A s vion-lu st rum vol hoogtepunten NU OF NOOIT! VAN DER WAAL b.v. Wim Wensink verlaat als nog DVO '32 Geslaagd toernooi GZS Jong Oranje grootste publiek- trekker Strenge controle op onderhoud sportaccommodaties ISpI MSV '71 van slag Zethameta Proefrijden in de nieuwe Datsun Cherry F-ll of in de vernieuwde Datsun 140 J TECHNISCH GESCHOOLDE (L.T.S.niveau) MINDER GESCHOOLDE MEDEWERKERS WOENSDAG 2 JUNI 1976 luStrUm- Faa^n karper- kampioen Afscheid van Riet Mineur Herstel voor Spirit KUNSTMATIG VFC huldigt Brouwer, Benjert en Vis Broekpolder over twee jaar bespeelbaar BROEKPOLDER Bachstraat 27 - VLAARDINGEN Tel.: 010—341600 GEMEENTE VLAARDINGEN GEMEENTE HOUDT OPEN HUIS ADM-DE PLOEG b.v. EN Maassluis Het honkbalteam van MSV-*11 heeft na een over weldigende competitiestart, die drie overwinningen ople verde, zaterdag zijn tweede ne derlaag moeten incasseren. Op .eigen veld verloren de M&as- slulzers van het Rotterdamse DOS 32 met 1—10. Enig excuus voor deze nederlaag is er wel. Jonne van Soelen was wegens een blijde gebeurtenis in zijn gezin afwezig en werper Lou van de Hamer had last van een vervelende griep, die hem in de zesde inning dwong af te ha ken. Bovendien werd catcher Bob van de Akk~ in de zeven de inning, wegens h;-lelij ke opmerkingen, ove' wj*. lei ding uit het veld gestuurd. Vlaardingen Trainer Wim Wensink gaat als nog afdelingsclub DVO *32 verlaten. De Rot terdammer, die vroeger semiprof van Go Ahead was, Is in verband met werkzaamheden veel op pad, hetgeen zelfs zal resulteren in een verhuizing naar Twello. Daarbij is het zo goed als zeker dat hij ook niet meer als coach kan fungeren van het Rotter damse zaalvoetbalteam- DVO *32 moet daarom onverwachts nog op pad voor een nieuwe trainer. Eerder kwamen be stuur en Wim Wensink, na moeizaam overleg, een tweede seizoen overeen. Wim Wensink Schiedam Ter gelegenheid van het eerste lustrum organiseerde de voetbalclub GZS (Gemeente ziekenhuis Schiedam) een toernooi op de velden van SVV in Schiedam. De deelnemende ziekenhuizen waren: Eudokia» St Franciscus en Van Dam ziekenhuis, alle uit Rotterdam. Holy-ziekenhuis uit Vlaardingen, Stichting Bloemen- daal uit Lossduinen, Nolet-ziekenhuis en het gemeente-ziekenhuis uit Schiedam- Om de twee poules compleet te maken was SVV 9 uitgenodigd. Op het laatste moment liet Bloemen daal weten niet aanwezig te kunnen zijn en werd door de organisatie een noodteam opgericht onder de naam Rijnmond special. Het toernooi had een vloten pret tig verloop, dankzij de uitmun- dende organisatie van Arie Schiedam De RK Gymnastiek vereniging Excelsior uit Schie dam houdt vanavond zijn alge mene ledenvergadering in. het centrum van de St Martinus- kerk in Groen oord. Na de af handeling van de agenda zal er officieel afscheid genomen wor den van Riet Mineur als leidster die, met haar onlangs gesloten huwelijk, een indrukwekkende staat van dienst bij dit Excel sior heeft afgesloten, in het bij zonder aan de jeugd gewijd. De vergadering begint om 20.30 #uur. Seniorleden en oud-leden die afscheid willen nemen van thans mevrouw R. Huizing-Mi neur, krijgen hiervoor na afloop de gelegenheid. Rotterdam Het Spirit softbai- team heeft zich na de nederlaag van vorige week tegen Neptu- nus knap hersteld en deze keer werd St Lodewijk „het kind van de rekening". Met 614 werden de Rotterdamse meisjes verslagen. Deze wedstrijd werd door één ding nogal geken merkt en dat was het feit, dat scheidsrechter Ra oei Rib de wedstrrjd een klein kwartier te kort liet duren, hetgeen nogal wat wrevel opwekt, bij St Lo dewijk, Pronk. De finales werden op het hoofdveld gespeeld. Tijdens de receptie in het restaurant van het gemeente ziekenhuis werden de prijzerf litgereikt De - heer A. de Koning, algemeen directeur, was vol lof over de goede organisatie" en de sfeer waarin de wedstrijden werden gespeeld. SW 9 kwam in aanmerking voor de eerste prijs, wat niet zo ver wonderlijk was, aangezien dit team regelmatig in de competi tie speelt Eudokia-ziekenhuïs werd tweede, terwijl het Holy- ziekenhuis derde werd. Mevr. Frel, adj. directrice van de ver pleging, was bereid gevonden de sportiviteitsbeker uit te rei ken en vond het een eer dit aan het team van haar eigen zieken huis te mogen doen. Tenslotte dankte Pronk voor de mede werking vooral van de zijde van SVV. Ook de vier scheids rechters werd dank gebracht voor hun leiding. De uitslagen waren: Poule A: Ho ly—SVV 0—3. Rijnmond—Nolet 1—0. SW-Rijnmond 10. Nole- t—Holy 01. Holy—Rijnmond 6-0. SW—Nolet 2—2. Poule B: GZS—van Dan 1—0. Eudo kia—Franciscus 10. van Da rnEudokia 00. Franciscu- sGZS 21. GZSEudokia 00. van DamFranciscus 1—0. Aangezien in poule B: van Dam en GZS gelijk waren geëindigd, moesten er straf schoppen worden genomen en hierdoor kwam GZS in finale voor de derde en vierde plaats tegen Holy, welke door de Vlaardingers met 1—0 werd ge wonnen. Voor de eerste en tweede plaats kwamen SW en Eudokia tegen elkaar uit, hier won SW met 41. Schiedam Een wel bijzonder groot aantal leden van de hen gelsport vereniging Schiedam en Omstreken nam dit jaar deel aan het karperconcours in het Prinses Beatrixpark. Ze troffen met de overige sport vissers op deze eerste dag van het hengelseizoen uitstekend vis weert je en trokken bij de jacht op de karper als de „Ko ning van het zoete water" we derom de nodige kijkers. Over het algemeen genomen zijn er niet bijzonder veel karpers ge vangen. Wat er echter boven water kwam mocht er zijn. De zwaarste had een lengte van 73 cm en bezorgde zijn vanger, C. Faassen, het karperkam- pïoenschap van 1976. De overi ge prijswinnaars waren: 2. D. Verkaaik, die zeven karpers wist te verschalken met als zwaarste een vis van 70.5 cm; 3. R. de Heer, 70 cm; 4. en 5. J. Wennink en A. Broekhoven, 69 cm; 6. D. van der Most 65.5 cm; 7. T. van Hoofft, 65 cm; 8. A. In 't Hol, 64 cm; 9. G. van der Windt, 64 cm; 10. J. Rooijen met 63.5 cm. De wisselbeker en overige prijzen werden na afloop in het thee huis uitgereikt door de voorzit ter van de H5V Schiedam en Omstreken, de heer B. Sleeu- wenhoek. Jonkheer De Beaufort overhandigt het Asvion be stuur de vaandel. In jaquet van links naar rechts Cees Bokx, Peter Egge. Rein Geer- des, Roel van Yperen, Joop Datema en Care! En neking Schiedam Asvion is moe, maar ook voldaan. Het 40-jarig be staan van de Schiedamse hoc- keyvereniging werd gevierd met alleen maar hoogtepunten: cabaret, tophockey, een jeugd- dag en burgemeester Arie Lems op de receptie met de geelzwarte Asv iondas. Het be stuur, de leden en alle anderen die hebben meegefeest, kunnen tevreden rijn, „Het is een grandioos succes ge worden", meent bestuurslid Pe ter Egge dan ook terecht, „echt, dit heeft alles' overtroffen. Daarbij komt dat het een goede aanzet is om door te gaan. Vooral op sportief gebied. Al is wel duidelijk gebleken dat we zowel de jeugd als de gezellig- o heid niet uit het oog mogen En nadat de drumband van Wil ton Fijenoord even kon uitbla zen begonnen de festiviteiten. te slaan. Direct daarna gingen tientallen ballonnen richting Zestienhoven. Kort daarop ont hulde de Schiedamse burgerva der met mevrouw Egge-Wielin- sculptuur dat door aan Asvion ga een sculptv laatstgenoemde werd aangeboden. verliezen". Het festijn begon met een voet balwedstrijd tussen Asvion en personen waarmee de vereni ging te maken heeft. Ambtena ren, mensen van de plantsoe nendienst etc. Nadat Cees Hoek de hockeyers verrassend op een voorsprong zette was het Gé Krommenhoek die de gelijkma ker liet noteren. Strafschoppen wezen de gemeentemensen ui teindelijk als winnaar aan. Willem Tulling, Ineke Magrijn, Rein Geerdes en Truus Keyzer (piano) liedjes en scetches. Hoogtepunten daarvan waren zonder twijfel de smartlap over het clubhuis, het lied van Rein Geerdes waarbij een schitteren de film werd vertoond en de vacaturebank voor Asvion (ge vraagd: een naadloze cricket bal-naaister. Grote handen ver eist) In de slot-slagzin van alle deelnemers van dit cabaret „orgiedee" genaamd, zei onder meer Ineke Magrijn: .Heeft U ook Uw lustrumcommissie al Met een mixed toernooi voor se- ontvangen? nioren, een jeugddag in zes- En toen de topsportdag. Waarin door Martijn Verwaai jen li. „Ik hoop dal het bestuur het de komende jaren nog erg druk zal krijgen", zei burgemeester Lems in zijn openingswoord. „En vooral ook dat de leden het bestuur zullen steunen om de sfeer te verbeteren. En wat betreft de velden: Een gemeen te als Schiedam moet zï het groen kunstmatig aanleggen. Dat kost uiteraard veel geld. Bij deze vereniging heb ik in leder geval kunnen constateren dat het allemaal niet voor niets is geweest". Lems, die met een rode das op de openingsdag verscheen, maar twee dagen later op de receptie de Asviondas had om geknoopt, opende het lustrum door met een immens grote hockeystick een bal in het doel kamp vorm, waarbij uiteraard ook het waterballet niet ont brak en het daaropvolgende feest voor de jeugd. Hoogtepunten vielen echter pas later te noteren. Het galabal in het dameselftal van Asvion met 3-1 won van het regionale Rot terdamse team en de cricketers van de Schiedamse oude glorie verloren. (Oude glorie 186 v. 9, Asvion 141 all out). Great Gatsby-stijl en uiteraard De grootste publiektrekker was het eigen cabaret In een bijzon- echter het hockeyduel der vlot lopende show brachten Cees Hoek, Nicolette Stouthan- del, Henk Magrijn, Betty Jonge- pier, Toine Sunderman. Jan het eerste elftal van Asvion en Jong Oranje. Het werd een 1-3 zege voor de oranjehemden, waarin ondermeer Wouter Lee- fers. Wouter Kan, Kon en Tim Steens en een grout aantal jeugd internationals uitkwa men. Ook in het team Asvion- jcugdintemational Ronald Ja cobs. Tim Steens zorgde voor 0-1, Peter Egge maakte met een schitterend doelpunt gelijk, maar respectievelijk Wouter Leefers en Ron Steens stelden de zege veilig voor Jong Oran je. Naast deze wedstrijd was toch de receptie in het clubhuis het drukst bezocht Zeker 1000 mensen kwamen het bestuur feliciteren. Waaronder Jonk heer De Beaufort voorzitter van - de KNHB afdeling Rotterdam, die namens de hockeybond een vaandel overhandigde. Cadeaus' ook van het gemeentebestuur van Veghel omdat de Asvion- ners zich zo sportief hadden gedragen na de nederlaag tegen Veghel in de promotiewedstrijd en bijzonder veel bloemstuk ken. Terugblikkend zegt Peter Egge: „Bij die voetbalwedstrijd is het duidelijk dat werimtzeltend veel persoonlijk contact hebben ge kregen met de gemeente. Hier door lijkt het me dat we zeker een goede samenwerking on derling tot stand hebben ge bracht Burgemeester Lems heeft bij ons een ontzettend goede indruk achter gelaten. Ron Steens slalomt door de Asviondefensie. In licht shirt Jan Rip, Aad Schudde- beurs en Henk Magrijn. VTaanlingen Voor het spelen van meer dan driehonderd wedstrijden in het eerste elftal van VFC is Mar Benjert fn het zonnetje gezet Dat gebeurde tijdens een onderlinge wed- strijd tussen een elftal van on der de 23 en een elftal „oude- ren". Namens het bestuur waardeerde tweede voorzitter Van Rij de verdiensten van de linkervleu gelverdediger, hetgeen gepaard ging met een horloge en bloe men. Krijn van der Zwan was de tolk van de spelers, die een parkerset aanboden. Na het spelen van het onderlinge partijtje, door „oud" met 3-2 gewonnen, viel er nog meer te huldigen in het geelzwarte kamp. Trainer Chris Brouwer' werd uitgeluid en terreinchef Jaap Vis gehuldigd voor zijn verdiensten. De terreinchef doet zijn werk al jarenlang geheel belangeloos. - In zijn werkkring is hij inmid dels met pensioen gegaan, maar voor VFC blijft hij zich inzet ten. Het bestuur verraste Jaap Vis met een werphengel. Trainer Chris Brouwer is twee; jaar in dienst geweest bij VFC. De Rotterdammer, die wordt' opgevolgd door Wolter Bos, weet nog niet exact wat hij het komende seizoen gaat doen. Er loopt nog een sollicitatie bij Laakkwartier, maar loopt dat j op niets uit, dan gaat hij weer j een. jaar voetballen. Dat wordt f in dat geval dan bij de Schie damse eersteklasser DHS. Namens het bestuur kreeg de scheidende trainer een horloge en namens de selectie een stop watch. Geschenken die met zonder hilariteit werden aange boden. Brouwer presteerde het immers om onlangs een speler te wisselen, terwijl er nog min der dan tien seconden te spelen waren. Vlaardingen Voor de leden van de Vlaardingse Henge laarsvereniging Zethameta" viel de vangst in Roel of ar ends veen erg tegen. Van der Berg kwam als winnaar tevoor schijn met een vangst van 1450 gram. Overige resultaten: J. Koster 700 gram, M. van der Hoven 700 gram, W. Korpershoek 600 gram, IC. van Gelderen 600 - gram, K. van der Vaart 250 gram, A. van Tienderen 150 gram, H. Meder 100 gram, B. van Vliet 100 gram en P. van 't Oor 50 gram vis. Zaterdag doen de vissers van Zethameta mee aan het jubileumconcours van Het Westen aan de Vlaar dingse Vaart op het naleven van die zelf werkzaamheid. Vlaardingen De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie heeft zich intensief beziggehou- den met de wijze waarop sport- Teneinde er zeker van te zijn dat clubs hun accommodaties on- onderhoud daadwerkelijk derhouden. In het recente ver- plaatsvindt, werd eveneens vo- leden is er zodanig de hand mee gelicht, dat er na een ge meentelijk onderzoek een kre diet van 135 mille nodig was om de zg. houten gebouwen weer „gezond" te krijgen. onderzoek, althans de uitslag daarvan, was een zo grote Bij invoering is de instandhou- doora in het oog van sportwet- ding van gebouwen gewaar- houder Rien Bovenberg, dat hij borgd, terwijl als nadeel vorig jaar al aankondigde de sportverenigingen die hun strenger te zullen gaan toezien accommodatie wél goed onder houden, hiervan de dupe gaan worden. Het is ook niet denk beeldig dat de sportclubs ten aanzien van de gebouwen een nog meer afstandelijke houding kunnen gaan aannemen, waar bij een brokje zelfwerkzaam heid, dat nog bestond, helemaal dood wordt gemaakt bracht van de besturen van de lux ervan gebruik kunnen ma- sportclubs met het verzoek bin- ken. nen een maand voor herstel te Lange tijd is het Dagelijks Be ng jaar al overwogen om de dienst Gemeentewerken daar voor in te schakelen. Dit zou inhouden dat voor normaal on derhoud een bedrag van 7,50 De vergadering koos deze week per m2 zou moeten worden be taald en bij buitengewoon on derhoud tien gulden. willen zorgdragen. ?ij nalatig heid zal de gemeente dit doen op kosten van de sportvereni ging zelf. echter voor een tussenvorm, het Binnenkort krijgt de Vlaardingse 2g. aanschrijvingsbeleid. In dit systeem zal een opzichter van de gemeente Vlaardingen met een technische man regelmatig de was- en kleedaccommodaties gaan controleren. De gebreken stuur van de VRSR geconfron teerd met wijzigingen in de plannen. Schetsontwerpen van de dienst Gemeentewerken zijn uitvoerig door de betreffende secties behandeld, totdat in laatste instantie de Vereniging van Volkstuinders in Vlaardin gen een ruil verzocht tussen één van de hockeyvelden en een. deel van de geprojecteerde volkstuinen. zullen ter kennis worden ge- gemeenteraad het plan Broek polder, dat voorziet in een sportvelden- en volkstuin com plex, onder ogen. Na het raads- krediet zal het altijd nog twee „Doorvoering van dit idee", aldus jaar dureneer de „gekozen" het DB van de Vlaardingse sportclubs Vlaardingen en Pol- Sportraad, „doorkruist het ge varieerde patroon van de totale opzet van het plan. Bovendien", zegt zij, „is het argument van de volkstuinvereniging niet re levant dat daardoor een com pacter tuincomplex zou ont staan, aangezien de bedoelde tuinen naar alle waarschijnlijk heid zullen worden bestemd voor de zg. vrije tuinders". Overigens bestaat de kans dat de plannen voor de aanleg van Volkstuinen mogelijk kan wor den doorkruist, als gevolg van de uitkomsten van het in op dracht van het gemeentebe stuur ingestelde onderzoek naar de kwaliteit van de grond (opgespoten havenspecic). Wij hebben 'm voor u klaar staan, de Cherry F-ll. Kom eens meemaken boe dat rijdt. Een belevenis zo kompleet en luxueus met voorwielaandrijving en rem bekrachtiging en met een kom- plectheid die alles slaat Van slaapstoelen* met hoofdsteunen tot ach- terruitverwarming.* Van zonwerend glas* tot achte ruflrij tampen. En van alarmknipperlichten tot 3-punts veè ligheidsgordete. Aan letterlijk Alles is bij de Cherry F-ll gedacht. Wij stellen er prijs op u een proefnt aan te bieden. Niet in 100A 2-dmws standaard DATSUN 140 J De achterruit en de achterportieren zijn nu flink wat groter. Uitzicht en instap zijn dus zéér royaal. Bovendien is de remkracht stevig opgevoerd. De schijfremmen zijn groter en de rembekrachti- ger is helemaal nieuw. Ook de vering en schokdempers zijn gewijzigd. Het ruwste wegdek wordt nu gladgestreken en de weg figging is ronduit ideaal. De Datsun 140 J is nu méér dan ooit een wagen waar iets aan te beleven valt. Een forse proefnt zal u overtuigen. jflqsgS -J*** Datsun Cherry F-U 100 A 2-aeurs 10.650, 2-deurs luxe 104)95,-. 4-deursluxe 11.500,-. Stationwagen 12.250,-. Bestelwagen 9.600,- DatsunCheny F-ll 120 A 2-dcurs luxe 11.800,-. 4-deurs luxe 12295,-. Coupé 13.450,-. Prijzen Inct B.T-W. af Lisse: Fnjzen ind. B.T.W. af lisse: ÉsïW Datsun 140} 4-deurs luxe 13505,-, IWjSSS-Jft- hardtop 15.SS5,-. EtSS" Deze week kunt u t/m vrijdag 4 junba.s. tedere avond het nieuwe secretariegebouw aan het Westnïeuwland 6 bezichtigen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Vlaardingen, 28 mei 1976. Begin juli starten wij onze nieuwe fabriek te Maassluis voor fabricage van soja-eiwit voedingsprodukten (T.V.r./ Voor de produktie zoeken wij: die van aanpakken weten. Gezien de grote vraag naar ons produkt zal in 4i ploegen worden gewerkt, in afwisselend ochtend-, middag-en nachtdienst. Mocht u voor een baan bij ons beanj' belangstelling hebben, neemt u dan even contact op mei de heer Van Ditshuizen voor een afspraak. Telefoon: 01899-12188. Adres: Hellingkade nr. 1, Maassluis. 4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4