SCHIEDAMSCHE COURANT a Ministerie en actiegroep ,Stop de kindermoord99 J Voorkeur voor het bromfietsplan Van Hogendorplaan KRANSLEGGING TAXI? 15(122 I v - ili EUROTAX KEIHARDE ACTIES TEGEN RENOVATIE Snel praten over woningen en winkels in hart Schiedam Structuurplan is we !i Drie-onder-één-kap-school J St! if!! StlÉSiï Jongen (10) na aanrijding overleden Huizen kraken en straten blokkeren Bloembakken op de rijbaan Binnenstadsprogramma Ziekenomroep BEJAARDE ERNSTIG GEWOND WETHOUDER GOUDRIAAN; II m -PIL li.» ïj - i vil jflaandag 12 april 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25552 8 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL ;,!j Vlaardingen Zowel het minis- Ivterie van Verkeer en. Water-- -staat (directie veiligheid) als de actiegroep „Stop de kinder- f; moord" uit Amsterdam hebben fhun voorkeur uitgesproken -ifóver tiet zogenaamde brom fietsplan voor de Van Hogen- vdorplaan. Dit plan blijkt de Vlaardingse bevolking even eens aan te spreken. Zoals bekend kon de bevolking een keuze maken uit een drietal punten over de Van Hogen dorplaan. Deze plannen zijn on der druk van de oudereommis- sie samengesteld. Via scholen en huis aan huis verspreiding is een groot aantal formulieren uitgegeven. Hierop werden de plannen uit de doeken gedaan en kon men zijn keuze kenbaar maken. De gemeente heeft ruim 400 formulieren binnengekre gen. Over plan I is men minder ent housiast Hierbij blijft de Van Hogendorplaan praktisch gelijk zoals hij is. Alleen de Seringen straat en een deel van de Van Limburg Stirumstraat zou wor den afgesloten. Verder waren er meer zebra's gepland. Plan twee blijkt wel aan te spreken, zoals blijkt uit het merendeel 'V van de binnengekomen lörmu- lieren. In dit plan waren mid denbermen ingetekend en smal- lerijbanen. Hierbij zou voor het verkeer inhalen onmogelijk worden en langzamer rijden be vorderd. Het oversteken zou minder problemen geven Bo vendien is dit plan geschikt voor de aanleg van verkeer slichten. Plan drie is het zogenaamde „bromfietspadplan". Dit plan heeft dus de voorkeur van het ministerie en van de actiegroep. Bovendien bleek tijdens de bij eenkomst voor de bevolking op 24 maart waarbij de plannen ter sprake kwamen, dat de aan wezigen praktisch unaniem voor dit plan waren. Dit zou betekenen dat er minder par keerplaatsen komen en een aantal tuinen kleiner worden. Dit plan is wel geschikt voor verkeerslichten, maar de kruis punten blijven gevaarlijk. Dit plan kreeg echter geen meer derheid via de toegezonden for mulieren. WERKGROEP Het ligt in de bedoeling na be werking van de formulieren en de daarop aangegeven sugge sties met een werkgroep van start te gaan. Deze ral worden samengesteld uit afgevaardig den van dé winkeliers- en be wonersverenigingen en een aantal ambtenaren.- Nadat het definitieve plan in de commissie voor verkeer en ver voer is besproken zal''het waar schijnlijk in de gemeenteraads vergadering van juli worden behandeld. Als alles naar wens verloopt kan over ongeveer een jaar met de veranderingen wor den begonnen. De aanbesteding zal door particulieren worden uitgevoerd. I Pijnacker - Geassisteerd door twintig leerlingen van.de verscheidenen scholen in Pijnacker heeft de wethouder van onderwijs J. Hof vrijdagmiddag de eerste paal geslagen voor het scholencomplex in Koningshof. Het initiatief om tot een gezamenlijke school te komen waarin het openbaar christelijk en het katholiek kleuter- en lager onderwijs een onderko men moeten hebben, kwam van oud-wethouder Verhoef en dateert uit 1970. Een werkgroep bestaande uit vertegenwoordigers van de verschillende soorten onderwijs en het scholenteam Midden Nederland uit Gouda kwam tot een opzet Gekozen is voor 3x6 lokalen en 3x2 lokalen kleuteronderwijs verdeeld over de drie richtingen in het onderwijs. I gaardingen De 10-jarige Ri- ;A chard van Hulstuit de Prof. .^Rutgersstraat is zaterdag aan v ae'gevolgen van een aanrijding 3? overleden. Éto de Prof. Teldersstraat stak de jongen vrijdagmorgen vlak; voor een geparkeerde vrachb SjiWagen de weg over. De bestuur- l^.aer van een personenauto kon v?£de plotseling overstekende jon- niet meer ontwijken. Zwaargewond is het kind daar- in het Holy Ziekenhuis opge komen Later is hij nog overge- "'/Jjachi naar het Rotterdamse jfiijkzigtziekenhuis. ■ADVERTENTIE [Bel een heer in't verkeer |de korrekte 'Pit'- meesters I {Vlaardingen - Uit baldadigheid j zijn zaterdagnacht enkele 1 bloembakken midden op de rij- I baan gezet De bloembakken sierden voor die tijd de Hoog straat Zij werden naar het Liesveldviaductgesleept en daar midden op de rijbaan ge zet Ook op het kruispunt van de Hoogstraat en de Korte Hoogstraat werd een bak neer- geplant. De daders zijn onbe kend. De politie heeft de bak ken weer op hun plaats gezet Een aantal overlevenden uit het concentratiekamp Büchenwald heeft vrijdag een kranslegging ter herdenking van de slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog bijgewoond. De plechtigheid vond plaats bij het monument aan het Verploegh Chasséplein. Na afloop daarvan was er een reünie in gebouw De Griffioen aan de Van Leyden Gaelstraat. S hïedam Zo snel mogelijk moet de raadscommissie voor ruimtelijke ordening (RO) zich beraden over het maximaal toegestane aantal winkels, dat er in Schiedams centrum bij mag komen als te zijner tijd het bestemmingsplan binnen stad wordt uitgevoerd. Dat althans heeft VVD-raadslid Cor van Tilborg gezegd in een programma van de Ziekenom roep Schiedam, dat zaterda gochtend werd uitgezonden. In de uitzending werden verder wethouder Chris Zijdeveld en Nicólaj Dielemans (PvdA), Siem Rosman (CDA), Jaap van der Most (Schiedamse Gemeen schap en Consumentenbond) en Hans van der Sloot (publicist van onder andere wérken over Schiedam en Vlaardingen) aan het woord gelaten. Van der Sloot vertelde over het oude gesloopte stadshart, de Schiedam Keiharde acties dreigen in Schiedam-West, als 'de bouwvereniging St. Jozef haar plannen doorzet om twee huizenblokken in die wijk ge heel te renoveren. Desnoods zal de actieraad, die zich inmid dels gesteund weet door tach tig procent van de betreffende bewoners, ervoor zorgen dat leegstaande buizen worden ge kraakt en dat straten met au to's worden geblokkeerd, als St Jozef toch alle panden wil aanpakken. Vrijdagavond heeft de actieraad in haar vergadering besloten om allereerst een brief te schrijven naar de roomskath- olieke bouwvereniging. In die brief zal worden aangdrongen op het beleggen van een bijeen komst met bewoners van de Huijsmansstraat en de Antho- nie Muijsstraat, èn die stukjes straten die ertussen lopen. Al maanden geleden heeft een der gelijke vergadering plaatsge- vonden, maar volgens Ineke van Kasteren van de actieraad hebben steeds meer bewoners zich gekeerd tegen renovatie- plannen. "We moéten gewoon wél. hard zijn", zegt Ineke van Kasteren. "Anders blijven ze maar pra ten, praten, praten, en wat heb je daaraan. Iedere bewoner is' dat al zat. Sommigen willen behangen, de voorjaarsschoon maak houden, hun huisje op knappen. Maar ze durven niet, zolang nog de mogelijkheid be staat dat St. Jozef kort daarna dan opnieuw die huizen aan pakt Het zou- zonde van het geld zijn". De actieraad wil van St. Jozef' vóór 6 mei antwoord. De actievoerders keren zich niet tegen renovatie van die huizen, waar een grondige opknap beurt: dringend nodig is en bo vendien de bewoners ermee ak koord gaan. "Maar het mag niet zo worden als in Schiedam- Zuid, waar iedereen voor een paar maanden uit zijn huis is gezet omdat zo nodig overal moest worden gerenoveeerd. "Wij zullen er een stokje voor steken. We laten de mensen van St Jozef gewoon ons huis niet in. Laat de politie maar komen, we geven niet zondermeer op", aldus Ineke van Kasteren. Vlaardingen - De 65-jarige me- vrouwM. B. uit Vlaardingen is op de Parallelweg, ter hoogte van de Prins Hendrikstraat ern stig gewond geraakt De vrouw liep plotseling vanaf het trottoir de rijbaan op. Hierdoor kon een bromfietser haar onmoge lijk. ontwijken. Zij is opgeno- •-men in het Holyziekenhuis. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: fiotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: I Woonpi.: Tel.: Deze bon m open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834. Rotterdam. anderen discussieerden over hoe het hart weer moet gaan kloppen. Algemene indruk was: het vorige gemeentebestuur heeft het fout gedaan, maar de binnenstad kan nog best een "culturele oase" worden. Wethouder Zijdeveld:: "Het wach ten is op de Kroon. Als die zich ten faveure, van de woning bouw uitspreekt over het be roepsschrift van V en D, dat er al een tijd ligt en handelt over verdeling tussen woning- en winkelruimte, dan kunnen we met de uitvoering van het bin nenstadsplan al een eind op- schieten»"; Volgens de bewindsman hangt uitvoering van dat plan ook af van de verhouding tussen de gemeente en bouwmaatschap pij Bredero, een dochteronder neming van Empeo. Hoé die relatie zich moet ontwikkelen, liet Zijdeveld in het midden. Bekend is echter, dat hij eigen lijk af wil van die bouwmaat schappij, die tot nu toe 48 wo ningen liet verrijzen in de bin nenstad. De voor het debat uitgenodigde politici praatten erg vrijblij vend over de binnenstadproble- matiek. Zo werden oude proble men opnieuw aan de orde ge steld: is er wel voldoende par keerruimte (Zijdeveld vond van wel), wanneer wordt de markt verplaatst van de Broersvest naar een deel van de Lange Kerkstraat, moeten meer hui zen worden gebouwd dan win kels en moeten die winkels gro te warenhuizen of 'kleine mid denstanders zijn? Bezwaren van de Consumenten bond hebben overigens de com missie RO ertoe bewogen om B en W te adviseren om winkels aan de Hoogstraat, die eigen dom zijn van de gemeente, "af te stoten". Daarmee wil men particulier initiatief om de win kelstraat aantrekkelijker te ma ken ondersteunen. ":z Vlaardingen - Volgens wethouder Bas Goudriaan (stadsontwikkeling) zal het structuurplan voor Vlaardingen aan alle wettelijke eisen voldoen. Het zogeheten distributie-planologische onderzoek dat volgens Peter Roovers niet is uitgevoerd, zal in de laatste fase, bij het opstellen van het definitieve structuurplan, worden inge past. Bij de eerste fase, de inventarisatie, is het omstreden onderzoek al gedaan. Verleden week kwam Roovers plotseling met een nota. waaruit zou bujken dat de doelstellingennota voorontwerp-structuurplan onvol ledig was. Volgens Roovers was het distributie-planologisch onder zoek, dat sinds februari van dit jaar bij het opstellen van een structuurplan wettelijk verplicht is, nog nooit uitgevoerd. De doelstellingennota zou dan ook voor een gedeelte zonder waarde ajn,'omdat dit onderzoek daarin niet verwerkt is. Hierdoor zou het structuurplan niet door Gedeputeerde Staten worden goedge kend De hele zaak zou dan opnieuw moeten worden bekeken en dat zou weer een heleboel geld kosten. Goudriaan heeft zowel in de raadsvergadering als bij het ten doop houden van de doelstelkngennota stellig ontkend dat er iets niet m orde zou zijn. Volgens hem kan er na 29 april, als de raad de doelstdhngen behandeld heeft, met de'derde fase begonnen worden- Men gaat dan de modellen opstellen. De WD heeft al J bet behandelen van de doelstellingen nog op - het distnbutie-planologisch-onderzóek zal terugkomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1