ouw Korte VGravenzande wint van defensie SCHIEDAMSCHE COURANT Vlaardingen krijgt Stads omroeper Kraak bond strijdt tegen leegstand. Forse toename bevolking num bedrijf bomt biitiieiiln.n'l Pasen nil Recreatie bij defensiedeel Staelduinsebos toegestaan Marcus Bakker komt naar Schiedam REGELING HUISVUIL MAASLAND T& lQ3t voor de 8 Winkeliers niet meer verplicht op vakantie Maasland „koopt" weg van provincie Drijvend dok voor De Jong Vlaardingen krijgt weer een Stadsomroeper. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om de Haag3e beeldhouwster Sybilla Kroseh opdracht te geven om een kunstwerk te maken dat deze illustere verschij ning in het Vlaardingse stadsbeeld van vroeger jaren voorstelt. i De kosten hiervoor worden betaald uit een deel van het batig saldo van de Stich- j ting Vlaardingen 1973. Het beeldje za! ongeveer 170- centimeter hoog worden i (de sokkel niet meegere- i kend) en zal in brons wor den gegoten. De Stadsom roeper zal een plaatsje krij gen op de plaats waar de Smalle en de Brede Haven straat samenkomen (schuin tegenover de Visbank aan de Westhavenkade}. De beeldhouwster heeft la ten '.veten dat het ongeveer vier maanden zal duren voordat het, beeld klaar is. Onvoorziene omstandighe den voorbehouden mag venvacht worden dat de Stadsomroeper in septem ber/oktober op zijn plaats in het Vlaardingse centrum zal staan. Beeldhouwster Sybilla Kroseh- is geen onbekende in deze "omgeving. De laat ste jaren heeft zij enkele kunstwerken gemaakt in opdracht van de gemeente Maassluis.', Vandaag in deze krant on der meer: Een interview met twee directeuren van het Vlaar dingse bedrijf HVO, dat onder meer betrokken is bij de N ede rhorst-af faire, (pag. 3). 9 Verder een portret met de Schiedammer Han van der Horst; een bijzonder mens met een bijzonder verhaal, (pag. 5). 9 Op pagina 4 een repor tage van de deze week gehouden alcohol-contro le. Een verhaat vanaf de „veilige", maar dit keer ook koude kant. 9 En ten slotte een artikel over een vissentransport van Hongkong naar Maas sluis, een beschouwing over de Paaskérmls in Maassluis en alles over de sportactiviteiten in het ko mende weekeinde. Schiedam De Kraakbond Schie dam, voortgekomen uit het door krakers opgerichte Aksiekomïtèe De Laan, wil informatie geven over goede leegstaande huizen in vooral de binnenstad van Schie dam. Daartoe zal wekelijks (op donderdagavonden van acht tot tien uur) een spreekuur worden gehouden in het Theehuis van ca fé De Quibus, gevéstïgd aan de Lange Haven- Mensen, die ontevreden zijn met hun eigen woning of/en een ande re woning zoeken, kunnen daar voor advies terecht. Zo nodig wil len de betrokken krakers zelf mee helpen, als de belangstellende wel een huis wil kraken om aan een betere woning te komen. De Kraakbond heeft zich de afgelo pen dagen ook beziggehouden met een inventarisatie van leegstaan de panden aan de Hoogstraat en omgeving. Gebleken is daarbij, dat in de winkelstraat zelf zo'n dertig bovenverdiepingen boven winkels ongebruikt staan- Verder kwam tot uiting, dat in het cen trum rond de veertig pakhuizen niet worden gebruikt en dat ze venentwintig goede woningen niet worden bewoond- De Kraakbond wil zich met de in ventarisatie niet beperken tot het centrum, maar ook tellen hoeveel huizen in andere wijken leeg staan. De bond wil daarmee het huisvestingsbeleid van de ge meente aan de kaak stellen en door hun informatie de woning nood, vooral onder Sehiedamse jongeren, bestrijden. Wel zal wor den gestreefd naar overleg met de gemeente en particuliere huiseige naren, aldus één van de initiatief nemers, Peter Beckers. „Ik zou het fijn vinden als een derge lijke rotte kies In het Sehiedam se stads beeld weer zou worden opge vuld", al dus wet houder Chris Zij develd. °en Haag/*s-Gravenzande Het Provinciaal bestuur van Zuid- Holland heeft het beroep van et ministerie van defensie on gegrond verklaard tegen het s-urayenzandse bestemmings plan Papedijk. Voor 's-Graven- ïande js nu het licht opgroen gezet om een klein recreatiege- p d 'n te richten achter de aperij aan de rand van het staelduinsebos. Volgens de militairen was het niet verantwoord een standplaats voo- caravans in te richten in ae omgeving van de munitieop- slagpiaats in het Staelduinse- Onmiddellijk nadat 's-Gravenzan- °e m .aPnl vorig jaar het be stemmingsplan P&pedijk had goedgekeurd ging het ministe. rie van defensie in beroep bij het provinciebestuur. Men zag niet graag dat recreanten zich met hun caravan aan de rand van het defensiedeel van het Staelduinsebos ophielden,De militairen hadden er geen be zwaar tegen dat de kippenfok kerij aan de rand van het na tuurgebied zou blijven voortbe staan. Volgens milieubeschermers uit 's- Gravenzande en omgeving was de fokkerij met. ongeveer 25,000 kuikens echter schadelijk voor het landschappelijk karakter van het Staelduinsebos. De ei genaar van de fokkerij had er geen bezwaar tegen zijn bedrijf op te heffen en een betrekking als beheerder van het caravan terrein te aanvaarden. Tijdens de zitting van de beroeps commissie van Gedeputeerde Staten aan het begin van dit jaar was er geen vertegenwoor diger van defensie aanwezig. "Onze mening over de recreatie aan de rand van het defensie deel van het bos is genoegzaam bekend", liet men weten. 's-Gra- venzandes burgemeester M. van Prooijen en ir. A. Buddingh, voorzitter van de vereniging "Leefbaar 's-Gravenzande" ont hulden tijdens de zitting dat een generaal het militaire deel van het Staelduinsebos regel matig als zijn privéjachtterrein gebruikte. Reeds enkele weken voor de uit spraak kon 's-Gravenzande aannemen dat de gemeente in het gelijk zou worden gesteld, In het rapport "Openluchtre- kreatie in Zuid-Holland", dat op 25 maart werd gepubliceerd, was het defensiedeel van het Staelduinsebos aangemerkt als .»,te ontruimen". Schiedam Marcus Bak ker komt dinsdag naar het gebouw van Christe lijke Sociale Belangen aan de Lange Haven, De fraktie-voorzitter van de Communistische Partij Nederland (CPN) zal dan spreken over de malaise in de scheepsbouw en de campagne „Geen Ge dwongen Ontslagen". Uitnodigingen zijn verkrijg baar bij het districtsbu reau van de CPN aan de Mijnsheererüaan 93A in Rotterdam en in Schie dam aan deBoerhaave- laan 7A, Puccinistraat 28, Lekstraat 18B en Nolen- 5 laan 558. Maasland De huisvuilophaal- regeling is gedurende de hele volgende week met één dag ver schoven, omdat er tweede paas dag geen huisvuil wordt opge haald. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad RN - SC. Naam Aöres: Woonpl Tel Deze bon ir> open envelop, zonder postzegel, sfyrer» near: Antwoordnummer 834. Rotterdam. Schiedam Tussen de Dam en de Korte Haven wil een Haagse bouw en exploitatiemaat schappij woningen en bedrijfsruimte bouwen. Voor dit plan dat bij de gemeente nog niet is in gediend wordt het ter rein van de vroegere Kappelhof verffabriek momenteel geëgaliseerd. De exploitatie-maatschappij wil op het terrein in het centrum van Schiedam vijftien of zes tien woningen bouwen. Het worden huizen met twee of drie kamers en maisonnettes met vijf of zes kamers. De maat schappij uit de residentie gaat de huizen na de bouw waar schijnlijk verkopen. Onder de woningen, aan de zijde van de Dam, komen winkeltjes of be drijfsruimte. In oriënterende gesprekken op het Stadskantoor is al gebleken dat de gemeente als één van de voorwaarden gaat stellen dat de bebouwing in ieder geval aan de zijde van de Dam enigs zins moet worden aangepast aan de historische omgeving. De bouwer zegt daar ook reke ning mee te gaan houden op de eerste ontwerptekeningen die waarschijnlijk nog deze maand bij de gemeentelijke commissie welstand zullen worden inge diend. Wethouder Chris Zijdeveld van stadsontwikkeling is enthou siast over het plan voor het terrein dat sinds een zeer felle brand in 1968 braak ligt: „Als de bebouwing goed inpasbaar is sta ik zelfs te juichen. Ik ben blij dat een dergelijke rotte kies in het stadsbeeld weer wordt opgevuld. Ik wil dan ook best alle medewerking verlenen, wat mij betreft ook het opluisteren van een feestelijke opening." De bouw* en exploitatiemaat schappij heeft de grond voor de nieuwbouw pas onlangs in bezit gekregen. Deze werd gekocht van de holdingmaatschappij voor vaste goederen Steenkamp aan het Villapark in Rotterdam. Dit bedrijf had de grond na de brand gekocht van de inmid dels niet meer bestaande firma Kappelhof en Hovingh. De fa- brieksbebouwing die bij de brand verloren ging dateerde uit 1829. In de zeventiende en achttiende eeuw stond op deze plaats nog een Rooms-katholie- ke schuilkerk. Veel oudere be bouwing is er volgens de ge meente-archivarissen waar schijnlijk niet geweest. ||De nieuwe Westnïeuw- landkerk in Vlaardingen van de Gereformeerde Gemeente heeft een H betonnen klokkenstoel, Het zes ton wegende H gevaarte is gisteren op de 20 meter hoge toren ff gehesen. Het kerwei H kon in een half uur ge il klaard worden: De stoel H staat nu klaar voor de fl fcldkrLuiden is 'er met' H da Pasen nog niet bij. h Wel met Pinksteren. De IJ klok zelf wordt over drie weken geplaatst, jf Vrijdag gaat de vlag in top van de nieuwe kerk; dan is dan het H hoogste punt bereikt. Schiedam Het college van bur gemeester en wethouders heeft deze week besloten ora de va- kantiesluitingsverordening voor Schiedam in te trekken. De verordening bleek door de branchevervaging volgens wet houder Hans van der Wïlk nau welijks meer nodig. De winkeliers moeten nu zelf- on derling afspraken over de va kantietijden maken. Alleen de groenteboeren hebben hier vol gens de wethouder moeilijkhe den mee. Maasland Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en de ge meente Maasland hebben over eenstemming bereikt over de „koop" van een stuk weg ten noorden van het dorp in de richting van de gemeente Delft, De provincie zal, als de staten het GS-plan op 22 april goedkeu ren, de weg voor niets aan de gemeente overdoen. maar Maasland is dan wel verplichf verder zorg te dragen voor het beheer en het onderhoud. Als een soort afkoopsom ont vangt Maasland een bedrag van 46.990 gulden. Verder zal de provincie nog eens 165.000 gulden bijdragen in de kosten van de vernieuwing van de kademuur langs de 's-Heren- straat. Deze muur moet over een lengte van 550 meter wor den verbeterd. Schiedam Voor het scheepsre- paratïebedrijf De Jong BV in Schiedam wordt in Bolnes de 35.000 ton zware tanker Vena's-" sa, vroeger eigendom van de Shell, omgebouwd tot eer. drij vend dok, Dat gebeurt door Boele's Scheepswerven en Ma chinefabriek BV in dat plaatsje. De Jong behoort tot deze on derneming. Het ss Venassa is bijna 105 meter lang, de breedte is ruim 25 me ter. Als drijvend dok zal het speciaal geschikt zijn voor die pliggende schepen. Vlaardingen Voor het eerst sinds geruime tijd is de bevolking van Vlaardingen in de maand maart fors toegenomen. Uit de voorlopige cijfers van de bevolkingsstatistiek blijkt dat er op 31 maart 85 Vlaardïngers meer in Vlaardingen woonden dan op de eerste van die maand. In totaal had Vlaardingen op 31 maart 78,384 inwoners. De toename van de bevolking is voornamelijk te danken aan een flink vestigingsoverschot In maart kwamen 73 gezinnen in Vlaar dingen wonen. Dat betekende een toename van 344 personen Er vertrokken 55 gezinnen ofwel 282 personen. Zo liet de maand maart een vestigingsoverschot van 62 personen zien. Daama** was er een geboorteoverschot, In totaal zijn er in maart 80 kinderen geboren, tegenover 57 overlijdensgevallen. De ambtenaren vande burgerlijke stand voltrokken 42 huwelijken in de lentemaand. Daar staat tegenover dat veertien echtparen zich. ueten scheiden. ONAFHANKELIJK DAGBLAD lölete jaargang no. 25556-8 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachlendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vrijdag 16 april 1976.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1