Schiedammer vraagt werkende jongeren Botst onderwijs tegen bedrijven? Vrouwen- cabaret van Natascha Emanuels DIEREN GESTOLEN V erkeersproblemen door asfaltering Hoeks structuurplan op losse schroeven GRATIS BLOEMBLAD Gewond bij botsing «4 Vervangend spreekuur sociaal raadsman Blaastest geweigerd Bewoners blussen brand j Jubileum-expositie van postzegels Lunchconcert [Crosser gewond i Laatste poppen in de Teerstoof Nalatigheid oorzaak diefstal Man onwel WOENSDAG 21 april 1976 Schiedam Het wordt voor jon geren steeds moeilijker om van school over te stappen in het bedrijfleven. De kloof wordt met de dag groter. Bij het on derwijs wordt steeds meer de nadruk gelegd op de algemene vorming en het kritisch bewust zijn, terwijl men in de bedrij ven nog-vrijwel geen verande ring zi^t De man die daar de .komende maanden het fijne ,van te weten wii komen is de Schiedammer Siep Ietswaart. _Voor zijn studie MO-pedago giek aan de Gemeente Universi teit in Amsterdam 2oekt hij on- veer twintig werkende jongeren die hun mening kwijt willen over de vraag „Botst Onderwijs Tegen Bedrijven?". Het blijkt.dat men met staat te dringen om die mening of erva ring te spuien. Een eerste op roep in een plaatselijk adver tentieblad leverde de 31-jarige Siep Tetswaart slechts drie reacties op. Bovendien waren die afkomstig van „werkers in het veld"; een vormingsleidster, een socioloog en een vakbonds- Vlaardingen In drie filialen van de gemeentebibliotheek is grabs lectuur te krijgen over verzorging van bloemen en planten. De drie filialen van de Vlaardingse bibliotheek zijn: De Leper 28, Van Hogendorplaan 100b en Dürk de Derdelaan 143. Bij het WV-kantoor in de Visbank zijn de lectuurpakke- tjes ook te krijgen. Hier is voor dertig cent eveneens de tuinkalender te koop. De lectuur is ter beechikJking gesteld door de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde de KMTP. man. Geen reacties van jonge ren. In 2ijn woning aan de Koekcek- slaan 30 in Kethel vertelt Siep; „Het gezag op de scholen wordt steeds minder. De manier van omgaan wordt daar gewoon soepeler. Bij de bedrijven gaat dat allemaa! veel trager. De stijl van leidinggeven loopt daar achter. De scholen zijn ver voor. En de impasse wordt steeds groter. Men gaat ach ook steeds minder thuis voelen in het bedrijfsleven. De groep die daar het minst by wordt geholpen zij de werkende jon geren, terwijl die er toch het eerst inkomen. Het wordt voor hen steeds moeilijker om in de machine" mee te draaien. Ze hebben vaak ook geen kanaal om de moeilijkheden door te geven. Daarbij komt ook dat ze veelal zelf niet weten, wat ze willen. Voor een scriptie onder zoek ik nu of dat via het onder wijs, de vakbond of bijvoor beeld de ondernemingsraad niet kan." Een en ander komt volgens Iets- waart door een misrekening bij de doorvoering van het nieuwe onderwijssysteem. Men had er op gerekend dat de „vermense lijking" van de bedrijven snel ler zou verkopen. Er zou volgens de Schiedammer een groepswijze opstelling van taken moeten komen. Het lo pende band-werk moet worden vervangen door geïntegreerde arbeid, waarbij men resultaat van *t werk ziet Dat zou econo misch wel verantwoord zijn omdat de betrokkenheid bij het werk groter wordt Ook moeten we ons gaan afvragen of de bed rij fsmveste ringen niet an ders zouden kunnen worden be steed. „De mensen zijn veel machtiger dan 2e denken. Daar moeten ze van bewust worden. Het zou goed zijn om de hele tent eens plat te gooien," aldus Siep Iets- waart, m het dagelijks leven personeelsman bij een grote verzekeringmaatschappij. Dat riekt toch naar politiek? Siep: „Later wil ik wel de poli tiek in, maar dat doet hier niet ter zake. Politiek moet op een ander gebied worden uitge vochten. Bij veel bedrijven wordt men wel schuw als je de mensen op het laagste niveau bewust wil gaan maken. Zolang je de kreet arbeidszelfbestuur maar niet laat vallen is er ech ter niets aan de hand. Bij dat woord denkt men immers on middellijk aan revolutie en der gelijke. Bovendien zie ik er met mijn haar, stropdas en colbert niet links uit en dat helpt ook hoor." Schiedam - De spreekuren van de sociaal raadsman komen van 20 tot en met 23 april wegens vakantie te vertie te vEen vervan gend spreekuur wordt er maandagochtend 26 april aan. het Broersveld ge houden van negen tot twaalf uur. Het spreekuur op Konin ginnedag, dat ook komt te vervallen, zal worden verplaatst naar maandag 3 mei. eveneens van ne gen tot twaalf uur. Siep letswaart: niets aan de hand.' .Zolang je de kreet arbeiderszeifbestuur maar niet laat vallen is er Schiedam Het Vrouwencabaret van Natascha Ema nuels geeft dit weekeinde in het Zoldertheater in de Teerstoof twee voorstellingen van zijn vierde programma „Een vrouw is ook een mens". Met dit .stukje geëmancipeerd cabaret trad de vrouwengroep .in oktober al eens op in de Teerstoof. welk gebouw «is gevestigd aan de Nieuwstraat in Schiedam. het cabaret van Natascha Emanuels staat de vrouw met haar visie op de maatschappij centraal, maar minstens even belangrijk erin is de visie van de maatschappij op de vrouw. -Net als in de vorige drie pro- -gramma's, „Vrouwen, vrouwen, e-vrouwen", „Zeg het met vrou wen" en „En de vrouw die kiest .een heer", worden ook nu de .„onderwerpen, die aan de orde Jkömen, satirisch en persifle- jrend behandeld. '•wnwnwuwaiDi ><u De cabaretgroep bestaat uit Nata- Natascha Emanuels bestaat scha Emanuels, Mies de Heer, ook uit rtiensen. Cisca Beoudoux, Maeve van der Steen en CüJy Dartell. De muzikale leiding is in handen van pianist Wiebe Cnossen. Kaarten a 7.50 (en i 6,- voor CJP-houders en 65-plussers) zijn verkrijgbaar via de VVV en bij het theater. De voorstel lingen beginnen vrijdag- en za terdagavond om negen uur. He* Vrouwencabaret van Vlaardingen Tegen de 48-jarige Rotterdammer G. de J. is maandagnacht proces-verbaal opgemaakt voor het rijden on der invloed. De Rotterdammer weigerde de blaastest en de bloedproef, Zijn auto is naar het Vlaardingse hoofdbureau van politie overgebracht om technisch onderzocht te wor den. Naaldwijk Bewoners van een "Vrijstaande woning aan de Zuid weg in Naaldwijk werden zaterdagochtend kwart voor zes uit hun slaap opgeschrikt door een brand op de bovenverdie ping van hun woning. Daar er twee brandblussers aanwezig! waren konden de bewoners het' vuur onder controle houden. De onmiddellijk gealarmeerde brandweer kon zich daarna be perken tot het nablussen. oorzaak van de brand is kort sluiting. Op de bovenverdieping Werd flinke brand-, en rook schade aangericht. Schaam - Aan'de Hargalaan js tijdens de Paasdagen een au to volledig uitgebrand. De oor zaak is vermoedelijk kortslui ting in de elektrische bedra ding Hoek van Holland De vereni ging van postzegelverzamelaars Philatelïca afdeling Hoek van Holland bestaat tien jaar Daar om zal de voorzitter van de Hoekse deelgemeenteraad L. van der Houwen vrijdagavond een speciale jubileum-tentoon stelling openen. De expositie is ook de volgende dag nog te bezichtigen. Zij is voor iedereen gratis tocgdnkebjk. Er zijn steeds mensen van de vereni ging aanwezig om een deskun dige uitleg bij het tentoongestel de materiaal te geven. De expositie zal in De Hoeksteen worden gehouden. WF Bedrijfsschool naar finale van veiligheidswedstrijd Schiedam De bednjfsschool van Wilton Fijenoord is dit jaar weer doorgedrongen tot de fi nale van de landelijke veilig» heidswedsinjden voor leerlin gen van lagere technische scho len en bedrïjfsscholen. De school zal op woensdag 28 april in het veüigheidsinstituut in Amsterdam uitkomen tegen nog vijftien andere groepen leerlingen. Aan schriftelijke voorronden na men ruim 30.000 leerlingen van 145 LTSen deel en voorts nog 2000 leerlingen van 23 bedrïjfs scholen. Naaldwijk Op de Dijkweg in Naaldwijk is op eerste paasdag een inwoner van Monster met zijn motor in aanrijding geko men met een auto en daarbij licht gewond geraakL De automobilist, een in Belgie wonende Amerikaan en de mo torrijder probeerden tegelijker tijd een andere auto in te halen. Bij deze manoeuvre kwam de motorrijder met de auto in aan raking en belandde op het weg dek. Hij kon ter plaatse door een arts worden verzorgd en behoefde niet in het ziekenhuis te worden opgenomen. Vlaardingen Aad Zoutendijk geeft morgen opnieuw een lunchconcert op het orgel van de Grote Kerk in Vlaardingen. Dit concert begint om kwart voor een en duurt een half uur. Zoutendijk speelt dit keer wer ken van Homihus. Buxtehude en Rtrger Hij besluit met een improvisatie. Schiedam Uit het kinderdag verblijf Katj a aan de Lange Haven in Schiedam zijn tij dens het Paasweekeinde een wft konijn en een kip uit l*in hok gestolen. Vermoed wordt, dat het ene dier als Paashaas moest fungeren en dat het andere toepasselijke eieren moest leggen. Uit café 't Gouden Glaasje aan de Vlaardingerstraat zijn 150 pakjes sigaretten en shag, acht flessen Vieux en een be drag van 130 gulden gestolen. Een jukebox, een sigarette nautomaat en twee speelauto maten werden gekraakt. Men heeft binnen weten te dringen via een deur aan de zijkant. Een dicteermachinc van 600 gul den en een elektrische reken machine van 300 gulden zijn gestolen uit het makelaars kantoor Dupont aan de Lange Haven. Via de achterzijde van het kantoor, aan de Westvest, wist men met behulp van een valse sleutel binnen te komen. Inbrekers hebben uit een siga renmagazijn aan de Parkweg twintig aanstekers en vijf slof fen sigaretten ontvreemd. Ze- konden binnenkomen via een ruit aan de achterzijde. Maassluis Tot en met 27 april zullen de op Maassluie grondge bied gelegen Kortebuurt en Zuidbuurtseweg worden geas falteerd. Dat karwei zal worden uitgevoerd door gemeentewer ken Maassluis. De twee wegen zullen gedurende deze periode voor doorgaand verkeer zijn af gesloten. Na de 27-ste is het herstel van de Zuidbuurtseweg voltooid, De geldende verkeersbeperkingen, vrachtautoverbod en maxi mumsnelheid, komen dan te vervallen. Verzorgend verkeer langs de Zuidbuurt doet er Coed aan 7irh ti tri oriënte ren of men zijn doel via Maas-; sluis of Vlaardingen kan berei ken, Iedere dag zal een gedeelte van de weg, tussen de honderd en tweehonderd meter, worden geasfalteerd. Alleen dat gedeel te is dan niet toegankelijk. Op deze wijze blijven de wegen toch grotendeels krikhaar J Schiedam Op het cross-terrein j in het noorden van de stad j heeft op Tweede Paasdag de t 17-jange magazijnbediende A. i A. P. v. d. M. uit Schiedam een sleutelbeen gebroken. De jongen die bij het crossen was i gevallen is met de ambulance i van de GG en GD voor opname I naar het Nolet Ziekenhuis ge bracht. Schiedam De laatste poppen- voorstelling van dil seizoen in het Zoldertheater in de Teer stoof vindt plaats op zaterdag middag om half drie. Het Ne derlands Marionettentheater van Bert Brugman komt dan met het programma „De avon turen van Buffalo Bill". Het gaat om twee avontuurtjes. In het eerste wordt Buffalo met zijn helpers Nich Warton en Wilde Bill geroepen door juf frouw Fanny om haar gestolen parelsnoer op te sporen. Twee dieven, Sluikie Slim en Boefie Trap, hebben de parels verbor gen in een vogelnestje, maar een indiaan ontdekt dat. In het tweede verhaal is Sluikie Slim uit de gevangenis ontsnapt en heeft hij het gemunt op Ros bief, het paard van Buffalo Bill. Hoe het afloopt, kunnen kinde ren die ouder zijn dan vier jaar en een rijksdaalder toegang be talen zien in h*-t 7'»V,r.rthea1i»r Hoek van Holland Het toekomstige structuur plan voor Hoek van Hol land is op de tocht ko men te staan omdat de gemeente Rotterdam de geldkraan voor een deel lijkt te hebben dichtge draaid. Het bureau Oude Delft 205, dat sedert een klein jaar bezig is een structuurplan voor de Hoek te ontwerpen, moet daarom vermoedelijk de werkzaamheden staken. Het is daarbij de vraag of de aanvankelijk ver strekte opdacht in de toekomst kan worden af gemaakt of dat alleen moet worden volstaan met een interim-rapport. Volgens de heer Lodder \an het bureau OD 205 zou zo'n mie rimrapport een zeer onvolledig stuk worden, dat spot met iede re moderne planning. De com missie ruimtelijke ordening voor de Hoekse deelraad is nu ongeveer dne jaar bezig met de voorbereiding van een struc- tuurnlnn dat ertoe mnet leiden dat de ontwikkeling van Hoek van Holland soepeler gaat lo pen en meer wordt aangeast aan de wensen van den bevol king De wens voor zo'n struc tuurplan leeft ai vele jaren. Steeds is het echter uitgesteld. Bovendien werden er steeds weer „plukjes" bebouwing in de Hoek gecreeerd die van elke logische opbouw gespeend wa ren ln 1975 kon toch een particulier bureau worden ingeschakeld. Halverwege dat jaar werd een begroting ingediend en de Rot- j terdamse gemeente reageerde daar pas in december op, Toen bleek dat er maar 30 mille be schikbaar was. De bedoeling was om de resterende 100.000 gulden voor 1976 beschikbaar te stellen, zoat het plan kon worden afgemaakt. Rotterdam heeft voor dit jaar echter 50 mille beschikbaar gesteld. Een en ander zou het eind van het structuurplan betekenen. De commissie ruimtelijke ordening is daar erg boos over: de deel raad zal dan ook worden ge vraagd om er bij het Rotter damse college van B en W op aan te dringen dat er hoe dan ook het structuurplan kan worden aWmankt 's-Gravenzande In de Van de Kasteelestraat te 's-Gravenzan de is zaterdagavond de auto ontvreemd van J. v. D. uit 's- Gravenzande. De eigenaar wil de met deze auto zijn kinderen ophalen, die in die straat op bezoek waren. Hij liet echter zijn autosleutel in het contact zitten, waama hij hoorde, dat een onbekende zijn wagen startte en er mee wegreed. De wagen is later teruggevonden in Monster. Schiedam In de Pier»on&traat is het afgelopen weekeinde de heer C. van der Lely (77) uit Schiedam onwel geworden, ver moedelijk ten gevolge van een hartinfarct. Hij is naar het zie kenhuis vervoerd, waar de dood werd aeconstatei-rd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3