Rob Maat beslist derby SVDPW besluit met 4-2 winst DHS knokt zich in veiligheid PIET ROOZEN BESLIST DEGRADATIEDUEL Half dozijn voor Jan Altena Martinit Maast stoom af RKWM maakt zwakke indruk Suvaal en Alewijnse weg bij DHS EVENWICHT HSV-wandelmars Frans Steenbergen naar SVDPW MAASSLUIS LOOPT UIT MAANDAG 3 MEI 1976 VOORZET MASSAAL Maassluis —Alleen voor topsco rer Jan Altena kon de ontmoe ting tegen Tonegido bevredi ging geven. Bet te gut zijnde Tonegido kwam met Jdjn twee de categorie opdraven om de competitie te besluiten. Het werd een hoogst oninterressac- te partij» waarbij VDL zich "genomen" voelde en in Tone gido ondermaatse tegenstander kreeg. De blaowwltten werden pu in de rast wakker en trai ner Binus darijs kon zijn for matie toen enigszins bij een Z1 voorsprong inspireren en motiveren. Er werd volledig op Jan Aitena gespeeld, die met de mgogelijkheden raad wist en met de einduitslag van 6—1 In bet voordeel van de thuis club alle zes treffers produ ceerde. Eenmaal liet VDL zich in de eer ste acte verrassen en was een te zachte bal onvoldoende voor doelman Kees van Eijk. Jan Altena had in opening van het barre slechte deel van de wed strijd in twaalf minuten de stand op 2—0 gebracht De eer ste goal werd na vier minuten aangetekend en na twaalf mi nuten wandelde hij alleen door de Tonegido defensie: 2—0. Toen werd er al hard aan de conditie geknaagd van de Tone- gidospelers. Met alle macht werd verdedigd. Bijna het hele team verdedigde mee. Er was geen doorkomen meer aan voor de thuisclub. Het was een chaotisch beeld in de defensie van de gasten, die in die fase nog een "spetter" van Aiie Boer tegen de lat za gen belanden. Met kunst en vliegwerk werd de score op 2—1 gehouden. Oorzaak was aan VDL-zijde de onzekerheid die na een kwartier, door erger nis in het tegenspel van tegen stond. Dat gaf balver- partij, ontstond. I lies en 5 en onsamenhangende acties te zien. In het tweede deel kwam Jan Altena's productiemachine pas goed op gang. De conditie van de bezoekers kwam danig in de kneL Jan Altena leefde zich uit Eerst passeerde hij de hele de fensie van de gasten (3-1) en vervolgde daarna zijn weg naar ft—1. Kees de Man en wissel Charl E beling (voor Paul Sil vester) waren niet egoïstisch en boden hun scorings grage spits niet te missen kansen. Keeper Kees van Eijk liet de wedstrijd voor wat hij was en liet tweede doelman Hans Vergeer de laat ste minuten ook nog in het doel staan. VDL wilde nog verder IX,uitlopen, Tonegido vond -^het genoeg. Vlaardingen Het laatste competitiennmmer tus sen KKWIK en De Hol- landiaan werd een ver plichte voorstelling waarbij de rivaliteit zel den de overhand kreeg. De glans van „prestige" werd nauwelijks- ge haald, al was De Hol iandiaan op de bodem van de blauw-witten nog de meest gemoti veerde en gretige ploeg om de punten binnen te halen. Na de degradatie van RKWIK naar de vierde klasse was het niet eenvondig om de „elf op te peppen. Be- hondens Huib Meeder (verhinderd) was de ou de kern (weer met Peet Vermeulen) aanwezig om de rood-witten te be strijden om de eer. De Holiandiaan had nog spelvreugde en in een betere tweede editie zorgde Rob Maat voor een 1-0 voordeelstand voor de bezoekers. Op een ake], fearde en daardoor effectvolle grasmat moesten beideformaties techniek in Schiedam Bij DHS hebben in ieder geval al twee spelers hun verblijf opgezegd. Sjaak Suvaal en Henny Alewijnse, beiden in de eerste helft van de competi tie nog in het eerste, gaan hun heil elders zoeken, Henny Ale wijnse heeft overschrijving aangevraagd naar HVO in Vlaardingen, en ook Sjaak Su vaal gaat die richting uit Hij heeft bij DHS al bedankt er. gaat overschrijving aanvragen Mar het pas naar de KNVB gepromoveerde Sunlight. „huis" hebben om er wat van te maken. De eerste helft was, enkele momenten uitgezonderd, saai Al was voor de gasten „enfant terrible" Harrie Hartog met zijn kopstoot op de lat het dichtst bij een treffer. Peter Witte brak dan in dat deel nog wel gevaarlijk door, de kans was minder riant voor RKWiX. Bij een inswingende corner van Rob Maat, kwam Harrie Hartog net lengte tekort om trefzeker te Zijn, nadat spits Gerard Huis in 't Veld met een goed verzorg de crosspass de ruimte in was gestuurd en bij de achterlijn voortrok. De tegengoal bij de thuisclub werd gescoord in een periode van zwakte, waarbij de spelers in eigen gelederen de bal niet meer kwijt konden. De Hol iandiaan leek op prijsschieten af te gaan. Doelman Cees van Haaster was echter een goede sluitpost en laatste man Piet Bouwer c.s. konden er steeds weer een been tussen krijgen. Leo Jansen was bij HKWIK in het tweede bedrijf de man waar het gevaar van uitging. Toen de gastheren het spel wéér hadden opgepikt, toen waren de coun ters voor de minder geconcen treerde defensie dreigend en van gevaar voorzien. De snelle spits was daarbij ongelukkig toen hij een zéker doelpunt leek te gaan aantekenen, zij het dat de beheerste lob het houtwerk haalde. Hoogstandje derby tijdens de Beide formaties hielden elkaar in de eerste fase in evenwicht omdat de defensies overheer sten. Daarbij waren goalies Bert Groen van De Holiand iaan en Kees van Haaster van de thuisclub in goede doen. RKW1K liet vooral op het mid denterrein grote gaten vallen en sloot met de onderlinies veel te traag of helemaal niet aan, zodat captain Bon de Vet te ca in het eigen gebied wei nig moeite hadden met de BKWIK aanvallers, waarvan Leo Jansen veelal alléén in de punt te vinden was. Bij De Holiandiaan was Henk Boorasma een niet aflatende waterdrager en verdedigden de voorwaartsen goed mee. Peet Vermeulen was bij de thuisclub de man van de passes, maar door teveel individualisme kwam zijn spel niet altijd goed uit De aanvallen waren daarbij van RKWIK zijde te doorzich tig. Bij de gasten waren de spelcombinaties hechter en be reikten de spelers elkaar beter. Het zwoegen van aanvoerder Ab Verhoogh en Ries van Ros- sum ten spijt, kwam RKWIK in die eerste helft niet tot doelrij- pe kansen. Ondanks de betere mogelijkheden, buitte De Hol iandiaan deze situatie niet uit, zodat met de rust tegen een blanco score werd aangekeken. De tweede editie boeJdè de toe schouwers meer. BKWIK leek beter gemotiveerd en er kwam meer overleg. Dat was echter van korte duur. Voor De Hol iandiaan kwam Henk Booms- ma met een goed schot niet tot resultaat Na tien minuten was het raak. Een corner van Kees SpruJjt kwam op borsthoogte bij Bob Maat, die met een kor te hoofdbeweging de bal on houdbaar voor Kees van Haas ter in het net zag belanden; 0-L Piet Bouwer van de thuisclub wil de er iets aan gaan doen. Zijn harde vrije trap belandde op de vuisten van doelman Bert Groen. Jan Witte werd de ruim te ingestuurd en Leo Jansen kwam net iets tekort Bij De Holiandiaan werd Kees Spruijt uitgewisseld voor Gerrit van der Bend en bij de thuisclub kwam Bertus van Rossum voor Henk van der Bend in het veld. Hoek van Holland Op zaterda g8 mei organiseert de afdeling wandelen van de Hoekse Sport Vereniging voor de negende keer de jaarlijkse wandelmars. De afstanden zijn zoals gebrui kelijk 5,10,15,25 en 40 kilome ter en de routes voeren door de allermooiste gedeelten van Hoek van Holland en het West- land. De starttijden zijn vanaf 10 uur 's morgens maar men is vrij om zijn eigen tijd te kiezen mits men maar om IS uur terug is. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden per persoon met herin nering en een gulden zonder herinnering- Inschrijving voor groepen is mo gelijk bij A. Heggelman, Pres. Jan Lelsstraat 51, Hoek van Holland. Indiviuelen kunnen na schrijven bij de VVV of bij mevr. Boon, Columbusstraat 26. Schiedam Het verplichte num mer dat SVDPW en Sïiedrecht moesten opvoeren in de vierde klas Is toch nog een zeer aan trekkelijke wedstrijd gewor den. SVDPW, dat op de ran glijst wel wat plaatsen lager staat dan Sïiedrecht, heeft trai ner Sander van der Hoek geen mooiere afscheidswedstrijd kunnen aanbieden dan de 4-2 overwinning die het op Sïied recht wist te behalen. Sïiedrecht startte goed en reeds in de derde minuut moest doel man Karei Bras ver uit zijn doel komen om Sliedrecht-aan valler Jaap Koppelaar het sco ren te beletten. "Sïiedrecht bleef komen, maar in de achtste mi nuut was er toch succes bij SVDPW, Cor Voets mocht op rechts een corner nemen en deze plaatste de bal ver buiten het strafschopgebied naar de vrijstaande Sjors Kreisler. Deze bedacht zich geen moment en liet een hard schot los van 25 meter afstand, waar doelman Rinus Struyk geen vat op had en dat betekende: 1-0. Gesteund door deze treffer bleef SVDPW het spel beheersen en herhaaldelijk kwam de Süed- recht-defensie voor problemen te staan, maar wist tot de rust de achterstand tot een doelpunt beperkt te houden. Wist Sïied recht echter wel door te breken, dan werd het door Jan Brand, die een goede partij speelde, weer afgestopt Na de thee wist Sïiedrecht in de 52e minuut toch naast de Schie dammers te komen; een verde- digïngsfout gaf Eric Foppen de gelegenheid de stand weer in evenwicht te brengen: 1-1. Van- af de aftrap weer een goede SVDPW-aanval, maar de af- werking werd een grandioze misser van Herman Niemeier. Alleen voor doelman Struyk gleed hij over de bal heen. Dat doelman Karei Bras nog steeds een grote steun is voor zijn ploeg bewees hij door ver schillende malen zijn kunnen te tonen bij gevaarlijke Slied- recht-a au vallen. Na zeventig minuten kon Cor Voets 2-1 la ten aantekenen door een lange bal van Sjors Kreisler, zuiver Schiedam Frans Steenbergen is de nieuwe trainer SVDPW.' Momenteel Is hij nog verbon den aan de zaterdagclub GTB en volgt Sander van der Hoek op. Die stopt met voetballen en gaat bij SVDPW spelen. Vlaardingen Spirit heeft in het eerste korfbalduel om de R.N.-bo- kaal het onderspit moeten delven, tegen Maassluis. In de eerste helft kon het Maassluis nog enigszins bijhouden, maar na de rust liep Maassluis uit naar een gemakkelijke overwinning: 3-10. Spirit was steeds de mindere en had geen kans om echt gevaarlijk te worden. Dat Maassluis pas na de rust goed. op dreef kwam, had z'n oorzaak in het feit, dat het wat experimenteerde met de opstelling. Na rust vond het elkaar gemakkelijker en dat bleek ook uit de doelpunten- De rust ging m met een 1-3 stand en bij het laatste fluitsignaal had de scheidsrechter 3-1 in zijn boekje staan. op maat, te benutten. Drie mi nuten later kwam de rappe Cor Voets weer door de verdediging heen en zijn pass werd door Herman Niemeier met een doel punt beloond: 3-1. Een kwartier voor tijd kwam de spanning weer volledig terug toen Jaap Koppelaar va0Jjjn lengte profiteerde en een goede aanval met een kopbal afrond de: 3-2. Met nog drie minuten te spelen kreeg Kees Verhoef een unieke kans om tot de ge- lijkmaker te komen, maar hm harde inzet werd door de staan der gekeerd, de terugkomende bal werd daarna ingeschoten door Cor de Ruiter, maar toen stond daar weer doelman Kar» Bras het Sïiedrecht succes inde weg. ïn de laatste minuut wist de goed leidende scheidsrechter lente niets anders te doen daneen indirecte vrije trap aan SVDr*» toe te kermen op de rand van het strafschopgebied, Herman Niemeier tikte naar Cor Voets en deze schoot de vierde treite* keihard in: 4-2. De scheidende SVDPW-trainer na afloop: „Hg was een leuke wedstrijd, de spanning van het competitief beuren was weg, dus konden jongens vrij spelen en dan ts er bij SVDPW geen probleem Leerdam Martinit heeft de lijn - van de laatste weken ook in de laatste wedstrijd voortgezet. In de uitwedstrijd tegen Leerdam Sport moest het genoegen ne men met een nederlaag van 2—L Ook nu ontbrak het in de voorhoede aan een afwerk er van de, vooral na rust, talloze aanvallen. Goed, de Schiedam mers moesten het doen zonder de geschorste (twee wedstrij den) Jan Blom, maar riaar moet de nederlaag toch met in geaocht worden. Hij werd ver vangen door Henny Donks, maar dat mag toch geen ernsti ge verzwakking worden ge noemd. Het was aan het spel van Martinit goed te merken dat er totaal niets meer op het spel stond. De echte wil om tot winst te komen was er uit, begrijpelijk. Als de butant in de derde klasse heeft het onder trainer Joop Schop een bijzonder goed seizoen ge had, ondanks de diverse schor singen en blessures waar het mee heeft getobd. Tot voor enkele weken geleden waren de rood witten zelfs nog kandidaat voor de titel en het is daarom begrijpelijk dat het in de laatste wedstrijd stoom afblies. Leerdam Sport trachtte de laatste wedstrijd van de competitie om te zetten in een overwinning om daarbij de trouwe aanhang niet teleur te stellen. Het is daarin volkomen geslaagd. Het nam in de eerste helft het initiatief in handen en de verdediging van Martinit kreeg druk werk. Een schot op de paal was de inleiding tot de voorsprong van 1—0 voor de thuisclub. De bal werd voor de tweede maal inge zet en toen was het de hand van aanvoerder Joop Lupker die het leer beroerde, aldus de scheidsrechter. Daar dit in het strafschopgebied gebeurde be tekende dat een penalty. Bij het nemen daarvan maakte Otto van Plaat geen fout 1—0. Nog voor de rust zou ingaan werd de achterstend van Martinit vergroot Een aanval van Leer dam Sport werd door Wim Ven- deJbos besloten met een goed gericht schot en dat bracht 2—0 op het bord. Na de thee wilde Martinit de ach terstand goed maken. Het viel feller aan, maar het bleek in de voorhoede toch mannen te kort te komen, -die een kans weten om te zetten in een doelpunt Want kansen kwamen er zeker, alleen de doelpunten bleven uit Slechts één. keer konden de Schiedammers juichen. D2t was toen Ruud van der Horst een vrije trap mocht nemen, dicht bij het strafschopgebied. Ruud deed dat goed, want de doelman van de thuisclub had geen antwoord op de actie van de Schiedammers: Rotterdam Of het nu helemaal verdiend was, interesseerde DHS al niet meer, In het degradatie duel met HION" aan de Rotterdamse Boszoom zagen de Schiedammers negentig minuten keihard werken met een 1-4 overwinning beloond. Twee uiterst kostbare punten voor DHS, dat met nog één wed- strijd te spelen practisch zeker is van het behoud van het eerste klasserschap. DHS ging nu HION voorbij en zag EB OH verliezen en Zwijndrecht gelijk spelen- Halverwege de tweede helft tekende Piet Roozen met een gelukkig doelpunt voor de beslissing. HION-goalie Toon Eg- gers gebruikt Frans Vos als ruggesteuntje. ^jaak Lemen heeft weer eens een duel gewonnen. Dat het hier een strijd om lijfsbehoud betrof, werd al snel duidelijk. Van mooi voetbal was geen sprake, en daar werd trouwens geen gelegen heid voor gegeven want er werd gestreden om ie dere meter grond. DHS, na de nederlaag tegen Zwijndrecht plotseling weer midden in de pro blemen, knokte eenter nog wat harder dan de Rotterdammers. "Het was nu een kwestie van alles geven. Alleen werken, dus bek- kie dicht", glunderde DHS-trai- ner Aad van Huuksloot na afloop tevreden. "Tijd voor mooi voetbal was er nu niet meer. Je speelt nu degradatie- voetbal". De ook volgend sei zoen aanblijvende Van Huuk sloot had daarom ook een tech nische speler als Theo de Raay uit de ploeg gelaten. Er was slechts plaats voor louter op inzet spelende mannen als Frans Vos, Leen Koekebakker en Genie Droog. Maar nie mand deed voor hen onder, want DHS begreep terdege dat er nu wel gewonnen moest wor den om degradatie~te ontlopen. Naar RFC vertrekkende HION- trainer Freek van der Lee er kende gelaten dat zijn ploeg qua inzet DHS voor moest laten gaan. Al creëerde HlQN wel de meeste doelrijpe kansen. "Wat heb je daar echter aan, als het niet afgemaakt wordt" blikte Van der Lee somber terug. Al na vier minuten spelen waren de Rotterdammers dicht bij een doelpunt Leo Hei) stuurde een harde kopstoot richting Jos Sparla, maar de Schiedamse doelman maakte er nog een corner van. Naar gelang de strijd vorderde, bleek dat de Schiedamse defensie de zaken redelijk onder controle had. Wel had Jan Kerssemeijer re gelmatig hulp nodig om de ge vaarlijke Wira Tijl af te stop pen. De meeste van deze duels waren wel voor Tijl, maar Kerssemeijer kreeg voldoende ruggesteun. Ook DHS wist zich kansen te scheppen, niet zo talrijk als HION, maar wel gevaarlijker. Zo ging een voorzet van Piet Roozen maar net voorlangs om dat Hans Vermeer er net niet toch gepasseerd. Wim Tijl had een vrije trap van Hennie Rijs- dijk achter hem gewerkt Tijl had volgens scheidsrechter Ver sluis echter teveel geduwd, waarop de HION-vreugde niet door ging. HION werd door doelman Eggers steeds maar naar voren gediri geerd. Dat dit niet ongevaarlijk was moest Eggers echter erva ren, toen de alsmaar zwoegende en op zijn kans loerende Piet Roozen plotseling voor hem kwam. Uitlopend kon hij Roo zen ternauwernood van scoren af houden. meer bij kon, en bezorgde een indraaiende voorzet van Karei Doesburg de naar FC Vlaardin gen vertrekkende doelman Toon Eggers veel moeite. Jos Sparla hield zich aan de andere kant eveneens knap staande na een goed genomen vrije trap van Tonnie van de Bijl. Ook nu boog de Schiedamse aanvoer der de inzet om tot een corner, maar kort na de rust werd hij Halverwege de tweede helft viel de beslissing. Vrij onverwacht eigenlijk, want toen Frans Vos een kopduel won en de bal naar Piet Roozen stuurde, wees dat nog lang niet in de richting van een doelpunt De HION-de- fensie verwachte een voorzet en ook doelman Eggers stond royaal voor zijn doel. De voor zet van Roozen mislukte ech ter, in die zin dat het nu een verdwaald vleugelschot werd. Achter de onthutste Eggers sloeg de bal ineens in, tot dolle veug- de van de Schiedammers. Uit gebreid werd er rond de grij zende DHS-spits een feestje ge- - bouwd. Uiteraard was Piet Roozen niet minder blij. "maar", zo gaf hij na afloop openlijk toe. Het was natuurlijk een gelukkig doelpunt want de bedoeling was een voorzet Pa3 toen de bal al onderweg was, zag ik de keeper zo ver voor zijn doel staan". Dat DHS er nog'niet was, werd al in de volgende minuut duidelijk. Op nieuw scoorde Wim Tijl, maar andermaal annuleerde arbiter Versluis het doelpunt "Waar, mee we erg goed wegkwamen", aldus een opgeluchte Van Huuksloot "want ditmaal leek er niets aan de hand". HION bad intussen niets meer te verliezen en massaal ging de ploeg naar voren. DHS moest ver terug, slechts Piet Roown bleef nog wat hangen. Ten der de male leek Wim Tijl nu een geldige treffer te gaan scoren, maar op de knieën zittend red de Nol Roozen buiten bereik van Jos Sparla op de doellijn. Eén uitval was er nog voor DHS, toen Piet Roozen weg was en voor trok. Gerrie Droog kwam maar een centimetertje tekort om de bal over de lijn te glij den. Voor de rest was het slechts de vraag of DHS het eind kon halen. Dat lukte, ook al verscheen doelman Eggers zelfs in het Schiedamse doelge bied.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6