Beslissingsduel voor Delft DWS ontdoet zich van Westlandia YFC onderuit muo? 051122 Etmomx Excelsior'20 blijft vierde klasser Oud-Fortuna moeite met Koopcentrum Hermes DVS: geen inspiratie Fortuna- DHZ onbeslist MAANDAG 3 MEI 1976 ÏZ-IKM'. "-•>• ^-T ^psaas^|fe Trainer Rinus Goosens leeft weer helemaal mee WIK UIT DEGRADATIEZORGEN 7 ,-i. Itlill *^PWl> iHilmi'>"' I H '"Hilll 1 1 11 '.wJPMu Mt'mm - MPdAwttvrWW# il III ■■Mimi in»nii i Alweer Frank Wouterse. Scoren zou de Schiedammer echter niet. Rini Wils (links) gaat ingrijpen voordat Frank Wouterse gevaarlijk kan worden. Rob Nooteboom (rechts) kijkt toe. Vlaardingen Achter één van de talrijke zonnebril len op de stralende Koninginnedag het heuse, door groeven gewelfde gezicht van Rinus Goosens, de voetbalkenner bij uitstek, die Fortuna weer eens aandeed Hij zag zijn „oudjes", het kampioensteam van 1962 dat via Heracles de reis miste naar de eredivisie, moeizaam, langs het Vlaardingse Koop centrum glijden (2—1), maar genoot niettemin zicht baar van de verrukkelijke passes van een Jan Bonman, Eddie Verweel of de korte acties van René Hagenaars. Goosens leefde weer helemaal mee met het team dat hij. in het seizoen '62/'63 kampioen maakte. Hij: „Het is nog steeds een genot er naar te kijken. Ook al is het team op enkele plaatsen gewijzigd, het hele patroon dat ik dicteerde, zit er nog steeds in. Goed voetbal, dat ik thans ook bij Eindhoven prefereer, was toen bij Fortuna een uitgemaakte zaak. Jammer dat de pers daar toen nog niet zoveel ophef over maakte, anders was de Vlaardingse club zeker een uitstekend voorbeeld geweest". Voor slechts één speler, in dit geval doelman Jan Door Bas van den Berg Hooymans, had het duel een minder prettige afloop; hij moest met een handwond naar het Holyzieken- huis, maar invaller Jan Kramer weerde zich erg knap. Dat oud-Fortuna slechts tweemaal scoorde, kwam zonder meer op het conto van het duo Van der Burg (Piet en Frans), dat bij herhaling de roodgele storm lopen kon indammen. Niettemin was de eerste Vlaardingse goal een presentje van doelman Arie. Elings, die een schot van "Roel Hiwat niet onder controle kon krijgen waarna Cees Blankenstein de bal maar voor het inlopen had: 10. Die stand bleef erg lang gehandhaafd. Ondanks het feit dat Fortuna steeds soepeler ging lopen tikken en acties konden worden afgerond door Arie Ver- burch, de huidige trainer van Fortuna, en Jan Bouman. Maar alle pogingen faalden. In tweede instantie kon het V laar dings Koopcentrum zich wat herstellen en dat kwam voornamelijk omdat de roodgelen wat moe werden. Uitgezonderd dan Jan Baksteen en Jan Bouman, dravers, die Fortuna naar de derde klas hebben gebracht. Bij herhaling mengde zich ook Ger Robbemond nog in de strijd, totdat het Koopcentrum uit een kopbal plotseling op gelijke hoogte kwam: 1—1, In een alleszeggend offensief bepaalde uiteindelijk Roel Hiwat de eindstand op 2—1. Met de gebroeders Van der Burg was het Koopcentrum drastisch ver sterkt, wat de aantrekkelijkheid wel ten goede kwam. De 10—1 nederlaag voor de middenstanders, vorig jaar, was daarmee uitgewist Na afloop kon er achthonderd gulden worden overhandigd aan de directie van het Zonnehuis in Vlaardingen, waarvoor de baten waren bestemd. Schiedam "We hebben vier punten aan Delft ver speeld. Dat zegt, dacht ik, we! voldoende. Die jongens hebben gewoon verdiend met 0-2 gewonnen. En voor ons? Ach, we hebben een leuk seizoen gehad. We hebben meegedraaid in de top, 28 punten gehaald. Nee hoor, er zat voor ons niet meer in". Excelsior >2Ö-trainer Aad Bierhuizen zei niet teleur gesteld te zijn: "Je moet het nuchter blijven bekij ken. Zij hebben twee kansen gehad en allebei benut Bij ons duurde het allemaal veel te lang". Op hetzelfde moment "dat- de Schiedamse oefenmeester de te leurstelling zo goed verborg, koesterde Delft een stille hoop, dat GDA het "onmogelijke" zou presteren door PDK een puntje af te snoepen. In dat geval im mers, zou Delft kampioen zijn in de vierde klasse D. Toen echter bekend werd, dat PDK geen fout had gemaakt en GDA was verslagen, maakte de onze kerheid in Delftse kringen plaats voor optimisme. Voorzit ter Bas van der Merwe: "Als we in het beslissingsduel tegen NIET EENVOUDIG PDK net zo spelen als vandaag, dan worden we kampioen". Toch had Delft het aanvankelijk Inderdaad speelde Delft tegen niet eenvoudig tegen de Schie- Excelsior'20 één van haar bete re wedstrijden van dit seizoen. Niet dat het spel ten alle tijde even goed was verzorgd, maar de motivatie stond garant voor een blakende inzet En vooral het fellere spel'van Delft deed Excelsior*20 de das om. Arbiter Lammere (goed) had het er niet eenvoudig mee en moest erg veel keren in actie komen. Bier huizen: "Delft speelde iets te hard. Maar dat is wel begrijpe lijk in zo'n wedstrijd". dammers. Door het beter ver zorgde veldspel wist Excelsior een veldoverwicht op te bou wen. Een schot van Frank Wouterse (naast) was evenwel het enige resultaat daarvan. Delft bad moeite met de aan sluitingen van de Unies. On danks dat euvel had doelman Coen van de Pas wel degelijk moeite met schoten van Bert Ham, Joop van der Meyden en Gijs Gagesteyn. Na 25 minuten kreeg Peter van der Hoeven een goede mogelijk heid, nadat Delftse verdediger Wim Klok was uitgegleden maar uitlopende doelman Rini Wils en Cas van Velzen brach- door Elbert van den Berg gelijke hoogte kunnen komen. Op een schitterende dieptepas - van Berry Janse kon John Klop alleen doorgaan. De Schiedam se aanvaller znikte echter naast het doel. Nadat Gïjs Gagesteyn vlak voor de thee een lob had zien over gaan ("Het lukte vandaag niet Dan maar tegen PDK"). kwam Delft na de hervatting erg goed weg. Scheidsrechter Lammers keurde een doelpunt van Van der Hoeven wegens buitenspel af. Het had de ommekeer kunnen zijn in de wedstrijd. Die kwam evenwel niet, omdat de gasten in de twaalfde mi nuut op 0-2 kwamen. Wim Tie- man verspeelde op het midden veld de bal waardoor Gage steyn Kees van Zuylen (goede wedstrijd) kon bedienen. Hij schoof het leer beheerst langs Van de Pas: 0-2. ten redding. Drie minuten later was het aan de andere kant raak. Een corner van Rob Spee (ZESTftET)EN werd door Cas van Velzen fraai achter niet reagerende Van de Pas gekopt: 1-0. Toch had de thuisclub vlak voor rust nog op De strijd was zo goed als gestre- en en ondanks Schiedamse den en wissels (Berry Heister-Hans Heister en Wouterse-Wil van Gelderen) en een redding van Bert Ham op de doellijn na een inzet van Van der Hoeven speelde Delft een gewonnen wedstrijd. Om dubieuze rede nen werd zelfs nog een treffer van Gagesteyn afgekeurd. Ex celsior drong wel aan maar de uitvallen van de Delftenaren waren minstens net zo gevaar lijk. Bierhuizen: "Dat was ook één van de grote verschillen. Aanval lend was Delft gevaarlijker". Een Delftse aanvalslinie die voor het eerst sinds lange tijd weer uit drie man bestond. Trainer Frans Hogervorst "Maar tegen PDK is Bob Spee er hoogstwaarschijnlijk niet bij. Er is voor hem een schorsing op komst". Verdediger Louis Broekhuysen heeft zijn straf van drie wedstrijden er weer opzitten. Hij na afloop: "Die 0-2 valt me alles mee. Ik had er helemaal niet op gerekend want Excelsior is één van de beter voetballende ploegen in onze afdeling". Schiedam De handbalheren van DWS hadden in de openingsfase van de strijd nogal wat moeilijkheden met de straffe wind die over de lengte van het veld stond. Westlandia had dan ook alle ruimte om uit te lopen naar 3—0, waarna DWS echter orde op zaken ging stellen en de achterstand omzette in een 3—4 voor sprong. Hierna een boelende strijd, die met raat een 11—12 stand bracht Het was goed merkbaar dat er voor beide partijen wat op het spel stond, want er werd met volle inzet gestreden. Men gaf elkander weinig ruimte, waardoor het doelpuntenverloop gelijke tred bleef houden. Kort voor tijd kreeg DWS een niet te missen kans wat 21—22 betekende, wat het niet meer uit handen heeft gegeven. Ook op eigen terrein hebben de heren van HVK het niet kunnen redden tegen Vires II uit Gou da. In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd, die met de rust een 6—5 stand bracht In het begin van de tweede helft zorgde HVK voor 7—5, maar daarna kwam de klad erin en had Vires de troe ven volledig in handen en zege vierde met 11—16. De dames van DWS hebben in Den Haag geen enkel probleem gekend met Hermes, dat moe gestreden het degradatielot geen weerstand meer kon bie den. Hierdoor lag de weg voor DWS open, dat met niet minder dan 4—10 zegevierde. Voor de dames van UVG stapelen de donkere wolken zich samen, nu het tegen het vrij zwak spe lende Hercules de punten uit handen heeft moeten geven. In de eerste helft zorgde UVG voor een aantrekkelijk spel, waarmee het Hercules op een afstand kon houden en de rust stand met 5-4 op haar naam bracht. Na rust was het echter gedaan met UVG, dat steeds nerveuzer ging spelen en men taal niet erg sterk bleek. Dit gaf Hercules alle kans om het spel naar zich toe te trekken en een 7—9 zege te behalen. Beter ziet de toekomst er uit voor de heren van UVG, dat Eros ontving uit Hoogvliet Eros mis te doelman Willem de Zwart, waarvoor het aanvaller Barry Hadders in de aanval had moe ten opofferen. Het gevolg was dat de aanval van Eros wat moeizaam op dreef kwam en tegen het ook nu weer uitste kend optredende UVG weinig kansen kreeg. Na een 12—7 ruststand, nam UVG ook in de tweede helft het heft volledig in' handen en noteerde een 26—13 overwinning een erg pijnlijke handblessure op, maar gaf niet op. Holland- iaan raakte door dit voorval wat in paniek, waardoor Ato- mium in kon lopen naar 9—5. Maar toen bleek dat Frieda Keizer vaak met de tranen in de ogen van de pijn toch uitste kend werk bleef verzetten, leef de Hollandiaan-ploeg weer op en noteerde een 124 overwin ning. Voor de dames van WIK is het degradatieprobleem verleden tijd. Het Gorinchemse Achilles bleek geen enkele partij te zijn voor WZK, dat op heel gemak kelijke wijze voor rust op 5—0 kwam. Ook na rust bleef WIK de strijd dicteren en noteerde uiteindelijk een 10—0 overwin ning. In de eerste helft van de nere- nontmoeting WIK—DES was het een gelijkopgaande strijd, die een 2—2 ruststand te zien gaf. Na rust kwam WIK verras send sterk naar voren, waarbij vooral Bert de Reuver excel leerde. WIK liep uit naar 6—2, maar het sterk aandringende DES kwam terug en liep in tot 6—5. Dat WIK in die periode niet op een achterstand kwam te staan, dankt het hoofdzake lijk aan doelman Don Vreden- bregt, die tot driemaal toe een strafworp stopte. WIK herstelde in de laatste fase van de strijd en bracht alsnog een 6—5 over winning. De dames van HVK hadden in Rotterdam weinig tegenstand te duchten van Ancora UT. Het werd een gezapige strijd, waar in HVK met de rust al een 1—5 voorsprong opbouwde, die het in de tweede helft vergrootte tot 2—6. De dames van HoUandiaan heb ben de koppositie weer wat ste viger in handen door een over winning op het Rotterdamse Atomium. Door een treffer van Cora Sneek en een fraai doel punt van Edith Maan na goed aanspelen van Yvonne van Zei len bracht Hollandiaan al snel op een 2—0 voorsprong, Ato mium verweerde zich uitste kend, maar Hollandiaan was goed gegroepeerd in de verde diging, wat hen met de rust een 5—3 voorsprong opleverde. In de tweede helft vergrootte Hol landiaan de voorsprong tot 9—3. Doelvrouwe Frieda Keizer liet bij een prachtige redding Vlaardingen AI was de ontmoeting "Dub beldam—VFC er één die alleen voor de statistiek van belang was, thuisclub Dub beldam had nog een wrange gedachte aan het uitdue] bij VFC, dat toen verloren ging en daarmee in feite het kampioen schap werd gemist Fanatiek trad Dubbel dam de geelzwarten tegemoet en het ge handicapte VFC (vervangers voor captain Pim van der Burg, Rob vaa der windt» Ger Hoogerwerf en Paul de Jong) kon ditmaal geen vuist hallen. Dubbeldam wilde revanche en de gasten waren voorzichtig in hun acties bij de rancuneuze gedachten van de tegenstander. Dubbeldam was in de eerste periode doortastend en VFC gaf (met een nieuwe centrum verdediging) onvol doende afweer. Dubbeldam bereikte een 2-0 voorsprong en die veranderde niet meer, zodat de eindstand 2-0 in het voordeel van de gasthe ren werd. John van Fessum en Rob Jansen vormde het nieuwe centrum in de laatste linie. In de „ouver ture" kon VFC de inspiratie bij het aftasten nog opbrengen. Zelfs werden de geel-zwarten ge vaarlijk bij een doorbraak van spits Harrie Schuiten, die verzuimde zelf te schieten toen hij oog in oog met de Dubbeldam-goalie verscheen en in plaats daarvan de bal afspeelde. Na tien minuten zakte VFC af en nam de thuisclub bezit van de bezoekers en het VFC-gebied. Spits Kees Zwang bracht het scorebord op gang door met een goed schot de score te openen: 1-0. Na een half uur was het weer Kees Zwang die doelman Jan Kortleven van VFC met zijn kop stoot kansloos liet: 2-0. Toen gingen de VFC'ers anders denken. De ploeg wilde niet afgeslacht worden. Zij kwamen terug, maar kwamen niet tot de betere mogelijkheden. De thuisclub moest terugschakelen en verder dan een dreiging kwa men zij niet meer. De tweede helft bracht geen verandering in de score. Beide aanvallen werden op tijd afgestopt door overheersende verdedigin gen. Dubbeldam wilde onder geen beding be zwijken en ruimde resoluut op. De verdienste van VFC was alleen maar dat geen grotere achterstand werd opgelopen na de verloren eer ste acte. Zaandam In een bijzonder mat duel heeft Hennes DVS ondervonden dat een in degradatienood verke rend Zilvermeeuwen ver rassend uit de hoek kan komen. Als getipte kans hebbers verloren de Schie dammers deze wedstrijd van de voor bun laatste kansen vechtende Zaan dammers met 1—0. Met Tino Huiskes m het doel voor de aan zijn iies geblesseerde Harry Spermon, zo ook met de jeugdspeler Frans de Graaf en de inmiddels herstelde Cock Hoogeveen in de gelederen, trok Hermes DVS naar Zaan dam om daar een verplicht nummer te spelen tegen een duidelijk meer gemotiveerd Zil vermeeuwen. De eerste helft bracht qua voetbal twee geheel verschillende elftallen binnen de lijnen, een technisch beter HDVS tegen de Zilvermeeuwen dat het gemis compenseerde met meer tnzet en vechtlust. Na rust een meer aanvallend Zil vermeeuwen dat succes had toen de Hermes-verdediging verzuimd had in te grijpen waardoor het de stand verdiend in zijn voordeel bracht* 1—0 Hierna werd Paul Nijs rog ge wisseld voor Cock Hoogeveen. maar tot meer dan enkele kan sen voor Komaat en Schaap kwamen de Schiedammers niet, ook door het feit dat Zilver meeuwen massaal zijn voor sprong ging verdedigen, waar door er voor Hermes geen door komen meer aan was Zelfs Piet van de Burg kwam veel vuldig naar voren om de stand toch nog een verandering te laten ondergaan, maar het mocht ruet baten en met het laatste fluitsignaal van de rus tig leidende scheidsrechter Mul der hadden de Zaandammers een overwinning behaald op een minder sterk spelend Her- •mes wat dan ook duidelijk aan de opgeheven armen te zien was. Pim Visser zei na afloop "Een verdiende overwinning van een meer geïnspireerde te genstander, al was de wedstrijd op zich er één om snel te verge ten". ADVERTENTIE Bel een heer in't verkeer I de korrekte'Rit-meesters j Vlaardingen Kampioen Fortuna kwam in de thuis wedstrijd tegen het Rotter damse DHZ een broederlijk gelijkspel overeen. De roodgelen sloten tegen de oude rivaal de competitie af met een duel op behoor lijk niveau en de score eindigde bij 1—1. Bij de onderbreking leidde de thuisclub met 1—0 door een schitterend afstandsschot van Jan Bonman. DHZ bereikte na de thee het evenwicht door eveneens een uitstekende goal uit eer. goede" aanvat Fortuna functioneerde niet zoals het m normale doen uit de voeten komt Middenvel der Aad de Heer ontbrak en in het tweede deel verscheen Jan Bouman niet meer op de gras mat DHZ kreeg toen ruimte op het middenveld en kon tot beter verzorgde tegenaanvallen ko men met méér gevaar. Het was eerst doelman Aad Harms die voor Fortuna zijn doel zonder schade verdedigde en invaller doelman Joop Bouman was kansloos bij de tegentreffer in de uiterste hoek. De thuisclub koos na het begin- signaal de aanval en vond op zijn weg een bekwaam tegen stribbelend DHZ,,dat met af standsschoten het doel van For tuna bestookte. Fortuna kwam tot een klein overwicht en creëerde mogelijkheden, die vooralsnog ongebruikt bleven. In de twintigste minuut liep een vlotte aanval via Rob Duchen- ne. Deze trok de bal naar de meegekomen Jan Bouman die de bal ineens op zijn „slof" nam: 1—0. DHZ probeerde het gevarieerd met breedte- en dieptespel. De Fortuna-defensie had er verde digend goede kijk op en DHZ moest tot na de thee wachten. De Rotterdammers werden na de hervatting feller en gingen jagen. De doelrijpe tegenstoot kwam na een half uur; 1—1. Fortuna haalde het offensief nog, maar kwam niet meer tot scoren. Evenals DHZ niet, zo dat de eindstand op 1—1 kwam te staan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7