SCHIEDAMS Cl I COURANT rond Broekpolder en de Lickebaert is vergiftigd ieuwland zet klachten over Bols op 'n rij De Hoekstee feestelijk geopend Veel vrouwen voor taxichauffeurs Kleuter- boom Nieuwe agenten in Maassluis en Vlaardingen Werksters redden duizenden boeken Fraude bij Satelliet Handtekeningen naar Van Agt MAN in Open Brief Bewoners- vereniging roept huurders op ÜSfSéÉg -V its' Nog steeds last: stank en herrie Wethouder botste, auto vernield Drie gewonden bij botsing iP %'ir Maandag 5 apri! 1976- ÖNAFH KKL.UK DAGBLAD Broers vest 3 - telefoon administratie 26S09I redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL gaardingen De voetbalvereni ging Satelliet gaat op aandrang van een bijeengeroepen buiten gewone ledenvergadering aan gifte doen bij de recherce, om dat er een kastekort v an 30.000 gulden is Halfjaarlijks wordt de kas bij Satelliet gecontro leerd Vorig jaar mei klopten de boeken nog, maar m december werden er onregelmatigheden geconstateerd Het vertrouwen tn de penningmeester werd daarop meteen opgezegd. H*ndteieaiagfB~»ktit ia biaBeastwd Sdhiedamse vrouwen voor taxichauffeurs Uit onze kranten van vorige week. Schiedam De actie Vrouwen Voor Taxichauffeurs is in Schiedam een redelijk succes geworden. Gisteravond had actievoerster Marianne van Vessem enkele honderden handtekeningen vergaard. Met de schrik nog in de benen want juist enkele dagen» na dat met de actie was begon nen, werd echtgenoot Henk {taxichauffeur van beroep) in Rotterdam overvallen door twee Surinamers en beroofd van zijn portefeuille met 400 gulden. „Ik geloof zelfs dat dat nog heeft gehol pen ook. Een gelukje bij een onge luk", was het commentaar van me vrouw Van Vessem, die met de actie was begonnen om de commissie be veiliging taxi's te laten zien dat het publiek maatregelen eist om chauf feurs te beschermen tegen overval lers. De handtekeningenlijsten wor den overhandigd aan minister Van Agt van justitie. Juist toen de eerste handtekeningen binnenkwamen, werd Henk van Ves sem na een rxt in de buurt van het Rotterdams crematorium door zijn twee passagiers bewusteloos geslagen Doordat zij aan hem sjorden, op zoek naar zijn portefeuille, raakte zijn li chaam de alarmknop Direct gingen tientallen collega's naar hem op zoek, maar pas na een half uurtje werd hij gevonden. De daders waren er toen allang vandoor, met achterlating van zijn horloge dat aanvankelijk ook was buitgemaakt. Honderd meter verde rop werd de - lege - portefeuille ge vonden. Aan de klap heeft hij een hersenschud ding overgehouden. Liggend op de bank in zijn woning aan de Galvam- straat m Schiedam zegt hij ..Ik blijf wel taxichauffeur. Bang ben ik nu niet, ben ik ook nooit geweest Wel ben ik erg voorzichtig Alleen dit keer was ik in slaap gesust, als het ware Die twee maakten mopjes en zo. ik trapte erin Toen we bij het cremato rium kwamen bijvoorbeeld zei een van hen* daar hoeven wij roet naar toe want we zijn al voorgebakken. Nou. welke Surinamer hoor je dat nou over zichzelf zeggen. Ik vermoed de echt niet, dat ze kwaadaardige bedoelingen hadden". Marianne van Vessem „Je houdt toch al je hart vast, als ie *s avonds laat op pad is En dan gebeurt er zoiets Nou» het heeft wel de aandacht geves tigd op de handtekeningenactie." Gaardingen Het Milieu Aktiecentrum Nederland j vindt dat er onmiddellijk maatregelen moeten wor-1 den genomen tegen het verder vergiftigen van de grond in de recreatiegebieden Broekpolder en De Lickebaert in Vlaardingen. Volgens het MAN zijn deze gebieden namelijk opgespoten met vergiftigde baggerspecie afkomstig uit de Rotterdamse havens. Onder meer zou deze spe cie de gevaarlijke stof dieldrin bevatten die zonder meer een gezon de huid kan binnendrin gen. In een open brief aan het college gemeenteraad van Vlaardingen en aan het dagelijks bestuur en de raad van het Openbaai* Lichaam Rijnmond zegt het MAN dat nu actie moet worden onderno men om aan deze geva ren een einde te maken. havens ernstig is vergiftigd als gevolg van de waterver vuiling. De Rotterdamse dienst gemeentewerken heeft dit onlangs in een rap port bevestigd, en de Hierin stond onder meer dat er in de bagger zware meta len en pesticiden zijn gevon den. Vooral het gehalte aan cadmium bleek alarmerend. Volgens de open bnef is dit de stof die in Japan de ge vreesde atai-ataiziekte ver oorzaakte, waarbij botver- groeiïngen en hevige pijnen optreden.. In de brief stelt men dat de Verier zijn in bapger. afkomstig bagger in de Rotterdamse Schiedam De bewonersvereni- ring Oost legt er de nadruk op dat Schiedammers, die klach ten hebben over hun huisbaas, zich kunnen wenden tot de be wonersverenigingen. Bestuur slid Gé Brouwer is danig ge schrokken van de poging van huiseigenaar J. van der Schaft <811 om enkelen van zijn huur ders te intimideren door alvast de sloper naar hun huizen in de Laurens Costerhof te sturen. Daarom roept Brouwer mensen /net klachten op om naar de bewonersveremgmgen m hun 'Wijk toe te stappen. „Zo'n ver enging is bij uitstek geschikt om actie te nemen als een huis- -haas nalatig is of intimideert. Het is trouwens een plicht van de vereniging om de mensen bij te staan. Daarvoor is ie opge- "dit", aldus Brouwer. ,1 vindt, dat zo de krachten kunnen worden gebundeld. Idi- viduele stappen worden niet zo gauw genomen tegen stoute buisbazen, is de indruk. Brou wer: „Als men met klachten naar ons toekomt, kunnen we *eel beter overzien wat aJle- maal mis is aan de situatie. Je M jtunt dan georganiseerd naar puiten treden. Dan sta je ster ker". uit de Petroleumhaven, gechlo reerde stoffen als hexachloor- benzeen en dieidrin gevonden. Deze stoffen zijn gevaarlijk en lijken op DDT, Verder hebben zij de eigenschap zich op te hopen in het vetweefse! van mens en dier. ONDERZOEK In de brief zegt het actiecentrum Nederland uiterst verbaasd te zijn dat er na het bekend wor den van deze gegevens niets meer is gebeurd. Volgens het MAN zou er op zeer korte ter mijn een onderzoek moeten worden ingesteld naar de grondsamenstelimg m de Vlaar- dmgse recreatiegebieden. De resultaten van dit onderzoek zouden daarna openbaar moe ten worden gemaakt. Vlaardingen Een kastanje en drie populieren sieren sinds eind vorige week het schoolplein van kleuter school De Korenbloem aan de Van Hogendorplaan in de Vlaardingse Babber- spolder. De bomen zijn on der grote belangstelling van de kleuters door twee man van de gemeentelijke plantsoenendienst geplant. Het zijn weer vier bomen in het kader van de actie Vlaardingen zet ook een boom op. Het geld voor de bomen, ze kosten 25 gulden per stuk, is bijeengebracht, door de drie kleuterleidsters. Mach- teld Rijnenburg, Lydia van Drooge en Alyke SchuUer tot Peursum-Thomas von den het schoolplein zo kaal, dat ze gretig van het aan bod van de gemeente ge bruik hebben gemaakt. Het aanschaffen en laten plan ten van een boom kost een veelvoud van de 25 gulden. De rest wordt betaald uit de gemeentepot. Schiedam De werkgroep wonen en leven in Nieuw* land gaat onderzoeken of de Bolsfabriek in deze wijk inderdaad zoveel stank en bleem erg groot is, dan zul len stappen worden geno men ora de luchtvervuiling en geluidshinder tegen te gaan. herrie veroorzaakt, als uit T klachten van omwonenden De "erke™p Wonen en Leven is naar voren is gekomen. Via een enquête wil de werk groep alle buurtbewoners bereiken. Komt daaruit naar voren dat het pro- „We moeten even inventarise ren of dit probleem werkelijk bij de meeste bewoners leeft Het zou fout zijn om als werk groep direct af te gaan op enke le klachten en dan maar klak keloos tegen Bols aan te schop pen Een gefundeerd oordeel is nodig". een samenwerkingsverband van de wijkveremgmg Nieuw- land en de Jeugdhaven. Eind vorige week is vergaderd naar De komende twee weken kunnen aanleiding van de klachten. Woordvoerder Roel Rasker: van Markenstraat, de Ch. Th Storkstraat en de Mgr. Noelen- slaan hun enquêteformulieren kwijt op drie adressen* bij Hans Bernard, voorzitter van de wijkveremgmg, Van Mar kenstraat 26; bij Daaf Rens- man. Parkweg 28 en bij siga renzaak Van Eik op de Park weg Alle m de directe omge ving van de Bolsfabriek, Hardingen/Maassluis Na de opleidings school in Leusden gevolgd te hebben zijn eind vonge week vijf politie-agenten m vlaardingen beedigd. Hiervoor ging de vla6 van het politiebureau in top, Com- jnissraris Van Toledo verrichte de plech tigheid en zei blij te zijn met de versier ing m deze tijd van acties. ,Een krachtig paiitie-apparaat is noodzakelijk. Dit kan alleen gerealiseerd worden als er geen 1 vacatures zijn, zodat de taken naar beho ren kunnen worden vervuld', aldus de commissaris. De vijf beedigde agenten zijn- H H. Visser, H. C. de Bruijn, C. A. Kats, S, Klein en J. F. A, Boer. Tevens is de heer R. M. Kokshoorn beedigd als functio naris van de administratieve dienst. Het totale politiekorps in Vlaardingen telt mo menteel 160 man. Hieronder vallen elf administratieve medewerkers en negen adspirant-agenten die in opleiding zijn op de politieschool in Leusden. Deze oplei ding duurt een jaar. In Maassluis werden eveneens vrijdag poli- tie-agcnten beedigd. Dit. zijn W. A. Blom en F. A. Korpel. Deze korpsleden werden beedigd door burgemeester Van Dijke. De korpssterkte m Maassluis bedraagt mo menteel 45 man. den over de overlast van Bols. In februari 1974 boekte het toenmalig actiecomité Nieuw- land-Oost al een succes: na ge sprekken met de provincie. Rijnmond en Bols slaagde dat comité erin het bednjf ertoe te bewegen om verbeteringen aan te brengen, zodat de hinder van stank en herrie zou worden be perkt. Het is de werkgroep Wonen en Leven onbekend, of die verbe teringen inderdaad zijn aange-. bracht en of ze dan wel afdoen de zijn. Schiedam Bijna zijn dui zenden boeken van de ge* meentebibliotheek aan de Lange Haven in Schiedam in vlammen opgegaan. Doordat twee werksters iets eerder aan de slag wilden gaan dan anders, ontdekten zij juist op tijd een begin nend brandje en onmidaei- lijk waarschuwden zij de brandweer, die het karwei snel klaarde. Oorzaak was een oververhitte ventilator, die de hele nacht had gedraaid en uiteindelijk was losgesmolten. Het gloeiend hete ding was, net voor de komst van de schoonmaaksters, op een stoel gevallen die daardoor in brand vloog. ,De Hoekstee" is er voor iede reen. Het is geen loze kreet gebleken. Het nieuwe Hoekse wijkgebouw, dat inmiddels bij veler» al de naam van dorps huis heeft meegekregen, bleek zaterdag bij de officiële ope ning inderdaad gemeenschap pelijk bezit te zijn. De grote zaal van "De Hoekstee" ivas barstensvol belangstelling toen de raadsvoorzitter L. van der Houwen zaterdagmorgen een enorme sleutel overhandig de aan de heer H. C. van Nieuwkerk van de beheerscom missie van het wijkgebouw En dat vormde dan de inleiding tot een amusant spelletje "sleu teltje wisselen". Van der Hou wen op zijn beurt kreeg name lijk de gouden sleutel van "De Hoekstee" aangeboden, een on derscheiding waarmee, aldus de heer Van Nieuwkerk, zuinig zal worden opgesprongen. Daarvoor was heel Hoek van Hol land al op de hoogte gesteld van het grote gebeuren doordat deelraadsleden en leden van de bouwcommissie met het mim- treintje van de gemeentesecre tarie naar "De Hoekstee" wa ren vervoerd, waar de harmo- nievereniging Rotterdam aan Zee zijn aanwezigheid bet ho ren. In zijn openingstoespraak legde de heer Van der Houwen de nadruk op de grote gebruiks mogelijkheden van het nieuwe wijkgebouw dat naar zijn me ning op korte termijn gevolgd zal moeten worden door een overdekt zwembad Ook een sporthal staat nog hoog op de verlanglijst. Zaterdagavond werd de feest- week van "De Hoekstee" voort gezet met een cabaretavond waaraan vele verenigingen meewerkten De hele week lang is er elke avond wel iets te beleven en ook overdag presen teren de verentgingen zich ui het dorpshuis. De deuren staan de hele dag wijd open en m de eerste week wordt er geen en tree geheven. Hoek van Holland— Wet houder Wim van der Ha ve van vakaangelegenhe den heeft geen prettige herinneringen aan de epening van „De Hoek- stes" overgehouden Toen hij zaterdag met zijn vrouw op weg was naar Hoek van Holland, reed een automobilist de Maasdijk op via een van de opritten zonder voor rang te verlenen Van der Have kon niet meer remmen Er volgde een frontale botsing waarbij beide auto's to taal werden v ernield De wethouder kreeg een pijnlijke linkerknie, maar doktersonderzoek wees uit, dat er geen ernstige beschadigingen zijn. „Wanneer we niet allebei de veiligheidsriemen goed vast hadden gehad, dan waren we er met zo goed afgekomen", aldus mevrouw van der Have De wethouder was toch wel zo geschrokken, dat hij de openingsspeech overliet aan drs Langen- dorff van de raad van de gemeentelijke wijkgebou- wen Schiedam Drie inzittenden van een personenwagen zijn ge wond geraakt na een botsing tegen een vrachtauto, op de Kerk weg in Schiedam De truckchauffeur, die de peiso- nenauto over hil hoofd had gezien, bleef onguleet d De bestuurder van de kleinste auto hep een hersenschudding en een snijwond aan het gelaat op en moest m het Gemeente ziekenhuis worden opgenomen. Zijn twee passagiers kwamen eraf met enkele kleine wondjes respectievelijk een schouder fractuur en een lichte hersen schudding. Na behandeling in het hospitaal konden zij naar huis. i5£ -101ste jaargang no. 255476 PAGINA'S ii

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1