DHS wijst Gouda terecht Sunlight weer KNVB'er Volendam langs PPSC GSS houdt Phoenix tegen Excelsior M een verademing HONKBALCLUBS EXPERIMENTEREN Gertie Baas tekent bij IVIAANDAG 5 APRIL 1976 5 bk^fi I xit er nag hij. „Sun- b karakter Schiedam DHS heeft Gouda terechtgewezen. Volko men verdiend wonnen de Schiedammers met I—0 van een Gouda dat niet bereid bleek te werken. Van verschil tussen de hoge en lage klassering was niets te merken, integendeel. Waarmee Gouda lelijk de boot miste om naar de troon door te stoten en DHS op slag alle degradatiezorgen opzij kon zetten. Leen Koekebakkers inzet is op weg naar het Goudse doel. Piet Roozen {rechts) maakt ruimte. „Misschien was de motivatie wat weg", trachtte Gouda-trainer Harrie Loeris als oorzaak aan te wijten. „We hadden thuis immers gewonnen van Xerxes en Papendrecht en DHS stond immers zo laag". De echte oor zaak was die mogelijke onge motiveerdheid echter niet, want hier liep een DHS te spelen dat die lage klassering niet verdien de. „Niet dat het bij ons nou allemaal zo mooi gaat, zeker niet", meen de voldane DHS-trainer Aad van Huuksloot. „We moeten het vooral van inzet hebben. Bij Gouda heb ik echter slechts bij Henk Nitalessy techniek kun nen zien. Verder is die ploeg mij erg tegengevallen". DHS opereerde in een 4-2-4op- steUing, waar Gouda maar moeilijk raad mee wist. Vanuit gesloten stellingen trachtte DHS steeds maar weer de ui terst handig spelende Piet Roo zen of aktïeve „rommelaar" Hermie Pieroen te bereiken. Het leidde voor de rust tot een handvol kansen voor DHS, waarop Gouda ieder antwoord schuldig moest blijven. Slechts als Henk Nitalessy aan de bal kwam ontstond er gevaar, maar de kleine vleugelspits kreeg te weinig steun in zijn akties. Gou da haalde ongeschonden de rust, maar niet zonder geluk. Eerst liet scheidsrechter Fran sen een handsbal van Hennie van Tok onbestraft, terwijl een schot van Theo de Raay door Jan van Veenendaal van de doellijn werd gehaald. BEKRONING de inxet. Een doelpunt dat een persoonlijke triomf werd voor Piet Roozen, want de Schie- damse spits *tte op rechts ste vig door om doelman Leen Be zem te passeren: 1—0. Het was toen de vraag of DHS die voorsprong aan zou kun nen. want Gouda begon te drukken. Zonder enig gevaar overigens, want doelman Jos Spuria behoefde nauwelijks In actie te komen. Ook toen laatste man Hennie Sla met een blessure af moest ha ken, kon Gouda niet afmaken. Sjaak Suvaal kwam voor Sla In de ploeg en Theo de Raay werd laatste man. Zelfs moesten doelman Bezem en Puck Pols Piet Roozen nog wegzetten om een grotere achterstand te voor komen. Gouda kwam door Dick Slobbe nog wel aan een goal, maar scheidsrechter Fransen had we gens duwen al gefloten. Het was één van de weinige mo menten dat DHS het moeilijk had. De beste kansen bleven voor de Schiedammers, die Pie roen te zacht zagen schieten om doelman Bezem te passeren. Bij DHS moest ook Hans Ver meer in de slotfase geblesseerd afhaken (Frans Vos kwam er in), maar zowel hij als Hermie Sla is er zondag waarschijnlijk wel weer bij. Schiedam Kampioen Phoenix kon voor de twee de maal niet langs GSS ko men. Bereikte thuisclub GSS in de eerste ont moeting een 3-3 deling, in de laatste partij kwam de formatie van trainer Henk Steen bergen op een 2-2 eindscore uit, terwijl de kampioenen naar het GSS- veld waren gekomen met de vaste wil om de volle winst weg te halen. Het werd een aantrekkelijk duel waarin de bezoekers méér routine en voetbai- kunde aan de dag legden, maar GSS compenseerde dat door er op enthousiaste wijze fris te genaan te gaan. Er werd door beide ploegen vrij uit op de aan val gespeeld en men gaf el kaar de gele genheid om tot behoorlijk voetbal te ko men. De ruststand kwam uit op 1-1, nadat Phoenix na een half uur op 1-0 was ge komen en zes minuten later de thuisclub uit een vrije trap van Piet van Gullik door Siem van Gerven (kopbal) gelijk maakte. In de tweede helft kwamen de bezoekers in de eerste twintig minu ten niet tot aanvaardbare acties. Toch was een uitval die wel goed liep, vol doende voor 1-2. Het slotof- fensief van GSS bracht toch de ver diende gelijk maker. Een vrije trap op de rand van het zestienme tergebied was voor Piet van Gullik vol doende dicht bij om uit te halen: 2-2. Vlaai-dingen Trainer Baas van Sunlight heeft een jaar bijgetekend, igens al geruime tijd stond, want bet klikte tussen belde partijen. Het is bet tweede jaar van de succes volle oefenmeester, die Sun light meteen over de drempel naar de BNVB hielp, la voor- gaande jaren grepen de Vlaar dingers er steeds naast, maar dit elftal was er rijp voor. Voor een belangrijk deel droeg daarin ook bij de komst van spelverdeler Frans Goudriaan (DEB) en schatter Boude wijn Groen fKKWIK). Baas (46) is in het bezit van bet| l>-diploma, zodat hij Sunlight voorlopig nog mag blijven trai nen. De intrede in de KNVB ziet Baas vol optimisme tege moet „Mot dit elftal zit er meer in", zo meezit light bezit voldoende en kwaliteit Excelsior speelde veel gedurfder dan voorheen. Een verklaring hiervoor moet men zoeken in de richting van de resultaten van de laatste weken. Uit de laatste drie wedstrijden juist tegen de concurrentie waren vier punten behaald, waardoor de Maassiuizers zich aardig „uit de nesten" gewerkt hadden. probleem bij de wedstrijden tegen Marken, Bennekom en GVVV was, dat men tegen ploe gen speelde die zelf ook zorgen kenden. Dit had „stressvoetbal" tot gevolg, waardoor de ploeg niet vrijuit kon spelen en het publiek niet op „goeie waar" kon worden getracteerd. Het uitgangspunt voor het duel tegen Quick Boys was anders. Beide ploegen hadden niet te maken met directe degradatie- perikelen, zodat men min of meer een open wedstrijd kon spelen. Excelsior nam deze ge legenheid gretig te baat. Men speelde vooral vóór rust een uitstekende wedstrijd met aan vallend voetbal In hoog tempo, waar Quick Boys de Katwij- kers zijn de laatste weken te ruggevallen - maar bitter wei nig tegenover kon stellen. Quick Boys nam verrassend de leiding. Excelsior was duidelijk in het offensief en had bij een kopbal van Peter van der Burg in de tiende minuut bijna ges coord, toen Jan van Dijk in de 19e minuut net buiten het straf schopgebied hands maakte. VRIJE TRAP De Katwijkers namen de vrije trap zeer getruct. Terwijl de Maassluise muur een knal van Hans van Duyn verwachtte, was het de naar voren gestorm de laatste man Arie Haasnoot die in volle vaart de bal op z'n slof nam en via de muur keeper Gerrit Geurtsen verraste: 0-1. Een zeer beweeglijk Excelsior voetbalde domweg te goed om aan een nederlaag te denken, en beantwoordde deze domper met een nog groter offensief. Er maakte zich een grote bedrij vigheid van de Maassluise equi pe zeker, onder aanvoering van Het duurde tot een kwartier vóór rust tot de verdiende gelijkma ker kwam. Gerrit Geurtsen wist bij een doorbraak van Wim van der Plas met moeite een tweede treffer te voorkomen, waarna Excelsior via Bob Meinster weer aan de bal kwam. Deze tikte het leer door naar de vrij staande Frans de Munnik, die buiten bereik van keeper Arend van der Oever in de hoek schoot: 1-1. Excelsior bleef het in deze leven dige eerste helft proberen, maar kwam niet verder dan twee kopballen van Peter van der Burg en de agressieve Aad van Sande (er gaat een gerucht dat rijn bij Zwart Wit'28 spelen de broer Peter het komend sei zoen voor Excelsior gaat spe len). Ook in de tweede helft had Excel sior het voor het zeggen, kreeg zelfs méér kansen maar sprong er slordig mee om. Quick Boys kwam niet verder dan een en kele counter. Maar met die Kat- wijkse tegenstoten had de Maassluise verdediging steeds minder moeite. Het kampioensteam van Sunlight, terug in de KNVB. Schiedam Na een half uur spelen in de eerste helft kon l pPSC gastheer Volendam niet meer volgen. Toen pas ging de machine soepel lopen bij de oranjehemden. Toen viel de druk weg (Volendam vecht het kampioenschap met het Leid- ,!- schendamse RCL uit) en werd 't ^door de geroutineerde Volen- l[rf damse formatie weer maat- "Werk geleverd. Daarvoor was PPSC regelmatig op de helft van de thuisclub geweest, - maar kon toch geen poreuze - plek vinden in de goed georga- niseerde defenstelijn. in het resterende kwartier voor de thee kwam Volendam op een 2-0 voorsprong en na de wisse- ftng werd er nog een derde treffer aan toegevoegde Toen r, schakelden de gastheren terug naar een lagere versnelling en moesten nog een slotoffensief win de bezoekers toestaan. PPSC doelpuntte in die perio- -de, zodat de eindstand op 3-1 ]n het voordeel van Volendam kwam te staan. PPSC wilde tegen de lijstaan- voerder een goede verrichting afleveren. De equipe van trai- ner André Corveleijn verscheen voltallig. Gemotiveerd en geïn spireerd pakten de blauwwitten de zaken in het eerste half uur aan. De ijzersterke Volendam „elf' draaien moeizaam warm. De gasten schoten er via Coen Winkelman, Dick Vos en Henk Tettelaar (van buiten het zes tienmetergebied) lustig op los. maar de goed handelende doel man Janny Jonk van de thuis club voorkwam scoren. Daarna kwam er een Volendam offen sief, waarbij goalie John Rost van PPSC 2ich kon onderschei den. Zekere treffers wist hij onschadelijk te maken. De com binaties liepen glad bij de thuis club en in de vijfendertigste minuut was het Billy Bond die in een vloeiende solo vier man achter zich liet en John Rost het nakijken gaf: 1-0. Volendam kreeg nog meer vat op het spel en de rust keerde terug na het doelpunt. Kort voor de rust mondde een gave 1-2 com binatie tussen Billy Bond en Jan Jonk uit in 2-0. In het tweede deel werd het beweging spatroon nog groter. Met veel variaties werd de afweerlinie van PPSC, met Ab Weber aan het hoofd, tot de uiterste verde- Vlaardingen Sunlight heeft het gehaald.' In de laatste wedstrijd van deze competitie hebben de Vlaardingers de kroon ap een uitstekend seizoen gezet. Laatste obstakel ZW werd met 2—0 genomen, wat de titel veilig stelde. Waar Sunlight al jaren tegenaan hikte werd daarmee bereikt: de promotie naar de KNVB. Het kon bijna niet meer fout gaan, maar wat heeft Sunlight het in die laatste wedstrijd nog moeilijk gehad. Niet eens zo met ZW, want de Rotterdam mers waren maar tot weinig in staat. De zenuwen echter, wat had Sunlight het daar moeilijk mee. De nervositeit droop er vanaf, en zelfs een vlotte goal bracht daar geen verandering diging aangezet. Keeper John Rost werd regelmatig op de proef gesteld. Na tien minuten was het weer raak. Jan Muhren zorgde voor 3-0, bij weer 20'n sterke aanval. Daarna probeer den Jan Zwarthoed en Billy Bond het met schoten, maar de roos werd niet meer getroffen. Volendam nam gas terug en ge bruikte minder uitvalstechnie- ken. PPSC kon meer ademha len en kon weer aan aanvallen denken. Deed dat echter zo agressief, dat Volendam ver schillende malen ver in het ei gen gebied terug moet Defen sief was alles op zo goed gere geld, dat er geen doorkomen aan was/ Meindert en Piet van Veen probeerden het met af standschoten, maar die troffen geen doel. Door het goede over leg in de PPSC-ploeg kon tien minuten voor het einde Coen Winkelman, na een combinatie met Dick Vos, de eer worden gered. Janny Jonk had geen zicht op de inzet: 3-1. Volendam zette de zaken snel op een rij en gaf goed georganiseerd geen kans meer weg. Schiedsrechter A. van der Spoel leidde een goede wedstrijd. Pas laat gaf ZW zich gewonnen. Tot dat moment had Sunlight het zeker niet gemakkelijk. „Een tweede, beslissende, goal kwam aan de late kant", ver klaarde trainer Gertie Baas de begrijpelijke spanning. Pas heel kort voor tijd kregen de Vlaar dingers zekerheid. De angst dat ZW met een uitval nog gelijk zou maken, was pas toen ver dwenen. „Vergeet echter niet", lichtte Ger tie Baas nader toe, „dat een aantal spelers op hun tenen lie pen. De hele competitie sta je immers onder druk. want Oude Maas stond klaar om toe te slaan". Tot in de laatste wed strijd voelde Sunlight de hete adem van de „semi-profclub" in de nek. De wetenschap om te moeten winnen van ZW, bleek kort na afloop, want Oude Maas had ook gewonnen. De Vlaardingers stonden daar toen al niet meer bij stil, want het feest was al begonnen. Sunlight nam de laatste stap naar de KNVB in aanwezigheid van een groot aantal toeschouwers. Die al na drie minuten zagen hoe doel man Leo Verduyn rijn ploeg voor wellicht blijvende schade behoedde. Vrij als een vogel verscheen op links de Rotter damse spits Nanne Boogaard voor hem, en die haalde ver woestend uit. De Vlaardingse aanvoerder verrichtte een zeer knappe redding, om die kogel tot corner om te buigen. Het zou het enige werk van beteke nis voor Verduyn zijn in het verdere verloop. Op dat mo ment was het echter van groot belang, want Sunlight had het al moeilijk genoeg met zichzelf. Frans Goudriaan werd al snel gepakt, maar kon toch zijn be langrijke werk achter de voor hoede voortzetten. Wat onver wacht nog tot een doelpunt leidde, toen de bal in de twin tigste minuut bij opgekomen vleugelverdediger Ed Hasveld kwam. Zijn voorzet greep tops corer Boudewijn Groen flit send aan: 1—4). Groen: „RfPn dertiende goal, niet de mooiste, maar wel ineens", Na het feestje ging ZW iets terug doen. hetgeen Ed Hasveld on dervond, Hij werd neergehaald, wat gebroken kuitbeen kwam staan. Pas ver na afloop kon nog even aan de feestroes ken. John Seij was rijn vervan ger en zeker geen verzwakking. Doelman Leo Verduyn: „De de fensie is ook helemaal geen probleem. We hebben in de hele competitie slechts negen doel punten tegen". Aanvallend liet Sunlight het deze middag ech ter liggen, want Goudriaan en Groen benutten hun kansen niet. In het laatste kwartier liep Bas Groen nog tegen een officiële waarschuwing op en stuurde scheidsrechter Offerman ZW'er Arie van Dooren zelfs nog van het veld. Beslissingen die nau welijks serieus werden ontvan gen, want de overtredingen wa ren er niet naar. Pas in de voorlaatste minuut nam Sunlight alle twijfels weg. Een kopballetje van Groen stelde Mar Verburgh in de gelegen heid te scoren (2—0), waarna de bloemen uitgereikt konden wor den en de champagne ontkurkt. Sunlight. Vlaardingen Met elke week dat de competitiestart dichterbij komt, worden ook de oefenwedstrijden van de honkballers be langrijker. Holy, dat onder coach Bob Soudijn een intensief oefenprogramma afwerkt, kwam ook dit weekend weer tweemaal in bet veld. Zaterdag ontvingen de Vlaardin gers eerste klasser SCR uit Rot terdam. Druk experimenterend, met vooral werpers en catchers, werd de partij met 16-4 verlo ren. Als pitchers werden de bei de jeugdspelers Bas van Hees en Ron van Die raar de heuvel gestuurd. Hoewel rij de SCR aanval niet konden beteugelen, zal Bob Soudijn in deze wed strijd toch veel over rijn niéuwe materiaal hebben geleerd. Zondag ontvingen de Vlaardin gers Sparta. Met Theo Bos op de heuvel wist Holy lang naast Sparta te blijven. Tot aan de achtste inning bleef het 3-3. En kele veldfouten in de laatste inning beslisten tenslotte met 6-3 in het voordeel van Sparta. Groenoord oefende zaterdag thuis tegen tweede klasser Na- do/V. Groenoord sloeg twaalf honkslagen en wist de bezoe kers lang voor te blijven. Door een homerun van Dwarswaard en een serie stoolslagen in de laatste inning, waarop de ver dediging het antwoord nog niet wist te vinden, wonnen de Rot terdammers tenslotte met 7-4. MSV trok naar Den Haag om tegen VUC te oefenen. Aanval lend wisten de Maassiuizers geen raad met de sterke VUC- pitchers. Verdedigend klopte het, met Lou van de Hamer op de heuvel wel prima. Tot aan de achtste inning bleef de ach terstand tot 1-0 beperkt. Toen coach Theo van Duin jeugdwer ker Peter Patijn inzette, kon VUC aanvallend doorbreken. Niettemin was het eindresul taat, 4-0 voor VUC positief voor MSV. Schiedam zocht het niet zo dicht bij huis. Helemaal in het verre Limburg werd geoefend tegen Yenray, de ploeg waar oud- Schiedamspeler Adrie Vermeu len speelt. De Schiedammers wonnen met 7-1. Zondag speel de Schiedam in Den Haag te gen een ADO-Combinatie. Met Wout Don op de beuvel werd ook van ADO gewonnen met 7-2. Ook opvallend draaide Schiedam voortreffelijk. Zon der Wim Falenteyn en Aad van de Hamer, werden de Hage naars op veertien honkslagen getrakteerd. De softbalsters van Schiedam zochten het zondag ook ver van huis. In het Brabantse Moerge stel werd gespeeld tegen eerste klasser Roef. Met een 15-2 ne derlaag keerden de Schiedam- mers teleurgesteld naar huis. Zowel verdediging als aanval faalde volkomen. De aanpas sing aan het landelijke softbal 2al zeker niet eenvoudig zijn voor de Schiedammers. DHS-goalie Jos Sparla kan gerust zijn,- Hans Vermeer heeft Goudse Frans Noordermeer in bedwang. Een klein kwartier na de rust kreeg DHS de bekroning voor Maassluis Sinds de laatste thuiswedstrijd tegen Spijkenisse is er niet meer zo goed gevoetbald in de Dijkpolder door Excelsior als afgelopen zaterdag in de wedstrijd tegen Quick Boys. Het was een verademing om Excelsior te zien spelen, een ploeg die maandenlang in de staart groep van IB moeilijk meekwam. een wederom uitblinkende Eric Scheffers, die vol dadendrang over het gehele veld zwierf en veelal aan de basis stond van de Maassluise aanvallen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5