Spanning na laf protest OOK EXCELSIORS!! KAN KIEVITEN !l MET AAN Baankampioen- scliap voor Nieuwelingen Tl MI? EUBOTRX Willem Jan Nootehoom opnieuw de snelste ■mmêiy t&mt OP SCHIEDAMSE WIELERBAAN Spirit sterkste in derby betaald voetbal w&'ïS&êk trt r>* llléJIiS n Bel een heer in't verkeer aviA-ri.iNJJ.rtAj- it J UiNx i»iu 3 Raalte „Ik pieker er niet over om nu al over te stappen naar de internationale klasse. Kom nou, dan moet ik mijn titels teruggeven. Logisch dat ik daar weinig trek in heb". Wil lem Jan Nooteboom, die giste ren oppermachtig de 500 cc nationaal op de Luttenbergring op zijn naam schreef, spreekt nu al over titels. In meervoud. En dat terwijl de Schiedammer pas één kampioenschap (500 cc) behaalde. Maar de manier waarop de Schie dammer gisteren met zijn con currentie het parkoers „aan veegde" rechtvaardigt de ver onderstelling dat zijn tweede titel in aantocht is en zelfs een heuse „tnologie" bmnen bereik ligt. Dat de KNMV de snelle Yamaha- coureur dan ook trachtte om te praten tóch tussentijds een internationale licentie aan te vragen ligt voor de hand. Zeker is ook dat zijn concur- renten zo'n tussentijds over stapje zouden toejuichen, want momenteel is het zo, dat waar de Schiedammer aan de streep verschijnt, eigenlijk al bij voor baat vast staat wie de erekrans gaat veroveren. Ook gisteren weer. Willem Jan Nooteboom, rijdend onder nummer 120, had al tijdens de training veruit de snelste tijd gerealiseerd (1.37.7) maar per ste er m de wedstrijd een snel ste ronde uit die maar liefst 1.3 seconde sneller was. En dus viel er voor de latere nummer twee, Harry van de Hout, en nummer drie, Henk Coelman, geen eer meer aan te behalen. Toen de Schiedammer zijn Ya maha over de eindstreep stuur de, bedroeg de voorsprong op Van de Hout maar liefst vijf volle seconden. Maar de concurrentie beeft het duidelijk hee] erg moeilijk met dit machtsvertoon. Dat Willem Jan Nooteboom met slechts twee motoren drie klassen rijdt, had al voor heel wat gefronste wenkbrauwen gezorgd. Dat die zelfde „doe-h et-zei ver", Willem Jan Nooteboom, om dit te kun nen bereiken, tussen de wed strijden door uren moet sleute len om de krukas van zijn mo tor te vervangen en alzo de vereiste cylmder-mhoud te ver krijgen, werd door de concur rentie verzwegen. Dat in het rennerskwartier de caravan van Willem Jan Nooteboom tot diep in de nacht gesleuteld had om de machines op tijd start klaar te krijgen, wist die zelfde concurrentie niet eens. Toch kwam er, allang nadat de Schiedammer officieel was ge huldigd voor zijn fraaie zege, dat protest. Een aanklacht, on dersteund door een viertal cou reurs, omdat de motor van de Schiedammer niét de juiste cy- linder-inhoud zou hebben. En als het nou nog een protest zou zijn geweest tegen een te grote cybnder-inhoud, nee, de motor van Willem Jan 20u te licht zijn geweest Formeel gezien een juist protest, maar getuige de kreten van de overige cou reurs, die de indieners van het protest „lafheid" venveten, lag het er duimendik bovenop dat de officials van de KNMV verre van gelukkig waren met het hen opgedragen karweitje. Maar een protest vooral als het reglementair juist is, moet wor- Door Hans Soeters den onderzocht. En dus ging het Schiedamso rennerskwar tier „op slot" en hurkten KNMV-officials rond de om streden Yamaha De vreugde in het Scbiedamse kamp maakte plaats voor een angstige span- rung. Zou de overwinning dan toch nog Twintig minuten duurde het officiële onderzoek, met als inzet de vraag: Was de Yamaha méér of minder dan de minimaal vereiste inhoud van 351 cc. Toen brak de spanning, kwam een breed lachende Willem Jan zijn helpers het goede nieuws vertellen. De watergekoeldc Ya maha, waarmee de Schiedam mer het voltallige nationale veld op achterstand had gere den. haalde ruimschoots de mi nimale inhoud: 352.4 cc. Niet voor mets had Willem Jan de avond te voren van een van de andere coureurs een krukas tc leen gekregen. Niet voor mets Had het Schiedamse groepje tot diep in de nacht gesleuteld om de motor aan de eisen te laten voldoen. Willem Jan Nooteboom, voelde het protest aankomen, wist dat de .concurrentie" andere mid delen zou gaan aanwenden Zelfs als een dergelijk protest afkomstig is uit de hoek-van de mindere coureurs, want Alme- Willem Jan Nooteboom op weg naar de zege m de 500 cc op het circuit van Raalte. lose Otto Burggraaf had er als hoogst geklasseerde onderteke naar van het protest, hooguit een vijfde plaats mee kunnen „verdienen". De triomfantelijke wijze waarop de otficiele spea ker na het voorval de Schie dammer nogmaals alle lof toe zwaaide. maakt duidehjk dat do KNMV dit soort protesten ei genlijk met zo ziet zitten „Maar", aldus een bbje Willem Jan Nooteboom. „voor het zelf de geld kost het toch de over- winning Schiedam SW speelt ook olgend seizoen m de eerste divisie. Dit heeft het sectiebestuur van de KNVB een de zer dagen beslist, na dat eerder aan Lim- burgia was meege deeld dat het niet tot het betaald voetbal zou A-orden toegela ten. SVV. dat bij een nega tieve beslissing van de KNVB een kort ge ding op gang zou heb ben gebracht, was overigens al eerder begonnen met de con tractbesprekingen. Daarom ook kwam het voor SW gunstige besluit niet als een verrassing, „want" liet voorzitter Maarten E1- sing enkele dagen ge leden nog weten, „ik verwacht geen mo ment dat de KNVB ons naar het amateur voetbal zal laten afda len". De Schiedamse eerste divisieclub, die inmid dels enkele nieuwe spelers aantrok, gaat thans gewoon verder met de voorbereidin gen op het nieuwe sei zoen. Echter nu wel in de wetenschap dat er onverwachte proble men kunnen opdoe men. f I Schiedam In een bijzonder aantrekkelijke partij cricket, waar ook veel publiek naar is komen, kijken, speelde Excelsior'20 op "Thurlede" teg"en de koplo per in zijn klasse de Kieviten uit Den Haag. In dit team spelen veel Engelsen die duidelijk hun stempel hebben gezet op deze wedstrijd) Vooral het "fielden" en "bowlen" is bij dit elftal uitstekend verzorgd. Nadat de toss door Excel sior werd gewonnen ver koos captain Henk Rens- man om het eerste te gaan fielden en met een goed draaiende Wim Putters (3 voor 41 in 18 overs) en Hans Gouka (3 voor 19 in 9 overs) in de aanval waren de Kievi ten voor een totaal van 163 runs all out. De hoogste score kwam van het bat van A. Ziabutt die 57 runs bij elkaar sloeg. Met Excelsior'20 aan bat liep het aanvankelijk wat stroef, het goede en ontzettend snelle bow len van P, Wishart was daar - ook debet aan. Toch kwam Ex celsior nog dichtbij, met Henk Kornet 20, Koos Gouka 21, en Hans Gouka met 34 runs noop te de captain van Kieviten om een disciplinair geschorste bow ler alsnog in te zetten mede dank zij hem bleef Excelsior op een totaal van 128 runs staan, waarmee het z'n eerste neder laag leed al heeft het uit deze wedstrijd dan toch nog twee bonuspunten verkregen, omdat de Schiedammers een snellere score per over bereikten, zodat de einduitslag 5-2 werd in het voordeel van de Kieviten. Ook de dames van Excelsior'20 leden deze week een gevoelige nederlaag. Met Flehomare eerst aan bat had dit team in de beschikbare 40 overs een totaal van 163 runs geslagen voor het verlies van 9 wickets, de dames •JVf. Keizer 36, C. Jordens 27 en I. van de Eist 31 n.o. namen de meeste runs voor hun rekening, het bowlen van Lcnie de Rouw (4 voor 47 in 13 overs) was heel goed te noemen. Nog beter deden de dames van Fietiomare het want in 18 overs hadden zij alle Schiedamse da mes op de mat gezien voor een totaal van maar 19 runs, hierna verzocht de Utrechtse captain de Excelsior dames opnieuw aan bat wat ook nu op een debacle eindigde voor 42 runs all out had Excelsior-dames een forse innings nederlaag gele den. De vraag reist of de dames een goede begeleiding hebben want door onoordeelkundig runnen werden diverse dames het slachtoffer van dit gefor ceerd lopen wat met een terza ke deskundig iemand misschien niet was gebeurd. De derby welke zich op Harga afspeelde tussen Spirit en Her mes DVS III, was er een waar de spanning te snijden was. Had Hennes DVS in deze com petitie nog geen wedstrijd ver loren, de steeds beter draaiende formatie van Spirit had duide lijke plannen om aan deze suc- cessenreoks een halt toe te roe pen. Met Hennes DVS eerst aan bat leek dit team naar een hoge score te lopen zo kwam zelfs de stand 74 voor 3 op het bord, maar mede door het voortreffe lijk bowlen van Jan Ter Braak 4 voor 28 en Jan Vollebregt 5 voor 28 als ook het geconcen treerde fielden bleef de schade toch nog beperkt tot 86 all out Ook bij Spirit bleek het maken van punten een moeilijke zaak, maar door Peter 't Hart 20, (2x4, 1x6) en Jan Vollebreeht 23 n.o. werd het totaal van Hermes DVS overschreden voor het verlies van 9 wickets (89 voor 9) waarmee Hermes z'n eerste nederlaag te pakken had en Spirit getoond heeft de weg om hoog ingeslagen te hebben. Ver meldenswaard is, dat de 60-jari- ge Hennes bowler De Vries op eigen bowlen een prachtige vang noteerde. Het samen met HBS fier aan kop gaande Asvion kreeg op Thur lede het niet gemakkelijk tegen Bloemendaal III. Nadat de Bloemendalers eerst aan bat werden geroepen werd dit team door o.a. Jim Mathew (6 voor 50) en Roy House (3 voor 49) voor het totaal van 141 uitge gooid. Dit leek voldoende voor de Bloe mendaal spelers want met een stand 50 voor 5 halverwege was ook het talrijke publiek van mening dat Asvion z'n eerste nederlaag te slikken zou krij gen maar met een goede 37 van Mare Jacobs en 3x 21 van Jan W. Tulling, Roy House en Jim Mathew bleef Asvion toch over eind en won het deze wedstrijd met de cijfers 143 voor 7 waar mee Asvion weer een stap dich ter is gekomen bij een kam pioenschap wat een mooi ca deau zou zijn ï.v.m. het 40-jarig jubileum. Vreugde bi] Excelsior nadat de Hagenaar is uitgevangen en vervolgens boos het veld verlaat o Morgenavond wielrennen en skelteren op de Schiedamse wielerbaan Schiedam Voor de derde maal in het bestaan van de wieler baan Schiedam zullen er Ne derlandse kampioenschappen worden georganiseerd. Morgen avond rijden de nieuwelingen op het Schiedamse ovaal de sprintkampioenschappen en na de pauze bet 15 kilometer klas sement Onder de deelnemers een aantal streekfavorieten die in staat moeten worden geacht zeker een titel in Schiedam te houden. Voor de sprintütel strijden uit het Waterweggebied o.a. Eddie Wit- tekoek (Coureur-Molenaar) en Aad van Asten, Perry Balvers en Ron Meeldijk allen van Har- ga (Sintmaartensdijk). Gezien de spnntkwaliteiten van deze renners zullen zij ook hier hoge ogen gooien, alhoewel een Zeyderveld en Groene wegen beiden uit Amsterdam erg ster ke opponenten zuilen zijn. In totaal zullen 18 renners om de sprinttitel strijden. Tussen de sprints in zal er steeds een om- niumonderdeel voor amateurs, junioren en dames worden ver reden, zodat het publiek dat m grote getale wordt verwacht door de over-ijvenge mensen van de baancommissie zich niet zullen vervelen. Na de pauze, een 15 kilometer klassementswedstrijd ook om de Nederlandse titel met 22 deelnemers, waaronder ook weer een Wittekoek en van As ten, Balvers, Meeldijk, Heeze en De Brum allen van Harga (Sint maartensdijk). De aanvang is bepaald op 19 00 uur. Toegangsprijs volwasse nen 2,— en kinderen t/m 13 jaar en 65 plussers 1,—. De Schiedamse wielerbaan is gele gen in het sportpark Harga en er is ruime parkeergelegenheid aanwezig. De avond zal worden besloten met een skelterwedstrijd welke op de 24 uren van Schiedam voor zo'n geweldig spektakel hebben gezorgd. De man (Peter Achterberg) uit Vlaardingen. die momenteel aan de leiding staat in de strijd om de Natio nale titel, staat daar zeker borg voor. ADVERTENTIE I de korrekte'Rit1 meesters

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3