Hans van Zeim: 30 jaar ervaring in handbalsport „GELUKKIG WERD HET GEEN AFGANG" Joop Huyzer slaat slag in laatste ronde „Unitas een stimulans voor mij99 Dinpliy Wesdorp over Nederlands kampioenschap TINY MOUS CLUBKAMPIOEN „Sportreal" ook in Schiedam Gymnastiek verenigingen onder nieuwe naam DINSDAG 22 JUNI 1976 4 Schiedam Zoals elders in Nederland zal ook in Schiedam onder de naam „Sportreal" een actie op gang worden gebracht om mensen van 25 jaar en ouder, door middel van sport en spel, in beweging te brengen. Het gaat hierbij in hoofd zaak om groepen van mensen die niet via de georganiseerde sport te -I bereiken zijn. jSportrea" wil mensen via allerlei spelvormen in een pretti ge ontspannen sfeer bij eenbrengen. Om dit doel te bereiken is er in Schiedam een Plaatselijk Ac tie Comité (PAC) gevormd, dat m samenwerking met de georganiseerde sport, de actie „SportreaJ" naar de mensen wil brengen. Het PAC beschikt over een gro te hoeveelheid spelmateriaal, waaronder badmintonrackets, plastic ballen, voetballen, vol leyballen, hockeysets, scoops, tennisrackets, fris bee's, springtouwen en een complete net-installatie voor .volleybal en badminton. Het PAC stelt dit spelmateriaal gaarne ter beschikking van de bevolking. Inlichtingen omtrent de activi teiten van het PAC en de actie „SportreaT' zijn ver krijgbaar bij; Bureau Sport zaken van de gemeente Schie dam, Emmastraat 1, telefoon 010-250500 toestel 155. Voorlopig zijn de volgende acti viteiten gepland: 7 augustus: Opening „Sportreal" met een sportinstuif in de sporthal Margriet Bij deze opening zal de wethouder van Vorming en Recreatie, de heer H. Post hoorn, aanwezig zyn^.11 au gustus Speelavond aan de Jo zef Oreiiossingel in de wijk Groen oord; 14 augustus Speeldag op het sportterrein van de handbalvereniging DWS in sportpark Thurlede; 18 augustus Speelavond aan de Valeriusstraat in de wijk Groenoord; 21 augustus Speeldag aan de Jozef Ore- liossingel in de wijk Groe noord; 30 augustus t/m 3 sep tember Zwem-avondvierdaag se in bad Groenoord) 4 sep tember Sportinstuif in de sporthal Margriet Dit is pas een voorlopige agen da. want het PAC hoopt ook in de andere wijken van Schiedam dit soort activitei ten te kunnen gaan ont plooien. SCHIEDAM - Het sa- menvoegen van de Christelijke Schiedam- se Gymnastiekvereni gingen Animo, DOK en ODO tot één grote ver eniging onder de naam „Alliantie" zal zeer waarschijnlijk uiterlijk op 1 januari 1977 z'n beslag krijgen. De voor bereidingscommissie besteede hieraan de laatste weken de nodige vergaderingen. De drie partners zullen hun le den in de gelegenheid stellen tijdens hiervoor uit te schrijven buiten gewonen ledenvergade ringen hun fiat te geven aan dit samengaan. De te verwachten geboorte van „Alliantie" was ook een agendapunt van de door de vereniging DOK gehouden jaarlijkse leden vergadering. Hier ver wacht men, dat na een m het najaar te houden slot vergadering, de oprichting van „Alliantie" er zeker zal komen. In het bestuur zijn enkele wijzigingen geko men. Voorzitter P. van Wa- meJen stelde zijn functie beschikbaar maar zal voor lopig als waarnemend voorzitter de hamer blijven hanteren. Mej. L. de Jager en mevr. M. van Tilborg- v,d. Knaap stelden zich beiden niet herkiesbaar, Ze worden opgevolgd door mevr J. Meijer-Westerveld en dhr. F. van Dun. Naast woorden van dank voor het vele werk wat de aftre dende bestuursleden in de vereniging hebben gedaan werden ze in de bloemen gezet Met instemming van de aan wezige leden werd tijdens de vergadering mevr. A. Bezemer-Van Bommel tot erelid benoemd. Waarne mend voorzitter P. van Warneten onderscheidde haar met de zilveren DOK-spelct Voor Johan Dlrksen had hij namens de bood een KNCGV-spetd voor bet feit dat deze een kwart eeuw lid is van DOK- Schiedam Hans van Zelm zit deze maand dertig jaar in de handbalsport en zal volgend jaar het feit herdenken dat hij vijfentwintig jaar onafgebroken trainingen heeft gegeven. Momenteel is Van Zelm trainer bij de handbalvereniging Unitas in Maassluis, maar voordien hebben vele verenigingen geprofi teerd van zijn kermis van de handbalsport. Hans van Zelm begon zijn handballoopbaan in 1946 bij Wilton Fijenoord en is van deze vereniging mede oprichter. Na verschillende bestuursfuncties vervuld te hebben begon hij in 1952 met de trainingen bij WF, en is daarna nog trainei geweest bij Actief, Meeu wen, DWS, Dynamo, Ver- burgh, UVG, de Schutters en de Hollandiaan, met welke vereniging hij het af gelopen seizoen de dames kampioen zag worden en promoveren naar de regio nale klasse. Gedurende dne jaar heeft Hans van Zelm afdeling- straimngen geleid in samen werking met de Vlaardin gers Puck Parlevliet en Jack van der Burg. De veranderingen in spelvorm heeft Van Zelm allemaal mee gemaakt. De buitenspellijn, toen gewoon buitenspel (als bij voetbal), hierna het drie vak ken systeem, de ontwikkeling van het zaalhandbal en nu ze venhandbal op het veld. Van Zelm hierover: „Bijzonder jam mer dat bet elfhandbal ver dwenen is. Het wordt nu alleen nog door de veteranenteams gespeeld". Dat Van Zelm bekend is met alle handbalmethoden is begrijpe lijk. Nagenoeg alle lectuur die maar iets met handbal te ma ken heeft, is m zijn beat en m de weinige vrije tijd die hij over heeft, verdiept hij zich daarin. Buiten de diploma's air handbal- trainer is Van Zelm ook gedi plomeerd zwemonderwijzer en heeft -als zodanig verschillende jaren de waterpoloploeg van Wdton Fijenoord getraind. En is dne jaar als sportinstructeur aan de bednj fsschool van Wil ton Fijenoord verbonden ge weest Het diploma sportmas seur, met licentie van het NSF, is eveneens in zijn bezit. Dat Hans van Zelm een all-round sportman genoemd mag wor den kan men opmaken uit het feit, dat verschillende sporten door hem beoefend zijn, zoals; boksen, voetbal (Fortuna en Hollandiaan), zwemmen, atle tiek, technische en loopnum mers, zeil- en kanosport en van zelfsprekend handbal in de ver enigingen Wilton Fijenoord en De Hollandiaan. Bij handbalverenigingen is het een bekend feit dat bestuurders nooit lang zitting hebben. Van Zelm daarover: Jammer dat besturen snel uit elkaar gaan. Zelf heb ik tien jaar achtereen in een bestuur gezeten. Ze kun nen zo nooit een positieve lijn doortrekken. Bij Unitas is er een goede samenwerking tus sen bestuur, commissies, trai ner en coaches. Op deze basis moet hier iets goeds uit- De accommodatie van Unitas is prima, de gemeente Maassluis heeft voor deze vereniging een verhard veld laten aanleggen, het eerste buitenveld in het rayon Rotterdam voor zeven handbal. Op de vraag of Unitas voldoende kwaliteiten bezit, zegt Van Zelm: „Wat de heren betreft barst het van kwaliteit, maar jammer genoeg kwam het er niet uit. Wat het is weet ik niet, maar in het volgend sei zoen zal ik het op een ander vlak moeten zoeken. De dames selectie is rog veel aan te bou wen. De meisjes zijn leergierig en het is bijzonder prettig lesge ven. Ze zijn op de derde plaats geëindigd in de afgelopen com petitie met 179 doelpunten voor, dus schotkracht genoeg". De selectiegroepen van Unitas zijn vrij*klein, daarom heeft Hans van Zelm het bestuur en technische commissie geadvi seerd om zoveel mogelijk in te schrijven op toernooien en veel oefenwedstrijden te spelen. Van Zelm: „Zo'n advies nemen ze direct aan. De werkzaamheid vanuit de vereniging is voor mij dan ook een stimulans om me voor de volle honderd procent in te zetten". ,In de wintermaanden is de training in de zaal een pro- Hans van Zelm geeft aanwijzingen. De handballers kunnen er veel van leren. bleem voor Unitas", gaat van Zelm verder, „vorig jaar moest ik de heren trai nen in de sporthal en een uur Later de dames in een bijzonder moeilijk ora de sporthal te huren voor trai ningen, maar het bestuur doet alle mogelijke moeite om dit toch te realiseren". gymnastieklokaal. Het is Met de bouw van de nieu we sporthal in Maassluis kunnen hopelijk ook de ze moeilijkheden in de toekomst voor de hand balvereniging Unitas worden opgelost Schiedam „Ik ben - doodzenuwachtig en - kan niet stilzitten." Het komt verontschuldi gend uit de mond van Dinphy Wesdorp. De I6-jarige wielrenster heeft het er moeilijk mee. De rede: voor het eerst in haar prille car rière rijdt ze mee in het kampioenschap van Nederland. Hage het tempo gaat verho gen moet ze lossen. Dinphy Wesdorp .bewust bouwen aan carrière. Sinds 30 mei wordt ook Dinphy gesponsord door Beck's Bier. In een team van ongeveer acht rijd sters, waarin ondermeer Keetie van Oosten-Hage, leert zij de kneepjes van bet nog zo aparte wieler- vak. Het is vrijdagmorgen. Al vroeg vertrekt de Schie- damse naar Simpel veld in Limburg ora het parcours te verkennen. Dinphy: „Ik ga wat trainingsronden maken om het allemaal te zien. Vooral omdat ik nog nooit tegen een heuvel heb opgereden. Dan wil ik wel goed georiënteerd aan de start verschijnen." PROBEREN Ook vader Wesdorp is erbij. De man, die het in eerste instan tie niet zo zag zitten met die wielrennerij maar nu overal mee naar toe gaat, zorgt er voor dat de fiets van Dinphy in optimale conditie is. Over zijn dochter zegt hij: ..Eerst dachten we dat ze het alle maal wei snel zou vergeten. We hebben haar opgegeven als lid van de RC Schiedam om te proberen Later bleek echter dat ze zo enthousiast was dat ze niet meer van haar idee om verder te gaan kon worden afgehaald. Sindsdien ben ik ook enthousiast gewor den." Zaterdag. Precies om 11 uur klinkt het startschot. Niet minder dan 56 dames vertrek ken om te strijden voor het kampioenschap. De eerste twintig kilometer kan de jon ge Schiedamse het nog aardig bijbenen. Maar op het mo ment dat Keetie van Oosten- BANG De achterstand bedraagt twee minuien. En nadat Dinphy een kleine strijd voert met Mini Brinkhof komt ze toch nog als zeventiende over de streep. „Ik was bang dat Ik helemaal zou worden wegge reden," zegt ze nog nahijgend, „dat is gelukkig niet gebeurd. Als ik had moeten afstappen omdat de achterstand te groot zou zijn was toch alles voor niets geweest. Zover is het gelukkig niet gekomen en ik kan terugzien om een goed kampioenschap. Ik weet nu weer wat meer van mijn ei gen mogelijkheden en beper kingen." In Sïmpelveld reed Dinphy Wes dorp haar twintigste koers dit seizoen. Negentien keer viel ze daarbij in de prijzen. De beste klassering? Dinphy: „Dat was toen ik in IJzendijke als vier de eindigde." En die ene keer dat ze met lege handen naar huis terugkeerde? De rijdster: „Dat was in Dubbeldam. Ik moest eerder afstappen om dat Willie Kwantes in mijn achterwiel vieL" Bewust bouwt de jonge Dinphy, die gaat studeren voor kin derverzorgster, aan haar car rière. Gebaseerd op rush „Ik wil gewoon zo lang mogelijk meegaan. En zeker niets for ceren. Als ik het allemaal rustig aan doe ben ik er zeker van dat de overwinningen wel komen. Nee, nog niet dit jaar, misschien ook nog niet volgend jaar. Maar komen doen ze er zeker!" Ze is de jongste rijdster van de groep tot nu toe. Misschien ook wel het grootste talent. Gelukkig met het feit dat ze in hetzelfde team at als Neer- lands grootste renster Keetie van Oosten-Hage. En ondanks dat verzucht moeder Wesdorp nog diverse malen: „Sinds Dinphy op de fiets zit staat wielrennen centraaL We pro beren-het nog wel eens wat af te remmen maar dat lukte gewoon niet En als haar teamgenote Nita van Vliet dan ook nog langs komt is helemaal het hek van de dam. Maar ach, het is toch beter dan dat ze mets doet. Schaakkampioenschap van Schiedam Schiedam Het is Joop Huyzer dan toch gelukt Na vier overwinningen op rij leek het in de voorlaatste ronde van de strijd om de Schiedam se schaaktitel toch nog fout te gaan. Reitsma, in het verleden vele malen kampioen, gaf Huy zer weinig kans, terwijl rivaal en favoriet Ben Riksen in zijn partij tegen Theo van Zessen de overwinning voor zich opeiste. Zodoende werd Huyzer, die daardoor een half punt achterstand opliep, van de eerste plaats verdrongen. De laatste rende moest dus de beslissing brengen, waarbij Riksen aan een puntendeling voldoende zou hebben om zijn titel te prolongeren. In een «ogenschijnlijk gelijke eindspel situatie verslikte Riksen zich echter en wist Huyzer door secuur spel op fraaie wijze van de noodzakelijke overwin ning te verzekeren. De uitslagen van de laatste ronde van het schaakkampioen schap van Schiedam: Riksen—Huyzer 0—1, Reitsma—Huyzer 1—0, Van Zessen—Riksen 0—1, Van Muhem—Groene weg 1/2—1/2, Vrijland—'Van Zessen 0—1. Eindstand; 1. Huyzer 5 pnt, 2. Riksen 4 1/2 pnt, 3. Reitsma 3 1/2 pnt., 4. Van Zessen 3 pnt, 5. Van Mullem 2 1/2 pnt., 6. Groeneweg 1 1/2 pnt., 7. Vrijland 1 pnt (degr.). De eindstand van de le klasse luidt- 1. Van Kleef 5 pnt, (prom.), 2. Blok 4 pnt. (prem.), 3. Van de Dool 4 pnt, 4. Harmanny 3 pnt, 5. Emor 2 1/2 pnt, 6. De Bruin 2 1/2 pnt, 7. C. Groeneweg 0 (egr,). In de 2e klasse moet nog een beslissingswedstrijd worden gespeeld om uit te maken wie met kampioen Van Oven mag promoveren naar de eerste klasse. De stand: 1. Van Oven 4 1/2 (prom.), 2. Groenenberg enTroost 4 1/2 pnt., 4. Van Vuuren 3 pnt, 5. Meyer 2 1/2 pnt, 6. Tettero I pnt, 7. mevr. Van der Have 1 pnt De stand in de jeugdklasse luidt: 2. Van der Slik 6 pnt, 2. Van AJphen 5 pnt., 3. Heusdens 4 1/2 pnt., 4. Van de Ende 3 pnt, 5. Van Velzen 3 pnt, 6. Pranger 3 pnt, 7. Van Erk 2 1/2 pnt, 8. De Keizer 1 pnt. Schiedam In de strijd om het club kampioenschap van Damclub Schiedam eindigden Piet Bastiaanse en Tiny Mous op een gedeelde eerste plaats, met 22 punten uit 16 partijen. De herkamp eindigde in een 4-2 zege voor Tiny Mous, daar Piet Bastiaanse in de eerste wedstrijd een combinatie over het hoofd zag en zodoende een schijf en later de partij verloor. De twee andere partijen resulteerden in remises. De wisselbeker blijft derhalve in het bezit van Tiny Mous, die met dit resultaat tevens de „doublé" (clubkampioen en kampioen van Schiedam) behaalde, Zo het hem lukt ook dit jaar het clubkampioenschap op rijn naam te schrijven, dan mag hij deze beker definitief houden. Zover is het echter nog lang niet, want de uitslagen van de eerste twee ronden van het nieuwe seizoen rijn: le ronde: Johan On ink-Leo Mous afgebr., Dick van Schaik- Wim Vrijland afgebr., Cees den Boer-Ger Tegelaar 2-th Peter Lansbergen-Ronnie Heusdens 0-2, Wim de Rond-John Sla u-A Jan Breman- Bart Quist 2-0, Bert Utens-Jan van Stigt-Thans 0-2, H. Tegelaar-Henk van Katwijk 0-2, Tiny Mous-Pict Bastiaanse 1-1. 2e ronde: Piet Bastiaanse-Johan Onink 1-1, Louis Vrijland-Ben Bastiaanse 2-0, Bart Quist-Tom Tilman 2-0, Jan Breman- Henk van Katwijk 2-0, Ger Tegelaar-Wim Vrijland 0-2, John Sla-Ronme Heusdens 0-2, C. Hahermehl-Wim de Rond O-A Bob Roelfsema-H. Tegelaar 1-1,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4