recreatie hebben zoveel te maken met buurt werk, communicatie, ook vaak met gemeentewerken, dat een wethouder eigenlijk geen vaste portefeuille zou moeten heb ben," zegt hij. „Bij een goed collegiaal bestuur moet je zelfs buiten de marge kunnen wer ken. Maar een wethouder heeft nu eenmaal verantwoording af te leggen en de hoofden van dienst moeten bij hem terecht kunnen. Praktisch is het onmo gelijk, als ze naar meer wethou ders zouden moeten toestap pen." Herman Posthoorn is 31 jaar en vrij snel opgeklommen tot wet houder. Op 29 september vorig jaar kwam hij voor de PvdA in de gemeenteraad, toen Kei nier Scheeres als wethouder voor financiën en economie de plaats innam van Cor Bclmers. Posthoorn werd geboren in het oude noorden van Rotterdam. In 1963 verhuisoe hij naar de Copemieusstraat in het Schie- damse Singelkwartier, waar hij nog steeds woont Met de afde ling Schiedam van de PvdA kwam hij in contact via Piet Thijssen. Vrijwel onmiddellijk werd hij penningmeester, drie jaar later voorzitter van de par tij. Toen "hij raadslid werd, volgde Lou van der Stel hem op. OMBUDSMAN Samen met Herman Noordegraaf van de PPR is Posthoorn de kracht achter de bewonersver- eni gingen van Schiedam ge weest „In 1972 was er al gedon der over de renovatie in Zuid, vooral in de Usselmondese- straat," zegt hij. „Ik werd toen ombudsman, een aantal politici ging spreekuren houden. Later richtten we een team op, dat de belangen van de bewoners zou gaan behartigen. Het idee was niet nieuw. In den lande vlogen bewonersverenigingen de pan uit" Korte tijd later ging ook West zich organiseren, in 1974 werd de bewonersvereniging Oost opgericht maar daarbij was Posthoorn minder betrokken. Wel heeft hij de laatste tijd uitgebreid contact gehad met Hans van Kleef, de man achter de bewonersvereniging Schie- dam-Centrum die vanavond wordt opgericht in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat 68c. Hij praat snel en makkelijk over het verleden. Als het gesprek overgaat op zijn toekomstig wethouderswerk, pakt ie zijn pijp en begint het ding be dachtzaam te stoppen. Zijn stem wordt rustiger, hijzelf voorzichtiger. Hij kijkt wel uit dat hij zich niet vergaloppeert in zijn uitspraken. Toch geeft Posthoorn eerlijk weer, wat zijn mening nu nog een bee tje als buitenstaander is over bestaande problemen: „Ach, ais ik niet vertej wat ik ergens van vind, wordt de com municatie niet bevorderd." Over commissies: „Ideaal zou door Kor Kegel zijn, als een commissie een wet houder zou vertellen welk be leid ie moet uitvoeren. Nu is het zo, dat een wethouder een be leid uitstippelt. De commissie spreekt zich pas uit over elke nota, die daaruit voortvloeit." Hier heeft Posthoorn het wel over communicatie, wat niet di rect zijn pakkie-an is, maar het punt is, vooral in rijn porte feuille geldt dat heel sterk. No ta's bewandelen eindeloze we gen, sommige raken zelfs zoek. schijnt het, want daar gebeurt niets meer mee. Posthoorn beseft, dat in feite de gemeente zit te wachten op een cultureel beleid van de Schie- damse Gemeenschap, terwijl die stichting niet verder kan zonder gemeentelijk antwoord. Concrete resultaten met directe uitwerking blijven zo uit „Mis schien moeten we wel toe naar een integratie van de SG met de gemeente, moet de SG een culturele raad worden. Dan kunnen we als B en W ook beter zeggen: dit is je budget en werk er maar mee. Zo zou een probleem, zoals nu rond het Passage Theater, veel sneller opgelost kunnen worden." Geld is trouwens steeds weer een struikelblok, de reden waarom veel problemen zolang blijven liggen. „Neem nou zo'n riole ringsstelsel voor sportvelden. Dat is waarschijnlijk enorm duur, daar moet over gepraat worden," zegt Posthoorn. „Of bijvoorbeeld zo'n schoolraad, die een part-time, misschien wel fuil-time-medewerker nodig heeft Kost ook weer geld." De opsomming gaat nog even ver der. Gwerkt wordt aan een pro ject om scholieren, die bijvoor beeld een spreekbeurt hebben, van informatie te voorzien. In sportpark Harga worden par keerterreinen buiten het park geplaatst (zo wordt het meer een wandelpark, verenigingen moeten dan ook nu een pittig eindje lopen naar hun veld), monumenten en oude gebou wen In de binnenstad zullen voornamelijk een culturele be stemming krijgen en daartoe moeten worden opgeknapt, de Schiedanvse Gemeenschap wil meer kantoorruimte en perso neel en wil worden losgekop peld van de WV „Ga zo maar door, het kost alle maal geld en dat maakt het zo moeilijk," zegt Posthoorn. De gemeentebegroting staat niet toe, dat het allemaal tegelijk wordt opgelost Het maken van een prioriteitenlijst, in overleg met Clara Visbeen, lijkt Post hoorn noodzakelijk. Maasland Vanavond organi seert de Maaslandse Vogelver eniging, die dit jaar 12 1/2 jaar zal bestaan, een filmavond m "'De Magneet. "De diergaarde Blijdorp laat een film zien over het dierenleven in deze Rotter damse dierentuin. De avond begint ora acht uur en is zowel voor leden als niet-le- den toegankelijk. Ter gelegenheid van hun koperen jubileum houden de vogelaars op 14 april een gezellige avond. Schiedam De bewoners vereni ging Schiedam-Centrum wordt vandaag officieel opgericht. Dat zal gebeuren tijdens een openbare vergadering in zaal Beatrix aan de Lange Kerk straat. De bijeenkomst begint 's-avonds om acht uur. Schiedam De Haagse toneel groep Nieuwe Komedie komt naar Schiedam, Op donderdag avond 25 maart brengt het ge zelschap de komedie Knedit van Twee Meesters in het Pas sage-theaterman de Koemarkt De voorstelling begint om acht uur. Accordeonvereni- ging „Flardtngha" repeteert voor de ko mende concertreis. Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft het afgelo pen weekeinde de autodief W. M. K. (26) gepakt. K. reed in een personenauto, die hij voor de <ti ?gen van de eigenaar aan de Marathonweg in Vlaardingen gestolen had. De politie trof hem in de auto op de Burgemeester Pruissingel aan. K. werd tot stoppen ge dwongen en naar het politiebu reau overgebracht Er zal pro ces-verbaal tegen hem worden opgemaakt. Schiedam De 17-jarige scholier B- C. H. K. is met een kniefrac- tuur in het Gemeente Zieken huis opgenomen. De jongen zat achterop bij de evenoude M, J. S. die met zijn bromfiets onver hoeds tegen een lantaarnpaal op de Burgemeester van Haa- renlaan knalde. Waarschijnlijk heeft hij de macht over het stuur verloren. Vlaardingen Een con cert in de Lijnbaanhal len in 1975 is voor de Vlaardingse accordeon vereniging „Fïardingha" de aanleiding geweestin- temationale contacten te leggen. Tijdens dat concert zaten er inwo ners uit het Westduitse plaatsje Heiligenhaus In de zaal en die vonden de accordeons dermate fraai klinken dat acuut tot uitnodiging werd overgegaan. Wie daarbij denkt aan een colle ga-accordeonvereniging heeft het mis. want het handelt hier om het plaatselijke mannen koor. Zeventig zingende Heili- genhausers die een gezamenlijk concert wel zagen ritten. De agogie binnen „Fïardingha" viert hoogtij en omdat ook het vijftienjarig feest moest worden gevierd werden de Duitsers eerst in Vlaardingen uitgeno digd. Voorzitter van „Fïardingha" is Aad Huisman. Hij heeft dit baantje nu een jaar of zes en zegt: „We zoeken bewust naar samenwerking met andere soorten' verenigingen op het ge bied van de muziek. Daarbij besteden we veel aandacht aan repertoirevemleuwing en uit- breiding". „Fïardingha" gaat zaterdagmor gen, 24 april, met zo'n vijfen veertig man op reis. Daaronder bevinden rich dan vierentwintig spelende leden, die iedere dins dagavond bij elkaar zijn geko men (en nog komen) om te re peteren om met een zo goed mogelijke prestatie bij de oos terburen aan te komen. Een öirigentenwisseling twee jaar geleden was eerst een onplezie rige ervaring, doch de werkwij ze van de huidige muzikaal lei der Cor van der Lugt is zonder door Gerard v.d. Heuvel meer aanvaard en er wordt hard en gezellig gewerkt. De belangstelling voor de accor deon blijkt stijgende te zijn. Huisman: „We hebben nu een hele periode electronisch orgel achter de rug en de laatste tijd ga je meer belangstelling voor ons soort verenigingen bemer ken. Een accordeon is een duur instru ment, althans de meeste men sen vinden een aanschaf die kan liggen tussen de vijfhon derd en driezuizi.nd gulden een hele uitgave, De meest uiteenlo pende prijsklassen tref je bij „Fïardingha" aan. „Toch is er nog veel drempel vrees", vertelt de voorzitter, „er komen mensen luisteren np een repetitieavond en die zeggen dan half en half toe te zullen komen, maar toch zie je ze niet meer. Ze gaan ook niet naar een andere accordeonvereni ging, want dat kan ik als secre taris van de federatie van Vlaardingse muziekgezelschap pen in de gaten houden". Voorlopig staat de aanstaande concertreis in het middelpunt van de activiteiten. De reiskos ten worden door de leden zelf betaald, maar dat behoeft met zoveel te rijn, aangezien ze bij de gastherep van over de grens worden ondergebracht. Een goed initiatief, dat navolging verdient- In de eerste plaats heb je een goed motief om gere geld te komen repeteren en de kans om te concerteren is ten- minste zeker gesteld Op die zaterdagavond zal langs de dreven van Heiligenhaus fraaie muziek van Strauss te- horen zijn. „Rozen aus dem Su- den" klinkt dan uit vierentwin tig accordeons en zeventig man- nenkelen. „Fïardingha" kan nog best wat mensen gebruiken. Zij repe teert iedere avond in de Frof. Rutgersschool aan de van Ho- gendorplaan/van Maanenstraa- t.De contributie bedraagt 7,25 per maand. Kom kijken en luis teren en vraag inlichtingen aan Aad Huisman, te bereiken on der telefoonnummer 341444. Vlaardingen De 35-Jari- ge Bestuurder L. M, B. van een personenauto en zijn medepassagier (22) beide uit Rotterdam zijn met onbekend letsel in het Holyziekenhuis in Vlaardingen opgeno men. Dat gebeurde na dat de auto waarin het tweetal reed, bij de noordelijke afrit van Rijksweg 20 over de kop was geslagen. De bestuurder van de auto wilde van de rijksweg af, maar veran derde op het laatste moment van gedachte. Hij week scherp naar links uit om de rijksweg- richting Maasluis te kunnen blijven volgen. Hij verloor de macht over het stuur en de auto sloeg een aantal malen over de kop. Uiteindelijk belandde de auto in de berm ten zuiden van de afrit De wagen is zwaar beschadigd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3