Schiedam en Holy eikaars concurrenten Hans Gal jee op het verlanglijstje SVY Vanavond intocht Schiedamse wandelaars Schieten Zwaluwen via dapper TSB wéér finalist KSW blijft tobben Familiedagen WF Duiven van Jan de Koster erg snel Ernest Kegel scoort viermaal DONDERDAG 20 MEI 1976 jVISV'71 aan de leiding Handbal toernooi WIK FC Vlaardingen zoekt naar voorstopper - - Organisator Van Dongen: „Medewerking voortreffelijk" INTOCHT OPVOLGER 5 St. Lodewijk proberen deze po sitie te consolideren. St. bode wijk, dat uit twee wedstrijden evenzoveel punten behaalde, moet door MSV te kloppen zijn, hoewel de 12—1 overwinning op Vlaardingen Na drie wedstrijden in de honkbalcom- petitie -voor de tweede klasse D tekent zich al een lichte scheiding af tussen de kop en de staart. Schiedam en Holy behoren met twee gewonnen wedstrijden tot de kop. Alleen het Delftse Kinesis Birds leed nog geen puntenverlies in deze afdeling maar speelde dan ook een wedstrijd minder dan de concurrentie. Dit weekend zullen zowel Schiedam als Holy moeten aantonen dat de strijd aan de top ernst is. Schiedam ontvangt zondagmid dag half drie Gouda. Gouda, dat de competitie begon met een afgelasting en daarna door R. M. Botlek werd verslagen, verraste vorige week zaterdag tegen Nado V met een 10—9 overwinning. Niettemin zal Schiedam op eigen veld in staat moeten zijn Gouda te kloppen. Holy gaat zondag om twee uur bij het onberekenbare Nado V op bezoek. Was de overwinning van Nado op Botlek normaal te noemen, de monsterzege op Schiedam was verrassend. Nog verrassender was echter de ne derlaag van de Rotterdammers, afgelopen zaterdag tegen Gou da. Holy, dat evenals Nado vier punten uit drie wedstrijden heeft- toonde zich afgelopen zondag tegen Botlek erg sterk, zodat verwacht mag worden dat het ook deze keer de punten mee naar Vlaardingen zal bren- Sen- In de distnktscompetitie krijgt Groenoord, na de moeilijke uit beurt tegen MSV71 m Maas sluis, het zondag wéér niet een voudig. Tegenstander Celeritas, dat uit de landelijke tweede klasse degradeerde, heeft de drie voorgaande wedstrijden met grote overmacht gewon nen: 56 runs voor en slechts 2 tegen is de totaalscore van de Hagenaars. Er moet wel bij worden aangete kend dat de tegenstanders die Celeritas tot op heden ontmoet te. aUe nog zonder punten zijn en dus tot het zwakkere deel van deze afdeling behoren. Groenoord had het in zijn com petitiestart heel wat moeilijker, maar wist toch tot twee over winningen te komen, zodat in KeUiel, zondagmiddag half drie een spannende wedstrijd raag worden verwacht. MSV71 uit Maassluis samen met Celeritas ongeslagen aan kop, gaat zondag in Rotterdam tegen DOS'32 een waarschuwing voor MSV zal zijn deze wedstrijd ruet te licht op te vatten. De softbalsters van Schiedam krijgen zondagmorgen elf uur FA.K uit Bilthoven op bezoek. Ook nu zit er voor Schiedam een goede kans in deze wed strijd tot winst te brengen. Fak behaalde in deze nog jonge competitie tot nu toe geen enke le overwinning, terwijl Schie dam afgelopen zondag haar eerste winst boekte. Het kan w- "v.*ï een voordeel zijn voor de Schie- dammers, dat zij deze tegen- standers van toernooien en oe- fenwedstrijden vrij goed ken- nen. Lastige uitbeurt voor Holy bij Nado-V. Vlaardingen De handbalver eniging WIK houdt zaterdag een jubileum tjeugd) handbal- toernooi op het complex aan de Hugo de Vriesstraat in Vlaar dingen. De wedstrijden begin nen om 9.45 uur en circa 16 uur reikt sportwethouder Kien Bo venberg de prijzen uit. -G-V+VA j.' Vlaardingen SWj stroopt driftig de markt I af op zoek naar een j nieuwe doelman, nu dej kans erg groot is dati Boumeester, die vorig seizoen van het Leidse LFC kwam, ermee wil ophouden. De Schiedam- se eerste divisieclub heeft de 19- de doelman van het Delftse DHL, maar moet die interesse wél delen met FC Den Haag, dat Woody Louwerens ziet i vertrekken. De Delftse student beslist echter pas maandag, na eerst de sportieve en financië le belangen tegen elkaar te hebben afgewogen. Door Bas van den Berg Schiedam Deze week is voor de elfde maal de Schiedamse avondvierdaagse van start gegaan. Ruim 1700 wandelaars vertrokken vanuit de sporthal Margriet, dat is ongeveer honderd meer dan vorig jaar. Bij de voorinschrijving waren er al 1200 en op de eerste startavond kwamen er nog vijfhonderd deelnemers bij. Algemeen leider Jan van Dongen en meer van dat soort voorbe- had met ruim 25 medewerkers rei dingen", alles weer tot in de puntjes Voorgaande jaren kon men op verzorgd. De wandelaars ken den geen lange wachttijden bij het startbureau, aangezien de sporthal een ideale startplaats was en over de hele lengte van de hal was verdeeld. De mede werking van buiten de commis sie was ook voortreffelijk gere geld. Jan van Dongen daarover: «Neem de politie bijvoorbeeld, achttien man zijn er ingescha keld om de wandelaars op drukke kruispunten veilig te la ten oversteken". De gezamenlijke Schiedamse EH- EO-veremgingen zijn ook met een groot aantal mensen aan wezig om eventuele ongelukken voor, tijdens of na de mars te verzorgd. Verschillende routes lopen ook langs het water, daarvoor zijn weer een tiental leden van de Schiedamse Red dingsbrigade present om onheil te voorkomen. Wat er allemaal aan voorberei ding vast zit, wilde Jan van Dongen graag even kwijt. „We ri,,n toch wel constant drie maanden bezig geweest. We zijn begonnen met het vastleggen van een datum en informeren dan of de sporthal beschikbaar is en we met tegelijk met Vlaar dingen lopen Dan gaan we de routes uitstippelen en deze aan de politie voorleggen, circulai res versturen, voorinschrijvin gen verzorgen, medailles bestel- '"'■tkaarten klaarmaken verschillende afstanden schrijven, dit was nu niet meer; er kon nu alleen nog voor de tien kilometer worden inge schreven. De inschrijving stond open voor allerlei verenigingen en individueel. Zo waren er op de eerste avond ook zes sport lieden van de Invaliden Sport vereniging De Ooievaars, die in hun rolstoel de tien kilometer aflegden. Vanavond, de vierde en laatste dag, zal de feestelijke intocht weer heel wat mensen op de been brengen. De organisatoren zullen het op prijs stellen als de vele toeschouwers zich vroegtij dig in de sporthal bevinden om het grote feest vlot te doen verlopen. De route is als volgt: vertrek Sporthal, Sportlaan, spoorbrug onderdoor, Spieringhoek, Slachthuislaan, Vlaardinger- dijk, Julianalaan, Stadhouder- slaan, Rozenburgsestraat, Nieu we Maasstraat, Portugaalse- straat, Havendijk en West Fran- keiandsedijk. Hier opstellen voor de feestelijke intocht, met medewerking van verschillende muziekgezelschappen en drum bands gaat de tocht richting Sporthal over de West Franke- landsedijk, Rubenslaan, Rem- brandtlaan, Troelstralaan, Van Haarenlaan oversteken langs Spieringhoekflat, spoorbrug on derdoor en Sportlaan naar het einde. Hans Gafjee .FC en SW Joop van Dop .jeugd in de ploeg. J Schiedam Tot verbazing van het gros van de liefhebbers za ten de duiven eerder op de plank dan werd verwacht. De duiven van de Nederlandse Al gemene Bond van Postduiven- houders werden om 6.00 uur vanuit Noyon gelost. De af stand van dit Franse plaatsje tot aan Rotterdam is hemels breed 270 kilometer. De vroeg ste duif van Schiedam en Om streken werd geklokt om 8.41.48 door de oude gerouti neerde liefhebber Jan de Kos ter. Hij korfde voor de vlucht 19 duiven in en wist tot verba zing van alle liefhebbers er 10 onder de eerste 25 prijsduiven te plaatsen. In SCV De Post duif waren voor dit concours 469 duiven meegrgaan. De eer ste duif werd, zoals eerder ge noemd, om 8.41,48 geklokt, de laatste prijsduif kwam om 9.27.10 aan. De prijzen waren hier als volgt verdeeld: Jan de Koster: 1, 2, 3, 4, 6, 11, 15,23,25, 26. De eerste prijsduif had tevens de eerste in de Com binatie Rotterdam waar 5000 duiven in concours waren. Willem Jansen: 5; Peet Verheugen 7; Dries Heeren 8, 20; Jan van Mieloo 9; Arie Middendorp 10; Gert Meyer 12, 14, 18; Willem van der Hoeven 13; Combinatie Piet van Os en Co 16, 21; Wil lem van Deursen 17; Combina tie Brokling en Zn. 19; Ton Hersbach 22; Combinatie Arie Brouns en Zn 24; Ab Sanstra 27, 28, 29; Haas Verhaal 30; De koppel wedstrijd van deze week werd gewonnen door koppel: Jan de Koster en Willem Jan sen. De tweede Schiedamse vereni ging die lid is van de Nab. v. P. is P.V. De Vrijheid. De uit slag hier was als volgt verdeeld: Van der Tuyn X, 20; Jan Pau- lussen 2; Rinus Putters 3; Com binatie Robart van Diest 4, 5, 9, 12, 14,21, 2B; Combinatie van der Rerg-Van Pelt 6, 18, 19, 25; Gebr. Tnel 7. 8, 23; Peet Vertin de 10, 24; Johan Bakker 11, 16, 29, 30; Bert Koeman 13; Wim Bueren 15; Cor Lems 17: Com binatie Broekhuizen en Zn. 22; Gijs Barzilay 26; Hans van der Harg 27. De eerste prijsduif werd hier geklokt op 8.52.09 en de laatste op 9.22.08. De hoofd prijs van deze week een thee servies wérd gewonnen door Gijs Barzilay, de Pe door Com binatie van der Berg-Van Pelt, de 4e door Jan Paulussen, de 5e aangewezen duif door Jan Wenteler. Maasland Deze week werd er tijdens de onderlinge serie van de Maastandse schutterij weer druk geschoten. De uitslagen daarvan waren als volgt (resp. korps en vnje baan): A. E. Poot 41 - 29, A. Poot 44 - 26; A, Korpel ?$-3Q; M. P. Hanemaaij- er 45-29; W. van Roon 43 30; J. van Zwienen 46-30; L, van Berkel 47 - 30; C. vd. Eyck 32-24; J. van Kapelle 46-27; Sj. Rasens 45-29; A. Moerman (Maasland) 44-29; C, Moerman 49 - 29; G. Bakker 42 - 28 M. van Staalduinen 47 - 30; W, v.d. Heide 40 - 26; J. Hanemaaijer 49 - 30; J. v.d. Marei 47 - 29: H. J. Korpel 45 - 30; W. Kohier 43 - 30: D. V.D. Marei 49 - 28; Fr. Krul 45 - 25; D. v.d. Lely 34 - 28; C- Rasens 46- 29; H. van Woerden 45 - 27; P. Kalkman 47 - 29; N. Haring 44 - 45; C. van Dorp 41 - 26; M, C. Ver- ploegh 48 - 29; N. Poot 43 - 29; J. W. Groene wegen 41 - 29; A. var Buuren 46 - 29; A. M. Son- neveld 43 - 29; T. W. den Bree- jen 42 - 28; P. v.d. Pol 48 - 26 en G. Dekker 46 - 29 Het financiële voorstel van FC Den Haag gaat onget wijfeld verder dan dat van SVV, „maar daar staat wel tegenover", zegt secretaris Cor de Vries, „dat wij hem een plaats in het eerste team kunnen aanbieden". FC Den Haag kan de jeug dige doelman slechts de verzekering geven dat hij volgend seizoen niet uit sluitend op de bank komt te zitten. Intussen zoekt de gedegradeerde eersteklasser DHL naarstig naar een opvolger en meent die al gevonden te hebben in de jeugdkeeper van Hermes DVS. Eén en ander heeft, het waar om is nog onduidelijk, er wel toe geleid dat voorzitter De Wit van DHL samen met twee be stuursleden plotseling is opge stapt. Bij SW, dal met FC Vlaardingen '74 en SC Amersfoort nog steeds in degradatiegevaar zit, hebben Wim Mulder en Rinus Steenbergen hun aangeboden contract al getekend. Dat duo vormt de ruggegraat volgend seizoen, al heeft Steenbergen op het ogenblik wel last van zijn buikspieren. Zodanig dat trainer Leo Halkes het vorige week halverwege tegen Hera cles raadzaam vond om de „lange" er uit te halen. Halkes: „Het gebeurde bij een duel in de lucht met Polko, die Steen bergen tot dat moment hele maal had uitgeschakeld. Bin nen zeven minuten daarna scoorden de Almeloérs drie maal. Niettemin zal Steenber gen, die regelmatig buikklach ten heeft, de laatste tijd, een tijdje rust worden gegund". Voor Wim Mulder toonde recent trainer Bob Maaskant van NAC nog belangstelling, maar de vraagprijs vormde een te groot struikelblok. SW verwacht deze week dat nog een vijftal spelers hun handte kening zullen plaatsen onder het nieuwe, aangeboden con tract. Bij FC Vlaardingen '74 hebben doelman Dick van der Meer en Joop Quellhorst hun handteke ning al gezet en de verwach ting is dat ook deze week de Vlaardingse club rond zal ko men met vijf spelers. Naast de aankoop van doelman Toon Eggers, Dick Beek en Wim Tijl, is er belangstelling voor voor stopper Nap van CVV, die de plaats zal moeten innemen van Gcr Robbcmond, die ermee stopt. Nog meer spelers bij FC Vlaar dingen '74 houden het voor ge zien: Hans van Os en Jan Rood- boL Geen contract meer kregen beide doelmannen Klaas de Bie en Rob Brekelmans. De belang stelling van FC WV voor Hugo Lochtenbergh lijkt in de ijskast te zijn gestopt. De Iers Joop van Dop en Hans kregen een contract aangebo- j Vlaardingen Zwaluwen aast op prolongatie van de titel van het Vlaar- dings kampioenschap. De kampioen van vorig jaar plaatste zich gister avond door een 4-2 over winning op een dapper strijdend TSB weer in de finale. Wie de andere finalist wordt, is van avond na afloop van de wedstrijd Fortuna-HVO bekend. Zwaluwen en TSB maak ten op het VFC-complex uit wie er finalist werd, want beide teams kon den door uiteenlopende redenen geen thuiswed strijd spelen. De ruim 500 toeschouwers zagen Zwaluwen direct na de opening al dicht bij de leiding. Een graspol hield een Zwaluwen-rollertje echter voor de iijn, ter wijl een daarop volgend spervuur op de TSB-ves- te afstuitte op de menigte voor de doellijn. In de 20e minuut nam Zwalu wen met een schitterend doelpunt toch de leiding. Ernest Kegel kopte een voorzet van Hugo Sluimer langs doelman Gerrit van der Velden: 1-0. Het was voor TSB een driedubbele dreun, want al niet fit be ginnen Van der Velden moest zich meteen door Jaap van Brandwijk laten vervangen, terwijl nog geen minuut later Wim Maurits ook al geblesseerd moest af haken. Wim S toe velaar kwam in de TSB-ploeg en juist hij tilde het gehavende en omgezette elftal vrij verrassend toch naar 1-1. Hij profiteerde in de 36e minuut van een blun derende Zwaluwen-defensie. Nog geen twee minuten later echter profiteerde Emest Kegel van een fout van in- valler-doelman Van Brand wijk en werd een eventuele verrassing van TSB inge damd: 2-1. Tien minuten na de thee nam Zwaluwen verder afstand. Een vnje trap van Leen Pijpers was maatzuiver rich ting Kegel, die koppend zijn hattrick voltooide: 3-1 Het pleit voor TSB dat het dapper bleef knokken, voor al door Mar van Dorp, Paul Mynmger en Jan Pleyte op het middenveld. Pleyte pak te Hugo Sluimer enkele ma len te fors aan, wat scheids rechter Cock Verbiest met een waarschuwing honoreer de. Zwaluwen zag een kopbal van Sluimer net over gaan, ter wijl een solo van Henk Nen- tjes pas dichtbij de doellijn afgestopt kon worden. TSB vroeg aan de andere kant alle aandacht. Wemer van der Meer richtte precies in handen van doelman Aad Boers. Dne minuten voor tijd schoot Stoevelaar toch knap naar 3-2, maar ook Zwaluwen was nog met klaar. Opnieuw een vrije trap van Pijpers, die opnieuw door Kegel werd afgewerkt: 4-2. Fortuna en HVO spelen van avond Marathonweg om de andere finaleplaats. Aan vang kwart over zes. Schiedam De resulta ten van het in de ten nis overgangsklasse A spelende KSW zijn tot nu toe weinig im ponerend. Na twee zware nederlagen te gen THOR/Eood-Wit en Zandvoort leek een nipte nederlaag tegen het hooggeklasseerde Forescate uit Voor schoten een omme keer in te leiden. De jeugdige Berry Janse (zoon van RVC's ge lijknamige trainer) won zijn single, een prestatie die eveneens werd verricht door Joyce Findhammer, Mike Verkerk en Ada de Mol waren er met spannende driesetters ook dichtbij, maar moesten toch de zege aan hun tegenstan ders gunnen. In de dubbels wist met name Joyce Findhammer tot een knappe prestatie te komen, want z-owel m de damesdub- bel met Ada de Mol als m de Mixed met Berry Janse wist zij te zegevieren. Aan gezien de overige partijen werden verloren ging KSW met 5-4 tenonder. De2e week stond de return tegen THOR op het programma. Het werd een trieste 8-1 neder laag. De meeste partijen duurden slechts twee sets: alleen Berry Janse en Ada de Mo) wisten in hun singles één set op hun naam te brengen. Met name Ada de Mol had weinig geluk in de beslissende derde set, mede door dat de jeugdige Haagse arbiter enkele opvallende .black-outs' had. Het enige Schiedamse punt kwam voor rekening van de da- mesdubbei die in twee sets de meerdere bleek. Degrada tie naar de overgangsklasse B lijkt bijna onvermijdelijk. Beter nieuws van het tweede en derde team van KSW, beide uitkomend in de derde klas. Hier bestaan nog dui delijke kampioenskansen. Winst in de twee resterende duels is daartoe een noodza kelijke voorwaarde. Bij het op tennispark Van VLiet spelende TSF hebben de zaken voor het eerste team een onverwachte wen ding genomen. Aanvankelijk boekte het viertal Ronald van Vliet, Rob Jalving, Mo nique Egbers en Gre Githof twee ruime overwinningen. In de laatste twee duels wa ren de rollen echter omge draaid en werd twee keer verloren. Gezien de minima- Ie krachtsverhoudingen in de2e afdeling is zowel kam pioenschap als degradatie nog mogelijk. TSF 2 is daarentegen wel zo goed als zeker van degrada tie. Dit team heeft de pech om in een uitzondertijk zwa re afdeling uit te komen met Maasland 1 en Holy 1 als veel te sterke tegenstanders. Na vier nederlagen is er wei nig hoop meer. Op het jeugdfront behaalde KSWs eerste jeugdteam, bestaande uit Annemarie van der Mark, Benita Voorwald, Ed die Manders en Eric Ruseier een fraai resultaat Dankzij een 6-2 zege op de grootste concurrent plaatste dit team zich voor de strijd om het landskampioenschap. Schiedam In het kader van het 30-jarig bestaan van de sportvereniging Wilton Fije- noord zal de afdeling hand bal op zaterdag 22 en zon dag 23 mei aandacht schen ken aan dit jubileum door het houden van clubkam- pioensehappen voor alle ca tegorieën en er z.g. familie dagen van maken. Zaterdag is de dag voor pupil len en adspiranten, terwijl zondag de senioren en junio ren in het strijdperk treden. De onderlinge wedstrijden worden gehouden op de ei gen accommodatie, ingang terrein Wilton Fijenoord. De onderdelen voor de club- kampioenschappen zijn: 60 meter voor pupillen en ad- spiranten en 100 meter voor senioren en junioren ver springen, doelgooien, af standgooien en hindernis- baan, 500 meter voor pupil len en adspiranten, 1Ü0Q me ter voor dames en seniorenl- junioren en 1500 meter voor heren senioren/junioren. Tevens zal worden getracht om op verzoek van vele ou dere leden nog een elfhand- b al wedstrijd te spelen. De organiserende commissie, met als wedstrijdleider Dick Verlinde, verwacht een grote opkomst, niet alleen van de deelnemers, maar tevens van veel familie en oud-le den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5