Gestolen voorwerpen worden vervangen Meer poliklinisch bij minder ziekenhuisbedden Tropische dagen mt I 1 Ik neem de proef Anders patiënten op wachtlijsten II mooiste Motie van oppositie over scheepsbouw Toestemming verleend Verzekering dekt materiële schade Steekvlam in gezicht van jongen Bewoners stichten commissies Hoekse raad zegt ja Mog geen Over de Vesten Maandag 28 juni 1976. SCHIEDAMSCHE COURANT - ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25603 1 PAGINA'S Broersvest 3 telefoon administratie 2G8091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis De gestolen antieke voor werpen uit de werkkamer van de Maas sluis' burgemeester M.K. van Di jke zul len worden vervangen door kunstvoor werpen die uiterlijk goede overeen komsten vertonen. De verzekering zal de materiële schade dekken. De histori sche waarde kan niet worden vergoed. omdat deze zich niet in geld laat uit drukken. Naar aanleiding van de diefstal die in de nacht van 2 op 3 juni in de Maas- si uise gemeentesecretarie heeft plaats- gevonden, zal op voorstel van de com missie voer Algemene Zaken een inter ne studie worden gemaakt van een beveiligingssysteem voor de openbare gebouwen. Dit voorstel werd van harte toegejuicht door de commissie voor Culturele Zaken, die gelijkertijd met de commissie voor Algemene Zaken vergaderde. De antiquiteiten die zijn gestolen: een antieke staartklok, drie antieke tinnen bekers, een antieke tinnen kandelaar. een antiek tinnen driedelig inktstel op plateau en een antiek porseleinen wandbord waren door de gemeente Maassluis verzekerd voor totaal 12.600,—. De staartklok was verze kerd voor een bedrag van 7500 gulden, het wandbord voor vierduizend en de' tinnen voorwerpen voor 1100 gulden. Schiedam Ondanks de grote warmte was er zaterdag nog flinke publieke belangstelling voor de jaarlijkse keuringsdag van de Geitenfokkersverem- ging „Ons Genoegen" uit Ke- theF. Met eikaar brachten de leden, aangevuld met enkele met aangesloten houders van gei ten, zo'n zestig rasgeiten in de keunngsrmg. Tot de „schoon-- ste" van het geheel werd door de keurmeesters uitgeroepen de éénjarige „Koosje" de 2e van de heer P. J. v.d. Meer uit Kethel. Ook de aanwezige veremgmgs- bok „Koop" was vol bewon dering voor het uiterlijk van „Koosje" die hij tot zijn harem mag rekenen. Prijswmnares- sen overige klassementen: Toggenburger lammeren: 1. „Janny", U Keyzer uit Kethel' „Hanneke", G. de Ruiter, Delft; 3. „Donna" de 3e, me vrouw Van Ravenstein-Men- ner, Leidschendam. Lammeren, wit: 1. „Ludy", M. Dijkshoorn, Kethel met op de tweede plaats, „Ludy" de 2e, van dezelfde eigenaar. Eenja rige Toggenburgers: 1. de gou den „Koosje" de 2e;, 2. „Jo hanna" de 2e, P. van MD, Schi pluiden; 2. „Dorinda" de 2e, mevrouw Ravenstem-Menner. Tweejarige Toggenburgers: ,1. „MUly", L. Keyzer, Kethel;, 2. i Annie", B. Heydra, Kethel;, 3. i „Ella, P. v.d. Meer Kethel, Ou- de witte geiten: 1. „Ludy". J. Heydra; 2. „Juliana", B. Hey- i dra. Kampioene dwerggeiten: i „Sindy" van J. Heydra. De beoordelingspnjs voor de i jeugd tot 12 jaar voor de om- gang met de dieren werd toe- gewezen aan Lucienne Keyzer j uit Kethel. i Schiedam/Vlaardingen Het terugdringen van het 1 aantal ziekenhuisbedden in Schiedam en Vlaardin gen zal alleen mogelijk worden, als de poliklinische behandeling wordt uitgebreid en verbeterd. Als niet op die voorwaarde wordt ingehaakt op de beleid slijn van staatssecretaris Hendriks van volksgezond heid om het beddenbestand te verkleinen, krijgen we „Engelse toestanden", meent geneesheecdirec- teur C. J. M. Vlootman van het Noletziekenhuis in Schiedam. Dr. Vlootman is lid van de groep van zes, die een conceptrapport heeft geschreven over de voor zieningen van de achttien zie kenhuizen in de Rijnmond. In deze werkgroep vertegenwoor digt hij zowel Nolet als het Vlaardingse Holy- en het Schie- damse Gemeenteziekenhuis. Wordt de poliklinische aanpak niet verbeterd, dan bestaat de kans dat wachtlijsten worden ingevoerd voor opname in een ziekenhuis. „In Engeland ge beurt het wel, dat men voor behandeling van eeh kleïnè breuk twee jaar op de wacht lijst moet staan", aldus dr. Vlootman. „Als Hendriks daar naar toe wil, is dat op zijn minst vreemd. Dat zou ook tot gevolg hebben, dat het verple gend personeel ruet meer pret tig kan werken en uitwijkt naar andere landen." Inventarisatie van de ziekenhui zen gebeurt in opdracht van de staatssecretaris, hoewel duide lijke bezwaren bestaan tegen zijn beleid om ook in meer overbevolkte delen van het land het aantal ziekenhuisbedden te rug te brengen tot vier per dui zend Nederlanders (nu is dat 5,7 promille). „Men leeft hier onder meer afwijkende omstan digheden dan in het oosten van het land, Dat scheelt aanmerke lijk in het percentage patien- ten", is het commentaar. Uit het eerste ontwerp-rapport mogen nog geen consequenties worden getrokken, hoe het bed- den bestand kan worden ver kleind. Als al één van de drie ziekenhuizen m Schiedam en Vlaardingen zou moeten sluiten op een termijn van tien jaar, zou dat voor de andere twee eveneens ongekende problemen opleveren, volgens Vlootman. In een brief aan het Noletperso- neel veroordeelt hij scherp de sensationele geruchten, dat uit het concept-rapport zou blijken dat Nolet er als ziekenhuis het slechts vanaf komt. Vandaag is de brief openbaar gemaakt, Uit de systematische enquête, waaraan elke patiënt in het No letziekenhuis wordt verzocht mee te doen, blijkt dat negentig procent van de patiënten zeer tevreden is over de behande ling. Dit aantal wordt in geen ziekenhuis in Rijnmond zo hoog verondersteld. Aan opmerkingen in het nu ver schenen ontwerp-rapport zullen eerst alle ziekenhuizen aanvul lingen en correcties toevoegen, om de juistheid van de inventa risatie te garanderen. In sep tember valt het definitieve rap port te verwachten. Hoek van Holland Ter wijl de mannen van sport en recreatie zaterdagmor gen in alle vroegte de laat ste hand legden aan het schone strand reden de eerste auto's met baders al binnen. Terwijl de stran- dexploitanten nog wat sla perig de koffieketels vul den moesten de koelkas ten al open voor de eerste koude pilsjes en blikjes frisdrank en terwijl de EH- BO-ers bezig waren zich te installeren meldden zich al de eerste splinter- patiënten en mensen die meenden door een kwal „gebeten" te zijn. Hoek van Holland leefde zoals het graag wil leven, als badplaats, als toeristen plaats. Naarmate de ochtend vor derde werden de files op de Dirk van den Burgweg ianger en vulden zich ook de laatste parkeerplaatsen. Toch zagen nog velen kans om op alle mogelijke en onmogelijke plekjes hun auto kwijt te raken. En al was de politie op deze warme dag erg soe pel. sommigen maakten het te bont en vonden een bon onder hun ruitenwis ser. Inmiddels voerden ook treinen en bussen dui zenden strandgangers aan, anderen kwamen in drommen met de fiets of de bromfiets. De menigte groeide aan, de schattin gen varieerden tenslotte met tienduizenden en wat maakte het allemaal uit. Of het er honderdduizend waren of misschien twee honderdduizend. De rode brandplekken vormden zich in steeds sneller tempo op vele hui den, de koelmachines in de exploitatietenten kon den het tempo niet meer volgen en de kassa's rin kelden in toenemend tem po. Hoek van Holland maakte het op deze tropische dag en omdat er maar weinig van die dagen voorkomen en dan nog wel in het weekend, keek iedereen levreden en was iedereen 's avonds totaal versleten. Maar het mooie weer had geen medelijden met de zwoegers, want zondag was het weer van hetzelf de laken een pak. jj Vlaardingen Met ernstige Ij brandwonden is zaterdagmid- jj dag de li-jarige Denne Haksie- II ge uit Vlaardingen naar het 'I Zuiderziekenhuis in Rotterdam I j gebracht. ii Nabij het winkelcentrum De Lo- per in Holy was de jongen tut de Spechtlaan door een steek- I vlam gewond geraakt aan ge. I zicht en bovenlichaam. Dit on geval vond plaats nadat een vnendje bij het spelen een hes spiritus op een bijna gedoofd vuurtje had gegooid. Vlaardingen Mede naar aanlei ding van de gemeentelijke plan nen om een deel van de Vlaar- - dmgse Babberspolder op te ho gen, rijn nu twee bewonerscom missies opgericht. De verhoging die ruwweg tussen de Van der Dujn van Maas damlaan en de Schiedamsedijk loopt en die volgend jaar moet worden gerealiseerd, betekent ook problemen, voor de bewo ners. Als de gemeente de straat ophoogt, dan moeten de eigena ren hun tuinen ophogen en ook de meegezakte schuren aanpas sen of vernieuwen. Om de problemen onderling, maar ook met de gemeente, te coördineren zijn nu de commis- sies opgericht. 1- .*5 Hoek van Holland De deelgemeentqj-aad Hoek van Holland heeft uiteindelijk „ja" gezegd tegen het ruiterpaden plan in de Hoekse duinen. Er werd zelf op aangedrongen het plan zo snel mogelijk uit te voeren, desnoods m gedeelten. Rijkswaterstaat met name heeft vele bedenkingen tegen het feit, dat de ruitersport de duinen veel schade doet. Vandaar dat men snel de beoogde ruiterpaden wil aanleggen om de ruitersport in de algemene politieverordening aan banden te kunnen leggen. Schiedam De gemeenteraad heeft er eind vorige week met in toegestemd om het nieuwe plein tussen de Nieuwe Haven en de Warande de naam te geven van Over de Vesten. Het gemeentebestuur wil dat de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening eerst nog eens be kijkt of er aan de Nieuwe Ha ven geen bemummering kan plaats vinden. Dat zal pas na de vakantieperio de, in augustus, gebeuren. Vooral het kostenaspekt zal dan worden bekeken. De naam Over de Vesten spreekt volgens de CDA-leidsler Rietje Taverne m het geheel niet aan. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proel toe in combinatie mei: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze bon m open envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam Schiedam De gemeenteraads- fracties van WD en CDA wil len. dat de regering verder gaande maatregelen met be trekking tot de Nederlandse scheepsbouw treft dan tot nu toe is gedaan, om daarmee ont slagen in deze bedrijfstak te voorkomen Met vijftien stem men van die twee partijen voor en veertien tegen (eenaantal progressieve raadsleden ont brak) werd een motie daarover aangenomen. PvdA en CPN waren fel tegen. Zij zagen de motie ais een aan val op de regering. In een eigen motie van communist Aad de Wolf werd de regering ge vraagd om plannen te realise ren, die de Nederlandse zee scheepvaart steunen bij vloot- vernieuwmg, waardoor de mo gelijkheid zou worden gescha pen de ernstige moelijkheden in de scheepsbouw op te lossen door nieuwbouworders op Ne derlandse werven te plaatsen CDA en WD verwierpen de motie, met dezelfde minimale meerderheid. Schiedam „Liever hadden we helemaal geweigerd, maar we hebben geen poot om op te staan". Met deze woorden van wethouder Remier Scheeres heeft de gemeenteraad er eind vorige week mee ingestemd dat de woningen aan de 's-Gravelandseweg 600-790 voortaan apart kunnen worden verkocht. Eigenaar H. Hilders uit Den Haag heeft men toestemming gegeven om zijn recht van erfpacht te splitsen in appartementsrechten. Wel met de nodige voorwaarden. De wethouder van financiën wil daar echter niets over loslaten. Een van de voorwaarden zou evenwel zijn dat Hilders voor elk pand een fiks bedrag moet betalen. „Als we hadden geweigerd en Hilders was in beroep gegaan hadden we die voorwaarden niet kunnen stellen", aldus Scheeres, „een aantal arresten in andere steden heeft al geleerd dat keihard weigeren met het gewenste effekt heeft. Het zou hooguit wat vertraging hebben opgelverd".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1