Ju ventus terug iii eredivisie 1 Wi Iton achter Laa 1 lie Bollandiaaii Hoekse Boys: aan een helft genoeg NOAD royaal in veiligheid Kit,*» Promotie schept verplichtingen Kampioen schap aï in vier minuten binnen DWS |gp| Spaak weg 44 J 9 6 BM TOG HAALT UIT Mieke Hoefsloot voorkomt debacle SsSSSr S vS 7'5 °P bel MAANDAG 5 APRIL 1976 Den Haag De dames basketballers van Juventus zijn kampioen en de wijze waarop het afgelopen vrijdag avond zo ver kwam, sprak tot de verbeelding. Het weinig routineuze Jumpers had op eigen bodem (sporthal Overbosch) weinig te vertellen en verloor met groot verschil: 99—33. Daarna kon Juventus zich gaan opmaken voor het promotiefeest (eredivisie). De heren van de Schiedamse club verloren daarentegen met 81—66 van het Utrechtse Midland. -v- xsT'XTWS'' h- t&ÉL Het damesteam van Juventus Het er in sporthal Overbosch geen twijfel over bestaan wie de sterkste was in de eerste divisie. Het team, bestaande uit Arja van de Heuvel, Mar* greet van Putten, Sylvle Corde mans, Jenny de Visser, Tineke Aleman, Aneke Aleman, Tilly Quist, Mieke Dalmeijer, Ineke de Wijs, Marja Kooyman en Sylvia Gorter, waarvan de laatste drie niet bij de kam pioenswedstrijd aanwezig wa ren, heeft een goed gespeeld seizoen met deze laatste wed strijd schitterend afgesloten. Vanaf de eerste minuut nam Ju ventus het heft in handen om het niet meer uit handen te geven. Jumpers stond bekend om het goede afstandsschot dat het in huis heeft. Door al op de verdedigingshelft van de Haag se ploeg te gaan storen wist Juventus te voorkomen dat Jumpers dit wapen kon gebrui ken. Zelf bleken de Schiedamse dames prima op schot. In de eerste vier minuten liep Juven tus al uit naar een 12—0 voor sprong. De Haagse ploeg was hierdoor helemaal van de kook i geraakt Terwijl Juventus keer op keer wist te scoren, kon Jumpers maar moeilijk de weg naar de basket vinden. Het slechte scoren van Jumpers was vooral een verdienste van Sylvie Cordemans, die bij elke lay-up van de Haagse dames de bal wist te blokken. In de tiende minuut was de stand 28—10 en nog steeds wist Jum pers de Schiedamse aanval niet Den Haag Trainer Frits Spaak zegt het dames- basketbalteam van Ju ventus na een jaar weer vaarwel. Min of meer ge dwongen omdat het be stuur liever een andere trainer/coach aan bet roer ziet en op grond van interne moeilijkbeden de Hagenaar zijn ontslag gaf. Het zal voor Juven tus een moeilijke opgave zijn een nieuwe trainer/- coach aan te trekken, omdat de „markt" voor de dames niet erg groot is. Deze week valt de be slissing of trainer/coach Jan Start van de Juven- tus-heren aan blijft of niet ,v vW Ak- P - v- - Sprongschot van Sylvie Cordemans, die in totaal goed was voor dertien punten. te stoppen. Het snelle spel en de daaruit voortvloeiende com binaties van Juventus werden keer op keer goed afgerond door de forwards Tineke Ale man en Margreet van Putten, terwjj] ook Sylvie Cordemans de ring goed wist te vinden. Trainer/coach Frits Spaak kon zonder problemen wisselen want het maakte gewoon niet uit wie er in het veld stond. Er werd gewoon schitterend ge- Het kleine legioen supporters was dan ook terecht zeer enthou siast over de verrichtingen van de Juventusdames op het veld. In de 15de minuut was de stand al 12—40. In de laatste minuten van de eerste helft zakte de concentratie echter wat af waardoor de scores iets terug liepen. De ruststand 17—48 was er echter niet minder fraai om. Ook in het begin van de tweede helft ging Juventus goed van start. Ook nu maakte Juventus weer tien punten waar Jumpers maar drie schamele puntjes te genover kon zetten. De Schie damse dames gingen gewoon door met hetzelfde spel van voor de rust Jumpers kon maar moeilijk uit de verdedi ging komen en was het er langs, dan stond altijd nog Syl vie Cordemans te wachten die weer veel schoten blokte. In de tweede helft was het vooral Margreet van Putten die de aanvallen van Juventus goed afrondde. De snelle aanvallen van de Schiedamse dames ble ken deze wedstrijd erg effec tief. Jumpers werd automatisch meegesleept in het snelle spel, en dat was het duidelijk niet gewend. De Haagse dames le den veel balverlies door slechte passes en door intercepties van de Juventus-verdediging. Toen Jumpers een man-io-manverde- diging begon haperde het even bij Juventus, maar toen men eenmaal was gewend ging het weer als vanouds. In de tiende minuut was Juventus al gevor derd tot 24—73. Langzaam begonnen publiek en speelsters aan de magische 100 punten te denken Gesteund door het luidruchtige publiek kwam Juventus steeds dichter De kampioenen. Staand v.l.n.r.: Frits Spaak, Tineke Aleman, tóarja Kooyman, Arja van'der Heuvel en Margreet van Putten. Gehurkt v.l.n.r. Anneke Aleman, Sylvie Cor demans, Jenny de Visser en Tilly Quist. bij de 100. Met nog drie minu- ten te spelen was de stand 3091 en waren er dus nog volop mogelijkheden. Jumpers wilde het echter zover niet laten komen en begon de bal rond te spelen, zonder ook maar een poging te doen om te scoren. Enkele malen kon Juventus er echter goed tussen komen en wist het via Margreet van Put ten te scoren. Met nog 32 seconden te spelen bij de stand 33—99 mocht Tineke Aleman twee vrije worpen men, maar de spanning was teveel en tweemaal miste zij, al was het maar op het nippertje. Toen ook nog de rebound voor Jumpers was, had Juventus geen kans meer om de 10Ö te halen. Topscorers: Margreet van Putten 19—28, Sylvie Cordemans 8—5, Tineke Aleman 104^, Arja van de Heuvel 5—6. Schiedam NOAD heeft het hoofdklasserschap royaal geprolongeerd. In de laatste wedstrijd van de compe titie haalden de Schiedammers nog eens flink uit tegen Scylia, dAt al kampioen was. NOAD won met 8-2, maar wist zich al voor de wedstrijd veilig. Degradatiekandidaat Swift stond namelijk in de eerder begonnen wedstrijd bij St. Aloysïus al op verlies, zodat NOAD vrijuit kon spelen. Scylla verscheen ook niet in de sterkste opstelling. In valler Hansen kon geen par tij op zijn naam brengen tegen het Schiedamse drie tal, van wie Dick de Vaal een hattrick scoorde. Peter van Wijk scoorde tweemaal, evenals Fred Claris, die de laatste weken met een in zinking had te kampen. Peter van Wijk begon wel met een nederlaag op Van Schie, maar NOAD werkte die''ach terstand snel weg. Fred Cïa- rijs zorgde tegen Hansen voor 1-1 en Dick de Vaal rekende In twee games met Van Gennip af 2-1. De Vaal en Van Wijk lieten het duo Van Schïe-Van Gennip in het dubbel totaal geen kans: 21-11 en 21-13. Nog één keer kwam Scylla tot scoren, toen ook Clarijs van Van Schie verloor: 21-14, 19- 21 en 20-22, Vanaf die 3-2 stand liep NOAD vrij een voudig naar de 8-2 eind stand, waarvan slechts twee partijen nog een derde game nodig hadden. Van Wijk won in drieën van Van Gen nip en De Vaal en Clarijs in twee gaines van resp. Han sen en Van Gennip. Dick de Vaal behield zijn hon derd procent score in deze Partij door Van Schie terug te wijzen. Waarvoor hij ech ter wel moest knokken: 20- 11, 22-20 en 21-18. In de slot- partij had Peter van Wijk geen moeite met Hansen: 21- 16 en 21*18. De dames van NOAD leverden in de laatste wedstrijd knap werk door het bovenaan- staande luto met 6-4 te klop pen. Els Clarijs scoorde een hattrick, Erica Dries en Jac queline v.d. Water brachten ieder één partij op hun naam en het gewonnen dub bel van Clarijs/v.d. Water hield de winst thuis. In de overgangskJas besloot Bowling Maassluis TOG de competitie met een forse uithaal. Het al gedegradeer de Scylla 2 werd met 104) van de talel geveegd door bet weer voltallige trio Ni co en Frans Capellen en Wim van der Poort Het zwakke Scylla kwam niet verder dan drie partijen in drie games, gelijkelijk ver deeld over het Maassluis® drietal. RADIO MOLENAAR Radio Molenaar eindigde de competitie ongeslagen. De vorige week al tot kam pioen uitgeroepen Vlaardin- gers speelden driemaal ge lijk en wonnen verder alles. Thuis werd tegen Gispen af scheid genomen van de pro motie overgangsklasse met een 6-4 xege. Hans Jaap Op penhelm en René van Dijk wonnen ieder twee partijen en Hielke Brugts scoorde éénmaal. Voor Hans Jaap Oppenheim was dit pas zijn vijfde verliespartij uit de gehele competitie. De VI a ar dingers hebben overi gens nog voor de overwin ning moeten vechten, want na een 2-2 tussenstand had Gispen mei 3-4 de leiding genomen. Drie overwinnin gen op rij van Brugts, Van Dijk en Oppenheim bogen dit tot 6-4 om. -*-h UVG op weg naar één van de negentien treffers. Schiedam De handbal-dames van DWS zijn er niet in geslaagd om tegen MMO een zege uit het vuur Wi!t°n verbeten terug en bracht te slepen. Daarvoor was het spel van DWA te zwak ee? 11 op en miste het teveel kansen. DWS had onder de lat De heren van WIK kwamen tegen einde van de ontmoeting kwam Nét zoals in de zaalcompetitie hebben de heren van UVG op het veld de volledige overmacht in de tweede klasse. Het Rotter- Mieke Hoefsloot, die daarmee haar entrée maakte in de seniorencompetitie, nadat zij net afgelopen zaalseizoen van zich deed spreken in de jeugdselec- tie, die uiteindelijk om het landskampioenschap meestreed. Ook nu weer liet Mieke Hoefsloot een uitstekende indruk achter en heeft zij onherroepe lijk DWS van een debacle gered. MMO gaf DWS handeivol werk, De dames van HVK, blijven ook Actief H uit Rotterdam niet vol ledig tot ontplooiing, waardoor het met 9-12 een nederlaag kreeg te incasseren. damse Roda II was op bezoek op Thurlede, maar kon geen gevaar opleveren door UVG, dat met niet minder dan 19-4 zegevierde. j Frits Quadt: „Sponsor, aanvulling en meer speeluren" Den Haag Twintig uit gelaten supporters, één spandoek en twee toe ters, dat levend decor moest vrijdagavond als bewijs dienen dat de da mes van Juventus in hun jacht naar het (her nieuwde) eredivisie- schap niet alleen ston den. Die twintig procent van de Schiedamse bas ketbalclub (de rest moest spelen) maakte zich in sporthal „Over bosch" geen enkele zorg om de scoringsdrift van de dames, die een glan zend duel afwerkten te gen Jumpers, maar wel om de objectiviteit van de arbiters in twijfel te trekken. Niettemin kon niemand de Schiedamse dames meer afremmen in dat laatste duel, dat al na tien minuten een „verplicht" nummer was, maar waarin het uitgangspunt, de hon derd punten, te hoog ge grepen was. Ook al was dat binnen bereik, twee minuten vóór de bloe menhulde kon beginnen. Maar juist Tineke Aleman kon niet meer dié concentra tie opbrengen uit een straf- worp. De vreugde was er later niet minder om. In de kille sporthal deelde voorzit ter Frits Quadt bloemen uit en van basketbal-bondszijde was er een beker. Juventus was na vier jaar weer terug op zijn oude stekkie: de ere divisie. Anders dan. bij andere binnen sporten, geen massale huldi ging. De twintig supporters moesten er wel hun schoe nen voor uittrekken om hun „geliefden" te feliciteren, waarna er in de avonduren nog een bijeenkomst was in het Schiedamse Proveniers huis, maar daarna ging Ju ventus weer snel over tot de orde van de dag. Het eredi- visiescbap schept verplich tingen en daar stond praeses Frits Quadt een dag later lang bij stil. Hij: „Hoewel bij dames geen vereiste, is het een grote wens om een sponsor binnen te halen. Desnoods één die zijn naam aan die van Ju ventus wil plakken. We zoe ken een opvolger voor trai-„ ner Frits Spaak (ontslagen)" en met het vertrek van tops corer Margreet van Putten hopen we op kwalitatieve^ aanvulling". Juventus telt honderd leden, een aantal dat pas het laatste jaar via acties zo hoog is gekomen, maar om zo'n club levens vatbaarheid te geven is het noodzakelijk dat er meer bij komt Frits Quadt „Het is jammer dat we dit jaar zelfs geen mini-afdeling meer hebben. Wél is ons meisjes A-team kampioen van Rotterdam geworden en daarom hopen we van een lichte doorstro ming te kunnen profiteren. Een andere zaak die Juventus hoog zit is het feit dat er volgend seizoen op doorde weekse avonden moet .wor den gespeeld. In de Mar griethal in Schiedam heelt door Bas van den Berg Juventus alleen de zater dagavond (tussen 18.30 en 23 uur) tot zijn beschikking, maar het eredivisiescbap vereist dat er ook midweeks avonden vrij komen om competitie te spelen. Quadt: „Binnenkort volgt er van de zijde van de Stich ting Sporthal een nieuwe in- deling voor het komende sei zoen en dan verwachten we er ook doordeweeks tussen te zitten. Zo niet, dan zullen we moeten gaan uitwijken. Voor zover mij bekend zit Rotterdam helemaal vol, zo dat het misschien richting Vlaardingen en Maassluis wordt". Ket is duidelijk dat Juventus aan de voet van een grote ontwikkeling staat, mits de thans elfjarige Schiedamse club, die uit de Rïjks-HBS is is voortgekomen, daadwer kelijke propaganda gaat ver richten. Voorzitter Quadt: „Op het ogenblik bezitten we slechts één damesteam, drie jongensteams en twee meisjesteams". waardoor de Schiedamse for matie haar aanval niet voldoen de kon opbouwen en zich steeds meer op de verdedigende taak moest gaan concentreren. Alleen Ingrid Korporaal kwam aanvallend tot een goede pres- talie, maar was in haar eentje dames-ontmoeting Holland- niet in staat om DWS van een Meeuwen is een pitti- na dit weekeinde stevig aan kop gaan in de tweede klasse. Het Ridderkerkse Saturnus kon geen tegenstand bieden aan het sterke aanvalsspel van HVK, dat met 10-0 zegevierde. 2-4 nederlaag te redden. Het is bewonderenswaardig dat de dames van UVG er elke week weer de goede moed in kunnen, houden, nu het steeds weer na rust de punten aan zich voorbij ziet gaan. Ook te gen Jong Ade kon UVG het niet redden en kreeg een 11-8 neder laag te verwerken. De dames van Wilton kwamen vol ge, maar bovenal aantrekkelijk strijd geworden. Hollandiaan maakte een goede opening en kwam al snel op 3-0 door tref fers van Yvonne van Zeilen en Nel Vogel, De Meeuwen liet zich echter niet onbetuigd, maar kon niet voorkomen, dat Hollandiaan met de rust een 5—2 voorsprong had. Ook in de tweede helft liet de gMde m«d tanen de tonen Hollandjaim zich JTT TT ni* "betuigd en vergrootte de moesten al snel ondervinden Tm v n vl*. m nr dat met 6-4 de punten naar Hennie Smit maakte aan alle on- Roda gingen. zekerheid een einde door uit De dames van WIK hebben het een strafworp 8-5 te noteren, op eigen terrein niet kunnen Kort voor het einde bracht De redden tegen Atomium, dat na Meeuwen alsnog de eindstand de zaal competitie beter tot op 8-6. haar recht komt dan in de eer- De herenontmoeting Wilton-Hol- stehelft van de veldcompetitie. landiaan is een boeiende strijd Met 5-8 moest WIK de punten geworden, waarin Hollandiaan aan de Rotterdamse dames la- lange tijd een gewonnen wed- ten. strijd speelde. Maar tegen heti Hoek van Holland Hoekse Maar die tweede helft buiten be- Boys had maar één helft nodig om zich in de thuis wedstrijd tegen TOGR ze ker te stellen van de volle winst. En dat was maar goed ook, want wat de Boys na een goede eerste Helaas was TOGR daar nauwe- Iseten zien pleit bepaald jjjks toe in staat. De bezoekers schouwing latend, liet Hoekse Boys in de eerste helft zien wat het waard was. Twee ploegen die de resterende wedstrijden ontspannen kunnen uitspelen, wilden er wel een gave show van maken. slag. Hij was het ook die na ruim een kwartier spelen het eerste doelpunt op zijn naam bracht Goed gelanceerd door Louis Knipseheer ging hij de diepte in en passeerde twee ver dedigers voordat hij met een strakke schuiver doelman Maaihorst als laatste hindernis nam. niet voor de „klantenbin ding" van de Hoekse zater- dagvoetballers. Koos Lankester, de trainer die voor een jaar het contract met Hoekse Boys heeft verlengd, kon na die eerste vijfenveertig waard te zijn. De druk van Hoekse Boys bleef constant en TOGR moest zich beperken tot schaarse uitvallen via Bouxnan en Verhagen. minuten een zonnig gezicht zet> De thuisclub bleef steeds maar ten en terecht tevreden, zijn. Na drukken op de TOGR-veste, de tweede helft voorspelde Lan- Volijverige Tom van der Pijl kester's gezicht echter onweer testte de betrouwbaarheid van en er werd dan ook wel wat de verdediging en ook Aad nagepraat. Moerman ging voluit mee in de konden geen moment de indruk rmn» u wektenV hoge klassering putten. De bezoekers bleven volharden in veel te kort spel dat door de Hoekse Boys-defen sie keer op keer resoluut werd onderbroken. De thuisclub bleef inmiddels bijzonder ge vaarlijk en dat resulteerde in een aantal goede kansen. Met name Cees van der Pol kon op links keer op keer gevaar stich ten, maar de afwerking was onvoldoende. Toch was het Van der Pol die het tweede doelpunt inleidde. Zijn voorzet werd door een TOGR-verdediger van richting veranderd waarop Tom van der Pijl ongehinderd keihard kon inschieten. Het leek de inleiding tot een schuttersfeest, maar helaas was de tweede helft kwalitatief veel minder. Hoekse Boys getobde het wel en zakte verweg. TUuft kon daardoor wat meer terug komen en dat leidde na een half uur tot een strafschop toen Bouman onderuit ging in het strafschopgebied. De bezoekers verzilverden de penalty danK- baar, maar verder dan 2-1 kwa men ze niet en dat hield in dat de winstpunten naar Hoekse Boys gingen. Gezien het spel* beeld, in de eerste helft vooral, was dat zeker wel verdiend. I iSiAC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6