PAASVAKANTIE Kostelo os pai k eren in lief: cent] am - a boe Hartonderzoek in volle gang Sloop van 't Nieuw Werck Commissie moet theater programma's gaan coördineren ffj Man gearresteerd voor schietpartij op rechercheur 1 Ik neem de proef Proef met water planten Grote opkomst Nog voor het einde van dit jaar Tien maanden cel na metaaldiefstal Knmsloot bijna «gedempt" Voor nieuwbouw: Terrasflat in Steendijkpold er Na wilde achtervolging: Bejaarde fietser verongelukt Beveiliging kruispunten If SCHIED AMSCHE COURANT Woensdag 14 april 1976ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 101ste jaargang no. 25554 .6 pagina's. Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensl i44144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Het bevol kingsonderzoek naar het voorkomen van hartaan- doeningen en hartrisico- factoren in Vlaardingen is in volle gang. Dit vergelij kende onderzoek met de plaats Vlagtwedde is van grote betekenis voor Ne derland. Er zijn wel gege vens bekend over de doodsoorzaken, maar wei nig gegevens over het voorkomen van hartaan- doeningen. Door deze on derzoeken wordt getracht hieromtrent meer duide lijkheid te krijgen. Naast dit onderzoek vindt een aanvullend longonderzoek plaats. De eerste dag al noemde prof. dr. J. Nieveen (hoofd van het academisch ziekenhuis te Groningen) de opkomst van de opgeroepenen zeer verheu gend. Ruim 83 procent van de door loting aangewezen per sonen was voor het onder zoek verschenen. Dit bete kent dat gemiddeld 350 perso nen per dag via elektrocar diogrammen, bloeddrukmee- tapp ara tuur, longtoestellen en computers bekeken wor den. Hiervoor zijn ruim 100 medewerkers, waaronder een groot aantal studenten, de he le dag in touw. Aan de hand van de verkregen gegevens krijgt de huisarts van de betrokken deelnemer een uittreksel van de resulta ten van het onderzoek. Dit uittreksel gaat zoveel moge lijk dezelfde dag nog de deur uit, zodat de deelnemer gele genheid heeft hiervan zo spoe dig mogelijk kennis te nemen. 'et onderzoek is een vervolg op het onderzoek dat in 1972 plaats vond. In eerste instan tie vond uitsluitend bij de mannen naast het verrichte longonderzoek een hartonder zoek plaats. Dit keer zijn ech ter de vrouwen eveneens bij het hartonderzoek ingescha keld, omdat ook zij vaker aan hartaandoeningen lijden. De schooljeugd heeft het wel getrof fen met de paasva kantie. Heerlijk len teachtig weer. Op tal van plaatsen wordt het nodige gedaan om de kinderen aan genaam bezig te houden. (Wie gaat er mee paaseieren zoe ken op tweede Paas dag In het Staaf- duïjnsebos. Voor twee gulden vijftig mag je zoveel zoe ken als je wilt - aan melden bij het infor matiekantoor van het bos). Toch geeft het vaak groot plezier zelf iets te verzinnen, al heeft menige ou der daar niet altijd dezelfde ideeën over. het kennelijk erg legde het gebeuren stroopte broekspijp- Deze kinderen bij- naar hun zin. Onze vast. Op avontuur in en pootje baden in voorbeeld hebben fotograaf Ed Leyten de sloot. Met opge- de zon. Schiedam In de Poldervaart gaat de gemeente volgende maand een proef nemen mefv het uitzetten van een grote par-' tij waterplanten. Van de resul taten van deze proef hangt af of er ook waterplanten komen in de vijvers van het Prinses Beatrixpark en de overige oe verstroken in de Poldervaart Aan de westelijke oeverstrook tussen de West Abtmolen en de brug over het Duivenpad ko men niet alleen duizend stuks meervoudige rietstekken en driehonderd stuks zwanenbloe- men, maar ook diverse soorten bloeiende oeverplanten zoals de 'grote lisdodde,-^de-gele-iis, de kalmoes, de kattestaart, het pijlkruid en tenslotte de egels- kop. Op 6, 7 en 8 mei gaat de gemeentelijke .plantsoenen dienst deze planten uitzetten. "Hierdoor wordt een plantengor- del verkregen met een grote verèfheïdenheid aan vormen en kleuren, wat het aanzien van het park alleen maar ten goede komt," aldus een woordvoerder van de plantsoenendienst, „deze zóne heeft echter ook een func tie in de zogenaamde oeverver- dediging van de vijvers. Het is echter ook belangrijk als dek- kingsmogelijkheid voor jonge vis. Op dé onder water gelegen gdelen van de planten zal name- flijk het aangroeisel van diverse soorten algen en onder meer zoetwater pollepen zich ontwik kelen, Dat is voedsel voor slak jes en diverse soorten insecten- larven die op hun beurt weer voedsel vormen voor vissen. Vandaar dat de Hengelsport vereniging Schiedam en Om streken" zeer, geïnteresseerd is in dit redelijk grote proefob- jekt. Rotterdam De Rotterdamse rechtbank legde gisteren de 31- jarige Barney S. uit Schiedam cen straf op van tien maanden cel waarvan drie voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Met een maat had hij uit een douaneloods aan de Druten- straat tien kisten met indium- tnetaal gestolen en in een spe ciaal voor deze gelegenheid ge- leende vrachtwagen vervoerd. Barney had van de opbrengst van de kraak met zijn gezin naar Spanje willen gaan. Se officier van justitie roej. mr. A. G. Korvinus had twee weken geleden een straf geëist van vijftien maanden gevangenis straf. Hoek van Holland Twee Hoek je jongetjes hebben geprobeerd de Krimsloot te „dempen". Het duo had in de twee meter brede afwateringssloot een dam opge worpen. Deze sloot is echter zeer belangrijk voor de -water huishouding van de Nieuwland- sepolder. De politie heeft de dam later weer doorgebroken, en het polderbestuur heeft aan gekondigd de ondiepte opnieuw te baggeren. Vlaardingen Nog voor het einde van dit jaar is kosteloos parkeren met de auto of motor in het centrum van Vlaardin- .gen„niet meer mogelijk. Het tijdelijk plaatsen van een automobiel in het gebied dat nu be kend staat onder de „blauwe zöne" is dan slechts mogelijk bij een parkeermeter of bij een gebied dat „beschermd" wordt door een parkeer automaat. Zodra al deze attributen zijn ge plaatst, zal de „blauwe zone" en daarmee het gebruik van de parkeerschïjf in het Viaar- dingse centrum verdwijnen. Vooral commissaris Van Tole do is een groot voorstander van de plannen zoals die op dit ogenblik op het Stadskantoor worden uitgewerkt. Wel vindt ht] dat tegelijkertijd met het opheffen van de „blau we zöne" de parkeermeters en de parkeerautomaten in ge bruik moeten worden genomen. „Anders wordt het onoverzich telijk in de binnenstad" zo meent de Vlaardingse politie chef. De voorstellen voor de aanschaf van onder meer een parkeerau tomaat op het Veerplein en van nieuwe parkeermeters zijn on langs in het beraad van het college van burgemeester en wethouders behandeld. Binnen kort valt een definitief voorstel over deze zaak aan de gemeen teraad te verwachten. - SOORTEN Het is de bedoeling dat er in het centrum verschillende soorten parkeermeters zullen komen. Niet alleen met verschillende tarieven, maar ook met afwij kende tijdsduren. Naarmate men verder van het directe cen trum gaat parkeren wordt het tarief goedkoper, In de binnen stad zelf zal men alleen maar heel kort, voor een duur tarief, kunnen parkeren. Schiedam Bij 't Nieuw Werck nabij de Nieuwe Haven is men deze week begonnen met sloop van de oude distilleerderijpan- den. De gebouwen moeten wij ken voor nieuwbouw van 140 twee-, drie-, vier- en vijfkamer woningen. In het bouwplan van het aanne mersbedrijf Muijs en de Winter (MUWI) worden alleen de mo numentale panden van De Olip- hant weer in de oorspronkelijke stijl herbouwd. Binnen wordt tijdens de eerste bouwfase ruimte gemaakt voor 31 twee- en driekamerwoningen. Voor de volgende fasen in het gebied tussen Oranjestraat, Westvest en Nieuwe Haven moet onder meer de gemeente raad nog toestemming verle nen. De kosten schommelen volgens MUWI rond de vijfentwintig De oude distilleerderij panden bij 't Nieuw Werck in het centrum van Schie dam is men reeds aan het slopen. Alleen de monu mentale panden van De Oliphant worden in de oude stijl herbouwd, met ruimte voor 31 woningen. Schiedam Voor de coördinatie van de programma's van het Zolderthea ter in de Teerstoof en het Passage Theater zal een speciale commissie worden ingesteld. Dat gebeurt naar aanleiding van een gesprek, dat vori ge week is gevoerd tussen het Zolder- theaterbestuur, wethouder voor cul tuur Herman Posthoorn, gemeente raadsleden en Wamer Meinen, voor zitter van de Schiedamse Gemeen schap. Onze krant onthulde toen, dat het Zolder theater ernstig verontrust is over de ma nier, waarop voorstellingen in Passage tot stand komen. Het theaterbestuur werd daarover nooit ingelicht en ergerde zich eraan, dat voorstellingen in beide thea ters dan wel eens samenvielen. Terwijl een jaar geleden al is gedacht aan het instellen van een coördinatiecommissie. Uiteindelijk hebben B en W nu belsoten, dat 20'n commissie in het leven wordt geroe pen. Die commissie zal bestaan uit een vertegenwoordiger van het Zoldertheater, directeur Henk Berg van Passage en een vertegenwoordiger van de overkoepelende Schiedamse Gemeenschap, Gisteravond tijdens de vergadering van de commissie voor vormicg en recreatie kwam PvdA'er Jaap Looy met bet voor- stel om wethouder Posthoorn voorlopig voor het eerste jaar de vergaderingen van die nieuwe commissie te laten voorzitten. Niet iedereen vond dat nodig, omdat een nauw contact volgens verwachting toch wel zal bestaan, maar Posthoorn zal over het voorstel praten met de drie betrokken instanties. De komst van een coördinatiecommissie be tekent ook, dat volgende jaren ruet meer wordt gewerkt met een budget voor de programmering van Passage en een bud get voor de Teerstoof, maar met een to taalbudget: een aparte post voor theater programma's. miljoen. Het ontwerp van het ingenieursbureau Van Nierop en Van den Hoeve gaan de Rotterdamse projektontwikke- laars waarschijnlijk op eigen risico uitvoeren, net als het na bijgelegen projekt Over De Vesten. Dat men reeds nu in de oude panden de beuk zet, wordt door MUWI toegeschreven aan het dreigend gevaar van brand. Een woordvoerder van het be drijf vertelde ons gisteravond: „De gebouwen kunnen we niet dichthouden. Straks komen de zomervakanties en dan wordt het gevaar van brand door spe lende kinderen gewoon te groot Dat risico willen we niet lopen. En alleen daarom rijn we al met de sloop begonnen." Maassluis In de Maassluise Steendijkpolder komt een ter- rasflat. Binnenkort zal het col lege van b en w een raadsvoor stel hiertoe indienen. Het plan behelst een flatgebouw met 186 woningen, waaronder enkele van het maisonnette-type. Schiedam Na een wilde achtervolging hebben Rotterdam se rechercheurs gisteren aan de Doenkade een 28-jarige man gearresteerd die ervan wordt verdacht dat-hij bijna drie weken geleden in Schiedam een spoorwegrechercheur heeft beschoten. De man is ingesloten op het hoofdbureau van politie in Schiedam. Over de identiteit van de ver dachte wil de politie in verband met het onderzoek" nog vrijwel niets zeggen. Alleen dat men de 28-jarige man al enige tijd op het oog had en dat hij van het Bentinckplein af via de Kanaal- weg met enige wagens is ach- Poliiie zoekt getuigen: Schiedam De politie zoekt ge tuigen van een dodelijk onge val dat gistermiddag plaats vond op het kruispunt van de Willem de Zwijgerlaan en de Stadhouderslaan in Schiedam- West. De 71-jarige fietser G. P. de Laat uit de Van Maanenstraat in Vlaardingen werd daarbij over reden door een vrachtwagen, bestuurd door de 20-jarjge chauffeur M.L. uit Maassluis. Door nog onbekende oorzaak raakte de bejaarde fietser die van de Stadhouderslaan rechts af de Willem de Zwijgerlaan opging onder het rechterwiel van de passerende vrachtwagen In het ziekenhuis werd de dood van de Vlaardinger gecon stateerd. Getuigen van het ongeval worden door de Schiedamse politie ver zocht kontakt op te nemen met het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat 53-55, telefoon: 260760. tervolgd en tenslotte aan de Doenkade werd aangehouden. Deze zwijgzaamheid houdt ver band met het feit dat bij de schietpartij die in de avond van vrijdag 26 maart nabij het spoorwegemplacement aan de Parallelweg plaats vond nog een tweede man was betrokken. Deze wordt nog gezocht Het duo ontsnapte die avond na een achtervolging m het grens gebied tussen Rotterdam en Schiedam. Een twaalfjarig jon getje vond twee dagen later m de struiken aan de Dieselstraat het semi-automatische geweer waar de spoorwegrechercheur om onbekende redenen plotse ling mee was beschoten. In de achtergelaten wagen van de twee gevluchte mannen vonden rechercheurs nog een dergelijk wapen en ongeveer driehon derd scherpe patronen. Vlaardingen B en w van Vlaar dingen zullen op korte termijn met voorstellen komen ter be veiliging van de kruispunten Groen van Pnnstererstraat/- Burgemeester Pruissingei/Kol- pabad en de Van der Drift straat/Burgemeester Pruissin- gel/Riouwlaan. Verder behoeft niet gewacht te worden met het openstellen van de Burgemees ter Heusdenslaan tot de ver- keersbchtinstaUaties op de Bur gemeester Pruissingel aanwezig zijn. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gtatis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woon pi Tel Deze üoi m'open envelop, zonder postzegel storen naar Antwoordnummer 834. Rotterdam. t{

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1