FC Vlaar iingen weer geloofwaardig SPRT ©TIPS SW houdt schade nog 'beperkt ■tl Hermes kan bekervoetbal vergeten Theo Laseroms ziet het helemaal zitten ili Wim Bercken- kamp onder het mes [Tafeltennis - kampioenschap —ff 1tfe Alleen Molendijk durft Israël aan Pim Visser: „Te wisselvallig" i Hl 'MAANDAG 5 APRIL 1976 Vlaardingen Wim Berckenkamp, spits van FC Vlaardin gen '74, gaat deze week onder het mes voor een meniscu- soperatie. De Gou wenaar zelf ver wacht er binnen twee maanden weer vanaf te zijn, omdat zijn knie plaatselijk wordt verdoofd en hij di rect weer naar huis kan. Het staat nog te bezien of de se- miprof van FC Vlaardingen '74 in militaire dienst zijn sportopleidïng kan afmaken. Vlaardingen - De Vlaar- dtngse tafeltenniskam- t pioenschappen worden i dit jaar georganiseerd door de tafeltennisver- 1 eniging Windmill, met 1 medewerking van de f verenigingen ABM en Radio Molenaar. Er 'f wordt gespeeld in groe- pen van 5 of 6 spelers van wie de twee hoogst geklasseerden over gaan naar de finales. J>e junioren van 19 tot en met 15 jaar spelen de voorwed- strijden op 1 mei, de lande lijke junioren op 8 mei, ter- wijl de senioren in de voor houden zullen uitkomen op 10, 11 en 13 mei. De finales worden gespeeld op 17 mei jn de Lijnbaanhal. De inschrijving staat open voor alle inwoners van Vlaardingen en voor niet- Vlaardingers, die lid zijn van de verenigingen: ABM, f'"De Hollandiaan, NTO, Ba- "3_"diö"Molenaax, Shell, TOG of Windmill. Ook is het moge- lijk om uit te komen in twee opeenvolgende klassen. v Voor iedere klasse zi]n twee 'v prijzen beschikbaar gestelde is De kampioen van Vlaardin gen bij de senioren ont vangt de wisselprijs, be schikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Vlaar dingen en de kampioen bij -"de junioren komt in aan merking voor de wissel- prijs, die de directie van 'JWindmill Holland B.V. heeft aangeboden. Het inschrijfgeld bedraagt voor junioren 1,75 (in twee klassen 2,50) en voor se- - nieren ƒ3,50 (in twee klas- "Sen ƒ5,50). De inschrijving moet gepaard gaan met het inschrijfgeld, te voldoen bij l"raanmelding via de vereni- waarvan men lid is of bij inschrijving op postreke ning 115841 - Babo-bank vlaardingen, t.n.v. TTV Windmill, rekeningnummer 3655326 94. De inschrijvin gen moeten uiterlijk 20 april binnen zijn. Het correspondentieadres: J, Braber, Jchan Westerweel- straat 28 te Vlaardingen, te lefoon 35.74.70. Vlaardingen Uiterlijk onbewogen reageerde Theo Laseroms op zijn eerste succes, de veelzeg gende 3-1 van FC Vlaar dingen op SC Amers foort, dat eerder Haar lem op eigen grond af strafte en ook nü lange tijd met 1-0 leidde. „Maar eens moest het komen", verkondigde de oud-Feyenoorder bijna nonchalant, „anders gaat het na vijf nederlagen op frustratie lijken. Onder mijn bewind, dat puur aanvallend voetbal in houdt, zijn we regelma tig sterker geweest, maar omdat alles mis lukte, slonk snel het zelf vertrouwen. Zelfs nu, bij een 2-1 voorsprong, was de geloofwaardigheid even weg". FC Vlaardingen lijkt evenwel het diepe dal achter zich te hebben gelaten. Kwalitatief niet optimaal, demonstreerde het gisteren, voor duizend kij kers, de enige en juiste menta liteit om als eerste divisieclub zijn waarde te bewijzen. Dat mondde uit in een gToot veld- overwicht, waarin het trio Ba rend van Hijkoop, Rob van der Bol en Drapic Predrag zich volledig kon uitleven. Een 1-0 achterstand halftime deed eer der denken aan het „spel der vergissingen", dan FC Vlaar dingen rijp voor degradatie te door Bas van den Berg zien, want zoals Haagse Ba rend liep te voetballen, deed denken aan tijden van weleer. Tussen Predrag Drapic in, de Joegoslaaf die tweemaal scoor de en daarmee bewees een gro te aanwinst voor de Vlaardin gers te zijn, wrong zich een Rob van der Bol, als gelegenheids- spits,' zich in allerlei bochten. Arbiter Hennie Weerink, die be kwaam leidde, moest de Hage naar bij herhaling vermanen, omdat hij'juist in opdracht pro voceerde, alles ontregelde in het Amersfoortse verweer, maar dók vaak buitenspel liep. Theo Laseroms over zijn rol: „Een stuntje dat wel geslaagd is, dacht ik zo. Natuurlijk is hij geen echte spits, heeft die pre tenties ook niet, maar zijn sto ren had duidelijk effect". SC Amersfoort raakte in ieder geval snel van de kook, getuige ook de gele kaart voor Nieuw- hof, toen hij Barend van Hij koop in een onweerstaanbare solo hard aanpakte. Diezelfde Nieuwhof presteerde het vlak daarvoor om een sublieme kop bal af te leveren, die doelman Dick van der Meer even fraai stopte. Maar al die bezieling leidde niettemin tot een ach terstand. Laseroms: „In de rust heb ik daarom de makkers voorgehou den dat het moest gebeuren. En zie daar: FC Vlaardingen scoor de weer". Zelfs driemaal, maar het had ook bij het scheiden van de markt 5-1 of 6*1 kunnen zijn. Het krachtsverschil werd steeds groter en dat was voor FC Vlaardingen het bewijs op grote afstand te kunnen leven van de degradanten. In dat op zicht was winst noodzakelijk. Laseroms; „Meer dan ooit kan ik me nu gaan bezighouden met het volgend seizoen, waarvoor S - yX -rMr5 - v* Predrag Drapic kopt FC Vlaardingen langszij, 1-1, om vervolgens de felicita ties in ontvangst te nemen. ik het met de FC helemaal zie zitten. Ik wil bewijzen dat FC Vlaardingen een aantrekkelijke eerste divisieclub kan zijn. Het materiaal, aangevuld met twee a drie nieuwelingen, is er voor, De vraag rijst alleen hoe je het benut. Ik kan mij anderzijds niet permitteren om met FC Vlaardingen niet te stagen". Intussen klom FC Vlaardingen wel naar de zesde plek voor de vierde periodetitel, maar ook daar had de oud-Feyenoorder een eigen mening over. be langrijker is dat we nog een aantal punten pakken, maar vergeet niet dat er moeilijke duels staan te wachten". Voor beelden: FSC uit en tweemaal FC WV. OUVERTURE Voordat doelman Dick van der Meer na een klein halfuur wei gerde in te grijpen op een vrije trap van Wolfkamp (Frans Stans werd, om de bal weg te koppen, weggedrukt), waren er heel wat veldslagen geleverd voor de kooi van doelman Sprangers. Een slalom van Cees Bouman in de „ouvertu re" belandde in de handen van de Amersfoortse doelman en een pass van Barend van Hij- koop, de openbaring gisteren, werd door de Joegoslaaf naast geschoten. Na het geel voor Nieuwhof, re gende het vrije schoppen voor en tegen, totdat FC Vlaardin gen na de schlemielige achter stand het initiatief helemaal naar zich toe trok. Gevaar ont stond er wél door counters van Amersfoortse zijde, maar de schoten van Frans Stans en Cees Bouman, evenals van zwoeger Hugo Lochtenbergh, hadden een beter lot verdiend. Een vrije trap van Ponsen werd uitstekend gekeerd door doel man Dick van der Meer, voor dat Hennie Weerink beide par tijen voor de sensationele twee de helft liet aanrukken. FC Vlaardingen had daarin pre cies twintig minuten nodig om drie goals te produceren. De eerste kwam op het conto van Predrag Drapic, die uit een hoekschop van Barend van Hij koop inkopte, I-I (21ste mi nuut) en elf minuten later was dezelfde Drapic ter plekke om de pass van Hugo Lochten bergh op te pikken en hard in te schieten: 2-1. Na de wissel Frans Fiers/Joop van Dop be reidde Cees Zwambom, na een schermutseling Op het midden veld, de derde treffer voor. Hij schoof de bal naar Barend van Hijkoop, die wederom enkele Amersfoorters uitspeelde en scoorde- 3-1. In de slotfase drong SC Amersfoort nauwe lijks meer aan. P Fortuua hoopt nog steeds dat de nieuwe kleedaccomodatie er aan het begin van het nieu we seizoen staat. De ou de is afgekeurd, maar ook onwaardig om als kleedkamers door te gaan. De kale prijs van de nieuwe kantine van KV Vlaardingen komt neer op 110 mille. Wie lacht betaalt. Vlaardin gen neemt de handelin gen van de competitie leider KNVB hoogst kwalijk. Dit slaat dan op het erg laat uitgestelde duel Vlaardingen—Ex celsior P. Maar ook vreugde bij de in zorgen zitteDde zaterdagclub, omdat bet 1 april 45 jaar bestond. B en W van Vlaardingen buigen zich weer op de vraag van FC Vlaardingen dat een subsidie van twee gul den per bezoeker vol doende is. In tegenstel ling tot bezoeken aan Stadsgehoorzaal en Vis serijmuseum, waar de gemeens xhap enkele honderden procenten meer aan betaalt. Het ju nioren (A) - toernooi dat binnenkort in Vlaardin- gen van start gaat, ont vangt geen subsidie. Ook niet na een mondelinge toelichting van Jan van der Hoeven voor de le den van het Dagelijks Bestuur van de VRSR. De Bevrijdingsroinde gaat 1 mei wederom rond het Kolpabad, Het schoo lvoetbaltoernooi op 1, 2 en 3 juni gaat niet door. Oorzaak: de velden moeten rusten. •Zwolle De opleving in de derde periode zorgde ervoor dat SW, de laatste plaats in de eerste divisie kon verlagen, maar al na twee duels in de vierde en laatste periode van deze competitie houden de Schiedammers de rode lantaarn weer stevig in haden geklemd. In Zwolle tegen het nog op de na-competitie jagende PEC Zwolle, was SW volkomen kansloos. Na afloop kon zelfs tevreden heid heersen omdat in plaats van 4-9, gemakkelijk een uitslag met dubbele cij fers uit de bus had kunnen komen. Na rust, toen SVV al tegen een 2-0 achterstand aankeek, vielen bij de of- fensievere bedoelingen van de Schiedammers namelijk kolossale gaten in de defen sie. PEC wist er echter niet van te profiteren. Enerzijds omdat steeds weer ver zuimde werd de bal direct in de diepte te spelen, aan- derzïjds omdat simpele kansen onbenut werden ge laten. SW begon de strijd in Zwolle overigens gehandicapt. Trainer Leo Halkes kon laatste man Steenbergen niet opstellen we gens een spierblessure, terwijl bovendien Huygen, Van Loon Schiedam Hermes/DVS- trainer Pim Visser heeft er de afgelopen tijd geen geheim van gemaakt met zijn team nog steeds te willen mikken op de tweede plaats, een klas sering die immers recht geeft op betaald beker- voetbal. De ex-Spartaan zei eerder al eens dat - net, gezien het spelers- tnateriaal waarover hij 1 *an beschikken, moet 5 kunnen lukken. Vóór de confrontatie met CW - was hij dan ook nog vol goede moed. Na de voor Zfjn team zo onvoorde lig puntendeling, was r toj evenwel diep ontgoo- cheld. D?,kloof van vijf punten die tussen Hermes en Elin- ?wiJk Hjkt niet meer te over- oruggen. „Deze wedstrijd heeft weer eens bewezen hoe wissel- «lig we dit seizoen zijn", itaopperde hij. „We hadden P^ten nodig; en je ver- wacht zeker tegen de koploper - vuurwerk. Als je dit dan ziet De Hermes-defensie is ontregeld, maar Bob Weeda (5) staat op de goede plaats. dan begrijp je er niets meer van". De équipe van Pim Visser ram melde, afgezien van de eerste twintig minuten dan, aan alle kanten. Het niveau kelderde naar een met gedacht diepte punt. Visser: „In het begin liep het behoorlijk, ik geloof dan ook, als we er eentje bi]geprikt hadden, dat CW er onderdoor was gegaan. Daarna leek het wel of we last van voorjaars moeheid kregen, we speelden ontstellend slordig en lauw, er waren jongens bij die ik zeker drie of vier keer over hun eigen benen heb zien struikelen". In het door nauwelijks duizend man bezochte duel de con currentie van Feyenoord-Ajax was goed te merken viel vooral in de slotfase op hoe slordig Hermes uitverdedigde. door Henk Stolk Op een slordigheid na was te vens het CW-doelpunt terug te voeren. Visser: „Een stomme goal natuurlijk, zoiets mag nooit gebeuren, die Polderman kon zomaar inkoppen, terwijl er twee van onze jongens ston den toe te kijken". Toekijken bij dit doelpunt deed ook doel man Harry Spermon maar dat had een andere reden. Visser: „Harry heeft weer last van zijn lies, wat vooral een handicap was met het uitschieten en het uitlopen, hem reken ik het dan ook niet aan". Een andere onfortuinlijke Schie dammer die zich voortijdig af moest melden was Cock Hooge- veen. „Cock verdraaide zijn knie, het lijkt me een langduri ge geschiedenis te worden, die ben ik voorlopig kwijt", zegt Pim Visser. Wat vond C W-trainer Leen Ad miraal van dit Hermes? Hij: „Ik moet toegeven dat ik erg tegen deze wedstrijd heb opgezien, onbewust heb Ik de ploeg mis schien teveel angst aangepraat, waardoor het lang duurde voor dat we in de gaten kregen dat Kermes te pakken was. Het spijt me te moeten zeggen maar dit Hermes is me zwaar tegen gevallen. Wij zijn hier gekomen om een punt te pakken, maar achteraf hadden dat er twee moeten zijn", besloot hij spijtig. Harry Spermon, gehin derd door een liesblessure, kan deze situatie nog wel klarèn. Ger Ruseier (links) wacht af. en Kreft door de griep waren geveld. Linksbuiten Jeup moest nu ais linkervleugel-verdediger opere ren, terwijl Den Tuinder de po sitie van laatste man innam. Bij PEC moest wegens het overlij den van zijn vader Schubert op het laatste moment verstek la ten gaan. De Zwollenaren gin gen furieus van start en hadden al in de vijfde minuut via Van Sloten succes. Een doelpunt dat, volgens Halkes, de matig leidende Vervoort niet had mo gen toekennen, omdat er spra ke van buitenspel zou zijn ge weest De thuisclub kwam zes minuten voor rust op 2-0, via eveneens Van Sloten. Voor SVV was er een kans geweest, maar Jos Zoet Mulder faalde na een een voorzet van Wim Mulder jammerlijk. In de tweede helft kregen de Zwollenaren legio kansen, maar het werd pas 3-0 toen doelman Gerards een straf schop macht nemen, nadat Fred Meerhof Van Sloten had neergelegd. In de aller laatste minuut zorgde Ver hezen voor 4-0, nadat hij helemaal alleen voor de goed spelende Sjaak Bou- meester had gefaald. Geluk had diezelfde Boumeester toen Van Sloten tegen de onderkant van de lat kopte, terwijl hij met veel moeite een inzet van medespeler Meerhof onschadelijk kon maken. Bij SVV kwamen na rust Goudriaan voor Campen en Korengevel voor Pa- vlovic in het veld. Beste man bij de Schiedam mers was Molendijk, die niet terugschrok voor duels met Rinus Israel. De ene keer, dat Israel een foutje maakte was doel man Gerards hem echter net te vlug af. Scheids rechter Vervoort noteer de Zoetmulder na een overtreding en zetten de namen van Molendijk en Israel wegens aanmer kingen op zijn leiding in het boekje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3