Eagles buigen achterstal set bekwaam om SSC HARGA NEEMT DE LEIDING VAN TOP OVER Wielergeweld barst los in Vergulde Hand Voor MVC titel een kwestie van tijd EINDELIJK WEER WINST VOOR MAASSLUIS Asvion wint derby tegen Spirit GESLAAGDE REVANCHE OP AARNOUDSE Teun van Vliet ook op de weg erg snel .DINSDAG 6 APRIL 1976 RESERVES PASSAGE VCJ ONGESLAGEN KAMPIOEN Vlaardingen Ook nu wei nig opvallende uitslagen in de volley faal competitie. MVC en Volley'68 wonnen beide vrij gemakkelijk, zo dat in de stand aan de kop van de promotieklasse niets werd gewijzigd- Pas sage VCJ leverde een op vallende prestatie door Krimpen In eigen huis met 1-3 te verslaan en Shell won op het nippertje van Target II. De eerste kampioen in het Waterweggebied is Passage II, dat in de derde klasse F deze titel ongeslagen be haalde. De Voiley'68 heren versloegen in Cape! ie de~ gradatiecandidaat GVV2 en Passage VCJ leed in Mid- delhamis een 3-1 nederlaag tegen Intermezzo. Zoals m de lijn der verwachtin gen lag, hebben de dames van MVC met de minste moeite ge had met het zwakke Flits In de eigen sporthal behaalde cc Maassiuisformatie binnen 35 minuten een vlotte 3-0 overwin ning. De setstanden waren 15-5, 15-4, 15-1. MVC heeft nu nog twee punten nodig om zich kampioen van de promotieklas se te mogen noemen. De wed strijd op 24 april tegen Passage VCJ in Schiedam lijkt het Maassluisfeestje te gaan inlui den. Volley'68 versloeg volgens de ver wachtingen Tenaco. Vooral de eerste set speelden de Vlaardin- gers erg sterk, Tenaco werd met 15-4 overspeeld. Tn de twee de set zakte het spelplein echter bedenkelijk terug. Vooral de aanval werd onvoldoende benut waardoor Tenaco gelegenheid kreeg zich te herstellen. Volley verloor deze set dan ook met 8-15. Ook de derde set bleef rommelig; met 15-10 wist Volley toch op 2-1 te komen. In de vierde set kwam definitief het herstel bij de thuisclub. Met goede acties van vooral de aan val, werd Tenaco via 15-7 naar de verwachte nederlaag ge speeld. Passage VCJ speelde in Krimpen en kwam met een knappe over winning uit de bus. Vechtend voor iedere bal wisten de Schie- damsen in een spannende wed strijd de Knmpense dames naar een 1-3 nederlaag te spe len. Al in de eerste set werd duidelijk dat het zelfvertrou wen in de ploeg met de weck groter wordt. Krimpen, dat op de derde plaats achter MVC en Volley staat, had de grootste moeite de eerste set <16-14) win nend af te sluitend. De tweede set speelde Passage nog sterker en via de tussenstanden 9-5 en 10-10 won men met 11-15. Krimpen was aangeslagen moest ook de derde set aan de Schie- damsen laten. Vooral op de aanval door het midden had de thuisclub geen antwoord en het werd 8-15, waarmee Passage op 1-2 kwam. De beslissende vier de set was de spannendste van de wedstrijd. Krimpen hield tot 12-9 het heft in handen, maar moest in de slotfase het initia tief weer afstaan. Via 12-12 werd het 12-15 en een toch sterk spelend Krimpen was met 1-3 verslaan. Coach Kans Soe- ters: "Dit was de beste wed strijd van het seizoen voor ons. Zo spelend moeten wij het zelfs MVC erg moeilijk kunnen ma ken". Het tweede damesteam van Pas sage VCJ werd tegen Alexan dria III kampioen van de derde klasse F- Deze eerste kampioen in het Waterweggebied bereikte dit resultaat door de hele com petitie ongeslagen te blijven. Shell won in een spannende wedstrijd op het nippertje van Target II, met de setstanden 15-7, 7-15, 15-13 en 15-13. Een foutieve beslissing van de scheidsrechter bracht hi in de laatste set bij de stand 13-13 de opslag terug bij Shell, dat dit buitenkansje benutte en een aangeslagen Target naar 15-13 speelde. LASTIG De Volley'68-heren speelden te gen CVV II. Degradatiekandi daat CVV wilde wel en wist het de Vlaardingers vooral in de tweede en derde set knap lastig te maken. Volley, dat de eerste set vlot met 8-15 won, kwam in de tweede set even vlot op 0-8. CVV knokte terug en wist naast de Vlaardingers te komen, maar kon niet ver hinderen dat het opnieuw 10-15 werd. In de derde set viel Volley ver terug. Vooral het stoppen lever de weer problemen op en CW wist verbeten vechtend bij te blijven. De wissel Sinus Ba- rendse voor Wim Broere pakte verkeerd uit en CW profiteer de daarvan met 15-12. In de vierde set benutte Volley het klasseverschil weer volledig en geconcentreerd spelend werd de thuisclub met 3-15 kansloos gelaten- In een rommelig duel in Middel- harnis, moest Passage VCJ te gen Intermezzo een 3-1 neder laag incasseren. Beide teams kwamen geen enkele keer tot hun normale niveau en alleen wat meer geluk bij de thuisclub deed de-,balans in hun voordeel doorslaan. De setstanden waren 15-10,10-15,15-11 en 15-13. Een geslaagde drive van Roet Pieper (5) Barendrecht Het grote bas ketbal treffen tussen Aar- noudse en Stomerij van den Bosch Eagles is een triomf geworden voor de Maassluise formatie. In een van spanning sidderende en enerverende wedstrijd stelden de Eagles met een 64—71 overwinning hun kandidatuur voor de tweede divisie. Op de ranglijst staat Aarnoudse nog wel bovenaan, maar het heeft nog maar één wedstrijd te spelen. De Eagles wachten nog drie wedstrijden om de doorbraak naar de landelijke regioenen te voitooien. De basis voor het kampioenschap legden de Maassluizers echter za terdagavond in Barendrecht, in een bomvolle sportzaal. Een gro te schare supporters was meege gaan en deed de Aamoudse-aan- hang met hun kabaal zelfs ver stommen. Niettemin leek de thuisclub toch het eerst de zenu wen in bedwang te hebben, want bet scoorde de eerste zes punten. VDBE kwam toen echter sterk te rug en werkte ede achterstand geheel weg. Toen bleek ook, dat beide teams niet voor niets de ranglijst aanvoerden, want de stand bleef zelfs tot de veertiende minuut gelijk. Toen echter wist VDBE een klein gaatje te slaan, wat resulteerde in een 32—37 ruststand. Die vijf punten waren niet de enige winst voor de Eagles op dat moment Terwijl zij zelf maar elf p's maakten, had Aarnoudse er al achttien nodig om de Eagles in te dammen. Het aantal p's gaf ook al aan hoezeer er Gadegeslagen door broer Hans pakt Fred van Hoorn reouno. om de overwinning werd geknokt, waarbij de scheidsrechters Zonneveld en Van Kesteren de zaak goed in de hand hielden. Aanvankelijk slaagden de Eagles er in de voorsprong vast te houden. Aar noudse vluchtte toen in een time-out waarop VDBE het antwoord schuldig bleef. Aarnoudse liep de achterstand geheel in en nam zelfs drie punten voorsprong. De Eagles wankelden, maar richtten zich - fanatiek gesteund door het publiek - toch weer op. Aarnoudse moest daarbij de tol beta len voor de hoeveelheid p's, want de twee beste spelers hadden er vier op hun naam staan wat tot voorzichtig heid noopte. Halverwege de tweede helft nam VDBE weer en kleine voorsprong, die dank zij collectief spel langzaam maar ze ker uitgebreid kon worden. Met nog vier minuten te spelen bedroeg de voorsprong negen punten (56—65), maar Aarnoudse had nog een. slotof- fensief in petto. Dit ging echter ten koste van over tredingen, zodat in die slotminu ten drie spelers met vijf persoon lijk fouten naar de bank moes ten. De Eagles konden in de laat ste minuten de voorsprong be houden door goed verdedigen en sterk aanvallen. Zodoende kon den de supporters na het laatste fluitsignaal het veld opstormen en spelers en coach Kien van Houdt feliciteren met deze be langrijke overwinning. De revan che was geslaagd en dat betekent dat de Maassluise vereniging met één been in de tweede divisie staat Topscoreres waren Fred van Hoorn met 18, Roel Pieper met 16 en Henk van der Vaart met 13 punten. Vlaardingen SSC Harga heeft het waar gemaakt dat het tot de beste korfbalploegen behoort in zijn afdeling. De zeer belangrijke wedstrijd tegen koplo per TOP werd met 4—6 gewonnen. Door deze over winning heeft SSC Harga de kop van TOP overgeno men. Het heeft één punt meer dan de Sassenhermers, maar ook een wedstrijd meer gespeeld. Het zag er in het begin niet naar uit dat SSC Harga de ze partij in winst zou om zetten. Wederom stond SSC Harga met drie invallers in het veld. Vlak voor de wed strijd voelde Karei v.d. Linden zich niet lekker en moest vervangen worden door Ed Pak. De ploeg moest even aan el kaar wennen en het was dan ook TOP dat een voor sprong nam van 2—0. De supporters gaven op dat moment geen cent meer voor de kansen van SSC Harga. Maar in eens ging het allemaal weer en het was Cock v.d. Poel die het goede spel van dat moment verzilverde in twee fraaie treffers. Dit was een stimu lans voor SSC Harga. Het werd vlak voor rust zelfs 2—3, toen Gerda Hols van afstand raak schoot Ka de pauze hetzelfde spelbectd. Ed Pak schoot van ver raak, nadat verschillende schoten van dit aanvalsvak op de mand terecht waren gekomen, Bert Karstel bracht de marge zelfs op drie doelpunten ver schil, door van half ver de bal door de korf te laten glijden: 2—5. TOP haalde hierna op tot 4—5, maar het verdedigmgsvak van dat moment gaf verder geen krimp. De aanvallers hiel den de bal in de ploeg en TOP moest risico's gaan nemen. Dat viel eenmaal verkeerd uit, waardoor Ton Sahh een vrije kans kreeg, maar hij werd van achteren onreglementair verde digd. Dit leverde een strafworp op voor SSC Harga. Een TO P-speler schopte de bal van de strafworpstip en werd hiervoor uit het veld gestuurd. De strafworp werd op koelbloe dige wijze door Cock v.d. Poel benut, waardoor SSC Harga een verdiende zege behaalde van 46. Hierdoor zijn de kansen van SSC Harga aanzienlijk versterkt voor de promotie. SUCCES Succes heeft het gepresteerd om het ongeslagen De Bermen de eerste nederlaag toe te brengen. Deze overwinning is alleen in gevaar geweest omdat scheids rechter Bussing de vreemdste beslissingen nam in het voor deel van De Bermen. Daarom is het een grote verdienste ge weest van Succes dat het bleef korfballen. De Bennen, niet gewend een ne derlaag te incasseren, probeer de ook nog met veel praten de scheidsrechter te beïnvloeden. Dit had verschillende keren succes want hij gaf strafwor- pen aan De Bermen, waar zelfs de supporters van De Bermen van opkeken. Van de zes doelpunten werden er vier door strafworpen verkre gen, Succes bleef hier rustig onder en combineerde naar een overwinning van 6—7. Na 1—0 voor De Bermen schoot Koen v.d. Schalk van ver de gelijkmaker m. Coby van Vliet gaf Succes een voorsprong door van achter de korf de stand op 12 te brengen. Ka de gelijkmaker was het Edith Ver- brugge die van ver de roos trof: 2—3. Weer kreeg De Bermen een strafworp toegewezen en de stand was weer gelijk. Toch ging Succes met een voor sprong rusten, omdat Koen v.d. Schalk van ver succes had: 3—4. Na de rust drukte Succes even door en liep daardoor naar een 3—8 voorsprong door doelpun ten van Koen v.d. Schalk en Chris Alblas. De Bermen kwam iets dichterbij tot 4—6. Hierna kreeg ook Succes een strafworp te nemen van Edith Verbrugge werd bij een door braak finaal van de bal gelo pen. Chris Niehot nam deze strafworp op koelbloedige wijze en bracht hiermee de stand op 4—7. De Bermen haalde op tot 6—7 en de overwinning kwam nog even m gevaar toen scheidsrechter Henny Nieman. Nienwerkerk kwam goed terug en scoorde 2—2. Maassluis kreeg daarna volop kansen, mede veroor zaakt omdat één van de Nïeu- werkerkheren met een knie blessure uitviel, maar slechts éénmaal profiteerde het ervan. Met een doorloopbal bracht Janneke van Bergen de stand op 3—2, maar kort voor rust was het toch weer Nieuwer- kerk dat gelijk maakte: 3—3. Na rust overheerste Maassluis op alle fronten. Eindelijk liep alies eens naar wens. Het overwicht kon het tot uitdrukking bren gen met drie doelpunten, nl. van Mieke Montizaan, Kené de Bussing maar liefst zeven mi- nuten te lang het spelen, MAASSLUIS Eindelijk heeft Maassluis loon naar werken gekregen, want na vele tegenslagen lachte het succes Maassluis ditmaal toe; Nieuwerkerk werd met lege handen naar huis gestuurd. Nieuwerkerk nam het ope- mngsmitxatief voor zijn reke ning en opende de score: 6—1. Langzaam maar zeker bouwde Maassluis een veldoverwicht op en Mieke Montizaan trok de stand gelijk: 1—1. Maassluis ging door en het werd zelfs 21 uit een strafworp van Vries en een strafworp van Henny Nieman. Nieuwerkerk legde zich eigenlijk al kort na de vierde treffer neer bij een nederlaag. Maassluis ging goed door tot het einde. Het werd tenslotte een 6—3 overwinning voor Maassluis, dat nu nog enige hoop koestert. SPIRIT ïn een keiharde wedstrijd met enigszins geïrriteerd spel heb ben Spirit en Ölympia hard gewerkt voor een goed resul taat. Spirit liet zich in de eerste helft min of meer intimideren en keek dan ook bij rust tegen een 0—3 achterstand aan. Na rust herstelde Spirit zich goed en won langzaam maar zeker wat verloren terrein terug. Maar SC Olympia zag het ge vaar en gooide nog meer li chaamsgewicht in de strijd. Het forceerde in de kritieke fase van de wedstrijd twee strafwor pen. Daarna had Spirit niet meer de kracht om terug te komen. De eindstand werd 3—6, Doelpuntenmakers: Liedy de Bruin en Cees Roelofs (2). ORANJE NASSAU In een aantrekkelijk duel, waar in door het strakke leiden de hardheid en de ruwheid binnen de perken bleef, heeft Oranje Nassau Seolto naar een neder laag gespeeld, Cadena heeft de winst niet ge kregen, want tot ver in de tweede helft bleef Seolto aan dringen op een beter resultaat. Maar de drie punten voor sprong van de Vlaardingers was teveel. Oranje Nassau opende de score, maar kon met verhinderen dat Seolto langszij kwam: 1—1. Ook na een tweede voorsprong kwam Seolto weer op gelijke hoogte: 2—2. Daarna nam Oranje Nassau weer op gelijke hooge: 2—2. Daarna nam Oran je Nassau weer het initiatief en voor Seolto kon reageren was het 2—4. ïn de verdere wed strijd heeft Oranje Nassau steeds een kleine winstmarge kunnen behouden. De rust ging in met een 7—5 voorsprong. Na de hervatting opende Seolto met een fel offensief en dat betekende 6—7, Oranje Nassau nam het initiatief goed over en liep weg naar een 6—9 voor sprong. Dit was te veel voor de Zeeuwse formatie. Het werd ui teindelijk een 7—11 overwin ning voor Oranje Nassau. Doelpuntenmakers: Sjanie van Zelm, Dieuwe van der Windt, Jacob van der Kooij, Theo van Veelen (2), Mart Romers, Ton Sluimer <2), Wil van der Windt <3>. Vlaardingen Eindelijk is het grote wielercompeti- tie geweld tussen de ne gen (Barrhopoort, Cou reur, Delta, Harga, Hoekserenner, De Mol, Pédaairidders, R C. Rot terdam en R. G. Schie dam) losgebarsten. Plaats van handeling i was de Vergulde Hand- I polder in Vlaardingen. I Vooral de jeugdrenners l stonden te trappelen van ongeduld, omdat zij dit jaar, door een maatregel van de KNWU, pas van af i april mochten rij den. Bij de nieuwelingen waren er ondanks vele nationale wed strijden in het land toch een respectabel aantal renners aan de start Na een gclijkopgaau- de strijd in het begin, wisten halverwege Klaas Poldervaart (Delta) en Bart Bruinenberg (Hoekserenner) te ontsnappen en wisten hun voorsprong steeds uit te bouwen. Polder-, vaart bleef ziin tegenstander ruim de baas en ging met de eerste overwinning naar huis. Ronnie Meeldijk (Harga) werd door de jury van aankomst we gens onregelementair rijden te ruggezet naar de laatste (12e) plaats in het peloton. Bennie Heeze en Rudi de Bruin (bei den Harga) wisten in hun eer ste wedstrijd bij deze categorie op de 9e en 10e plaats beslag te leggen. Jos van de Berg en Teun van Vliet (beiden Barrhopoort) wa ren verleden jaar de sterksten bij de 13-jangen. Nu, na de eerste wedstrijd bij de 14-jari gen, blijkt dat zij ook dit jaar aan alles en iedereen hun wü gaan opleggen. In de eindsprint lieten zij niemand naderbij ko men, hoewel Dik Krouwel (Har ga) nog flink aandrong, maar niet verder dan de derde plaats. UITSLAGEN De uitslagen Nieuwelingen 35 ki lometer 58,36 uur. 1. Klaas Pol dervaart (Delta), 2. Bart Brui nenberg (Hoekserenner), 3. Theo Scholtes (Hoekserenner) 4. Louis Gödde (de Mol), 5- Eef Brand (Barrhopoort), 6. Jan Noordijk (Harga), 7. John van de Hoeven (Coureur), 8. Rob Wismeyeri (de Mol), 9. Bennie Heeze (Harga), 10. Rudi de Bruin (Harga), 12. Ron Meeldijk (Harga). Jeugd 14 jaar 20 kilometer 42,51 uur: 1. Jos van de Berg (Barr hopoort), 2. Teun van Vliet (Barrhopoort), 3. Dick Krouwel (Harga), 4. Rob van de Linden (Hoekserenner), 5. Ton van Rijn (Barrhopoort), 6. Henk van de Spek (Pedaalridders), 7. Rob Nuyten (de Mol). Jeugd 12-13 jaar 15 kilometer 31,47 uur: 1. Wim den Hoedt (de Mol), 2. Aad Ruig (Hoekseren ner), 3. Perry Groenenberg (Barrhopoort), 4, Fred de Berg (Barrhopoort), 5. Mzry Barend recht (Barrhopoort), 6. René Zom (Pedaalndders), 7, Johan Fister (R C Schiedam), 8. Jan Vermaas (Barrhopoort), 9. Piet de Jong (de Mol), 10. Marchel Barendrecht (Barrhopoort), 12. Connie Meyer (Harga). Jeugd 10-11 jaar 10 kilometer 19,27 uur: 1, Gerard van de Berg (de Mol), 2, Ron Groene- berg (Barrhopoort), 3. Bayke Loerts (Coureur), 4. Johnnie Brand (de Mol), 5. Herman de Rudie Liebrechts...derde clubzege... Bruin (Harga), 6. Paul van Haa ren (Hoekserenner), 7. John der Hoedt (de Mol), 8. Marche Lief boer, (Hoekserenner), 9. Mauri zio Barbagli (Harga), 10. Gerard de Winter (Pedaalridders). Jeugd 8-9 jaar 5 kilometer 11,54 uun 1. John van Helmont (Hoekserenner), 2. Mauro Calie gari (Harga), 3. Rolf Wittekoei (Coureur), 4. Roei Wijnhorsi (Harga), 5. Claudio Callegan (Harga), 6. Leo Groenenboom (Hoekserenner), 7. Roel Assen berg (Hoekserenner), 8- Carlos Demurtas (Harga), 9, Ellen de Ruiter (Harga), 10. Angelo Cas- cino (Harga), 11. Piet van Dijk (Harga). Met name renners van de Pedaal ridders en De Coureur bleken als smaakmaker van de ama teurwedstrijd te fungeren. On danks het hoge tempo slaagde o.a. Sjaak Koevermans en Theo v.d. Leist er toch in een kleine soïo op touw te zetten. Ver liet de groep het echter niet ko men. Als een op hol geslagen sneltrein slokte het de venne- telen weer op en het kreeg er alle schijn van dat het op een massasprint zou uitdraaien. De wedstrijd kreeg plotseling toch nog een verrassende wending toen Rudie Liebrechts langs de kop van de groep snelde en de concurrentie verbaasd ter plek ke liet. Allen Richard Meeldijk had het gevaar onderkend en spoedde zich bekwaam naar het achterwiel van Liebrechts. Het duo slaagde erin een tempo te ontwikkelen dat zelfs voor een op scherp staand peloton te hoog bleek. Doordat Richard Meeldijk de laatste ronde met een leeglo pende band begon, slaagde Ru die Liebrechts erin zonder veel problemen bij zijn vluchtmak- ker weg te springen en de der de clubzege in dit seizoen op te strijken. Sjaak Koevermans blijkt nog steeds uit het goede sprintershout gesneden te zijn. Hij spurtte voor het uiteenge- rekte contingent renners naar een derde plaats, die nog alle perspectieven biedt voor een eventuele competitiezege. Uitslag A-klasse: 1. R. Liebrechts (C), 2. R. Meeldijk (C), 3. S. Koevermans (C), 4, F. Groot zwagers (P), 5. A. Keizerswaard (HR), 6. A. v. Haren (HR), 7. T. v.d. Leist (P), 8. B. Kanselaar "(S), 9. P. v. Stek (HR), 10- A. Razenberg (P). Schiedam De hockey-cora- petitie zit er weer op. Met alleen volgende week nog een aantal bekerwedstrij den besloten de clubs uit de regio het afgelopen weekend met wisselend succes. Zo werden de heren van Asvion ongeslagen kampioen en wonnen de dames van die vereniging eindelijk eens de prestige- wedstrijd tegen Spirit Al leen Evergreen deed het minder. Beide standaard- teams verloren. De Asvion-beren hebben de com- petitie afgesloten met een 1—2 zege op concurrent Rotterdam. Nadat de Schiedammers de dag daarvoor een oefenwedstrijd hadden gespeeld tegen Leiden (uitslag 0—0), werd nu in Rot terdam, onder toeziend oog van Geel Zwart, de tegenstander in de na-competitie, winst be haald. Na tien minuten spelen nam Rot terdam een voorsprong. Een fout van Mare Jacobs werd door een aanvaller van de gast heren uitstekend benut Kort daarna echter was het al weer gehjk toen een vrije slag van Edward de Wit Ton Kremer Hovinga bereikte: 11. Na rust was het een behoudend spelend Asvion, dat het risico van blessures vermeed. Toch kwamen de geelzwarten op een voorsprong -toen Ruud Mulder uitstekend reageerde^P een voorzet van weer Edtvard de Wit. De dames van Asvion versloegen op eigen veld rivaal Spint met 2-—1, Bij de rust was de stand al 2—0 voor Asvion. Doelpuo- tenmaaksters waren' Ellen Staalman en Marina Mansoer. Voor Spirit werd na rust de eer door Annelies "Willems gered. Een aantrekkelijke wedstrijd waarin beide ploegen opvielen door de enorme inzet. Asvion speelt niet meer en Spirit gaat nog verder in de beker. De heren van Evergreen hebben in een sportieve wedstrijd met 2—1 verloren van Souburgh. Bij de rust was het 1—0 in het voordeel van de thuisclub. Na de thee was het Johan Wolthuis die de Maassluizers op gelijke voet bracht maar vlak voor tijd wist Souburgh alsnog de volle winst binnen te halen. De dames van dezelfde club ver loren in een leuke partij met 3—2 van Aeolus. De Rotterdam mers namen voor rust al een beslissende 30 voorsprong- Evergreen kwam echter sterk terug en liep door doelpunten van Nelleke Reinigert in tot 3—2. Ondanks de kansen, die toen nog kwamen, bleef het bij die stand.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4