Jubel en tragiek rond allersterksten De Ooievaars capituleert laat Positie Van den Kerkhof! m gevaar EAGLES EÏÏN VAN DE ACHT TH Per fekt zet opmars voort I Marathon voor Hans van Kas teren geen einddoel Leonidas/ Dovido vierde Spirit ingedeeld Bestuur ROVS Alleen Koos van Es tweemaal winst Zevende ronde Vlaardings damkampioenschap: JL/UiNJJiVrtiJAvj o rtJL'o.-Vi±j Schiedam Het eerste team van de Schiedamse tafeltennisver eniging TH Perfekt «et zijn op- mans naar het kampioenschap onverdroten voort. In twee wedstrijden pakte het team wederom de punten in thuis wedstrijden tegen Favoriet 3 cn SVK 2. Beide teams moes ten ook in hun eerste ontmoe ting in TH Perfekt hun meer dere erkennen. Tegen Favoriet 3 werd het dit maal een 7-3 zege en SVK werd nu met 6-4 teruggewezen Uit twee wedstrijden moet het team nu nog één puntje weten over te houden om het kampioen schap te kunnen gaan vieren en de hieraan gekoppelde promo tie naar de tweede klasse Op de tweede plaats van de rang schikking staal het Rotterdam se Telefoon met vier punten achterstand. Dit team wordt vrijdag de tegenstander van de Schiedammers. Indien uit dit treffen het benodigde ene pun tje wordt overgehouden, is er na afloop groot feest in kringen van dit Tapijthal Perfekt. Schiedam Het softbalteam van Spirit is ingedeeld in de eerste klas (afdeling), samen met Ale xandria '66, Antillian Stars, St. Lodewijk, Neptunus, Schiedam 2, SCR en Sparta. De reserves van de Schiedamse club zijn ondergebracht in de derde klas, samen met Green Sox 3, Schiedam 3, St. Lodewijk 2„ Thunderbirds, RM. Botlek en Alexandria '66 3. De reserves spelen een volledige competi tie, terwijl dat voor het stan daardteam een halve is. Daar na wordt de eerste klas ges plitst in vier bovenste en vier onderste ploegen, waarna weer een hele competitie wordt ge speeld. Vlaardingen Na de laatste ver gadering van het Algemeen Be stuur van de ROVS ziet het bestuur er als volgt uit: voor zitter J. M. Leegsma, secretaris A- F. Brouwer, penningmeester H. S- van Geel, tweede voorzit ter C. Smitli, tweede Secretaris W. J. van den Broek, commis saris van materiaal W. Rietvor st. commissaris A. M. Valk, commissaris J. Visser. Rotterdam De Rotterdamse Turnbond hield in de Sporthal Prins Alexander turn wedstrij den waaraan ook werd. deelge nomen door verenigingen uit het Waterweggebied. Het Vlaardingse Leomdas/Dovldo eindigde in de Vierkamp voor turnsters met 354.7 pnt. op de vierde plaats. De vereniging THOR uit Schiedam werd ne gende met 312.6 pnt. Bij de keuzewedstrijden verover de de meisjes van Leonidas/Do- vido op het onderdeel „lange mat" met 14.6 pnt. een fraaie tweede plaats en een derde plaats by het minitrampsprin- gen met 14 punten. Het rayon Delfland van de RTB stelde de jeugdleden in staat om in de Vlaardingse Lj jnbaan- hal vaardigheidsproeven af te leggen voor de klassificaties A B en C, wat de eerste stappen betekenen op weg naar de wed- strïjd-tumsport. In totaal na men enkele honderden jongens en meisjes hieraan deel Ook de verenigingen Leonidas/Dovido en LTV uit Vlaardingen en THOR uit Schiedam. Vlaardingen Sinds de Griekse ijlbode Phi- dippides meer dan 2400 jaar terug van Marathon naar Athe ne liep en de 42 kilo meter en 195 meter lange race met de dood moest bekopen en in 1896 weer een Griek de schaap herder Spiridon Loues als eerste het mar meren stadion van Athene binnenkwam, is er nauwelijks een tak van sport te be denken, die zó tot de verbeelding spreekt van de mensen als de marathon. We kennen de vereniging van sporthelden, maar die staat nauwelijks in de schaduw hij wat de Marathonhelden bij de klassieke Olympische Spelen is overkomen. Want wie kent niet het verhaal van de enkele jaren terug overleden keizerlijke schil wacht uit Ethiopië, Abebe Bikila? Wat de atletiekwereld nog nooit in eeuwen had gezien, gebeurde, toen Abebe barre voets als overwinnaar het Door Bas van den Berg stadion van Romeberetkte, fris en opgewekt alsof hij aan een warming-up bezig was. Als aasgieren op een stuk vlees stortten zich de media en de psychologen op deze man, maar veel verder dan de conclusie dat het een natuurtalent was, kwam mea eigenlijk niet. Abebe Bikila kende namelijk geen trainingsschema zoals de moderne atleten. Hij werd met medisch en psycholo gisch begeleid, hij kwam al leen maar even naar Rome om mee te doen en vestigde toen meteen een record- Overigens kent de marathon geen officieel record, omdat telkens op andere plaatsen in de wereld wordt gelopen en de omstandigheden zeer verschillend zijn. Het feit dat de zevende aflevering van de Westland-Marathon veel Engelsen telt, komt voornamelijk voort uit het feit dat het parkoers door Europa's groentetuin vlak is en beschermd wordt voor de wind. Toch heeft mén een lijstje van zeer snelle mara thons bijgehouden. Hoewel de eerste marathons van de moderne Olympische Spelen vrijwel uitsluitend tijden lie ten afdrukken van rond de drie uur. waren er al gauw lopers die kans zagen Ou1" t r de 21/2 uur grens te komen: Emile Zatopek 2.23.03.2, Alain Munoun 2.25, Abebe Bikila 2.12.11.2 en Ketei Son met 2.29.12 Het officieuze record staat op naam van de Australiër Derek Clayton, die in België de marathon aflegde in twee uur en acht minuten- Het persoonlijk record van de Nederlandse marathonloper Aad Steylen is twee uur èn negentien minuten, welke tijd tevens geldt als Neder lands record. Twee jaar te rug deed Geert Jansen op de winterraarathon in Apel doorn nog een poging die tijd omlaag te brengen, maar bij de controle jswam vast te staan dat de Ainster- Broer Ra If prepareert zich volledig op de marathon Hans van Kasteren marathon tussenstation dammer, die ook zaterdag in Maassluis is te zien, met zijn 2.18.39, 500 meter te weinig had gelopen. Anders zou hij op 2.2Ö zijn uitgeko men. Eén van de meest dramatische finishes van de marathon loop gebeurde in 1908. De Italiaan Dorando_ Piëta kwam wankelend van uit putting naar de eindstreep. Telkens zakte hij in elkaar, totdat officials besloten do man al ondersteunend over de laatste meters heen te hrengen. Pietri werd gedis kwalificeerd .Het oude Londense White City Station stond op zijn kop, maar de jury was onverbiddelijk, de marathon is 42 kilometer en 195 meter en daarmee uit. Toch beschouwde iedereen Pietri als de overwinnaar. De man die als tweede kwam en door diskwalifica tie van Pietri winnaar werd, kwam nauwelijks in het(stuk voor. De zes voorafgaande West- 1 and-Marathons kende geen dramatische ontknopingen. De zevende aflevering, za terdag, kent bovenal een op timale medische begelei ding. De kans is groot dat dokter Van der Endt uit Monster tijdens de wed strijd beschikbaar is, die zal worden bijgestaan door tal van fysiotherapeuten en masseurs. Op dit moment zijn dat Memster, Haak, Van Vom, Van Kleef, Van Adrichem en Van Wijk. Da marathon dwars door Eu ropa's groentetuin heen, die als zeer veilig bekend staat, leverde ooit een tijd op van 2.18.12.8 voor de snelste lo per. Dat was Jeffry Norman uit Engeland. Eén van de atleten die zich thans volle dig prepareert op het spek takel is Hans van Kasteren uit Schiedam. De superlange afstandsatleet van Fortuna won de eerste aflevering in 2.32.43.8 en is thans met zo'n 130 kilometer per week be zig klaar te zijn voor de ruim 42 kilometer. „In de winter heb ik het aantal ki lometers opgevoerd tot 200", zegt hij. „Belangrijk is dat je elke nacht aan acht uur slaap kan komen. Mijn voe ding is normaal met ais ex tra een ijzer- en vitamineta- blet Het lopen van een ma rathon, zoals zaterdag, zie ik voor mij zuiver als een voor bereiding voor het nog lan gere werk. De meeste vol doening vind ik op de 100 kilometer". Specialist Hans van Kasteren mag zich daarin een specialist noe men, getuige het feit dat hij voor die afstand vierde op de wereldranglijst staat. De Schiedammer liep die, su per, superlange afstand al driemaal, tweemaal in Duits land en eenmaal in Belgie. Bij zijn broer Ralf heeft stu die een tijd lang gepreva leerd, niettemin heeft hij zi ch, nadat hij begin deze maand lid is geworden van AV. Fortuna, volledig gecon centreerd op de marathon. Ook hij loopt per week zo'n 120 kilometer, houdt er acht uur nachtrust op na en ge bruikt na zijn normale voe ding alleen maar wat extra fruit. Bertus Stigter, eveneens van Fortuna, moet in staat zijn om onder de drie minuten te komen. Hij traint 90 kilome ter per week, in tegenstelling tot clubgenoot Aad van der Water, die zijn indicatie van de lange afstand in tijd uit drukt". Als ik mij goed voel loop ik gemiddeld 21/2 uur. Ik gebruik normale voeding en doe lichte yoga-oefemn- gen, speciaal gericht op de lange afstand". Schiedam Het standaardteam van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooievaars heeft in de vierde klasse vaa a, tafeltennïscompetitie zijn tweede nederlaag opgelopen. Ondanks het verlies in de thuiswedstrijd tegen 21 Up 10 met 2—8, boden de Schiedammers veel tegenstand. Dit bleek ook uit de zes beslissende derde games die er nodig waren, waarvan er slecbfe één in winst werd omgezet. De anders zo voortreffelijk in vora zijnde Ronald Oosthof, kwam, evenals Ton vaa Balveren, té/f tot winst. Alleen Koos van Es kwam tweemaal zegevierend uil de strijd. In dezelfde klasse leed het reser veteam bij koploper Overschie ook al een 8—2 nederlaag. Eveneens vierde de spanning hoogtij, omdat er liefst zeven beslissende derde games nodig waren. Éénmaal winst boekten Kees van Veen en Teun Kroo- ne. Cees Kroone stelde teleur door geen enkele overwinning te boeken. In de vijfde klasse leed het derde team tegen Uni lever 4 een 3—7 nederlaag. Rob Knol kwam tweemaal tot winst, Rienus van der Zouweri' een maal, terwijl Marja Visser geen enkele overwinning op haar naam bracht Door hattricks van Piet Groeneweg en Arie Kroone, behaalde het vierde team bij RAP 3 een 3—7 over winning. In de openingspartij tegen de zeer sterk spelende Vermaat had Ronald Oosthof weinig in te brengen. Met verlies in twee games, 15—2! en 17—21, stond De Ooievaars al snel op een 0—1 achterstand. Een overwin ning van Koos van Es op Mar tens, 21—14 en 22—20, bracht de spanning bij de 1—1 stand weer terug. Deze was in de partij van Ton van Balveren tegen Van der Wijngaard te snijden. Na veel tegenstand ver- loor hij de eerste game met 17—21. Winst van de tweede game, 21—18, maakte de derde game noodzakelijk, die hij ech ter na 1918 voorsprong toch uit handen gaf en met 19-2i verloor; 1—2. Afstraffing Het dubbel. Koos van Es en Ro- nald Oosthof, won ternauwer. nood de eerste game van Ver- maat en Martens, 19—21, om vervolgens de tweede en denk game, 16—21 en 17—21, te ver- liezen; 1—3. Ook Koos van Es kon aan Vermaat geen weer stand bieden. Na verlies in twee games, 16—21 en 19—21, keelt De Ooievaars halverwege de strijd tegen een 1—4 achter stand aan. Ondanks winst van 21—17 in de eerste game vjui Ronald Oosthof tegen v.& Wijngaard, kreeg hij in de twee- de en derde game een gevoelige afstraffing met 14—21 en 10—21, waarmee de nederlaag bij een 1—5 stand al flink be gon af te tekenen. Door een nederlaag in twee games 17—-21 en 9—21, van Ton van Balveren tegen Martens, werd dit bij 1—6 al een feit. Alleen Koos van Es was nog in staat om de nederlaag een wat draaglijker aanzien te geven.' Dit gebeurde na een overwin- ning in drie games, 15—21, 2116 en 21—19 op v.d. Wijn gaard; 2—6. De resterende par tijen tussen Ton van Balveren tegen Vermaat en Ronald Oost hof tegen Martens gingen na drie games verloren, waarmee de 2—8 nederlaag een feit werd. Vlaardingen Na de zevende ronde in het Vlaardingse damkam pioenschap zijn er weinig veranderingen aangebracht in de klassering in de drie klassen. In de hoofdklasse verspeelde leider Dik van den Kerkhoff zijn eerste puntje aan Erik de Heide die zodoende kanshebber blijft voor dc tweede plaats. Een plaats die hij overigens deelt met Biel, die tegen Van Mastrigt met remise genoegen moest nemen. Verder speelden Niestadt en Vaa Splunter tegen elkaar remise, terwijl Verburg van Van Hertuw won. De partijen Torn—Tamboer en Van Veelen—Heuvelman moesten worden uitgesteld. In de eerste klasse was Mast vrij en zag toe hoe zijn concurren ten Bolderbeij en Van Oud- heusden tegen elkaar remise speelden. Vermeulen behield zqn kans' op de titel door zijn zege op Hobby Tedja, die zijn vorm maar met tc pakken kan krijgen. Van Woerden raakte weer wat achterop, nu hij beide punten aan Bolderheij moest laten gaan. Dessens behaalde zijn eerste overwinning ten kos te van Joop den Breems, terwijl Wout den Breems van Autar verloor. In de tweede klasse heeft na Sim mer thans ook Van der Velden zich uit de strijd teruggetrok ken. Dat waren dan twee deel- nemers, die als niet-leden van VDV zich lieten, inschrijven en zich terugtrokken na vier par tijen te hebben verloren. Geldof heeft de leiding behouden dank zij een overwinning op Jan Lu- illlil! Maassluis In de strijd om de Nederlandse B-beker van de Nederlandse Basketbal Bond, is Stomerij van den Bosch Eag les doorgedrongen tot de laat ste acht. Waarmee de Maasslui- zers opnieuw aantonen dat zij aan een uitstekend seizoen be zig zijn. Immers, in de competi tie is de situatie nu zo dat zij na de knappe overwinning op Binnenland de meeste aan spraak maken op promotie naar de tweede divisie. De twee wedstrijden in de kwart finale worden morgenavond en zaterdag 17 april gespeeld. Te genstander is DSS uit Haarlem, waar de Eagles het eerst naar toe gaan. VDBE bereikte de kwartfinale door achtereenvol gens Braggarts uit Heerlen, B.C. Werkendam en HOC uit Haarlem met ruime overwin ningen uit te schakelen. Samen met DSS en Blitz uit Den Haag, rijm de Eagles de enige districtsteams die zich bij de laatste acht wisten te plaatsen. De andere vijf zijn tweede div> sseteams. DSS kwam in de kwartfinale door Silvertown Lions in de vorige ronde uit te schakelen. Het werd een moei zame zege, die voor de Eagles aangeeft dat een plaats in de halve finale haalbaar kan zijn. Silvertown Lions werd door VDBE in de competitie twee maal geen schijn van kans ger geven. In de andere wedstrijden van de kwartfinale ontmoet het Bra bantse Hertogballers het Haag se BUtz, De Brabantse tweede divisieclub heeft hier de beste papieren. Uit Brabant doet ook nog mee Pluto, dat het op gaat nemen tegen SV Spakenburg. De Spakenburgers spelen in de competitie in dezelfde afdeling als het Schiedams Juventus een vooraanstaande rol en zijn te gen Pluto veruit favoriet. Noord-Holland wordt vertegen woordigd door Noordkop uit Den Helder en Ariola uit Am sterdam. Twee teams die ook in de competitie tegen elkaar uit komen en daarin strijden om de tweede t/m vijfde plaats. VDBE gokt op twee ti tels: beker en competitie cassen, die een remise-aanbod had afgeslagen. Voerman blijft tweede na zijn winst, behaald op Van der Kuil, terwijl Boude- wijns zijn achterstallige partij tegen Nentjes in winst omzette en zodoende ook nog tot "de kanshebbers behoort, Uitslagen De uitslagen waren in de hoofd klasse: Biel-Van Mastrigt H Van den Kerkhoff-De Heide 1-1,Niestadt—Van Splunter 1—1 en Van Hertum-Verburg 02. Eerste klasse: Van Oud- heusden—K. Bolderheij 1—h Van Woerden-K. Bolderheij 6—2, Vermeulen—Tedja 2—8, J- den Breems—Dessens 0—2"en W. den Breems—Autar 0-2 Tweede klasse; Van der Kuil— Voerman 0—2, Van der Har- st—Peels 0—2," Bredius-MoS- tert 2—0, Geldof— Lueassen 2-0 en Neutjes—Boudewljiis 0-2. Stand damkampioenschap van Vlaardingen na de zevende ron de: Hoofdklasse: - 1. v. d. Kerkhoff 6 R 2. Biel 1 j> 3. Qe Heide 4. Tem 6 I 6 6 7 6 5. Verburg 6. Niestadt 7. v. Mastrigt 8. Heuvelman 9. Tamboer 10. v. Veelen 11. v. Hertum 12. v. Splunter Eerste klasse: 1. Mast 2. Vermeulen 3. R. Bolderheij 4. v. Oudheusden 5. K. Bolderheij - 6. v. Woerden 7. Dessens 8. Autar 9. W. den Breems 10- Tedja J 11. J. den Breems klasse 1. Geldof 2. Voerman 3. Nentjes 4. Lueassen - g 5.Boudewijs 4 - 6. v.d- Harst 7. Mostert 8. Peels 9. Bredius 10. Langeweg 11. Korver 12. v. d. Kuil

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6