1 Maassluise jeugd wil duidelij kheid Wijkbewoners voor jeugd aan het werk CONCERT Expositie Cor Joppe VRIJDAG 25 JUNI 1976 Moeras van wensen en verlangens Han en Jan Aanvaringen Poedel hindert wielrenner Politie let op snelheid Van dak gevallen COUPON GEZINS-KORTING Koos Postema kwis presenteert voor ZÖS „Vakantievreugd voor de Oostwijkjeugd" 3 Maassluis De Tover bal, één van de Maasslui- se jongerenorganisaties, gaat in augustus verhui zen. De stichting is daar toe gedwongen door de vernieuwing van het ge bied Lijnstraat en omge ving. De huidige behui zing gaat als gevolg daar van tegen de grond. Na uitvoerig overleg met de gemeente mag De Tover bal, a! dan niet tijdelijk, de vroegere kantoor- en kantine gebouwen van de Verenigde Toowlabrie- ken betrekken. Dat een dergelijke bver- huizing de nodige finan ciële gevolgen heeft, be hoeft geen betoog. Het Verto-gebouw moet hier en daar worden opge knapt en/of worden aan gepast. Voor de verhui zing en de inrichting kan De Toerbal zelf over 20.000 gulden beschikken. De gemeente gooit er zelf nog 65.000 gulden tegen aan. Oorspronkelijk zou De Toverbal maximaal drie jaar in het Verto-ge bouw mogen blijven. Dat standpunt verspreidde een geur van kapitaalver nietiging. De Toverbal zal nu minimaal drie jaar in bet Verto-gebouw blij ven zitten. Theo Lieverts, beroeps kracht van de stichting De Toverbal, zegt dat De Toverbal best langer dan drie jaar in de nieuwe behuizing wil blijven zit ten. De geldmiddelen kunnen hier echter een spaak in het wiel steken. „Bij een verblijf daar voor een periode van meer dan een jaar zal er meer ir oeten worden op geknapt", aldus Lieverts, „en er zal dan dns ook meer geld beschikbaar moeten komen. De kozij nen moeten dan bijvoor beeld vernieuwd wor den". Plannen Wethouder Smit van jeugdzaken had van die prachtige plannen: de jeugdorganisaties van Maassluis zouden moeten samengaan en zouden dan in een geheel nieuw gebouw hun intrek mo gen nemen. Dat feest ging niet door. Vooral De Jeugdhaven voelde er niets voor om in één jeugdorganisatie op te gaan. Ook De Toverbal en de zogeheten Konings- hofjongeren waren bang voor verlies van de eigen identiteit. Niet één grote jeugdorganisatie dus. Al lemaal in één gebouw dan, stelde de gemeente voor. Elke club zou zijn eigen bar behouden, maar er zou gemeen schappelijk gebruik ge maakt kunnen worden van bijvoorbeeld sanitair en apparatunr. „Dat vin den we goed", zei De Toverbal; „Geen sprake van", zei De Jeugdhaven. De gemeente wilde voor 1 september een uit spraak over de samen werking tussen de jengd- groeperingen. Die uit spraak lijkt er al te zijn, hoewel de besprekingen nog wel doorgaan. De Jeugdhaven wil in ieder geval een eigen „home" behouden; De Toverbal wil de gemeente wel te gemoet komen. De Jeugdhaven zit op het ogenblik in een oud schoolgebouw op Het Door Onno Schoonheyt Hoofd. In dat gebouw, met name op de begane grond, zit ook nog een kleuterschool. Die kleu terschool moet er uit, want het gebouw is oud, vervallen en gevaarlijk. De gemeenteraad zou ook een beslissing van die strekking nemen op 5 ju li. De kleuterschool zou in een aantal noodloka- len achter de Generaal De Wetstraat een plaatsje vinden. De commissie on derwijs vond dat deze week helemaal niet zo'n geweldig idee. Men wilde geen noodoplossingen. Gevolg: voorstel van de agenda afgevoerd en voorlopig geen beslis sing. Behoefte Het bestuur van de Jeugdhaven kwam deze week ook bijeen. Men leefde in de veronderstel ling dat de kleuterschool wel zou verdwijnen. De Jeugdhaven kon dan naar de benedenverdie ping en de bovenverdie ping zou kunnen worden opgekpapt. Men wil nu dat de gemeente gaat uit rekenen wat het kost om van het gebouw een be huizing te maken die aan alle eisen voldoet. De Jeugdhaven wil dan na melijk best blijven zitten waar ze zit. Nu de kleu terschoolzaak nog niet tot een oplossing ge bracht is, zal ook de Jeugdhaven moeten wachten. De Koningshof jeugd ben gelt op het ogenblik tus sen wal en schip. Na de vechtpartijen in de Ko ningshof is het de toe gang tot dat gebouw ont zegd. Volgens Theo Lie verts zwerft die jeugd nu weer over straat. Sommi gen bezoeken De Tover bal, anderen De Jeugdha ven en weer anderen zijn regelmatig in 't Weverke. Daar ontstaan dan vaak problemen. Ook zij wen sen een eigen ruimte, liefst een gedeelte van Koningshof. De Toverbal hoopt op 1 september de nieuwe be huizing feestelijk te ope nen. De Jeugdhaven wacht npg op resultaten van het overleg met de gemeente en heeft nog geen definitief standpunt bepaald over behuizing waar en hoe. Wethouder Smit komt volgende week van vakantie terug. Als er één ding duidelijk is, dan is het wel dat er op het gebied van jeugd zaken bergen werk op hem liggen te wachten. Misschien dat er dan eindelijk ook eens wat zekerheden kunnen wor den geschapen. Want daar heeft iedereen zo langzamerhand wel be hoefte aan. ,VeeJ hebben ze niet gemeen. Han is vierentwintig jaar, niet dik en lichtblond. Jan is zes. vadsig en pikzwart. Sinds een ,week bestaat tussen hen een warme vriendschap. Sinds Jan voor enige tijd pensiongast werd van de Hargahoeve, Schie dams dierenasiel. Daarvan is Han Klaasse beheerder. Jan Klaassen is de zwarte kater uit Amsterdam, op wie Han mag passen. Kijk, eerst is het zo'n Belg en dan denk ie: achdie man weet niet beter. Maar nou beginnen nota bene onze bloedeigen landgenoo- tjes ons wagenpark aan te randen. 't Is alweer zo'n twee weken geleden, dat die patatter uit Msrksum (een gehucht tn 't land onzer zuiderburen) met zijn motorschip op een haar na de ka van de Buitenhaven in Schiedam schuurde. Daarbij kerfde het hoog opgetrokken, uitstekende anker tn het glanzend» blik van liefst vier personenwagens achtereen. Dat dat kon gebeuren kwam ook wel, omdat die auto's wel wat dicht langs de waterkant stonden geparkeerd. Prompt, anderhalve week later slechts, doet ten tweede male een binnenschipper zijn stoere scheepje door de golven van hetzelfde water klieven. Aan boord van de Hoek van Holland, zoals het bootje nu eenmaal heet: de 47-jartge P. van de O. vit Katwijk aan Zee. Ook hij laveert iets te veel en de boeg ramt drie auto's. Wè hebben al automobilisten horen zeggen, dat de Buitenhaven maar voor de binnenvaart moet worden afgesloten. Het lijkt m de Vlaardingse ge meenteraad gewoonte te worden om kritiek uit te oefenen op wethouder Bas Goud ri aan Steeds vaker komt die kritiek overigens van PvdA-raadsleden en dus van partijgenoten. Geen uitzondering mag gesteld wor den, want wethouder Rien Bo venberg wenst ook net aan de leiband van de PPR te lopen. Woensdagavond werd Goudnaan meerdere malen het vuur na aan de schenen gelegd (en het was al zo warm). Weer waren bet partijgenoten, Peet Proppert met name, die het hem lastig maak ten. Tegen elf uur was het de wethouder blijkbaar allemaal te veel geworden. Collega wethou der Jo Vermeule ondervond dat ten aanschouwe van alle raadsle den en het publiek. Gcudriaan gaf antwoord op vra gen van PPR-man Willem Kwak- kelstem over het nieuwe GSD-ge- bovw. Daar waren ook vertrou welijke cijfers bij betrokken. Me vrouw Vermeule wilde Goudnaan daarover iets in het oor fluiste ren. Zrj werd flink op haar num mer gezet. „Je hoeft mij met te vertellen wat ik wel en niet kan zeggen", voegde hij haar voor iedereen verstaanbaar toe. Zijn haastige excuses konden de ont steltenis bij de raad en het pu bliek over zulk een lompheid niet wegnemen. Schiedam Tijdens een wieler wedstrijd op de Willemskade is de 24-jarige veehouder C. Olst- hoorn ten val gekomen. Met een sleutelbeenfractuur en op zijn hoofd een bloeduitstorting is hij in het Noletziekenhuis opgeno men. Hij was gevallen bij een poging om te remmen, toen Plotseling een poedeltje het par cours voor hem overstak. De eigenaar van de hond heeft zich niet gemeld. Schiedam De politie heeft de afgelopen dagen vijf bromfiet sen in beslag genomen, omdat 2j waren opgevoerd. Alle kon den sneller rijden dan veertig kilometer per uur. De snelste haalde op de curvometer zelfs pen snelheid van negentig ■km/u. Op de Rotterdamsedijk maakte de politie tegen vijftien automo- "ilisten proces-verbaal op. 'Bij een snelheidscontrole bleek, dat allen te hard reden. Vlaardingen De 8-jarige Moni que van E. is van het dak van een school aan de Van Hogen- dorpiaan hoek van Limburg Stirumstraat gevallen. Het mis-: r ie ,was bij het beklimmen uit gegleden en achterover naar beneden gevallen. Met een her senschudding en een aantal schaafwonden is zij in het Holy Ziekenhuis opgenomen. SCHIEDAM zaterdag 3 juli MARGRIETHAL aanvang: 20.15 uur €M m.m.v. het Gewestelijk Orkest van 2uid-Holland trio Louis van Dijk Frans Halsema en Gerard Cox PRIJZEN VAN DE PLAATSEN 10.- PER PERSOON Het batig saldo is bestemd voor het Nederlandse Rode Kruis Voorverkoop: alle kantoren van de Rabobank He .u\ (Ic/e krant kmuicn met de/»* cnupon prol Keren v.uiern e\ir.i I)e/e ge/iuN-kurting bedraagt: I '2.50 per persmm .Mllt.ll piTMMleit' Oe/e bon lulkmpprn en meenemen x nor de speeule ge/itr-kortutg RC'. CERDAMSCH NIEUWSBLAD Schiedam De zaterdagse actua liteitenrubriek van de Zieke nomroep Schiedam (ZOS) op zaterdag, gaat morgen haar zo mervakantie inluiden met een groot rechtstreeks programma vanuit de hal van het Gemeente Ziekenhuis. Voor deze speciale gelegenheid zal het programma langer du ren dan normaal, en wel van tien tot half twee. In die "drie- neenhalf uur zullen Barbara en Bas voor enige muzikale in breng zorgen, terwijl een Schie- damse operazanger de klassie ke muziekliefhebbers zal ver maken. Enkele mm of meer bekende Schiedammers (een stuntman uit Een Brug te Ver, iemand van de Belangenvereniging voor Kleine Mensen) komen het een en het ander over hun le ven en ervaringen vertellen. Daarnaast zal gedurende de gehe le uitzending een doorlopende kwis met verloting plaatsvinden gepresenteerd door Koos Poste ma en kunnen familieleden van patiënten, patiënten zelf en het veplegend personeel verzoek plaat j es aanvragen en de groe ten doen. De ZOS - op - zaterdag - show gaat na deze laatse live-uitzen ding voor ongeveer twee maan den op vakantie en keert in september terug. Vlaardingen - Niemand zal durven beweren dat de jeugd in de Vlaar- dingse Oostwijk een be- voorreche positie in neemt. Toch wordt, of liever misschien, daar om wordt deze jeugd de ze zomer vergast op een geweldig vakantiepro- gramma. Een program- ma dat helemaal in el kaar gezet is door bewo ners van de Oostwijk en ook onder leiding van een aantal van hen zal worden afgewikkeld. Wat gaat er allemaal gebeuren? Eke dag iets eigenlijk. Van 13 tot en met 16 juli würden er op het Boslaanplein allerlei kin derspelen gehouden. Dat houdt voor de jeugd dan zoveel m als vier extra koninginnedagen. Natuurlijk zijn er ook prijzen te winnen. Deze zelfde week zijn er 's middags sportwed strijden in het Oranjepark. De hele kleintjes zijn ook met vergeten. Op woensdag 14 juli gaat men met de peuters tot zes jaar, die lid zijn van de zogehe ten woensdagmiddagclub, naar een kinderboerderij. Een superspeurtocht staat voor maandag 19 juli op het pro gramma. Wat er opgespeurd gaat worden is nog niet bekend, maar dat hoort het speurdersle gioen wel op het Boslaanplein als het zich daar om tien uur 's ochtends meldt. In de mida- guren kan er in het Oranjepark weer gesport worden. De jeugd van acht jaar en ouder gaat woensdag 21 juli met de 1 bus naar Bosbadhoeve, een soort Eftelmg. De volgende dag is er een grote versiertocht, die om twee uur begint. Er is ook een wedstrijd aan verbonden. Het leukste idee wordt met een pnjs beloond. Vrijdag is er een feest. Kostumering mag. Zaterdag 24 juli wordt er op het plein een Fancy Fair gehouden of, bij slecht weer, in het buurt huis. Het buurthuis wordt m de week van 26 tot en met 30 juk omgetoverd tot kunstcentrum. Mensen van de Vrije Academie komen deze Culturele Week ge stalte geven met creatief werk, Zij zullen de jeugd ook onder richten. Een feestmiddag met medewerking van „echte" ar tiesten zal deze week besluiten. De kaalslag zal de eerste week van augustus geen kaalslag meer zijn. Kinderen mogen daar dan hun eigen jeugdstad bouwen en zullen daar blijven kamperen. Op die manier zal er gedurende een week een echte jeugdgemeente op de kaalslag ontstaan. Geen vakantie zonder vissen. Ook niet in Oostwijk dus. Om acht uur tn de morgen van zaterdag 17 juli begint de eerste van drie viswedstrijden voor de jeugd tot zestien jaar. Er wordt gevist in de Spoorsingel bij de kaal slag. Er zijn ook hier prijzen te winnen, met name visspullen. De gevangen vis wordt door een controleur gemeten en on middellijk weer terug gezet. Er zijn twee groepen: een groep van zeven tot en met elf jaar en een groep van twaalf tot en met zestien jaar. De opbouwwerker van de Oost wijk, Ben Dubbeldam, was zeer m zijn sas met dit initiatief van „zijn" Oostwijkers. Hij deelde mee dat alles helemaal uit ini tiatieven van de wijkbewoners tot stand was gekomen. Naar zijn zeggen is er geen enkele wijk in Vlaardingen waar iets dergelijks is georganiseerd. Vooral voor de jeugd van de andere wijken bjkt het Oost- wijkplan Vakantie vreugd na volging te verdienen. Museum heeft er geen trek in Schiedam Het werk van de begin dit jaar overleden tekenares Cro Joppe zal over onbepaalde tijd waarschijnlijk worden geëxpo seerd in het Zakkendragershuisje aan de Oude Sluis, dat zich volgens geïnteresseerden uitstekend leent voor het tentoonstellen van werken over Schiedam of van Schiedamse amateurskunste naars. Ook wordt nog gedacht aan andere expositiegelegenheden, zoals de toekomstige ruimte van de Historische Vereniging Schiedam in het voormalige weeshuis De Undenhof aan de Lange Achterweg. De museumcormmssie zegt, dat daarmee het nagelaten werk van juffrouw Joppe zinvoller wordt gebruikt dan wanneer het Stedelijk Museum een deel van de tekeningen als legaat zou aanvaarden. Commissielid Sjef Henderickx, graficus van beroep, is met museu massistente Josine Bokhoven het werk gaan bekijken. De conclusie is, dat de tekeningen niet passen in de eigen collectie van het museum. Het gaat vooral om schetsen en tekeningen van het boerenleven in Joegoslavië, waar Cor Joppe enige tijd heeft gewoond. In Rotter dam is zijn tekenlerares geweest op de academie voor beeldende kunsten in de tijd, dat Schiedams oud-museumconservator Pierre Janssen daar directeur was. Ontgoocheld door diens leiding keerde zij later de academie de rug toe en werd actief lid van de Schiedamse kunstenaarsvereniging S'45, die destijds is opgericht door Doop Wiegman, Herman Seij en Jaap de Raat <nu nog voorzitter) en toen nog vele prominente kunstenaars telde. Ruim vijf jaar geleden werden haar werken nog tentoongesteld in het dienstencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan. Juffrouw Joppe werd 66 jaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3