DOLF RIJNTJES WIL WEER AAN HET WERK „Ik geloof heilig in capaciteiten" In Maassluis en Brielle strijd om taxivergunningen Veel meer inbraken Bejaarden per bus -langs nieuwe abri's Hulp bij aanvraag huursubsidie Bermbrandjes DINSDAG 13 APRIL 1976 reinigen in De Hoekstee Getuigen gezocht Bekende artiesten Op Pasar Dalam In Schiedamse diensten centra en Stadskantoor: ALFABETISCH Levend ganzenbord Bromfietsdiefjes aangehouden Maassluis Dolf Rijntjes wil graag aan het werk. Daar zat na zijn optre den in AVRO's Tele vi zier, enige tijd geleden, geen enkele Nederlander aan twijfelen Om dat doel te bereiken, gaat Rijntjes geen zee te hoog. Sinds februari van dit jaar schreef hij al zo'n vijfhonderd sollici tatiebrieven brieven en ook het televisieportret dat van hem gemaakt is, was een middel om weer tot het arbeidende deel van de bevolking te gaan behoren. Tot nu toe evenwel zonder suc ces, maar daarin komt misschien door dit ver baaltje wel verandering, zo meent hij Dolf Rijntjes is 47 jaar oud en woont aan het Willem Pijper plein in Maasluis. Hij is ge trouwd en heeft twee dochters. Tot februari was hij hoofd van het Algemeen Secretariaat van het Vlaardingae bedrijf Cincin- nati. Bij de reorganisatie van het bedrijf werd .zijn' afdeling opgeheven en met zo'n twee honderd anderen kwam Rijn tjes op straat te staan. Hij be hield door het sociaalplan 95 procent van zijn salaris en zal dat nog twee jaar ontvangen. „Ik ben dus eigenlijk niet werk loos", zegt hij zelf, maar sta op non-actief'. Het ontslag vond Rijntjes 2elf wel gerechtvaardigd. „Dat was no dig voor het bedrijf en ik heb dan ook helemaal geen wraak gevoelens tegen Cincinnati", al dus Rijntjes. Het ontslag heeft hem, zegt hij, niet gefrustreerd. ,Jk ben er één van de tweehon derdduizend". In tegenstelling tot vele velen zijn collega's heeft hij het hoofd niet in de schoot gelegd. Hij had geen zin om twee jaar lang zijn bijna vol salaris op te strij ken en verder met de armen over elkaar te gaan zitten. „Ve len vinden mij daarom een dwaas", vertelt hij lachend, „maar ik wil wat om handen hebben. Daarom ben ik onmid dellijk begonnen en met het schrijven van brieven. Alle be drijven in het gebied rond Maassluis heb ik aangeschre ven. Dat doe ik op de bonnefooi in de hoop dat er toevallig net een vacature is. Helaas voor Rijntjes bleek dat niet het geval te zijn. Uit zijn „spontane" sollicitaties is nooit meer voort gekomen dan ant- woordbreieven met „Tot onze spijt..". Meer succes hadden zijn schriftelijke reacties op ad vertenties. Hij is ettelijke malen uitgenodigd voor een soliicita- door Onno Schoonheyt tiegesprek, maar steeds kwam het niet tot een aanstelling. Of Rijntjes had te weinig „papie ren", of zijn salariseisen waren te hoog of hij dacht zelf dat hij de functie niet aankon. Dat laatste was bij voorbeeld het geval toen hij naar de functie van adjunct-directeur van deaf- Dolf Rijntjes: „Ik houdt van publiciteit". deling sport en recreatie van de gemeente Rotterdam dong. Hij wil graag werken, maar hij wil zich bepaald niet over de kop werken- „Be zie werken als een- noodzakelijke tijdsbesteding, het is echt niet mijn hobby", vertrouwt hij ons toe. Het hoeft ook niet een leidinggevende functie te zijn waar hij in te recht wil komen. Niet persé alt hans, want organiseren vindt Rijntjes het leukste wat er is. Hij kon en wilde best klusjes man worden bij een scholenge meenschap in Rozenburg, En baantje dat hem naar aanlei ding van de televisïeuitzending is aangeboden. Een te laag sala ris deed hem .nee" zeggen. De eisen of normen die Rijntjes zichzelf gesteld heeft bij sollici taties meent hij op den duur wel te moeten verlagen. Nu wil hij binnen een straal van vijftig kilometer rond Maassluis aan de slag. Verhuizen doet hij lie ver met, maar „als ik over zes maanden nog zonder werk ben, dan ga ik daar echt wel toe over". De indruk zou kunnen bestaan dat Dolf Rijntjes de hele dag achter zijn schrijfmachine zit. Dat is met zo. Hij heeft een standaard-so tlici tatieb ri e f ge schreven en die vele malen la ten vermenigvuldingen De aan te schrijven bedrijven haalt hij uit het ABC-boek van bedrij ven, dat voor het doelgebied inmiddels is uitgeput Zijn col lega's hebben hem altijd voor gek verklaard, maar Rijntjes zelf blijft geloven in deze ma nier van solliciteren. Misschien levert het hem nog wel een plaatjes in het Gumess Book of Records op, waarin allerlei we reldrecords zijn opgenomen. Die kans wordt aanmerkelijk ver groot als hij uitvoert wat hij in het televisieportret voorspelde. Hij is helemaal serieus als hij zegt een vliegtuig met de tekst „ik zoek werk" de lucht in te zullen sturen. Dat gebeurt als de brievenvloed geen succes op levert Hij heeft al contact ge had met iemand zegt hij, „en misschien wordt het geen vlieg tuig, maar een boot of een aan tal auto's Die laat ik dan met een soortgelijke tekst rondva ren of rondrijden. Kijk, ik ge loof heilig in wat ik doe. Ik schuw echt mets om mijn doei te bereiken en dat wil ik op een eerlijke wijze verwezenlijken. Als ik er niet meer in zou gelo ven, zou ik er mee moeten stop pen. Maar ik ben een grenzelo ze optimist". Hoek van Holland Tot en met 19 april wordt in het Hoekse centrum De Hoekstee een ten toonstelling gehóuden over het werk van de Rotterdamse reini gingsdienst HOTEB, die dit jaar het eeuwfeest viert. De ROTEB (reinigings-, ontsmet- tings-, transport- en brandweer dienst) noemt zich graag de oudste actiegroep voor een leef bare stad. Het 100-jarig bestaan wordt gevierd met een teken wedstrijd waar alle leerlingen van basisscholen aan mee kon den doen. Deze tekeningen zul len binnenkort worden beoor deeld: de winnaars ontvangen elk een fototoestel. Op de expositie die volgende week maandag in Hoek van Holland te zien zal zijn wordt het werk van de ROTEB van alle kanten belicht Verder is het mogelijk dat bezoekers klachten spuien. Er staat trou wens ook een ideeenbus op dc tentoonstelling. Vlaardingen De 18-jarige Joke E. van der Ligt uit Vlaardingen is ernstig gewond aan haar hoofd. Dit gebeurde op de krui sing Emaus/Schiedamsedijjk/- Westlandseweg/Kortedijk om streeks vier uur. Joke reed op haar fiets op deze kruising en werd daarbij aangereden door een vrachtwagen. Deze wagen reed van het Erna us de West- landseweg op in de richting Broek polderweg. De wagen haalde hierbij de fietster links in, maar week niet voldoende uit. De vrachtwagen is na tet ongeval doorgered en.Getuigen worden daarom verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. Het gaat om een rode vrachtwagen met een open laadbak en planken aan. de zij kant 't Was net een bejaardengemeenteraad, vrijdagmiddag in de verga derzaal van hef Schiedamse Stadskantoor. Ruim tachtig bejaarden kwamen daar met de wethouders Posthoorn, Zijdeveld, Van der Wilk en Coilé bijeen na afloop van een busritje door de stad. Een feestelijke rit, iangs alle nieuwe abri's die de afgelopen weken bij 68 bushaltes zijn geplaatst Schiedam kent nu tachtig van die beschutte wachthuisjes, die stoeltjes bevatten en zo geplaatst zijn dat de mensen die er m staan, zo weinig mogelijk last van regen, wind of al te warme ,'r zonnestralen zullen hebben. Dié nieuwe abri's hebben zo'n" twee- neenhalve ton gekost, waarvan het rijk de helft heeft betaald. Volgens Chris Zijdeveld van stadsontwikkeling is de komst van deze abri's in de toekomst komen er nog meer bij een belangrijke verbetering van het openbaar vervoer. ,JHet voorkomt veel ongerief bij de wachtende mensen", zei hij vrijdag. Vooral bejaarden blijken erg gelukkig met de nieuwe wachthuisjes. Toen iemand van de Algemene Bond van bejaarden een dankwoord tot de gemeente had gesproken, zei een oude dame: „Ik vind het zalige dingen. Al/een denk ik wel eens: hè, laat ik er nou eens even met spons en zeem overheen gaan". Zijdeveld beloofde, enkele bewoners van de bejaardenflat op het Heyermansplein, dat bixmeinkort een bushalte in hun directe omgeving zal worden geplaatst De bewoners wachten al drie jaar op goed openbaar vervoer in hun wyk, maar volgens de wethouder is dat het gevolg van verkeerd plannen. Toen de wijk namelijk gebouwd was, had nog niemand gedacht aan openbaar vervoer. v Den Haag Brielse taxi-onder nemers zijn het met eens met het beleid van B en W en zo doende heeft het dagelijks be stuur van de provincie enkele bezwaarschriften te behandelen gekregen, die op een hoorzitting konden worden toegelicht Het Transportbedrijf KIeyburg, dat zelf van B en W een taxi ver gunning heeft gekregen, maar daar nog geen gebruik van kan maken omdat een beroep daar tegen nog in behandeling is, heeft nu bezwaar gemaakt te gen uitbreiding van het aantal vergunningen voor de firma A. de Baan (van 6 naar 7 taxi's) en voor de heer H.W. de Witte (van 1 naar 2), De heer De Witte is degene, die beroep aanteken de tegen het verlenen van een taxivergunning - voor 1 taxi - aan Transportbedrijf Kleyburg. Kïeyburg vindt, dat door uitbrei ding bij de concurrentie er te weinig vraag naar taxi's zal overblijven om zijn eigen ver gunning rendabel te maken, als bij die kan gaan gebruiken. De beer De Witte vreest een deel van zijn klantenkring te zullen verliezen als ook Kleyburg met een taxi mag gaan rijden. B en W hebben altijd op het standpunt gestaan, dat het be lang van het publiek het best gediend was door de monop oliepositie, die de firma De Baan jaren lang in Brielle heeft ingenomen. Zij weigerden daar om de heer De Witte een ver gunning, maar gedeputeerde staten beslisten anders en zo kreeg de heer De Witte toch zijn zin. In de situatie, die daardoor ont stond meenden B en W niet beter te kunnen doen, dan ad- spirant-ondememers de kans te geven te bewijzen, dat een nieu we taxi-onderneming bestaans mogelijkheden heeft De rijksverkeersinspectie vindt, dat de beroepen van Kleyburg ongegrond verklaard moeten worden, terwijl het beroep van de heer De Witte gegrond ge noemd wordt Gedeputeerde staten moeten het nu verder maar uitmaken: het lijkt het waarschijnlijkst dat zij alle be roepen ongegrond zullen ver klaren. Eenzelfde beslissing lijkt moge lijk met betrekking tot de be zwaren. die Taxi-Hofman en Taxibedrijf Velocttas in Maas sluis hebben gemaakt tegen de vergunning voor drie taxi's, die B en W hebben gegeven aan de heer P.A. Persoon. De klagers vrezen oneerlijke con currentie en vinden, dat er vol gens de geldende normen in Maassluis voldoende taxi's be schikbaar zijn. B en W zeggen, dat zij de vergunning hebben gegeven aangezien gedeputeer de staten het aantal taxi's in Maassluis niet groot genoeg vinden. Dat is gebleken, toen GS aan de heer Van Helden een taxivergunning gaven nadat B en "W die geweigerd hadden. Daar komt bij, dat de onderne mers, die nu bij GS in beroep zijn gegaan, zelf uitbreiding van hun bedrijven hebben ge vraagd, zodat zij blijkbaar ook menen, dat er meer taxi's nodig zijn. Evenals zij in de Brielse zaken deed, zegt de rijksverkeersin spectie, dat uitbreiding van het aantal taxi's, als dat nodig is, bij voorkeur bij de bestaande ondernemingen moet gebeuren om versnippering te voorko men. Er wordt dan ook geadvi seerd het ingestelde beroep ge grond te verklaren. Schiedam Tal van artiesten komen naar de Pasar Dalam die zaterdag 17 april en de bei de Paasdagen in de sporthal Margriet wordt gehouden. j Sandra, de zangeres die Neder-j land op het Eurosongfestival' vertegenwoordigde, zal zater-; dagavond optreden. The Black' Pearl Dancers zullen dan ook -exotische dansen ten beste ge ven. Saskia en Serge komen zondag avond, Deze avond en maan-' dagavond zal de dansmuziek worden verzorgd door het or. kest van The Intruders. Op maandagavond komt tenslotte; ook het Schiedamse zangduo Barbra en Bas naar de sport hal. Op de Pasar Dalam is zoals gebruikelijk voor de jeugd ook een wedstrijd in het showen van zelfgemaakte Paashaas maskers. Deze wedstrijden zijn er zaterdag voor de jeugd tot acht jaar, eerste Paasdag voor de kinde ren van acht tot tien jaar en tweede paasdag voor de jeugd van tien tot twaalf. De hoofd prijs is een kindersportfiets. Op Pasardagen rijn verder een „doe het zelf' speeltuin. Schiedam Het aantal inbraken neemt In Schiedam hand over hand toe. „Onrustbarend" vindt hoofdinspecteur D. P. van der Veen van de plaatselijke politie het feit, dat vanaf 1 januari dit jaar reeds 160 Inbraken zijn gepleegd. Volgens een schatting van zijn recherche-collega P. A J. Broeders zuilen aan het eind van dit jaar, als het aantal inbraken in dit tempo blijft toenemen, ruim 200 Inbraken meer zijn gepleegd dan vorig jaar. Halverwege vorig jaar, op 1 juli, waren bij de politie 210 aangiften van diefstal bin nengekomen. Aan het eind van het jaar waren het er 430. Broeders „verwacht" voor dit jaar een aantal van 650. „Het is een aanhouden de zorg", zegt hij. Opmerkelijk is, dat nog her haaldelijk wordt ingebroken in kantines in sportparken Harga en Thurlede en op volkstuinencomplexen. Een paar weken geleden greep de politie enkele jongetjes in de kraag, die bekenden eni ge tientallen kraakjes op hur kerfstok te hebben. Ver wacht werd toen, dat het voorlopig wel uit zou rijn met dergelijke kruimeldief stallen. Jk heb geen enkele verklaring voor dit ontzaglijke aantal inbraken", zegt Van der Veen. .Misschien rijn de mensen wel slechter gewor den". Vlaardingen De brandweer heeft dit weekeinde handenvol werk gehad met het blussen van bermbrandjes. Zaterdag rukte de brandweer vijf keer uit De brandjes ontstonden onder meer langs de Spoordijk, het talud van rijksweg 19, bij een gasstation langs rijksweg 20 nabij een slooppand aan de Vriendenstraat De oorzaak is vermoedelijk droogte, al wordt brandstichting door de jeugd niet uitgesloten. Schiedam Ambtenaren van de dienst algemene zaken gaan de komende weken aan aanvragers van individuele huursubsidie hulp verlenen. De bejaarden in en rond de dienstcentra, die van het minis terie van volkshuisvesting vaak al een aanvraagformulier toege zonden hebben gekregen, ko men 't eerst aan de beurt Op maandag 12 en dinsdag 13 april kunnen zij voor hulp bij het invullen terecht in het dienstencentrum De Wouds- hoek aan het Heijermansplein, van 9.00-12.35 uur en van 13.30- 16.15 uur. Op dezelfde tijden ritten de amb tenaren op woensdag 14 en donderdag 15 april in het dienstencentrum De Vier Mo lens aan de Nieuwe Damiaan 766. In Huize Frankeland aan de St-, liduinastraat komen rij op vrij dag 16 april. Allen van 9,00- 12.15 uur. 's middags van 13.30-16.15 wordt hulp verleend in het bejaarden centrum De Harg aan het Harg- plein in Gr oenoord. Bij een verzoek om assistentie en het inleveren van de formulie ren moet men meebrengen: het aanvraagformulier, de ingevul de verklaring van de verhuur der of de brief van de Gemeen telijke Woningdienst waarin de huurverhoging per 1 aprjj wordt aangekondigd, een jaar kaart met de opgave van het inkomen in het vorige jaar of een jaar - opgave met wat men aan pensioen en dergelijke in 1975 heeft ontvangen en ten slotte een giro- of bankreke ningnummer. Schiedammers die de huursubsi die voor *t eerst gaan aanvra gen kunnen van dinsdag 20 apnl voor een formulier terecht op het stadskantoor bij de afde ling algemene zaken. Om lange wachttijden te voorkomen gaat dit volgens een alfabetisch sys teem: Achternaam beginnende met een A of B komen dinsdag 20 tot en met vrijdag 23 april aan de beurt. C, D, E. of F op maan dag 26 tot en met donderdag 29 apnl. G. of H. op maandag 3 mei tot en met vrijdag 7 met Achternaam beginnende met I. J, K. of L. op maandag 10 tot en met vrijdag 14 mei. M. N. O. F. op maandag 17 tot en met vrijdag 21 mei, Q. R. of S, op maandag 24 tot en met woens dag 26 mei en vrijdag 28 mei Maandag 31 mei tot en met vrij dag 4 juni de achternamen be ginnende met T. U. of V. De W. Y. of Z. tenslotte op dinsdag 8 tot en met vrijdag 11 juni. Elke maandag-, woensdag- en vrijdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur wordt er op de tweede etage van het stadskantoor hulp verteend bij het invullen van de aanvraagformulieren. Dit wordt ook gedaan op de dinsdag en donderdagmidda gen van 14.00-16.30 uur. Voor deze hulpverlening en de inlevering van de formulieren moeten de eerder genoemde pa pieren worden meegebracht Vlaardingen Het ontmoetings centrum West aan de Fbris de Vijfdelaan 2 verzorgt morgen een spelendag voor de jeugd. Kinderen vanaf zes jaar zijn van harte welkom. Om tien uur kan men meedoen aan een le vend ganzenbord. Verder zuilen er stokbroden en pannekoeken worden gebakken en staan er r>og meer gezellige dingen op het programma. De kosten voor deze dag bedragen vijftig cent per deelnemer. Dit onderdeel is een van de vele activiteiten die georganiseerd rijn in de paas- vakantieweek. Inlichtingen rijn te krijgen via het centrum, tel, 343993. Vlaardingen Twee jeugdige bromfietsdieven rijn zaterdag middag door de politie aange houden. Het rijn de 14-jarige J.H. en de eveneens 14-jarige JJ5.L. Allebei afkomstig uit Vlaardingen. Zij worden er van verdacht niet alleen bromfiets- diefstallen op hun geweten te hebben, maar ook een aantal andere inbraken en diefstallen. De politie heeft de beide kna pen niet alleen meegenomen voor verhoor naar het bureau, maar her» daar ook de nacht laten doorbrengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3