SCHIEDAMSCHE COURANT Maassluise verouderd WD: geen CAI-systeem van RK Pieter (6) met auto meegesleurd KAMERLID OP DE KOFFIE Bewoners willen aans vm Ik neem dep 't Kon niet vlugger I Telefonische hulpdienst krijgt ruimte Zuid wil f betere inspraak bij her- bestratingen Speciale mest voor platanen Vlaardingse PvdA en PSP gaan praten p Meer rekening houden met wensen van bewoners Jongen valt van dak 4i: Dinsdag 13 april 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD _101ste jaargang no. 25553. 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De Vlaardingse wethouder 8as Goudriaan (stadsontwikkeling) heeft nog nooit zo snel een beslissing van de gemeenteraad uitge voerd. Vorige week donderdag besliste de raad unaniem dat de IJsselhoeve moest worden gesloopt. De wethouder heeft er geen gras over laten groeien. Vrijdag werd de sloper gebeld en gisteren was het dak van de schuur van de bouwvallige boerderij al bijna verdwenen. Binnen een paar weken is er niets meer over van het gebouw dat zolang de gemoe deren in Vlaardingen heeft beziggehouden. Wel slopen, niet slopen, zo ging het maan den achtereen. Tot er niets anders dan slopen over bleef omdat de restanten le vensgevaarlijk waren geworden. Vooral voor spelende kinderen. Vandaar ook dat wethouder Goudriaan er nu van baalde. Vele malen had hij gepro beerd de raad tot een uitspraak te brengen. >- ,'.~y Schiedam De Telefonische Hulpdienst Waterweg Noord die 1 mei wil beginnen krijgt een ruimte aan de Korte Haven iri het centrum van Schiedam. De gemeente heeft dit onlangs toegezegd na een artikel over de dienst in onze krant van vrijdag 26 maart. Het enige wat de realisering nog in de weg staat is het feit dat de hulpdienst nog geen recht spersoonlijkheid bezit. Van de post in Schiedam zal men daar om nu een stichting maken. Schiedam Op de Gr oe nelaan in de Gorzen is gistermorgen de 6-jarigè Pieter Spruit uit Schie dam zes meter door een auto meegesleurd. De jongen hield er een her senschudding en een ge broken linkerschouder aan over. Voor opname is hij met de ambulance van de GG en GD naar het Nolet Ziekenhuis ge bracht Met zijn step was de jon gen plotseling van achter geparkeerde wagens de rijbaan opgereden. On danks krachtig remmen en een uitwijkmanoeuvre kon de 20-jarige automo bilist E. K. uit Schiedam een botsing niet voorko men. Voor het slachtof fertje bestaat geen le vensgevaar. Maassluis De Maassluise WD heeft in een brief aan het college van B. én W. haar verontrusting uitgesproken over de gang van zaken bij het aanleg- gen van een centrale antenne inrichting. De VVD Tjs bang dat bij de keüze van een systeem er gekozen zal wórden voor wat zij noemt het verouderde aftak- systeem. De WD meent dat er alleen maar rekening gehouden is met een kabelnet voor eenrichtingsver- >:keer. De ontwikkelingen op dit gebied zijn echter zó stormachtig, zegt de WD in haar brief, dat wellicht voor een systeem moet worden gekozen waarop in eerste instantie niet de keus gevallen is. In haar brief wijst de,WD op het feit dat zij het college bij de begrotingsbehandeling heeft geadviseerd om zich opnieuw, te laten voorlichten. De WD wilde toen wel namen van des kundigen noemen. Zij betreurt het dat er nu zo veel tijd verlo ren is gegaan, terwijl het colle- -^—«ge-ïegt-zo'nhaastmetde zaak te hebben. Schiedam De bewonersvereni ging Schiedam-Zuid ziet de in- spraak procedure van de ge meente verslappen. De gang van zaken bij de herbestrating van de Strijensestraat en de Potterhoeksestraat is de drup- 's pel die de emmer heeft doen overlopen. De miiteuwerfc- groep van de vereniging heeft no bij wethouder Chris Zijde veld een gesprek aangevraagd om een en ander eens uit te praten. "Inspraak is best, maar de ge meente moet er dan wel reke ning mee houden dat de men sen wel eens een andere me- ning kunnen hebben. Daar moet dan ook we! rekening mee worden gehouden. Wat heeft die inspraak anders voor nut?" aldus Hannie Renne van de werkgroep, "nu krijgen we tel kens te horen dat men zich aan de uitgangspunten moet hou den". Deze ervaring heeft de werkgroep onlangs onder meer opgedaan hij de besprekingen voor de herbestrating van de Strijense- straat en de Putterhoeksestraat in Zuid. Daar bleek dat de be- woners nu eens niet enthousiast waren over nieuwe groenvoor zieningen en plantebakken, die zoals gebruikelijk bij herbertra- tingen worden aangelegd. Op het Stadskantoor hield men volgens de milieuwerkgroep hier pas rekening mee nadat verbolgen buurtbewoners eerst ©en handtekeningenlijst aan - Zijdeveld hadden overhandigd. -"Er moet met de wethouder en de betrokken ambtenaren ge- woon even orde op zaken wor den gesteld", aldus Hannie Ren- Krijgen de inwoners van Maas sluis, straks de gelegenheid zich uit te spreken over het te kiezen systeem? Dat vraagt de WD eveneens in haar brief. „De be woners moeten uiteindelijk de kosten van kabel-tv betalen en die kosten zullen een veelvoud zijn van wat nu betaald wordt", -aldus-, de. VVD. Zij heeft ook. tijdens de begrotingsbehande ling al gewezen op het feit dat inspraak geheel ontbrak. De WD dringt er bij het college op aan dat in het door Siemens in te richten informatiecentrum bij het ontvangststation aan de Rozenlaan ruimschoots inlich tingen zullen worden verstrekt Niet alleen over het aftaksys- teem dat in eerste instantie ge kozen is, maar ook over andere systemen, zoals het meegroeinet van Robert Schmitz en het Del- ta-stemet De WD vraagt zich af of een antenneverbod in strijd is met artikel 10 van het Verdrag van Rome over de rechten van de mens. „Is door uw college aan dit punt aandacht geschon ken?", zo vraagt de WD in haar brief. Twijfels heeft de WD over de beheerder van de centrale an tenne inrichting. Zij vraagt zich af of de gemeentelijke woning stichting het juiste lichaam daarvoor is. De raad heeft wei nig controlemogelijkheden op deze stichting, zo meent de WD. Zij vindt dat uit een oog punt van goede democratie on gewenst. Schiedam Om wortelbe- - schadiging bij verplan- 1 ting te voorkomen zijn gemeentewerkers begon nen met het aanbrengen van een speciale bomen- mest in de omgeving van de Maasdijk. Door sleu ven te graven rond alle platanen,, die in ;verband met" de aanleg van eêri buitenwaterkering moé ten worden verplaatst, en door vervolgens een kuriststofdoek en bomen-H- mest rond de wortelkluit aan te brengen, wordt de ontwikkeling van com pacte wortelkluiten gesti muleerd. Met andere woorden, als over een jaar de bomen worden verplaatst, is de kans kleiner dat worteltjes worden kapotgetrokken. Bomen gaan er nooit op vooruit, als ze bp een an dere plek worden gepoot Daarom gaan de gemeen tewerkers ook takken snoeien, opdat het even wicht tussen ondergrond se delen (wortels) en bo vengrondse (bladeren) niet zo wordt verstoord. Het is nog niet precies be kend waar de bomen zul len, worden geplaatst Wel wordt eraan gedacht door de plantsoenen dienst om de bomen in oude wijken te planten. Gemeentewerkers zijn begonnen met voorbereidingen voor de verhuizing van platanen op de Maasdijk en omgeving. Schiedam "Als je vandaag de dag voor je katholieke principes uitkomt, heb je het niet gemakkelijk. Want anderen zijn zo nodig progressief. Inderdaad gaan ze vooruit, maar naar de afbraak. Wij zijn constructief, vanuit onze geloofsvisie die is gebaseerd op de Tien Geboden". Niet Klaas Beuker, maar RKPN-secretaris Leechburch Auwers hield een betoog. Dat zei gisteravond voor de Schiedamse afdeling van de Rooms-Katholieke Partij Ne derland (RKPN) de landelijk se cretaris van deze groepering, Jan Leechburch Auwers. Hij viel in voor Tweede Kamerlid Klaas Beuker, die was verhin derd omdat hij zijn knie heeft geblesseerd. In zijn betoog zei Leechburch Au wers voorts, dat "zelfs priesters het zondebesef kwijt" zijn. Libe ralisme, socialisme en marxis me, vrijmetselarij, Americanis- me, existentialisme, modemis- Vlaardingen Het PSP-Tweede -Kamerlid Fred van der Spek komt zaterdag 1 mei naar Vlaar dingen. De plaatselijke afdeling van deze partij ontvangt het Kamerlid dan om elf uur in het PSP-pandje op de koffie. Van der Spek zal dan een korte inleiding houden over de economische crisis waarin volgens hem de maatschappij is geraakt. Na afloop volgt een discussie. 's Avonds viert de PSP samen met de stichting Rood Vlaardingen de eerste mei met een film voorstelling in gebouw De Harmonie. Op deze avond die om 8 uur begint wordt de film Viva Portugal getoond. Hierin wordt het verhaal van de Portugese revolutie aan de basis getoond. Uiteengezet wordt hoe de boeren de revolutie proberen te vertalen op hun eigen gemeenschap- me, het zijn alle vergaarbakken van ketterijen die de zedelijke verwording in de hand hebben 'gewerktfV Rationalisme en moralisme heb ben dé verlichting kwaad ge daan, meende de secretaris. Hij pleitte voor een mentaliteitsver betering, volgens hem te reali seren door te strijden voor een christelijk huwelijk, voorbe hoedsmiddelen af te schaffen en de levensrechten van het ongeboren kind primair te stel len. Verder zei hij niets te snap pen van het drugbeleid en ho moseksualiteit noemde hij een kwaad. "Wij zullen de homosek suele man of vrouw niet ver werpen", aldus Leechburch Au wers, "want dat is slechts een kwestie tussen die ziel en God". Hij verweet het CDA, dat die partij de christelijke kwaliteit mist "De RKPN is niet bitter om bestaande situaties, maar wij zijn optimistisch, door een kinderlijk vertrouwen in God", zei hij. Vlaardingen De plaatselijke af deling van de Partij van de Arbeid en de Pacifistisch-socia- listische partij gaan met elkaar praten. Het PvdA-bestuur heeft de PSP verzocht deel te nemen aam een gesprek. De PSP heeft daarop het PSP-pandje als ver gaderruimte aangeboden. Wel heeft de PSP gesteld dat het gesprek op vrijdag 23 april alleen maar kan doorgaan als aan de eisen van de PSP is voldaan. Deze houden iri dat het gesprek openbaar moet zijn en dat in ieder geval de volgen de drie punten op de. agenda moeten staan. Deze punten zijn: a) Theorie en praktijk van het „Samen Links"-programma, b) De ver slaggeving van het PvdA-blad Achterban over de PSP en c) De mogelijkheden tot samen werking. Zoals bekend is er de laatste tijd enige onenigheid tussen beide partijen geweest over het al dan niet juist uitvoeren van het programma Samen Links. Zo wel in het PSP-blad Rood Vlaardingen als het PvdA-blad Achterban werden regelmatig verwijten en beschuldigingen geuit. Schiedam De bewonersverenigmgen in de oude wijken van Schiedam willen een strenger aanschrij- vingsbeleid. Naar dit beleid en de renovatie iri z'n totaliteit gaan de gezamenlijke verenigingen een on derzoek instellen. Binnen een paar maanden wil men -hierover een rapport naar het stadskantoor sturen. De bewonersvereaigingen in Oost, West en Zuid hebben dit onlangs op een geza menlijke vergadering be sloten. De verenigingsbe sturen willen duidelijkheid over de vraag wie bij een renovatie voor de kosten van het achterstallig onder houd opdraait. Vlaardingen Het moet mogelijk zijn om in of om de woning of de flat waarin iemand woont, veranderingen aan te brengen. Eventueel in v .overleg-,met terzake des kundige personen. Dit is een van de manieren om te voorkomen dat een flatgebouw of een straat een te grote eentonigheid vertoond. Dit is de mening van de inspraakgroep Holy in de Doelstellingennota van het voorontwerp-struc tuurplan Vlaardingen. De 'bewoners .moéten' meer ruimte v krijgen Vóór eir; gen, specifieke wénsen. Men denkt daarbij aan meer variatie in kleur. bij voorbeeld bij zonnescher men, geverfde ramen en deuren. De Holy-bewoners gaan zover dat men eigenlijk van mening is dat nieuw bouwwoningen in een vroeger stadium toegewe zen zouden moeten wor den. (Bijvoorbeeld 70 procent, zodat de rest voor medische of sociaal urgente gevallen kan worden gereserveerd). In zo'n geval zou de moge lijkheid aanwezig zijn om in overleg met de toe komstige bewoners de kleur of uitvoering van bijvoorbeeld de tegels in keuken en douche door .te praten. Maar ook de plaats of het aantal lucht- punten en stopcontact Een van de problemen die! daar bij ook moeten" worden aange- pakt betreft het feit dat sommi ge huiseigenaars huurders door vage huurcontracten laten op- draaien voor de aanlegkosteju van nieuwe elektriciteitsleidin gen. Deze praktijken, die wet- houder- Chris Zijdeveld, betijelt^ als in strijd met de goede'ze-* den, onthulden wij in de krant van maandag 22 maart. „In dat artikel zegt de wethouder dat de mensen in zo'n geval maar een rechtszaak er van moeten maken. De gemeente zou er echter meer werk van moeten maken", zo vertelde ons gistermiddag de heer Dettmeij- er van de bewonersvereniging Schiedam-Zuid, „steeds minder mensen hebben door de stijgen de, werkeloosheid immers nog geld om van een advokaat ge- bruik te kunnen maken." Spijkenisse Na een val van hel tien meter hoge dak van de Immanuelschool aan de Gali- leilaan in Spijkenisse heeft een tienjarige jongen uit deze ge meente een hersenschudding opgelopen. Na behandeling in het Dijkzigtziekenhuis kon hij weer naar huis terug. Het knaapje wilde zijn bal van het dak halen, die daar tijdens tennissen was opgeraakt Een situatie, die volgens de politie veel te vaak voorkomt Als hun tennisballen op daken terecht komen klimmen jongens éls ware geveltoeristen langs re genpijpen naar boven, zonder stil te staan bij de gevaren. Een waarschuwing aan de ouders is dan ook op z'n plaats. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. 1 Stuur mii dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proet toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl,: Tel.'- Deze bon m open envelop, zonder postzegel, sturen naar; Antwoordnummer 834. Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1