wmw&m SYV's angst ongegrond FC Vlaardingen gelooft er weer 111 Spirit wint de beker HDVS slordig met kansen sllÉiÉ TAXI? siyillita Halkes: „Geen excuses" ■bands Waterweg-agenda Danny Molendijk gestraft teéèstö EUBOTAX VITESSE ONTGAAT (VOORLOPIG) PERIODETITEL SVV en FC Vlaardingen spreken over fusie Leen van der Linden toernooi OMMEKEER Programma UVS blijft hoofdklasser HULP VOOR SCHEIDS RECHTERS m Bokaal voor Volley '68 Be! een heer in't verkeer .aAANDAG 10. MEI 1976 V Bart Kreft is zijn bewaker ts snel af. Te spo radisch koos SVV overtui gend de aanval Jraardoor het lome FC Den Bosch tot twee maal toe langs zij kon komen •tra.. Schiedam Terwijl de krap vijfhonderd toeschouwers loom schuifelend de hitte op Harga achter zich lieten, „regende" het in de koelte van SW's clubgebouw van de excuses. Een stortvloed van oorzaken, met, hoe kon het anders, die stekende zon, als grootste boosdoener. Maar ook, „het hobbelige veld", en „dat irritante Den Bosch", speelden in de verhitte nabe schouwingen onbetwiste hoofdrollen. Arnhem FC Vlaardingen blijft grillig. Wekenlang tobt het met een gebrek aan volwassenheid en dan ineens, nota bene bij een temperatuur van dertig gra den, vlamt de Laseroms-equipe bij Vitesse. In het Arnhemse kuipje nog wel, waar het met 1-1 uitstekend weg kwam. En bovendien heel Vitesse in ver legenheid bracht Want bij winst (door het verlies van Veendam en Willem II) was Arnhem gisteravond ongetwij feld in een feestroes herscha- pen door de viering van de vierde periodetitel. door Bas van den Berg Lange tijd dobberde het hautaine Vitesse, waarin Charley Bos- Véld door de-warmte sneï moest afhaken, opeen 1-0 voorsprong, verkregen uit een handsbal van Joop van Dop, totdat Drapic vér in de tweede helft dankzij een black-out van doelman Beukhof gelijk kon maken: 1-1. In. het bestuurshome van de Arn hemse club was de stemming snel tot het nulpunt gedaald. Want het (voorlopig) ontbreken van een periodetitel, evenals dat Vitesse jarenlang zijn neus voorbij ging, kost de club zeker enkele tonnen. De al geplande festiviteiten konden dan ook weer snel worden afbesteld. Een speler, de geblesseerde Mai- wald, vertolkte ongetwijfeld de gevoelens van zijn moegestre den makkers: Jk kon bij de Vlaardingse gelijkmaker wel huilen. De kans is nu maar klein om volgende week via uit bij FC VVV alsnog die titel in de wacht te slepen". En Theo Laseroms, de nuchter heid zelve, na dit knappe staal tje: Jk begin er een beetje in fe geloven. Had die volwassen heid zich al eerder geopen baard, dan zat FC Vlaardingen niet in degradatiemoeilijlöie- den. Waarvoor nog steeds de vraag over blijft of er wél gede gradeerd gaat worden. Lang haam maar zeker ontwikkelt het team zich naar een profes sioneel niveau en èn nog zien dat we ook in punten boven SW blijven. In dit verband is de situatie zo dat FC Vlaardin gen met twee thuis beurten een klein voordeel heeft ten opzich- Je van de Schiedamssers". Laseroms: „Die 1-1 werkt door. De ploeg gelooft er weer in. Jukt die opsteker hadden wij nodig want het betekent nogal g wat om bij Vitesse te winnen. vooral omdat de ploeg eerder |rvan Heerenveen won (5-0) en FC Den Bosch met 4-0 lichter zich liet". Tja, wat eigenlijk niet,..? Tot tweemaal toe verspeelde SW gisteren kansen op de volle winst, sleepte zich uiteindelijk naar 2—2 en stelde daarom, klagend over zoveel tegenslag, een schuldvraag. Misschien was Leo Halkes nog wel de meest reële teleurgestel de SWer. De trainer, die ach teraf zij het niet openlijk het verwijt gemaakt werd een te behoudende spelwijze te heb ben gedicteerd, was rap klaar met zijn analyse: „Niks geen excuses over die hitte. Twee maal hadden we een voor sprong. tóch werd het weer ge lijk, dat heeft Andere oorza ken". Waarop de SWer er zuchtend aan toevoegde: „Na tuurlijk, die hitte speelt een roL De één transpireert het er uit, de ander krijgt er last van. Dat is nu eenmaal zo. Maar dat telde ook voor Den Bosch". Nee. Leo Halkes zocht naar échte redenen. Bij voorbeeld: hoe het mogelijk was dat zijn elftal zuchtend en steunend de eind streep had gehaald, slechts inci denteel wat ijver had 'geëta leerd. Halkes' wel dan niet te rechte conclusie: „Er leeft in de ploeg een angst voor het nemen van risico's. Daarom zakt de ploeg terug in de verdediging zodra een voorsprong wordt ge nomen. Op die momenten mis sen we de lef om er uit te komen. Ik dacht, gezien onze positie op de ranglijst, wel een begrijpelijke zaak". Overigens speelt dan wel de vraag of die angst met wat al te sterk wordt benadrukt als de trainer met een 1-4-5 opstelling van start Iaat gaan. Halkes: „We missen nu eenmaal een koele afmaker, zodat je wel iets een muur voor doelman Bouw meester op toen Van der Ley. na hands van Meerhof, keihard inkogelde. Via de onderkant lat caramboleerde de bal langs de niet reagerende SW-goalie. Halkes: ..Zo hebben we al meer doelpunten tegen gekregen. Ik zou bijna zeggen: voortaan géén muur meer. Sjaak is klei ner dan de muur. Die ziet de ba! veel te laat aankomen' in deze richting moet doen. Het Maar een kwartier later kwam kan niet anders".De konse- kwentie van een dergelijke tak- tiek is dan wél, dat er extra arbeid moet worden verricht, meer loopwerk dan normaal. En dat bij deze hitte— En dus bleef SVVs versterkte middenlinie wat vaker .han gen". werd de gretigheid om na een mislukte aanval snel weer terug te komen, alsmaar min der. Met als resultaat, dat het gemakkelijk tikkende Den Bosch zonder veel inspanning het middenveld veroverde om van daaruit nauwelijks iets zin vols te ondernemen. Halkes: „Zo speelt Den Bosch nu een maal. Het is een „zuigend" spel letje dat ze spelen, ze proberen je naar zich toe te lokken om dan snel te counteren". Zonder veel succes natuurlijk, SW toch weer op een voor sprong. Nu gaf "Wim Mulder de pass, manoeuvreerde Bart Kreft de meegekomen Jos Zoet mulder naar de vrije linker hoek en haalde de gebrilde SV- Ver van dichtbij doeltreffend uit: 2—1. Halkes, later: „Toen hadden we inderdaad door moeten gaan. toen kón het". SW deed het echter niet. Met Aad van de Vlist voor Backo Pavlovic en later nog Bobert Korengevel voor Ruud van Dijk, verspeelde SW ook deze voorsprong. Wéér ging er een vrije trap overtreding Zoetmul der) aan vooraf. Leushuis mikte haarzuiver naar de vrijstaande Van de Bosch: 2—2. Halkes: „Een geweldige blunder natuur lijk. die vent had nooit zo vrij mogen staan". want zo weigerde SW halstar- Dat SVV in het hierna volgende offensiefje via Kreft nog een maal de lat trof en Korengevels afstandsschot (25 meter) kei hard op de paal knalde, onder streepte nogmaals dat SWs angst ongegrond was geweest. Maar tja, die hitte.» rig toe te happen, maar kwam de Bossche taktiek zelfs com pleet op de tocht te staan toen SVV in de 25e minuut toesloeg. Rinus Steenbergens pass be reikte Jos Zoetmulder, die uit haalde, tegen de voet van doel man Verkerk mikte, waarna Bert Kreft de hoog opspringen- Opstellingen: de bal in het lege doel kopte: SVV: Boumeester. Den Tuinder, 1—0, Toen had SW moeten Steenbergen, Meerhof, Van beseffen, dat dit FC Den Bosch Dijk (Korengevel), Van Loon, al te overmatige inspanning Mulder, Zoetmulder. Kreft, verfoeide. De ploeg van trainer Jeup, Pavlovic (v.d. Vlist). De Ruiter was gekomen omdat Den Bosch: Verkerk, Brok, Van het moest, maar tja, die hitte... der Lev, Meulenbroeks, Visser, Maar datzelfde lome Den Bosch v.d. Bosch, Van Gelder (Van presenteerde SW al na drie Dam), Leushuis, Bruurmijn, minuten in de tweede helft de Van Berlo (Ouwens), Danse. rekening. Oprtiuw was SW wat Scheidsrechten G. J. M. Geurds. voorzichtig gestart, trok angstig Toeschouwers: 500. Schiedam Hoewel de be spreking nog geen offi cieel karakter meekreeg, hebben bestuursleden van SW en FC Vlaardin gen afgelopen zaterdag de mogelijkheden van een fusie onderzocht. De informele bespreking werd voor SVV bijge woond door secretaris Cor de Vries, terwijl FC Vlaardingen vertegen- woordgd was door voor zitter Van Slooten. SW- voorzitter Maarten Ei sing. die niet bij het ge sprek aanwezig was: "Een fusie lijkt, op het oog, zo gek nog niet. Waör eventueel gespeeld moet gaat worden lijkt mij niet zón moeilijke vraag, want wij hebben tenslotte de mooiste ac commodatie. Bovendien, het veld waarop FC Vlaardingen speelt is, voor zo ver ik weet, ook bezit van de amateurclub Fortuna." Vlaardingen Aan het jaarlijk se Leen van der Lindentoer- nooi doen zondag 16 mei tien teams mee. Plaats van hande ling is het voetbalcomplex van VFC aan de Sportlaan in Vlaardingen. In poule A zij- n ondergebracht: Den Haag, Gorkum, Gouda 1, Utrecht en VJaardingen en in poule 2: Gouda 2, Leiden 1, Leiden 2, Rotterdam en Rijnmond- De wedstrijden beginnen om 10 uur en rond 16.40 uur is de prijsuitreiking. Rob van der Bol ...Het voorbeeld voor de FC... Vlaardingen. Het verschil in leeftijd (Vitesse gem. 28) was hier duidelijk debet aan. Niettemin moest met name Rob van der Bol bij herhaling bik kelen en dat ging éénmaal ten koste van een boeking bij arbi ter Joop Vervoort, omdat hij Herman van Veenendaal in zijn solo had belemmerd door shir tje te trekken. FC Vlaardingen had vlak voor rust nog geluk toen een kogel van Charley Bosveld de kruising raakte, maar daarna, na rust, kwam de ommekeer. Niemand begreep er iets van. De Vitesse-trainer gaf nog ontred derd te kennen dat het veld niet gesproeid was, maar een feit was dat FC Vlaardingen de hitte doorstond. Het ver overde via, met name uitblin ker, Frans Stans een veldraeer derheid en met dieptepasses te uittrap had goedgemaakt door een vlijmscherpe kopbal van Van Veenendaal onschade lijk te maken, werd Hugo Loch- tenbergh in het arbitrale boekje genoteerd omdat hij de bal uit de handen van doelman Beuk hof zou hebben getrapt. kwam bij herhaling Predrag Wat daarna gebeurde grensde Drapic op scherp te staan. Hoe wel hij door Ruud Wierts steeds in de „mangel" werd genomen, waar arbiter Ver voort weinig heil in zag, was Vitesse lange tijd zelfs niet meer in staat om aan een eigen aanval te denken. Laat staan in de praktijk te brengen. Nadat eerst doelman Dick van der Meer zijn fout bij een slech- aan het ongelooflijke. Doelman Beukhof trapte, ver uit zijn doel, over de bal van Cees Bou- man heen en toen had Predrag Drapic de bal maar voor het inleggen: 1-1. Een zwaar bom bardement kon toen Vitesse niet meer aan winst helpen. Halverwege de tweede helft maakte Lochtenbergh plaats voor Hannie van der Walle. .Zouter geschorste Ger Kobbe- ^uond was de organisatie in «gen verweer een omstreden Punt Laatste man Bep de Rui ter was niet in staat de vloed golf van Arnhemse acties een halt toe te roepen. Ter compen satie was er echter Rob van tv Bol, die één van zijn beste "^strijden speelde. Vitesse wilde op hautaine wijze af stand nemen van de Vlaarflin- ger^- "Zo niet voor, dan na de luidde het commentaar de Vit esse-trainer na «loop, in de zeventiende mi nuut leek het er Inderdaad op de handsbal van Joop van «opi en de daaruit ingeschoten «rafscbop van Charley Bos- de inleiding zou gaan Worden tot eenrichtingsver- maar inplaats daarvan Weid FC Vlaardingen stand. Joop Quelhorst, snel ingewisseld voor Joop van Dop, stapte re- Swmatig gretig in de aanval en ef* ,ktdde er toe dat Vitesse steeds weer terug moest Het -langzame tempo van Bosveld en Van der Kerkhof, evenals van Bursac, maakte duidelijk nat de Arnhemmers méér last van de warmte hadden dan FC Schiedam De laatste thuiswedstrijd van Hennes DVS tegen het Leidse UVS is een sfeerloze strijd geworden. Natuurlijk speelde de drukkende hitte een belangrijke rol om er iets aantrekkelijks van te maken, maar ondanks dat, was het voor de Schiedammers van geen enkel belang meer voor de competitieranglijst. Schiedam - Voor het eerst in gehad") werd een overwicht op. rijn geschiedenis heeft het hoe- gebouwd waartegen Maastricht keyetftal van Spirit de beker met opgewassen bleek, gewonnen. In de finale werd voor rust kwam dan toch de het eerste elftal van Maa stricht met 2-0 verslagen. De wedstrijd werd in Amstelveen op het veld van Randwijk ge speeld. De inzet was de Tres- lingbeker, de oudste van Ne- langverwachte treffer. Uit de rebound van een strafcorner was het Jacques Verzijden die scoorde: 1-0. Spirit bleef de be tere ploeg en Het de tegenstan der niet in zijn spel komen. derland. Bij hockey spelende Na de pauze liep het allemaal nog clubs in diverse bekertoer nooien die naar sterkte zijn ingedeeld. Het team van coach Jan Volle- bregt, die in betrekkelijk korte tijd een eenheid wist te maken van de ploeg, begon uiterst ner veus. Met een flink aantal sup porters langs de lijn was dan ook de start van beide ploegen weinig hoopgevend. Het was Spirit dat zich het snelst over deze moeilijke periode heenzet- te. Met sterk aanvallend spel (doelman Peter 't Hart ver klaarde: „Ik heb eigenlijk in de hele wedstrijd niet veel te doen beter. Gesterkt door het goede spel 'aan het einde van de eerste heflt bleken de Schiedammers oppermachtig. Kwam de oran je-witte brigade ook snel op 2-0. Casper van der Heiden rondde een solo af met een schitterend schot waarop de Maastrichtse doelman geen verweer had. De grote verdienste van de ploeg was toen dat ze door bleven gaan. Hetgeen een verdiende derde treffer opleverde. Rein Hengst was de schutter. Toen was het verzet van Maastricht definitief gebroken en kon Spi rit de oudste beker van ons land mee naar huls nemen. De Schiedammers schakelden ach tereenvolgens SCHC 3, Asvïon 2 en Huley 2 uit voordat de finale werd gewonnen. Vlaardingen Voetbal- programma zaterdag 15/5: Haarlem C-FC Vlaardingen '74 C, SVV C-Excelsior C, Excelsior MaassSuis-SHÓ. Zondag 16/5: FC Vlaardin gen '74-FC Dordrecht, Heracles-SVV, SDW- Hermes DVS, MSV '71- Pantser Boys. Vlaardingen Al enkele vereni gingen hebben de Vlaardingse Scheidsrechtersvereniging (VSV) een helpende hand toe gestoken. De scheidsrechters zijn ernstig gedupeerd, nadat er in het gebouwtje aan de Viandenstraat was ingebroken. Er is voor meer dan vijfhon derd gulden schade aangericht, voornamelijk door het wegha len van materiaaL Daarbij wa ren ook de vijf wedstrijdbal len. Inmiddels kunnen de scheidsrechters weer trainen en spelen, want twee ballen zijn weer terug. Niet de gesto len ballen, maar schenkingen van DVO'32 en Vlaardingen. Een geste waarmee de scheids rechters erg ingenomen zijn. UVS daarentegen had nog één punt nodig om zich veilig te stelten en die heeft het op Har- ga binnen gehaald. Einduitslag 0-0. Hermes DVS probeerde het in de beginperiode nog wel, maar we gens gebrek aan een afwerker werden er verschillende reele kansen verprutst. Zo kopte Paul Nijs al in de zevende mi nuut grandioos over. Ook Ger Ruseier en Frans Bouman za gen hun schoten langs de ver keerde kant van de staander gaan. Ger Ruseier is de Leidse Na dertig minuten kwam uvs defensie binnengedrongen, wat meer uit de verdediging en maar wordt d00r de UVS-ver- kreeg de Hermesdefensie wat meer werk te verzetten, maar GeOiger afgestopt, aanvoerder Piet van der Burg, die zijn laatste seizoen in het Na de thee was het UVS dat de eerste voetbalt, wist alle onheil toon aangaf en in de 55e mi Y>? V* Maandag: Womngbedrijf-Holy, 18.30 uur. Zwaluwenlaan; Schiedam 2-Spirit (softbal), 18.30 uur, Harga; MW'27-De Hoek te Naaldwijk, 18.30 uur. Dinsdag: WF-DHS, Harga, 19 uur; Populaires wielrennen, Harga, 19.30 uur; Hoekse Boys-'s Gravenzandse SV, 18.45 uur; ODO- Vlaaxdingen, Molenweide, 18.30 uur; DVO-Zwaluwen, Mar.weg. Woensdag: Lekkerkerk-Volley '68 (heren); Schoolsporttoernooi, Ham- merdreef, 17.30 uur; Jeugdschaaktoernooi, Vijfsluizen, 14 uur. Donderdag: Schoolvaardigheidsw. bij Excelsior M.; Dijkvogels-Harga te Maasdijk, 19 uur; Suniight-Hollemare (beker); Passage VCJ-Li- banon (beker); MVC-Intermezzo (beker); MSV '7I-Meteoor (beker); Sbell-CVV (beker); Passage/VCJ-CW (beker dames); Animo-Vol ley '68 (beker dames); Pendrecht-Sheli (beker dames); MSV '71- SNA (beker dames); RKWIK-Fortuna, 't Nieuwelant, 18.15 uur. Schiedam Danny Molendijk is door trainer Leo Halkes om disciplinaire redenen buiten de basisopstelling gelaten. De SWer, die afgelopen zaterdag vernam dat Halkes de voorkeur gaf aan de verdedigende sterkere Ruud van Dijk, voelde er blijkbaar weinig voor om de door de SW-trainer beloofde uiteenzetting af te wachten. te voorkomen. Was de Schie- damse defensie toch gepasseerd dan had Hermes DVS de talent volle doelman Edwin Overdijk staan, een jeugdige keeper, die de geblesseerde Spermon ver ving, en waar Hermes nog veel plezier aan kan beleven. nuut was het Arie Lagendijk die zijn harde vrije schop ge keerd zag door doelman Over dijk, die languit naar de rech terbovenhoek moest. Tien mi nuten later kreeg Hermes DVS zijn enige reële kans in de twee de helft, maar weer was het Paul Nijs die overkopte. De Sciedammers werden steeds machtelozer en wisten geen kansen voor het UVS-doel te creëren. UVS bleef hopen op een treffer om ach zeker te stellen om volgend seizoen weer in de hoofdklasse uit te komen, maar, wat Marti Kantebeen en Piet Kort ook probeerden, zij kwa men niet tot een treffer. Tien minuten voor tijd kwam de zoveelste pech voor UVS; Fred Filippo speelde zich goed vnj, maar zijn schot belandde op de staander, terwijl doelman Ed win Hogendijk al was gepas seerd- Trainer Gerard Desar van UVS was zeer tevreden en zei na afloop; „Gelukkig blijven we in de hoofdklasse, want een stapje terug is nooit zo mooi. Ploegen als Hennes DVS echter zijn altijd plezierig om tegen te speten, al kon je met deze tem peratuur natuurlijk geen snel voetbal verwachten". Halkes: "Na de training van za terdag zou ik Danny vertellen waarom hij er naast stond. Maar na de training bleek hij meteen te zijn weggegaan. Toen heb ik hem thuis opgebetd en gezegd dat hij de wedstrijd vanaf de tribune mocht bekij ken, dat hij er nu helemaal niet meer bij stond." Mlddelhamis Het eerste da mes- en herenteam van Volley '68 hebben zaterdag in Mlddel hamis deelgenomen aan een sterk bezet volleybaltoruroooi. Het damesteam, dat niet com pleet was, werd derde in haar poule. De heren bereikten in hun poule een tweede plaats. De Monsterzege bokaal, die wordt uitgereikt aan het team dat in één set het grootste ver schil in punten bereikt, werd aan het heren team van Volley toegekend, omdat de Vlaardin- gers tegen eersteklasser Sparta een 150 setzege behaalden. Overigens was het bestuur van SW van de2e maatregel niet op de hoogte. Cor de Vries: "Omdat ik Danny 's nachts om één uur was tegengekomen, had ik me voorgenomen, hem - hierover te onderhouden. Dat ie er tóch al niet bij zou zijn wist ik dan ook echt niet." Joop Molendijk, Danny's vader en tevens trainer van Groote Lindt: "Belachelijk wat hier ge beurt, straks kiest Halkes nog voor elf verdedigers. Ik geef Danny dan ook groot gelijk." ADVERTENTIE dekorrekte'Rit'-meesters I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3