I Oude Glorie Feyenoord dolt in *t Nieuwelant Hoek van Holland blijft vierde klasser Aad van der Sande beslist Sunlight en Oud- Den Haag verprutsen kansen MAANDAG 10 MEI 1976 Huizen Excelsior zorgde afgelopen zater dag tegen het einde van het seizoen nog voor stuntwerk. Aan het IJsselmeer werd onder tropische temperaturen het op de derde plaats verkerende Huizen verrassend met 0—1 „beentje gelicht". Deze stand was al bij rust bereikt door een doelpunt van de goed spelende Aad van der Sande. Paal Cadeau voor Ger Mak emmers Jacques van Vliet na een half uur „kapot''. Excelsior li „stunt" langs Hoewel Excelsior vdór za terdag praktisch veilig was. wees een uitgebrei de berekening aan dat via een aantal „toeval ligheden" er theoretisch nog een kansje was om voor degradatie naar de tweede klas in aanmer king te komen. Na de knappe 01 tegen Hui zen kan Excelsior niets meer gebeuren; prolon gatie van het eerste klasserschap staat vast het JJsseliaeer Trouwens in de tweede helft van de competitie heeft Ex celsior duidelijk bewezen dat het recht heeft om in de hoogste amateurklasse te spelen. De laatste acht we ken werden er regelmatig punten vergaard. Alleen de wedstrijd tegen kampioen IJsseimeervofjels leverde geen punten op. Met de wedstrijden tegen SHO en GVW in het verschiet lijkt een zevende plaats haalbaar voor de Maassluise equipe, die lange tijd in de gevaren- zohne van IB verkeerde. De overwinning van Excelsior op Huizen was volkomen verdiend. Trainer Teun Groeneveld: „Het enthou siasme en de wilskracht wa ren bij Excelsior groter. Daarbij kwam dat Excel sior de kunst om de bal in ploeg te houden beter ver stond dan Huizen. Dat bete kende dus dat de gastheren veel meer loopwerk in de hitte moesten verrichten dan onze spelers". In vergelijking met de opstel ling van het duel tegen. IJs- selmeervogels was Bob Meïnster opgeschoven naar het middenveld en stond Leo Verhaas als rechtsback geposteerd. Deze verande ringen kwamen het optre den. van de Maassluizers ten goede. Zij konden uitste kend weerstand bieden te gen de toch wel gevaarlijke uitvallen van Huizen. Beide ploegen startten aan vallend, maar tot reëele kansen kwam het niet. Het duurde tot de twintigste mi nuut vóór de enige treffer van de wedstrijd viel. Eric Scheffers was op rechts doorgebroken en trok de bal voor het doel. Daar stond Aad van der Sande die de bal ineens in de lin kerhoek knalde: 01. Huizen kwam al in de volgen de minuut sterk terug. Ex celsior werd onmiddellijk in de verdediging gedrukt en verloor bijna zijn voor sprong. Bij een Huizen-aan val werd de centrumspits vrij gespeeld die meteen kei hard uithaalde. De bal vloog buiten bereik van keeper Gerrit Geurtsen te gen de paal, waarna de te rugspringende bal kon wor den weggewerkt De aanvallen van Huizen ble ven gevaarlijk. De Excel sior-verdediging greep ech ter steeds goed in. Daarbij kwam dat de opkomende verdedigers van Huizen goed werden afgestopt door de driemans-voorhoede van Excelsior. Voor de Maas sluizers kwamen er nog en kele mogelijkheden (Eric Scheffers en Peter van der Burg) om de score uit te bouwen, maar het bleef bij een 10 ruststand voor de Maassluizers. Hoewel het tempo om begrijpelijke re denen aan beide kanten wat daalde, bleef het een aan trekkelijke wedstrijd omdat er bij een 0—1 stand nog van alles mogelijk was. Excelsior bleek conditioneel de sterkste en had dan ook voortdurend een licht veid- overwicht in de tweede helft. Weer kwamen er kan sen voor Excelsior, Peter van der Burg werd vaak „diep" aangespeeld, maar hij kwam net wat centime ters tekort in vele gevallen om Excelsior op 0—2 te zet ten Eric Scheffers kreeg ook weer een mogelijkheid om te scoren maar vond de keeper var Huizen op zijn weg, Tien minuten vóór tijd wissel de Teun Groeneveld twee aanvallers die veel stoor- werk hadden verricht (Frans de Munnik en Peter ,d<;r BurS' in ™°r Lies Kardol en Henk van da Burg. Excelsior behield ha surplus aan kracht en tech mek en bleef de wedstrijd naar zijn hand zetten. Be 0—1 gaf het niet meer prijs Kees Blaiikenslein scoort tweemaal Jan Hordijk neemt het Satelliet-doel onder vuur VLaardingen De uitslag doet er minder toe (2—3), maar Oud Feyenoord bad er tegen Satel liet zin in. De „oude glorie" beleefde plezier in het vertoe ven bij de blauwwitten. Onder leiding van Rinie van Woerden werd zelfs spelvreugde bereikt. De toeschouwers kregen dan ook knappe staaltjes voetbal voorgeschoteld. Coen Moulijn trok regelmatig de „trucken doos" open. Zelfs het scoren werd niet vergeten door de mannen met de grote namen van weleer. Satelliet had er in een ontspannen sfeer een „lek kere" kluif aan. Oud-Feye- noord claimde de overwinning, maar Kees Blankensteen hield het met twee treffers gezellig. Uitslag: 3—2 voor oud-Feye- noord. Voor de komst van de „oudjes" uit de roemruchte jaren, bracht Satelliet als dankbaar bewijs van dank voor de komst van de „raspaardjes" een bloemenhul de. Piet Steenbergen van Feye noord had er graag (bij deze tweede keer) een vaantje voor over. Ook na afloop liet Satel liet niets ongebruikt om het de gasten naar de zin te maken. Een broodmaaltijd was het deel Niet alle aangeschreven „sterren" waren aan Feyenoord zijde aanwezig. Verstek moesten la ten gaan: Cor Veldhoen, Frans Bouwmeester, Eddie Pieters Graafland, Reinier Kreijermaat en Rinus Bennaars. Maar man nen als Coen Moulijn, Theo La- seroms, Guus Haak, Piet Steen- om Aad Bak, Piet Roraeijn, Gerard Kerkum, Bert Kik en Rinie van Woerden liegen er ook" niet om. De oude garde van Feyenoord moest zich na tien minuten, na het ongemak van met tien man spelen, pas goed gaan verwe ren. Kees Blankenstein had Sa telliet uit een vrije trap, via een Feyenoorder, op 1—0 gezet Coen Moulijn had er zin in. Trok snelle sprintjes op de lin- kerwing en bezorgde de defen sie van de thuisclub moeilijke momenten. Van zijn maatzui- vere „kromme" trekballen werd vooralsnog niet geprofiteerd. Sjaak Verhoeven liet daarna een schot los dat net over de kooi van doelman Bert Kik ging. Samenwerking tussen Ri nie van Woerden en Theo Lase- roms gaf net niet het gewenste resultaat. Ai ging het in laag tempo, de oudgedienden von den elkaar best Al was de „fi nishing touch" vaak een opgave voor de stoomafblazende „cracks". Na een half uur spelen in het eerste deel voelde Aad Bak een haarzuivere bal van de voet van Coen Moulijn goed aan maar haalde de paal. Satelliet liet niets ongebruikt om de score uit te bouwen. Onder leiding van captain Peter Hoek werd daaraan gewerkt Echter het spel in de diepte had bij de Feyenoord-defensie weinig kans. Kansen Mas Sijs, Henk Bombouts, Hans Phoex, Kees Blankenstein Sjaak Verhoeven en Fred Prins probeerden het wel, maar de „oudjes" bleken te stug. De schoenen van Theo Laseroms zaten blijkbaar niet goed, want de opgelegde kans die hij van een collega kreeg, ging op twee voor de „pot" hoog over. Later kwam hij diehterhij en haalde het zijnet. Na de thee verscheen Feyenoord in dezelfde opstelling en Satel liet met enkele wissels. Aad Bak begon voor de bezoekers met een bal op de lat Gaaf werk bereikten Coen Moulijn en Theo Laseroms en in de twaalfde minuut betekende dat voor Piet Steenbergen na een pass van Coen Moulijn 1—1. Mar Sijs liet de bal voor de thuis club na een kwartier voor langs gaan. Theo Laseroms dook na twintig minuten knap het gat in toen Jan Hordijk bemiddelde en scoorde 1—2 voor oud Feye noord. Sjaak Verhoeven zat bij een actie van Satelliet daarna niet in de juiste koers. Jan Hor dijk dacht er anders over en kwam na vijfentwintig minuien bekeken op 3—1 voor Feye noord. Kees Blankenstein dicht te het gat enigszins en via de paal kwam hij tot 2—3 in het voordeel van oud-Feyenoord. Coen Moulijn na afloop: „Het is heerlijk dollen in een partij waarin ze je laten voetballen." In de rust presenteerde het drum- en fanfarekorps „Thali- ta" een gevarieerde show. Müm'aa Delft - Hoek van Holland blijft vierde klasser en wie de blauw-witten in Delft aan het werk zag kon zich alleen maar afvragen of dit nu werkelijk een beslissingswedstrijd voor de degradatie was. Want dat was het toch werkelijk. De competitie wees uit dat Hoek van Holland en ADS met ze ventien punten op de laatste plaats waren geëindigd en het DHC-terrein werd aangewezen als het oord der beslissing. En daar won Hoek van Holland met 6-0. Een half dozijn doel punten van de club die in de competitie de allergrootste moeite had om er zo nu en dan één in te schoppen. „Waaruit wel blijkt", wist dolgelukkige trainer Nol Olsthoom. „Dat Hoek van Holland voetbal speelt en dat het ruimte en snelheid nodig heeft. Met deze weersomstandigheden heb ik nauwelijks twijfels gehad. Werner Kramer en Max Ney- man zijn spelers die op snel heid moeten scoren, maar ze zijn toch ook wat voorzichtig. Vooral een sliding gaan ze graag uit de weg. Op die droge veld was een sliding vrijwel uitgesloten en dat betekende voor ons een enorm voordeel". Overigens had Olsthoom Wemer Kramer uit de basisopstelling gelaten. Hij gaf in deze belang rijke ontmoeting de voorkeur aan Jacques van Vliet, de man die dit seizoen maar spora disch speelde en die vrijwel ongetraind was, maar die erom bekend staat dat hij „blijft gaan". Wemer Kramer moest trouwens na een kwartier al opdraven. Toen namelijk vie len er bij Hoek van Holland twee spelers uit. Een van de Hoekse aanvallen die hoog door de lucht kwamen, werden bij ADS wat paniekerig afge slagen. Er werd door verschil lende spelers tegelijk opge sprongen. De schade viel uit sluitend aan Hoekse zijde. Arïe Wel te vrede moest met een open knie naar het ziekenhuis worden vervoerd en Hans Gar- centimeters naast te mikken. De blessures bij Hoek van Hol land zorgden voor een opont houd van ruim zeven minuten in de eerste helft en voor een toch wat onzekerder spelend Hoek van Holland dat de laat ste fase voor de rust toch onge schonden wist door te komen. J§NS Consolideren i)' tA"'v o Vreugde rondom Wemer Kramer na de vijfde Hoekse treffer. Olsthoorn: Hard veld was ons voordeel" Door Leen van Ooyen denier ging af met een enkel blessure. Wemer Kramer en Leo Boon vie len in met de konsekwentie dat Olsthoom geen verdere wissels kon toepassen. Hoek van Hol land stond op dat moment ech ter we] al met 2-9 voor. Ten bewijze dat hij zijn plaats nog steeds waard is, scoorde Jac ques van Vliet al in de allereer ste minuut vanaf de rechter kant en toen hij na een kwar tier spelen bij een doorbraak werd gevloerd mocht Hoekse doelman Frans Leerdam de pe nalty verzilveren die de zeer geconcentreerd leidende scheidsrechter De Wit toeken de. Tussen die twee treffers in had Aad van Thoen aan ADS- zijde twee goede mogelijkheden onbenut gelaten. Hij trof eerst de binnenkant van de paal en de grijpgrage handen van doel man Leerdam om even later Ruud Muilwijk, goed gesteund door Peter Röoney, Hans van der Ark en Kien Voois, wist na die kansen dc gevaarlijke Aad van Thoen volledig uit te scha kelen en in de tweede helft moest de buitenspeler rich zelfs laten vervangen. De be doeling van Hoek van Holland was in de tweede helft om de voorsprong te consolideren. Maar ADS bleek in die tweede periode een dusdanig wrakke formatie, dat de Hoekenaren volledig konden blijven aan vallen. Van enig tegenwicht van Loosduin se zijde was nau welijks sprake. Goed gelanceerd door Werner Kramer kon Max Nelwan al na drie minuten op avontuur gaan. Hij soleerde langs doelman Den Duik en dat betekende een. rus tige 3-Ö. Nauwelijks vijf minu ten later stond Hoek van Hol land op 4-0, misschien wel het meest tot eigen verbazing. Nau welijks over de middellijn kon Hans den Boer de bal aanne men en niemand van ADS wen ste hem maar een stroobreed in de weg te leggen. Pas binnen het strafschopgebied werd hij door De Roode aan het shirt gepakt, maar Hans schudde zich los en scoorde beheerst. Het doelpunt dat Werner Kramer na een half uur via een fraaie solo het aantekenen wekte toen nauwelijks verbazing meer en vijf minuten voor tijd kopte Rien Voois Hoek van Holland naar 6-0, een „onmogelijke" uit slag die in dit geval een redelij ke afspiegeling vormde van de krachtsverhouding tussen een ADS dat „niets" en een Hoek van Holland dat „alles" kon. Delft Jacques van Vliet, 26-jarige politieman uit Mon ster, had haast om in Hoek van Holland te komen. „Ik moet om zes uur weer in dienst zijn", zegt hij terwijl hij snel een flesje frisdrank naar binnen werkt In het af gelopen seizoen is Jacques van Vliet slechts sporadisch ingezet in Hoek van Holland's hoofdmacht "Zijn ongeregelde diensten maakten trainen vrijwel onmogelijk. Pas in de laatste paar wedstrijden kwam hij in de slotfase op draven om dan wel te scoren. „Het was een verrassing dat ik nu een hele wedstrijd moest spelen. Misschien was dat niet eens de bedoeling. Ik had ook in de rust vervangen kunnen worden, maar nu Arie Wel te vrede en Hans Garde nier uitvielen ging dat niet Uiteraard is hij erg tevreden over het feit dat hij al zo snel in de ontmoeting tegen ADS kon scoren. „Een belangrijk doelpunt", weet hij, „want in feite was ADS toen al direkt geklopt en zeker toen ook die strafschop er achteraan kwam. Ik zat na een half uur trouwens wel helemaal kapot Het gemis aan training was goed te voelen, maar ik kwam er toch weer overheen". De roep om Jacques van Vliet en de kritiek daarover op trai ner Olsthoom kan hij niet bil lijken. „Ik kan niet trainen en ik heb bovendien zelf gesteld dat ik niet meer in het eerste wilde spelen", zo zegt hij- „Maar t°en er een beroep op mij werd gedaan was ik na tuurlijk bereid. Het is allemaal goed afgelopen, maar ik had ook mooi kunnen afgaan. Mis schien zijn er volgend seizoen wel betere mogelijkheden", al dus de spitsspeler die in elk geval een belangrijk aandeel leverde in de prolongatie van Hoek van Holland in de KNVB. Een niet meer verwachte zege. (n Zaandam, linishplaais van "ft derde en laatste etappe van ft driedaagse door Noord-Holland kreeg Schiedammer Ger Mak ft rltwlnst cadeau. Mak, opgenomen in de équipe van Bossche Staal, bouw, reed een uiterst matige wedstrijd. Kwam in het elntfkiaj. sement ver achterop, maar zorg. de toch in de finale voor een stunt Eerst liet hij zich, met ne gen anderen, geheel onnodig "lossen" uit het in gezapig tempo voortrijdende pefoton. Daarna kwam hij, even fel jagend, weer terug en vervolgens sprong Hak slim mee met een groepje van zes voor het klassement onge vaarlijke coureurs, die op weg naar Zaandam twee minuten men. Met Henk Mutsaars en Joop Hibbers als de meest opvallende werkers. Mutsaars Jeek - met een kleine, maar toch veilige voor sprong - onbedreigd in de taaiste kilometer op weg naar de icg«, maar hij reed in de bocht naar het finishdoek (achter de begelei dende motoren aan) verkeerd. De anderen flitsten voorbij, voordat de Brabander was omgekeerd Met Mak vóór Groenewegen en Ribbers als snelste sprinter. Het tweede seizoensucces van de Schiedammer, die eerder in St. WHiebrord een criterium won. En die, volgens KNWU-wegcaach Joop Middelink, mits hij riet te veel in België aan het kermis- werk deelneemt, tot een renner van zeer redelijk niveau kan uit groeien. Vlaardingen In het te ken van de viering van het vijftigjarig bestaan van Sunlight werkte de „topelf" het voorlaatste nummer hij dit jubi leum af met een wed strijd tegen oud-Den Haag. Ondanks het ont breken van verschillen de „grote" namen, werd de ontmoeting een suc ces. Het werd een vinni ge, faire partij voetbal, waarbij de oudere garde in het voetbalspel nog veel spelvreugde bereik te en Sunlight aan de „oudjes" een hele kluit had. Een strafschop gaf de vi»»- in een aantrekkelijke vertoning, waarin beide formaties vete kansen ongebruikt lieten een half uur spelen werd Frans Goudriaan in het Haagse ge bied onderuit gehaald en Bou- dewijn Groen benutte de pejj»* ty voor Sunlight: 1-0- W werd tevens de eindstand. Bij oud-Den Haag (vroeger Auu en HHolland Sport) stonden Mick en Cock Clavan, Joop J* chems, Martin van Vianen Gerrie Hup op de Sunlig» grasmat Het werd een rnoeuJJ- ke prestatie die van de be® teams op het keiharde ve werd gevraagd. Bij Haag lieten de gebroeders U* van zien dat zij er nog konden zijn en Martin van vj nen kwam als vddspeler B» maal doelman) verrassend w* de verf. Het verband bij oude meesters zat er goed in zij lieten dan ook de bal - werk doen, terwijl Sunbghta^ gretig met draafwerk be^s hield. De strijd ging over beide per den gelijk op. Frans Goudria en Boudewijn kregen voor thuisclub de beste mogeli:^ den en aan Den Haag-zijde was het vooral Gerrie Hup die-io le kansen om zeep hielp. Na half uur in de eerste speelh^ werd de bovenaangeftaaioe strafschop tegen Den Haag benut: 1-0. In de tweede fa* veranderde er niet veel. b het warme weer ontstondene» na iedere aanval op beide h ten grote gaten op het nu*»* veld door het trage terugkom® van de spelers. Vele heden werden, voor Sunug? door Paul Gast, Human Bn» man en Bas Post en b« Haag door Jochems, Van nen en Cock Clavan. onge bruikt gelaten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4