.ScMedamse Sportraad. krijgt meer bevoegdheden9' knnv terug in Passage/Bio „Jesus Christ Superstar" Met de op stap CHEMISCHE ANALISTEN Binnenkort eerste daad Herman Posthoorn: GEMEENTE SCHIEDAM A Aannemingsmaatschappij Joost 6. Mak B.V. 1} Machinist 2} Metselaars 3) Timmerlieden Bejaarden Swan Arcade gaan op reis m Tourix DONDERDAG 8 APRIL 1976 Vlaardingen/Schiedam De afdeling- Vlaardinge- n/Schiedaro van de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhistorische Ver eniging slaat de vleugels steeds wijder uit in de richting van een regio- naai afdelingsverband. Mits het hoofdbestuur hiermee akkoord kan gaan, wordt binnenkort ook de naam „Maas sluis" aan de afdelings- naam toegevoegd. Dit was onderwerp van ge sprek op de jaarvergade ring. Tijdens deze bij eenkomst stelde secreta ris P. W. Boom zijn functie beschikbaar en ook het bestuurslid, me vrouw A. Kerkhoff, stel de zich niet herkiesbaar. Het bestuur riet er nu als volgt uit: voorzitter, D- M. van Kam pen, algemeen secretaris, G. T. Witte, penningmeester, C. J. Amsterdam, vice-voorzitter H. J. Dijkerman en als algemene leden: H. X M, de Vette, A. X van Gameren en J. Poot. Een tweede belangrijk punt op deze vergadering was het verplaat sen van de werkgroepbijeen komsten naar Schiedam. Deze werden steeds gehouden- in het zaaltje „Het Nieuweland" in Vlaardingen-Oost. Sinds 1 april kan vergaderd worden in het Centrum Stricklede te Schie dam waar de KNNV de be schikking heeft gekregen over een zaaltje op de tweede verdie ping. Vooral voor de Schiedam- se leden is de verhuizing een grote verbetering nu het zaaltje goed is te bereiken met bus 52, ook voor de leden van buiten Schiedam en Vlaardingen, via het NS station. In het lenteprogramma van de KNNV staan wederom de nodi ge interessante excursies waar bij ook niet-leden zich kunnen aansluiten. Zaterdag naar Veer mansplaat bij Ouddorp, wat te vens een korte bootreis inhoud. Op de plaat kunnen, nu de vo geltrek aan de gang is, interes sante waarnemingen gedaan worden. Aanmelden voor de ex cursie is mogelijk bij de excur sieleider H. J. Dijkerman, tele foon 707505. De vertrektijd is bepaald op 8.15 uur vanaf het station Vlaardin gen-Oost. Met als gids de heer C. J. Amsterdam wordt zondag 18 april een rondwandeling ge maakt door het Staelduinse BosïjHier kan men de uit hun winterverblijven teruggekeerde vogèls observeren en beluiste ren.* Vertrek vanuit Vlaardin gen om 8.ÜD uur vanaf het Kol- pabad. Zij die per auto komen verzamelen zich bij de parkeer plaats bij de Antoniushoeve na bij het Staelduinse Bos. Schiedam Herman Posthoorn. Een wat kleine, zwarte man die gedurende het ge sprek geniet van een pijp. De nieuwe sport wethouder van Schiedam. Hij is 31 jaar jong, lid van de PvdA en zelf enthousiast sportliefhebber. Zat het afgelopen week einde met gemengde gevoelens te kijken naar SVV en is zelf actief in de korfbalwe reld. Maar daarover later meer. Zeker is het wel dat als alle voornemens uitkomen Herman Posthoorn veel zal veran deren in de Schiedamse sportwereld. Het geen uiteraard nodig is want onder leiding van eerst mevrouw Verweij en later Clara Visbeen sliep de stad duidehjk in. Bleef ook ver achter vergeleken bij andere gemeen ten. Posthoorn is zelf actief korf baller, Zijn „carrière" ver telt hij zelf: „Ik ben in Rotterdam op 12-jarige leeftijd bij Trekvogels be gonnen. Daar kwam ik niet verder dan het tweede. Ik ben nooit zo.fanatiek ge weest. Dat past ook niet zo in de sfeer van de PvdA. Binnen de vereniging heb ik veel aan het aspiranten- werk gedaan en bovendien heb ik mijn scheidsrech- tersdiploma. Op dit mo ment speel ik nog in het vierde team van Succes." Ingeslapen Eerder is al gesteld dat Schie dam qua sportbeleid wat is ingeslapen. In vele plaatsen is de sportraad al functio neel terwijl Schiedam nog een adviserende taak aan de raad heeft. Hoe wil Post hoorn dit gaan aanpakken? De wethouder: „Er ligt een ontwerp klaar voor een nieuwe verordening. Daarin staat dat de sportraad meer bevoegdheden zal krijgen en dat het gaat werken met een eigen begroting. Het wordt dus een officieel functionerende commissie waarin de taken gedele geerd worden. Overigens neeft de huidige sportraad al bevoegdheden." Eerder werd in deze krant door het bestuur voetbal vereniging Ursus een aan val gedaan op het beleid van de sportraad. De voet balclub had ambitieuze plannen maar moest wel erg lang wachten op toe stemming. Posthoorn daar over: „Een reactie vanuit de sportraad heb ik hierover niet gehoord. Wel heb ik met een lid van de bouw commissie van Ursus ge sproken. Het voorstel Egt bij de gemeente en ik ver wacht dan ook een zeer snel besluit." Politiek Steeds meer gaan sport en politiek samen. Immers, de diverse partijen kunnen door bepaalde beloften re kenen op een grotere aan hang. Hoe denkt de wethou der daarover? Herman Posthoorn: „In de praktijk kan je dacht ik niet stellen dat het samengaat Wel is het zo dat de meesten in de bchandallg raad gevoelig zijn voor de wensen en verlangens van de sportbeoefenaars. Kijk, een voetbalclub zonder veld is niets. Dus moet er een dan een onkostenvergoe ding. Maar als de cijfers het rechtvaardigen zou ik totaal geen moeite hebben met subsidie voor SW," door Marlijn Verwaaijen bepaald voorstel komen Op dat moment ontkom je er niet aan dat sport en poli tiek samengaat." Schiedam verkeert in de al dan niet gelukkige omstan digheid dat er een betaalde voetbalclub speelt Een club overigens die het nog steeds moet doen zonder subsidie. „Je moet natuurlijk onder scheid maken," meent Her man Posthoorn, „Een ver eniging als SW kan je nou eenmaal niet vergelijken met Ajax, Maar ik ben lid geweest van een werkgroep van de PvdA waarin we onderzocht'hebben wat de gemiddelde speler van SW verdient. Dat is niet meer Overigens heeft- SW al een aantal jaren achter elkaar om financiële steun ge vraagd. Vooral de laatste aanvraag werd op schanda lige manier behandeld. Vo rig jaar diende voorzitter Maarten Elzing een aan vraag in. Er werd gezegd dat een commissie ad hoe benoemd zou worden die dit alles zou bezien. Nu, al meer dan een jaar geleden, heeft de SW-preases nog steeds geen antwoord en was de commissie nog niet eens geformeerd. Schiedam bewees weer inge slapen te zijn. Herman Post hoorn weet er van af. En verklaart: „Dat is niet een puur Schiedams probleem. Eerder is overigens al tot tweemaal toe een verzoek van SW afgewezen. Maar goed, die commissie is in derdaad wel benoemd. Al leen was er de situatie dat er een landelijke commissie aan een onderzoek bezig was betreffende subsidie voor betaalde clubs. Dat heeft erg lang geduurd en de commissie is er nog niet uit. Toen moest de beslis sing worden genomen: mee draaien of de zaken puur Schiedams bekijken. Waar schijnlijk zijn we dus aan dat laatste nu toe. Ik geef wel toe dat het niet in orde is dat de verenigingen zo lang op antwoord moeten wachten. Ilc zeg met opzet verenigingen omdat SVV echt niet de enige is. Het staat in' ieder geval als een paal boven water dat ik die zaken eens goed ga doorne men." Sporthal En dan de Margnethal. De enige sporthal die Schie dam rijk is. Een te kleine hal ten opzichte van de be hoefte. Een voorbeeld: de dames van de basketbal ver eniging Juventus zijn gepro moveerd naar de eredivisie. Hetgeen inhoudt dat ook doordeweekse wedstrijden moeten worden gespeeld. Is echter onmogelijk omdat de ruimte ontbreekt. Uitbreidingsplannen zijn al op tafel gekomen. Herman Posthoorn: „In 1971 is be sloten te decentraliseren. Dat betekende geen mini- hallen (die zijn veel te duur) maar wel uitbreiding van de sporthal. Maar ja. er is in die tussentijd zoveel ge beurd dat er nu opnieuw wagen verwacht worden. Ik meen dat die op de agenda van 21 april staan. Dan zul len we ons andermaal bera den over deze kwestie. We! is een voorbereidend besluit opgesteld waarin staat dat de grond achter de Mar gnethal bestemd zal wor den voor recreatieve doe leinden. Dat was namelijk nog niet gebeurd. Maar ie dereen is het er wel over eens dat de huidige sporthal te klein is ja." Plannen genoeg dus voor Her man Posthoorn. Het zou na tuurlijk prachtig zijn als dit alles gerealiseerd zou wor den. Posthoorn zal het uite raard niet alleen kunnen doen. Moet steun hebben van ondermeer de spor traad. Het is te hopen dat ook zij de verandering aan kan. Het zal wel wennen zijn..... Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat vanaf heden op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage zijn gelegd de WIJZIGING VAN DE ALGEMENE POLITIEVERORDENING (betref fende gevaarlijke stoffen) en de VERORDENING IN ZAKE HET VERVOER GEVAARLIJKE STOFFEN, vast gesteld door de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 24 november 1975. Burgemeester en Wethouders maken voorts bekend op grand van de nieuwe verordening Rijksweg nr.„ 20 wordt aangewezen als algemene route voor öoorvoar, waarlangs transporteenheden met gevaar lijke stoffen mogen rijden. I Schiedam, 8 april 1976 r Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Secretaris, de Burgemeester, M. J. Blok A. J. Lems Rotterdam, Bijlstraat 15, tel. 290288 vraagt voor mobiele bouwkraan in bezit van hijsbewijs voor onderhoudswerkzaamheden. voor onderhoudswerkzaamheden. Sollicitaties aar bovengenoemd adres of telefo nisch na 19.00 uur onder nr. 01880-11735 of- 01828-2869. DANIEL C. GRIFFITH HOLLAND B.V. vraagt voor haar laboratoria Opleiding M.B.O. of H.B.O.-A Sollicitaties schriftelijk of telefonisch aan de heer F. J. M. Oosterwijk, Postbus 4 - Rotter dam-Hoogvliet. Telefoon: 010-168011. In PASSAGE/BIO een reprise van Norman Jewisons njnsfcalver- filming van „Jesus Christ Superstar". Het is een boeiende con frontatie met een moderne opvatting. Voor de liefhebbers van de musical-moderne (rock)stijl lijkt er weinig te klagen. Uitgangs punt is uiteraard geweest dit evangeliefragment met een levens stijl van de jeugd van deze tijd te verbinden. Dat vindt men niet alleen terug in de keuze van de jonge Amerikaanse bezetting, maar ook in hun informele manier van acteren, zingen en dansen. Het is een beetje symbolisch, zoals het kader van de film al aangeeft en daar zijn met mate ook moderne verwijzingen als tanks, straaljagers en nog wat anachronistische attributen bijge haald. Het accent lijkt vooral te vallen op de confrontatie tussen Jezus en Judas, door een neger vertolkt De laatste wilde zijn meester tot in zijn verraad dwongen tot een rol, die deze niet voor ogen had. Jezus was een non-conformist, die in zijn getuigenissen een eigen humane verantwoordelijkheid voorstond. De film geeft aan hoe hij noch door zijn eigen volgelingen, noch door de farïzeeers en schriftgeleerden (die hun verstarde tradities bedreigd zagen), noch door de Romeinen en Herodes, die in hem een naar wereldse macht zoekende man vreesden, begrepen werd. In de jeugdmatinees van PASSAGE/BIO Indianenvertier in „Old Shatterhand". In het grote PASSAGE wordt „Gone with the Wind" nog een week geprolongeerd. Maasland De vliegva kantie, die het Maas- landse dienstencentrum in samenwerking met dienstencentrum „Kor- pershoek" te Schiplui den heeft georganiseerd, is volgeboekt. Vijfender tig bejaarden vertrek ken op maandag 10 mei naar het Gardameer in Italië. De terugreis is op maandag 17 mei. De reis is in de plaats gekomen voor een vakantie op Mallorca, die van de winter gehouden zou worden. Uit protest tegen de doodvonnissen in Spanje werd destijds echter van die reis af gezien. De bejaarden nemen hun intrek in Garda. Vandaaruit worden ook diverse excursies onderno men, o.a. naar Venetië. Ook in eigen land kan er aan een vakantieweek voor ouderen worden deelgenomen. De volks hogeschool „Olaertsduin" te Roe kan je staat daar in de week - van 28 juni tot 3 juli voor open. De leiding van het dienstencen trum kan hier nader over infor meren Vlaardingen Het trio Swan Arcade treedt za terdag op in het gebouw van Assurance tourix aan de Hoflaan in Vlaardingen. Het trio was al eerder in Vlaar dingen tijdens het door Tourix georganiseerde folkfestival van 1973. Swan Arcade bestaat uit Dave en Heather Brady en Jim Boyes. De heren zingen a-capella, maar hebben toch een minia tuur synthesiser bij zich. De groep ontstond in 1972. Jim Boyes verliet het trio al weer snel en zijn plaats werd ingeno men door Royston Wood. Wood heeft het ook niet lang in Swan Arcade uitgehouden. Hij ver dween na acht maanden. De twee broers zijn toen een roek- groepje begonnen, hetgeen niet zonder succes was. Het contact met Boyes bleef echter al die tijd behouden en met her nieuwd enthousiasme zijn ze daarom weer begonnen. Een scène uit „Jesus Christ Superstar" (in PASSAGE/- BiO).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5