Grootste hulde vo or Geschenken voor vier HVO-spelers Harrie Vink w MSV 71 vloer Pantser Boys JL ©TIPS Voortreffelijk toernooi bij Hoek van Holland HOEKSE AMBTENAREN PAKKEN CION viert feest mSm. Trainer Arie Kap: Alleen punten tellen 'MTMf'iWf m fiil yöfiif (@*010341103 -LP SEKRIM b.v. Cees van der Linden treedt af MAANDAG 17 MEI 1976 Vlaardingen Alsof hij nooit weggeweest is, zo stond Harrie Vink zater dagmiddag weer bij HVO in het doel. Het vriendschappelijk tref fen tegen Scheveningen werd echter na een half uur onderbroken. Toen was het moment aange broken dat Harrie Vink definitief een punt ach ter zijn actieve carrière moest zetten. Onder ap plaus en door een ere haag van zijn clubgeno ten maakte Vink de laatste gang naar de kleedkamer. Vorig jaar, nog in het begin %'an de net afgelopen competitie, diende het einde van Vink's lange en glanzende carrière zich aan. In oktober raakte hij zodanig geblesseerd dat zijn kruisbanden weggenomen moesten worden. De wedstrijd sport was afgelopen voor deze sympathieke Vlaardingse sport man. Voor zijn lange staat van dienst voor de vereniging wilde HVO hem eren. Daarom was er afge lopen zaterdag een programma georganiseerd, waarin het af scheid van Harrie Vink cen traal stond. De wedstrijd tegen Scheveningen was de afscheids- wedstrijd, maar daarvoor speel den eerst de veteranen van HVO en Zwaluwen. De oud-gedienden van weleer draafden weer op, waarvoor Arie van Oosten uit Hilversum, Wim Poldervaart uit Amster dam en Jan Schippers uit Ede waren overgekomen. Andere bekende gezichten waren Tinus van der Vélden, Arie van Hoon, Arie Bakker, Cees Storm en Siem van Leeuwen, de voorgan ger van Harrie Vink. Harrie Vink, voor de laatste maal in het doel... HVO's jubilerende drietal in de bloemen... Oud-Zwaluwen was niet 20 oud als HVO, met mannen als Joop Wolff en Eddie Onck in de ploeg. Onck speelde vorige week zelfs nog in het eerste team in de strijd voor het Vlaardings kampioenschap. Oudere bekenden waren er toch ook, zoals Sjaak Simons, Gerrit van Bommel, Preek Zuidmeer en Sjaak Langen- doen, om er een paar te noe men. Aan de zijlijn was er dan ook nog coach Wout Zuidgeest, die Zwaluwen jarenlang had getraind. Het jeugdige elan van Zwaluwen kwam ook in het spel tot uiting. De vogels liepen soepel naar een 2-0 voorsprong bij rust. Een kwartier na de thee ruilde doel man Siem van Leeuwen zijn plaats voor Harrie Vink, die al na enkele minuten kansloos moest toezien hoe een bal in eigen doel werd gewerkt. Vink mocht ook tegenscoren, toen HVO een strafworp toegewezen kreeg. De scheidende doelman schoof de bal echter net naast. HVO kwam niettemin toch aan een doelpunt, maar Zwaluwen had daarvoor ook al gescoord. Eindstand 14 voor de oude gar de van Zwaluwen. Tegen Sche veningen nam Harrie Vink af scheid, juist omdat hij tegen deze ploeg de wedstrijden speelde die hem het langst zijn bijgebleven. Schitterende red dingen bracht hij toen op zijn naam, tot wanhoop van de Scheveningers. Voordat er echter afgetrapt werd had HVO eerst nog het één en ander te huldigen, Paul van Wezel voor zijn driehonderdste wedstrijd en Pim van Rij en Sjaak Drop voor rond de twee honderdvijftig wedstrijden. Maarten Bóm, driehonderd TRAINEN wedstrijden, kon er door ziekte niet bij zijn. Voorzitter Jan van Zelm was de waarderende tolk van HVO, hetgeen met bloemen en cado's werd onderstreept en evenals bij de oudgedienden verliet Harrie Vink daarvoor zijn doel. Ditmaal schoot hij wel raak en stelden zijn mak kers zich op voor de erehaag. Scheveningen kon het HVO deze keer niet moeilijk maken, want de oranjehemden bepaalden de wedstrijd. Wim Vogel soleerde op links naar 1-0 en Pim van Rij zette zijn jubileumwedstrijd luister bij met een schitterend doelpunt: 2-0. Na een klein hall uur kreeg HVO een strafschop, Gelaten vertiet Vink het veld. „want", zo zei hij, „ondanks dat ik in augustus 35 wordt, had ik nog graag door willen gaan. Ik heb dit lang zien aankomen, maar kon er maar moeilijk in berusten". Niettemin vielen toch weer rijn verre uittrappen op. Vink; „Als alles maar rechi gaat gaat het goed. Ik mag ei echter beslist niet meer mee draaien". Het voetballer laai hij echter niet los, want er wacht hem ander werk bi; HVO. Nu al leidt hij met Sierr i van Leeuwen de keeperstrai ning, om dat na de zomerva- kan tie alleen "voort te gaan zet f ten. Met Jan van Eysden voor Harrie Vink in het doel, won HVO uiteindelijk met 4-1. Gert de Goede tekende na de rust voor 4-0 en in de slotfase redde Scheveningen de eer. Hennie Alewijnse fex-DHS) maakte na de rust als linkerspits rijn en tree in het elftal van HVO. Na afloop werd Harrie Vink door zijn vereniging, waarvoor hij zo'n zestien jaar het doel verde digde, uitgebreid in het zonne tje gezet Bloemen en kado'a waren er voor hem en zijn echt genote, om. een cassetterecor der van de seniorelftallen. Hook van Holland „Onder zulke weersomstandigheden zit je natuurlijk altijd goed", zo stelde zaterdag Cees Rooney, één van de organisatoren van het toernooi van de voetbalvereniging Hoek van Holland. Na enkele jeugd* toernooien waagde de Hoekse zondagvoetbalverenigiug zich dit keer aan een seniorentoernooi. Het was overigens niet alleen het mooie weer dat dit toernooi tot een groot succes maakte. De voortreffelijke organisatie leverde daar ook een belangrijke bijdrage aan. Bedrijvige Henk van Didden, voorzitter van de toernooicommissie, zorgde er voor dat er gewoon niets kon misgaan. De voetballers zelf trokken zich van al die drukte op de achter grond weinig aan. Zij speelden hun wedstrijden en koesterden zich tijdens de rustpauzes in kwamen in die volgorde uit de strafschoppenreeks, nadat was dat ook het doelsaldo gelijk was. GDA besloot de rij met 2 punten. het zonnetje. In twee poules Poule 2 bracht VDL als eindwin- werden in totaal twintig wed strijden afgewerkt De eerste poule bestond uit de verenigin gen Tonegido, VDL, GONA, Hoek van Holland en GDA. In poule 2 speelden VDL, Hoek van Holland, Maasdijk, 's-Gra- venzande en GONA. In deze laatste poule waren louter za-* terdagverenigingen ingedeeld. De doelpunten, waren overigens op deze mooie dag erg kost baar. Veel wedstrijden eindig den „dubbelblank". In poule 1 vielen in totaal 13 doelpunten, terwijl in poule 2 slechts negen treffers werden genoteerd. Poule 1 bracht nog een spannen de ontknoping. Tonegido werd er met 6 punten eerste, maar de tweede derde en vierde plaats moesten door strafschop pen worden vastgesteld. VDL, Gona en Hoek van Holland naar met 6 punten. De tweede j prijs was voor Hoek van Hol land met 5 punten en een beter gemiddelde dan Maasdijk, dat eveneens tot 5 punten kwam. 's-Gravenzande behaalde met drie punten een vierde plaats en Gona werd met 1 punt hek- kesluiter. Erevoorzitter Dirk van den Burg reikte de prijzen uit Tien fraaie bekers in totaal, want ook de laagst geëindigde verenigingen kregen een prijs. Trouwens ook de scheidsrechters werden niet vergeten, want ook de fluitisten kregen een aandenken, be staande uit een standaard met fluit De MSV-defensie is ontregeld, Pantser Boys scoort da ge lijkmaker: 1—1. Maassluis - MSV '71 vloerde zijn eerste te genstander Pantser Boys in de eerste wed strijd in de promotie na- competitie met 2—1. Op- de grasmat van VDL in Maassluis werd de thuisontmoeting tegen de Rotterdammers de opening van de strijd om een plaats in de zoekers htm wil op te leggen en via een snel doelpunt de eerste ont moeting naar zich toe te trekken. 401'ERTEKTIE. .Beekstraat 41 Vlaareüngen Hoek van Holland Evenals twee jaar geleden bleken W/Ï7I7I? F&1? ÏSI? 1^171? de gezamenlijke Hoekse W Jj.ff B F ML Olliivi±jI\ ambtenaren het sterkste TT Westlandse voetbalteam op de been te kunnen brengen. Dat bleek tijdens het derde voetbaltoernooi voor West landse ambtenaren dat af gelopen zaterdag in Naald wijk werd gespeeld. Twee poules gaven in totaal acht ambtenarenteams te zien. In poule A speelden Hoek tweede klasse. Buiten de zwartwitte» zijn Sag» Boys (Capelle a/d IJssel) en Pantser Boys (Rotter dam) de mededingers. steperiode ^anhet duel »Het w35 de slechtste opvoe- niet t "slagraMJm de be- De^lg die MSV '71 na ner Arie Knap van de thuis- de eigen goal kreegt was club. „De punten tellen, en het geluk was aan onze kant. Pantser Boys speelde beter dan wij, maar toen wij kort na rust op 2—1 kwamen, was het verzet ge broken en al ging het dan wel eens chaotisch, wij hiel den zonder goede kansen af daarbij natuurlijk een mee valler, In poule A werd Hoek van Holland winnaar met 5 punten, Schipluiden werd tweede met 4 punten, Monster kwam tot een to taal van 3 en de Naaldwijk gen. Na een Half uur spelen was de strijd nog zonder doelpunten en dat beteken de strafschoppen nemen. Schipluiden deed dat het best en pakte dus de derde prijs. van Holland, Monster, Poli- de B-poule waren de ge- se politie eindigde puntloos. Hoek van Holland en Naald- tie Naaldwijk en Schiplui den. Poule B bestond uit ambtenaren uit 's-Graven zande, Maasland, Naald wijk en Wateringen. Politie-beambten, plantsoen werkers, recreatie ambtena ren en kantoormensen pro beerden elkaar de loef af te steken- Het mooie weer was meente-ambtenaren van Naaldwijk wel succesvol, want met 6 punten pakten zij de eerste plaats. Tweede werd Wateringen met 3 punten, Maasland 2 en 's- Gravenzande 1 punt Dat betekende een strijd om de derde en vierde plaats tus sen Schipluiden en Waterin- wijk betwistten elkaar ver volgens de eerste plaats. Eén treffer van de Hoekse ambtenaren was voldoende voor het eremetaal en Naaldwijk moest genoegen nemen met de tweede plaats. Burgemeester H. J. de Bruin van Naaldwijk reikte met duidelijk plezier de prijzen uit. stoot vér genoeg om doel man Dries de Winter kan sloos te laten: 1-4). Dat was na zeventien minuten spe len en dat de bezoekers nog voor de thee op gelijke hoogte kwamen, was niet vreemd. van korte duur. MSV '71 ging mank in zijn defensie. Er werd verkeerde mandek king toegepast en op één lijn verdedigd. Voldoende organisatie bleef uit en op het middenveld vielen ga- Na tien minuten in het voor MSV '71 moeizame deel zag De Jong bij een goed doorgezette actie zijn bal voorlangs gaan. Hans Dries leverde een kopbal in handen van goalie De Win ter af en na zeventien mi nuten was het 1—0 door Den Butter. Joop de Waal stond geheel vrij toen hij in de veertigste minuut kei hard uithaalde en de blun derende defensie van de thuisclub het nakijken gaf: 1—1., Captain Hans ter Beek kreeg het tot de on derbreking nog druk, maar haalde de pauze met 1—1. te geven goed stand." MSV '71 dens die éne tegentreffer, zekere doelpunten voor kwam, MSV '71 miste in dat hoofdstuk spits Bert Jager (disciplinair gestraft). Voor hem stond Joep van der Burg in de formatie als lin- zal nu af moeten wachten wat zondag de an dere kandidaten doen (Pantser Boys speelt thuis tegen Sagu Boys) en in de laatste confrontatie zal dan (Sagu Boys—MSV !71) de beslissing moeten vallen. Juist toen de gasten in de eerste helft leken te gaan scoren (MSV '71 was al door het oog van de naald gegaan), trok MSV '71 de score open. Op rechts speet de middenvelder Arthur Vooral zwaar kreeg MSV '71 Mans zich vrij van de Pant- rechterspits Peter de Jong ser Boys-verdedigers en het. De snelle aanvaller Piet den Butter reikte met werd regelmatig neerge- zijn daarop volgende kop- legd om hem af te stoppen. ten, waardoor de tegenpar tij vrij kon opstomen. De thuisclub dankte in die fase vooral goed keepende Hei- In de tweede odihe was het ko Groenendaal, die behou- gevecht snel beslist, In de vierde minuut nam Piet den Butter (na het onderuitha len van een collega) de vrije trap op maat en Hans Dries profiteerde van een weife ling in de Pantser Boys de fensie: 2—1, kerspits. De voorste linie Daarna speelden de zwartwit- had het moeilijk tegen de resoluut optredende Pant ser Boys afweerlinie. ten veel makkelijker. De druk van de gasten viel weg en behoudens enkele drei gingen van de bezoekers bleef de schade aan MSV '71-zijde uit Bij de thuis club werd Frans Rieken nog ingezet voor de gebles seerde Peter van Es. 6 Wie denkt er nu voetbal, behalve dan Je k taalde jongens van SWnt FC Vlaardingra 74 grote moeilijkheden attent Niemand toch! W danks in deze aflevering va Sportstips een grote men-j moes van berichten nvn '32 heeft zij de bond late voorlichten of voetballes voor twee verenigingen m gen uitkomen AntwMid „Ja. maar niet bij de veld voetballen en bij een an. dere club het zaalvoetbal té. drijven" Bij de zwartwitte afdelingsclub doen gemch. ten de ronde dat een aantal spelers uit de selectie juist bij een andere dub willen zaalvoetballen ft Terwijl uit. gerekend DVO '32 een uit stekend team voor de zaai heeft CION bericht dat het vergeefs naar Zwaluwen 3 uitkeek Dezelfde afde- lingselub recipieert zaterda? 29 mei ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan f Zwa- luwen, ter gelegenheid van het kampioenschap, doet dat vrijdagavond al Kiek Al berts van Spirit ontwierp een beeldwerk voor de stic kers van het jubilerende Spirit O Penningmeester Booy van Fortuna weet bij. na zeker dat Fortuna in ajn jubileumjaar hoofdklasser: O Nog steeds ligt er 2M. gulden te wachten op dat- zelfde Fortuna voor een nieuwe kleedaccommodatie aan de Marathonweg VFC kiest vrijdagavond weer zijn junior van het jaar Sunlight is nog helemaal niet zeker van een plek jn Holy-Noord Er gaan ge ruchten dat er naast de nieu. we begraafplaats ook wel eens volkstuinen zouden kunnen komen Bij 5VV duikt Slobodan Duüna weer op Nu als speler/trainer "VI aar dingen Voor de viering van zijn 25-ja- rig bestaan heeft de Vlaardingse voetbal vereniging CION drie dagen gereserveerd. Op 22 mei staat een tweekamp tegen Ber- kel centraal op het complex aan de Mara thonweg. De op brengst van dit evene ment zal worden gere serveerd voor de toe komstige verhuizing naar het nieuwe com plex Broekpolder. Op 27 mei volgt er een pupillentoernoot en op 29 mei staat CION een receptie en een feestavond te wach ten. De laatste evene menten in de Harmo- Vlaardingen Praxes Cees van der Linden van de voetbalvereni ging Satelliet ruüt zijn plaats in voor T» van Dongen, in ieder geval wanneer de le den daarmee accoom gaan op de jaarlij&se Bijeenkomst, van avond. Voorts treden af J. Vrij, tweede voorzitter en J. van der Hoek als we* strijdsecretaris. Ce» van der Linden kandidaat Ses voor de functie van penningmeester. »et bestuur stelt verd« voor om de contnbfr tie met tien procent te verhogen. JDe ver gadering begint van avond om 20 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4