op Holy uit Slagploeg Groenoord velt DOS'32 VERDIEND VERLIES VOOR ZWAK SCHIEDAM Kinesis Birds buit overwicht DHS houdt eer aan zichzelf Jojo Richardson imponeert Maasland ongeslagen Softballers Schiedam wéér onderuit Wilbur Salomé wijst de weg MAANDAG 10 MEI 1976 Een felle actie op één der honken tijdens het voor Kinesis Birds zo succesvol verlopen duel met Holy. **{.5 Delft De honkbalwedstrijd tussen beide oude riva len Kinesis Birds uit Delft en het Vlaardingse Holy, is geëindigd in een overtuigende 9—5 Deiftse over- „,„j„ winning. Vanaf de eerste sfagbeurt heeft het thuis- Hel teekende wcl het emde v00r spelende Kinesis Birds op voorsprong gestaan en is Holy er niet in geslaagd de uiteindelijke zege ook maar even in gevaar te brengen. Het eerste Deiftse punt werd gescoord door Frits Saraber, die als openingsslagman zelf een honksiag plaatste en door Gerard Salemink en Jojo Richardson over de thuis plaat werd geholpen. bracht de achterstand terug tot De meest opvallende speler deze 8-5. Cees Schilperoord die werd vervangen door Ron Coufet. Het leek er op dat beide teams hun kruit hadden verschoten. Schiedam De honkbatwed- strijd Groenoord-DOS'32., za terdagmiddag in KetheL ge speeld, heeft Groenoord een overtuigende 12-8 zege opgele verd. Van de in totaal veertien honkslagen, die de Schiedam mers op DOS-werper Wichel Zeldenrust plaatsten, vielen er zeven, waaronder drie home runs, in de vierde en vijfde inuing. Negen punten bracht dit slaggeweld op, waardoor Groenoord van een 1-5 achter stand naar een 10-5 voorsprong klom. Voordien bad het er somber voor de Schiedammers uitgezien. Weliswaar namen zij in de tweede inning een l-Ö voor sprong door honkslagen van Ger Droog en Sjaak Suvaal, maar DOS kwam knap terug. Werper Michel Zeldenrust opende voor DOS de score met een daverende homerun, waar na Ed Fok en Jos van Mechelen eveneens scoorden. In de vierde slagbeurt liepen de bezoekers zelfs uit naar 1-5. Profiterend van een zwakke inning van Ab Bruinekool plaatsten Ruud In Pons, Michel Zeldenrust en Ed Fok drie honkslagen op rij. Een fout van tweede honkman Rob Middendorp werd dankbaar aanvaard en bracht DOS op 1-5. Pas daarna brak het Schiedamse geweld los. Wilbur Salomé opende met een prachtige line- stand weer in evenwicht, In de vijfde slagbeurt ging Groe noord fel door. Twee daverende park'. Rob Middendorp door velderskeus op de honken geko men, profiteerde mee. homeruns op_ rij van. Wilbur De vertwijfelde pogingen van Salomé en Wilfried Salomons, een honksiag van Sjaak Suvaal en een tweehonkslag van Enk Zorgdrager betekende 10-5. de achtste slagbeurt kreeg werper Ab Bruinekool last van - een eerder opgelopen voetbles sure en zakte opnieuw wat weg. Tweemaal vier wijd en twee honkslagen brachten DOS weer dichterbij maar Bruinekool herstelde zich tijdig en stond de Werpcijfers, Groenoord: Ab Brui- Rotterdammers niet meer dan nekool, 10-4-10, 3 fouten. DOS om in de laatste inning de stand een beter aanzien te ge ven brachten alleen Aad Bak nog over de thuisplaat. De laat ste nul van de wedstrijd kwam uit een schitterende actie van korte stop Ger Droog. Zijn strakke aangooi uit moeilijke positie bereikte tijdig het eerste honk voor de derde nul. twee punten toe. drive die goed was voor twee In de gelijkmakende beurt was honken. Sjaak Suvaal, vier het opnieuw Wilbur Salomé die wijd, een honksiag van Theo een twee honksiag, door fouten Burgerhout en een homerun in het DOS veld, zag ombuigen van Erik Zorgdrager, bracht de tot een 'homerun in the ball- DOS'32, Michel Zeldenrust, 6-1 14, vijf fouten. Beste slagman van Groenoord was Wilbur Sa lomé met 4 uit 5, waaronder een homerun en twee twee- honkslagen. In de tweede inning werd het zelfs 4—0 voor de thuisclub. hem danig onder druk. Twee punten scoorde Holy hierop pn Behoudens in de achtste inning, toen Fnts Korf nog eenmaal de thuisplaat passeerde en het ne gende Deiftse punt liet aanteke-* nen. werd er met meer ges coord. middag was Kinesis Birds kor te stop Jojo Richardson. Zijn snelle goed uitgevoerde veldae- ties betekende alleen al acht nullen aan Holyzijde, Boven dien was hij met drie honksla gen uit vijf beurten de beste slagman bij de Delftenaren. Werpcijfers. Kinesis Birds, Fnts Korf 4-3-6, vijf fouten. Holy. Theo Bos, drie innings plus vijf slagmensen, 2-3-6. John Colette vijf innings 0-1-1. Holy maakte eveneens vijf fouten. Werper Theo Bos, die middag niet zo goed in vorm, gooide twee maal vier wijd en incas seerde twee honkslagen, waar door het Holyveld onder druk kwam te staan en fouten ging maken. Woud van de Kuilen, John Smit en Frits Saraber profiteerden hiervan en scoor den drie punten. In de derde' inning scoorde Theo Bos tegen. Een verre tik van Cedrac Pierre en een veldfoufc van derde honkman John Smit brachten hem thuis. Vier punten van de thuisclub in de volgende beurt, betekende het einde van Theo Bos als werper. Hij werd vervangen door John Collette, die verdere Deiftse punten voorlopig kon voorkomen. Ook Kinesis Birds- werper Frits Korf kreeg het nog even moeilijk. Honkslagen- van Piet van de Mark en Wim Pijpers en enkele fouten van catcher Cees Schil peroord z Middelburg Zoals verwacht f mocht worden zijn de honkbal- WB y Iers van het Maassluise MSV'71 T met een grote overwinning uit Middelburg teruggekeerd, 2-19 M werd de uitslag, die volgens O coach Theo van Duyn nog ge- makkelijk groter had kunnen „JjL,-. S- zijn indien MSV had doorgezet. JLÖ-tv l Al in de eerste inning kwamen de Maassluizers met 0-10 voor. Het schamele Green sox wist hier COY niets tegenover te stellen en VFJ. övA had zelfs de grootste moeite om iemand voor nul aan de kant basisspelers vroeg naar een te krijgen. Coach Van Duyn verkwikkende douche en de besloot dan ook al snel om zijn koude dronk te sturen, reserves in te zetten en enkele MSV ging, toen het gezien had dat hier niet al te veel eer te behalen was, zelf meewerken bij het maken van nullen. Niet temin duurde het nog anderhalf uur voor deze reglementair ze ven innings durende wedstrijd ten einde was. Coach Van Duyn: "Een wedstrijd om gauw- te vergeten. Volgende week te gen Groenoord zal het wel heel wat spannender worden. Op merkelijk feit was dat Green Sox werper Berks na de wed strijd van inspanning in elkaar zakte. Aan Maassluise zijde sloegen Piet Bouts (Full House) en Julian Linch (Solo) beiden een homerun. Spar/a en Lemen blinken uit Schiedam Spelend zonder veel interesse hebben de honkbal lers van Schiedam tegen het Rotterdamse Nado Vooruit een onverwacht grote nederlaag In de derde innings ging het mis gen en een doorgeschoten bal ook toen al een voorsprong ge nomen. geleden. De Rotterdammers, die dankbaar gebruik maakten van de vele veldfouten bij Schiedam, gingen met een 411 overwinning huiswaarts. Aad van de Hamer, die vorige week tegen Jeka een goede wedstrijd gooide, was opnieuw starting pitcher. In de eerste twee innings kon hij het nog wel redden al hadden de Rot terdammers met twee honfcsla- Maasland Halverwege de com petitie bezet tennisvereniging Maasland nog steeds de eerste plaats. Voor de derde achter eenvolgende maal werd gewon nen, ïodat de Maaslanders j hard op weg lijken naar het kampioenschap in de derde klas. Aan de Molenweide had het bezoekende TSF 2 zondag niets in te brengen. Maasland veegde de Schiedammers met een 8—0 overwinning finaal van de baan. TSF kwam tegen het sterk spelende Maasland zelfs niet verder dan twee par tijen in drie games. Alle overi» ge partijen waren royaal voor de thuisclub. Jan van der Gaag opende in drieën legen Wim van der Heu vel, want de eerste de beste game van de wedstrijd was voor TSF: 3-6, 6—2 en 6-3. Hedi Both had geen moeite met Ingrid Koppe, evenmin als De lia Wind met Marjan van der Lugt Rcinier Taapken moest echter ook zijn eerste game af staan aan Peter Santema, maar won toch 3-6, 6-4 en 6-2. Met die 40 -voorsprong werd aan het damesdubbel begon nen, dat evenals het herendub- bel royaal voor Maasland was. Ook in de twee "mix-partijen slaagde TSF er niet in om ook maar de eer te redden, zodat Maasland de grootst mogelijke overwinning behaalde: 8—0. Schiedam DHS wilde niet af hankelijk zijn van de andere kandidaten voor de tweede de- gradatieplaats in de eerste klasse B. Daarvoor kwamen tot op de laatste wedstrijddag nog liefst vijf kandidaten in aanmerking. Met twee punten meer dan nummer voorlaatst stond DHS daarbij wei aan de positieve kant. Daarom speelde de Schiedamse ploeg tegen Wil helmus een behoudende partij om het benodigde puntje bin nen te halen. De beloning viel voor DHS nog groter uit, want tien minuten voor tijd bezorg de Piet Roozen zijn ploeg zelfs nog de overwinning: 1—0. De verkwikkende afkoeling van zwembad Groenoord was dan wel dichtbij, maar DHS en Wil helmus hadden eerst nog de warmte te doorstaan. Dat DHS emmers met koel water rond het veld had gezet, was geen overbodigheid, want Wilhelmus de Voorburgse doelman zijn klasse bewees door een gewel dig schot van aktieve Gerard van der Pluym uitde kruising te halen. Jos Sparla kreeg ech ter ook gelegenheid zich te doen gelden. Een opnieuw door Van der Vaart afgevuurd af standsschot maakte hij fraai onschadelijk, maar kort voor rust was de DHS-doelman toch bijna geslagen, Hennie Sla ver anderde een schot van richting, maar een snelle reactie van Sparla voorkwam een achter stand. DHS gooide anderzijds de ballen hoog voor het doel van Wilhel mus, waar doelman Van Dom- burgh zich naar hartelust uit leefde. Met zijn lengte pakte hij alles, al werd hij kort na rust door een schot van Piet Roozen toch bijna verrast. Iets voor zijn doel staand boog hij het schot via de vingertoppen toch nog tot corner om. liet DHS al snel merken, dat er Tien minuten na de rust ver- Safe. De Schiedamse slagman bereikt glijdend op tijd het kussen. met Schiedam. Vijf honkslagen kreeg Aad van de Hamer te venverken. Twee maal vier wijd en enkele doorgeschoten ballen van catcher Emile Ver vloei brachten de Rotterdam mers op 05. Fred Reymer werd opgeroepen om Aad van de Hamer te vervangen. Ook m de vijfde innings trokken de Nado-spelers fors van leer. Vooral door fouten van het Schiedam-veld kregen zij drie honken bezet. Honkslagen van Frans van de Akker en Wout v van Poppel bracht Nado op' 0-9. Nog steeds was Schiedam niet in i staat iets terug te doen. Er kwa men wel honken bezet maar tot punten kwamen de Schiedam mers niet. Eerst in de zevende innings, toen Nado inmiddels op 010 was gekomen, ging ook Schiedam punten maken. Jur Blomsteel, Aad van de Ha mer en Fred Reymer passeer den de thuisplaat na enkele honkslagen van Aad van de Hamer, Fred Reymer en Jan Steyi. In de laatste innings liep Nado opnieuw een punt verder weg toen Henk Hoving opnieuw, profileerde van een foute aan gooi van Emile Vervloet. In een allerlaatste poging nog iets terug te doen ging Schiedam in de gelijkmakende negende slag- beurt druk uitoefenen. Jan Steyl passeerde de thuisplaat en met twee rullen kreeg Schie dam drie honken bezet. Door te gewaagd van zijn honk te gaan, lokte Emile Vervloet op het tweede honk een aangooi van de catcher uit Deze bedacht zich niet en Vervloet sneuvelde. Met deze derde nul kwam het einde aan een vooral van Schieam-zïjde erg slecht ge speelde wedstrijd. Werpcijfers Schiedam: Aad van -r- - de Hamer 1-2-6 (2.2/3 innings); |jgp|& Fred Reymer 7-6-6. Schiedam - maakte zes fouten, *- TV. .V A.- Nado V: Fred Reckweg «4-7. De Schiedamse honkman krijgt te laat de bal toegegooid om de Rotterdammer te Dne fouten kunnen uittikken. toch nog voor het theoretische puntje gevochten moest wor den. De Voorburgers gaven de partij bepaald niet zonder meer gewonnen. DHS-doelman Jos Sparla ander- vond dat at snel, want nadat eerst Piet Roozen een kopbal door doelman Martin van Dom- burgh uit de hoek zag gehaald, moest hij naar de hoek om een hard afstandsschot van Reiruer van der Vaart te keren. Het behoudende concept van DHS bracht Wilhelmus wel een bcht overwicht. Voordeel werd daaruit niet gehaald, want ach ter was Sjaak Lemen niet te richtte doelman Sparla, zijn mannen regelmatig tot meer activiteit aansporend, de red- ding van de wedstrijd. Mulders nam een vrije trap ineens ko- gelhard op de schoen, maar Sparla lag precies op tijd in de bedreigde hoek. Alle hitte ten spijt werd er toch nog hard gewerkt, en die inspannende arbeid leek DHS voordeel te gaan opleveren. Het duo Van der Pluym-Pïet Roozen vond elkaar, maar goed leidende scheidsrechter Mulder keurde de treffer van de grijzige Schiedamse spits terecht af wegens buitenspel. passeren, terwijl Sparla zijn Ook nu weer liet DHS het mid- doel zo nodig bekwaam verde digde. Het behoudende concept was voor de twee Schiedamse spitsen Piet Roozen en Gerard van der Pluuym minder plezie rig. Zij konden het de Wilhel- mus-defensie vooralsnog met lastig maken, vooral niet omdat het Schiedamse middenveld niet aansloot. Niettemin kwamen er toch ook voor DHS kansen. Gemt Droog zag een schot door doelman Van Domburg gekeerd, terwijl Purmerend Opnieuw hebben de softbaisters van Schiedam een| nederlaag geleden die volkomen onnodig was. Tegen een toch- heus niet zo sterk Flying Petrels werd bet met het zo langzamer hand traditionele ene punt verschil, een 7-6 nederlaag. tot 4-3 terug door een twee honkslag van Fia Falenteyn en enkele malen vier wijd van de Petrels werpster en een honk siag van Yvonne Assenberg. Weliswaar zonder gerenommeer de slagmensen als Joke Panne- koek, Gerda Krabbendam en Dini de Gids vertrokken, was Schiedam toch licht favoriet voor dit duel. Flying Petrels In de Kwamen zij! gen achter de rug en met veel ï- grotere uitslagen dan Schie dam. Of het nu het warme weer was of het gemis van de drie eerder genoemde speelsters zal wel een raadsel blijven maar het vertoonde spel van Schie dam was ver beneden de nor male vorm. t In de eerste slagbeurt nam Schie dam door honkslagen van Tü Debets en Fia Falenteyn een 0-1 voorsprong maar vooral door het zwakke werpen van Til De bets zag de thuisclub al gauw kans op 4-1 te komen. Schie dam kwam in de vierde inning den veld onderbezet, wat Wilhel mus enkele mogelijkheden bood. De meer dan hun sportie ve plicht vervullende Voorbur gers zagen resp. in de tweeën twintigste en vijfentwintigste minuut doelman Sparla op nieuw twee daverende schoten met de vuisten keren. Inmid dels was Cees van der Wind in het veld gehaald om de achter ste lijn te versterken. Dit ten koste van middenvelder Frans Vos, die beneden zijn normale doen speelde. 'iien minuten voor tijd wisselde trainer Van Huuksloot ander maal, en dat was een gelukkige greep. Gerrit Schrey, vervan ger van licht geblesseerde Van der Pluym, kreeg op het mid denveld zijn eerste bal te pak ken. Samen met Piet Roozen werd een aanval opgezet, waar bij de buitenspelval werd ont weken en Piet Roozen (wie an ders?) voor de zoveelste maal voor het beslissende doelpunt tekende: I—0. Het doelpunt werd ontvangen als of dit de werkelijke ontsnap ping van de degradatie was, want Roozen werd het middel punt van feestvierende mak kers. Een daverend schot van Schrey m het zijnet betekende het competitieslot, dat voor Piet Roozen overigens minder pret tig verliep. Hij speelde de wed strijd nog wel uit, maar raakte toen door de hitte bedwelmd. Verzorging en verfrissing in de behandelkamer hielpen hem echter weer snel overeind. zelfs voor met 4-5, om irt de daaropvolgende slagbeurt op nieuw een punt cadeau te ge ven. Zelfs bij het ingaan van de laatste slagbeurt van de thuis club had Schiedam nog een 5-6 voorsprong maar opnieuw luk te het niet deze vast te houden.. De overwinning hield DHS ver verwijderd van beslissingswed- Een vangfout van invalster mid-, veldster Truus Roodenburg be tekende 7-6 voor de dames uit Purmerend. Met uitzondering van Fia Falenteyn die drie honkslagen uit vijf beurten had, bleef heel Schiedam aan vallend ver onder het normale spelpeil. j strijden. De 24 punten brachten de Schiedammers zelfs nog tot een plaats in de middenmoot Beslissingswedstrijden waren ondanks het grote aantal kandi daten toch niet nodig, want de uitslagen waren zo, dat EBOH het al gedegradeerde DHL gaat volgen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5