Actie en spanning rond middernactit Tienduizenden tropische vissen van Hongkong naar Maassluis i VRIJDAG 16 APRIL 197 llllllii De alcoholcontrole vanaf de Veilige' kant mi ACTIE RUSTIG Tropische temperatuur en de reuk van brak water Vervoer Liefhebberij kerkdiensten Vlaardingen/Schiedam/Maassluis Een alcoholcontrole houden na een voetbalwedstrijd op de televisie lijkt een goed gekozen tijdstip. Woensdagavond is dat dan ook tussen elf uur en twee uur in grote delen van Zuid-Holland gebeurd. Wij gingen met de beste vrienden van ons allemaal uit Vïaardingen mee op pad. Het is immers aardig om te zien hoe het er aan de andere kant aan toe gaat. De bliksemactie, want dat is het, staat in Vïaardingen onder lei ding van inspecteur M. M. Kei- zerwaard, de chef van de ver keersdienst Om half elf hebben alle 22 deelnemers aan de actie zich al op het bureau verza meld. Twee douanemensen doen aan de actie mee voor, belastingtechnische zaken. Sommigen kijken min of meer verveeld naar een televisie-pro gramma over Egyptische pyra mid es. Enige opwinding ontstaat als er een bekend druggebruiker wordt binnen gebracht Hij bloedt. Later blijkt dat hij alle ruiten van zijn huis kapot heeft geslagen, omdat hij overal enge beestjes zag. Hij wordt in een ziekenhuis in Schiedam opge nomen. Niet voor de eerste keer. In de kantine geeft Keizerwaard zijn mannen de nodige instruc ties. Er zal niet alleen op alco holgebruik worden gelet. Ook andere gebreken moeten wor den opgespeurd. "Wij blijven tot twee uur op onze post", zegt Keizerwaard, "en komen niet zoals bij de lange controles tot vier of vijf uur terug naar het bureau voor een kop soep". Er gaat een ploeg naar het Lies veldviaduct, een tweede ploeg gaat op de Van Hogendorplaan tegenover het lyceum controle ren. Wij gaan met de brigadier Melkert mee naar de Marathon- weg, het drukste punt In ons gezelschap een vrouwelijke agente, Jamde Dulfer-Timmer- mans, John de Boer, Herman Feitman, Cor van Bezuiye en de douanemannen Gerard Ma joor en Cees de Zeeuw. De auto wordt bij het benzinesta tion geparkeerd. Hij is op die manier geheel aan het zicht ont trokken. In hun lange witte jas sen begeven de politiemensen zich naar de weg. Gewapend met zaklantaarns, grote rode lampen en een formulier voor de statistiek. Herman houdt het eerst een auto aan op de ooste lijke rijbaan van de Marathon- weg. Cor doet hetzelfde ook aan die kant. Hij heeft een gele splinternieuwe Manta. Door Onno Schoonheyt Foto's Paul Stolk Dan is er gelijk actie. Een oud Dafje dat achter de Manta rijdt, op zo'n meter of vijftig, zorgt voor die actie. De bestuurder remt niet en ramt de Manta links achter. Cor heeft nog maar net opzij kunnen sprin gen. Hij stond midden op de weg. De bestuurder van de DAF, de vijftigjarige Vlaardin- ger J.S., zegt alles wel gezien te hebben, maar is bij het af remmen in een slip geraakt. Hij heeft niet gedronken en ook zijn banden zijn goed. De bestuurder van de Manta blijft bewonderenswaardig rus tig. Zijn auto is pas zes dagen oud. Andere auto's worden voorlopig niet meer aangehou den. Janrue veegt de scherven van gebroken kop- en achter lichten aan. de kant. Herman en John nemen de verklaringen van de twee bestuurders op. Wij feliciteren Cor met het feit dat hij het er goed van afge bracht heeft. Inspecteur Keizerwaard is na vijf minuten ter plaatse. Hij is niet erg gelukkig met het geval Op de westelijke rijbaan wordt in middels weer begonnen met de controle. Ook Keizerwaard houdt een auto aan. Hij heeft gelijk beet De automobilist moet blazen. De uitslag is niet duidelijk. Nog een keer blazen. De man moet mee naar het bureau. Later wordt zijn auto opgehaald. Echt druk wordt het niet Een Haagse zakenman in een grote blauwe Mercedes staat het niet .aan dat hij is aangehouden. "Dat is nu al de zevende keer vandaag dat ik wordt aange houden", merkt hij met luide stem op terwijl hij uit zijn wa gen stapt. „Dat kost me toch wel anderhalf uur en dat is voor mij duizend gulden", ver klaart hij tegen brigges Melk ert, hem op de schouder klop pend. Onverstoorbaar doen Herman en Gerard hun werk. De laatste wil ook nog even het chassisnummer zien, "het is een wagen die goed in de markt ligt". Een andere automobilist heeft zijn papieren al buiten het raam voor hij stilstaat. Hij is op het Liesvddviaduct al aan gehouden, Er ontstaat enige on zekerheid bij de mannen, want de kwade zakenman had ook al gezegd twintig meter hiervoor te zijn aangehouden. De ploe gen zijn niet aan één plaats gebonden. Zou er nog een ploeg op de Marathonweg staan? De mededeling van de vlotte auto mobilist dat hij op het Liesveld viaduct is aangehouden, ver drijft de onzekerheid. Al met al is het erg rustig. Zo af en toe is er tijd om onder de volle maan een sigaretje te ro ken en te klagen over het feit dat er geen koffie is. Wij heb- ben het koud. Natte voeten van het natte gras en geen warme jas. Je krijgt wel bewondering voor de jongens die 's winters zo'n actie doen. De resultaten van de actie in Vïaardingen zijn groot vergele ken met die uit de buurgemeen- ten Maassluis en Schiedam. In Vïaardingen zijn 397 auto's en 28 brommers gecontroleerd. Er is éénmaal proces-verbaal opge maakt voor alcoholgebruik en tweemaal is een rijverbod opge legd. Wel zijn 21 andere over tredingen vastgesteld. In Schié- dam werden 147 auto's aange houden op de Horvathweg, <fè Aleidastraat en de Vlaaxdinger- dijk. Driemaal werd een rijver bod opgelegd. In Maassluis zijn 23 auto's gecontroleerd, maar alles v/as in orde. De douane in Vïaardingen ontdekte een ille gale rijder op gas. r:r Qe visjes worden in plastic zakken naar de winkel ver voerd s De importeur met de zeldzame en kostbare luipaardtrekkersvis Maassluis De Latijnse be namingen vliegen je rond de oren in een gesprek met tro pische siervissenkenner bij uitstek M. B. Ruysbroek. Hij gaat door het leven als een van de grootste vis-impor- teurs van Europa. Gaat zelf diverse malen per jaar naar zijn leveranciers die in alle uithoeken van de wereld zitten. Bezoekt een vissen- handelaar in Singapore en gaat ea passant ook nog langs zijn leverancier In Hongkong. Deze twee oor den zijn in de siervissenwe- reld de belangrijkste han delscentra. Gemiddeld tienmaal per week worden de tropische vissen met vliegtuigen naar ons land vervoerd. Met tiendui zenden tegelijk. Zelf kweken is volgens Ruysbroek geen haalbare kaart meer. „Je bent teveel afhankelijk van de speling der natuur", is zijn ervaring. „Je moet altijd een flinke voorraad hebben. Door Gérard Voituron Zoals nu bijvoorbeeld. Er zwemmen hier meer dan honderdduizend vissen, on derverdeeld in ruim drie honderd soorten. Met eigen kweek is dat een onhaalbare kaart", aldus de importeur. Daarbij komt, dat men in de jaren zestig volop begon te kweken in Singapore en Hongkong. „Daar valt niet tegen op te boksen. Ze heb ben daar haast geen onkos ten te maken. Verwarming hebben ze in Singapore met nodig." Daarom zijn de be roepskwekers in ons land nu op de vingers van beide han den te tellen. Op het bedrijf aan de Noord- vliet staan duizend water bakken opgesteld. Voorts is er nog een groot aantal be tonnen putten waar de min der kwetsbare vissen in wor den gehouden. Er hangt een lucht die doet denken aan de reuk die men opsnuift in Hoek van Holland. De lucht van brak water. Er heerst een tropische temperatuur in de werkruimte waar een aantal mensen de gehele dag visjes vangt om ze daarna in een plastic zakje te doen. Telkens als men met het schepnetje in het aquarium is geweest, wordt het in ko kend water ontsmet. Want voor één ding is men doods benauwd in het bedrijf ...in fectie. Natuurlijk is ook de toevoer van water en eleetriciteit van levensbelang. Om niet zonder stroom te zitten bij calamiteiten heeft Ruys broek zich onlangs een nood-aggregator aange schaft Per maand gebruikt de impor teur zo'n 600.000 liter lei dingswater. Last van de aan dit water toegevoegde fluor hebben de siervissen niet, vertelt de Maassluizenaar. Het vervoer van de vissen uit tropische streken naar ons veel koelere continent stuit niet op extra moeilijke pro blemen. „De vissen worden vervoerd in schuimplastic Rijen jampotjes met in ieder potje een kempvis. dozen. Dit materiaal wordt gebruikt om de temperatuur van het water langere tijd vast te houden. Kleine visjes gaan met zeshonderd tege lijk de doos in. Grotere met tweehonderd. Vandaar ook, dat die dan veel duurder zijn. Last met invoeren heb ben we nooit. Van over heidswege zijn er geen be paalde regels. Er zijn wel plannen geweest om de in voer van sommige soorten te verbieden omdat ze zoge naamd met uitsterven wer den bedreigd. Maar dat is met een sisser afgelopen", aldus Ruysbroek. Het be drijf, dat niet levert aan par ticulieren doch alleen recht streeks aan de winkelier, im porteert niet uitsluitend zoetwatervissen. De laatste tien jaar is de vraag naar zeewatervissen verveelvou digd. „Het is tegenwoordig ook veel eenvoudiger zeevis sen te houden", vertelt Ruys broek. Binnenkort kunnen siervis-liefhebbers zich ver gapen aan de schoonheden die hun baantjes trekken in de aquaria van Ruysbroek. Op 22 mei houdt hij name lijk vanaf 's morgens negen uur open dag in zijn bedrijf aan Noordvliet 159. Op de parkeerplaats stopt een vrachtauto met Belgisch kenteken. Ook bij onze zuid erburen dus visjes uit Maas sluis. Voor eigen land houdt de importeur er een eigen transportbedrijfje op na. Wat vandaag in plastic zak jes is gestopt wordt morgen vervoerd. Het import-bedrijf is ontstaan uit liefhebberij. Ruysbroek: „Mijn vader dreef voor de oorlog een melkzaak en had als hobby „visjes kweken." Dat liep nogal uit de hand. In het begin van de jaren vijftig nam ik het bedrijf over. Later stopten we met de eigen kweek. Mijn broer is nog een van de weinige beroepskwekers in Neder land", zegt de importeur. Volgens schatting heeft thans een op de tien gezinnen in ons land een visjesbak. En niet iedereen zal er een lui paardtrekkersvis in hebben zoals die op de foto staat afgebeeld. Ze zijn vrij zeld zaam en daarom ook aardig aan de prijs. Liefhebbers kunnen de eigenaar worden voor vijfhonderd gulden. Predikbeurten op Goede Vrijdag 16 april 1975 Grote Kerk 20 DO uur ds. M. C- Baart-Heilig Avondmaal- Op- standingskerk 20.00 uur ds. Spaiuig Dzn. H. Avondmaal. Betheikerk 19.00 uur ds. S. Tijmstra H. Avond maal. Aula Pmasplem {Oud Ma the- nesse R'dam) ds. M. Baart. H. Avondmaal. St Martinuskerk 19.30 uur ds. P. Magré H. Avondmaal. Dorpskerk 19,30 uur ds. S. Gerbran- dy H. Avondmaal. Bejaardenhuis „Spaland" 16.00 uur ds. S. Gerbran- dy H. Avondmaal. Gereformeerde Gemeente Vïaardingen: Pmelkerk vrijdag 16 april n.m. 20.30 uur ds. D. Rietdijk. Zondag 18 april v.m. 11 uur en nm. 18.30 uur ds. D. Rietdijk. Maandag 19 april vjn. 9 uur ds. D. Rietdijk-Openb. Belijdenis. Donder dag 22 april n.m. 14.45 uur ds. D. Rietdijk-Huw. Bev. Gereformeerde Kerk Vïaardingen. De collecte is be stemd voor de Diakonie. Goede Vrij dag 16 april 1976. Emmauskerk n.m. 19.30 uur ds. B. Baak. Kerkcentrum Holy n.m. 19.30 uur ds. W. C. van Dam, ds. Joh. Lever, de heer A. van Zetten Herv/Geref dienst. Heilig Avondmaal Pntêlkerk n.m. 19.00 uur ds. D. Braam, Chr, Geref. Kerk te Vïaardingen: Kerk Emm astraat 116 Op Goede Vrijdag 20.00 uur mm. ds- B. de Romph. Eerste Paasdag v.m. 10.00 uur ds. B. de Romph en n.m. 17.00 uur ds. B. de Romph. Tweede Paasdag vjn. 9.30 uur ds. W. van Sorge. Diensten Remonstrantse Ge meente te Vïaardingen aanvang 19.30 uur op 16 april Goede Vrijdag- Avondmaal. Zondag 18 april ds. G, Duinkerken-Rotterdam aanvang 10.30 uur voor kinderoppas bellen 010-350897 voor vrijdagavond. Leger des Heiis Predikbeurten Goede Vrijdag 16 april 3976: Voorm. 10.30 uur Openbare Samenkomst mm het GkB KOOR. Nam, 20.00 uur Openbare Samenkomst m.m.v. het muziekkorps en zangkoor. Beide sa menkomsten staan onder leiding van brigadier R. J. Sehurink. Zondag 18 a pril le Paasdag v.m. 10.00 uur Heili- gmgssamenkomst m.m_v. de „Bir mingham Citadel Songsters". Nam. 18,3v uur Openluchtsamenkomst en nan. 19.30 uur Paas-Jubel mede werking van muziekkorps en zang koor. Leger des Heüs-Paasreveille le Paasdag aanvangende om 9 uur, wordt een paasreveüle gehouden op de van Hogendorplaan hoek Rotter damse weg mJn.v. de Birmingham Citadel Songsters, het Leger des Heds zangbngade en het Leger des Heds muziekkorps. Duur ongeveer een half uur. De Birmingham Cita- del Songsters zullen ook hun mede werking verlenen in de dienst die om 10.00 uur gehouden wordt in de zaal van het Leger des Heds-Rotterdam- seweg-Sneeuwbalstraat Evangeli- scb-Lutherse Gemeente te Schiedam, eredienst op Goede Vrijdag 16 april om 19 30 uur ds. A. Steinhart, vie ring H.A Led 187. Koorzang en le paasdag 18 apnl om 10.00 uur ds. A. Steuihart zondagslied 203 m.m.v. koor en kinderkerk. Orgaan van de afd. Schiedam van de Neder], Pro testantenbond op Goede Vrijdag 1$ april om 19 30 uur ds. B. van Blan ken. Schiedam Goede Vrijdag, Bed. Avondmaal er» le Paasdag 18 april om 10.30 uur ds, B. van Blanken, Schiedam, Pasen- Gereformeerde Kerk te Vïaardingen. De collecte is bestemd voor het landelijk evangeli satiewerk. Zondag 18 april Oosler- kerk v.m. 10 00 uur drs. H. Th. Van Reenen en n.m. 17.00 uur ds. D. Braam. Zondag 18 april Emmauskerk v.m. 10.00 uur dr. H. J. Kouwenhoven en nm 17.00 uur ds. B. Baak zang- dienst, Zondag 18 april Kerkcentrum Holy vm 10.30 uur ds. Joh. Lever, belndenisdienst en n.m. 17.00 uur ds. L. R. Krol. Zondag 18 apnl Pmel kerk vm. 930 uur ds, D. Braam en njn. 17.00 uur dr. H. J. Kouwenho ven. Zondag 18 apnl Maranathakerk vm 10.00 uur ds. L. Krol, belijdenis- dienst en Heilig Avondmaal en n m. 17.00 uurds- Lever, Zondag 18 april n m. 19.00 uur Iehtuskerk Alternatie ve dienst. Zondag 18 april De Wete ring v.m. 10.00 uur as. B. Baak. Zondag 18 aprilHolyziekenhuis vm. 9 00 uur ds, Y. Tiemersma. Zondag 18 april Het Zonnehuis vjn. 10.00 uur ds. Y. Tiemersma. Woensdag 21 apnl Oosterkerk, H. Geestkerk 19.30- 20.00 uur Interkerkelijk Avondge bed. Zaterdag 17 apnl Grote Kerk: vjn. 33.00 uur „Kom zuig met ons en doe als wij". Vïaardingen Grote Kerk, zondag 10 uur ds. J. Wieman en 17 uur dhr. A. v. Zetten openbare belijdenis mmv, Cantory. Nieuwe kerk, zon dag 10.15 uur dhr. A, v. Zetten mmv. kerkkoor Nieuwe kerk en 17 uur ds. A. v. Eijk van Gouda. Oude Psalmberijming. Betheikerk, zondag 10 uur ds. A P. Nauta mmv.Bethel- koor vanaf 9.45 zingen van paashe- deren en 19 uur ds. G. F. H. Kelhng. Wijkgemeente Immanuel-Aula Groen van Prins tererlyceum, zondag 10 uur ds. G. F. H. Kelhng, Reho- bothkerk, zondag 10 uur ds. J. J. van Thiel m.m.v. de Chariots uit Amster dam. Iehtuskerk, zondag 10 uur ds. W. W. Verhoef met kinderkerk en kerkkoor alternatieve dienst en 19 uur ds. W. W. Verhoef. Holycentrum, zondag 9 uur dhr. A v. Zetten en 19 uur ds. P. Vermaat van kwaft voor zeven zingen van paasbederen. Zonnehuis, zondag 9 uur ds. Y. S. Tiemersma Raad van gemeenschap van kerken en het Leger des Heiis. Zaal Harmonie Schiedamseweg, zon dag 1030 uur mmv. o.a. de Spel» groep Argus van C.J.V. Grote kerk, maandag 10 uur ds. J. Wierosn «n zaterdag 11 uur Kom zing met ons en doe als wij. Dagkapel H. Geest- kerk/Pruelkerk/Oos terkerk woens dag 19.30 uur Interkerkelijk Avond gebed. Iehtuskerk, donderdag I9iö uur Avondgebed. Grote kerk, vrij dag iö uur ds. W. W. Verhoef en 19.30 uur ds. J. Wieman 10 uur vie ring H. Avondmaal. Nieuwe kerk, vrijdag 19.30 uur ds. J. Bouterse. viering H Avondmaal, Betheikerk, vnjdag 10 uur ds. A P. Nauta - dienst van Woord en Sacrament en 19 30 uur ds. A. P. Nauta, nering H. Avondmaal. Wijkgemeente Irnma- nuel Aula Groen van Pnnstererlv. ceum, vrijdag 19.30 uur ds. G. H. P, Helling. Rehobolhkerk, vrijdag 19 30 uur ds. J. J. v. Thiel Vienng HA Iehtuskerk, vrijdag 19.30 uur ds, VI. W. Verhoef vienng HA- Hdycen. trum. vnjdag 10 uur ds. P. Vermaat en 19.30 uur ds. v. Dam/ds. Lever- /dhr. v. Zetten Vienng H.A Zonne huis, vnjdag 10 uur ds. Y. J. Tie mersma Vienng HA. Rusthuis Vaartland, vnidag 15*uur ds. v. Da- m/Hr. Lambalgen Vienng HA. Iehtuskerk, zaterdag 11 uur ds. W W Verhoef Paasnachtviering Wijkgemeente Immanuel Aula Groen van Prinstererlyceum, zater dag 19.30 uur ds. G. F. H, Kelhng een liturgie van gebed, inkeer en stilte. Schiedam Herv./Geref. predikbeur ten. Gebouw Irene, vrijdag 10 uur ds. J. J. Poort Oisterwijk, zondag 10 uur ds. J. Hovius en maandag 10 uur ds. J. Verwehus, VeenendaaL Grote kerk, vnjdag 10 uur ds. M. C. Baart H. Avondmaal, zondag 17 uur ds. G. v. Vliet, Papendrecht Opstanding*- kerk, vnjdag 20 uur ds, D. J. Spakng Dzn. H.A. Zondag IQ.3Q uur ös. D. J. Spaling Dzn. Kmdemevendxenst mmv. koperblazers Harpe Davids. Schiedam Betheikerk vrijdag 19 uur ds. S. Tijmstra H.A. Zaterdag 20.30 uur ds. S. Tijmstra Paaswake, zon dag 9.35 uur ds. D. J. Spaling Dzn. Aula Pmaplein, vrijdag 18.45 uur ds- M. C. Baart H.A zondag 9.15 uur fezinsdienst mjn.v. jeugdkoor TJie 'oung Voices en ds, M. C Baart. Grote kerk, zondag 10.30 uur ds. S. Tijmstra gezmsdienst mm.v. Koper blazers Harpe Davids Kethel. St. Martinuskerk, vnjdag 19.30 uur ds. P. Magré H.A. Zondag 9.30 uur ds. P. Magré gezmsdienst. Dorpskerk, vnjdag 19.30 uur ds, Gerbrawty H.A., zaterdag 21 uur ds. P, Magre Paaswake m.m.v. kerkkoor Groe- noord. Zondag 30 uur ds. S. Ger- brandy m,m.v. de zondagsschool en koperblazer en 19 uur ds. P. Magre Ger./Herv. zangdienst. Maasland Ned. herv. kerk, vnjdag 19.30 uur ds. H- J. J. Keijzer, zondag 10 en 13 uur ds. H J. J. Keqzer en maandag 19 uur gezamenlijke dienst ds. H Mak- kinga. Ger. kerk, vrtjelag 19 30 uur ds. H. Makkmga, zondag 10 en 1» uur ds. H. Makkinga en maandag 10 uur gezamenlijke dienst in h.H- Kerk ds. H. Makkmga. WEEKENDDIENST ARTSEN EN WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Maasland Het paasweekend wordt de artsendienst vanaf vrijdagavond 6 uur tot dinsdagmorgen 8 uur waar genomen door P. Noordam, Molen weg 1, tel. 12035. De weekenddienst rjp wordt ne- du weg i. tei. izuoa. we der wijkverpleegkundigen wordt ge durende dit weekend vemcht ooor durenae au weeuena vei non zuster J. C. v. d. Kruit, tel. 12713. Vïaardingen De weekenddienst der verloskundigen wordt dit weekend waargenomen door mej. De wilde en mevr. Nijman.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4