Daling aantal werklozen zet door 1 w'UWm Keersluis Maassluis officieel in gebruik GORZENAREN WILLEN CONTAINERS HOUDEN 1 Ik neem de proef GAB-directeur; „Van aantrekkende conjunctuur is weinig te merken" Lems opent Novotel Scliiedam Rooie Vrouwen: geëmancipeerd PvdA- program Overkapping voor militaire orders Haring op Soestdijk Schiedammer Van Woerkom overleden Vrijdag 11 juni 1976- SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD -lOltele jaargang no. 25592- 6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Drie Rooie Vrouwen uit Schiedam hebben een negental voorstellen ingediend om het landelijk verkiezing sprogramma van de Pv dA te amenderen. Achter twee voorstellen heeft de plaatselijke afdeling van de Rooie Vrouwen zich al kunnen scharen. De an dere wijzigingen zouden te feministisch zijn, vindt de afdeling. De drie vrouen 2ijn Hilary Kanniainen, Winnifred Elsdijk en Marjan Meijer, van wie de laatste zich niet echt als Rooie Vrouw ziet maar zich wel actief maakt binnen die club. Voor haar gaat de strek king van de amendemen ten dan ook iets verder. Haar bedoeling is niet al leen de emancipatie van de vrouw, maar de eman cipatie van de mens. De amendementen zijn de finitief losgekomen na een bezoek van de drie vrouwen, samen met Jah- ny Ouborg (één van de oprichters van de werk groep VOS: Vrouwen Oriënteren zich in de Sa menleving), aan ,Bloe- menhove. Het komt krop neer, dat op die plaatsen in het PvdA-program, waar alleen wordt ge sproken van mensen of mannen, duidelijker het begrip vrouwen naar vo ren komt. Eén van de voorstellen is om in het kabinet een minister voor emancipa- - tie op te nemen. Al met al geloven de vrouwen, aldus Marjan Meijer, niet zo zeer dat de emancipa tiebeweging direct gebaat zal zijn bij de amende menten. Het zou eerder gaan om het idee, dat op langere termijn kan door werken in de mentaliteit van de mensen. Het landelijk bestuur van de PvdA zal zich over de voorstellen beraden, waarna de amandemen- ten wel of niet zullen worden doorgevoerd. Schiedam Voor militaire opdrachten wil men bij de werf Wilton-Feye- noord een verlenging van een hellingoverkapping. .Het bedrijf aan de Admi- "raai de Ruyterstraat in Schiedam doet hiervoor een beroep op de wet se lectieve investeringsrege ling. Deze vergunnin gaanvraag wordt maan dag 21 juni besproken tij dens een openbare verga dering van de Raad van het Openbaar Lichaam Rijnmond in het Rotter damse stadhuis. De uitbreiding van de over kapping en een semi-per- manent kantoorgebouw is volgens de directie noodzakelijk omdat de eerstkomende jaren drie korvetten zullen worden gebouwd in opdracht van de Indonesische marine. In de kantooraccommo datie zullen dan ook tij delijk een dertigtal Ne- derlandse en Indonesi sche marine-toezichthou ders worden gestatiOj neerd. De Overkapping zou het verder mogelijk maken om efficiëntere bouwme thoden door te voeren, waardoor ook technisch gecompliceerde schepen gebouwd kunnen wor den. Dat zou weer een rol spelen bij het verkrijgen 'ran meer opdrachten. Ëiiiiiiiiiiiiiiiii!iiMiniii!iiiniiiMiii!iiniiiii!iiiiiiniH]iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnii!iiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!i!iiiiuiiiiiiiiu!iiii!nii!iiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiii!iiiiaii!iiiiiiiiiniiiiiiiimi!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiii!i!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiniiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig De Vlaardingse reders j§ Kwakkelstein en burgemeester Kieboom 1 hebben gisteren op i paleis Soestdijk de s zogenaamde s Konmginneharing afgeleverd. 1 Deze (van kwaliteit zeer s bijzondere) haring was begin deze week gevangen door schipper J. L. van der Harst van de VI. 89, de Monica. Omdat de schipper zelf 1 nog op zee verblijft was s gisteren wel mevrouw J, ss P. van der Harts-Beek meegegaan om het vaatje Hollandse Nieuwe j| aan de Koningin aan te bieden. Onder grote publieke belangstelling is gisteren de keersluis in Maassluis in gebruik genomen Maassluis De dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Delfland Mr. A. P. van den Berge beeft gistermorgen de nieuwe keersluis in de haven van Maassluis geopend. Na een druk op de knop sloten zich de II meter hoge sluisdeuren. Na dat de deuren met een knar send en piepend geluid elkaar geraakt hadden, was er voor het publiek de gelegenheid om zich over de kolossale sluisdeu ren naar de overkant te wagen. Burgemeester K, J. van Dijke vermeldde nog, dat er voor eventuele ongelukken een red dingsboot onder aan de hoge kademuren lag. Zelf waagde de Maassluise burgervader zich niet over de smalle sluisdeur. Het projekt, dat een onderdeel van de Deltadijk is kost rond de tien miljoen gulden. Twee jaar geleden startte men met de bouw van de keersluis. De bur gemeester sloeg toendertijd de eerste paal van dit miljoen en- pro jekt In november vorig jaar en in januari van dit jaar bewees de keersluis reeds zijn dienst en werd Maassluis behoed ,voor een nieuwe watersnoodramp, De sluis moest toen met de hand gesloten worden hetgeen vier uur duurde. De sluis is ontworpen door het bureau Dwarshederik en Ver- hey. De opdracht voor de bouw werd gegeven door het Hoog heemraadschap Delfland, In het bouwwerk is ruim 4500 ku- bieke meter beton verwerkt en 290 ton staal. De deuren reiken tot 5 meter onder het waterop pervlak en steken 6 meter bo ven de waterspiegel uit. Maassluis is nu beschermd. Al stijgt het water tot zes meter boven ANP, dan nog kunnen de bewoners met een gerust hart gaan slapen. Bovendien zijn cr nog extra veiligheids maatregelen getroffen. De sluis is uitgerust met een dubbel paar deuren. Voor het geval de stroom mocht uitvallen is'er ook nog een noodgenerator. Zelfs als dat dan weigert, is er nog een, mogelijkheid, de sluis deuren met de hand te sluiten. Niet alleen Maassluis heeft profijt van deze keersluis, ook het ge hele Westland (1,2 miljoen in woners). De veiligheid van deze sluis strekt zich uit over een gebied tot aan Utrecht. De dijkgraaf verklaarde- zeer trots te zijn op deze nieuwe Keersluis. Hij besloot zijn speech met een spreuk over de sluis. „Al vergt de storm mij veel met gestadig ongeval, het duurt lang voordat ik breken zal." Burgemeester K. J. van Dijke be sloot zijn verhaal met een va riant: „Moge de sluis nog eeu wen lang het water keren." Schiedam Burgemeester drs. Arie Lems heeft vanmiddag met een zwengel aan een draaiorgel het eerste Neder landse Novotel-hotel in Schie dam officieel geopend. Novotel Schiedam is de 87e vesti ging van dit Franse hotelcon- cem. De andere hotels liggen onder meer in Frankrijk, Zwit serland, België, West-Duitsland en Engeland. Over anderhalf jaar zal Novotel in de omgeving van Breda een tweede Nederlandse vestiging openen. Met de opening van de eerste Nederlandse Novotel is vooral de hotelaccommodatie in het gebied Nieuwe Waterweg- Noord aanzienlijk uitgebreid. Het hotel heeft 98 hotelkamers, die alle zijn uitgevoerd met bad, toilet, televisie en telefoon. Een eenpersoonskamer kost 65 gulden per nacht, voor een tweepersoonskamer moet 75 gulden per nacht worden be taald. Aan het hotel is een restaurant verbonden en een verwarmd zwembad. Novotel Schiedam richt zich vooral op zakenrela ties van bedrijven in en rond het Europoortgebied. In het be drijf dat onder leiding van de Nederlandse directeur J. W. A. M. Mtjinke staat, werken dertig man personeel. De daling van de werkloos heid in het gebied Nieu we Waterweg-Noord gaat, zij het zeer lang zaam, door. Bij de man nen daalde het aantal werklozen in de afgelo pen maand van. 1453 naar 1391 (4,3 procent). Bij de vrouwen was de daling iets groter. Deze ging van 485 naar 450 (7,2 procent). De vraag naar zowel manne lijk als vrouwelijk perso neel is de afgelopen maand! aanzienlijk gestegen. Bij de' vrouwen zelfs met 35 pro cent, bij de mannen met 25! procent. Samenvattend stelt drs. H. J. Harberts, directeur van het gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord dat de werkloosheid toch langzamer afneemt dan in verband met de seizoens ontwikkeling had mogen worden verwacht. Overi gens is in de rest van Rijn mond en het grootste deel van Zuid-Holland een welfde ontwikkeling te zien. 1 OP DE TOCHT „Van een aantrekkende con-i junctuur is weinig te mer-j ken", aldus de heer Har-, berts. „Nog sterker, de) werkgelegenheid bij def scheepsbouw en toeleveren- de bedrijven en bij de on-j deraannemers staat duide-j lijk op de tocht". In de bouw verzekeren de' huidige programma's voor-l lopig een stabiele werkgele- genheid, vooral doordat Schiedam naar verwachtingi zal oplopen als eenmaal de, bouwprogramma's in Maas sluis en Holy-Noord gereed' zullen komen. De situatie in de metaal blijft uiterlijk stabiel, maar de vooruitzichten in het alge meen mogen niet hoopge vend worden genoemd. In een aantal gevallen dreigen werktijdverkortingen het doel voorbij te schieten door regelmatige herhalin gen. In de kantoorsector blijkt dat boekhouders, stenotypistes en secretaresses erg schaars zijn. In de horecasector is enige adem gekomen doordat No votel in "Schiedam is open gegaan. Hierdoor ontston den 35 nieuwe arbeidsplaat sen waarvan er tien via het GAB konden worden ver vuld. SUCCES De vacaturebank bij Vroom en Dreesmann in Vlaardin gen blijkt een succes. Dage lijks zijn er zeker honderd serieuze bezoekers, zowel mannen als vrouwen. Bij de uitsplitsing van het aantal werklozen blijkt dat 900 van de 1938 uit Schie dam komen. Verder 720 uit Vlaardingen en 162 uit Maassluis. Uit Hoek van Holland en Maasland ko men er respectievelijk 51 en 12 werklozen. Schiedam Op 80-jarige leeftijd is een bekende Schiedammer Theodoor van Woerkom overle den. Van Woerkom stond voor al bekend om het vervullen van zijn sociale functies en was een geziene persoon in het vereni gingsleven. Hij was onder meer voorzitter van enige sportver enigingen en vanwege zijn functie tn het onderwijs was hij voorzitter van de Bond voor Onderwijzers. Verder was Van Woerkom secretaris van diverse fondsen en comité's. In 1954 werd hij geridderd in de Orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling zal plaatsvin den a s. maandag om 14 30 uur op de algemene begraafplaats aan de Burgemeester van Haa- renlaan 1450 te Schiedam. Voorlopige uitslag enquête: Schiedam Het merendeel van de Gorzenaren wil dat dat de huis- vuilcontainers in Schiedam-Zuxd blijven staan. De bewonersverem- ging Schiedam- Zuid heeft deze conclusie deze week getrokken uit een vluchtig onderzoek van de enqu êtef ormulie- ren die in de Gor zen over de con tainers zijn inge vuld. Indien deze constatering juist is zou dat beteke nen dat de ge meente de bak ken ook inder daad In de wijk laat staan. Volledige zekerheid is er echter nog met. De binnen gekomen formu lieren zijn nog niet geteld. Het Algemeen Doku- mentatie Cen trum (AD C> is momenteel nog bezig met het uit werken van de gegevens die zijn ingevuld. Wethouder Eef Col- lé wilde deze week op de open bare vergadering van de raadscom missie voor de VROM-dienst dan ook nog mets over de uitslag kwijt. Hannie Renne van- de bewonersver eniging Schie dam-Zuid wel: „De eerste indruk is dat er veel meer mensen voor de contai ners zijn dan we ooit hadden ge dacht en eigenlijk ook gehoopt. Wel blijkt dat er toch nog het een en het ander verbe terd moet wor den. Opmerkelijk is ook dat er in de Nieuwe Maas straat veel bewo ners tegen stem den. Daar kwa men toch altijd al de meeste klach ten vandaan, We hopen dat de ge meente daar re kening mee houdt en dat de situatie per straat wordt bekeken". Dit nieuwsblad, waarin u al bet nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: ftotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze bon m open envelop zonder postzegel sturen naar. Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1