erbaziiig over snelle sloop j 3» Fototentoonstellïng van David Hamilton in Schiedams museum Getergde Eugenio schoot op zijn plaaggeest Werkteater Maasland B.B. met EL en doperwten Contact-avond Friendly Visiting Christelijke vrouwen bijeen Samenzang aan Westvest VOUt [L' WOENSDAG 7 APRIL 1976 Modellenshow Laura Ashley Maaslasd „Bet Werk teater" zat morgen een stuï opvoeren, dat geba seerd is op bet sprookje uit de duizend en «en naeht cycius „Aladdin en de wonderlamp". Het optreden vindt plaats in he! Trefpunt en staat onder auspiciën van de cultuurkring Masalani Sprookjes rijn veel minder alleen maar voor kinderen, dan de algemene gedachte. Hoewel duizend jaar geleden ontstaan, bevatten ze een diepe betekenis en praktische aanwijzingen, die nog direkt op onze huidige le venssituatie van toepassing kunnen zijn. In JUaddin" treden zwarte ma giërs op. Zwarte magie wil in beknopte zin zeggen om te le ven ten koste van de energie van andere mensen. Met in de plaats van de geijkte voorstel ling van de zwarte magiër ei gentijdse figuren zoals een be paald soort psychiater, leider, echtgenoot enz., en plotseling hebben we de zwarte magie heel dicht bij huis, in ons eigen dagelijkse leven. Hierover en over de vraag hoe men zich hiertegen kan wape nen handelt dit project Het op treden van het Werkteater be gint om acht uur; de zaal is vanaf half acht open. De toe gangsprijs bedraagt voor leden van de cultuurkring drie gul den, voor njet-leden zes gulden. Houders van een C.J.P. en vij fenzestig plussers betalen twee gulden. talligheid en ontsluimeren- de sensualiteit weet vast te leggen. Overigens is Hamilton zelf ook aanwezig op de ope- y» ningsavond, waarop madei- «I len en dessins van Laura Ashley door haar manne- jr 3] quins (van wie één voor de camera's van Hamilton po- seerde) worden getoond. Het zijn ontwerpen, geba seerd op oude Victoriaanse patronen: kleding, op het eerste gezicht voor jonge meisjes en daardoor pas send in de sfeer die de fo to's uitstralen. Laura Ash ley begon met ontwerpen aan het eind van de jaren vijftig, in Wales. Nu telt Mgt haar concern dertig winkels Err over de hele wereld (in Ne derland twee, in Den Haag en Amsterdam), waar kle ding, stof en zelfs bijpas send behang worden ver kocht De tentoonstelling duurt tot 3 met De foto's maken deel uit van de moderne Peter Stuyvesant Collectie, eigen dom van de gelijknamige stichting die probeert de beeldende kunst te integre- heid van jonge meisjes, die ren in de dagelijkse werk- David Hamilton in een ei- sfeer. Zo hangt steeds een gen werkelijkheid in. beeld deel van de collectie boven bracht Zijn succes schuilt de machines van het pro- in de trefzekerheid, waar- ductiebedrijf van Turmac mee hij haar volmaakte lief- Company in Zevenaar. Het thema van de foto tentoonstel ling: de bro ze en boeiende schoonheid van jonge meisjes David Hamilton Schiedam Museum directeur Hans Paalman opent morgenavond om acht uur in het Ste delijk Museum In Schiedam een ten- toonstelling van 111 foto's van" de be roemde Engelse fo tograaf David Ha milton. De roman tiek in Hamiltons werk wordt op deze avond geaccen tueerd door een kor te show van neo- zijn gebruik van de zoge- kleuren, contrast en com- naamde soft foons-techniek positie doen veel beelden een nieuw tijdperk in voor sterk denken aan. in midde- de reclame- en modewereld- leeuwen vervaardigde schil- Door de combinatie van derijen. voor fpto's volstrekt nieuwe Het thema van de fototen- Victoriaanse model len van ontwerpster Laura Ashley. Davi d Hamilton luidde met toonstelling (de tweede trouwens in korte tijd: werk van de Fransman Jacques Henri Lartigue was pas nog in het museum te'zien) is de broze en boeiende schoo n- Vlaardingen De werkgroep Ne- derland-Suriname houdt op vrijdag een leer-eet-festijn on der het motto „een avondje cu linair". Deze bijeenkomst wordt gehouden in het buurthuis De Haven aan het Weeshuisplein en begint om 8 uur. Het ligt in de bedoeling te laten zien hoe gerechten als B.B. met R. (Suriname), maar ook do perwten, gebakken aardappels, vlees en appelmoes (Needer- land) worden bereid. De kosten per deelnemer bedragen 2 gul den. Voor kinderen is een'cre che ingericht- De postlaan In Maasland, waar het vierde pand werd gesloopt Maasland De gemeenteraad van Maasland moet binnenkort huis nog veel Maaslandse wo- besüssen over de onteigening van een aantal percelen grond aan ningzoekenden gelukkig had de Burg. van der Lelykade. Het betreft de achtertuinen van die kunnen maken, en betreurden woningen, omdat daar volgens het bestemmingsplan een weg het dat er weer een écht stukje komt. Maasland verdwijnt. De onteigeningsprocedure was aanleg van het sportpark en Naar aanleiding van dat sloop- onlangs al in de raad a an ge- lagere land- en tuinbouw- protest vraagt mevrouw Toos kaart, maar werd toen terugge- school. Deze werden tot de van Kranenburg, raadslid voor nomen omdat de kaart niet vol- Kroon doorgevoerd en verwor- de Open Groepering, zich af: ledig was. Het betreft een vijf- pen. „Waarom die haast met die tal bewoners van wie de ge- yan bewoners van de Burg. sloop. De onteigeningsprocedu- meente grond voor die weg no- van ^er Lelykade kwam toen re is nog niet eens aan de gang. dig heeft en wil onteigenen om geen protest Ter elfder ure. De woning had nog best aan de weg te kunnen aanleggen, toen de andere protesten al een woningzoekende beschik- Die weg loopt van de Postlaan voor de raad van state dienden, baar gesteld kunnen worden, achter de woningen langs naar daagde er toch een bewoner op. Bij voorbeeld grabs". Mevrouw de Kluisweer toe. Weliswaar te laat volgens de Van Kranenburg wijst in dat De onderhandelingen om de officiële procedure, maar zijn verband ook op de drie reeds grond af te staan leverden geen overwegingen werden toch in gesloopte woningen. „Daar had resultaat op. Ook een tussen- de besluitvorming meegeno- den tot nu toe nog steeds men- tijds door de gemeente voorge- men. Sukses leverde het echter sen plezier kunnen hebben, zo steld alternatief om de weg ver- niet op. meent zij. „Ik kan me voorstel- der van de woningen af te pro- jen dat de sloop bij de bevol- jecteren, werd geweigerd. In SLOPEN king pijnlijk overkomt, nu er dat geval zou het in een enkel nog altijd zo'n grote behoefte geval niet eens nodig zijn ge- Om de weg te kunnen aanleggen aan woonruimte is", weest om te gaan onteigenen, moesten er aan de Postlaan Drie bewoners moeten nu vee! vier huizen worden gesloopt. KROT grond afstaan, zelfs oplopend Drie daarvan gingen al in 1973 tot enkele honderden vierkante tegen de grond. Het vierde huis Burgemeester J, van den Brink is meters. is pas enkele dagen terug neer- enigszins verbaasd over hét De achter de woningen geprojec- gehaald, nadat er vervangende sloopprotest „Regeren is voor- teerde weg stond al aangegeven woonruimte was vrijgekomen. uitzien, maar aktie voeren ook", in het uit 1970 daterende be- in een protest aan burgemees- zo reageert hij. „Toen die drie stemmingsplan Commandeur- ter en wethouders en de raad- huizen gesloopt waren, wist je spolder. Tegen dit plan werden sleden protesteerden een aantal dat de vierde ook zou gaan. Wij door enkele Maaslandse mwo- inwoners tegen deze afbraak, slopen een woning zodra er een ners protesten ingediend tegen zij waren van mening dat het vervangende woning beschik baar is. Bovendien", aldus Van den Brink, „is deze woning door het ministerie tot krot ver klaard". Burgemeester Van den Brink kan zich het verzet tegen de voorge- 0 nomen grondonteigening wel voorstellen. „Het is niet prettig ri om een stuk van je tuin te .Zo moeten afstaan. „Wat ik echter 5I niet begrijp", vervolgt Maas- lands e eerste burger, „dat er destijds niemand van de bewo- r-i-h. ^Pf ners tegen het bestemmings- h plan gereageerd heeft". Datniemand die weg wilde be- |j*l|| strijdt Van den Brink ter zeer- ste. „Een aantal bewoners heeft L er zelf om gevraagd. Dan kun- nen zij aan de achterzijde bij hun woning komen en kunnen t - -. er garages worden gebouwd". De weg komt er volgens de - burgemeester zeker niet voor de ontsluiting van het gebied, v »- waar twee scholen alsmede een sportzaal komen. „We willen die huizen ook wel eens rioie- - ren, wat nu nog grotendeels op L de Vliet gebeurt". Het riool kan dan onder de weg gelegd wor- bestaande gebouwen. a)dus Van den Brink, die nog den, en niet door de tuinen. Toen er bezwaren dreigden, heeft' aanvoert dat de weg ook zal Volgens de algemene voorwaar- "de gemeente getracht met een worden gebruikt door de vuil- den verkoop van bouwterreinen alternatief tot een oplossing te niswagen. Hetgeen aan de voor- moet er bij nieuwbouw ge- komen. De weg ging verder van kant niet mogelijk is. doogd worden dat men er altijd de huizen, zodat er minder tuin „Onteigenen duurt lang, daarom bij kan komen. Wat volgens de afgestaan hoefde te worden, blijven we doorgaan met onder- burgemeester niet geldt voor „Dat wilde men echter niet", handelen", aldus de burgemees- Schiedam In het dienstencen trum De Vier Molens wordt morgen een contact-avond ge houden van de sectie Friendly Visiting, onderdeel van de Raad voor het Bejaarden werk. Op deze vierde bijeenkomst van Friendly "Visiting wordt onder meer gezongen. Tevens worden er kleurendia's vertoond. De aanvang is 's avonds kwart voor acht ter. Of de onteigeningsprocedu re doorgaat hangt nu van de gemeenteraad af. Gaat het niet door, dan komt de weg er niet en moet het bestemmingsplan gewijzigd worden. Met als con sequentie dat er dan wel vier huizen zijn afgebroken. Schiedam In de benedenzaal van de Opstandingskerk aan de Burgemeester Van Haarenlaan komt dinsdag 13 april de Ne derlands Christelijke Vrouwen Bond bijeen. Het wordt een gecombineerde bij eenkomst van de afdelingen Nteuwland, Centrum en KetheL Het onderwerp zal zijn Genesis 1: Schepping als bevrijding. De aanvangstijd is 20.15 uur. Schiedam In de gereformeerde kerk aan de "Westvest wordt zaterdag 10 april weer een sa- menzang gehouden. Aan deze avond werken mee: Henk den U2 (trompet), Aad Kool (bas) en het Crhistelijk Gemengd Koor Canzone. Het geheel wordt omlijst door samenzang waaraan mederwer- ken de organisten A van *t Hoff, W. Punt en H- Plaisier. De aanvang is 20.00 uur. De toe- gang is gratis. Rukkie was een 'moeilijke klant voor de fotograaf. Dol blij dat hij uit zijn hok ge haald werd rende hij in het rond en sprong kwispelend te gen iedereen op die hij zag. Eenmaal buiten in de zon rook en zag hij zoveel nieuwe din gen dat hij geen ogenblik stil stond. Na veel knippen is deze foto eruit gekomen. Hukkie, de naam zegt het al; geen rustige medewandelaar maar één vol energie, die van het een naar het ander springt Als je hem zo ziet springen begrijp je de mensen niet die een hond van twee jaar afwij zen, omdat hij te „oud" zou zijn. Gemiddeld wordt de mens zeventig jaar oud, de hond tien jaar. Dat betekent dat in verhouding 1 hondejaar gelijk is aan 7 mensenjaren. Dus een hond van twee jaar is te vergelijken met een kind van veertien jaar, en dat is beslist niet oud. Speels is Ruk kie nog genoeg. Met het bot van rendierhuid was hij erg blij. Een welkome afwisseling in het saaie bestaan van een asielhond. Hij nam het mee naar een stil plekje en ging er lekker op liggen kauwen. Toen Rukkie op 22 maart in het Dierentehuis gebracht werd met als reden dat hij niet alleen kon zijn, was hij erg mager en schuw. Hij plaste bij het minste van de zenuwen. Dat doet hij nu beslit niet meer want Rukkie weet zich uitstekend aan te passen. Van het eten dat hij voorgezet kreeg heeft hij deze weken dankbaar gegeten en hij "ziet er weer sterk en gezond-uit En dan onze andere gasten, In het eerste hok zit Tasja, een ^ef klein hondje die wat ang stig is voor mannen, maar gek op kinderen. Daarnaast zit Ne ro, een bastaard-Groenendae- ler, die nogal zenuwachtig is. Dan komt er een kruising tus sen een boxer en een herder en daarnaast zit Rukkie. Dan komt Tosca, een reu van 3 jaar, wiens ouders waarschijn lijk twee soorten jachthonden waren. Achteraan zit Blacky, een jong hondje dat nog niet alleen ge laten kan worden, en aan de overkant zit Whisky, een Coc ker Spaniel, die agressief is tegen kleine kinderen. Wie op zoek is naar een lieve poes of kater moet beslist eens langskomen. Er zitten dan wel geen jonge katjes van 6 we ken, die zoveel gevraagd wor den omdat ze er zo schattig Broersvest 6. TeL 2682 0G -q- SCHIEDAM uitzien, maar waarvan de mensen vergeten dat ze hun ondeugende periode nog moe ten krijgen, waarin het nodige vernield wordt Wel zitten er volwassen katten, die die pe riode achter de rug hebben, maar nog erg speels zijn. De mensen vergeten dat kleine katjes net zo groot worden als de katten in het Dierentehuis, die nu voorbij gelopen wor den. Het Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2 te Schiedam, tel. 714151, is geopend, maandag tJm vrijdag van 9 tot 12 en van 13 tot 16 uur, zaterdag van 9 tot 12 en zondag de hele dag gesloten. Zaterdagmorgen is er weer inenten tussen 10 en II uur. Signalement Ras: bastaard-Herder Leeftijd: 2 jaar Geslacht: mannelijk Naam: Rukkie Kleur, zwart-bruin Beharing: kort Schofthoogte: 48 cm Bijzonderheden: kan niet alleen zijn, lief voor kinde ren, is niet Ingeënt (wordt nog wel gedaan)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3