Excelsior M verliest slag op middenveld Inzet MW>27helpt niet veel Naaldwijk drukt loom TSB op harde feiten Sunlight wijst De Hollandiaan terug DUNO ROYAAL KAMPIOEN „Ladies" HRSS vermaken publiek Witkielen blijven in vierde klasse ONRUST OM VLAARDINGS kampioenschap Vanavond Vlaardingen— Zwaluwen SUBLIEM KOPBAL Spakenburg Wat heeft Excelsior afge lopen zaterdag een mogelijkheden ge had om onder het toeziend oog van ondermeer bondstrainer Arie de Vroet, Kon Groenewond en een groep candi- daten voor de B-trainersopleiding in de eerste helft tegen Usselmeervogels voor grote sensatie te zorgen! Tot drie keer toe kwam het alleen voor keeper Jos den Feyter, die echter steeds een simpele bal kreeg te verwerken. De grote slagvaardigheid van vorige week tegen Heerjansdam was volledig ver dwenen. Door al die verrassende door braken werd een sluimerend IJssel- meervogels, dat had gedacht dit Maas- sluise varkentje wel even te kunnen wassen, flink wakker geschud. Trainer Teun Groene veld: „Ja, het had vóór de rust moeten gebeuren, ln de tweede helft zijn er weinig reële kansen meer geweest We hebben eigenlijk de slag op het middenveld verloren. Eric Schef- fers had zijn dag niet en het gemis van Arie van der Sar deed zich toch wel een beetje voelen. Het sjouwen en de kunst om de bal in de ploeg te kunnen houden van Van der Sar was een belang rijke ontbrekende factor op het middenveld van Excelsior'*. Ook de grotere fysieke kracht van Usselmeervogels in het middenrif wat. van beslissende betekenis. Excelsior verdedigde erg goed, maar miste de mogelijkheid om op het middenveld te storen. Eric Sc heffe rs was teveel met de opbouw van de aanval bezig en verwaarloosde z'n verdedigende taak, terwijl de niet fitte Leen de Munmk vervanger van Arie van der Sar. die om*pnve-re- denen tot het einde van het seizoen niet meer speelt voor de Maassluizers niet beweeglijk genoeg was. Daardoor moest de altijd weer zwoe gende centrummiddenvelder Mart van der Pol steeds het slopende werk van gaten stoppen op knappen. De eerste tien minuten van het duel waren zonder meer voor de aanstaande kampioen LTsselmeervo gels. De vissers belegerden het doel van Gemt Geurisen onmiddellijk, wat ook wel een gevolg was van de begrijpelijke verdedigende houding van Excelsior, De Maassluizers wisten de sco ringsdrift van de „Vogel9" knap te weerstaan. Daarna begonnen de verrassende demarrages van de ploeg van Teun Groeneveld. Aan van der Sande ging als een hazewind door de verdediging van IJsselmeervogels, maar speelde de bal net te ver voor zich uit om tot een beslissende knal voor Jos den Feyter te komen. Het werd nu een tamelijk slap schot Excelsior ging plotseling door tegen een geschrok ken Usselmeervogels. Jaap van Roon (20e minuut) brak op links'door, produceerde een mislukt schot waarna de bal opeens via een Spaken bur gs been voor de voeten van Frans de Munmk rolde. Kennelijk verrast kwam hij in volkomen vrij staande positie niet verder dan een „rollertje" tot grote opluchting van keeoer Jos den Feyter. Bij een volgende Excelsior-aanval ging een vliegend Schot van Mart van der Pol voorlangs. De tegenstoten van Usselmeervogels bleven echter ook gevaarlijk. Toch werd de Excelsiordefensie vóór rust slechts twee keer uitgespeeld. De eerste maal bleef de schade tot een hard schot van spits Henk de Graaf op de paal beperkt Maar in 31e minuut kon Imkerverdediger Henk Burgman op z'n „dooie gemakkie" door het Maasslujse verdedi- gingsblok wandelen. Zijn schot was te machtig voor Gemt Geurtsen: 1—0. Excelsior*kreeg het even moeilijk maar bleef toch knap counteren. De gewaarschuwde Spakenburg- se defensie ging steeds meer tot positiedekking over. De Excelsiorvoorhoede kreeg vooral op rechts te weinig steun om druk te kunnen uitoefe nen. Vlak vóór de pauze kreeg Aad van der Sande alleen voor de keeper wéér een kans. Het ging weer te gehaast Met Rinus Looise voor Leen de Murrnik in de ploeg hield Excelsior het tegen een oodringend Ussel meervogels lange tijd op 10. De Maassluise aanvallen waren wel talrijk maar lang niet zo gevaarlijk als m het eerste gebeuren. BOOGBAL De één nul gaf voor Usselmeervogels nog geen zekerheid. Daarom bleef het een spannende wed strijd. Tot de 27e minuut echter. Een dekkmgsfout bij Excelsior was de inleidmg tot de beslissende treffer. Een listige boogbal van Jan Vedder stelde Henk de Graaf m staat om kogelhard zijn ploeg naar 2—0 te schieten. Usselmeervogels had de buit binnen. Teun Groene veld wisselde Peter van der Burg voor Ron Broekhart, terwijl bij Usselmeervogels Van der Berg voor Van Waal het veld verbet. Voor beide doelen kwam het nog tot enkele spannende mo menten. In de stand kwam geen wijziging meer: de voorhoede van de overige linies niet de steun kreeg die het nodig had. In de rust heb ik dat moeten corrigeren, om dat er bij ons anders te veel gaten zouden vallen, waarvan TSB zou kunnen profiteren". De Vlaardlngse formatie deed dat toch, want snet de tijdens de eerste helft uit Spanje van vakantie teruggekeerde Aad Otto, die in de achtste mlmrat de geblesseerde Ben Wever ver ving, kon Naaldwijk het eerste kwartier sa rust niet verhinde ren dat TSB toen wel nadruk kelijker de aanval zocht. Me rendeels over de rechterflank, al werd de basis voor de gelijk maker aan de andere kuit ge legd door Ben Schnli. Zijn voorset werd namelijk door Paul Meinlnger in de 13e mi nuut in de touwen achter doel man Da&f Lievaart geknipt: 1—L Naaldwijk Wat Naaldwijk het hele seizoen nog niet heeft kannen presteren, is uiteindelijk in de laatste wedstrijd toch nog gelukt De Hoge Bomen-formatie heeft het „kaartje" voor de laatste plaats in de vierde klas toch uit handen kunnen geven aan D VC, dat nu het degradatie doek zag vallen, omdat het zelf bij kampioen DUNO verloor en Naaldwijk een overtuigende 3X zege boekte tegen TSB. Coach Wim Verhoorn: „Naald wijk dacht dat het er met die 1—0 voorsprong al was, maar intussen werden er veel te veel fouten gemaakt Op het mid denveld kregen die nummers 13 en 14 (Tom Rovers en Paul Meininger - red.) te veel ruimte voor aanvallende acties, terwijl te veel Naafdwijker Leo Voogt omspeelt een TSB'er. Naaldwijk blijft derhalve op vierde klasse-niveau spelen. De overwinning op TSB stond daarvoor garant in een wed strijd, waarin de Vlaardingse formatie nauwelijks gemoti veerd partij bood. Het kon nog wel de kracht opbrengen om de schade van de eerste treffer weg te werken, maar werd in het verdere verloop ontmas kerd als een karakterloze ploeg, die door Naaldwijk met de neus op de harde feiten werd gedrukt Naaldwijk kreeg echter de pro longatie van het vierde klasse schap beslist niet cadeau van de Vlaardingers. De ploeg van trainer Henk Straten, bijge staan door coach Wim Ver hoorn moest wel degelijk de zaken energiek aanpakken en kreeg pas ver in de tweede helft duidelijk zicht op een triomf, TSB-trainer Van der Berg: „Wij zijn toen zondermeer stom gaan lopen voetballen. Het is onbe grijpelijk, want na de gelijkma ker dacht ik dat TSB het wel weer zou redden Toen we ech ter onnodig een penalty wegga ven pi daarna veel te veel over tredingen maakten, zag nie mand het meer zitten". Het was in feite tekenend voor de Vlaardingse mentaliteit die in de eerste helft al danig werd aangetast toen Naaldwijk na een sterk aanvallende openings fase een aantal manco's in de TSB-verdediging wist op te spo ren. Met name via junior-spits Ben Wever, die de speerpunt van de Naaldwijkse aanval van de noodzakelijke agressie voor zag en venijnig doorprikte in het centrum tussen Wim Mau- rits en Cor van der Beent Een duo dat handen vol werk had om de blonde solist te beteuge len en in de 21e minuut de eerste treffer moest toestaan toen .Wever de_ geel-blauwen duidelijk te vlug af was; 1—0. Het doelpunt was niet het enige dat de Naaldwijkse aanvaller met rijn acties bereikte. Het rendement was groter, omdat TSB door de onrust in de ver dediging lange tijd moeite had met het uitverdedigen en de voor- en middenlinie (gebles seerde Arjo Peters werd ver door Wim Stoevelaar) te gejaagd en onnauwkeurig werden aangespeeld. Een tech nisch begaafdere Vlaardingse elf kon daardoor Naaldwijk niet onder pressie zetten om de achterstand uit te wissen. TSB moest steeds op haar hoede blijven voor uitvallen van de gastheren hoewel Naaldwijk tegen de pauze toch steeds meer terrein moest prijsgeven. ïoor mi- TSB kreeg fiet steeds moeilijker om de zaken defensief goed te organiseren en greep ook naar de noodrem toen Jan Reijte Henk Boers binnen het zestien metergebied onderuithaalde. Vanaf de „stip" kende Leo Voogt toen geen problemen om een 2—1 voorsprong te laten aantekenen (36e min.). Naald wijk buitte de malaise bij TSB (Cees Pleijte werd nog geno teerd door de matig leidende arbiter Van der Windt) daarna nog verder uit toen het drietal Peet Meijer, Henk Boers en Aad Otto in de laatste minuten in het Vlaardingse strafschop gebied nauwelijks werd gehin derd, Otto strafte dat met een fraai schot goed af met de der- de en beslissende treffer: 3—1. VIaardingen Sunlight plaatste zich bij de laatste acht voor het Vlaardings kampioenschap door De Hollandiaan op eigen veld te kloppen. De nieuwbakken KNVB'er kwam de overwinning volledig toe. al viel die met 0-1 wat magertjes uit Een nagenoeg compleet De Hollandiaan slaagde er alleen in de beginfase in om wat pressie uit te oefenen. Veel haalde dat niet uit want Sunlight begon al snel te tonen dat het in dit kamptoen- schap best eens hoge ogen zou kunnen gaan gooien. De Hollandiaan was één keer dicht bij een doelpunt na een vnje trap van Cees Stam. Doelman Leo Verduyn wist de bal op knappe: wijze over de lat te werken. Voor rust kreeg Verduyn met veel meer te doen, want Harrie Hartog en Jacky Riedijk slaagden er niet in om openingen te forceren. Vijf minuten voor de rust nam Sunlight de leiding, en dat was zeker niet onverdiend. Ook nu weer bewees Boudewijn Groen zijn waarde, want met een hard schot gaf hij naamgenoot Bert Groen in het Hollandiaan-doel geen schijn van kans: 0-1. Nog voor,rust had Sunlight de zaken al definitief kunnen beslechten. Frans Goudnaan, ook nu weer achter zijn voorhoede passes ronddelen, vond Boudewijn Groen met een voorzet. De Sunlight-topscorer knikte de bal echter tegen de (ronde) paal, waarna doelman Groen de bal kon bemachtigen. Ook in de tweede helft een sterker Sunlight, waartegen De Holland iaan de grootste moeite had zich verder staande te houden. De thuisclub bofte slechts dat goed leidende scheidsrechter Jo den Breems twee keer een mogelijkheid om de bal op de witte stip te leggen voorbij liet gaan. Geen lijn zat er in het spel van De Hollandiaan, dat achter in Cees Stam een van zijn betere spelers had. De laatste man ruimde erg veel, en meldde zich tijdens het slotoffensief ook nadrukkelijk in de voorste lijn. De Hollandiaan kreeg toen kansen om gelijk te komen. Eerst schoot Henk Boomsma nog via de lat over, maar vijf minuten voor tijd leek de gelijkmaker definitief in aantocht. Scheidsrechter Den Breems zag in een. fel omstreden handsbal van Bas Post een strafschop. Cees Stam had nog niet eerder een strafschop gemist, maar juist nu faalde hij echter, want Leo Verduyn ging naar de goede hoek. Vanavond wordt voor de eerste ronde de uitgestelde wedstrijd van Vlaardingen tegen Zwaluwen gespeeld. Om zes uur wordt aan de Marathonweg afgetrapt Vlaardingen Voor de kwartfinale om het Vlaar dings kampioenschap zijn zes van de acht deelnemers bekend. Dat zijn VFC, HVO. Sunlight, TSB, DVO '32 en RKWIK. De laatste twee kwartfinalisten zijn vanavond na de wedstrijd Vlaardingen—Zwaluwen bekend. Na afloop van de wedstrijd De Hollandiaan- Sunlight werd alvast de loting' verricht, omdat woensdag al gespeeld moet worden. De volgende wed strijden kwamen er uit de bus: Woensdag 5 mei VFC—HVO, donderdag 6 mei Sunligh- t—TSB (op het RKWIK veld), dinsdag 11 mei DVO-- winnaar Vlaardingen—Zwa luwen en donderdag 13 mei RKWIK-beste verliezer. De wedstrijden in deze kwartfi nale beginnen allen om kwart over zes. De wed strijd Sunlight—TSB is naar neutraal verschoven, omdat beide verenigingen geen entree kunnen heffen. Wat betreft de twee nog open staande plaatsen voor de kwart-finale, is er één voor de winnaar van Vlaardinge n—Zwaluwen. Voor de an dere plaats moet dan geloot worden tussen de twee be ste afvallers Fortuna en Sa telliet, die na een 0-0 stand door strafschoppen afvie len. Spelen Vlaardingen en Zwaluwen 1-1 gelijk, dan gaan beiden door. Wordt het echter ook hier 0-0, dan gaat de winnaar van de strafschoppenserie na afloop door, terwijl er voor de laatste kwartfinaleplaats dan zelfs tussen de verliezer «n Fortuna Satelliet geloot hioet worden. halve finales voor het kampioenschap worden ge speeld op 18 en 20 mei, terwijl de finale op 25 mei plaatsvindt Deze wordt ge- spedd op het Fortunaveld, waarna burgemeester Kie- boom de wisselbeker uit reikt. Koos Rodenrijs bewondert de tackle var> Wil Boschaert. Cees van Buuren in karakteristieke houding bezig aan een siaiom. Maasland Uiteindelijk treurde MVV *27 niet om het gelijke 3pel tegen TO GR. In een vooral uitste kende eerste helft verzuim den de Maaslanden om de basis voor de winst te leg gen. Winst die achteraf ech ter niet meer belangrijk zou blijken, want MVV was volledig afhankelijk van het resultaat van DÜNO. En de Hagenaars faalden in Delft niet, want met een 3-1 overwinning op DVC gre pen zij de titel. MVV begon de wedstrijd tegen TOGR met één punt achter stand op DUNO, dat de laatste wedstrijden weigerde om ook maar één pont te verspelen. Vandaar dat MVV so afhanke lijk was, maar de eigen kans toch wilde behouden. Het was Immers niet ondenkbaar dat DUNO bij bet ln ernstig degra datiegevaar verkerende DVC jou struikelen. Gretig zette MW aanval na aan val op, maar voorlopig leverde dat niets op. Ook niet toen. Huib Bos in de achtste minuut een kans kreeg, maar doelman Ad van der Poort stopte het schot Het offensief van MW werd na ruim een kwartier wreed ge stoord, want de defensie had Marco Goovers helemaal vrij gelaten. Prompt kreeg de pas 18-jarige uiterst handige spits de baL zette Koos Rodenrijs op het verkeerde been en gaf Ri nus van de Wetering met een ferme knal geen enkele kans: 0-1. Deze tegenvaller leek geen enkel probleem, want vooral door een subliem spelende Cees van Buuren werd de Rotterdamse achterhoede regelmatig in moeilijkheden gebracht De snelle Maaslandse vleugelspits zag zijn akties vooralsnog niet afgemaakt omdat niemand snel genoeg in de voorste lijn aanvoerder Cees Hoogendam doelman Van der Poort kogelde verscheen maakte nogal eens een foutje, hij echter royaal over en naast In de vijfendertigste minuut ging Van Buuren opnieuw alleen weg, en was toen niet meer te houden Ook niet door een Rot terdamse handsbal, die uitste kend leidende scheidsrechter M. A. Brussaard met de voor- deelregel wegwuifde. Van Buu ren verscheen toen voor Van der Poort en rondde de knappe, actie voortreffelijk af; 1-1. Voor rust kreeg MVV nog tal van kansen, maar niet één daarvan kon worden verzilverd. Zelfs moesten de Maaslanders achter regelmatig corrigeren, want MW dicteerde in de tweede helft lang zo veel niet meer. Het goe de peü van de eerste helft werd niet meer gehaald, maar het vrijuit spelende TOGR wist zich ook geen uitgespeelde kan sen te scheppen. Pas het laatste kwartier leek MW weer te geloven in een misstap van DUNO. TOGR werd in de verdediging gedron gen en Koos Rodenrijs luidde het slotoffensief in. Vrij voor Tien minuten voor tijd opnieuw een uitstekende scoringskans voor MW, toen Leo Jansen op links voorzette. Dick Lagerwey zag zijn keiharde kopbal echter rakelings over scheren. Inmiddels was ook Cees Hoogen dam steeds in de spits te vin den. Ylak voor tijd leek dat nog voordeel op te leveren. De Maaslandse aanvoerder zat goed bij een voorzet van Cees van Buuren, maar niet zonder geluk kon doelman Van der Poort de kopbal stoppen. Schiedam Onder ideale weersom standigheden orga niseerde HBSS in het kader van zijn vijftig jarig be staan een onderling seniorentournooi. Alle spelers van de seniorelftallen wa ren „gemixed", zo dat op papier Ieder elftal evenveel kan sen had om de eer ste prijs te winnen. Als namen van de elftallen was geko zen voor dié terrei nen waar HBSS in zijn vijftig jarig be staan gevestigd is geweest. Er kwa men dan ook na men voor zoals Laan ons Genoe gen, Zandvlakte. Harga Havendijk etc. De finale werd ui teindelijk gewonnen door Laan ons Ge noegen. die in een boeiende strijd op het laatste nippertje Damlaan met 1-0 versloeg. In de pau ze van dit toumooi werd uit de 30 leden tellende damestrim- ploeg van HBSS een dameswedstrijd gespeeld. Van te vo ren was door de HBSS-dames al en kele weken geoe fend om tegen een onbekende sterke tegenstandster te spelen. Toen dan ook de HBSS-da mes op het veld stonden opgesteld om op hun tegen standsters te wach ten, was de hilari teit onder het pu bliek erg groot toen de elf bestuursleden van HBSS, als da meselftal verkleed, het veld betraden om vervolgens spontaan een bosje bloemen in het pu bliek te gooien. Het werd al met al een kostelijke verto ning die tenslotte eindigde in een 5-2 overwinning voor de HBSS-dames, Na afloop van dit toumooi werden de prijzen uitgereikt door voorzitter Rien Klink, daarbij geas sisteerd door de aanvoerdster van bet HBSS-dames- team, Willeke van de Hulst. Al met al een prima geslaagd toumooi dat bijge schreven kan wor den in de reeks van succesvolle evene menten tg.v. het 50- jarig bestaan van HBSS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5