Schiedamse formatie op tv „Er zijn weinig Hbs dingen die hier niet kunnen" Nota SGZ-directeur Van Ginneken: VRIJDAG 9 APRIL 1976 markt Rommel Carillon concert Fico-films Info-avond Maaslandse confessionelen Ruilen in Maassluis Tentoonstelling over Maassluis Te snelle automobilisten op de bon Film in De Tempel Voetganger aangereden lilllililllilli Maassluis Wijkvereniging Komponist houdt morgen een rommelmarkt Deze wordt houden m het wïjkgebouw aan de Mozartlaan te Maassluis. Ie- dereen die wat te verkopen heeft kan de spulletjes inleveJ ren op vrijdagavond van zeven tot half negen. Zaterdag vanaf twee uur worden de goederen geveild. Tien procent van het verkoopbedrag is bestemd voor de wijkveremging. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen op de Van Beethovenlaan 431 (tpi 11835). Maassluis Vanuit de toren van de Grote Kerk van Maassluis »l morgen het wekelijkse ca- rülonconcert weerklinken. Stadsbeiaardier Gerard de Waard t speelt van drie tot vier de volgende werken: drie ei gentijdse Nederlandse liederen, drie kinderliedjes uit de film Seeuwwïtje van Walt Disney, drie arrangementen van Mol zart, drie populaire liedjes, de rondino van W. Franken «n werken van L, 't Hart en A. de Klerk. Hij besluit het program, ma met een ïmporvisatie. VLaardingen Bij de Fico staat morgenmiddag de film profes sor Popper heeft het moeilijk" op het programma. In Triangel is deze film om half twee te zien en in Middelhuyse niet al leen om half twee, maar ook 's morgens om tien. uur. Voor leden van de fico komt Louis de Funès zaterdagavond in Triangel Hij is te zien in de film „Fantomas slaat weer toe". De eerste voorstelling begint om half zeven en de tweede om kwart voor negen. Maasland De Maaslandse afde lingen van de CHU, ARP en KVP beleggen vanavond een informatie- en vragenavond. De wethouders en raadslieden van deze partijen gaan daarbij in op aktuele zaken als de ontoe- rendgoedbelasting, de Westlan draad, milieuheffing, de nieuwe gewestwet en de verkeersgelei ding door de gemeente. De informatieavond, die voor alle belangstellenden open staat, be gint om. kwart over acht in gebouw de Magneet Vooraf gaand aan deze gezamenlijke bijeenkomst, houdt de CHU haar jaarvergadering. Deze be gint om kwart voor acht Maassluis Morgen van half twee tot vijf uur 's middags wordt in gebouw De Sluis aan de G.'A. Brederolaan een post- zegelruilbeurs gehouden. De toegang is gratis. Maassluis In het gemeentemu seum van Maassluis zal van morgen af tot en met 2 mei de tentoonstelling Maassluis Bui tendijks een plaats vinden. Honderd jaar foto en prent over Maassluis zullen in het museum te bewonderen zijn. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zondag van twee tot Vijf uur en dinsdag avond van zeven tot negen uur. De eerste Paasdag en 30 april is het museum gesloten. Schiedam Bij snelheidscontro le heeft de politie deze week 20 automobilisten verbaliseerd- Op de Rotterdamsedijk werden woensdagmorgen van half tien tot elf uur 11 bestuurders be trapt op het overschrijden van de maximaal toegestane snel heid. De meetapparatuur registreerde diezelfde dag van half twaalf tot een uur nog eens negen te snelle automobilisten. De hoog ste snelheid die werd gemeten bedraagt 79 kilometer per uur- Schiedam Peter Watkins' fik» Punishment Park wordt mor genavond gedraaid in jongeren- sociëteit De Tempel aan de Overs chiesestraat Toegang sprijs is voor leden 2,50, de film begint om acht uur. Pu* nishment Park handeltover subversieve jongeren, die na een schijnproces voor de keuze worden gesteld; de cel in of het park. Welke laatste mogelijk heid ook geen pretje is. Schiedam Na een ongeval op de Rotterdamsedijk is' deze week de 26-jarige voetgangster C. Y. uit Rotterdam met een hersenschudding in het Ge meente Ziekenhuis opgenoe- men- door Gerard v.d. Heuvel „zeker dit seizoen Iaat een stij gende trend in de bezoekers aantallen zien en hij maakt daarbij het onderscheid" zelfs amateur-toneelverenigingen die toneel „voor de gein" spelen, krijgen veel bezoek." Door genoemde terugslag ont stond gelijk de behoefte naar het openbare programma. De zaal van de Stadsgehoorzaal heeft 700 zitplaatsen en die moeten worden gevuld. Van Ginneken: „Er wordt heel wat aangeboden. De impresa riaten bieden mij hun werk aan en soms zoek ik zelf uit, waar van ik denk dat het interessant is." De directeur heeft niet de uiteindelijke beslissing of iets wel en niet doorgaat „Nee, het is-een gemeentelijke schouw burg en de gemeente heeft de bevoegdheden overgedragen aan de Culturele Raad Vlaar- dingen, waarbinnen de beheers commissie van de schouwburg. Ik maak het programma en zij keuren het al of niet goed." Populair De Stadsgehoorzaal is populair. Dat bleek wel toen bijvoorbeeld André van Duin kwam. De Vlaardingers maakten graag gebruik van deze mogelijkheid in hun theater. Toch kiest de heer Van Ginneken niet altijd het hele populaire en zijn niet steeds economische motieven een aanleiding een groep te contracteren. „Het is niet in de eerste plaats de bedoeling om de zaal vol te krijgen. Je moet er ook dingen bij halen waarvan je eigenlijk al van te voren weet dat de zaal zeker niet volkomt, bijvoor beeld het gesubsidieerde zwaar dere toneel Doe je het echter niet, dan is dat een duidelijke culturele verarming voor de stad." Wel wordt tijdens het gesprek duidelijk dat er onder de men sen grote behoefte is aan een stuk ongecompliceerde lach. En ondanks dat het cabaret uitste kend loopt en de directeur de behoefte onder het publiek dui delijk begrijpt en onderkent wil hij ook zorg dragen voor een brok educatie op zijn specifieke culturele terrein. „Niet dat An dré van Duin geen kunst zou zijn" vult hij aan om begrips verwarring te voorkomen, „ze ker niet. Want als je zo'n voor stelling gezien hebt, echt ernaar hebt gekeken, dan kom je tot de ontdekking dat daar een stuk vakmanschap staat waar je respect voor moet hebben." Van Ginneken heeft ook veel te maken met het budget Via de gemeentebegroting is er voor zijn theater 80.0ÖÖ uitgetrok ken en hij moet zien dat hij daar lenminst£ 60.000 door recettes en dergelijke, van te rugverdient Dat 2ai dit seizoen Het Inspraak-kindje van de gemeente Vlaardlngen is gebo ren. Deze week kwam eindelijk hèt rapport der rapporten: de DoelsleIHngennota van het voorontwerpstructuurplan van Vlaardlngen. Een hele mond vol, maar dat mag ook wel want we hebben er maandenlang over gesproken. Inspraak- groepen, een Technisch Team, bestuurders en misschien ook wel gewone burgers zoals u en Ik. Maar nu Is het klaar. Een boekwerk van ruim 140 pagina's vol met Ideeéfn, suggesties, maar ook met harde eisen. Allemaal over het toekomstbeeld van Vlaardlngen. Hoe het moet worden, maar ook hoe het niet mag worden. Honderdduizenden guldens heeft het gekost, maar dat hebben we allemaal zei! gewild. Immers, als ze op het stadhuis zelf zo'n structuurnota In elkaar hadden gezet, hadden we ook weer lopen klagen. „Wij willen ook wat zeggen", was het dan geweest Inspraak heeft nu eenmaal ook z'n nadelen. Niet alleen ffnancléle, ook andere. Zo Is het jammer dat In al die maanden yan vergaderen, nota's opstellen, weer vergade ren en weer andere nota's schrijven, er niets gebeurd 1$. Er waren bijvoorbeeld een paar zaken waar iedereen, zowel burgers ais bestuurders, het over eens was. Bepaalde renovatie- en aloopplannen hadden alvast uitgevoerd kun nen worden, maar om te voorkomen dat iemand zou denken dat men - inspraak of niet - toch alvast maar begonnen was, heeft het gemeentebestuur niets gedaan. Ook voor die wethouders, zeker Goudriaan van stadsontwik keling, zal daarom 29 april een soort heilige feestdag worden. Dan Immers wordt die nieuwe Ooelstelüngennote in de raad besproken. En daarna ken er eindelijk begonnen worden. Met hèt goede Instructieboek bij de hand. De Vlaardlngs» bevolking heeft nu laten horen wat ze wil on het wachten is nu op de plannen van het gemeentebestuur. Want het moeilijkste komt nu nog. Het is dan wel gemakkelijk om een boek vol eisen en wensen op te stellen, maar het is nog veel moeilijker om die eisen in te willigen en aan dié wensen tegemoet te komen. Ook dat kost allemaal geld, vele malen het bedrag dat aan de inspraak is besteed. Nu moet er gekozen worden wat het eerst Kan worden uitgevoerd en wat later kan gebeuren. Een moeilijke taak. vooral op de schouders van Goudriaan. Hij kan nu laten zien wat ie waard is. ongetwijfeld lukken want bij de programmering van de diverse attracties (kom van het dak af; Leer om Leer; Robert Long en daarna Van&&,£/,Duin) Duijn) is van Ginneken nogal gelukkig geweest en werden volle zalen geteld. „Er zijn maar weinig dingen die hier niet kunnen" vertelt de theaterleider en memoreert een honderdduizenden guldens kos tende verbouwing die het thea ter ook voor grote groepen tot een aantrekkelijke accommoda tie heeft gemaakt Grote wens van Vïaardingen is een, opera in eigen stad te kun- nen bezoeken. Van Ginneken: „Dat kan hier niet." Er is enke le jaren geleden een begroting ingediend voor een totale ver bouwing van het theater die de somma van 5 miljoen gulden liet zien. Ook de orkestbak zou dan worden vergroot De ge meenteraad heeft dat afgewe zen en in de plaats daarvan het theater aangepast en met suc ces." Voor het komende seizoen is er weer heel wat in petto. Directeur Van Ginneken kan er nog niets definitiefs over zeg gen, want zijn plannen moeten nog worden goedgekeurd. Maar als het aan hem lag kwam bijvoorbeeld Jasperina de Jong met solotoneel en André van den Heuvel met Kitty Jansen en „J. Colombaioni" de Italiaanse clowns. Ook wilhij proberen één keer per maand een kinder programma te brengen. Dick Trom bijvoorbeeld staat voor binnenkort op het program ge noteerd, en de stukken van Pie tje Prik, voor het komende sei zoen, alsmede poppenkast en dergelijke. Dat het volgende seizoen weer druk en succesvol wordt zal aan de heer Van Ginneken niet alleen liggen. "Wat hij binnen, de poorten heeft gehaald liegt er niet om en als zijn plannen worden goedgekeurd zal Vïaar dingen op cultureel gebied wei nig tekort komen. Schiedam De Schiedamse popgroep Jerry the Cracks, vroeger bekend on der de naam Flails, treedt morgenavond op in Eddy Beckers tv-programma „Ed dy go round". De Schie dammers worden in dat programma gekenmerkt als de debutanten van de maand. Gebracht worden waarschijnlijk 'twee num mers van hun eerste single, geheten „Gimme gimme gum" en „So everybody dance". Dat laatste nummer is een cover van de gelijknamige hit van James, Jill Jack son, bewerkt door Hans Stolk alias Jerry. Hij speel de in 1971 al als zanger/gita- rist bij de Flais, maar had de band al verlaten toen in augustus 1972 de Rotter dammer Frans Naterop ma nager werd van de pop groep uit KetheL Enkele maanden geleden kwam hij via ene Ad van Olm in con tact met Naterop, liet hem een demo-tape horen en mocht toen met Naterop mee naar de platenmaat schappij JR Productions van Jack de Nijs, voor een gesprekje. De Nijs zag een single wel zitten, maar had een begeleidingsgroep no dig. Op voorstel van Nate rop werden dat de Flails, die voor die gelegenheid hun naam veranderden in de Cracks. hDe band bestaat uit de „vas te kern" Leo Janse (bas, piano en zang), Wim Keij- 2ers (slagwerk en zang) en John Keijzers (gitaar, saxo foon, dwarsfluit en zang) en uit de nieuwe gezichten Cor van de Roer (orgel), Peter Frengs (sologitaar en zang) en Hans Stolk (zang). I» De Stadsgehoorzaal: centrumfunctie voor v, 's Vïaardingen. Vïaardingen Amateur- en beroepstoneel hebben elkaar een hand gege ven. Zo ligt dat in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingem De direc teur van het theater windt er geen doekjes om. De opzet en daar mee het doel van het ontstaan van de schouw burg zijn verwaterd. In de jaren '50, de tijd van toneel, oranje-, muziek- en personeelsverenigin gen, kon het niet uitblij ven of een eigen accom modatie werd noodzaak. In die jaren werd de Stadsgehoorzaal ge bouwd. Door Wim Kan oneerbiedig „de fondant doos" gedoopt en door hem en zijn collega Her mans, nog nooit bezocht Wel veel publieke belangstelling. Men kon in de beginperiode de voorstellingen haast niet aange sleept krijgen en er was iedere avond, we! iets. „Die personeelsavonden zijn ver dwenen", zegt directeur W. B. van Ginneken, 56 jaar en sedert februari 1964 aan het gebouw verbonden, „omdat de directies hun personeel niet meer zo in de watten hoeven te leggen en een busreisje of zo is dan goed koper." Ook de komst van de televisie heeft een. drastische wijziging in het theaterbezoek gebracht De mensen zijn verwend. Be kende artiesten komen toch wel op het scherm en men is min der geneigd warm te lopen voor iets waarvoor je het huis uit moet De amateurtoneelverenigingen hebben eveneens door deze gang van zaken een klap gekre gen. „De goeie komen er wel doorheen", zegt Van Ginneken, door Rien van den Anker Directeur Van H TH Links de Cracks, rechts Hans „Jerry" Stolk: morgen op tv.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4