Ultimatum aan Volkshuisvesting ieuwbouw in Slachthuisbuurt 'Jochies' -bende aangehouden pf4| J Na zeven jaar schelden het mis Ik neem deproef Verhulsdonk op televisie WD-fraktievoorzitter bij Koos Postema Meerderheid Simplex- blij met Bewoners over twee weken in actie IlilMli „Kastelen" in Maassluis Veel geld voor Rode Kruis 0-| w) 0 Burenruzie nog O O steeds niet gesust ,Onze Woning" wil 1 oktober 30 appartementen gaan bouwen De jongste was 6 jaar Dinsdag 22 juni 1976. SCHIEDAMSCH: COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101 ste jaargang no. 25599- 4 PAGINA'S Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendtenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Gerard Verhulsdonk: straks negen maal In Neder- lands Elftal. Schiedam De komende =S t^-ee maanden zal de Schie- S dammer Gerard Verhuls- donk negen maal op het tete- S visiescherm te zien zijn. De fractie-voorzitter van de S plaatselijke WD werkt dan ES mee met het nieuwe VARA- =5 programma „Nederlands Elf' 35 tal". 55 Koos Postema zal dit pro SE gramma presenteren van 1 juk tot en met 26 augustus. De half uur durende uitzen- 5= dingen worden live op de buis gebracht, donderdags 52 direct na het NOS-joumaal S op Nederland H. Negen onbekende Nederlan- ders, zoals Koos Postema het i beschrijft, zullen dan hun j mening spuien over de actua- liteit van de dag. Gerard Verhulsdonk is voor i Nederlands Elftal gekozen j op aanraden van Achter het Nieuws-presentator Joop Daalmeijer, die eveneens in Schiedam woont i Verhulsdonk zegt het alle- maal best leuk te vinden. Het is voor hem geen probleem j om als WD-er aan een VA- j RA-programma mee te wer- j ken. Waardingen Niet minder dan 88 procent van de bewoners van Simplex-woningen in de In dische buurt willen dat hun huizen worden voorzien van hardhouten kozijnen en een nieuw type beweegbare ramen |70t| (de zgn. uitzetzakramen). Dit is de uitslag van een in april gehouden enquête. Naar aanlei ding hiervan heeft inmiddels een gesprek plaatsgevonden tussen vijf leden van de buurt- commissie Indische Buurt (al- npuri)f)p|«fi len bewoners van de Simplex- "ÜCXf o woningen) en drie ambtelijke vertegenwoordigers van het stadhuis. Een van de ambtenaren, de heer Even huis van het gemeentelijk woningbedrijfzal nu aan het «on/nrnfJ/j college van burgemeester en M. Ciil/V aliC wethouders verslag uitbrengen van dit gesprek. Hij zal het college verder informeren over de uitslagen van de enquête en zal adviseren dat dit renovatie project nu verder zal worden Daarom is nu besloten dat voorlo- gerealiseerd. pig zal worden uitgegaan van] De Simplex-bewoners hebben een verandering van alle Sim- voordat zij het enq"uete-formu- plex-woningen zoals dat te zien lier invulden eerst bezoeken is in d» proef woning, kunnen afleggen aan een proef- Pas als zou blijken dat de even woning in de Boeroestraat, tueel uit de verbetering voort- waar inmiddels al de hardhou ten kozijnen en de nieuwe ra men waren aangebracht. Kri tiek was er slechts op detail punten. vloeiende huurverhoging voor de bewoners niet acceptabel zou blijken te zijn, zou over een goedkopere oplossing worden nagedacht. Schiedam Bewoners van de Gorzen eisen van de vereniging Volks huisvesting directe maatregelen om hun verzoeken Inzake reno vatie in te willigen. Het ultimatum loopt over 'twéé weken af. Is dan nog sprake van ondemo cratisch handden, aldus de bewoners, dan zal georganiseerde actie worden1 gevoerd samen met de bewonersvereni ging Schiedam-Zuid. Het gaat om huizenblok L, dat wordt begrensd door Lekstraat, Havendijk, Poortugaalsestraat, IJs- selraondesestraat en Nieuwe Maasstraat. Bin nen afzienbare tijd zal de renovatie daar wor den doorgezet, Volks huisvesting is al bezig met het inrichten van modelwoningen. Een groot deel van de Gor zen, tussen Havendijk en de Maasstraten, is reeds verbeterd door Volks huisvesting (huizen) en gemeentewerken (bestra ling). Om de renovatieplannen op een duidelijke manier aan de bewo ners kenbaar te maken, is in 1974 een bewonerscommissie ingesteld, die ook kritiek mag kveren. De samenstelling van die commissie is echter met raeer naar de zin van de bewo ners. Enkele leden ervan zijn in de loop der tijd verhuisd naar andere wijken en moeten zich Blok L in wijk Gorzen, waar Volkshuisvesting wil renoveren. De bewoners commissie, die er volgens de Gorzenaren anders uit moet zien, zou de plannen niet goed bekritiseren. lyéfcim v niet meer bemoeien met de gang van zaken, vinden de Gor- zenaren. „Zo is de commisssie niets waard," zeggen zij. De bewoners worden in hun me ning gesterkt door het feit, dat Volkshuisvesting en de verhuis de commissieleden het voortdu rend met elkaar eens zijn. Kri tiek van de bewoners wordt door hen niet serieus genomen, vinden de andere commissiele den. Een maand geleden schreven 35 bewoners van blok L twee boze brieven naar directeur G. Prins van de Volkshuisvesting, welke woningbouwvereniging zijn hoofdkantoor heeft aan de Laan van Bol'Es in Groenoord. Prins vindt alle kritiek over-i trokken en volkomen onterecht j en heeft tot grote ergernis van de bewoners geen stappen on dernomen om de samenstelling van de commissie te verande ren. In onze krant van woensdag 19 mei reageerde Prins op een brief, cüe de bewoners een dag eerder hadden verstuurd. „Eind 1974 hebben de bewoners beslo ten om die mensen, die uit de buurt waren verhuisd, niet te schrappen voor de bewoners commissie, omdat die ervaring hadden opgedaan met het com missiewerken de buurt ken den". Pnns had de indruk dat de bewoners zich lieten opjut ten door de bewonersvereni ging Zuid. De bewoners hebben inmiddels contact opgenomen met Ar- mand van Puyvelde van de be wonersvereniging. Als Prins niet op tijd antwoordt, zullen zij onderling beraadslagen over veranderingen in de renovatie plannen, die de bewoners wen sen. Maassluis De straten in de Steendijkpolder zullen de namen van Nederlandse kastelen kn jgen als de raad dat goed vindt Het college van B en W wil voor de keuze van een naam per straat de vrije hand heb ben. Dat zal de raad ook moeten goedkeuren. B en W wil de rondweg om de toekomstige bebouwing de Albert Schweitzerweg noe men. Deze rondweg zal uit gaande van de Merellaan aansluiten op de Maasdijk. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be-/ zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proel toe v in combinatie met: flotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpf Tel Deze bon naar open ewetop zonder postzegel sturen Antwoordnummer 634, Rotterdam. I Vlaardingen/Hoek van Holland De jaarlijkse collecte voor het Rode Kruis heeft in Vlaardin- gen en in Hoek van Holland veel geld opgebracht. In de periode van 24 mei tot en met 5 jum is in Vïaardingen ruim 39.000 gulden opgehaald. In 1975 bedroeg het totaalbe drag iets meer dan 36 nulle. Ook in Hoek van Holland is diep in de 8elast Hwr bracht deze collecte precies 7.360,43 gulden op. Rotterdam Na zeven jaar vol scheldpartijen over en weer zat het er dik in, dat de burenruzie tussen de Vlaardingse gezinnen V. en L eens uit de hand zou lopen. Dat gebeurde begin juli van het vorig jaar. Er werden tussen de 42-jarige mevrouw V. en haar 66-jarige buurman weer eens wat minder fraaie termen uitgewisseld, totdat de vrouw met een tafelmes begon te rwaaien en haar tegenspeler een van - zijn tuinhekje afgebroken paal als wapen hanteerde. De strijd bleef in feite onbe slist. De vrouw kreeg een flinke klap tegen haar ge zicht en brak baar rechter- onderkaak. De buurman werd in zijn linkerarm ge stoken. Ook voor de Rotter damse politierechter wer den belde partijen gelijk ge trokken. Zowel de vrouw als de man kreeg een geld boete van 150 gulden en daarnaast een week gevan genisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Dat was vrijwel geheel conform de eis van de offi cier van justitie. Die had alleen bij de heer L. een geldboete van 250 gulden geëist. Wat er nu eigenlijk allemaal precies gebeurd was op twee juli bleef onduidelijk. Mevrouw V. verklaarde door L. te zi^i geroepen toen lij in de tuin het gras met het mes aan bet bijsnij den was en dat L. toen weer begon te schelden. Zij wist echter niet meer of zij eerst had gestoken en daarna was geslagen of dat het anders om was gegaan. Volgens L was de eerste ver sie juist. „Ik werd klemge zet tussen bet bekje en een schuur. Ze pakte me bij mijn keel en begon te slaan. Toen heb ik uit noodweer éénmaal teruggeslagen. Met mijn vuist, niet met het paaltje, want dat had mijn vrouw inmiddels afgepakt". Politierechter mr. J, C. van Pan thai eou-baron van £ck gaf de vechtende buren ver schillende malen bet advies elkaar nu maar eens te mij den en zich niet meer te laten uitlokken. Bepaald geen overbodig advies, om dat er ook nu nog geregeld problemen zijn. Het terrein aan de Vlaardingerdijk, hoek Burgemeester van Haarenlaan waar de woningbouwvereniging Onze Woning op 1 oktober dertig drie- en vierkamerwontngen wil gaan bouwen. Schiedam De woningbouwvereniging 0ti2e Wo ning wil op 1 oktober beginnen met de bouw van een flatgebouw cp de hoek van de Vlaardin gerdijk en de Burgemeester Van Haarenlaan. Voor dit projekt zal de grond eerst bouwnjp moeten worden gemaakt Donderdag beslist de gemeenteraad of voor deze werkzaamheden een krediet van 150.000 gulden beschikbaar kan worden gesteld. Het nieuwe gebouw nabij de Slachthuisbuurt krijgt de vorm van een soort halve maan. Het geheel wordt zes etages hoog. Het trappenhuis en de lift komt nabij de Van Haarenlaan aan de zijde van de M.W. Beyerincklaan. In het flat komen dertig woningen met dne- en vier kamers, die in de woningwetsector zullen vallen. De architekten onderzoeken momenteel nog of er een aangepaste woning bij kan worden gebouwd. Op de begane grond is ook plaats voor berghok ken. Honderd vierkante meter bedrijfsruimte die op deze etage nog over is zal waarschijnlijk als winkel worden ingericht. Bij het bouwplan van Onze Woning, onderdeel van de Stichting Samenwerkende Sehiedamse Wi- nmgbouwcoöperaties (SSSW), blijft de schud- bunker die onder een gedeelte van het nu nog braakliggende terrein ligt, gehandhaafd De toekomstige huur van de woningen is nog met vastgesteld Dit hangt volgens de woningbouw vereniging af van de stichtmgskosten Deze zijn weer afhankelijk van de aannemer van het projekt en die is nog niet bekend. Voorlopig schat men de huur echter op een bedrag van rond de 350 gulden per maand Op de vraag waarom het geheel met in een stervorm wordt gebouwd, zoals op de oude bestemmingsplannen is aangegeven zegt SSSW- direkteur G Prins „Een dergelijke bouw heeft te veel ondoelmatige ruimten Dc* nieuwe tekeningen zuilen binnenkort door de SSSW ter goedkeuring worden aangeboden aan de Provinciale directie van het ministerie van volkshuisvesting, de gemeenteraad en Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland Vïaardingen De politie heeft een groep van tien jongetjes gearresteerd de jongste bleek zes jaar die ervan worden verdacht regelmatig te hebben ingebroken in srholen en kantines. Snoep, geld, limonade en schrijf gerei was meestal de uitverko ren buit. De politie schat de waarde van het gestolene op enkele bonderden guldens. De serie inbraken kon worden opgelost nadat vorige week dinsdag 2 jongens van 11 jaar door personeel van de Van Maerlantschool op heterdaad werden betrapt Al snel bleek dat dit duo al eerder op het dievenpad was geweest Later konden nog eens acht jongetjes in de leeftijdsgroep van e tot li jaar worden aangehouden. In groepjes van twee, drie of vier werd ingebroken. Ook zijn ge vallen bekend waarbij de jon getjes schoolgebouwen binnen kwamen via openstaande ra men. Bezoeken werden afgelegd aan twee scholen in de Prof. Tel-, dersstraat, aan een schoot in de Kamerlmgh Onnesstraat, aan een school in de Van Maerlant- laan en aan twee scholen aan de CuraQaolaan. Kantines van de atletiekvereni ging Fortuna en de w Vïaar dingen zijn ook het doelwit van de erg jonge inbrekers geweest. Verder hebben zij bekend dat enkele malen portemonnees werden gestolen m het Kolpa- bad en in de Sporthal. Bij het zwembad was ook al eens een vouwfiets gestolen. Opvallend is dat veel inbraken bij de politie niet bekend waren omdat er geen aangifte was ge daan. Het onderzoek is nog niet afgerond, maar op dit ogenblik zijn 22 zaken bekend. VERNIELINGEN Dit weekeinde is ook een li-jarig Vlaardingertje aangehouden omdat hij aan de Industrieweg enkele vernielingen heeft aan gericht bij een meubelfabriek- Zo werd Ondermeer een afzuig kap vermeld en gingen er twee lampen van de buitenverlich ting aan diggelen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1