Politieke partijen enthousiast over jeugdraad ito iytii T entoonstelling van wandkleden Sé pfl Musical van Carrousel groeit langzaam, maar gestaag Weer meer platen CJV met jeugd naar boerderij Scholiere wil nog dit jaar beginnen Josje Smit in Maasland Lachen met Intermezzo Rotterdams Operette Gezelschap in Passage mf Mens erger je niet toernooi Groeten in Landjuweel Bartje Bolleboos naar Schiedam v lilJ DAG 2ö MAART 1S76 5 Schiedam Het is alle maal begonnen met een artikel in de krant van dinsdag 17 februari over de jeugdgemeenteraad in Vlaardingen. Sinds dien is Mieke Schotting uit de Mgr. Noicnslaan druk bezig met de her oprichting van een der gelijke raad in Schie dam. Als het een beetje meezit begint deze nieu we raad nog dit jaar. Het enige waar de veer tienjarige scholiere nog echt om verlegen zit zijn jongeren in de leeftijd van vijftien tot zo'n vij fentwintig of dertig jaar, die er aan mee wil len werken „Dat is leuk. Dat 2ou er in Schiedam ook weer moeten zijn", dacht de blonde Mie ke toen 2ij vorige maand het verhaal „Jeugdgemeen teraad timmert aan de weg" las. Onmiddellijk belde zij de fraktievoorzitters van de politieke partijen in Schie dam en vroeg hoe die het zouden vinden als er weer Mieke Schotting: „jeugdgemeenteraad is een spreekbuis voor de jeugd". (FOTO: Henk Speksneyder) een dergelijke raad kwam. Iedereen was enthousiast. De fraktievoorzitters vonden het jammer dat de oude jeugdgemeenteraad in de zestiger jaren door gebrek aan belangstelling ter ziele is gegaan. Behalve de SGP- er Knipscheer. Die ziet het volgens de scholiere niet zo zitten. Gerard Verhulsdonk, WD'er, reageerde als volgt: „Een verschikkelijk aardig plan, want met veel plezier denk ik terug aan de oude jeugd gemeenteraad. Die jongeren waren destijds zeer strijd vaardig. Met hun jeugdig élan gaven zij hun visie op door Willen van der Post de gang van zaken in de gemeente. Als leeuwen gin gen ze tekeer, tijdens de vergaderingen in het raad huisje en het' Zakkendra gershuisje. Wij konden er bij wijze van spréken van leren hoe we elkaar in de echte gemeenteraad in de haren moesten vliegen". PvdA-raadslid Aad Wiegman is destijds in deze raad met de Politiek begonnen. „Ik heb er zeker wat aan ge had" zo vertelt hij, „het was een leuke leerschool". Op het Stadskantoor ziet men de heroprichting ook wel zitten. Wethouder Hans van der Wilk van communicatie- en jeugdzaken heeft al met Mieke Schotting gesproken. Vorige week is één van de gemeente-ambtenaren, met De krant van dinsdag 17 februari: daar is het allemaal mee begonnen. haar naar Vlaardingen ge weest om. te kijken hoe de raad daar draait. „Het is daar een beetje té eenzijdig. Die raad bestaat bijna helemaal uit CDA-ers. In totaal zijn er een stuk of vijf ongebonden leden. De rest moet lid van de partij zijn die ze in de raad verte genwoordigen. Dat lijkt me wel wat voor hier. Voorlo pig moet ik echter nog een groep van ruim tien jonge ren zien te vormen die er aan mee willen werken. Nu heb ik er pas vier. Als de groep groot genoeg is moet ik weer naar de wethouder orn. nog het een "en ander te bepraten, bijvoorbeeld de subsidie van de gemeente". SPREEKBUIS Mieke Schotting, bijna vijf tien jaar en leerlinge van de derde klas Atheneum aan het Groen van Prinstererly- eeum in Vlaardingen, zegt al een jaartje politiek be wust te zijn. Sindsdien volgt zij nauwgezet de landelijke en plaatselijke politiek. Met de AKP voelt zij zich het meest verwant. Vorige week heeft zij zich aangemeld als lid voor deze partij. „Ik ben gereformeerd en het geloof moet ook in de politiek naar voren worden gebracht. La ter wil ik ook wel voor het CDA in de echte gemeente raad. De jeugdraad lijkt me daar een goede opleiding voor. Bovendien is een der gelijke raad een soort spreekbuis voor de jeugd in de politiek. We zuilen ons dan ook ongetwijfeld veel gaan bezighouden met jeugdzaken, zoals bijvoor beeld de huisvesting van jongeren." Jongeren die in de jeugdge meenteraad zijn gemteres- seerd kunnen kontakt opne men met Mieke Schotting, Mgr. Nolenslaan 568, tele foon 703657. Vlaardingen De musicalgroep „Carrou sel" zal nog lang moeten repeteren voor dat de productie die men onderhanden heeft de tevredenheid van de schrijvers, Ed Verkade en Chris Bezooyen, kan weg dragen. De vereniging is inmiddels koninklijk goedgekeurd en dat is wellicht een stl- door Gerard v.d. Heuvel mulans om er nog harder tegen aan te gaan. De repetities lopen gesmeerd en minimaal éénmaal per week wordt er met verschillende groepen geoefend. Carrousel is voor deze gelegenheid in drieën verdeeld, met aparte toneel-, ballet- en zangre petities. Er zijn nu tweeëntachtig medewerkers en ondanks het enorme karwei waar aan is begonnen blijft de animo groot. Anneke van Geldem bijvoorbeeld is ontzettend actief de juiste iichaamsbeheersing aan de haar toevertrouwde amateurs eigen te maken, terwijl Tovs van Lint pogingen doet vastge roeste stembanden dusdanig te oliën dat van krakerige geluiden geen sprake meer is. Verka de en Bezooyen schrijven zich de nagels uit het vlees om het Voor hen vrij onzekere parool tot een goed einde te brengen. We houden de inhoud van de musical (alles zou zich rond een café moeten afspelen) nog even voor ons, want in het oorspronkelijke plan kan nog van alles - veranderen. De groep repeteert in het vroegere Hofsingelzie kenhuis te Vlaardingen en is daar over drie lokalen verdeeld. Waar nog mensen voor nodig zijn is in de sector zang. Vooral baritons worden met open armen ontvangen (bel even naar Toos van Lint 354076). De première valt op vrijdag 28 oktober in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen (daar worden rijf voorstellin gen gegeven) en medio december wordt het Passagetheater in Schiedam bezocht Op de vorderingen van „Carrousel" komen we later zeker nog terug. Maasland De Amsterdamse kunstenares Josje Smit is in Nederland één der belangrijkste voorlopers in het maken van wandkleden in appliqné-techniek. Al vanaf 1951 houdt zij zich met deze kunstuiting bezig. Gedurende deze vijfentwintig jaar heeft zij tal van kleden vervaardigd die in tal van openbare gebou wen in ons land, in scholen, musea, bedrijven en andere gebouwen een plaats vonden. Ook buiten de landsgrenzen geniet zij echter bekend heid. Overigens niet alleen vanwege haar bijzonder fraaie wandkleden. Josje Smit (49) is een veelzijdig kunstenares, want in haar atelier aan de Walletjes maakt zij ook keramische wandversieringen, speeï- plastieken, wandversierin gen in beton, mozaïeken en potteriewerk als schalen en vazen. Een deel van haar kollektie wandtapijten is momenteel in Maasland te zien. In het kleine, uniek liggende cul tuurtempeltje De Rozenhof ging onlangs een tentoon stelling van start. „Met mijn wandldeden wil ik iets doorgeven aan anderen", al dus Josje, die haar oplei ding ondermeer genoot bij de beeldhouwer Cephas Stauthamer. „Het werkt in spirerend op anderen, want in steeds meer huiskamers zie je wandkleden of andere vormen van handwerk. Het maakt trouwens al lang deel uit van het onderwij-; spakket", hetgeen Josje - groot genoegen doet Eén van haar eerste wandkle-. den hangt in Amerika op dg*. Nederlandse ambassade in, Washington. Het is de Oude" Kerk van Amsterdam, vlak bij haar atelier. „De harte- klop van Amsterdam", noemt Josje die kerk, „want: daar is de stad Amsterdam begonnen". Haar in Maasland tentoonge-: stelde kollektie is te zien tot en met 30 maart. De ope ningstijden van de gratis toegankelijke Rozenhof zijn", van half drie tot half vijf; (behalve 'maandag en vrij-* dag) en dinsdag-, woensdag- en donderdagavond van ze-* ven tot negen uur. Aanwinsten discotheek, Van Hogendorplaan 110b. Totaal over de maanden januari en februari: 420 nieuwe elpee's in alle genres. ALLMAN Brothers: Beginnings (HJ/4122-3), Eat peach (HJ/4124-5), The road goes on forever (HJ/4126-7) AME RICA: America .(HJ/4130), Hattrick (HJ/4131), Hearts (HJ/4132), Holiday (HJ/4129) BUFFALO Springfield: The beginning (HJ/4199) Eric CLAPTON: E.C. was here (HJ/4212) - Bille CORHAM: Crosswind (HJ/4215), Shabazz; (HJ/4214), Spectrum (HJ/4216) Alice COOPER: Love it to death (HJ/42I9) CREAM: Disraeli gears (HJ/4225) DOORS: Doors (HJ/4237), Doors 13 (HJ/4162), Full circle (HJ/4238), L. A. woman (HJ/4173), Strange days (HJ/4239) EARTH Wind Fire: Another time (HJ/4242-3) Rory GALLAGHER! Against the grain (HJ/4262), Irish tour '74 (HJ/4263-4) Genesis: From Genesis to Revelation (HJ/4262), Nursery cryme (HJ/4267) Jethro TuU: Benefit (H J/4076), A Passion play (HJ/4087), This was (HJ/4075) Elton JOHN: Rock of the westies (HJ/4059) Led Zeppe lin: alle Atlantic-platen Van MORISSQN: Tupelo hony dp/4380), Veedon fleece (HJ/4384) The NOTHERS: Weasels ripped mij flesh (HJ/4385), Roxy elsewhere (HJ/506-7) The ROLLING Stones: Beggars banquet (HJ/4428), Cimme Shelter (HJ/4429), Made in the shade (HJ/4430), Sticky fingers (HJ/4431). Verder werk van Todd Hundgren, Beach Boys, Shocking -- Blue, Sparks, Slade, Status Quo, Steelye Span (A parcel - of rogues HJ/4463), Tangerine Dream, Amon Düül II, Ten Years After en Yes. Achtergrond-muziek: Jan Gorissen, Max Greger, verder maar liefst 39 platen van James Last. Alle Beach-party's, alle: to Concerts. Nieuws ook van Malando, Liberace, Mantova- oi, Stef Meeder, Piet Noordijk, Johnny Pearson, Edmundo - Ros, Victor Silvester en Kai Warner. Belangrijke jazz-aankopen: twee nieuwe Brubeck-opnamen (Brother, the great spirit made us all, (L/4197) en Two generations (JL/4198), Chick Corea (Inner space, JL/4221-2), Rerbie Mann, Charles. Mingus, Modem Jazz kwartet (The s last concert, JL/4374-5) en Ben Webster. Op klassiek gebied vindt u opnamen van Berlioz' Symphonic - fantastique onder Colin Davis (AA/4154), Brahms' Symfo- 1( nieën I en 4 onder Haitink. (AA/4160 en 4161), Haydn's twaalf laatste Symfonieën ondar Antal Doratx (AA/4292-7), -pianoconcerten van Johann Christian Bach (Haebler, BA/413 5;, Dvorak (Justus Franz, BA/4241), en Weber (An- ttoé Dumortier,BA/4487) onder de aanwinsten, woer veel pianomuziek: van Carl Philipp Emanuel Bach >^^74138-9), Johann Christian Bach (CA/4138), Bartók A/4142), Haydn (CA/4289-4291), Schönberg, De Falla en' Tsjaikowsky (CA/4477). to ons streven: Elke maand een complete opera kochten we K) januari Mozarts jeugdwerk Die Gartnerïn aus Liebe KV.196 (DC/4392-4) èn in februari Verdi's Attila (DC/4450- „Prat-piaten": Godfried Bomans: Kopstukken (FA/4156) Jp^°okjes voor volwassenen (FA/4157-S) Simon Carmig- gelt: Amsterdammertjes (FA/4203). Schiedam De Schiedamse To neelvereniging „Intermezzo" geeft op zaterdag in gebouw Arcade een opvoering van de spannende komedie „De Ver valser", geschreven door Jan nes Bosker. Hét decor hiervoor is van Dick van der Kraan. De regie voert Piet de Kaper. Na afloop volgt een groot bal met muziek van het trio „De Fla mingo's". De toegangsprijs be- draagt drie gulden. Vlaardingen Vanavond houdt de dïskoteek in The Mood een „mens-erger-je-niet* toernooi. Iedereen kan aan dit toernooi deelnemen. Voor de winnaars rijn enkele prijzen beschikbaar. Aan het toernooi zijn geen kos ten verbonden. De avond wordt gehouden in het jeugdcentrum Triangel, aan de Fransenstraat en begint om negen uur. De Schiedamse Toneelgroep „Groeten" komt op 10 april in Gouda uit in de halve finale van de toneelwedstrijd „Land juweel" jaarlijks te organiseren door de Nederlandse Amateu runie. De groep plaatste zich hiervoor met de opvoering van het toneelspel „Harvy" in het Passage Theater. Nu brengt ze het toneelspel „Beau Hivage", door de Amerikaan George Batson geschreven. Gelijktijdig komen ook de winnaars van de sectoren Noord-Holland en Ut recht op de planken als concur renten van „Groeten" voor plaatsing in de finale. Vlaardingen De Christelijke Jeugd Vereniging Liefde en Vrede te Vlaardingen gaat de jongeren van acht tot twintig jaar weer laten genieten van een vakantie op de boerderij. Er zullen acht kampweken worden gehouden voor verschillende leeftijdsgroe pen. Een vrijwillige leiding draagt zorg voor uitstekend kamppïe-,. zier. De kampen zijn in de volgende plaatsen: 0 Laag Keppel, kampeerboerde rij Groot Zande. Een junioren- kamp voor jongens en meisjes van 8 tot 12 jaar. De kosten zijn tachtig gulden per kind per week. Er zijn drie weken van 3-10 juli, van 10 - 17 juli en 17 - 24 juli. Eerbeek, boerderij Hermina- hoeve. Juniorenkamp voor meisjes en jongens van 8 tot 12 1 jaar. Kosten tachtig gulden per I kind per week. Eén week van I 17-24 juli. 'Een meisjeskamp voor meisjes van 12—16 jaar voor 85 gulden per week. Jongenskampen van 1416 jaar. Voor 85 gulden per week. Twee weken van 3 - 10 en van 10 - 17 juli. In deze leeftijdsgroep is het mogelijk om twee weken te blijven. De tweede week bete kent dan verblijf in een tenten kamp bij de boerderij. Kosten voor twee weken 160 gulden per kind. Van 10 tot 17 juli is er een jon-.* genskamp. Het verblijf is de kampeerschuur. Voor jongens van 12—14 jaar. Kosten 85 gul den per week. A Duitsland, Eifelgebergte, Ahr- - dal nabij Alten ahr. Een ge- mengdkamp voor jongeren van 16 jaar en ouder. Verblijf in tenten op privéterrein. Kosten voor deze week van 24 - 31 juli 150 gulden per persoon. Voor alle kampen is het vervoer per touringcar inbegrepen. Tij-* dens de jongens- en meisjes kampen wordt de eigen flets meegenomen. In het Schiedamse zoldertheater in De Teer- stoof komt zaterdag Bertje Bolleboos en Kees zijn bokkesik. Deze twee marionetten spelen mee in het stuk De Toverfluit van het Haagse marionetten theater. Jeugd van vier jaaf af kan daarvoor 's-mid: dags om half drie terecht aan de Nieuw- straat 12. De toegangsprijs is een rijksdaalder. Schiedam In het Passage-thea ter voert het Rotterdamse Ope rette Gezelschap op vrijdag 23 en 30 april De FÖrsterchristel op. De zang en het orkest bij deze romantische operette van Georg Jarao staat onder lei ding van Dick Borst, dirigent en componist van de Schie damse revue „Krijgh de Clae-, re". De regie is in handen van Harry van Luenen. Verder werken bij liet amateur-gezelschap mee „The Kemeny Dancers" onder leiding van Maria Judels uit Vlaardingen. De entree-prijzen zijn tien en acht gulden. Kaarten zijn reeds nu te bestellen bij de kassa van het theater, tussen 12 en 16 uur of bij mevrouw Lauwjgi, Boeken rode 80 te Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5