Aanval SSC HARGA op leiderschap f)AD bij gelijkspel veilig CW aan pakken HDVS in staat om Rampzalig seizoen voor Schiedam Uitgebreid korfhalprogramma iü Peter Schaap in De Teerstoof KWF-decoraties Film Juventus moet vanavond winnen Kijkkisten terug in Hoek van Holland Bel voor de laatste tafellennisronde Lente prestatieloop in „De Woud-hoek" Jeugdland zoekt medewerkers Poppentheater sponsor voor Groenoord Voor DHS en Excelsior M. interessante thuisbeurten Jacht VRÏ^AG 2 APRIL 1976 H!h V'iaardingen De dames van basketbalclub Juventus heb ben vanavond in sporthal 0verbosch (Den Haag) zeker winst nodig om naar de eredi visie te promoveren. Tegen stander is het Haagse Jumpers. Naar alle waarschijnlijkheid jai het de laatste wedstrijd gijn van Mar greet van Putten en Tilly Quïst, waarvan eerst genoemde speelster eerder in onze krant liet doorschemeren graag weer naar Vastgoed Strijen te willen gaan. Traine r/coach Frits Spaak heeft even wel talentvolle jeugd achter de band om volgend seizoen des ondanks een opvallende indruk te maken. Bij verlies zal Ju ventus moeten wachten op JRC Boxtel, dat een dag later speelt (zaterdag). De wedstrijd in sporthal Overbosch begint vanavond om 20.15 uur. De he ren van de Schiedamse club gaan op bezoek bij het Ut rechtse Midland. Ook hier is het de laatste wedstrijd, waar bij niets meer op het spel staat. Vlaardingen De meeste korfba lontmoetingen worden morgen verspeeld, alleen Succes komt zondag in actie. Er staan enkele spannende duels op het program ma, met als absolute topper TOP SSC Harga. Harga gaat naar Sassenheim om een aanval te doen op de eerste plaats van TÖP. Gezien de sterke start van Harga na de wintercompetitie, lijkt succes voor het grijpen. Maar dan zal er eerst tweemaal 45 minuten zeer fel en goed korfbal ge speeld moeten worden. TOP zal zich met ha*id en tand proberen te verzetten tegen de Schiedamse aanval. Het team met de slimste, tactiek heeft de beste papieren, terwijl het zelfvertrouwen van de teams ook nog veel kan doen. Het Schiedamse zelfvertrouwen groeit per week, dus mag men op een goed resultaat rekenen. Alles bij elkaar ingrediënten voor een zeer spannend duel, waarbij de einduitslag niet te voorspellen is. Stand is de top van klasse 2B: TOP 11—18, SSC Harga 12-17, DKV 12-16, WION 12—15, Vlaardingen 11—14. Vlaardingen blijft bui ten de lijnen en kan zodoende kijken wat de concurrenten doen. Succes moet het zondag opnemen tegen kampioen De Bermen in Capeïie a/d IJs- sel. Het zou een leuk resultaat zijn als het daar tot winst kon komen, maar voorals nog is De Bermen favoriet. Spirit moet het thuis opnemen tegen SC Qlympia uit Spijkenisse. Spirit zou Kwiek een grote dienst bewijzen als het SC Olympia versloeg. Een moeilijke, maar niet onmogelijke opgave. SC Olympia heeft een kwetsbare ploeg, die vrij gemak kelijk uit het spel te halen is. Vertraagt men het spel, dan raakt SC Olympia zeer geïrriteerd en gaat men vooral zeer ruw en onbeheerst spelen. Op dat moment moet Spirit zijn voordeel er mee doen en SC Olympia op een duidelijke achterstand zetten. Lukt het niet om SC Olympia uit het spel te halen, dan zijn zo goed als zeker de punten voor SC Olympia. faasslols moet de laatste drie wedstrijden beslist omzetten in winst wil het zelfzelf niet vastprikken op de laatste plaats. Het is te hopen voor Maassluis dat het pech vogeltje nu eens een ander slachtoffer uitkiest. Want Maassluis wordt dit sei zoen constant door pech achtervolgd. Morgen moet het Maassluise team het opne men tegen Nieuwerkerk. Een tegenstander die te verslaan is. Gelukkig heeft het team nog vertrouwen in elkaar, zodat het toch eens succesvol moet zijn. Hopelijk lukt het nu eens allemaal tegen Nieuwerkerk. Oranje Nassau moet naar het Zeeuwse land om de strijd aan te binden met hekkeslui- ter Seolto. Een vrij moeilijk karwei om dat de Zeeuwen op eigen bodem een lastige tegenstander voor de gasten zijn. Oranje Nassau zal er hard tegenaan moe ten wil het een goed resultaat behalen. HSV46 ontvangt Avanti, Een tegenstander van gelijk kaliber, die het vooral moeilijk heeft tegen snelle tegenstanders. Het grijpt dan snel en vaak aan de noodrem. HSV zal, wil het tenminste winnen, snel moeten spelen en vooral trachten Avanti uit het ritme te halen. De Avanti-defensie zal dan fouten maken, hetgeen HSV misschien de nodige scoringskansen zal opleveren. Programma: 3 april: aanvang 16.00 uur. TOP Harga Sassenheim; Maassluis Nieuwerkerk Bilderdijklaan, Maassluis; HSV46 Avanti Hoek van Holland; Seolto Oranje Nassau Middelburgs Spi rit SC Olympia Geert Groteiaan, Vlaardingen; 4 april; aanvang 14.00 uur De Bermen Succes Capelle a/d Ussel. Nico Capelien ...weinig tijd meer... Schiedam Op initiatief van oudercommissie en onderwij zend personeel van de openbare lagere school „De Woud- hoek" is er morgen een lente prestatieloop in „De Woud- hoek". De jeugd van en 7 jaar loopt één kilometer, die van 8, 9 en 10 jaar twee kilometer en die tussen 11 en 15 jaar en ouder drie kilometer. De senioren lopen vijf kilometer. De start bij de 6- en 7-jarigen is 14 uur. Men kan inschrijven vanaf 13.30 uur bij de start en het inschrijf geld bedraagt voor kinderen tot en met 15 jaar 1,50 en de oudere deelnemers betalen een rijksdaalder. Degenen die de prestatieloop volbrengen ontvangen een vaantje. Liedjeszanger Peter Schaap treedt vanavond en morgen avond op in het zoldertheater in de Teerstoof. In het voorprogramma zal de folkgroep Sundown optreden. Het optreden van de 29-jarige'oud-onderwijzer aan de Nieuw- straat 12 begint 's-avonds om negen uur. De toegangsprijs 's 7,50, en 6 voor CJP-ers en 65-ers. ®«H,van bolland De kijkkisten zïjn weer terug in Hoek van Holland. De twee grote ijzeren containers staan dit keer aan de Mercatorweg tegenover het wijkgebouw De Hoekstee. Dit jaar wordt aandacht gevraagd voor het ouder worden. Via een videorecorder komen drie* oudere inwoners van de Hoek aan het woord. Zij vertellen hun ervaringen, die geheel verschillend zijn.- ht de kijkkisten is door de fotoclub Hoek van Holland een expositie ingericht De toegang tot de kisten is gratis. Zij zijn dagelijks tot en met 10 april geopend. Een veertigtal medewerkers en medewerksters van rÜT Wilhelmina Fonds (KWF) zijn deze week gedeco reerd. De speldjes voor vijf, tien, vijftien, twintig en vijfentwinti» War trouwe dienst werden uitgereikt door de heer A. BaaT Promotor van het centraal bureau. ^bijeenkomst werd afgesloten met een lezing van dr. Van Zanen, Kvrferarts in het Sofia Ziekenhuis en een van de drie artsen van ae aktie Geven voor Leven. Schiedam Voor het Jeugd land-festijn, dat dit jaar van 19 tot en met 23 juli in de Sporthal Margriet wordt gehouden, worden jonge medewerkers ge zocht Per week geeft de stichting Federatie van Schiedamse Instellingen voor Sociaal-Cultureel werk en Samenlevingsop bouw een vergoeding van honderd gulden. Ook geeft men dagelijks een lunch. De jongeren van achttien jaar en ouder die geïnteresseerd zijn moeten van 's-morgens half negen tot 's-middags vijf uur aanwezig 2ijn. Te vens moeten zij bereid zijn om zo nodig ingezet te wor den bij de fouragering en de toilettendïenst Opgave-formulieren zijn af te halen bij de Federatie aan de Overschiesestraat 42, in Schiedam-Oost Vlaardingen Professor Popper heeft het moeilijk. Deze film is zaterdag te zien in de toneelzaal van de Ichtuskerk en in de aula van het Groen van Prinste- rerlyceum. Bovendien is er een uitgebreid voorpro gramma voor de jeugd. In de Ichtuskerk begint de voorstelling om tien uur en om half twee. In de aula van het lyceum 's-middags om drie uur. Toegansprijs één gulden. De filmcom- missie Liefde en Vrede ver zorgt de voorstelling. Schiedam Het poppentheater "t hemeltje van Tineke Knol komt zaterdag 3 april naar het zoldertheater in de Teerstoof. ineke geeft twee korte voorstel- 'mgen. Het zijn „de vis en de koning" en „het grote toverei". De aanvang is 14.30 uur. De toegangsprijs is een. rijksdaal der. Kaartjes zijn te reserveren via het VW (tel; 2660C0) en via het theater van 13.00 af. (tel: 269455). Schiedam De Schiedamse zaalvoet bal vereniging Groenoord heeft in verbruikers mar kt Kethel een nieu we sponsor gekregen. Een mooi ca deau voor het deze week behaalde kampioenschap, dat promotie in hield naar de eerste klas. Groenoord is één van de binnensport bedrijven de clubs die door gemis aan inkom sten uit can tine en subsidie van de gemeente, veel moet worstelen om het hoofd boven water te houden. In dit verband ia de nieuwe sponsor met open armen ontvangen. Schiedam In de tafeltenniscompetitie gaat zaterdag de bel voor de laatste ronde. Van de drie landelijke teams uit het Waterweg gebied staan alleen voor NOAD nog grote belangen op bet spel. Radio Molenaar is al kampioen en kan zonder zenuwen de laatste wedstrijd spelen en Bowling Maassluis TOG kan slechts rehabili tatie van zichzelf zoeken naar aanleiding van de ongemotiveerde instelling van afgelopen week. NOAD heeft een moeilijk debuut m de hoofdklasse gehad, na een overigens veelbelovende start met tweemaal achtereen winst. Op die punten teert het team voornamelijk nog, want de ze ven volgende wedstrijden brachten slechts vier punten Dat dreigt ook volgend seizoen het geval te zullen zijn, reden Er stond dan ook wel mets meer op het spel, maar die ongemotiveerdheid moet ge zocht worden wegens het op nieuw met meespelen van Nico Capelien. Zaterdag ontmoeten de Schie dammers in eigen omgeving kampioen Scylla. Een gelijkspel is voor NOAD voldoende om veilig te zijn. Wordt het verlies, dan is het afwachten wat het op de voorlaatste plaats staan de Swift doet. Wint Swrft en verliest NOAD, dan wordt de voorlaatste plaats gedeeld en moet een beslissingswedstrijd uitmaken wie er met Irene mee degradeert. Erg somber ziet het er voor NOAD echter nog niet uit, want Swift ontmoet St. AJoysius, en dat hjkt punten verlies voor de Deventemaren te gaan worden. Programma: NÖAD-Scylla (aanvang 18.00 uur, de Korenbeurs), St. AJoy- sius-Swtft, HIA-Panels-Irene. De stand onderaan: Irene 9-1, Swift 9-6, NOAD 9-8. Het verlies van Bowling Maas sluis TOG, afgelopen week op het zwakke WV, heeft aan het licht gebracht dat er problemen zijn, Notabene invaller Hans Pols kwam tot de hoogste sco re. terwijl Frans Capelien en Wun van der Poort zonder inte resse achter de tafel kwamen. voor het bestuur om zekerheid te ïocken teneinde niet nog verder te dalen op de landelij ke ladder. In dat verband wordt opnieuw de naam van Roel Speraa Weiland genoemd, die bereid zou zïjn om Phoenix voor BM TOG te willen ruilen. De Maassluise formatie speelt zijn laatste wedstrijd zaterdag overigens tegen Scylla 5. Aan vang 18.00 uur in de gymzaal aan het Fenacoliusplein. Radio Molenaar speelt als kam pioen ook de laatste wedstrijd thuis. De Vlaardingers, die zich voor volgend seizoen opnieuw van de diensten van Trevor Taylor hebben verzekerd, ont- i'angen Gispen 2. De Culemborgers hebben Mole naar tot driekwart van de com petitie kunnen, volgen, maar moesten in de slotfase toch af haken. Het eruge wat er nog op het spel staat voor de Vlaardin- gers is om het ongeslagen re cord m deze competitie te be houden. Aanvang 14.00 uur m de Lijnbaanhallen. De Hermes-defensïe, met Piet van der Burg (m), staat ongetwijfeld tegen de koploper voor een moeilijke opgave Vlaardingen Ook al staat Zwaluwen met één been in de eerste klas (zaterdag), de formatie van Dick van den Folder (Rijsoord dus) is in staat om de Vlaardingers een halt toe te roepen. Vorige week bewees het dat bij Barendrecht (0—0), zodat er voor de Frans de Kruis equipe reden is tot voorzichtigheid. Concurrent Barendrecht, dat twee punten minder heeft dan de Vlaardingse leider, ontvangt Amemuiden. In 2 A staat Volendam-PPSC cen traal, omdat leider RCL steeds méér punten verspeelt. De wijd- broeken zijn daardoor plotse ling weer in de „picture" geko men en daarom krijgen de In de vierde klas is Naaldwijk- omdat de tussensprint zelfs nog perspectief biedt voor een top- plaats. Vlaardingen staat gelijk in punten met VVGZ. Schiedammers het erg moeilijk. Excelsior Maassluis kan via winst op Quick Boys verder afstand nemen van de degrada tieplaatsen. Zelfs een gelijkspel is te weinig, omdat als NSW en SDVB zich nog lang niet verslagen voelen. TSB uitgesteld en MW '27 gaat de ontmoeting met het in nood verkerende Semper Altius aan. Hoekse Boys is gastheer van TOGR. In de afdeling worden in tegenstelling tot eerdere be richten ook de wedstrijden Sa- telliet-Goudswaardse Boys en GSS-Phoemx gespeeld. HVO staat in de derde klas voor de taak om Groot Ammers van scoren af te houden, omdat het Zondag is Hermes DVS, dat deze nog altijd promotie kandidaat is en aan de Marat)ionweg staat het degradatieduel Vlaardin- gen-Groote Lirsdt centraal. In gunstige zin bedoeld voor de equipe van Joop Molendijk, week de finale bereikte om het Rotterdams kampioenschap, gastheer van CW, dat nog al tijd drie punten voorsprong heeft op Elinkwijk. Afgelopen week zetten de Schiedammers al de voet van de Zuilenaren dwars (0-0) 0), zodat alle hoop gerechtvaardigd is op een rueuw succes. Stand in de hoofdklas. CW 20-28, Elin kwijk 20-25, RVC 20—24, VUC 20—23, EDO 20—23, Unitas 2022, Spartaan 20—21, Her mes DVS 20-21, Rood Wit (A) 20—19, Aalsmeer 20—18, UVS 20-15, AFC 20-15, Zilver meeuwen 20—13, SDW 20-13. In de eerste klas duurt de jacht op Xerxes onverminderd voort. Dan weer Papendrecht en nu Gouda, staan te dringen om de leiding over te nemen, Datzelf de Gouda moet zondag wel van DHS zien te winnen om in de race te blijven. In sportpark Kethel daarom veel spanning te verwachten. Stand: Xerxes 21—29, Gouda 21—28, Papend recht 21—28, Neptunus 21—25, HOV 21—23, Wilhelmus 21-22, LENS 21-20, Blauw Zwart 21-20, COAL 21—18, HION 21-18, EBOH 21-18, DHS 21—18, Zwijndrecht 21—15, DHL 21-12. Vlaardingen Het dreigt een waarlijk rampzalig schaakseizoen voor de schaakvereniging Schiedam te worden. Was het vorige week het eerste tiental dat zekerheid kreeg over degradatie, de stand tegen Krimpen is nu 2 1/2—5 1/2, deze week deed het vierde daar niet voor onder. Het op bezoek komen de tiental van RSR Ivoren Toren confronteerde Schiedam met een 3 1/26 1/2 nederlaag. Dit bete kent dat het vierde tiental volgend jaar ais achttal in de derde klasse van de RSB zal optreden. Na promotie dus onmiddellijk weer degradatie voor dit team. Schiedam 3 speelde de laatste ronde in klasse 2D al deze week. De Schiedammers moesten, daarvoor naar Maassluis. Het eerste tiental van de vereniging met die naam stuurde het Schiedamse team met een 6 1/23 1/2 nederlaag naar huis. Maassluis was al zeker van het kampioenschap en heeft Schiedam 3 nu vrijwel zeker van degradatie gemaakt Gaat de wedstrijd tegen HVO 2 inderdaad verloren, de stand is nu nog 3 1/2—4 1/2, dan is degradatie onvermijde lijk. Schiedam 2 degradeert waarschijnlijk ook uit de eerste klasse. De wedstrijd tegen de Waddinxveense schaakvereniging WSV is uitgespeeld en de uitslag is negatief voor Schiedam uitgevallen, 4 1/2— 5 1/2. In de laatste ronde spelen de Schiedammers tegen Hillegersberg 1. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de Schiedammers wel verliezen. Hillegersberg staat op de tweede plaats en heeft nog steeds kans op promotie als Spangen 2 een misstap maakt. In ieder geval degraderen het eerste en het vierde en waar schijnlijk ook het tweede en het derde. Ben Riksen, één van de topspelers van Schiedam, gaat volgend seizoen, wellicht naar Spangen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5