Bouw begint in september Ik neem de proef De Goudsbloem uit elkaar JUBILEUM Hoek-Loos enigszins optimistisch voor 1976 Opening Novotel: openlucht-festijn Vlaardingen: centraal bureau voor ME-opleiding Niet de 87e maar de 89e Twaalf miljoen voor nieuw gebouw GSD Slesvig te water Kind tegen auto SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 14 juni 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaa*"gang no. 25593—4 PAGINA'S- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klarhtcndien.it 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Met een groots openlucht-festijn is vrijdagmiddag -avond het Novotel Schiedam officieel geopend. Vele genodigden uit het Nieu we Waterweggebied, onder wie de burgemees ters van Schiedam, Vlaardigen en Maassluis, en tal van afgevaardigden van in het Hijnmondge- bied gevestigde industrieën waren hierbij aan wezig. Vlaardingen Met ingang van 1 Oktober wordt In de praktijk betekent dit, dat het Vlaardingse m Vlaardingen het centrale bureau voor de politiekorps met enkele adjudanten, die van opleiding van Mobiele Eenheden (ME) voor de buitenaf zuilen worden aangetrokken, zal wor- provincies Zuid-Holland en Zeeland gevestigd. den versterkt. Deze aparte groep zal zich gaan Dit betekent, dat met ingang van die datum bezig houden met het opleiden van de ME- Vlaardingen de centrale plaats gaat innemen groepen die geformeerd worden uit de leden in de ME-oplei dingen voor ongeveer dertig van de diverse korpsen, politiekorpsen in beide provincies. Alleen de gemeenten Rotterdam en Den Haag, waar de Een en ander houdt ook m dat wanneer er ergens politie al over een Mobiele Eenheid beschikt, in Zeeland of Zuid-Holland situaties ontstaan vallen hierbuiten. De minister van binnenland- waarbij ME-hulp nodig is, deze ook via het se zaken heeft Vlaardingen gekozen vanwege centrale bureau in Vlaardingen zal worden de centrale ligging. geregeld. haringtent en een biertap-in stallatie. Binnen een uitge breid koud buffet en - uite raard - glazen Franse wijn. In het draaiboek van het ope ningsfeest van de nieuwste aanwinst van het Franse ho tel concern, zat slechts een foutje: tussen het verzenden van de openings kaarten en de opening waren er inmid dels al twee andere Novotets - m Dusseldorf en in het Spaanse Gerona - geopend Burgemeester Lems zwengelt aan het orgel bij het nieuwe Schiedam- se Novotel. iiiimimnniiriimiiiiiiiiiiiitiiimiiiimiimim. De feitelijke opening werd verricht door burgemeester drs. A. J. Lems van Schie dam, die zich gewillig liet meesleuren naar een draaiorgel, waar hij aan moest draaien, en naar een lmt dat hij met een grote schaar moest doorknippen. De rest van het gezelschap werd daarna ook actief deel genoot van het feest. Op het terras nabij het zwembad was een super-barbeque, een „Op de kaarten staat dat Novotel Schiedam de 87e is", riep directeur J. W, A. M. Mujinke bijna spijtig, „Maar we zijn nu de 89e. Dat heb ik echt met kunnen voorzien". een kleed met het leerlmgemn- signe en ruim honderd gebor duurde handtekeningen van personeelsleden. Ook kreeg zij bij haar afscheid een eikenhou ten bureau en een envelop on der couvert aangeboden. Het terrein op de hoek var» de Hoflaan en de Emmastraat. Na de doop, verricht door de vrouw van een directeur van de Deens-Franse rederij, werd de bulkcarrier te water gelaten. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Schiedam Het driejarige Sehie- dammertje R. F. is met een hersenschudding en een scheur tje in zijn schedel in het Nolet- ziekenhuis opgenomen. Het jon-, getje is vermoedelijk rond balff vier op de Boerhaavelaan terj hoogte van de Edisonstraat te-i gen een auto gelopen. i Schiedam N.V. W. A. Hoek's machine- en zuurstoffabriek (Hoek-Loos) verwacht niet dat de omzet dit jaar in dezelfde mate zal stijgen als in 1975 (plus 14 procent tot 134 miljoen gulden). Als gevolg van de gro te investeringen in de laatste jaren zullen ook de afschrijvin gen aanzienlijk toenemen. An derzijds is de directie van me ning dat de kostenstijgingen beperkt zullen kunnen blijven zodat zij ook ten aanzien van het resultaat een zeker opti misme gerechtvaardigd acht. Een en ander blijkt uit het jaarverslag. De resultaten in 1975 zijn gezien de recessie gunstig te noemen. De teruggang in de afzet van van de afdelingen commercie, de gassen aan de bouw- en distributie en techniek worden metaalindustrie werd eerst in gehuisvest, de tweede helft van het jaar Tevens zal een concentratie merkbaar, maar niet in veront- plaatsvinden van een aantal rustende mate. Bovendien kon produktieplaatsen. De vestiging een groot deel van de stijging van medische instrumentenhan- van de prijzen van de grond- del Eiga te Den Haag zal deels stoffen, met name van energie, naar Schiedam en deels naar in de produktprijs worden Amsterdam worden verplaatst, doorberekend. Voorts zal het luchtscheidings- bedrijf te Gouda worden geslo ten wegens veroudering van de installaties. Tenslotte is de uit werking van plannen tot ver plaatsing van de centrale koot- zuurfabriek te Weesp en van het vulstatïon te Utrecht naar IJsselstein in een vergevorderd stadium. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad De bestuurder van die auto heeft van het voorval of niets ge merkt of is bewust doorgere den. Het kind is na het incident waggelend naar het ouderlijk huis in de Edisonstraat gelopen. De ouders hebben het naar het ziekenhuis gebracht Daar bleek dal het moest worden opgenomen. De politie zoekt ge tuigen van het voorval. Naam Adres Woon pi Het verslag meldt verder de stand van zaken over de hergroepe ring van het bedrijf. In het thans in aanbouw zijnde hoofd kantoor te Schiedam zullen dit jaar directie, administratie, per soneelsafdeling, strategische planning, alsmede de leiding Tel De2e bon in open envelop, zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1