VDBE kansloos i halve hekerfinale MAASSLUIS BLIJFT LANDELIJK SPELEN Van den Kerkhof f behoudt voorsprong mm Asvion: te weinig runs Van der Vaart slachtoffer van tempobeulen Kampioenschap blijft hoogtepunt h. z e wen eg mfAwn i.4 .-3 NÉS mPIMI SIP TOP te slim voor Vlaardingen ^010-341105 Vignet voor VRSR-vlag 4# DINSDAG 11 MEI 1976 In het begin liep het bij de Maassluizers vrij soepel. Mieke Montizaan beslist degradatieduel Maassluis Het korfbalteam van Maassluis behoeft niet te degraderen omdat het de beslïssingsbeurt tegen Over- kanters met de kleinst mogelijke winst, 7-6 won. Regelma tig feeken de Maassluizers tegen een achterstand aan, totdat bij een stand van 6-6 voor het eerst Mieke Monti zaan de rollen omdraaide en Maassluis die „dure" voor sprong niet meer uit handen gaf. Daardoor bleef Maassluis landelijk korfbal spelen. In de beginfase leek hel erop dat Maassluis naar een grote neder laag zou worden gespeeld. De zenuwen beheersten het spel en het speelde te gejaagd. Over- kanters daarentegen speelde rustig en zelfverzekerd. Snel keek Maassluis tegen een 2-0 achterstand aan. Toen bleef Overkanters steken want Maas sluis herstelde óch. Maarten van Bergen opende de Maas- sluise score, maar Overkanters antwoordde direct: 3-1. Ronny Moerman zorgde voor 3-2, daar een gemiste strafworp door de Overkantiers niet goed werd j uitgewerkt. Maar wederom had Overkanters een antwoord klaar: 4-2. B13 deze stand miste Maassluis weer een strafworp. De rust ging in met een 4-2 achterstand. Na rust kwam Maassluis op 4-4, Wilma Nieman zorgde ervoor met een benutte strafworp en een doorloopbal. Men ver wachtte toen een ineenstorting van Overkanters, maar de Rot terdammers gingen fel door. Dat leverde weer een voor sprong op: 6-4. Maassluis leek verslagen, maar Overkanters dacht al gewonnen te hebben. Met een doorzichtig aanvalspatroort wilde het de wedstrijd uitspelen. Maassluis tilde zichzelf over de teleurstel- Iing heen en Henny Nieman tekende voor 6-5. In de periode die daarop volgde verspeelde Overkanters de overwinning. Het miste tot tweemaal toe een strafworp. Dit was het moment waarop Maassluis opveerde. Het zetten een offensief in, Henny Nieman vocht zich langs zijn tegenstander en maakte wéér gelijk: 6-6, Dit betekende een eind aan het zelfvertrouwen bij Overkanters dat wel groeide bij Maassluis. Ongeveer vijf minuten voor tijd geeft Mieke Montizaan Maas sluis voor het eerst in de wed- st rij deen voorsprong. Van af stand scoorde zij 7-6. Overkan ters probeerde nog wat, maar het aarzelde met ingrijpen bij het spelbevriezen van Maas sluis. Daarmee won Maassluis de wedstrijd met 7-6 en behield daarmee zijn plaats in de derde klasse landelijk, j f Maassluis Het beker- avontuur voor VDBE is afgelopen. In de eerste van de twee halve finale wedstrijden met Noord- kop werd de Maassluise ploeg al naar een uit zichtloze positie ge speeld: 68-113. De op zondag 23 mei te spelen return in Den Helaer is dan ook niet meer dan een formaliteit. Niette min kan VDBE op een uitstekend seizoen terug zien. Een plaats bij de laatste vier in de beker- competitie is al een pres tatie op zich. Belangrij ker was echter het kam pioenschap in de compe titie, waardoor VDBE naar de tweede divisie promoveerde. Afgelopen zaterdag heeft VD BE in een slecht bezette, bloedhete Olympiahal geen schijn van kans gekregen tegen het meer ervaren Noordkop. De Helderse tweede divisieclub toonde zich de hele wedstrijd op alle fronten beter. Voor de Eagles bleef er niets anders over om zich zo goed moge lijk te verweren. VDBE begon met een" zone-sys teem am de tegenstander wat te verkennen. Het bleek al snel dat de Noord-Hollanders over een goed schot beschikten en bovendien een aardig systeem in huis hadden. Het gevolg hier van was dat de thuisclub maar net bij kon blijven en werkelijk alles nodig had om de achter stand zo klein mogelijk te hou den. Na ruim vijf minuten spelen, liep S-V. Noordkop uit zonder dat de Eagles hier ook maar iets aan konden doen. Via 18-28 na acht minuten, was het na een kwartier al 24-45. Het pleit voor VDBE dat dat zij wel bleven spelen en niet hun heil zochten in overtredingen. De concentra tie bij Noordkop verslapte wel wat, zodat VDBE toch een en kele maal kon scoren. De rust- cijfers 32-60 spraken echter al voor zich. De tweede helft begonnen de teams met een man-to-man ver dediging. Ook dit kon VDBE niet meer redden, want daar voor was de achterstand al te groot. Toch liepen de eerste zeven minuten voor VDBE zeer gunstig, want zij scoorden wel, terwijl Noordkop zich regelma tig verslikte in slordigheden. De wedstrijd leek hierdoor een in teressante tweede helft te krij gen, doch dat pakte toch anders uit Noordkop het duidelijk zien dat zij de beste ploeg waren, waartegen de individuele akties V.: <st >-vtNv VDBE sporadisch gevaarlijk van VDBE veelal tot mislukken gedoemd waren. Na vijftien minuten was Noord kop al tot 58-95 uitgelopen en de honderd puntengrens lag voor de hand. Die werd dan ook royaal overschreden, ook al omdat VDBE zich niet liet gaan, maar correct bleef spe len, de soms twijfelachtige lei ding ten spijt. Na twee keer twintig minuten spelen wees het scorebord een 68-113 eindstand aan voor Noordkop. De Helderse ploeg staat daardoor al met meer dan één been in de finale voor de nationale B-beker. Topscorers voor VDBE waren Roel Pieper 18, Peter van Baaien 12 en Jelle Homans 10 punten. Vlaardingen De Vlaardingse damkampioenschappen naderen het einde. De inhaaipartijen zijn vrijwel achterhaald, zeker wat betreft de bezetting van de bovenste plaats. Biel won zijn afgebroken partij tegen Heuvelman, terwijl Leen Torn tegen de ver wachting in van Dik Tamboer verloor. Dik van de Kerkhoff, die in de laatste ronde tegen Tom uitkomt heeft één punt voorsprong op Biel, die tegen Niestadt zijn klasse moet bewijzen. Het belooft in ieder geval een aantrekkelijke slotronde te worden. Van Spiunter zich gewonnen gegeven In de eerste klasse moest Mast zich in de slotronde gewonnen geven tegen Vermeulen, die zo doende definitief als tweede eindigde. Ronald Bolderheij had aan een gelijkspel tegen Joop den Breems voldoende om als derde te eindigen® In de tweede klasse is de strijd nog niet beslist Voerman is uitgespeeld met 15 punten, maar Boudewijns die nog twee partijen moet spelen en thans 12 punten heeft lonkt nog steeds naar de titel. In de hoofdklasse heeft Van Spiunter zijn resterende partij en maar gewonnen gegeven in verband met de grote achter stand die hij had opgelopen. De uitslagen waren: Hoofdklasse: Torn—Tamboer 0—2, Niestadt—Heuvelman 1—I, Biel—Heuvelman 2—0, Verburg—Van Spiunter 2—0. Schiedam' In de damescricketcom- petitie is het de As- vion-dames niet ge lukt om hun twee de wedstrijd tegen het Utrechtse Fle- hornare in winst om te zetten. In de beginfase van deze stnjd op het knus se Asvionveld zag het er niet naar uit dal Asvion een ne derlaag te slikken zou krijgen, want met goede vangen van Yvonne Lo- mans en Anja Ron- teltrap, alsmede een bal die op mi raculeuze wijze in het Utrechtse wic ket sloeg, stonden er vijftig runs op het scorebord voor het verlies van vier wickets. Maar daarna faalde de A5 vkin-aanval volkomen. Door het slechte bowlen (35 wide's) konden de Utrechtse da mes hun totaal wat opvijzelen en had den dan ook na de veertig te spelen overs een score ven 176 voor het verlies van 6 wic kets. Onbelangrijk was het dat de Asvion-da- mes verdedigend gingen spelen met als resultaat, dat na veertig overs het schamele aan tal van 73 runs op het bord stond voor het verlies van vijf wickets waarmee Asvion na het goede resul taat van vorige week weer met bei de benen op de grond staal. Volleybal toernooi Schiedam Morgen wordt in de Sporthal Margriet het 9e Internatio nale .„MARGRIET" volleybaltoer nooi gehouden, welke is georgani seerd door de Schiedamse Politie Sport Vereniging. De wedstrijden beginnen 's morgens om 9.00 uur en de prijsuitreiking is om 16.30 uur. Er wordt gespeeld op vier velden en elke afdeling speelt een halve com petitie. De deelnemende verenigingen zijn: Af deling A: Politie Antwerpen: Rijks wacht Antwerpen; Gemeentepoliüe den Haag; Hermandad Rotterdam;- Rijkspolitie Ltictor den Haag; Rijk spolitie Alkmaar. Afdeling B: Politie Antwerpen 2; Rijkswacht Antwerpen 2; Politie Antwerpen 3; Gemeente pohtïe Vlaardingen; Gemeentepolitie Zaan stad; Gemeente politie Schiedam. Ie klasse: Vermeulen—Mast 2—0, Van Woerden—Van Oudheus- den 2—0, J. den Breems—R. Bolderheij 1—1, Autar—K. Bol derheij 0—2. 2e klasse: Korver—Langeweg 0—2, Van der Kuil—Nentjes 0—2, Lucassen—Voerman 0—2, Van der Harst—Bredi us 2—0, Mostert—Korver 2—0, Geldof— Voerman 1—1, Langeweg—Van der Kuil 1-1. Standen; Hoofdklasse 1. V.d. Kerkhoff 10 16 2. Biel 10 15 3. Torn 10 11 4. Heuvelman 9 10 5. Van Mastrigt 10 10 6. Niestadt 10 10 7. Tamboer 10 10 8. Van Veel en 10 10 9. Verburg 10 10 10. De Heide 10 9 11. Van Hertum 10 7 12. Van Spiunter 11 2 Eerste klasse 1. Mast 9 15 2. Vermeulen 9 13 3. R. Bolderheij 9 12 4. K. Bolderheij 9 10 5. Van Oudheusden 9 10 6. Van Woerden 9 10 7. Dessens 9 6 8. Autar 9 5 9. W. den Breems S 5 "10. J. den Breems 9 4 Tweede klasse 1. Voerman 11 15 2. Nentjes 11 14 3. Boudewijns 9 12 4. Van der Harst 10 12 5. Geldof 8 10 6. Peels 9 10 7. Bredius 10 10 8. Mostert 10 10 9. Lucassen 11 10 10. Langeweg 10 9 11. Korver 10 5 12. Van der Kuil 11 3 Tweede wielercompetitie van start Puttershoek Op het riante parcours van de Hoekse Renners uit Puttershoek fungeert de wind over het algemeen als scherprechter bij de daar verreden wielerwedstrijden. In het open polderland heeft elk zuchtje wind vrij spel en zelfs'bij het zomerse weer van dit weekend slaagde een verkoelend briesje erin het rennersveld uiteen te blazen. Succes blijft winnen SCHIEDAM Succes heeft toch zijn tweede korfbalwedstrijd voor de Waterwegbeker gewon nen. Maassluis, dat een klasse hoger speelt dan Succes, begon overrompelend, want binnen vijf minuten nam het al een voorsprong door Wilma Nie man die uit een doorloper scoorde. Het duurde tot de 20e minuut voordat Succes een. antwoord hierop had. Chris AI- bias schoot van ver raak, me- teen gevolgd door een doelpunt1 van Hillie Huigen die ook al! van afstand raak schoot: 2—1.; Drie minuten voor de rust kwam Maassluis weer op gelijke voetj door een doelpunt van Rob| Koevoet. Hij benutte een straf- - worp. Het laatste doelpunt voor de rust scoorde toch Succes, ook uit een strafworp. Dick Be- deaux was de maker. Voor de rust waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar na de rust was het al Succes wat de klok sloeg. Maassluis was onbe wust misschien al bezig met de degradatiewedstrijd tegen Overkanters, zodat het geen ri sico's durfde te nemen. Succes liep weg naar een 5—2 voorsprong door doelpunten van Ad de Rooy die van ver succes had en Chris Alblas die een strafworp benutte. Maassluis kwam nog wel dichter-1 bij door een doelpunt van Mar- i tin Bergwerff: 5—3, maar het laatste woord was toch weer aan Succes. Koen v.d. Schalk benutte een strafworp, waar mee de eindstand kwam opj 6-3. I Oranje Nassau beeft om de Wa terwegcup geen enkele moeite gehad met ODI. Binnen twintig minuten hadden de Vlaardin- gers het karwei al geklaard: 4—0. Daarna bleven zij steken, maar bij het scheiden van de markt was de stand 52. Score- verloop: Theo van Veelen 1—0 en 2—0, Yvonne van der Kooij 3—0 en 40, Jan Nelissen 41 en Hans Berm an 4—2, Theo van Veelen 52. VLAARDINGEN In een gelijfeopgaande strijd moest Vlaardingen in de laat ste minuten capituleren voor het slimmere spel van TOP uit Sassenheim. De teams hielden elkaar goed in evenwicht, maar de laatste mi nuten waren doorslaggevend. Dineke Boutkan opende de score (1—0), maar daarna was het TOP dat het initiatief overnam en uitliep naar een 1—3 stand. Verder kwam het voorlopig niet, want Vlaardingen ver hoogde het tempo en kwam langszij: 2—3 door Evert van Boven en 33 door Harry Brouwer. Na rust nam Vlaardingen tot twee maal toe een voorsprong: 4—3 door Rien Roosendaal en 54 door Martin Kohn. Even leek het er op, dat Vlaardingen uitliep naar een grote zege. TOP was aangeslagen en met een betere conditie moest Vlaardingen het kunnen klaren. De werkelijkheid was anders, want met een fel offensief kwam het op 5—5 en wist zelfs een 56 voorsprong te nemen. Door in de laatste minuten het spel vakkundig te bevriezen won TOP alsnog. Wél verdiend, maar het had net zo goed Vlaardingen kunnen zijn. Warmte „velt" marathonlopers Amsterdam Bij de internatio nale marathon te Amsterdam heeft vooral het mooie weer als scherprechter gespeeld. Van de 35Ö deelnemers voltooi de slechts 126 sterken deze monsterloop. Onder de uitval lers waren alle bekende Neder landers, die voor de Olympi sche selectie in aanmerking ko men. Winnaar werd de Belg Karei Lis- mond die de twee en veertig kilometer en honderd vijf en negentig meter in twee uur en twaalf minuten voltooide. Koos van der Wijden kwam als beste Nederlander achttien minuten later over de finish. De beide Fortuna-atleterv Hans van Kasteren (56ste) en Aad van de Water (74ste) waren eveneens bij de volhouders. On der de uitvallers waren er ver schillenden die in eer. zieken huis een zuurstofbehandeling moesten ondergaan. Reeds in de eerste ronde vleien vele groepjes uit de voorste „waaier", zodat er tenslotte nog maar zestien man deel uit maakten van de hoofdmacht Uiteraard betekent een derge- lijk aantal nog veel te veel concurrentie, dus besloten Wim Kerkhof, Jan den Hartigh, Ad van Haren en de voor Radio. Molenaar rijdende Hennie van der Vaart voor de noodzakelij ke schifting te gaan zorgen. Inderdaad slaagden zij volko men in hun opzet De groep verbrokkelde en het kwartet leek eendrachtig naar een on overbrugbare voorsprong te koersen. Toch wisten met na me Wim Kerkhof en Jan den Hartigh méér gewicht in de schaal te leggen dan de beide andere vluchtmakkers. Hennie van der Vaart werd het eerste slachtoffer van de beide tem pobeulen, terwijl Ad van Ha ren hem spoedig volgde. Het zo ontstane leidersduo bleek voldoende kwaliteit in huis te hebben om de achtervolgers geen schijn van kans meer te geven. Weliswaar formeerde er - zich nog een jaehtgroep van negen renners, maar Jo Rij- soord, Cees Butter, Martin Drop, Sjaak de Jonghe, Arie Keizerswaard, Bas de Zeeuw, Ad van Haren, Hennie van der Vaart en Piet van Stek hebben geen kans gezien de koplopers weer in het vizier te krijgen. Toch ging het er in de jacht zeker niet zachtzinnig aan toe. Het tempo werd driftig opge- schroefd en tenslotte moesten Cees Butter, Jo Rijsoord en Martin Drop zelfs een stapje terug doen. De beide leiders hebben van deze strubbelingen echter geen weet gehad. Beide krachtpatsers re den met grote voorsprong naar de finish waarachter de verkoe lende dranken lagen te Jonken. Jan den Hartigh, die deze thuis wedstrijd natuurlijk graag in zijn voordeel wenste te beslis sen, had niet al te veel moeite met Mol-renner Wim Kerkhof, die niet van plan lijkt ooit iets aan zijn sprintgebrek te gaan doen. Piet van Stek had zich inmiddels verzekerd van de derde plaats door zijn metgezellen in de laat ste ronde in de steek te laten. Dit betekende voor Hennie van der Vaart een vierde plaats, want hij won de spurt van het toen nog maar vijf man tellen de groepje achtervolgers. UITSLAGEN Uitslag A-klasse: 3. J. den Har tigh <HR), 2. W. Kerkhof (M), 3. P. v. Stek (M), 4. H. v.d Vaart (C), 5. A. v. Haren (HR), 6. B. de Zeeuw (HR), 7. A Keizers waard (HR), 8. S. de Jonge (Ml, 9. M. Drop <H), 10. J. Rijsoord (C). Uitslag Nieuwelingen: 1. T. Schol- tes, 2. R. Sluimer, 3. W. v, Driel, 4, T. Noordijk, 5. R. v.d. Linden. Uitslag jeugd 12—13: 1. W. de Hoedt, 2. E. Meijer (Coureur), 3. A. de Ruig. 10—II jaar: l.G. v.d. Berg, 2. J. Brand, 3. R Groenenberg. 8—9 jaar; 1. C. Callegari, 2. R. Wittekoek (Cou reur), 3. L. Groenenboom. ADVERTENTIE - 3 SEKRHVi b.v. B!eekstraat4l Vlaardingen Vlaardingen De prijsvraag die de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie had uitge schreven om tot een waardig vignet te komen, is gewonnen door de beer J. P. Kuiper uit de Prof. Ruigersstraat 324 in Vlaardingen. Zijn uitgangs punt voor het vignet dat in de VRSR-vlag zal worden aange bracht, is de mens in actie tegen de achtergrond van leven en water. Het ligt in de bedoe ling dat naast de VRSR-vlag die bij bijzondere evenementen zal worden uitgereikt, ook in andere presentatiegeschenken het vignet zal worden aange*' bracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4