ZEVEN GEMISTE STRAFSCHOPPEN DIT SEIZOEN FC Vlaardingen slordig 1 Martinit in halve finale Gele kaarten voor SVV Spirit en Holy zwak aan slag .Afscheid van Robbemond i H-m >4 ymm Geen contract KSVV's lot bezegeld ÜS wast wer yk witter! OM Waterweg agenda Bart Fiegel: Ursus Ton de Bruijn in uitstekende positie DKC: overspelen Voetbal toernooi VO VOORSPRONG VRIJDAG 28 MEI 1976 Vlaardingen Fortuna VL. en FC Vlaardingen '74 hebben gisteren Ger Robbemond gehuldigd in verband met het afscheid van zijn voetbalcar-, riere. De beide voorzitters van de clubs. Ad van Wijk van Fortuna en Rob van Siooten van FC Vlaardingen *74, overhandigden de scheidende speler, die trainer wordt van RKWIK, geschen ken, terwijl zijn echtgenote in de bloemen werd gezet. Robbemond bewaart ongetwijfeld een her innering aan zijn laatste duel m het betaalde voetbal, waarin hij veertien jaar terug kwam, omdat hij al na zeven minuten een strafschop onbenut liet. Na afloop van Vlaardmgs laatste wedstrijd namen de spelers afscheid van hun laatste man in het Bowhngcentrum. Schiedam Martinit mag doorgaan met bekeren. Ten koste van Hoek van Holland plaatsten de Schiedam mers zich gisteren op eigen veld met een 3-2 overwin ning in de halve finale om de districtsbeker. Hoek van Holland leek aanvankelijk de beste papieren te hebben, want bij de rust leidde het nog met 0-2. Martinit herstelde echter in de tweede helft, maar verzuimde de overwinning verder uit te breiden. Vlaardingen De schade beleef beperkt tot 2-0, of anders gezegd: FC Vlaardingen sprong zó slordig met de kansen om, dat Heracles, dat weinig interesse toonde, alleen maar dankjewel mocht spelen. Het von nis leek zich al na zeven minuten te gaan vol trekken toen doelman Jansen de Vlaardingse spits Cees Zwambom ten val bracht. Ger Rob bemond miste echter de strafschop, de zevende al dit seizoen van FC Vlaardingen. door Bas van den Berg Die „misser" was echter wel een doekje voor het bloe óen, want omdat FC Vlaar dingen massaal in het of fensief was kon een doel punt niet lang uitblijven. Hoewel eerst Polko en „Grobben. hun solo's door Ger Pijl hadden zien afge- stopt, sloeg de thuisclub zes minuten voor rust kei hard toe. Via Cees Zwamborn» die een pass van Joop Quellhorst benutte, ook al deed Johnnie Corver nog 1 een heldhaftige poging het leer uit het Almelose doel te hou den. Hetgeen mislukte. „Ik kon geen hakbeweging meer ma ken, daarvoor was de snelheid van de bal te groot", verklaarde de oud-Fortunees later, die in verregaande onderhandeling is met Eindhoven. Het ijs was 'intussen wei gebro- ken, getuige het feit dat FC Vlaardingen steeds weer diep in de Almelose veste opdook. ""Maar niettemin geen verdere —-goals. Behalve enkele goed ge richte kopballen van Cees Zwambom, die doelman Jan ssen bekwaam afstopte, bleef de «•schade voor de Almeloërs ver ader beperkt. In tweede instantie smaakte Van Dop plaats voor «Vork en later Amweg (been- -blessure) voor Prijs, maar voor- fcilopig kreeg Heracles wél de ge degenheid om via Counters, van iuonder andere Gerard Somer, invaller doelman Peter Eikelen- „boom een proeve van be kwaamheid te laten afleggen. Beide trainers, Theo Laseroms „.van FC Vlaardingen en Hennie Hollink (privé* op de tribune), hulden zich in stilzwijgen. Hun gedachten waren al lang bij het nieuwe seizoen. ,T~CSÖS1WA Vlaardingen Bij SW ko men De Ntjs, Verrel, Van der Most, C. Zoetmulder en Camden niet meer in aanmerking voor een contract. Verrel was ge leend van Sparta en gaat weer terug, terwijl Cam- pen naar zijn oude club Ursus gaat. In eerste in stantie behoorde ook Ri- nus van Es bij die groep, maar op grond van zijn prestaties tegen FC Gro ningen, overweegt het be stuur hem opnieuw een contract aan te bieden. Intussen heeft SW al oe fenwedstrijden gepland tegen onder andere Quick Boys, NAC en Eindhoven. Dat laatste is afhankelijk van de defi nitieve positie van de club van Rmus Goosens. FC Vlaardingen '74 is de finitief rond met FC Ut recht en FC Den Haag en in onderhandeling met dub Brugge, AC Gent, AZ '67 en NAC. Martinit, dat zondag al op eigen veld de halve finale speelt tegen DBGC, maakte er voor de rust niet veel van. Het met vier invallers spelende Hoek van Holland nam zelfs al na drie minu ten de leiding. Een trekbal- letje van Hans Gardenier werd door Chiel Gouka te ruggespeeld op doelman John Nagelhout. Met veel effect sprong de bal ineens naar de hoek, zonder dat de Schiedamse doelman ook maar een hand uitstak: 0-1. Een paar minuten later was Martinit dichtbij de gelijk maker, maar achter de reeds geslagen Frans Leer dam haalde Leo Boon een kopbal van Ben Könemarai van de lijn. Het was eigen lijk het enige echt gevaarlij ke wapenfeit dat Martinit zich voor de rust wist te creëren. Zelfs nam Hoek van Holland, dat zich via Spoorwijk, Quick, Velo, Neptunus en Slikkerveer op indrukwek kende wijze in de kwartfi nale had gespeeld, voor rust nog meer afstand. Dat dankte het ditmaal volledig aan Martinit-doelman Na gelhout. In. de vierendertig ste minuut liet de keeper, die Martinit vorige week een ronde verder hielp, een eenvoudige voorzet van Max Neïwan zomaar uit zijn handen glippen: 0-2. „Na rust werd de druk voor on s te groot, vooral omdat wij Peter Rooney in het centrum van de defensie misten", weerlegde Hoek van Holland—trainer Nol Olsthoom de terugval van zijn ploeg. Na acht minuten al kwam Martinit dichter bij, nadat eerst Ed Slaven burg nog koppend via de handen van Leerdam de lat haalde. De vrije trap van Ruud van der Horst laag langs de muur was echter haarzuiver: 1-2. „Die achterstand bij rust was geen reden tot paniek", al dus Martinitït-trainer Joop Schop na afloop. „Een~"an: dere aanpak was echter no dig, en daarom ging ook het tempo omhoog". Dat Hoek van Holland toen gemakke lijk te nemen viel, bleek al snel na de eerste tegentref fer. In de dertiende mmuut was het opgekomen Ron Brost, die wat kopwerk voor het doel ook koppend afrondde: 2-2. Scheidsrech ter Van Berkel wuifde de buitenspelprotesten hierbij weg. Uiteindelijk won Martinit toch maar met 3-2, omdat de kansen op een grote zege legio waren. Peter Kloot wijk benutte in de negen tiende minuut slechts één van de vele kansen die hij kreeg. Zo verscheen Klootwijk en kele malen voor een leeg doel, maar schoot toen naast of zag de bal alsnog van de lijn gebaald. Aan de andere kant kreeg doelman Nagelhout niet meer de ge legenheid om ook maar iets van zijn fouten goed te ma ken, waat ook een slotof- fensief van Hoek van Hol land had niet veel inhoud. De halve finalewedstrijd tegen DBGC begint zon dagmiddag om twee uur op „Thurlede" De ge promoveerde eersteklas ser uit Oude Tonge plaatste zich gisteren als tegenstander van Marti nit door eerst na straf schoppen langs West- landia te komen. Zaterdag Nationaal zwem- toemooi VZC, Kolpabad, 16.30 uur MSV '71-DOS '32, 14.30 uur, Maassluis- West Receptie CION, Harmonie, 14.20 uur He-, ceptie Asvion, Thurlede, 16.30 uur Excelsior-As- vïon (cricket), 11 uur, „Thurlede" Jeugdtoer- nooï Sunlight, Deltaweg 9 uur, MW *27—Velo, 16 uur, Hoge Bomen, Naald wijk. Zondag: Schiedam—Hotam Storks (- Jtbal), 12 uur, „Harga" u. Birds-Schiedam te Delft, Compri/D—Groe- noord (honkbal., Holy- Gouda, Zwaluwenlaan, 14,30 uur, Asvion '36—As vion '76, 11 uur „Thurle de" Asvion—Jong Oranje (hoc key), 14,30 uur, „Thurle de". A~vion—Reg. team (dames hockey), 13 uur, „Thurle de". Sagu Boys-MSV 71 VoDy bal toernooi in Mar- gnethal, 10 uur, Excelsior 20—Quick (cricket), 11 uur, „Thurlede". Haarlem SW legt zich niet bij de degradatie neer. Secretaris Cor de Vries na afloop van, de 4—0 nederlaag tegen Haarlem, waardoor SW alleen op de laatste plaats kwam te staan: „De details van de doorstromingsregeling, aangaande degradatie, zijn ons niet bekend, maar ook andere argumenten, in de geest van onbehoorlijk bestuur door de KNVB, moeten het kort geding, dat SW samen met FC Vlaardingen '74 heeft aangespannen, kracht bijzet ten". In Haarlem hielden de Schiedam mers aan die degradatie ook nog eens twee gele kaarten over': voor Zoetmulder en Jeup. De Schiedamse middenvelder kon zich niet verenigen met de beslissing van scheidsrechter Van Ooyen over de eerste goal van Haarlem en Peter Jenp duwde een Haarlemmer te ste vig weg. Ondanks het grote verschil op de ranglijst slaagde SW er gro tendeels in om Haarlem, dat vorige week al met 5—1 van Veendam had verloren, tot de veertigste minuut van goals af te houden. De thuisclub kreeg voor rust ook weinig reële kan sen, omdat SW veel agressie ver was. Maar in die 4lste mi nuut was er geen houden aan. Doelman Sjaak Boumeester sloeg de bal voor de voeten van Piet van der Berg (uit een schot van Sadek), die hard uithaalde. Heel SW protesteerde daarop bij arbiter Van Ooyen op ver- meend handbal van een Haar lemmer. Aanmerkingen op de leiding kostte Zoetmulder geel en een minuut later kwam daar ook nog Peter Jeup bij, toen hij een Haarlemmer te stevig weg zette. Ondanks schoten van Molendijk en Zoetmulder bleef SW op 1—0 staan, ook al waren er kort na rust wederom reële kansen voor de Schiedammer Mulder (wissel voor Zoetmul der), die de lat raakte. De te rugspringende bal werd daarna door Molendijk naast gescho ten. In de 25ste minuut besliste Haar lem de laatste wedstrijd in de eerste divisie door een straf schop van Gerrie Kleton na een handbal van Peter Jeup, In het laatste kwartier hep Haarlem door doelpunten van Kleton en Wentink uit naar 4—0. Schiedam Bart Fiegel, succes volle spits bij Oud-Beijerland, speelt het komend seizoen weer bij Ursus. De Schiedam mer die twee jaar geleden Ur sus verwisselde voor Oud-Beij erland, heeft een huis in de buurt kunnen krijgen en keert zodoende weer terug in Schie dam Fiegel, die het afgelopen seizoen zeventien doelpunten scoorde: „Het reizen werd een té groot probleem voor me. Vooral om dat ik constant afhankelijk was van anderen. Daarbij komt dat mijn boezemvriend Hans Cam- pen ook weer naar Ursus gaat dus vandaar dat ik ook de stap; weer neem." Vorig jaar speelde Bart Fiegel een proef wedstrijd bij SVV. De spitsspelen „Toen heb ik het contract geweigerd. Naar ik heb vernomen had SW ook dit jaar weer interesse. Trouwens, ook Hlon, HOV en DHS wilden me wel hebben." Hoek van Holland Ton de Bruijn, de Hoekse waterspor ter, heeft zich tijdens de eerste wedstrijdenreeks om het natio naal kampioenschap Hobiecat- zeilen in een voortreffelijke uitgangspositie gemanoeu vreerd, door in het totaalklas sement als derde te eindigen. De wedstrijden in Hoek van Hol land de eerste in een lange reeks betekenden voor De Bruijn een „thuiswedstrijd", die onder ideale weersomstandig heden werd gehouden voor de Hoekse kust. In totaal namen 33 boten aan de wedstrijden deel en de Hoekse Watersportvereniging verleende op voortreffelijke manier gast vrijheid. Ton de Bruijn tekende als fleet-commodore bovendien nog voor een belangrijk stuk van de organisatie. Er werden m totaal vijf manches gezeild en in twee klassen ge zeild, namelijk de Hobie 14, een eenmansboot en de Hobie 16 die door twee 2eilers bediend moet worden. Voorzitter Ruud Molenbroek van de Hobie Asso- ciatie Nederland kon en dat is een uitzondering zonder dat er protesten werden inge diend de prijzen uitreiken. In de Hobie 14 serie werd de Belg Thierry Huet eerste, gevolgd door Jan Lange en Ton de Bruijn als tweede en derde. De Hobie 16 sene bracht het duo Eyssenburger/Gelder op de eer ste plaats. Tweede werd het koppel Veeloo/Veegert en derdei het duo v.d. Burg/v.d. Burg. Schiedam DKC moet de com petitiewedstrijd tegen WION, die een aantal maanden terug in 6—6 eindigde en naar aanlei ding waarvan WION protes teerde, overspelen. Als de Delitse korfbalbrigade dit doel namelijk wint, komt het in punten gelijk met SSC Harga en dan volgt er een beslissings duel tussen deze twee teams. SSC Harga heeft rijn laatste kans gegrepen door DKC met 5—4 terug te wijzen. Vlaardingen Aan het jaarlijkse scboolvoetbaltoemooi voor het voortgezet onderwijs doen van daag 57 teams mee. Verdeeld over tien poules en al naar gelang de leeftijd van de inge schreven elflallen De wedstrij den worden gehouden op het complex aan de Marathonweg te weten van av. Fortuna en de voetbalverenigingen Vlaardin gen VION f-n Pt*0 '32 Schiedam De SoftbalIsters van Spirit hebben in hun derde wedstrijd een volko men onverwachte, maar verdiende nederlaag gele den tegen het Rotterdamse Neptunus. Het werd ui teindelijk 5—14 in het voor deel van de Rotterdamse dames. Deze nederlaag is hoofdzake lijk te wijten aan het falen van de ploeg, ten eerste de aanslag en ten tweede door de vele veldfouten die de ploeg zich permitteerde. Daarnaast is er nog een derde oorzaak, die zeker met van de onbelangrijkste is en wel het ongeconcentreerd spelen van de dames. De eerste mmng ging nog wel gelijk op, maar toen kwam er een regen van honk- slagen over Spmt heen, voeg daar nog aan toe een tiental veldfouten, en de stand na vier mrungs was al 11—2 in het voordeel van Neptunus. Heel even kwam Spirit nog terug via enkele honkslagen en fout jes van Neptunus tot 11—5, maar daarna besiiste Neptunus de wedstrijd definitief in haar voordeel en bracht de eind stand op het scorebord van 5—14. Een beschamende neder laag, waardoor de eventuele kampioenskansen aardig zijn gereduceerd. Werpersresultaten van Keptunus- werpsler Henny Staub: 8x3 slag 3x4 wijd; zij kreeg 9 honkslagen tegen en het Neptu- nus-veld maakte 6 fouten. Spirit-werpster Trees van Rutte gooide 2x3 slag, 7x4 wijd en kreeg 16 honkslagen tegen en het Spintveld maakte 15 fouten. René Prinsen. .beste slagvrouw. Het softbalteam van Holy heeft haar tweede nederlaag geleden. Ditmaal ging het met 8—15 te- nonder tegen het zeker met sterk geachte Neptunus 2. In de eerste drie innings gingen de ploegen gelijk op. Wel opende Neptunus de score, maar Holy kwam goed terug en scoorde via Cerda van Oeveren tegen, waardoor de stand op 1—2 kwam. In de derde inning liep Holy zelfs uit tot 6—2; achter eenvolgens wisten René Prin sen, Chnsia Stolk, Janny Dors man, Yvonne de Paauw en Ger- da van Oeveren de thuisplaat te bereiken. Het antwoord van Neptunus kwam onmiddellijk en bracht de. stand terug op 6—5. Nog maals liep Holy iets weg van haar tegenstander, want op nieuw wist René Pruisen de thuisplaat te bereiken en de stand naar 7—5 te tillen. Toen had Holy echter al haar kruit verschoten en daar Neptunus het slaghout wel wist te hante ren in de volgende innmgs, werd de stand na zes volledige innings getild naar 15—7 in het voordeel van Neptunus 2. Nog éénmaal mocht Holy in de laatste slagbeurt door middel van Anja Witberg terugbrengen tot 15—8, maar toen was Holy al lang een geslagen ploeg. Be ste Slagvrouw bij Holy was Re né Pruisen met 500. Werpsters resultaten: Neptunus, Carla Theumssen 1x3 slag, 3x4 wijd, zij kreeg 7 honkslagen tegen, het Neptunusveld maak te 14 fouten. Holy werpsters Anja Witberg gooide 2x3 slag, 7x4 wijd, en kreeg 18 honksla gen tegen en het Holyveld maakte 4 veldfouten. Schiedam Schiedams hoogst spelende tennisteam heeft zijn bestaan in de landelijke over gangsklasse A niet kunnen ver lengen. Het op tennispark Spie- rïngshoek spelende KSVV 71 kwam vooral routine tekort» een euveJ dat zich ook afgelo pen zondag tegen titelkandi daat Zandvoort openbaarde. Wisten de beide dames, Joyce Find hammer en Ada de Mol» dit seizoen een redelijk aantal overwinningen bijeen te slaan, het jeugdige herentrio van de Schiedammers had aanmerke lijk minder succes. Met nog slechts één wedstrijd te- góed wachten Gee Baars en Mike Verkerk nog steeds op hun eerste single-overwinning, terwijl Berry Jartse dit seizoen slechts eenmaal wist te zegevie ren. De herendubbel leverde evenmin enig succes op. Tech nisch zijn zij niet of nauwelijks minder dan hun opponenten, maar tactisch en vooral men taal kan het nog wel beter. Toch begon de dag zeer bemoedi gend voor KSVV". Joyce Find- hammer herstelde zich wonder baarlijk na een 6—0 nederlaag in de eerste set en vocht zich vervolgens tiaar een knappe driesets zege. Ada de Mol had slechts twee sets nodig, maar „tracteerde" het spaarzame pu bliek wel op zeven gemiste matchpoints, voordat zij in een tiebreak (30—8) de tweede set met 7—6 op haar naam bracht. De Schiedamse heren hadden minder succes: met name Berry Janse trof het slecht tegen de talentvolle Dirk Wiersma, die het in flitsend tempo na twee korte sets voor gezien hield. Gee Baars en Mike Verkerk konden het evenmin redden en aangezien ook de dames- en de herendubbel verloren gingen, kwam KSW met 5—2 achter. De beide mixed partijen zorg den echter voor een aanzienlijk draaglijker stand. Na aantrekkelijk tennis brachten Joyce Fmdhammer/Berry Jan- se en Ada de Mol/Mike Verkerk de eindstand op 5—1; een te leurstelling voor Zandvoort dat as. zondag van het sterke THOR moet winnen om zich kampioen te mogen noemen. KSWs jeugdteam startte sterk in de strijd om het kampioen schap, want met 7—1 werd het gevreesde Nootdorp opgerold. Aanstaande zondag gaat het kwartet Anncmaric v.d. Mark, Bemta Voorwald, Ene Ruseier en Ed Manders proberen de laatste zestien te bereiken. Pret tige zaak is tevens dat KSW's twee derde klas teams nog vo lop in de strijd zijn voor het kampioenschap en zondag aan een Overwinning genoeg heb ben. TSF en SLV, beide uitkomend in de derde klasse, hebben een wat somberder toekomstbeeld. Voor SLV is degradatie onver mijdelijk, terwijl de situatie voor TSF uiterst merkwaardig mag heten. Na de 6—2 neder laag van afgelopen zondag (Gre Olthof won haar single en sa men met Monique Egbers de dubbel) kan TSF a.s. weekend bij een nederlaag degraderen» terwijl er bij een zege nog rede lijke kampioenskansen rijn!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7