Weer mooi weer: Koninginnedag Dick Jansen haalt Vlaardingen uit het slop Jan Breur: eerste profzege BOVA „In zulke duels ben ik gemotiveerd" Het is een mooie traditie, dat het Koninginnedag altijd lekker weer is. Jaar in jaar uit kunnen we op die dertigste april een zonnig Soestdijk op de buis zien, maar kijken we naar buiten, dan draaien we de knop om: tv uit, de wereld roept, we gaan eens kijken wat, in onze eigen stad allemaal te doen is ter gelegenheid van het feest van de Koningin, En dan besef je pas goed, hoe belangrijk dat mooie weer is. Vrijwel het ganse feestgebeuren speelt zich in de openlucht af. Neem nou dat popfestival in de Schiedamse Plan tage, waarop zeven bands hun kunnen en niet-kunnen-maar-wel- willen lieten horen. Er kwamen vele honderden jongeren uit Schiedam en Gaardingen op af, het duurde dan ook veel langer dan was gepland, maar stel je voor dat het had geregend. Straat feest na straatfeest was dan afgelast, die sch oliertjes hadden met hun vetkrijtjes en jutezakken wel naar huis kunnen gaan. Of naar de kennis, want die is tenminste nog enigszins overdekt Wat Schiedam betreft, er was slechts één binnen- activiteit: in de Quibus aan de Lange Haven werd het feest van de prins gevierd. geen opzienbare activi- teiten. Maasland wel, want daar had de Oran- v jevereniging Maasland ondermeer een oudhol- fctJmAOt lov,Jn„ I.J. landse markt op touw gezet. Het tafereel daar, fSga&r op het Kerkplein en in £2523*31 het Trefpunt, leek trou wens veel op de braderie in de Groenelaan in Schiedam, waar kleder dracht en oude ambach ten veel bekijks kregen. Koninginnedag is het leukst geëindigd in Hoek van HollandDe lampio- 7 noptocht, die daar jaar lijks wordt gehouden, is een flitsend iets:-het hele dorp loopt er voor uit en het lijkt wel of iedereen er aan meedoet (is het niet als lampiondrager dan wel als publiek). Tot in Vlaardingen toe zag je de uitgedeelde anjers, want het bleek dat veel Quibusgangers later naar de Lijnbaanhallen waren getogen, waar de popgroep Kayak een oranje-concert gaf. Vlak bij die plaats, op het Liesveld en het Veer- plein, hadden daarvoor al vele activiteiten plaatsgevonden: het jaarlijkse concours van standwerkers, nog steeds een interessant iets om gö te zien, tekenwedstrij- 'fjj. den, muziekmakers van Sursum Corda tot The Roadrunners toe, en 4.' noem maar op. Maassluis kende, behalve f' sport en spelbezigheden, Vlaardingen Dick Jansen bespaarde Vlaardingen de afdaling naar de vierde klasse. De als „pinehhitter" gekwalificeer de spitsspeler van de groenwitten werd twintig minuten voor het einde van de degradatiestrijd door trainer Gerard Gaan- derse ingezet. Om op eigen bodem tegen mededegradatiekandidaat Excelsior P. in de blanco score wijziging te brengen. Het tweegevecht was toen rijp voor een „rom melaar" als Dick Jansen. Hij voelde het aan, stond op de juiste plaats en produ ceerde in die korte tijd twee treffers: 20. Tot die tijd had de thuisclub geen afwer ken Excelsior was „gekraakt" en Dick Jansen werd de „gevierde" rnan. De gasten konden niets meer aan die stand doen, Vlaardingen won verdiend bleef behouden voor de derde klasse. De Pernissers kregen de andere kandidaten (Piers- hil en WGZ) niet mee, want die wonnen en zullen in een beslissingsduel uitvechten wie als tweede club degradeert Vlaardingen wees Ex celsior P. diep in de tweede helft pas heen, nadat zich tevoren riante mogelijkheden hadden voor gedaan. Karei van der Mark manoeuvreerde zich eenmaal alleen voor doelman De Winter, maar wüde het té mooi doen. m de „ouverture" van het zenuwslopende gevecht stortte Vlaardingen zich met veel elan op zijn prooi. Het verslinden zou laat gebeuren, want m die tussentijd kwamen de „zenuwen" om de hoek kijken. Zo ook bij de bezoekers, die na de hervatting wel agressief werden, maar geen vuist konden maken. De drank van behoud kon na afloop rijkelijk vloeien bij de groenwitten. Twaalf moegestreden spelers konden met hun scheidende oefenmees- ter Gerard Gaanderse de felicitaties in ontvangst nemen voor het tonen van de beslissende dosis „eensgezindheid" die in de eindstrijd werd be reikt Gerard Gaanderse na het behoud: „De dreiging was groot, maar de ploeg toonde op tijd rijn kwaliteiten. De „elf* raakten ook verlamd door het grote gebrek aan schutterskwaliteiten. In de laatste drie ontmoetingen richtte Vlaardingen zich weer op. Juist tegen koplopers gaf mijn team aan dat "het gat niet groot was. Het af scheid had triest kunnen rijn. Gelukkig is dat niet gebeurd en het komt de naam van een trainer ook niet ten goede". Kwaliteit Het „Vlaardingen-schip" zonk niet Captain Jan Rietveld daarover: „Wij hebben te veel kwaliteit in de ploeg om te degraderen. In feite doen wij niet veel voor een ploeg in de kopgroep onder. 'Starende factoren, zoals het niet doelpunten en blessures, beperkten het ritme en kortwiekten de motivatie", Dick Jansen werd in de kleedkamer druk bezocht. Hij uitte rich met: „Ik zie dit als een persoonlijke overwinning. Ik voel mij altijd als de twaalfde man. Zit daardoor veel op de bank en dat komt mijn zelfvertrouwen niet ten goede. Ik ben geen „grote" voetballer, maar juist in beslissende wedstrijden ben ik gemotiveerd. Het is een heerlijke gedachte dat ik Vlaardingen heb mo gen redden". Mill In een zeer sterk veld professionals in het nachtcriterium van Mill, kwam ook Schiedammer Jan Breur aan de start. De profs reden twee manches achter de dernies, te weten een afvalwedstrijd en een klassementwed strijd. In de afvalwedstrijd Het Breur al zijn concur renten achter zich om een goed uitzicht te hebben op de eindzege. Voor Jan Breur, die vandaag definitief hoort of hij in de ze wedstrijd mag starten, een geweldige opsteker. Als tweede in de totaalstand eindigde René Pijnen en als derde Piet van Katwijk. In de klassementwedstrijd was hij steeds van voren te vinden, zodoende voldoende punten verzamelend om in deze wedstrijd met een tweede plaats te finishen. Toen de totalen waren op geteld bleek dat de Schie dammer, die zich ijverig voorbereid op de monster- klassieker, Bordeaux-Parijs welke later deze maand wordt verreden, zijn eerste zege op de weg als prof binnen te hebben. Dieter Kemper en André Gevers vochten verwoed om de overige plaatsen, waardoor het publiek na veel genot van deze wed strijden alweer naar de vol gende wedstrijd uitziet Deskundig advies en prettige be diening, dat vindt u bij: VEÉRPLEIM 29 VLAARDINGEN TEL. S4J1M Luxe en bedrijfsauto's zonder chauffeur AUTO VERHUUR Vlaardingen maakt het de Excelsior-defensie moeilijk. Kornalis Speelman straat tb (hoek afrol) Vfoardlngen TELEFOON 34.90.B2. Ook voor langere termijnen {leasmg) en financieringen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3