SCHIEDAMSCHE COURANT Bekladden van Stadskantoor wekt ergernis Gevaarlijk kruispunt wordt verbeterd Ik neem de proef V J Jan Simons nu nog niet weg bij PvdA Maasland keurt wijziging OGB goed Nieuw bouwplan voor De Eelaart X wmaï^op politiewagen Koe als femme fatale Holy ook tegen OGB Kok neemt Groepshuis aan Zwanensingel OJC-bestuur: „Dit zijn wij niet geweest1' Politie: „Dit neigt naar chantage" Geen stroom „Maar er moet wel wat verbeteren...." Wereld- matuur- fonds Het Draaitolletje krijgt meer plaats Bermbrand ONBEGRIJPELIJK OPEN BRIEF AUTOBEDRIJFERTAN Donderdag 1 april 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD _10 lste jaargang no. 25545—6 PAGINA'S- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend sens-. 144144 SCHIEDAM EN KETHEL gchiedam De 22-jarige kok A v v.d. H. uit Schiedam is gisteren ingesloten op het hoofdbureau van politie nadat hij een anten ne van een surveillancewagen had omgebogen, De politiemannen in de wagen hadden aan de Laan van Boyes een taxichauffeur geholpen, teen óe kok zijn rit niet wilde betalen. De man verkeerde on- der invloed van alcoholische drank. Vlaardingen De Stichting Allart van Heemstede uit Vlaardingen wil graag een '"'houten groepshuis bouwen - aan de Zwanensingel in de Vlaardingse wijk Holy- Ztrid- B. en W. willen wel aan de wens van de stich ting tegemoet komen, maar .moeten daarvoor het be stemmingsplan dat op dat «gebied rust, wijzigen. In het bestemmingsplan Is de '•grond waarop het bouw plan geprojecteerd is, be stemd voor openbaar groen, plantsoen of berm. B. en W. zullen de raad dan ook voorstellen te verklaren, dat >oor het gedeelte van het be stemmingsplan Holy-zuid een herziening wordt voorbereid. Indien gedeputeerde Staten een -zogenaamde verklaring van een ^bouwvergunning "afgeven, kan „de gemeente de stichting een bouwvergunning verlenen. Zij loopt daarmee dan vooruit op „jde vaststelling van de herzie ning van het bestemmingsplan. Vlaardingen De kans is groot dat de Vlaardingse gemeenteraad op 7 april niet zonder siag of stoot akkoord zal gaan met het collegevoorstel om de Ericaschool in de Zomerstraat definitief te bestem men als Open Jongeren Centrum. Dit naar aanlei ding van de actie waarbij in de nacht van dinsdag op woensdag een deel van de muur van het nieuwe stadskantoor werd beklad met de woorden „OJC NU". Gemeentepersorreei heeft gisteren urenlang gewerk! om de verf van het nieuwe stadskantoor te verwijderen. Wethouder Eren Bovenberg is gistermiddag hoogstpersoon- Schiedam De andere se- xe is een losgebroken stier deze week noodlot- y tig geworden. Het dolle beest dat al een tijdje over het terrein van het slachthuis in Schiedam- West rende en dat daar voor de nodige opschud ding had gezorgd, is ten slotte voor een koe ge zwicht Het dier kon. met een schietmasker worden af gemaakt nadat hij rustig achter de „femme fatale" naar binnen was gelopen. - Een scherpschutter van het i politiekorps, die door de direkteur om assistentie was gevraagd en die juist met een karabijn naar het abattoir wilde ver- trekken, kon zodoende K worden afgebeld. Schiedam Twee uur lang heb ben gistermiddag laat delen van de binnenstad en Sehie- Cam-Oost zonder stroom geze ten. Om half vijf viel vrijwel overal het licht uit door een kabelstormg in de centrale. Ge- bet spitsuur had- ~e° mensen van de gemeen telijke technische bedrijven de storing weer verholpen. Schiedam Jan Simons, de belangrijkste adviseur van het fractiebureau van de Schiedamse PvdA, zal dé consequenties trekken als niet binnen afzienbare tijd een aantal praktische problemen binnen zijn partij en de gemeenteraad is verholpen. Dat komt erop neer dat hij overweegt op te stappen, als niet snel wat verbetert. Simons is van mening dat de gemeen teraad halfslachtig, onzorgvuldig en traag werkt. Overigens voegt hij er na- t dmkkelijk aan toe, dat het voorlopig blijft bij kijken in het koffiedik: „Ik weet nu nog niet, wat ik over een paar jaar doe". Hij zal zich de komende tijd bezig houden met een analyse van de werkwijze binnen de gemeente en proberen exact uiteen te zetten, wat zoal moet veranderen. Simons ontkent ten stelligste de geruchten dat hij nu reeds ge dreigd heeft om ermee te kap pen als adviseur, nu Joop de Jong is afgetreden als fractie voorzitter. Vanuit de achterban van de PvdA komt namelijk de suggestie, dat bij een deel van de partij de verbittering erg groot zou zijn, omdat Herman Posthoorn wethouder is gewor den in plaats van Joop de Jong. Om die reden zou er een nieu we fractieleider hebben moeten komen (Ruurd van der Veer heeft De Jong opgevolgd) en zou Jan Simons het bijltje erbij neer leggen, althans volgens die geruchten. ,Dat daar nog geen ongelukken zijn ge- Wethouder Zijdeveld beloofde dat gemeen- i Tilbörg tewerken op korte termijn er iets aan gaat doen, ondermeer dus ean parkeerverbod en beurd, is me een raadsel'. Cor van (WD) bekritiseerde zo op een onlangs gehouden commissievergadering ruimtelijke ordening de situatie op het kruispunt Jan van Zutphenstraat/Burgemeester Bonnerla- ge Gretelaan. het kortwieken van het groen. Van Tilborg vroeg tevens of het verbod tot links af slaan bij de kruising Joh. van Braakensieckstraat/Burgemeester van Haa- Volgens hem een uiterst gevaarlijk punt renlaan teniet kan worden gedaan. „Ik zie voor zowel automobilisten als (brom)fiet- het nut er totaal niet van in", aldus de sers. Een parkeerverbod Zou op z'n plaats WD'er „Het is toch merkwaardig dat men- zijn, omdat de auto's langs het troittoir het sen die richting Rotterdam willen rijden, uitzicht erg belemmeren. Bovendien is er een eind om moeten via de Nieuwe Dam- een ruige begroeiing met hetzelfde resul- laan". De wethouder zegde toe dit te gaan iaat. bekijken. De 11-jarige Peter Bot is een posterac tie begonnen voor het Wereldnatuur- fonds. Burgemeester Wim Kieboom kocht gisteren als eerste de nieuwe poster. Ze kosten één gulden en kunnen besteld worden bij Peter Bot, Smalle Havenstraat 21. Hij is juniorlid van het Wereldna- tuurfonds. "7 De ««werrteraad Maasland had niet veel tooeite met de goedkeuring van wijzigen van de verorde- weg op de onroerendgoedbe- ^stingen. In december '74 was e verordening al goedgekeurd. g* öe. wijzigingen is de op- '«ttnni?5 voor Maasland ruim awi.OOO gulden. ^wijzigingen ontlokten enkele raadsleden wel wat opmerkin- -v„ voor iedereen een zaak", aldus W. van Geest (CHXJ). „Het aanslagbiljet meuwtt ld. „La- vijzigin- tn deze zal voor de meeste mensen een grote verrassing zijn". Van Geest pleitte uitvoerig voor de gelijkvormigheid van de nieuwe belasting in het West!and. ten we niet proberen wij gen aan te brengen in verordening", zo stelde hij. „Dat zou betekenen dat we in het Westland uit de boot val len". „Met de nieuwe belasting is de fabel weggenomen, dat Maas land zo krankzinnig duur zou zijn". Dit zag T. Goudswaard fAKP) als extra voordeel. Wat "burgemeester Van den Brink graag beaamde: „Een daadwer kelijke tanefsvergelijking is nu mogelijk". Een schot voor de boeg kwam van N. M. Gautier (WD): „Het volgend jaar in" kreeg hij te haren. „De scholen zijn overi gens een kwestie van vestzak broekzak", aldus burgemeester Van den Brink. „Er komt na- meiijk een regeling van het rijk". is een mogelijkheid voor extra De burgemeester zei over de op- inkomsten als de nood hoog zou .metingen dat de helft van de zijn", waarschuwde hij. Tevens vroeg hij of de scholen een hogere heffing krijgen en hoe het met de metingen van de percelen zat „De hogere hef fing voor de scholen gaat pas betrokkenen al geïnformeerd is. Er zijn nog twee extra mensen werkzaam voor de metingen. Van den Brink verwachtte daarom dat het werk voor de vakantie geheel klaar zou zijn. Schiedam Het uitlaatcentrum Carex uit Rotterdam gaat opnieuw een bouwplan indienen voor de pand jes van de voormalige distilleerderij De Eelaart aan de Boterstraat te Schiedam. In het nieuwe plan zal de deur van één van de vier gebouwen op een breedte van drie meter worden gebracht. Schiedam De openbare kleu terschool Het Draaitolletje krijgt ruimte van de Rehoboth MAVO. Een werk- en een speellokaal aan de Singel 24 zullen worden bestemd voor de kleuters die nu nog alleen de beschikking hebben over twee lokalen aan de overzijde van de straat aan de Singel 5. De lokalen worden tot 1 augustus gehuurd van de Vereniging Voor Christelijk Onderwijs. De gemeenteraad is daar onlangs mee akkoord gegaan. Voor het volgende schooljaar zal de gemeente eerst weer toe stemming moeten vragen^ aan de rijksinspecteur van het kleu teronderwijs. De raadscommissie voor ruimelij- ke ordening is er vorige week mee akkkoord gegaan dat de gemeentelijke commissie wel stand het eerste bouwplan, dat de sloop van de oude monu mentale pandjes inhield, af keurde. Ook deze commissie vindt het een ernstige aantasting van het ste delijk beeld indien de gebou wen in het centrum gesloopt zouden worden. Carex heeft alleen nog een voor lopig koopcontract Indien het tweede bouwplan ook wordt af gekeurd bestaat volgens de di- rektie de kans dat van de defi nitieve koop wordt afgezien. Schiedam Brandstichting is vermoedelijk de oorzaak van een grote bermbrand, die giste rochtend woedde nabij de bocht Burgemeester Honnerla- ge Gretelaan/VlaardLngerdijk. Honderd vierkante meter plant soen vloog in brand, lieden van de vrijwillige en de „gewone" brandweer konden het vuur met één nevelstraal blussen. lijk naar het OJC in de Zomer straat gegaan om de jongeren hier op het h hart te drukken geen plak- of verfacties meer te ondernemen. Eerder op de dag had burgemeester Wim Kieboom al OJC-voorritter Betty van Apeldoorn op het matje geroepen over de beklad ding die vooral bij veel raad sleden veel ergernis heeft opge roepen. Deze heeft overigens laten weten dat het stichtings bestuur niets met de verfactie te maken heeft Later is dit in een aparte verklaring van het OJC-bestuur nog eens onder streept Vrijwel de gehele dag zijn giste ren werknemers van de ge meentelijke reinigingsdienst in actie geweest om de groene olieachtige verf van de muur van het stadskantoor te verwij deren. Een deel van de sierste- nen moest opnieuw worden ge zandstraald." Voor velen is het onbegrijpelijk dat er juist op dit ogenblik van dit soort acties worden onder nomen. Temeer omdat bekend is dat het grootste deel van de raad en het college, maar ook de Vlaardingse gemeentepolitie positief staan achter het plan om nu een goed opgezet OJC in de Zomerstraat op poten te zetten. „Dit neigt naar chantage", aldus politievoorlichtster mevrouw Ekels, „Zo van: als jullie nou geen geld geven, dan weten jul lie wat er eventueel kan gaan gebeuren". De verfactie van dinsdagnacht staat overigens niet op zichzelf. Eind vorige week al werd een groot aantal pamfletten op het stadskantoor geplakt Over de ze actie zegt een OJC-bestuur- slid: „Dat is een aantal jonge ren van hier geweest Zij begrij pen gewoon niet dat het hier om een belangrijke politiezaak gaat die al jaren loopt. Zij be grijpen de politiek niet en wil len alleen maar dat er een OJC komt" Afgelopen maandagavond waren de plakkers ook weer actief alleen werd dit keer een groep van ongeveer vijftien jongeren In de Korte Hoogstraat betrapt door een surveillance van de politie. Een 16-jarige Vlaardin- ger werd hierbij naar het poli tiebureau overgebracht omdat hij zich agressief tegenover en kele agenten zou hebben gedra gen. Het gevolg was dat de rest van de groep ook naar het bu reau ging, maar daar niet werd binnengelaten. De arrestant zelf werd binnen een uur weer op straat gezet zon der proces-verbaal. Dit on danks dat de politie verklaart een geringe hoeveelheid verdo vende middelen op hem te heb ben gevonden. Over dit incident heeft een OJC- bestuurslid een open brief op gesteld waarin de politie 'wordt beschuldigd voor deze zaak ruim 20 man te hebben ingezet Om de groep jongeren van de trappen van het bureau te ver wijderen. Mevrouw Ekels: „Dat gebeurde precies om elf uur. Toen was er net wisseling van de wacht Maar twintig man was er echt niet bij. In de brief wordt trouwens gesproken over speciaal getrainde politiehon den. Dat kan niet, want we hebben hier helemaal geen hon den." Reactie van het OJC-bestuursüd: „Ik heb zelf enkele agenten in burger genen met bouviers." voor botrouwbaro occasion v. De ve nierstraat 17 Schiedam TeL 26.53.25 Koopavond geopend Vlaardingen De bewoners van de Vlaardingse wijk Holy zijn ook tegen de onroerendgoedbe las ting, Dat blijkt uit een groot aantal bezwaarschriften die bij het wijkcentrum De Heipaal zijn binnen gekomen. De be zwaarschriften zullen naar het belastingkantoor en naar wet houder IJsbrand van der Vel den worden doorgespeeld. Op een vergadering in De Hei paal op 17 maart is besloten om stencils met formulieren voor bezwaarschriften te versprei den. De weigeringsactie heeft zo'n 150 bezwaarschriften opge leverd. De meeste bezwaren richten zich tegen de hoogte van de onroerendgoedbelasting. De aanslagen zijn vaak veel meer dan tien procent hoger dan de vroegere personele be lasting. Verhoging van honderd procent en meer vormen geen uitzondering, zo hebben de ac tievoerders laten weten. Zoals bekend zullen de bezwaar schriften door het belastingkan toor in Apeldoorn worden be handeld. //Dit niei nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie mat het Rotterdamsch Nieuws blad. i om-\\ Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Woonpl.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, stt/rsn naar: Antwoordnummer 334. Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1