Ton Sto k verzamell; alles Wflt los m en V£.st zit WINKELEN SCHIEDAp^ EMROERSV EST m 1 Blokje rond^ Automobilist kwam niet ver ORGELCONCERTEN Uw Poelier en "Schiedam" Dronken inbreker Inentingen MULTI-STONE) JAN VAN DER HULST SZËëLICHTING wie zoekt kent zeeman niet wie zeeman kent zoekt niet ZEEMAN'S ijzerhandel b.v. PSP trekt uit Proveniershuis informatie Vrachtauto vertraagt treinverkeer 'n lekkere grove muur 'n Nieuwe structuurverf eenvoudig aan te brengen. Vraag de „fiksie-wandkrant" 90 Ook voor multi-stone er zijn mensen die een stewardess* mooiste van een vliegreis vinden...! VALERIUS \im if'-V 'LILIAN' Voor al uw GEREEDSCHAPPEN IJZERWAREN TUINARTIKELEN GORDIJNRAILS LIJMEN en KITTEN ELEKTR. GEREEDSCHAP BOUWARTIKELEN SANITAIR FITTINGWERK Doorgereden na aanrijding VV UJbiN ö-UriAj lx JUiSi 1CMO 3 Schiedam In de Manastraat is een dronken inbreker gearres teerd, terwij! hij voorwerpen uit een huis op straat zette. De bewoner van het pand, F. D. uit Turkije, had de pobtie erbij gehaald, terwijl een in de buurt wonende landgenoot op. zij» huis lette, D. was wakker geworden van een geluid in de kamer. Door een zijraam verliet hij uit angst het huis. lichtte zijn buurman in en kwam even later met twee agenten terug. Op straat stond toen al een keukenweegschaal, met daarnaast een hamer en een ijzerzaag. De inbreker is de 33-jarige Turk G. V. Met een ijzeren voorwerp had hij de voordeur geforceerd. Voor nader onderzoek is hij meegenomen naar het politie bureau. Schiedam De afdeling Schie dam van de PSP heeft beslo ten, dat haar onderkomen De Linkerhoek in het Proveniers huis niet zal worden gehand haafd. Het PSP-pand je werd de laatste tijd alleen nog als ver gaderruimte gebruikt. Van de plannen, die de politieke partij ermee had, is niets terecht ge- Uit de laatste PSP-krant blijkt dat dat zeker niet in de laatste plaats komt door de geringe belangstelling van de eigen le den. Het lag in de bedoeling om van De Linkerhoek een. ver koopadres van linkse lectuur te maken. De partij wil zich nu richten op het kraamwerk. Op een meer centrale plek in de binnenstad j gaan de pacifistisch-socialisten nu proberen om de nog aanwe zige boeken in het Proveniers huis via een zelfgemaakte marktkraam te verkopen. VI aardingen Zuigelingen en kleuters kunnen op donderdag 3 juni tussen half twee en twee uur weer worden ingeënt bij de Vlaardingse huisartsen. De peu ters krijgen een kosteloze prik legen difterie, kinkhoest, teta nus en poliomyelitis. Er is te vens gelegenheid om kinderen die dit jaar geboren zijn tegen mazelen te laten inenten. De kinderen die een half jaar geleden al drie maal werden ingeënt moeten nu bun vierde injectie krijgen om de immuni teit voor een aantal jaren te bestendigen. Kinderen die in 1972 geboren zijn en volledig werden ingeënt, moeten dit jaar heringeënt worden. Ouders die hun kind tegen de mazelen willen laten inenten, moeten dit eerst melden. Dit moet uiterlijk woensdag ge beurd rijn. Het adres waar men zich moet aanmelden is Mozart- Jaan 9, telefoon 353500. Tevens moet de huisarts die de injectie zal geven, worden opgegeven. I Vlaardingen „Ik bengek", zegt Tor» Stolk, een 44-jarige Vlaardingse muziekleraar. Hij doelt daarmee op het enorme aantal interesses dat hij bezit en waardoor zijn huis in de Vlaardingse Westwijk bijna uitpuilt van alle zaken die hij in de afgelopen jaren verza meld heeft. Zijn bekendste verzameling is wel de grote collectie buitenlandse, antieke en vreemde muziekinstrumen ten. Die collectie telt ruim driehonderd exemplaren. Bin nen afzienbare tijd zal deze verzameling voor iedereen te bezichtigen zijn in het pand Westhavenkade 45, dat de ge meente Vlaardingen aan Stolk heeft gegeven onder bepaalde voorwaarden. „Het wordt geen museum", ver telt Ton, „maar er zal wel een soort permanente tentoonstel ling zijn. Het is zo'n grote verzameling, het zou 2onde zijn om er niets mee te doen. Ik ben van plan om tien uur per week open te 2ijn. Waar schijnlijk, maar ik heb er nog niet echt over nagedacht, zal ik een kleine entree heffen. Je zit natuurlijk met kinderen. Door Onno Schoonheyt TM Ton tussen fraaie menten. Stolk zijn instru ment Ik kan die informatie verschaffer». Bovendien is het natuurlijk veel leuker als ze zelf zo'n instrument hebben bespeeld, weten hoe de klank ervan is en hoe de stokvoe- ring gaat". Misschien dat we daar wel net zo'n regeling voor maken als het Visserijmuseum. Kinderen J1'^'9 dat tiet 9ez,n kunnen nergens met hun han- 0*""' den van afblijven. Je kan ze dat ook niet kwalijk nemen, zeker niet als het muziekin strumenten betreft. Die zijn tenslotte gemaakt voor het ge ven van geluid. Maar als ze iets kapot maken is/dat niet meer te herstellen". Tons vrouw Eva vult aan: „Het is de bedoeling dat het pand aan de Westhavenkade een soort muzikaal informatiecen trum wordt". Ton: „Ik kan daar schoolkinderen helpen bij het maken van werkstuk- Stol k verhuist. De verzamel woede van het echtpaar, Eva is ook een verwoed verzame laars ter, heeft er voor gezorgd dat het huis te klein geworden is. Op een achterkamer op de eerste verdieping van hun wo ning bevindt zich het leeu wendeel van de zich nog steeds uitbreidende verzame ling instrumenten. De luxaflex hangt altijd voor de ramen. Ook beneden in de huiskamer en in het trapgat hangen en staan instrumenten van voor de leek duistere oorsprong. Ton wilde deze unieke verza meling voor ruim een ton la ten verzekeren. ken. Ook kinderen van het De verzameling werd ook verze- conservatorium. Die moeten kerd, maar tegen een lager een examen afleggen over de bedrag want „u bent niet geschiedenis van hun instru- draagkrachtig genoeg voor Vlaardmgen/SchiedamjMaasslms Aad Zoutendijk geeft op donderdag 3 juni zijn wekelijkse luncheon- cert in de Grote Kerk te Vlaardingen. Het concert duurt van kwart voor tot kwart over één. Zouten dijk brengt werken van Bach en Corrette ten gehore. In de Grote Kerk van Schiedam is vrijdag weer een lunchpauze- dienst. Na de korte dienst die om half één begint, speelt J.P. Bekkers op het orgel. Op het programma staat .ondermeer een werk van Bach en een werk van Walther. Volgende week woensdagavond 9 juni begint in Maassluis bet eer ste van een reeks zomeravond- concerten op het carillon in de Maasslui se Grote Kerktoren. Dit eerste concert wordt gege ven door Kien Ritter, stads- beiaardier van Delft, Leiden, Rijswijk en Alphen aan den Rijn. De concerten worden steeds opwoensdagavond gege ven en zij beginnen om acht uur. Het programma van Ritter is helemaal aan Matthias van den Gheyn gewijd. een zo dure verzameling Donderdagavond is er vaak Brand of diefstal vormen dan vergadering van de Cultu- ook schrikbeelden van Ton en re|e Raad Vlaardingen, die Eva en echt niet alleen voor jon a|s van j^j. dagelijks het bedrag. bestuur moet bijwonen. Hij komt dan ook tijd te kort en Namen zegt zelf: „Ik kom elke dag drie'dagen te kort". Een probleem is het geven van namen aan de instrumenten, Vaak zijn namen voor een instrument afkomstig uit een buurland van het land van oorsprong. Daar wordt er ech ter een geheel ander instru ment mee aangeduid. Zo kan men in musea bij een Afri-, kaans blaasinstrument de naam Zmar tegenkomen. „Dat betekent toeter", 2egt Ton, „en dat is net zo onduidelijk als je bij ons tegen een trom pet toeter zegt Ik weet dan dat het een Gyata is, een voorloper van de hobo. Het is zelfs de oervorm van dat in strument In Turkije heet dat instrument, althans ook een soort hobo, Zurna en ook we! Zurla. In Pakistan heet het Tota en in India Shanai. In China wordt het Sona ge roemd. Het zijn duidelijk alle maal verbasteringen en de verschillen ontstaan door ver keerd verstaan of de onmoge lijkheid om in een bepaald land een bepaalde klank te vormen. Je komt soms dezelf de naam tegen alleen wordt 7iin;trtan het in hef ene land voor een blaasinstrument en in het an ten geweest Afbeeldingen van ver in de zestiende eeuw na- f instrumenten op postzegels gaan. met name. Daarnaast heeft Ton een verzameling van 3500 rc Vlaardingen heeft zijn be- handtekeningen van bekende langstelling, al gaat het daar musici, zoals Strawinsky, Tos- naar zijn mening niet goed canini en Rubinstein. Het gaat mee. Hij is zeer "geinteres- hem daarbij om de hand- seerd m sport, niet alleen ^Zijn opleiding genoot Ton Stoik 1 op verschillende plaatsen. Hij studeerde piano aan het mu- ziekiyeeum te Antwerpen en voor het geven van muziekles op school volgde hij in Am sterdam lessen. Daarnaast deed hij mee aan cursussen koordirectie en orkestdirectie. Hij leerde zichzelf compone ren. „Daar kon ik niet van leven", aldus Ton, „en ik ben daarom voor den brode les gaan geven. Toch heb ik vrij veel muziek uitgegeven. In een topjaar, wanneer er erg veei muziek van gespeeld is, krijg ik van de BUMA vierhon derd gulden. Dat is net ge noeg voor de suiker". Ton schreef voornamelijk koormu ziek, maar ook kamermuziek en pianoconcerten, „Ik maak eigenlijk nu veel te veel uren. maar dat is nodig voor een goed saiaris". schriften. Die handschriften vormen ook in een groter ver band weer één van de vele zaken waar hij belang In stelt. Hij bezit een paar mappen vol met fotocopiën van oude ge meentelijke archiefstukken. Die verzamelde hij tijdens zsjn speurtocht naar zijn voorvade ren. Hij kon via de vader van de vader van de vader en zo verder de naam Stolk al tot Vlaardingen evenwel en ook niet alleen voetbal. Soms ont spant ook Ton Stolk zich. Op een zaterdagavond wil hij wel eens languit voor de televisie plaatsnemen en de Wie-kent- kwis op hem laten inwerken, „Ik zit er dan helemaal in. Hoewel het van laag allooi is, ben ik zo emotioneel, dat als er iets gemeens gebeurt, ik begin te huilen". Vlaardingen Een nog onbeken de vrachtauto heeft maandag middag het treinverkeer tussen Hoek van Holland en Rotter dam vertraagd. Rond kwart over dek* vernielde de vracht wagen de bovenleidingen op de spoorwegovergang aan de Oost- havenkade m Vlaardingen. De chauffeur is gewoon doorgere den. dere land voor een strijkin strument gebruikt". Ton Stolk leidt een zeer druk leven. Hij geeft achttien uur per week les op een huis houdschool in Vlaardingen. Daarnaast geeft hij vele prrve- lessen. Maandagavond, dins dagavond en woensdagavond geeft hij leiding aan respectie velijk het koor Te Deum Lau- damus uit Maasland, het koor Toonkunst in Alblasserdam en Het Maassluis Mannenkoor. Op de vraag waar hij eigenlijk allemaal in geïnteresseerd is, heeft Ton Stolk een kort en duidelijk antwoord: „Ik ben niet geïnteresseerd in cric ket..." Nog niet zo lang gele den verkocht hij de afdeling Nederland van zijn verzame ling postzegels. Alle zegels,' die met muziek te maken had den behield hij. De postzegel verzameling is volgens Eva ook de bakermat van de ver zameling exotische instrumen- ADVERTENTIES Weekaanbieding: 13 kg. (6 m2). van 26.40 BROERSVEST 85 SCHIEDAM TEL 010-289702 Maar aat is maar een lace! van een vliegvakani^ Wat dacht U van de v' egtcis zelf devhegorvsviugje man.er B omuwvakantiedoeilebercker» endepleziengeprijs I Jwst dal is wei wat mlormahe waard Totriens. dus BROERSVELD 113 TEL 2625B3 Elke dag geopend Salon SALONLILIAN" GARANDEERT U EEN KAPSTER MET HART VOOR UW HAAR BROERSVELD 72 SCHIEDAM TELEFOON 26 10 31 Brosrsveld 105, Schiedam T- HO—269703 BROERSVEST 50-52 SCHIEDAM 010-257594 Over de hond van deze week kunnen wij U eigenlijk wei nig vertellen. Hij is op vrij dag 23 mei bij ons binnenge bracht omdat hij doelloos over de straat zwalkte. In het begin was hij wat schuw voor ons, maar dat is na tuurlijk te begrijpen. Voor z'n eten had hij ook nog maar weinig aandacht Na een paar dagen echter, toen hij wat gewend begon te raken aan degenen die hem hier verzorgden, kwam hij steeds meer uit de hoek van de kennel om aandacht te vragen, Toen hij ook nog merkte dat hij van ons ook nog aandacht kréég, en hij van ons niets te vrezen had, was het ijs gebroken. Het eten begon hem daarna ook te smaken en was onze nieu we kameraad ingeburgerd in het dierentehuis. Onze er varing in die paar dagen is, dat het een lieve hond is die graag aandacht knjgt (zoals uiteraard alle honden) en die het enig vindt om naar bui ten te gaan Om uit te dollen. Bij het nemen van de foto had hij dan ook geen geduld om stil te blijven staan maar wilde hij maar spelen. De fotograaf heeft derhalve ver scheidene foto's moeten ma ken om uiteindelijk een goe de uit te kiezen. Het resul taat riet XJ. Voor dat deze hond het nieu we dierentehuis verlaat naar een nieuwe baas moet hij eerst nog wel ingeënt wor den tegen de Hondeziekte en Hondsdolheid, daar wij van een zwerver natuurlijk niet weten of hij al ingeënt is of met. Bobby, de teckel van vonge week rit ook nog steeds op een baas te wachten, net zoals de witte boxer die vori ge week in blokje rond ver meid werd. Tevens zit er nog een bastaard herder van 81/2 maand die wegens om standigheden de deur uit moest. Zij is, volgens haar vorige baas, lief voor kinde ren en kan zij tegen alleen zijn. Een zwart/witte bas taard en een zwart bastaard- je sluiten de honderij. Er worden de laatste tijd veel jonge katjes naar het dieren tehuis gebracht waarvan de meeste gelukkig een nieuw onderdak krijgen. Het is een leuk gezicht wanneer zij m een hok door elkaar rollen. Verder zit er ook nog een grote cyperse kater, die hier is gebracht omdat rijn bazin naar een verzorgingscen- trum moest en hij met mee mocht Veel mensen die hier komen zeggen „Hé ze hebben hier ook een winkeltje." Daarom wilde ik deze week ook nog even de winkel vermelden waarinwïj verschillende arti kelen voor de hond en kat verkopen, 2oals, kauwbenen en botten, hondebrokken, hondesnoepjes (en voor de kat), honderiemen en katten tuigjes, kattebakvulling m diverse verpakkingen, en de mooie rehëfposters. Mocht U wat nodig hebben wij zullen U graag helpen. U steunt er nog een goed doei mee óók. Signalement: Naam: geen Ras: bastaard Geslacht: mannelijk Kleur: zwart Leeftijd: pl.m. 1 jaar Beharing: kort Schiedam In het centrum van Schiedam hebben surveilleren de agenten maandagavond een automobilist aangehouden die even tevoren op de Nieuwe Bin nenweg in Rotterdam na een aanrijding was doorgereden, zonder zijn identiteit bekend te maken. De bestuurder, de 27-ja- rige W. v.d. H. uit Zierikzee, is via het hoofdbureau van do Schiedamse politie overge bracht naar de politie in Rotter dam. De man was op het kruispunt van de Lange Kerkstraat en de Broersvest door de mand geval len na dat hij zijn flink bescha digde wagen naar de kant had geduwd en passerende agenten vertelde dat hij in Rotterdam een aanrijding had gehad en daarbij een briefje met zijn naam had achtergelaten. Het feit dat de man naar alcohol rook en het feit dat de radiator nog lekte vertrouwden de agen ten echter niet. Zeker niet toen hij op de blaastest positief rea geerde. Na een kort verhoor gaf de automobilist de overtreding toe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3