SCHIEDAMSCHE COURANT Doelstellingen structuurplan liet vo ledig Adviesraad OJC Mij n net voorstel Ik neem de proef V j Sociale Werk plaats Maassluis Nieuwland: langer groen liclit voor voetgangers a msm Nieuwe stortplaats rioolslib Parkeerterrein wordt vernieuwd Roovers:,,Wettelijk voorgeschreven onderzoek is nooit uitgevoerd' ^Onderwijzend personeel boos op Posthoorn „JAMMER DAT ER TEVOREN NIET MET HET BESTUUR IS GESPROKEN" Derde boot Maasïandse scouts Werkgroep Kethel: Geen doorgaand verkeer •door Kethel Dinsdag 6 aprii 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachlcndienst 1-14144 - 10l6te jaargang no. 25548 4 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL A. Schiedam De werkgroep „wonen en leven" van de be wonersvereniging Nieuwland wil dat de oversteekplaats op de Burgemeester Van Haa- renlaan, nabij het kruispunt met de Parkweg, veiliger wordt gemaakt. Morgen gaat men hierover een brief schrij ven aan het gemeentebestuur en de verkeersdienst van <le- politie. Dit schrijven wordt vanavond in de Jeugdhaven aan de Aibardastraat voorbe reid. De buurtbewoners vinden dat de voetgangerslichten bij de oversteekplaats te snel op rood springen. De Van Haa- renlaan kan daardoor slechts in twee étappes worden over gestoken. Wandelaars kunnen slechts de helft van de weg, tot op de vluchtheuvel, afleg gen. Ouderen wachten daar dan wel. Kinderen echter niet, die lopen nog gauw door rood licht. Dat geeft levensgevaar lijke situaties met het ver keer dat de Parkweg af komt," zo vertelde ons gister middag een lid van de werk groep, „we hebben de tijden van de verspringende lichten exact opgenomen, want we willen bij de gemeente besla gen ten Ijs komen. Volgens ons kunnen de tijden best iets worden veranderd." De vioer van de produktiehai van de nieuwe gemeentelijke sociale werkplaats De vloer van de nieuwe Sociale Werkplaats in Maassluis is volgestort met beton. Voor dit kar wei dat twee dagen in beslag nam waren extra twee ploegen van tien man uit België gekomen. Gewerkt is namelijk vol gens het zogenaamde mo- nopoliet systeem, waar door de vloer m een han deling gestort, gescheurd en gepolijst is. Dit sys teem is in Nederland nog niet zo bekend. De vloer heeft een oppervlakte van ruim 3000 vierkante meter en de betonlaag is twintig centimeter dik. Verwacht wordt dat de werkplaats in het laatste kwartaal van ditj jaar ge reed komt. Schiedam Ten noorden van de bestaande vuilstort aan de Fok-' kerstraat komt een stortplaats voor Schiedams put- en riool- slib, Met de aanleg van een dergelijke stortplaats in het in dustriegebied is de gemeentelij ke commissie voor ruimtelijke ordening gisteravond akkoord gegaan. Het voorstel zal binnen kort ter goedkeuring aan de gemeenteraad worden voorge legd. „Het terrein onder de hoogspan ningsleidingen is toch voor bij zonder weinig doeleinden bruikbaar", zo vertelde gister avond R. van Bogerijen, verte genwoordiger van de afdeling gemeentewerken, tijdens de vergadering in het stadskan toor. Bij de toekomstige stortplaats zullen voorzieningen worden getroffen om illegale stortingen en vernielingen zo veel moge lijk tegen te gaan. Tevens zal men ervoor zorgen dat de pol- derwateren niet worden veron treinigd. Het projekt kost de gemeente 261 mille. Vlaardingen Gemeente werken var» Vlaardingen is gisteren begonnen met de vertiiewing van het parkeerterrein aan het Westnieuwland. Het werk gaat ongeveer vier weken duren. Dat geldt voor het gedeelte aan de kant van de Dïjksteeg. Tijdens dat werk blijft er aan de kant van de Erasmussebool parkeer ruimte voor ongeveer vijftig auto's. De gehele vernieuwing van het parkeerterrein is voor vrijdag 28 mei klaar. Op die datum vindt namelijk de offi ciële opening van het nieuwe stadskantoor plaats. Schiedam De Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) is gebelgd over enkele uitlatingen van de nieuwe wet houder van onderwijs Herman Posthoorn. Het bestuur van de bond wil een en ander met de wethouder uitpraten, 't liefst nog voor de informatie- en dis cussieavond die donderdag 3 april in de LTS aan de Mgr. Nolenslaan wordt gehouden en waar de gemeentelijke onder- wijsconsulent een lezing zal ge ven over de kleuter- en lagere scholen in Schiedam. In een brief die hierover pas naar het Stadskantoor is gestuurd vraagt de bond om opheldering over een uitlating die de sfeer op de scholen betreft. Men vindt het merkwaardig dat Posthoorn onlangs uit zijn mond heeft laten vallen dat de ze sfeer op veel scholen belab berd zou zijn. Ook de kreet dat de ouderpartici patie op vrijwel geen enkele school deugt is bij de ABOP tn het verkeerde keelgat gescho ten. Het bestuur van de bond wijt deze uitlatingen aan de onbe kendheid van de wethouder van vorming en recreatie met de feitelijke situatie, „Wij begrijpen dat het voor ie- mand* die vrij onbekend is op het terrein van het onderwijs, onmogelijk is onmiddellijk een duidelijk inzicht te krijgen in de vrij ingewikkelde problema tiek. Wij zouden daarom enige terughoudendheid bij het beoordelen van een aantal pro blemen in het onderwijs alles- 1 zins kunnen billijken. Helaas blijkt dat u die terughoudend heid niet in acht heeft geno men," zo stelt men keihard in de brief. s Gravenzande Na in de och tenddienst door ds. G. S. Oege- ha, van Monster te zijn beves tigd, heeft ds. J. W. Zijlstra, gekomen van Doezum zondag middag zijn intrede gehouden bij de geref. kerk van 's Gra venzande, Met de komst van ds. Zijlstra werd de vakature ver vuld die ruim 15 maanden gele den ontstond toen ds. Segger mi ar elders vertrok. Vlaardmgen De adviesraad van de stichting Open Jongeren Centrum is blij met het gemeen teraadsvoorstel om het gebouw Zomerstraat 31 definitief tot open jongeren centrum te bestem men. Dit schrijft de adviesraad in een brief aan de Vlaardingse gemeenteraad. In deze advies raad hebben onder anderen vertegenwoordigers van de GG en GD, de kinderpolitie, het JAC en de stichting Welzijn zitting. Ondanks de vreugde staan er in de brief toch nog enkele kritische kanttekeningen. Zo vinden de leden van de adviesraad het jammer dat er pas een gesprek over het voorstel met het OJC-be- stuur heeft plaatsgevonden nadat de inhoud daarvan al was vastgesteld door het college van B en W. „Hierdoor is verwerking van de plannen van het bestuur in het voorstel onmogelijk ge worden", aldus de adviesraad; die er sterk op aandringt dat er nu wel een duidelijke uitspraak komt van de gemeenteraad, omdat het onverant woord zou zijn de jongeren nog Langer in onze kerheid te laten. Tenslotte zegt de adviesraad het standpunt van wethouder Rien Bovenberg te steunen. Zoals bekend wil deze wethouder verder gaan dat huidige collegevoorstel dat alleen spreekt over het afvoeren van het gebouw Zomerstraat 31 van sloophjst en dat slechts gaat over het geven van een krediet voor het uitwerken van de huidige plannen. Wethouder Bovenberg wil dat de gemeente voor de komende jaren in af wachting van een subsidie van het ministerie alvast geld op tafel brengt als bijdrage in de exploitatiekosten en personeelskosten. Inmiddels heeft ook het OJC-bestuur weer een brief aan de gemeenteraad gezonden waann ook van die kant teleurstelling wordt uitgesproken dat er tevoren geen overleg is geweest met het OJC-bestuur. Verder dringt men bij het bestuur erop aan in ieder geval garant te staan voor een bepaald bedrag in de exploitatiekosten tot een definitieve subsidiering van het ministerie van Maasland Dezeeverkenners en watergidsen van de Maasland- se St. Franciscusgroep hebben er een derde boot bij. In aan wezigheid van de leden en tal rijke ouders is de boot te water gelaten, nadat hij door jeugdi ge Peter van Leeuwen op tradi tionele wijze met een fles champagne was gedoopt De stalen zeüvlet kreeg „Zeerob" als naam mee, terwijl de voor gangers resp, „S.O.S." en „Dol fijn" heten. Na de tewaterlating volgde er een geslaagde proef vaart op de Tiekvhet en Mid- delvliet. De financiering van de boot hebben de Maasïandse scouts geheel zelf verricht Daartoe werden tal van akties gehouden om de benodigde 2800 gulden bijeen te brengen. Verkoopstands, oud papier, lo terijen en andere aktivieiten werden daartoe ontplooid. Die akties zijn overigens niet ten einde, want de blik is al op een vierde boot gericht. Daarom gaat men door met het aanbo ren van financiële bronnen. Zelfs zou er gezien het grote aantal leden al een vijfde boot wenselijk zijn, maar met de huidige drie kan men zich voor lopig weer even „roeren". He! kruispunt Noord- einde/Dorpsstraat/- Sehiedamseweg/Vlaar- dingseweg: levensge vaarlijk, volgens de werkgroep Kethel. Schiedam De werkgroep Kethel heeft het ministe rie van verkeer en water staat een brief geschre ven, waarin naar voren komt dat de gemeente Schiedam het dorp ver waarloost. De werkgroep wil onder meer, dat het doorgaand verkeer wordt omgeleid buiten het dorp om en dat de dorpsstra ten worden herbestraat Ook aan de Sehiedamse gemeenteraad is een brief geschreven. Daarbij tekent D. Schipper, Hd van de werkgroep, echter aan dat de gemeenteraad al tien jaar lang nauwe lijks aandacht besteedt aan Kethel. De bewoners van Kethel protesteren ertegen, dat de gemeente op de Harre- weg de toegestane maxi mumsnelheid wil verho gen tot vijftig kilometer per uur. „De situatie is nu al levensgevaarlijk", zegt de heer Schipper. „In de nauwe straatjes van ons dorp, waar niet eens trottoirs zijn aange legd, scheuren de auto's vaak met snelheden van zeventig, tachtig kilome ter. Vroeger hadden we nog wel eigen stoepjes, maar ten behoeve van het verkeer zijn die weg gebroken. Daarvoor is zelfs ook nog de weg op gehoogd, waardoor het regenwater vaak de hui zen binnenstroomt". Volgens de bewoners en de werkgroep zijn de straten veel te smal voor door gaand verkeer. Daarom heeft de werk groep het ministerie voorgesteld de huidige verkeerssituatie te verbe teren door verbindings wegen van Delft naar Schiedam en Vlaardin gen aan te leggen bui- v ten het dorp. Het Noord einde zou dan kunnen worden afgesloten voor alle verkeer, behalve fiet sers en voetgangers. Vlaardingen De doelstellingen van het vooront werpstructuurplan Vlaardingen blijken onvolledig. Een wettelijk voorgeschreven distributie-planolo gisch onderzoek is namelijk nooit uitgevoerd. Dit is de mening van Peter Roovers, een van de bewo nersvertegenwoordigers in het Projectteam Vette- noordsepolder. Eind deze week zullen de doelstel lingen van het structuurplan worden gepubliceerd. Dit lijvi ge boekwerk is samengesteld uit de resultaten van de onder zoekingen van het zogenaamde Technisch Team en die van de inspraakgroepen uit de ver schillende Vlaardingse wijken. Volgens Roovers had het Écono misch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland (ETI) dat ook meewerkt in het Technisch Team een dergelijk distributie- planologisch onderzoek moeten houden- Dit bureau had volgens hem moeten weten dat de Wet op de Ruimtelijke Ordening in januari van dit jaar is gewij zigd. Deze wijziging hield in dat een dergelijk onderzoek bij de voorbereiding van streek- en structuurplannen verplicht zou worden. Alleen plannen die al ter inzage hadden gelegen zouden vrijge steld worden van die verplich ting. In Vlaardingen is dat ech ter niet het geval. Het gevolg is volgens Roovers dat de huidige doelstellingen ten dele onvolledig en waardeloos zijn omdat een deel van de basisgegevens bij de opstelling hiervan ontbrak. Verder bete kent dit dat er alsnog een on derzoek zal moeten worden ge houden, hetgeen weer veel geld en tijd zal vergen. Roovers heeft al de resultaten van zijn speunverk in een rapport sa mengevat. Op de voorkant van deze map staat het Vlaardingse inspraak-symbool: een appel waaruit een stuk is gebeten. Roovers heeft er in dit geval ook nog een worm uit laten kruipen. „Ik ben benieuwd wat wethouder Goudriaart hier morgenavond tijdens de raadsvergadering over zal zeggen", aldus Ro overs. „Hoe denkt men trou wens de resultaten van dat nog niet uitgevoerde onderzoek te verwerken in de doelstellingen die op dit moment al zijn afge rond?" VOP-PLAN Roovers toont verder in zijn rap port aan dat de gemeente ten aanzien van het bestemmings plan Vette noordsepolder in tijd nood is gekomen. Zoals bekend loopt het voorbereidingsbesluit voor een deel van de VOP op 10 juni 1976 af. Dit houdt in dat b. en w. nog voor die datum met een nieuw be stemmingsplan moeten komen. Volgens Roovers is de gemeen te pas in februari 1976 daad werkelijk met de voorbereiding van dit plan begonnen. „En men zal er niet in slagen om vóór 10 juni klaar te zijn", al dus Roovers. Dit betekent in theorie dat het gebied in de VOP weer helemaal „vrij" is omdat het huidige bestem mingsplan dan niet is gewij zigd. nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. io^ Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.- Tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. 10

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1