©TIPS Groeneord lonkt naar volwassen! teid i m j FC Vlaardingen maakt 1 FC WV onzeker „Nog een heleboel er in schoppen" 'mm Aad Moerman heeft draai bij de Boys gevonden Honkbaïclub voorzichtig in prognoses H SVV mag niet falen tegen Amersfoort Busreis naar EFC-Fortuna Voorwedstrijd op 'Harga Voorwedstrijd AZ- FC Vlaardingen Voor DHS gevaar nog met geweken VRIJDAG 16 APRIL 1976 7 0 Het Paasweekeinde "zit vol toernooien 9 Sportstips be kijkt het allemaal van af stand omdat er nog een vol ledig, zo niet dubbel, sport programma is Intussen blijft de onzekerheid voorde eerste divisieclubs SW en FC Vlaardingen '74, maar ook Heracles, Helmond Sport en SC Amersfoort voortduren 0 Wél of géén degradatie naar de hoofd klas Limburgia heeft be kend gemaakt te willen overstappen naar het betaal de voetbal, maar weet nog lang niet of het aan de KNVB-eis van garanties kan voldoen Morgenavond een echte finale in de Olym- pialhal Die tussen de rol stoelbasketbalteams van Ris en ISA Volgende maand houdt onze krant een groot korfbaltoemooi voor alle Waterwegclubs CION houdt ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan op za terdag 22 mei een tweekamp tegen Berkel 0 Een week later is er receptie en feest in de Harmonie" Een glazenactie (2000 stuks) moet het 25-jarig bestaan even eens doen slagen 0 Ever- green viert zijn lustrumfeest op 1 mei in de schoutings- hoeve nabij de Maassluise landijsbaan 0 Massy, de overbekende Excelsiorfan, verzon 50 namen voor het sportpark van die zaterdag club aan de Dijkpolder Volgende week recepteert Sunlight weer, nu ter gele genheid van het kampioen schap en promotie naar de KNVB 0 Prettig Paasfeest 0 Tot dinsdag. Hoek van Holland Om uit Aad Moerman een beledigde opmer king ten aanzien van andere mensen te trekken moet je van erg goede huize komen. Want Westlands kersverse maandtopscorer (hij bracht het tot zes treffers) kijkt, zoals hij zelf zegt, wel „linker" uit om iemand, wie het dan ook is, te kwetsen. „Logisch toch?", zegt de aanvaller van zaterdagse vierde klasser Hoekse Boys, „misschien komen juist die mensen wel regelmatig bij je eten en aangezien ik nu net bedrijfsleider ben in een Hoeks café-restaurant (Unicum, red.) kan ik dat domweg niet maken". Bij een vraag met een iets diepere bodem geeft Moerman (22 jaar, pas, maar hij lijkt al lang mee te lopen in het Westlandsche voetbal) met direct antwoord. Denkt rustig na, zegt dan iets maar komt later toch weer tot de ontdekking „dat je dat en dat maar beter toch niet in de krant kunt zetten". „Om com merciële redenen" heet dat dan. Niet dat Aad Moerman nu even de vloer met collega trainers en spelers wil aanvegen, want zo erg is het helemaal niet. Hij wil bijvoorbeeld ook geen kwaad woord horen van het zaterda gelftal van Naaldwijk, ondanks dat hij het aldaar niet erg naar zijn zin had. „Tenminste", zo zegt Moerman vluchtig „er kwam door allerlei redenen niet uit wat er in zat. Bovendien heb ik in het tweede seizoen behoor lijk met mijn knie lopen sukke len. Gelukkig ben ik er verle den jaar aan geholpen". De meniscus van Aad Moerman, die nu is weggehaald, heeft een belangrijke rol in zijn carrière „tot nu toe" gespeeld. Moer man. begonnen in Excelsior Maassluis en vis Hoek van Hol land, Sparta (regionale jeugd) en Naaldwijk nu voor het eer ste jaar bij Hoekse Boys onder dak, zegt al veel langer met die onwillige knie te hebben rond gelopen. „In mijn Sparta-tijd, ontzettend leuk overigens met reisjes naar Frankrijk en Bel- gie. begon de ellende al. Er zat een scheurtje in mijn meniscus, zo zeiden ze me. Na de winter stop was ik in mijn ogen weer helemaal fit en ging terug. Maar toen werd ik teruggezet m Al en kreeg bovendien ruzie met trainer Jan van Baaren. die destijds bij Sparta zat. Toen besloot ik ook om weg te gaan". Nerveuze toestand. De dwars liggende meniscus (Moerman: „Het enige voordeel was dat ik werd afgekeurd voor militaire dienst.werd pas verleden jaar weggedrukt. „Ik kreeg er vorig jaar bij Naald wijk steeds meer last van en op een gegeven moment werd ik op die knie goed geraakt ook. Het hielp in zoverre dat ik bin nen een maand werd geope reerd. Daardoor kon ik die de gradatiewedstrijden van Naald wijk nog meemaken. Dat was me een nerveuze toestand. Ook nu knokken ze er weer tegen en ergens vind ik dat jammer. Ja. dat meen ik. In dat eerste seizoen speelde ik gewoon lek ker. Die Kees van Daalen be greep me erg goed en omge keerd ook. En toen trainer Wim Verhoom ook nog stopte bij de zaterdagafdeling stond mijn be sluit vast". Aad Moerman stapte over naar Hoekse Boys, dat inmiddels Koos Lankester als trainer had aangetrokken. „Dat hoorde ik en dat maakte die overstap aantrekkelijker. Lankester is een prima trainer. Zijn sterkste punt? De rust die er van hem uitgaat, denk ik. Ik ben er ook zeker van dat Hoekse Boys vol gend jaar erg ver gaat komen. Ja, Lankester blijft en dat geeft een gevoel van vertrouwen. En ik hoop er vanzelfsprekend nog een heleboel in te schoppen. Of het geen extra belasting is om topscorer te zijn. Ja, dat wel, maar dat vind ik geen bezwaar. Misschien is het zelfs een uitda ging om het nog beter te doe- o De nieuwe selectie van Groenoord. Schiedam Districtsclub Groenoord, Schiedams tweede honkbalclub die drie jaar geleden ontstond uit de fusie tussen de honk balafdelingen van DHS en DRZ, lijkt dit jaar naar de volwassenheid te groeien. De selectie voor het eerste team is versterkt met een aantal nieuwe gezichten, waarvan de opvallendste Ab Bruinekool is. Ex-Holywerper Ab Bruinekoo! koos ondanks aanbiedingen van Feyenoord, Eurostars en Neptunus toch voor Groenoord. Hij zegt hier over: "Ik was vorig jaar aan het eind van het seizoen te leurgesteld over de stem ming bij Holy en wilde de wel eens wat anders. Na tuurlijk had ik naar de eer ste klasse kunnen gaan maar daar had ik twee wed strijden per weekend moe ten spelen. Omdat ik nog studeer, zag ik dat niet zit ten. Ik heb daarom voor Groenoord gekozen en ge zien de stemming in de ploeg heb ik daar geen spijt van." Met Ab B ruinekool kwamen ook catcher Wilfried Salo mons en Wim Kremer van Holy over. Erik Zorgdrager van Schiedam en Rob Mid dendorp van St. Lodewijk zijn eveneens nieuw. Verder selecteerde Van der Velden uit eigen leden, Martin Wolt huis, Sjaak Suvaal, Gcrnt Droog, Theo Burgerhout, Gerrit Smit, Wilbur Salomê en Peter Verkaaik. Cor van der Velden." Naast belang rijk versterkt, is de ploeg ook belangrijk verjongd. De gemiddelde leeftijd is nu 23 jaar," Al vanaf 1 november vorig jaar is de selectie intensief bezig zich in de zaal op het nieuwe seizoen voor te berei den en zodra het weer dit toeliet zijn zij naar buiten getrokken. De stemming is optimaal, er wordt keihard gewerkt maar daarnaast ook erg veel gelachen. Nieuwko mer Rob Middendorp zegt hierover: "Cor van der Vel den is er in geslaagd in kor te tijd een hechte band tus sen de jongens te smeden. Ongetwijfeld ook een gevolg van het trainingsweekend dat wij enkele weken gele den met de selectie in Sant poort hebben gehad. Dit weekend in huize "Spaarn- berg", dat door de selectie- spelers zelf is betaald, heeft de eenheid m de ploeg nóg meer versterkt" "Gezien de stemming en de kwaliteit in dit team gaan wij dit jaar hoge ogen gooien", 2egt assistent coach Jan Ouweneel, die in een drachtige samenwerking met Cor van der Velden een belangrijk aandeel heeft bij de trainingen. Cor van der Velden is wat voorzichtiger in zijn voorspellingen. "Ik geef geen prognose", zegt hij. "Ook andere ploegen hebben zich dit jaar ver sterkt Afgezien van enkele zwakkere tegenstanders, ge loof ik dat de kwaliteit van de districtsklasse de lande lijke tweede klasse dicht zal benaderen- Ploegen als het Haagse Celentas, DOS '32 en St. Lodewijk zijn geduch te concurrenten waarmee wij ernstig rekening moeten houden." VERSTERKING Ook op bestuurlijk niveau heeft Groenoord zich be langrijk versterkt. Een be stuur van acht personen heeft de organisatie stevig in handen. Eén van de eer ste maatregelen die dit nieuwe bestuur nam was het aantrekken van een ver zorger/masseur, die waakt over de lichamelijke condi tie van de spelers. Op ver zoek van de spelers is ook gezocht naar een teamlei der, die door ervaring en persoonlijkheid in staat is op het punt van begeleiding Cor van der Velden te rug- gesteunen. Ook hierin is men volledig geslaagd. Gé Krommenhoek, oud honk- balscheidsrcchter en zelf ja renlang honkballer bij DHS, zal zich met deze taak belas ten. De voorbereiding en organisa tie bij Groenoord zijn dit jaar optimaal en de ver wachtingen zijn hoog ge spannen. Alle voorwaarden zijn aanwezig om deze zo mer goede sport te bieden op het gezellie Kethelse veld. ïrsSg! i Voor Cees Bouman morgenmiddag een belangrijke rol op het middenveld om rijfeid fe' |g zijn collega's in de rug te dekken die ongetwijfeld fel op de aanval zullen gaan spelen. Vlaardingen FC Vlaardingen staat mor genmiddag (14.30 uur) voor de aangena me taak om in de zgn. dubbel FC VW een halt toe te roepen. De Limburgers zetten hun laatste kanskaart in, omdat een week later de ontmoeting tegen leider Haarlem de ontknoping moet brengen. Niettemin behoeft de formatie van Rob Baan er niet zo trots op te zijn om de Vlaardingers te kunnen aanpak ken. Enerzijds om het gevaar van degra datie af te wenden, maar ook om te bewijzen dat de lijn Laseroms kan wor den doorgezet, staan de Limburgers morgenmiddag aan de Marathonweg lang niet vast m hun schoenen. Het verlies van afgelopen zon dag bij FC Dordrecht (4—2), speelt in die onzekerheid een grote rol, alsmede een week eerder de teleurstellende 0—0 tegen FSC. FC Vlaar dingen '74 zelf is mogelijk op Rob van der Bol na, die vorige week een gele kaart kreeg, compleet Spits Pre- drag Drapie klaagde deze week over rugpijn, maar zal zo goed als zeker meespelen. Trainer Laseroms ziet de Limburgse dubbelconfror.ta- tie optimistisch in. „Morgen gaan we zeker fel aanval len", luidt zijn commen taar", omdat je een club als FC VW niet het initiatief moet laten nemen. Dan ben je weg". Uitspringende makkers in het Venlose team zijn Kursinac en Jovanovic, twee Joegosla- ven, die al veel goals op hun naam hebben staan. Scheidsrechter Leo van der Kroft leidt het ongetwijfeld spannende duel. Vooraf speelt de C-jeugd van Fortu- na een wedsrijd tegen een Engels jeugdteam. Maandag tweede Paasdag reizen de Vlaardingers zelf naar Venlo voor de return. SW, dat nog altijd twee pun ten achterstand heeft en daarom in een positie staat om te degraderen, staat voor de taak om SC Amersfoort, dat evenveel punten heeft (18), te verrassen. Morgen middag staat de confrontatie op sportpark „Birkboven" centraal en dat is voor de Schiedammers al een heel zware klus. Maandag zijn de Amersfoorters te gast op Harga. Vooraf spelen twee schoolteams, die de neder laagserie van SW op hun naam hebben gebracht, van af 12.30 uur een wedstrijd tegen elkaar. Programma eerste divisie za terdag: Amersfoort—SW, Volendam—Fortuna SC, Groningen—Dordrecht, Den Bosch—Vitesse, Helmond Sport—SC Cambuur, Heer enveen—PEC, Wageninge- n—Heracles, Willem II— Veendam, Gaardingen—FC VW. Maandag de returns. Vlaardingen Fortuna laat twee de paasdag voor de belangrijke en wellicht beslissende wed strijd van de competitie om het kampioenschap, een bus rijden naar IFC in Hendrik Ido Am bacht. Supporters die de reis willen meemaken op tweede paasdag, kunnen zich opgeven in de kantine van Fortuna aan de Marathonweg. De kosten van deze bustocht zijn zes gul den. Vlaardingen Het voetbal team van de Prof. Kohn- stammschool, dat winnaar is geworden van de neder laagserie van SW, omdat het de jeugdige roodgroe nen de grootst mogelijke nederlaag toebracht (8-0), speelt op tweede paasdag te^en nummer twee, de Willem Gerehlschool. Deze school won met 8-1 van SVV. Bijzonderheid is dat deze ontmoeting als voor duel dient voor de wed strijd SW-SC Amersfoort op "Harga". De wedstrijd van de jeugd begint om 12.30 uur, waarna de trofee en prijzen van het toernooi zullen worden uitgereikt Vlaardingen De jeugd van FC Vlaardingen '74 is in het voorp- gramma te zien van de eredivi siewedstrijd AZ'67-Feyenoord op tweede paasdag. Om 12,00 uur speelt de Vlaardingse jeugd zijn competitiewedstrijd m het Alkmaarse Hout tegen AZ*67, iWiJéZ- Vlaardingen De spoorwegover-" gang in de Maassluisedijk en het weggedeelte van die dijk tussen de overweg en de Mara thon/Industrieweg wordt gere construeerd. Hiermee wordt de dinsdag na pasen begonnen. De werkzaamheden zullen onge veer drie weken in beslag ne men. Gedurende die tijd zal dit gedeelte uitsluitend voor voet-, gangers toegankelijk zijn. Het verkeer wordt door middel van borden omgeleid. De inzet van DHS hier via Henny Pieroen, zal veel moeten goedmaken. Vlaardingen Voor het meren deel zijn de amateurs uit het Waterweggebied in het Paas weekeinde aan beslissingen toe. In de vierde klas G bijvoor beeld heeft Fortuna nog maar- één punt nodig om derdeklas ser te zijn, terwijl Vlaardingen bij verlies tegen WGZ vrijwel gedoemd is de vierde klas op te zoeken. Voor RKWIK is er eveneens geen redden aan te gen SVW, dat in park 't Nieu- welant kampioen kan worden. In de zaterdagsector mag Zwalu wen nog een weekje wachter, op zijn titel. HVO daarentegen staat voor de semi-derby tegen HBSS, waarbij de Schiedam mers moeten winnen om hele maal vrij te zijn. Vorige week "verbaasde HBSS dank zij een 2—1 overwinning op het sterke en hoog geplaatste DSO en dat kunststukje benauwt de Vlaar dingers toch wel. Stand onder in: Be Fair 20-17, HBSS 20—17, Maasdijk 20—14, JAC 21—12. Vlaardingen mag morgen aan de Marathonweg met verliezen van WGZ. Stand in 3B onderin- Excelsior P. 18-13, WGZ 1712, Vlaardingen 17—11, PiershU 18—11. PPSC is in de tweede klas vrij van zorgen en daarom kan het morgen volop experimenteren tegen Gei- noord. Op tweede Paasdag komen vrij wel alle clubs in het veld. Her- mes DVS ontvangt op „Harga" Rood Wit A, dat 21 punten heeft, twee minder als de Schie dammers, die zeker tot winst willen komen. Voor DHS is het gevaar nog niet bezweken m de eerste klas B en daarom telt do thuisontmoeting tegen Zwijnd- recht als een vier punter.duel. Schiedam en Nieuwenhoom be tekenen mets meer voor elkaar in de tweede klasse B, terwijl De Hollandiaan bij winst op het VFC-sportpark veilig is. RKWIK zelf staat verre ideaal en gevreesd moet wor den dat het op tweede Paasdag ten koste van leider SVW de gradeert naar fe vierde klas. Hoek van Holland vecht nog een verbeten strijd uit, nu tegen GDS thuis, om het degradatie- gevaar af te wenden, terwijl Martimt-Dubbeldam alleen maar voor de statistiek belang rijk is. Excelsior1?!) doet nog altijd mee in 4D, maar dan moet er wet gewonnen worden bij Full Speed, van Den Hoorn zit nog m degradatie gevaar, zodat VDL geen gemak kelijke wedstrijd tegemoet gaat. 5VDPW is veilig tegen OSS, Ursus kan geen kamptoen meer worden via 's-G ravendoek maar daarentegen heeft Fortuna aan een gelijkspel bij IFC voldoen^ de om de titel te pakken. ADVERTENTIE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7