SCHIEDAMSCHE COURANT f Woudh oek dubt mer proces tegen gemeente Kolpabad weer Krakers bezetten Musis Sacrum Geen industrie op kaalslag Van Leijden Gael mBSÈm 'M I neem de proef Inspraak ook voor leerlingen «f 3 Indien er niets aan warmte-isolatie wordt gedaan: Nieuw plein Over de Vesten Feestweek geopend Bij benoeming van rectoren PvdA- voorzitter naar Maassluis Eerste paal eengezins - woningen Kermis zonder draaimolen i Voorlichting over plein Royal Artillery Band in Hoek van Holland V. - 1 j Maandag 17 mei 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25575- 6 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kJachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Met het rondmarcheren door de binnenstad heeft drumband Oefening Baart Kunst (QBK) zaterdagmid dag de Schiedanise feest- week geopend. Het cen trum zag er ook daardoor veel levendiger uit dan anders: de zon had mu- ziekgroepjes, orgeldraaier Mr. Boembas en snelte kenaar Mr. Hardy naar buiten gelokt en tot grote tevredenheid van organi sator City-Centrum lever de dat vee! belangstelling op: het was drukker in de stad dan anders. De win keliersvereniging sprak dan ook van een ge slaagd begin van de feestweek, die wordt ge houden om het hartje van Schiedam weer eens in het zonnetje te zetten. Het buitenbad van het Kolpabad in Vlaardingen is sinds zaterdag weer open. Het Vlaardingse zwembad is met het openen van het buitenbad Later dan de zwembaden in de buurtgeraeenten. Het Schiedamse bad Groenoord is al geruime tijd open en ook het Maassluise zwembad Dol-fijn aan de Sportlaan laat de mensen al in het buitenbad rondzwemmen. Het Kolpabad is van maandag tot en met zaterdag van zeven uur 's ochtends tot half acht 's avonds geopend. Op zondagen kan de zwemmer er van den tot vijf uur verkoeling zoeken. Schiedam Leerlingen van het openbaar voortgezet onderwijs moeten ook inspraak krijgen bij het benoemen van de rector van hun school, Dat vinden de progressieve partijen in de commissie voor vorming en recreatie, die het er niet mee eens zijn dat alleen oudercommissies en lerarenvergaderingen een profiel mogen schet sen van te benoemen rectoren. In de pas gehouden vergadering van de commissie is daarover uitvoerig gesproken. Het gaat hier om artikel twee van een concept-verordening voortgezet onderwijs, een verordening die al in de gem eenter a ads verga de- Maassluis len van de Heuvel, de landelijke voorzitter van de PvdA, komt op uitnodiging van haar partij-afdeling Maassluis/Maasland naar Maassluis. Zij komt met haar partijgenoten het nieuwe en omstreden Partijprogramma bespre ken. De bijeenkomst vmdt woensdagavond in De Sluis plaats. Er wordt cm acht uur begonnen. ring van augustus 1974 talloze moeilijkheden opleverde. Na vele amendementen van het B en W-voorstel verwees de raad toen, op voorstel van Rietje Ta verne, toen nog fractieleidster van alleen de KVP, het voorstel terug naar de sociale advies commissie, Ook oudercommis sies kregen daardoor de kans om de zaak nog eens beter te bestuderen. Inmiddels is het vierde concept van de verordening in behande ling genomen. In dit laatste concept leverde vorige week vooral artikel twee, dat handelt over inspraak bij benoeming van onderwijzend personeel, nog problemen op. Zoals het nu in het concept staat, krijgen alleen oudercommissies en lera renvergaderingen de mogelijk heid om aan B en W'hun wen sen over aan te stellen perso neel (dus inclusief de rector) kenbaar te maken. CDA en VVD zijn daarvoor, de andere commissieleden willen leerlingenraden ook mee laten spreken bij benoeming van de rector. Toen over het artikel werd gestemd, onthield wethou der Herman Posthoorn zich, waardoor de stand vijf voor en vijf tegen werd. De commissie zal er later op terugkomen. Schiedam Tussen de Nieuwe Haven en de Wa rande komt een nieuw plein dat waarschijnlijk Over de Vesten gaat he ten. Woensdagavond wordt deze naam voorge legd aan de commissie voor ruimtelijke orde ning. Het plein komt op de plaats waar tot 1968 de St Li- dumakerk stond en waar omheen nu kantoorge bouwen en een woonto ren van negen elf eta ges hoog wordt gebouwd. Het is volgens de gemeente lijke adviescommissie voor het geven van straatnamen praktisch onuitvoerbaar om de kantoren en 99 twee 7- en driekamerwoningen aan de Nieuwe Haven te nummeren. Alleen de nummers 117, 119 en 121 zijn nog maar beschik baar. De PTT vindt het bezwaar lijk als er gebruik zou worden gemaakt van een hoofdnummer met onder nummers voor elk afzon derlijk perceel. Zo'n nummering zou volgens de PTT verkeerde post bestelling in de hand werken. Hernummering van de ge hele straat ziet men ook niet zitten. De adviescom missie vindt dat onver antwoord. De naam Over de Vesten, zoals de pro jectontwikkelaars van Muys en de Winter (MU- WI) de nieuwbouw reeds noemden, zou volgens de adviseurs alle moeilijkhe den oplossen, „De naam duidt aan dat de huizen en kantoren wor den gebouwd over de vroeger bestaande stads vesten, buiten de oude stads-singels", aldus een woordvoerder van de ge meentelijke commissie. Maassluis De eerste paal van het project 103 eengezinswonin gen en 77 terrasflats in de Steendijkpolder in Maass! gaat op vrijdag 21 mei de grond in. Het is een project van NV Bouwfonds Nederlandse Ge meenten. De eengezinswoningen zullen in de eerste plaats bestemd zijn voor inwoners van Maassluis. De terrasflats rijn bestemd voor inwoners van het gehele Rijnmondgebied, De Maassluizers die geen woning kunnen bemachtigen, kunnen nog ergens anders terecht. Eu ro woning en BV gaat namelijk ook in de Steendijkpolder bou wen, Zij neemt 302 premiewo ningen voor haar rekening. Schiedam Krakers uit de Laanbuurt hebben zaterdag mee gedaan aan een landelijke de monstratie door gebouw Musis Sacrum aan de Lange Haven te kraken. De actie was gericht te gen de anti-kraakwet, waartegen vorige week op het Binnenhof door een handjevol krakers al werd geprotesteerd en waarover ook morgen een massale actie zal plaatsvinden, waaneer de Twee de Kamer zich buigt over het wetsontwerp. Kort na de kraakactfe in Schie dam werd de politie door de krakers zelf Ingelicht. Toen agen ten even een kijkje hadden geno men op de Lange Haven, verlie ten de krakers Musis Sacrum weer. Het ging dan ook alleen om een symbolische actie, de bedoe ling was niet om het gebouw bewoond te laten. Musis Sacrum staat al vele jaren leeg en de verpaupering ervan is vooral de Schiedamse krakers, die vechten voor het behoud van hun buurtje in en rond de Laan (éfen van de oudere delen van de binnenstad) allang een doorn in het oog. Het is de bedoeling,' dat ia het historische gebouw een bowlingcentrum wordt geves tigd. Frans v: n Rijsbergen, eige naar van een sportzaak in de Passage, onderhandelt hierover met de gemeente en met de heer H. Th. Planken, een miljonair uit Wassenaar, die eigenaar is van Musis Sacrum en met het ge bouw al diverse plannen heeft gehad. Schiedam Bewoners van Woudhoek overwegen on een kort geding tegen de gemeente aan te spannen indien voor september niets aan de isolatie van ongeveer vierhonderd gemeentewoningen in de buurt is gedaan. Tijdens een bijeenkomst die don derdagavond in het dienstencentrum De Woudhoek zal worden gehouden gaat men bekijken of de meerderheid van de bewoners voor dit plan voelt. Een. aktiegroep van vijf buurtbewoners gaat begin deze week de bewoners van bet Faassenplein en omgeving oproepen cm op de vergadering in het dienstencentrum aan het Heyermansplein aan wezig to rijn. Dit zal gebeuren door middel van stendis die huis-aan-huis warden verspreid. Het betreft in totaal 182 portie kwoningen en 196 eengezinswoningen aan en achter het Faassen plein. Door de slechte isolatie zou 's winters de temperatuur in deze huizen altijd laag blijven. Dit ondanks het harde stoken van de bewoners, die rich de afgelo pen weken een ongeluk zijn geschrokken toen de GTB-reke- ningen werden bezorgd over de maanden januari en februari, „Onwijs hoge rekeningen", 20 vertelde ons de heer Van Aspe- ren van het Faassenplein, „merkwaardig dat er aan deze huizen niets wordt gedaan, ter wijl nabijgelegen woningen van Volkshuisvesting, die hetzelfde probleem hebben, nu wel wor den verbeterd. Wij hebben dan ook al een oriënterend gesprek gehad met een advokaat Die vond het voor een kort geding beter om nog even te wachten tot september, wanneer er weer metingen kunnen worden ver richt. Het alternatief kan ook zijn. het niet betalen van de huur. Op de vergadering in het Heyermans- flat kijken we wel waar de bewoners voor voelen. Het heeft nu lang genoeg geduurd, We zijn al drie jaar bezig. Dat onze brief aan de gemeente tij dens de laatste gemeenteraads vergadering alleen werd afge daan met de opmerking we zijn er mee bezig heeft voor ons de deur dicht gedaan. Wij voelen ons nu op een dood spoor ge zet". Schiedam De draaimo len op de kennis achter de Hema in Schiedam heeft het hele weekeinde niet kunnen draaien. Dat was het gevolg van een brandje. Het dekzeil van de draai molen raakte door kortslui ting van licht- en geluidbo xen in brand. Met emmers water werd men de brand de baas. De brandweer nam de nablussing voor haar rekening. De schade wordt op 3000 gulden ge schat Schiedam Een paar honderd bewoners van Schiedam-Oost zijn zaterdag voorgelicht over de toekomstige reconstructie van het Van 't Ho ff plein in die wijk. Op dat plein had de bewo nersvereniging Oost een infor matiestand ingericht met kaar ten en tekeningen van „hoe het er allemaal uit gaat zien". De bewonersvereniging Ls erg ent housiast over de gemeentelijke plannen. Dit najaar wordt be gonnen met de reconstructie. In de plannen is zoveel mogelijk rekening gehouden met de wen sen van de werkgroep speel- voorrieningen van de bewo nersvereniging, die maanden geleden met een maquette op tafel kwam. Hoek van Holland De zeventig man sterke Royal Artillery Band uit Engeland heeft van morgen op de kade van de Stoomvaart Maatschappij Zeel and een ruim een uur durende muziekshow gegeven. De mili taire muzikanten kwamen naar de Hoek in het kader van BRIT'76, Britain and Rotter dam into tomorrow. De komen de weken treedt de Royal Artil lery Band op verschillende plaatsen in ons land op. Het optreden van de band vond plaats rond het vertrek van een boot van de Hoek van Holland- Harwichlijn. Vlaardingen Wethouder Bas s Goudriaan (stadsontwikkeling 1 en verkeer) blijft op rijn stand- 5 punt staan dat het huidige kaal- slaggebied nabij de Ie Van Leijden Gaelstraat alleen mag' worden gebruikt voor woning-, bouw. i „Ik voel er niets voor om in de toekomstige plannen een even- m tuele mogelijkheid van indus-gy trievestiging op te nemen", al dus Goudriaan tijdens de laat ste vergadering over de Doel- stellingennota van het vooront werp-structuurplan Vlaardin gen. De FvdA-wethouder reageerde hiermee op het voorstel van de WD-fractie waarin stond dat er naast een „toekomst-model" voor woningbou in dit gebied ook een ander model dient te worden opgesteld voor indus trievestiging. „Een duidelijke afweging van voor- en nadelen is dan moge lijk, zeker wat betreft de finan ciële gevolgen", aldus het libe- 0 De kaalslag nabij de 1e Van Leijden Gaelstraat: wel woningen, geen industrie. rale wijzigingsvoorstel de Vlaardingse gemeenteraad Het WD-raadslid mevrouw Van zich eerder al had uitgesproken Toor-Buschmann verduidelijkte over het streven om industrieën het voorstel door te stellen dat in woonwijken niet meer uit te breiden en zo mogelijk te laten verhuizen. „Dat is natuurlijk gemakkelijk gezegd, maar dan moeten er wel industrieterreinen zijn. En voorzover Lk de woorden van de wethouder heb begrepen is er niet veel ruimte meer met die bestemming", zo meende rij. Wethouder Goudriaan verklaarde niets voor het WD-voorstel te voelen. Hij voelde veel meer voor een versterking van de woonfunctie in dat gebied, „In de afgelopen periode dat daar die kaalslag is gekomen heeft ook niemand zich gemeld met het verzoek om daar met een industrievestiging te komen. Ik heb het idee dat er ook weinig belangstelling voor bestaat", al dus Goudriaan die daar nog aan toevoegde dat er best nog wat industrieplekken over rijn. „We hebben nog een reservestuk van 25 hectare tussen de NAM en WindmilL En ook in het noorden rijn nog een paar klei ne terreinen". Dit nieuwsblad, waarin'u al bet nieuws uit eiger> om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mi{ dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef too in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Deze bon m open envelop, zoneter postzegel, sturen naar. Antwoordnummer S3J, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1